KIJKJE IN „DE KEUKEN" Betogingen en gevechten vlak voor verkiezing VEROLME: METAAL OP PAPIER EN TEXTIEL Portier ziekenhuis liet bloedend kind op straat liggen Verrassend goud voor Bontekoe Ben Bella moet zich tegen militairen verdedigen De Bilt: Kil Weer vluchteling bij muur gedood Verdachte van moord bekent PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vxij (lag 24 augustus 1962 Miljoen schade bij fabrieksbrand Begrepen Opgezweept Twee Friendships voor Philippijnen Grootste tankschip gedoopt Gekalmeerd Dode bij autobotsing Zie verder pag. 5 WEER OVERAL GOUDA KRIJGT PRIMEUR LICHTGEVENDE POSTZEGELS Pakistaanse troepen naar Nieuw-Guinea EUROPESE TITEL OP 40# METER VRIJE SLAG Explosie op tanker: twee lassers gewond Pernis krijgt fabriek voor ureuin-paraffine VERWISSELING IN STERFHUIS Staking in Asturië breidt zich uit Directeur) JACQ. DE SMIT; Chefrefl.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40. Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad ffT" 17e JAARGANG no. 5137 Abonnementsprijs f 0,62 p. w., f 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van t 1, MACHTSSTRIJD IN ALGIERS ONTBRAND Van onze correspondent PARIJS. In Algiers is, een week voor de verkiezingen, de strijd om de macht ontbrand tussen Ben Bella's politieke bureau, dat de burgerlijke machthebbers vertegenwoordigt, en de mili tairen van de Verzetsgroep-Algiers. De opvattingen van de mili tairen staan lijnrecht tegenover die van de politici. Tot gisteren toe was het een strijd van woorden en communique's geweest, maar gisteravond braken er gevechten uit in de straten van Algiers. Er ontstonden botsingen tussen betogers en politie, waarbij enkele gewonden vielen en er werd nogal wat schade aangericht aan gebouwen en auto's. Na de eerste ronde bleef het politieke bureau van Ben Bella als overwinnaar op het slagveld achter. eenheid van het volk te verbreken. Daarna kondigde hij aan, dat Ben Bella en Khidder zoals zij even te voren hadden beloofd het volk zouden toespreken. De betoging duurde tot laat in, de avond voort, maar in het algemeen ten gunste van het politieke bureau. Ben Bella heeft zich echter gister avond niet meer laten zien. Men leidt daaruit af, dat hij voelt dat zijn positie er de laatste twee dagen toch niet sterker op is geworden, al hebben zijn aanhangers dan ook giseravond stand weten te houden tegenover de mili tairen en hun supporters. RHENEN (ANP). De A. G. F. knopenfabriek in Rhenen is gisternacht door brand verwoest. De schade wordt geschat op een miljoen gulden. De tachtig personeelsleden hebben voorlopig geen werk. Naar de oorzaak van de brand wordt nog gespeurd. Eergisteren hadden de „comité's ter handhaving vam de revolutie" die het politieke bureau overal in het land in het leven roept, de bevolking opgeroe pen om te betogen op het Forum van Algiers, tegen de machinaties van de militairen. Ongeveer duizend jongeren, voorzien van spandoeken met slagzin nen als: „Het leger in de kazernes", „Halt aan de afpersers", „De burgers aan de macht", waren erin geslaagd door te dringen tot het Forum, voordat de militairen van de Verzetsgroep- Algiers versperringen begonnen op te richten. Om half zeven verscheen het poliitieke bureau in zijn geheel op het beroemde balkon van het gouvernementsgebouw. Ben Bella werd luid toegejuicht en Khidder sprak de op een ander tijdstip beroemd geworden woorden: „Ik heb u begrepen". Daarna zei Jiij dat de op de spandoeken vermelde eisen een on derdeel waren van het programma van het politieke bureau. Hij vroeg hun de volgende dag om half zeven terug te komen. De leiders van de Verzeitsgroep- Algiers, die dit alles met lede ogen hadden aangezien, stuurden onmid dellijk mensen de straat op om de be volking op te roepen tot een tegen betoging, die gistermiddag om twee uur op het Gouvernementsplein aan de voet van de kasjba zou worden ge houden. In de nacht van woensdag op donder dag drongen officieren de drukkerij van de Algierse kranten binnen, joegen de door het politieke bureau daar ge plaatste censoren weg en censureerden de kranten op hun manier, zodanig dat alle verslagen van de betogingen ten gunste van het politieke bureau eruit werden verwijderd. Ook in de Franse bladen die gisterochtend in Algiers verschenen moest elke vermelding van de betoging worden geschrapt. In dezelfde nacht brachten militanten van de verzetsgroep aanplakbiljetten op de muren aan waarop stond te lezen dat de Verzetsgroep-Algiers niet schuldig was aan afpersing, evenmin als aan de heersende werkloosheid of de economische chaos. Dit waren dan ook de thema's die de redenaar van de verzetsgroep naar vo ren bracht, toen hij gistermiddag om kwart voor drie een goede honderd jonge arabieren uit de kasjba toesprak. Uit de menigte die zich na afloop van die redevoering verspreidde, formeerde zich een stoet die zich naar het Forum begaf onder het uitstoten van kreten als „Genoeg woorden, nu daden" en „weg met de persoonsverheerlijking". Deze stoet groeide gestadig asn. De voorhoede bereikte om kwart voor vier het gouvernementsgebouw en probeerde er binnen te dringen. Snel sloten de wachters de deuren. Kort daarop verscheen Khidder, de secretaris van het politieke bureau. Hij sprak de menigte toe. De betoging scheen daarmee te eindigen en de mees ten verlieten het Forum, maar zij keerden later weer terug met de rede naar van de Verzetsgroep in hun mid den, die de menigte in heftige bewoor dingen toesprak. Op dat ogenblik stormden van alle kanten militaire vrachtwagens toe, die burgers, omringd door soldaten, naar het Forum aanvoerden. Toen deze me nigte, die spoedig was uitgegroeid tot bijna vijfduizend man, de toegang tot het gouvernementsgebouw trachtte te forceren, trad de politie op en pro beerde de menigte terug te drijven. Enkele jongens sloegen met stenen de ruiten in en drongen daardoor het ge bouw binnen, waar zij evenwel snel werden gegrepen en opgesloten. Met enkele charges dreef de politie de betogers terug. MANILLA-De Philippijnse lucht vaartmaatschappij P.A.L. heeft twee Fokker F-27 Friendships besteld. De toestellen zullen respectievelijk op 28 september en 18 oktober aan de P.A.L. geleverd worden. De Keuken heet het stuk, waarmee het Nieuw Rotterdams Toneel op 7 september zijn eer ste voorstelling zal geven en in de keuken van het Rijnhotel staan de acteurs nu om in de geheimen van de culinaire kunst te worden ingewijd. De chefkok E. J. Koenraads (tweede van rechts) is een veeleisend leer meester, die van zijn leerlingen de kunst van het vlees snijden tot in de perfectie eist. Ook al hadden de toneelspe lers bij voorbaat de koksmuts reeds opgezet, het bleek hen dat het aansnijden van vlees ook een moeilijk karwei was. Met forse hand steekt Coen Flink (rechts) het mes erin en Guus Verstraete (in donkere trui) vat de bout met kloeke hand aan. De algemene directeur Robert de Vries (links) heeft het zich voor de eerste proeve ni.et te moeilijk gemaakt. Tussen zijn armen is Aart Staartjes een vrolijke toeschouwer. Voorts van links naar rechts als toeschou wers: Robert Sobels, Richard Flink, Piet van der Meulen en Pieter Lutz. De bevolking begon daarop een drei gende houding aan te nemen. Juist op dat ogenblik verscheen Khidder op nieuw op het balkon en hij riep het volk toe: „De wereld kijkt naar ons. Ruzie en herrie leiden tot niets. Ge zijt twee uur te vroeg voor de bijeenkomst waarvoor ik u heb opgeroepen. Wij allen zjjn uit het volk voortgekomen en wij behoren tot het volk!" Na deze woorden trad er ontspan ning in en Khidder werd luid toe°e- juicht. evenals Nohamedi Said, die de menigte eveneens toesprak. Hij vroeg de betogers diegenen uit hun midden te stoten die een poging doen om de Van onze scheepvaartredacteur. ROZENBURG Het grootste ooit in Europa gebouwde tankschip is gisteren gedoopt. Het was de rond negentigduizend tons tanker Esso Libya, die werd gebouwd op de Ro- zenburgse werf van Verolme. Bij die gelegenheid zei deze scheepsbouwer: „Waarschijnlijk is dit niet het grootste schip, dat op deze werf wordt gebouwd. Ik heb al besprekingen gevoerd over nog gro tere schepen". De doop geschiedde aan boord van het Noorse zeilende schoolschip S0r- landet. De heer Verolme bleef in stijl door te verklaren: „Ik zal niet rusten voordat Nederland zijn eigen school schip heeft. Of ik het zelf ga bouwen? Desnoods doe ik dat ook nog". Overigens blijkt een vrij nieuwe ac tiviteit van hem veel tijd te vergen: „Anders ga ik elk jaar een maand op reis. Dat doe ik dit jaar niet". Herenpakken Hij had juist gisteren alle aandelen verworven van een Duits bedrijf, dat volgens de vacuümtechniek papier en textiel voorziet van een uiterst dun metaallaagje. Deze fabriek is gevestigd te Eltville bij Wiesbaden. De heer Verolme: „Ik heb er een kapitaal van tussen de vijf en lien mil joen gulden in geïnvesteerd. Wij be schikken over alle rechten over de ge hele wereld. De ingewikkelde machi nes voor dit metalliseringsprocédé bou wen wij al. Spoedig zal in Nederland een fabriek worden opgericht voor het metalliseren van textiel". Hij wierp een blik in de toekomst: „Misschien hebben we mettertijd geen winterjassen meer nodig. Zij worden LEEUWARDEN. In de buurt van Deersum, op de rijksweg Sneek Leeuwarden, botsten gistermorgen twee auto's op elkaar. De heer T. A. Rooze uit Leeuwarden was op slag dood. De heer Rooze hield in een bocht te veel links, waardoor hij op een tegenlig ger botste. Zijn auto draaide om zijn as. ramde een boom en kwam tenslotte ondersteboven in een sloot terecht. Ook de andere auto belandde via een boom in een sloot. Het ongeluk is- vermoede lijk te wijten aan oververmoeidheid vaD het slachtoffer. wellicht overbodig als de herenpakken worden gevoerd met gemetalliseerd textiel. Het isolerende vermogen is zeer groot" Zlin klap op de vuurpijl was: „Wij gaan in de hele wereld nieuwe fabrie ken vestigen. Het is belangrijker dan wat achter mij ligt". De weersverwachting- van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot van avond: In de loop van de dag van het westen uit enkele opklaringen, maar aanvankelijk voor namelijk in de zui delijke provincies nog zwaar bewolkt met plaatselijk re gen. Matige tot krachtige, aan de kust af en toe har de zuidwestelijke wind. Nog steeds koud. MÏESJE: Nu ook een gouden heertje in Leipzig. 25 augustus: zon op 5.39, onder 19.45; maan op 0.49, onder 17.10. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome geh.bew. ZZO 18 0.3 zw.bew. Z 17 0 zw.bew. stil 17 2 h.bew. vvzw 17 0 zw.bew. stil 14 1 regen ZZW 17 2 regen ZW 19 0.2 regen ZZW 18 0.1 geh.bew WZW 20 0 l.bew. ZW 24 0 onbew. WNW 24 0 onbew. NW 26 0 h.bew. ZO 27 0 zw.bew. WZW 18 0 geh.bew. w 23 0 l.bew. WZW 24 0 h.bew. WNW 23 0 onbew. .WZW 27 0 onbew. stil 26 0 zw.bew. ZZW 25 0 onbew. w 26 0 zw.bew. stil 27 0 onbew. NNO 30 0 l.bew. W 32 0 Van onze correspondent. HAARLEM. De weigering van de portier van het Haarlemse Sint- El isabeths Gasthuis om een dokter te roepen, is er mogelijk oorzaak van geweest, dat men woensdag avond het leven van de negenjarige Denis Marijnen niet heeft kunnen redden. Op last van de officier van justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman, on derzoekt de Haarlemse politie in hoe verre er aanleiding is tot het instellen van een strafvervolging tegen de por tier. Het lijk van de jongen is voor sec tie in beslag genomen. Denis Marijnen was woensdagavond met een paar vriendjes rovertje aan het spelen op de Gasthuisvest vlak bij het ziekenhuis. Vanuit de bosjes langs het water stormde hij plotseling de weg op en hij liep iegen de bestelauto van de 43-jarige Haarlemmer R. van Petcgcm op. De jongen sloeg tegen het astalt en bleef met hevig bloedende hoofdwon den liggen. Orders De heer Van Petegem rende naar het ziekenhuis en vroeg de dienstdoende portier onmiddellijk een dokter te roe pen. De portier weigerde en beriep zich op „orders van de politie" volgens welke bij ongelukken eerst met het oog op het onderzoek naar de schuld vraag de G.G.D. moet worden ge waarschuwd. „Wat is dat voor waanzin. De jongen bloedt dood als er niet onmiddellijk hulp komt". De portier was niet van zijn standpunt af te brengen. Enkele omstanders die ook het zie kenhuis waren binnengehold om op spoed aan te dringen, konden de por tier evenmin tot andere gedachten brengen. „Ik heb er niets mee te ma ken", zou hij hebben gezegd. Daarop had hij de G.G.D. opgebeld en de heer Van Petegem en de anderen de deur uitgewerkt. Operatie Na een minuut of drie kwam de am bulance. De knaap had toen al zeker zes minuten op de straat gelegen. Broeders van de G.G.D. legden de zwaar gewonde jongen op een bran card en droegen hem het ziekenhuis in. Daar waren inmiddels voorbereidingen getroffen voor vervoer van de jongen naar de neurochirurgische afdeling van het Wilhêlmina Gasthuis in Amster dam, waar hij een spoedoperatie zou ondergaan. De hulp kwam te laat. Nog dezelfde avond stierf de jongen. De geneesheer-directeur van het Elisabeths Gasthuis dr. P. A. Heeres, zei gisteren dat de portier had gewei gerd omdat bij een soortgelijke ge beurtenis in het verleden de politie aanmerking zou hebben gemaakt op zijn optreden. ,,Zijn beslissing is echter niet alleen ontactisch geweest, maar ook bepaald onjuist. Hij ziet dat thans wel in. Overigens zijn er minder dan drie mi nuten verlopen tussen de aangifte van het ongeluk en de komst van de zie kenauto", aldus de geneesheer-direc teur. Onbegrijpelijk Eerder op de dag' had dr. Heeres gisteren gezegd, dat hij het optreden van de portier onbegrijpelijk vond. „Alle hulpmiddelen had hij bij de hand. Vlak bij de hoofdingang van het ziekenhuis zit de chirurgische hoofd verpleegster. Ook vlak daarbij is de e.h.b.o.-afdeling. Daar liggen bran cards." De portier die tot dusverre altijd bijzonder accuraat was opgetreden en over wie iedereen uiterst tevreden was, moet volgens dr. Heeres een ogenblik aan een „volkomen ver- standsverbijstering" hebben geleden. Van een order die voorschrijft -dat bij ongelukken, eerst de G.G.D. moet worden gewaarschuwd, wist men bij de politie gisteren niets af. „Wanneer medische hulp zo dicht in de buurt is, dan spreekt het vanzelf dat die onmiddellijk wordt ingeroepen. Voor alles moet., immers het slachtoffer worden geliolpen.'' WASHINGTON (AP) De Ver enigde Staten. Groot-Britannië en Frankrijk hebben gisteravond geza menlijk een verklaring gepubliceerd waarin zij zeggen dat de Sowjet- unie de vier-mogendhedenstatus van Berlijn niet eenzijdig kan opheffen. Daarvoor is de toestemming nodig van de drie Westelijke bondgeno ten De jongste Russische maatregel kan dan ook, aldus de Westelijke mogendheden, de eenheid van Ber lijn niet aantasten. Voorts is er gisteravond weer een vluchteling doodgeschoten door de Oostduitse Volkspoli tie. Het was een jeugdige agent van de Oost duitse spoorwegpolitie, die naar West-Berlijn trachtte te ontvluch ten. Hij viel, dodelijk gewond, neer op Westberlijns grondgebied. Men bracht hem naar een ziekenhuis, waar hij reeds bleek te zijn over leden. DEN HAAG (ANP) Het post kantoor te Gouda krijgt de primeur van een nieuw soort postzegels, Daar wordt maandag begonnen met de verkoop van postzegels, die op licht gevend papier zijn gedrukt, uitslui tend in de waarden van vier, acht en twaalf' cent. Tegelijkertijd worden briefkaarten van acht cent in omloop gebracht, die naast de zegelafdruk zijn voorzien van een met lichtgevende inkt gedrukte balk. De lichtgevende postzegels worden in Gouda verkocht omdat daar een proef wordt genomen met een machi ne, die de met deze zegels voorziene poststukken automatisch opzet en stempelt. Behalve in Gouda zullen de zegels en briefkaarten ook verkrijgbaar zijn aan postkantoren met een loket voor de verkoop van postzegels aan verzame laars. NEW YORK (UPI) Pakistan heeft zich gisteren bereid verklaard de troepen te leyeren voor de orde macht van de Uno, die de rust in westelijk Nieuw-Guinea gaat hand haven. De macht zal uit duizend man bestaan. De permanente gedelegeerde bij de Uno, Zafroellah Khan, aëëlde Oe Thant gisteren mee dat zijn rege ring de uitnodiging daartoe van de secretaris-generaal heeft aanvaard. Het is nog niet bekend wanneer en hoe de Pakistani's naar Nieuw-Gui- na zullen vertrekken. LEIPZIG. Weer werd er gisteren goud en zilver ver diend door de Nederlandse zwemequipe in Leipzig. Johan Bontekoe zorgde voor een daverende verrassing door de Europese titel op het nummer 400 meter vrije slag te ver overen. Precies 4 minuten en 25,7 seconde na de start stapte hij doodvermoeid en dolgeluk kig uit het water, waarin hij tevens een nieuw Nederlands record had bevochten. Een tweede plaats werd bereikt door de damesploeg op de 4 x 100 meter wisselslag. Achter Oost- Duitsland, dat met 4.40,1 een nieuw Europees en wereldrecord vestigde, tikte de Nederlandse ploeg aan in 4.42,9. Daarmee was de reeks van suc- I Onder oorverdovend gejuich gaat .lohai; Bontekoe in triomf op de schouder. Op zijn gezicht ligt de blijdschap om zijn zojuist bevoch ten Eufopese titel op de 400 meter vrije slag cessen van Oranje nog niet ten ein de. Marian Heemskerk zegevierde in de eerste serie 100 meter vlin derslag, waardoor zij zich van een finaleplaats verzekerde. Rob van Empel en Wieger Mensonides plaat sten zich in de eindstrijd 200 meter schoolslag. Van Empel deed dit via de Nederlandse 'recordtijd van 2 min. en 35,5 sec. ZIE VERDER DE SPORTPAGINA Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Bij een ontplof fing in één van de tanks van de Cal- tex Canberra zijn gisteravond twee veertigjarige lassers gewond geraakt. De Engelse tanker lag in dok bij de Nederlandsche Dok- en Scheepsbouw- maatschappij in Amsterdam. De twee lassers zijn met brandwonden opgeno men in het Binnengasthuis. Bfitf MBv/ Ik ben var\ hiernaast. Kan ik wat brood en water van je lenen? ISa vijf dagen Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De 24-jarige éxpeditieknecht L. C. B., die zon dagavond door de politie van het bureau Lodewijk van Deysselstraat in Amsterdam werd gearresteerd, is gisteravond na langdurige ver horen door de knieën gegaan. Hij heeft bekend de heer 3. K. Ter- mohlen zaterdagnacht omstreeks vier uur op het onbebouwde ter rein achter de Jan Evertsenstraat te hebben vermoord. Hij had, z, verklaarde hij, zijn slachtoffer -nkele uren tevoren voor het eerst ontmoet. Een meningsver schil was ontaard in een heftig hand gemeen en daarbij was de expeditie knecht zijn tegenstander plotseling naar de keel gevlogen. Toen het slachtoffer bewusteloos in elkaar was gezakt, had B. de man naar de sloot gesleept. Het is moge lijk dat de dader heeft gedacht, dat zijn slachtoffer a] dood was voordat hij het in het water gooide. De expeditieknecht heeft tevens bekend dat hij de man is geweest, die de politie tot tweemaal toe tele fonische inlichtingen over het mis drijf heeft gegeven. Hoofdinspecteur P. Verhoeff, die het onderzoek in de ze zaak leidde, schrijft deze telefona des toe aan een gevoel van wroeging. Ook in dit geval was het zo, dat de dader letterlijk naar de plek van zijn misdrijf werd teruggedreven. B. zal vanochtend voor de officier van justitie, mr. L. van den Berge worden geleid. Juridisch komt zijn gewelddaad hem voorlopig te staan op doodslag, subsidiair zware mishan deling de dood tot gevolg hebbend. ROTTERDAM In Pernis wordt een fabriek gebouwd voor de ver vaardiging van de grondstof voor een nieuw reinigingsmiddel: ureum- paraffine. Shell die het produkt in semenwerking met de Duitse maat schappij Edeleanu heeft ontwikkeld, verwacht in de eetste helft van 1964 met de produktie te kunnen begin nen. De capaciteit zal worden opge voerd tot enkele honderdduizenden tonnen per jaar, voldoende om aan de Europese vraag te voldoen. Het reinigingsmiddel veroorzaakt na lozing op de rivieren geen schuim. Overlast zal niet mogelijk zijn omdat de grondstof door bacteriën wordt vernietigd. Van onze correspondent GELDROP. Maria van Dijk, uit Canada naar Nederland overgekomen om de begrafenis van haar moeder bij te wonen, voelde zich gisteren diep geschokt, toen de kist in het Brabantse Leende voor haar werd geopend. „Dat is mijn moeder niet", riep ze verbijsterd uit. In de kist lag niet het stoffelijk overschot van mevrouw M. van Dijk-van Rijsingen, maar dat van mevrouw Popp-Rijntjes uit So meren. Onmiddellijk werd contact opgenomen met het St. Annazieken- huis in Geldrop, waar beide vrouwen warer, overleden. In het ziekenhuis, zo bleek, was nog tegen de begrafenisondernemer gezegd, dat hij twee patiënten met elkaar verwisselde. Maar deze had bij hoog en bij laag volgehouden, dat dit niet het geval was. Ijlings werden ook de pastoors van Leende en Someren gewaarschuwd, die beiden op het punt stonden met de uitvaartdienst te beginnen. In So meren moest zelfs de rijkspolitie wor den gewaarschuwd, want daar was de stoet met het stoffelijk overschot van mevrouw Van Dijk al op weg naar de kerk. Na overleg met de familie besloot de pastoor van Someren toch maar met de requiemmis te beginnen. Hal verwege de kerkdienst werd de kist met mevrouw Popp binnengedragen. In Leende begon de uitvaartdienst een uur later. MADRID (Reuter, UPI). De staking in het mijngebied van Astu rië in Noord-Spanje breidt zich lang zaam uit. Gisteren hebben de arbei ders van nog drie mijnen zich bij de staking aangesloten, waardoor het aantal stakers is gestegen tot ruim zevenduizend. De stakingen zijn zaterdag begonnen om kracht bij te zetten aan een eis voor een vrije zaterdagmiddag. Het Spaanse rmn.sttr.e van arbeid heeft woensdagavond een communiqué uitgegeven waarin werd gezegd dat de stakers geen gebruik hebben gemaakt van de officiële kanalen om hun ge schillen op te lossen. Het ministerie zal niet aarzelen alle noodzakelijke maatregelen te nemen om de behoef ten van de gemeenschap te verdedi gen, aldus het communiqué.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1