Achtste fruitcorso komt met meer praalwagens DOUWE EGBERTS ECHTE FRIESCHE HEEREN BAAI Kleurrijke presentatie eenvoudig dcvoudig OP ZATERDAG 15 SEPTEMBER IN GOES Cijfers Driedaagse A.V.O.-expositie tijdens fruitweek in Goes Aantrekkelijk programma Aannemer verbouwde zonder vergunning Middelburgse jeugd genoot van spelen en wedstrijden H. C. van de Vreugde te Goes 25 jaar in gemeente-dienst Opgaande lijn Zeeuwsch Dagblad Oesterseizoen op 14 september laten beginnen Herstel kademuur in Vlissingen aanbesteed Donderdag 23 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Oesteradviescommissie De heer Lavooy uit Ovezande naar Middelburg Vijf en twintig jarig jubileum M. C. Engelaar „Merck toch hoe sterck Kosten drie miljoen Achttal „Schouwsche Ruiters" naar Utrecht Ds. Mulder - vroeger te Haamstede - overleden Bromfietser brak been (Ingezonden mededeling Van een onzer verslaggevers GOES. Het ziet er naar uit, dal het achtste Zeeuwse fruitcorso met meer praalwagens voor de dag zal komen dan vorig jaar. Op .zaterdag 1° september zal dit fruitcorso, als het grandiose slot-evenement van een fruitweek met een zeer gevarieerd programma, in alle luister en met alle pracht en praal door de straten van Goes-oost trekken. Het is te verwachten, dat vijftien praal wagens deel zullen uitmaken van de kleurrijke stoet. In deze stoet rijden weer vele reclamewagens mee en de muzikanten van circa tien gezelschappen zullen de stemming er in blazen. In de week van 8 september tot en met 15 september zal Goes volop in de belangstelling staan. Na de installatie van de Zeeuwse fruitfee op zaterdag 8 september volgt in de week daarop een aan trekkelijk programma met vele attracties. Met als hoogtepunt dus het Zeeuwse fruitcorso; het wordt ongetwijfeld weer een kleurrijke presentatie van het Zeeuwse fruit. En vele duizenden zullen ook nu weer dit schouwspel niet willen missen. Wat de deelname betreft is een lichte opgaande lijn teconstateren. Het gaat echter heel langzaam. Met nog meer medewerking van de mid denstand, van de Zeeuwse fruitte lers zelf en van de gemeenten, die nauw bij de fruitteelt zijn betrokken, zoals Kapelle, Krabbendijke en We- meldinge, moet het mogelijk zijn om een nog grootser eorso op de weg te brengen. De medewerking van twaalf inzendingen staat vast, terwijl nog met drie deelnemers onderhandeld wordt. Vijf gemeente zijn van de partij t.w. 's-Heerenhoek, Wester- schouwen. Wissenkerke en Wolfaarts- dijk, en Kloetinge. Aansporing Het succes van het vorige jaar met het fruitcorso is voor het bestuur van de stichting Zeeuws Fruitcorso een aan sporing geWeest om met enthousiasme aan de voorbereidingen van een nieuw corso te beginnen. De gebruikelijke fi nanciële steun van de fruittelersorgani saties, de middenstand via de Evene mentencommissie en de voorzieningen van de gemeente Goes werden weer verkregen. Het succes van vorig jaar heeft er mede toe geleid, dat de deelnemers in hun stijgende kosten voor het ge reedmaken van een praalwagen wor den tegemoet gekomen. Er zal een startgeld van 250 gulden worden ver strekt voor elke wagen, die aan de mi nimum-eisen voldoet. Daarnaast blij ven de gebruikelijke geldprijzen van 750 gulden voor een eerste, 500 gulden vior een tweede en 350 gulden voor een derde prijs gehandhaafd. Om de deelname uit de gemeenten et stimuleren werd de e xtra gemeente- prijs op 500 gulden gebracht, welk be drag de winnende gemeente naar eigen inzicht mag besteden. Praalwagens Protestants-Christelijk rtE eerste afdeling van de Provin- ciale Griffie van Zeeland heeft een overzicht samengesteld betreffen de het vervoer door de Provinciale Stoombootdiensten per eind juli 1962. Iu dit overzicht is het aantal passa giers en auto's vermeld, dat in de af gelopen zeven maanden van dit jaar op de veerdiensten is overgezet en het bijzonder interessante is, dat ver gelijkende cijfers zijn opgenomen over 1938 en 1958 tot en met 1961. Uit deze getallen, die wij gisteren hebben ge publiceerd, blijkt duidelijk dat het vervoersaanbod elk jaar stijgt. On langs hebben wij aan deze cijfers nog een hoofdartikel gewijd, waarin wij er op hebben gewezen dat men op de duur niet zal ontkomen aan de nood zaak van het bouwen van een brug of tunnel ten behoeve van het ver voer van en naar Zeeuwsch-Vlaande- ren en het daarachter gelegen gebied. Dat de Provinciale Griffie perio diek cijfers geeft over het vervoer door de P.S.D. achten wij van grote betekenis. Bestudering van dit mate riaal mag dan ook niet achterwege blijven. De griffie verstrekt dit over zicht o.a. aan de leden van Provinci ale Staten en aan de redacties van in Zeeland verschijnende kranten. Het wil ons echter voorkomen dat het overzicht nog van meer nut kan zijn. Men kan er namelijk de publieke opinie mee bewerken. Echter niet met drie kwartovellen vol getallen zonder meer, want er zijn tal van mensen, die zich voor cijfermateriaal heel ma tig interesseren. Zij vinden cijfers dor en hebben daarom behoefte aan com mentaar. Het wil ons mede daarom gewenst voorkomen dat van de zijde van het Provinciaal Bestuur dat over een afdeling voorlichting ter griffie beschikt van tijd tot tijd be commentarieerd cijfermateriaal over het vervoer door de Provinciale Stoombootdiensten wordt gegeven. Men kan bijvoorbeeld uitrekenen met hoeveel procent, in vergelijking tot 1938, het vervoersaanbod voor het veer Vlissingen-Breskens is gestegen. Dat kan eveneens worden gedaan met betrekking tot het aantal vervoerde auto's op het veer Kruiningen-Perk- polder. Percentages zullen veel meer aanspreken dan getallen. Men kan veronderstellen dat de ontvangers van de vervoersoverzichten ijverig aan het optellen en aftrekken slaan, maar dat zullen wellicht leden van Provinciale Staten doen en misschien enkele in Zeeland wonende journa listen, maar wij vrezen dat men bui ten dit gewest zich niet zal verdiepen in de in onze ogen interessante cijfer reeksen. Daarom zou er naar onze mening veel voor zijn te zeggen van t«d tot tijd zoveel het „dorre" cijfermateri aal te verstrekken als een daarop be trekking hebbend commentaar. Ver kopen houdt in veel gevallen verband met goed etaleren. Het is thans definitief, dat 12 praal wagens aan de start zullen verschij nen. zo werd ons tijdens een gister morgen in hotel Centraal gehouden persconferentie meegedeeld. Met drie deelnemers worden nog onderhande lingen gevoerd. Het is dus te verwach ten, dat er vijftien praalwagens zullen meerijden. Het bestuur vindt het ver heugend. dat er vijf gemeenten zullen deelnemen. Het is echter zo, dat de ge hele streek nauw verbonden is met de fruitteelt en daarom zou het wenselijk zijn, dat het aantal wagens van de ge meenten uitgebreid kan worden. Naast de praalwagens neemt ook de deelname van de reclamewagens toe met een inzending van zes grote auto's. De categorie luxe auto's zal dit jaar tussen de praalwagens opgenomen worden, waardoor het geheel een afwis selend en daardoor aantrekkelijker aanzien krijgt. Muziek' Niet minder dan tien muziekgezel schappen zullen voor de opluistering zorgen. Naast de drie muziekkorpsen uit Goes ..Hosanna". „Euphonia" en „Ecelsior" is bij het aanwerven van muziekkorpsen gedacht aan de gehele provincie. Zo zullen aan het corso deel nemen ..Witte van Haemstede" uit Haamstede, Apollo" uit Wissenkerke, „Advendo" uit Wolfaartsdijk en het tamboer- en pijperkorps Juliana" in samenwerking met het muziekgezel schap Onda uit Middelburg. Voor de eerste maal is Zeeuwsch-Vlaanderen present met de harmonie „De Verenig de Vrienden" uit Sas van Gent. Ver der zal België vertegenwoordigd zijn met het grote showkorps van Claeys- Flandria uit Zedelgem. Als bijzondere attractie zal verder meewerken het bekende muziekkorps met drumband en marionettes van de Steenkolen Handelsvereniging -uit Rot terdam. Dit korps zal bovendien des avonds tussen half zeven en half acht een muzikale show op de Grote Markt geven. Oude parcours Het corso wordt weer gehouden op het bekende parcours in Goes-oost. De route, zowel des middag als des avonds, is precies dezelfde als het vorige jaar. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Oesteradviescom missie heeft geadviseerd, het oestersei zoen op 14 september te laten beginnen. Hierbij is rekening gehouden met de vertraging in de groei van de oesters, die is veroorzaakt door de weersomstan digheden. De voorraad Zeeuwse oesters zal dan ook aanzienlijk geringer zijn dan vorig jaar, zo meent de commissie. Het voorstel over de soorten, gewich ten en prijzen, dat de commissie heeft ingediend, zal vandaag in de vergade ring van het bestuur van het produkt- schap voor vis en visprodukten wor den besproken. OVEZANDE. Zoals wij reeds heb ben bericht is de christelijke school van Ovezande opgeheven. Daarmee kwam het hoofd der schooi, de heer A. J. Lavooy. als enige onderwijskracht, zon der werk. Inmiddels heeft hij een be noeming aanvaard als onderwijzer aan de hervormde school te Middelburg, met ingang van 1 september. Ten behoeve van de vele tienduizenden bezoekers, die verwacht worden, zullen nu meer tribunes langs de Bergweg worden opgesteld. Tenminste 2000 zit plaatsen zullen disponibel zijn. Het cor so wordt weer besloten met een groots vuurwerk op dezelfde plaats als het vo rige jaar, dus op een open bouwterrein in het Valkeslot. Van de zijde van het bestuur wordt een intensieve propagan da gevoerd. Niet minder dan 30.000 re clamefolders gaan de deur uit. Enke le verrassende reacties zijn reeds ont vangen. Zo heeft een personeelsvereni ging van een bedrijf uit Noord-Holland al 500 zitplaatsen besteld. Dit uitge breide gezelschap komt met een specia le trein naar Goes. Maar ook de Zeeuwen zelf zullen niet verstek laten gaan. Het is de moeite van een bêzoek zeker waard; het Zeeuws fruitcorso is voor oor en oog een boeiend schouw spel. RILLAND-BATH. De heer M. C. Engelaar is woensdagavond gehuldigd omdat hij 25 jaar als ambtenaar van het voormalig wterschap Kreekrak- polder heeft gediend. Dit ressorteert thans onder het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland. Te zijnen huize werd hij toegesproken door de heer ir. W. Kekebeeke, gezworene van het waterschap. De heer Kakebeeke bood hem een geschenk onder couvert aan en zijn echtgenote een bloemstuk. Aanwezig waren de ontvanger, de heer Knuist, griffier J. C. M. Glerum, hoofd van de technische dienst, de heer G. Beenakker, technisch ambtenaar eer ste klas J. Koppejan en de oud-dijk graaf van de Kreekrakpolder, de heer J. A. W. van Diere. De muziekvereniging „Agatha" zal zaterdagavond om acht uur een con cert geven in Aagtekerke. Na de pau ze wordt er een stoelendans, waaraan enkele prijzen verbonden zijn, gehou den. GOES. Dank zij de goede samenwerking tussen het bestuur van de stichting Zeeuws Fruit corso en de Provinciale Raad van de Nederlandse Vereniging voor de A.V.O., de instantie, die zich intensief bezig houdt met de zorg voor de gehandicapte mens, is het mogelijk geworden om tijdens de fruitweek een expositie te organiseren. Deze expositie zal een beeld geven van het veel omvattende werk dat verricht wordt in het belang van de ge handicapte door de overheid, door de particuliere instanties en door het bedrijfsleven. Het is de eerste expositie in den lande, die op deze wijze een indruk wil geven aan het publiek. De Commissaris der Koningin, j'hr. mr. A. F. C. de Casembroot, zal op woensdag 12 september deze expositie, die de naam heeft gekregen van „Merck toch hoe sterck" officieel openen. De fruit fee zal daarbij aanwezig zijn. Bovendien is het een gelukkige om standigheid, dat deze expositie gecom bineerd kan worden met een aantrekke lijke tentoonstelling van foto's van het 25-jarig huwelijksfeest van ons Konink lijk Paar. Tijdens een gistermorgen gehouden persconferentie verklaarde de buiten dienstambtenaar van de A.V.O. in Zee land, de heer J. J. Wetselaar, dat de zorg voor de gehandicapte mens niet al leen een zaak is van enkele personen of instanties, maar van het gehele volk. Om nu het werk en de zorg van de ge handicapte korter bij het publiek te ibrengen wordt deze tentoonstelling in het Schuttershof te Goes georganiseerd. Bij de inrichting van de tentoonstel ling wordt veel medewerking ondervon den van het ministerie van sociale za ken. Er wordt een nieuwe stand ge maakt op de beschuttende werkplaat sen in Zeeland, die een beeld van het werk van de overheid in dezen moet geven. Daarnaast zal uitgebeeld wor den wat gedaan wordt door de verschil lende grote fondsen, zoals het Rheuma- fonds, Poliofonds, e.d. Voorts komt de industrie voor de dag met hulpmiddelen, die vervaardigd wor den voor de gehandicapte mens. De tentoonstelling is geopend tot en (Ingezonden mededeling) ITill' MIDDELBURG. Een miljoenen- project is gisteren door Rijkswater staat in Vlissingen aanbesteed, name lijk het herstellen van de grote kade muur in de Vlissingse buitenhaven van het Kanaal door Walcheren. Er waren liefst achttien inschrijvers waarvan de laagste de N.V. Aannemingsmij v.h. J. M. Strijland te Uithoorn was met een bedrag van 2.955.000. De andere inschrijvers waren2TB" Boerema, Bussum met 2.959.000. 3. N.V. v. h. Fa. G. van Dijk en Zn., Har- dinxveld-Giessendam met 2.960.000. 4. Volker Beton N.V.. Sliedrecht met 2.985.000. 5. Geerdink Aannemingsbe drijf, Rotterdam met 2.991.000. 6. Van de Vorm's Aannemingsbedrijf N.V.. Rotterdam met 3.000.000. 7. A. Faas' Aannemingsmij N.V., Amsterdam met 3.000.000. 8. N.V. Aannemingsbedrijf v.h. Fa. B. M. van Noordenne en Zó nen. Hardinxveld-Giessendam met 3.020.000. 9. B. van Hees, Utrecht met 3.030.000. 10. N.V. Visser en Smit Aannemingsmij, Papendrecht met 3.040.000. 11. Aannemingsmij Nedero N.V., Rotterdam met 3.040.000. 12. Aannemingsbedrijf Oberon, Amsterdam met 3.060.000. 13. J. de Oude's Aan nemingsbedrijf N.V., Biervliet met 3.030.000. 14. Aannemingsbedrijf „Zee land" N.V., Middelburg met 3.100.000. 15. N.V. Van Splunders' Aannemingsmij, Ridderkerk met 3.165.000. 16. Aanne mingsbedrijf D. Verstoep, Den Haag met 3.237.000. 17. N.V. Nederlandse Betonmij Bato. 's-Gravenhage met 3.320.000. 18. Hollandsche Betonmij N.V.. Den Haag met 3.325.000. Eveneens bij Rijkswaterstaat werd aanbesteed het vernieuwen van een stei ger voor de Middensluis en van een steenglooiing in de buitenhaven van Hansweert. De laagste van de twaalf inschrijvers was de N.V. Wewebo, Vlis singen met 217.500., de hoogste de N.V. Visser en Smit Aannemingsmij Pa pendrecht met 246.000. met zaterdag 15 september en is voor het publiek toegankelijk tegen een ge ringe entree-prijs. Er zullen diverse belangengroepen worden uitgenodigd, zoals leden van maatschappelijke zorg, van kruisvereni gingen, van artsen en predikanten. Bo vendien zal regelmatig de film „Hel pers bij de drempels" vertoond worden. Het is de bedoeling, dat op de xnid- dag van de opening een balletgroep van het doofstommeninstituut uit St. Mi chielsgestel zal optreden. Het is te ver wachten, dat velen deze tentoonstelling van de A.V.O. zullen bezoeken. Het werk van de A.V.O. verdient de volle aandacht. FRUITWEEK TE GOES GOES. Verheugend is dat dit jaar meerdere instanties zullen inhaken op het corso en de fruitweek van 815 sep tember waardoor de attracties tijden* de fruitweek in betekenis stijgen. In korte trekken ziet het programma er als volgt uit: Zaterdag: Officiële ontvangste ten stad- huize en installatie van de fruitfee en haar hofdames door de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber. Daar na volgt een rondrit. Des middags zullen tevens de VVY—PZC-wandel- tochten worden gehouden, terwijl de handelsreizigers een voetbalwedstrijd zullen spelen voor de patientjes van „Zonneveld", „Iepenoord" en „Wel gelegen" op Walcheren. De fruitfee zal de aftrap verrichten en des avonds zal zij de prijzen uitreiken aan de winnaars van de wandeltocht. Des avonds zal een boerenkapel van inter nationaal formaat de Zeeuwse feest avond ^opluisteren. De Goese Midden- -standscentrale biedt op de Grote Markt een mosselmaaltijd met bier aan, waaraan circa 1000 personen zul len deelnemen. Maandag: Des avonds zullen enkele Goese amateurs, orkestjes en het kin dercircus „Jong Artiestenbloed" voor het publiek optreden. Dit wordt een afwisselend programma. Dinsdag: Officiële ontvangst van de fruitfee op de veiling, met daarna uit reiking van het aangeboden fruit aan de patiënten van de Goese ziekenhui zen. De avond staat geheel in het te ken van de sport, waarbij het Zeeuws keurtumfcorps zal optreden. Woensdag: Officiële opening van de ten toonstelling „Merck toch hoe sterca" van de A.V.O. In de avonduren zal de fruitfee een bezoek brengen aan de show, die door de Goese Middem- standsvrouwenvereniging onder lei ding van Karin Kraaykamp in Prins van Oranje gebracht wordt. Donderdag: Braderie op de Grote Markt door Goese middenstand. Hier voor blijkt meer belangstelling te be staan dan voorheen; bovendien ko men een aantal firma's met demon stratiewagens. Des avonds wordt eea groot boogschuttersconcours gehouden op twee liggende wippen met rtieer dan 100 deelnemers. De fruitfee gaat die dag naar de reeds genoemde kin derherstellingsoorden om fruit uit te reiken aan de patiënten, dat hiervoor door de handelsreizigers is beschik baar gesteld. Vrijdag is rustdag en zaterdag volgt dan het grote fruitcor so. De beste manier om van een pijp te genieten. Stop hem met een tabak die kalm. brandt en koe! rookt! Stop hem met Echte Friesche Heeren-Baai van Douwe Egbertseen zachte geurige mélange van rijpbruine tabakken. A Cgeel) 85 ct Paafsraerk 70 ct. per 50 gram. TERNEUZEN. Voor de derde maal moest de aannemer P. de R. voor de kantonrechter verschij nen, omdat hij, ondanks het feit dat hem door B. en W. een ver gunning wordt geweigerd, door gaat met vernieuwingen aan te brengen aan een bouwwerk. De R. vertelde, dat het pand de voormalige Christelijke bewaarschool in de Zandstraat al twaalf jaar zijn eigendom is. Toen hij het kocht heeft hij gevraagd naar de consequenties die er bij sanering van dit stadsgedeelte aan de transactie konden vastzitten. Men heeft hem 'oen gezegd1, dat wel toestemming zou worden verleend tot verbouwing, doch dat bij eventuele ont eigening hem de meerwaarde niet zou -worden uitbetaald. Viermaal heeft hij thans vergunning aangevraagd met ne gatief resultaat. „Waarom gaat u hiermee toch door?", zo vroeg de kantonrechter mr. H. v. d. Belt de gedaagde. „De kans dat u er kunt gaan wonen is erg klein, aange zien het pand in het saneringsplan valt en u op grond hiervan een vergunning ■wordt geweigerd." De R. zeide dat hij het gebouw niet zo maar kan laten staan, het is een volwaardige woning." „Het gaat hier echter niet om de achtergronden",' meende mr. v. d. Belt, die de gedaag de voorts nog vroeg wat deze nu ver der dacht te doen, zichzelf in de groot ste moeilijkheden te brengen? Nieuw was blijkbaar het argument van De R„ dat zijn huidige woning aan de Baandijk binnenkort door de Philips- fabriek wordt onteigend en hij zich hierdoor genoodzaakt ziet de verbou wing te voltooien om de Woning te kun nen betrekken. De kantonrechter vond dit zo belangrijk, dat hiernaar een on derzoek zal worden ingesteld. De zaak werd aangehouden. W. E. te Axel had op de weg Axel- Hulst een scooter gepasseerd en was volgens de dagvaarding ontij dig naar rechts uitgeweken, waardoor een bot sing met de scooter ontstond. Het voertuig sloeg over de kop en kwam in de wegberm terecht, waarbij de be rijdster, mej. D. B. uit Rotterdam le lijk terechtkwam. Mr. G. Tichelmah MIDDELBURG. De jeugdvakantie- week is voortreffelijk geslaagd. Voor de kinderwedstrijden bestond goede belang stelling en de organisatoren hebben veel dank verdiend. Op de Vismarkt vond gisteren een poppenkastvoorstelling plaats. Op het schoolplein 't Zand wer den rolschaatswedstrijden gehouden en op het sportveld Nadorst diverse spe len. Prijswinnaars zijn; rolschaatsen: 8-9 jaar: 1. Frank Wellink; 2. Rien Drost; 10-11 jaar: 1. Bob Klaassen; 2. Jaco Kievit; 3. Wim Mullie; 13-jarigen: 1. Max van Pelt; 2. Doortje Wondergem; 3. Leen Tange; Tonnetje-rollen: 1. Max van Pelt; 2. H. Biondina; vlaggetjes race: 1. Christ. Jonckheer; 2. Marina Plugge; 3. Rien Drost; blokjes-rapen: 1. Martje Roegholt; 2. Carla v. d. Graaf; kruiwagenrace: 1. duo Neve-Bi- ondina; was-ophangen: 1. Margot Meu- lenbroek; 2. Gerda van Rooijen, 3. Her- ma v. d. Mark. Kampvuur Gisteravond is op het terrein Tooren- vliedt een kampvuur gehouden. Er wa ren ongeveer 150 kinderen. Muzikale medewerking werd verleend door The Twen Harold-groep. De pioniers van het Vuurvendel (padvinders) zorgden dat de programmapunten vlot aan elkaar wer den gepast en de heer P. Leupen uit Goes vertelde een spannend verhaal. Tenslotte blies Janus Bliek uit Middel burg de taptoe. Vanmiddag is er een sluiperfeest op Toorenvliedt. De jury zal vooral letten op: hoe de vlieger is gemaakt, originaliteit en de hoogte van de vlieger in de lucht. Vrijdagmorgen vindt een poppenkastvoorstelling plaats op het terrein van Kinderzorg en daar na (elf uur) optocht imet versierde fiet sen. De prinses zal rijden in de mooiste wagen. De start is op de Dwarskaai bij de ulo. Vrijdagmiddag om twee uur vindt de generale repetitie plaats voor de jeugdparade, die 's avonds in het Schuttershof wordt gehouden. Op deze slotavond zal het kindercircus „Hoger op" it Goes optreden. die de verdachte vertegenwoordigde, ontkknde de tenlastelegging namens deze. Behalve de beledigde partij mej. B. werd in deze zaak een tweede getuige gehoord L. R. E. uit Hulst, die op de bewuste dag als bestuurder van een vrachtwagen zich eveneens op hetzelf de weggedeelte bevond. Mejuffrouw B. reed uiterst correct rechts van de weg, doch de wij-ze waarop E. haar passeer de deed de -getuige begrijpen dat hier een ongeluk móést gebeuren, omdat hij onvoldoende ruimte voor de scooter liet. De bewering van de verdachte dat mej. B. wellicht door zenuwachtigheid ibegon te slingeren, bestreed hij. Na het horen van deze getuige wilde mr. Le- bret de dagvaarding gewijzigd zien in die zin, dat er kwam te staan: „dat verdachte niet behoorlijk naar links was uitgeweken". „Het is nergens verboden in de wet te boffen", zei mr. Tichelman, die naar aanleiding van deze wijziging in de dag vaarding concludeerde dat er bij bet op stellen van deze in Middelburg een ver- zuimpje was geschied, waardoor de dagvaarding nietig werd en vrijspraak moest volgen. „Bij het wel aanvaarden van de tenlastelegging moet wegens brek aan bewijs eveneens tot vrijspraak geconcludeerd worden", besloot mr. Ti chelman. De eis in deze zaak was 100 gulden; uitspraak over veertien dagen. DRETSCHOR. Aan het nationale kampioenschap dat de federatie van landelijke rijverenigingen op 6 en 7 september a.s. te Utrecht organiseert, zal ook worden deelgenomen door het achttal van de Schouwse Ruiters uit Dreischor. Zoals bekend vormt dit acht tal het ka-mpioehsteam" van Zeëlan'd in de L-klasse. AMSTERDAM. Ds. J. M. Mulder, predikant van de Gereformeerd kerk te Aimsterdam-Zuid, is plotseling overle den. Hij werd in 1907 geboren en aan vaardde in 1933 het ambt in Haamste de, In 1939 ging hij naar Giessendam en van oktober 1948 af diende hij de Geref, kerk te Amsterdam-Zuid. AXEL. De bromfietser H. C. S. uit Rotterdam moest gistermiddag na een slippartij in het ziekenhuis te Sluis kil worden opgenomen. Het ongeluk ge beurde op de krusing Buthdijk-Verbm- dingswieg. In de bocht slipte de heer S. en viel, waarbij hij het linkeronde-r been -brak.. Dokter Boor verleende eerste hulp. Voor de EHBO-cursus te Vrouwen polder slaagden de dames C. Mesu- Poppe, G. Koole-Dinnewind, F. C. Fi- lius-de Kam, J. Maljaars, D. Maljaars en C. Wondergem alsmede de heer P. Onderd-ijk. GOES. Volgende week donder dag, op 30 augustus, zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. C. van de Vreugde te Goes in ge meente-dienst trad. Hij Is thans chef van de afdeling onderwijs, waarbij tevens de zaken van de sport, de jeugd, de cultuur en de evenementen zijn ondergebracht. Juli 1946 trad de aanstaande jubi laris in dienst van de gemeente Goes. Zoals bij vele gemeente-ambtna ren het geval is, begon ook de heer Van de Vreugde als volontair. Zijn eerste schreden zette hij in de secretarie van de gemeent Waard op 30 augustus 1937. Vij.f jaar la ter, november 1942 vertrok de heer Van de Vreugde naar Zaamslag en in 1946 kwam hij naar Goes, waar hij aanvankelijk werkzaam was bij de afdeling militaire zaken en bur gerlijke stand. Nog geen half jaar later kwam hij terecht bij de on derafdeling onderwijs. Op 1 sep tember 1949 volgde zijn benoeming tot chef van deze afdeling. FUNCTIES Uit hoofde van die functie (hij vekleedt than-s de rang van hoofd commies) vervult de heer Van de Vreugde een respectabel aantal be stuursfuncties. Zo is hij secretaris- pnningmeester van de sportstich ting, vertegenwoordiger van de ge meente in de Goese jeugdgemeen schap. secretaris-penningmeester van de gemeente in de Goese ieugdgemeenschap, secretaris-pen ningmeester van de Evenementen- commissie, secretaris van de onder wijscommissie van de gemeente raad en voorgs notulist van de ver gaderingen van 'het gasthuisbestuur en van de stichting streeklaborato- rium Zeeland. De lijst is daarmee echter niet volledig. Na zijn komst in Goes kwam de heer Van de Vreugde spoedig terecht in het leeszaalwerk. Hij is mede één van de oprichters van de openbare leeszaal in Goes. Hij werd ook al spoedig bestuurslid van de plattelandsbibüotheek-centra- le en penningmeester van de Zeeuwse Bond van de Openbare Leeszalen. Ook werd hij secretaris van het Georganiseerd Overleg. Deze functies bekleedt de heer Van de Vreugde thans niet meer, want de liefde voor de damsport trok onweerstaanbaar. Da heer Van de Vreugde is namelijk een enthou siast liefhebber van de damsport. Thans is hij voorzitter van de Kon. Ned. Dambond, een functie die veel tijd vergt. En deze functie brengt weer met zich mee, dat hij Nederland verte genwoordigt in de Internationale Dambond. Daarnaast is hij bestuurs- li dvan de Zeeuwse Dambond en ad viserend bestuurslid van de Goese dambond. Bovendien komt de heer Van de Vreugde als actief dammer regelmatig uit in competitie-wed- wedstrijden. Met deze overvloed van functies is het te begrijpen, dat zijn agenda weinig lege plekken vertoont. Wij doen een greep uit het programma voor de komende veertien dagen. Zaterdagmorgen aanwezig bij het waterpolo-toernooi in Goes, zater dagmiddag bij de atletiekwedstrij den van A.V. 56, en zaterdagavond bij de teenageravond op de Grote Markt, die door de Evenements commissie wordt georganiseerd. Zondag dient de heer Van de Vreug de present te zijn bij de jubileum wedstrijd van Robur. Op 1 septem ber jubileert de Noord-Brabantse dambond, op diezelfde gaat de heer Van de Vreugde naar Luik, waar een damfestijn plaatsvindt. Op 9 en 10 september wordt een internatio naal damcongres gehouden, op 12 september onderneemt hij de tocht naar Hoogezand, waar een dam- toernooi wordt gehouen. Tussen de bedrijven door moeten dan nog al lerlei besprekingen worden gevoerd. Het is slechts een greep, maar het is een duidelijk bewijs, dat de heer Van de Vreugde een drukbezet le ven heeft. „Het is wel druk, maar het is verbazend leuk werk" zegt ■hij er zelf van. „Je doet veel er varing op en je leert tal van men sen kennen."

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3