Russisch besluit alleen van politieke betekenis Zuivering redt Kadars regiem Jeugdbende in de val na ongeluk KROESJTSJEF NAAR BOEDAPEST? Uit de kerken TOESTAND IN BERLIJN GEHANDHAAFD Vredesverdrag kan zware crisis brengen KAPPIE EN DE HOOGVLIEGER Donderdag 23 augustus 1962 ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. 2 HANDELAAR MELDT ZICH PLATZAK BIJ POLITIE Van verduisterd geld speelschuld betaald ROOFOVERVALLEN AAN RIVIERA OPGELOST radio ("televisie 1 GEZOND GLANZEND HAAR HAARCREME Verzet [radio 1 I televisie Avond Ontkenning Van onze correspondent te Bonn BERLIJN. De jongste Rus sische maatregel zal weinig veranderen aan de bestaande toe stand. Niet de vier-mogendheden- status van Berlijn, onverschillig of die door de Russen wordt er kend of niet, maar de Russisch- geallieerde overeenkomst van 1949 geeft immers de Westelijken het recht zich vrijelijk in geheel Berlijn, dus ook in Oost-Berlijn, te bewegen. De Russische maat regel verandert dus niets aan een situatie die in feite sinds jaren bestaat. Politiek heeft de Russische stap wel degelijk betekenis. De Russen laten, zoals gezegd, nu ook de fictie vallen van de vier-mogendheden- status voor geheel Berlijn en zetten daarmee opnieuw een stap op de weg die leidt naar een apart vredes verdrag met Oost-Duitsland. Soeverein Dat verdrag zal Oost-Duitsland vol ledige soevereiniteit geven, ook wat de autowegen, de waterwegen en de lueht- corridors naar het westen aangaat. Juist hier wil het Westen vasthouden aan zijn elementaire rechten. Het wenst die wegen open te houden om West- Berlijn niet afgesneden te zien van de Bondsrepubliek. Komt er een apart vredesverdrag, hetgeen men hier in West-Berlijn einde september, begin oktober verwacht, dat niet voorziet in speciale rechten voor de verbindingen tussen West-Berlijn en West-Duitsland, dan dreigt met recht de zwaarste crisis uit de historie van het Berlijnse vraag stuk. Dit alles maakt dat de Russische maatregel wel degelijk van grote be tekenis is. Hij houdt immers in dat de Russen de scheiding tussen Oost-Ber lijn en Oost-Duitsland thans niet alleen feitelijk, maar ook formeel opheffen. Geen stemrecht Die scheiding bleek tot dusver ook daaruit, dat Oostberlijnse afgevaardig den van het Oostduitse schijnparlement, de Volkskamer, geen stemrecht hadden, zoals Westberlijnse leden van de West- duitse Bondsdag dat recht ook niet be zitten. Volgens de oude akkoorden tus sen Moskou en het Westen staan im mers West- en Oost-Berlijn los van respectievelijk de Bondsrepubliek en Oost-Duitsland. Maar de maatregel van vandaag houdt nog niet in, dat de Russen hun eigen officieren uit de organen voor het toezicht op de luchtwegen naar en van West-Berlijn of voor de bewaking van oorlogsmisdadigers in Spandau (West- Berlijn) terugtrekken. Dat zou, in hun redenering, pas kunnen gebeuren bij de ondertekening van het vredesver drag met Oost-Duitsland, waartoe zij dus gisteren weer een steentje hebben bijgedragen. Een praktische kwestie, waarover vooral de Amerikanen in West-Berlijn zich zorgen maken, is wat er in het volgende geval zou gebeuren: Niet aanwezig Een Amerikaanse officier betreedt Oost-Berlijn en wordt aangehouden door een Oostduitse volkspolitieagent. Hij weigert, gelijk tot dusver (omdat vol gens het Westen de Russen en niet Oost-Duitsland de souvereiniteit in Oost-Berlijn bezitten), zich te identi ficeren of mee te gaan. Hij verzoekt een Russische officier te zenden, wiens ge zag hij immers wel erkent. Die Russi sche officier is dan gevolg van de Russische stap van gisteren niet meer aanwezig. Wat nu? Hier zou dus een nieuwe steen des aanstoots kunnen ontstaan, nu de Rus sen de positie van de Westelijke com mandanten in West-Berlijn weer ver der hebben ondergraven en zij zelfs de fictie van de vier-mogendhedenstatus hebben laten vallen. De eerste reactie van de Westberlijn se man-in-de-straat was gisteravond: „Maar dan kan onze Amerikaanse stadscommandant, generaal Watson, niet meer protesteren tegen de Oost duitse terreur! Beginnen de Russen pas nu echt met hun vredesverdrag, waar van niemand weet wat het anders zal brengen dan nieuwe spanningen? Neemt het Westen ook deze nieuwe Russische stap, gelijk het de muur en de moord op Peter Fechter heeft genomen?" Nooit ingegrepen Tegen deze groeiende onzekerheid on der de 2,5 miljoen Westberlijners hier helpt de Westelijke opmerking, dat er door de maatregel in feite niets veran dert omdat de Russische troepen in Oost-Berlijn nog nimmer aan de sector grens hebben ingegrepen en er al sinds 1948 geen normale stadscommandan- tuur in Oost-Berlijn bestaat, weinig. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De 43-jarige Am sterdamse autohandelaar J. v. d. S., die sinds 22 april werd gezocht omdat hij ten nadele van een financieringsbank 150.000 gulden had verduisterd, heeft zich op het Amsterdamse hoofdbureau van politie gemeld. De autohandelaar had gedurende het paasweekeinde zijn hele voorraad auto's, die aan de finan cieringsbank toebehoorde, verkocht. S. verklaarde, dat hij van het verduis terde bedrag zijn schulden had betaald. Een belangrijk deel daarvan bestond uit speelschulden. Daarna was hij met zijn gezin naar Spanje uitgeweken. Toen het geld tot op de laatste cent was uitge geven, was hij naar Nederland terugge komen. Van onze correspondent PARIJS. Een bende bandieten, bestaande uit tien jongens, afkom stig uit Oran, is gisteren te Nice gearresteerd. Zij hebben bekend zich schuldig gemaakt te hebben aan gewapende roofovervallen te Nice en te Cannes, waarbij zij bij na drie miljoen francs buitmaak- ten. De politie kwam deze bende op het spoor toen twee leden met hun auto, die een Algerijns nummerbord droeg, naar Italië trachtten te ontkomen en daarbij een ongeluk veroorzaakten. In een televisie-interview heeft de Franse minister van justitie ver klaard, dat hij de regering zal vra gen de wet op het verboden wapenbe zit, die op 19 december van het vorig jaar is uitgevaardigd met het oog op de toeneming van het aantal politieke aanslagen, en die slechts een jaar zou gelden, te verlengen tot 31 mei 1963. Deze wet. die nu ook op het banditisme van toepassing kan wor den verklaard, voorziet in een gevan genisstraf van maximaal tien jaar voor degene die haar overtreedt. Tevens verklaarde hij, dat vergun- De celloliefhebbers kunnen van avond om 8 uur royaal aan hun trek ken komen wanneer zij inschakelen op Hilversum 1. In de uitzending van het Festival van Edinburgh, dat dit maal een sterk Russisch accent heeft, kan men luisteren naar de sopraan Galina Vishnevskaya, haar echtge noot, de befaamde cellist Mstislav Rostropovitsj en een ensemble van acht violoncellen. Uitgevoerd worden werken van Tsjaikofski, Moessorgski, Villa-Lobos en Sjostakovitsj. Over de zenders van de W.D.R. en de vierde lijn van de draadomroep om 8.30 een orkestconcert met onder an dere Spohrs Eerste Klarinetconcert en de Symphony Espagnole van Lalo. Donizetti's opera „L'Elisir d'Amo re" komt in een opvoering uit het Glyndebourne Opera House op de Ne derlandse beeldbuizen (9.20). Vooraf een Engelse documentaire over de boerenoorlog (8.30). België Vlaams: Van 4 tot 6 uur kan men weer kijken naar een repor tage van de Europese zwemkampioen- schappen in Leipzig. Om 8.30 uur volgt de derde aflevering in de film serie „Een reis naar Ecuador" en daarna wordt een korte documentaire van de Franse tv over de schilder Tou louse-Lautrec getoond (9 uur). Om 9.25 uur schakelt men voor de rest van de avond over op het Eurovisie- net voor een rechtstreekse uitzen ding van „L'Elisir d'Amore" in Glyn debourne. België Frans: Ook de Waalse kij kers krijgen als hoogtepunt van de avond „L'Elisir d'Amore" op de beeld buis (9.15). Verder de reportage van de Europese zwemkampioenschappen in Leipzig (4 uur). Duitsland: Afgezien van een filmre portage uit Hannover van de 79ste „Deutscher Katholikentag" (10.25) is het gehele avondprogramma gereser veerd voor een opvoering van de ko medie van James Bridie „Daphne Laureola" met in de hoofdrol Brigitte Horney. Zij kwam uit Amerika over om de rol van de lady te spelen, die ongelukkig is door haar huwelijk met een veel oudere heer en verliefd wordt op een veel jongere heer (8.20). ningen voor het dragen van wapens, die in Algerije zijn afgegeven, voor Frankrijk ongeldig zijn verklaard. De gerepatrieerden krijgen vijf dagen de tijd om hun wapens in te leveren. Verder zullen alle- auto's waarin wa pens worden gevonden geconfiskeerd worden. De eigenaars ervan zullen, ook als zij niet aan het transport heb ben meegewerkt, beschouwd worden als illegale bezitters van verboden wapens. (Ingezonden mededeling) SCHIPHOL Zonder iemand ge legenheid te geven tot het stellen van vragen, stapte de staatssecreta ris van binnenlandse zaken mr. Th. H. Bot gistermiddag op Schiphol in het vliegtuig naar Biak. Hij wenste geen onderhoud te hebben met journalisten. Van de zijde van het ministerie werd gezegd, dat de staatssecretaris in Hol- landia gouverneur Platteel zou ont moeten om met hem en zijn medewer kers te praten over de consequenties van het Nederlands-Indonesische ak koord over Nieuw-Guinea. WENEN Enkele tientallen Hongaarse politici en ambte naren zijn gearresteerd of ont slagen omdat zij betrokken zouden zijn bij een complot dat de val van premier Janos Kadar ten doel had. De slacht offers van deze zuivering wer ken, voor zover zij niet gevan gen worden gehouden, nu in fabrieken. Er bevinden zich ook enkele generaals onder. Hoewel er maar weinig details zijn uitgelekt over het ontmaskerde com plot staat het toch wel vast dat er sprake is geweest van een werkelijk georganiseerde revolte tegen het re giem van Kadar. De samenzweer ders hadden voor het grootste deel belangrijke functies in de ministeries van defensie en binnenlandse zaken en in het leger. ONDERDAG 23 AUGUSTUS HILVERSUM I. 402 M. Ochtend AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Ochtendva- ria (gr.). VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Rechtdoor naar school en kan toor (gr.); 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Klassieke orkestmuziek (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookpraatje; 11.15 Moder ne orkestmuziek (gr.); 11.45 Een reis door Jong Afrika, ge sprek. Middag 12.00 Licht ensemble en zang solisten; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Metro- pole-orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en grammofoonmu- ziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Italiaanse Madrigalen; 14.20 Saxofoon kwartet; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Zangrecital; 15.30 Lichte grammofoonmuziek; 16.05 De ge schiedenis van een boek; 16.45 Grammofoonmuziek voor de jeugd; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Licnte grammofoonmuziek. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Het XX C.H.I.O. te Rotterdam; 18.20 Europese zwemkampioenschap pen te Leipzig; 18.25 Dansorkest en zangsolisten; 18.55 Gespro ken brief; 19.00 Carrousel, een programma dat alle kanten op gaat; 19.50 Sportpraatje; 19.55 Nieuws; 20.00 Edinburgh Interna tional Festival 1962: Sopraan, piano en cello, en een ensemb1" bestaande uit acht celli. In de pauze: 21.05-21.20 Voordracht; 22.00 Lichte muziek; 22.30 Nws.; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Sport- actualiteiten; 23.10 Discotaria; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Moder ne en klassieke pianomuziek (gr.) 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Amusements muziek (gr.); 8.50 Van en voor bejaarden; 9.40 Voor de jeugd. NCRV: 10.00 Grammofoonmuziek; 10.03 Klassieke kamermuziek (gr.)10.15 Morgendienst; 10.15 Vocaal kwartet en orgel: Geeste lijke liederen. KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 De zingende kerk: geestelijke liederen. Middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.05 Operafragmenten (gr.) 12.25 Voor de boeren; 12.35 Me dedelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.38 Jazzmuziek (gr.); 12.45 Europese zwemkampioen schappen te Leipzig; 12.50 Ac tualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Aqui Caracas, klankbeeld; 13.20 Operettemuziek (gr.). NCRV: 14.00 Promenade-orkest en radio koor: Joodse liederen en dansen); 14.30 Klassieke muziek (gr.); 15.30 Licht ensemble; 16.00 Ver kenningen in de Bijbel; 16.20 Pla norecital: klassieke muziek; 16.45 Voor de jeugd; 17.10 Lichte gram mofoonmuziek; 17.40 Beursberich ten; 17.45 Lichte grammofoonmu ziek. Avond 18.00 Accordeonmuziek (gr.); 18.15 Sportagenda; 18.20 Metropo- le-orkest; 19.00 Nieuws en weer bericht; 19.10 Geestelijke liede ren; 19.30 Radio-orkest; 19.50 Po litieke lezing; 20.00 Ensemble-Pa rade: 20.40 De weg der Bre- derodes, klankbeeld; 21.00 Muziek in miniatuur (opn); 21.30 Kerk orgelconcert; 22.00 Muziek voor miljoenen (gr.); 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten; 22.40 Avondover denking; 22.55 Boekbespreking; 23.00 Lichte grammofoonmuziek; 23,30 Paul Lebeau, romancier van het intellectualisme, lezing; 23.55- 24.00 Nieuws. Middag NTS: 17.00-18.00 Europese zwemkampioenschappen te Leip zig. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo; 20.30 Boerenoorlog, docu mentaire; 21.20 Eurovisie: Glyn debourne Festival 1962: L'Elisir d'Amore, komische opera. alweer teruggeroepen. Enkele maan den geleden werd hij uit de partij gestoten. Er bevinden zich in Hongarije nog veertigduizend man Russische troe pen. Kadar kan ongetwijfeld rekenen op de steun van Kroesjtsjef en het Rode leger. 27 Ze gingen langzaam terug naar het schip heel langzaam, terwil- le van Christensen. Fairlie keek naar DeWitt die met Thomason vooruit liep, naar de beide grote hoofden die zich naar elkaar toebogen, naar die brede onverstoorbare schou ders, terwijl ze bverlegden hoe ze de stad van haar lijkwade zouden ontdoen. „Het helpt niets of ik het hun ai zeg", meende Fairlie, „maar het zal hun niet meevallen. De moge lijkheid dat er na die grote slag nog overlevenden zouden zijn is uiterma te klem. Volgens mij zouden ze hun hoofdstad hebben verplaatst. Een on miskenbare nederlaag en een ge heel nieuwe hervorming van hun be schaving moet hun al heel zwaar gevallen zijn, zonder zich daarbij ook nog vast te klampen aan iets wat allang dood is als je me begrijpt." Christensen zei: „Laat hem maar net zoveel tijd verspillen als hij zelf wil. De tijd dat we hier kunnen blij ven is nu eenmaal beperkt, we zijn afhankelijk van de voorraad brand stof voor de machines. Hoe minder tijd hij heeft hoe minder moeilijk heden hij teweeg kan brengen." Fairlie keek om zich heen over de open vlakte, de heuvelrij die hier en daar begroeid was, de kronkelende kalme rivier de lege hemel „Geloof je dan nog steeds dat hier mensen zijn?" „Laten we zeggen dat ik er niet helemaal zeker van ben dat ze er niet zin." „Nu, ze maken in elk geval niet veel haast om contact met ons te zoe ken. Christensen zei: „Misschien willen ze dat wel helemaal niet...." Drie dagen en twee nachten was DeWitt al aan het graven. Dit was het begin van de derde nacht. Fair lie zat op een steen en keek met af keurend gezicht toe. Hij was moe en de wind was koud, en hij begon zich te ergeren aan dat gedoe van DeWitt. Ook Thomason begon hem op zijn ze nuwen te werken. Hij had trouwens al meer dan genoeg van Ryn. De he le onderneming dreigde dood te lopen op een nietszeggende anticlimax. In het licht van de schijnwerpers hadden DeWitt en Thomason en hun helpers al een behoorlijk gat gegra ven. Ze hadden die plaats van uit de lucht uitgekozen, omdat de bo demgesteldheid scheen te duiden op funderingslijnen van buitengewoon grote gebouwen. Nu waren er inder daad gedeelten van die funderingen blootgelegd. Ze verkeerden in uiterst slechte toestand, maar het was een wonder dat ze er nog waren. Thomason zei dat het materiaal wel leek op een plastic-achtig ce ment met de tegen water bestendige eigenschappen van glas, zodat het verval uiterst langzaam was gegaan. De Vanrvns hadden voor de eeuwig heid gebouwd.... Maar die eeuwig heid was te lang gebleken, zelfs voor hen. De schijnwerpers wierpen scherpe schaduwen tussen de ruïnes. Overal lagen hopen aarde, vermengd met puin van ondefinieerbare herkomst, schaduwen tussen de ruines. Voor zichtig groeven de mechanische schoppen verder. Van een kluis was nog niets te bespeuren. Van niets concreets, trouwens. Maar DeWitt was nog volstrekt niet van plan het op te geven. „We gaan doodgewoon ergens an ders graven. Vroeg of laat zal er wel iets aan het licht komen. Er is natuurlijk nog wel iets over geble ven." „Waarom?" vroeg Fairlie. „Alleen omdat jij het zegt?" Hij stond op. „Als je een grote inscriptie vind laat je me maar roepen. Ik ga te rug naar het schip." Toen hij in het schip kwam sliep Christensen al. Het leek wel of ie dereen sliep of ergens mee bezig was. Fairlie at wat en ging op zijn bed liggen. Hij meende dat hij vee] te rusteloos was om te kunnen sla pen, maar hij was lichamelijk ver moeid door het lange rondhangen bij die doelloze graverij en hij ver langde naar rust. Hij wist niet dat hij in slaap was gevallen toen hij bij de arm werd geschud. Hij zag het gezicht van de jonge boordmeccano Smith die zich over hem heen boog. „Doctor Fairlie DeWitt is aan de walkie-talkie hij wil u onmid dellijk spreken!" Fairlie probeerde zijn gedachten te verzamelen. „Hè? Heeft hij iets gevonden?" Smith's ogen schitterden en zijn stem klonk opgewonden. „Dat weet ik niet, maar naar zijn stem te oordelen zou ik eerder zeg gen dat er iets is wat hèm gevon den heeft!" HOOFDSTUK 19 Fairlie holde naar de commu nicatie hut. Smith kwam hem achter na. Fairlie nam de veldtelefoon op en zei: „Ja, hier Fairlie! Over!" Knetterend klonk de stem van De Witt in zijn oor. Zijn woorden waren onsamenhangend. een eindje ver der weg. Een van de jongens hoorde het toen ik ik weet het zeker, Fairlie, maar het is hier zo donker als de hel. kom direct hierheen. Jij moet met hen spreken als ze er wer kelijk zijn!" De stem zweeg. Fairlie huiverde. Smith kuchte even. „Doctor Fair- lie-eh-mag ik met U mee?" „Natuurlijk! Je mag zelfs nog meer je mag de hele tijd mijn hand vasthouden!" Wordt vervolgd. Met stelligheid wordt beweerd dat de leden van het complot steun voor hun streven hadden- gezocht in de Chinese volksrepubliek. Dat zou erop neerkomen dat zij zich in feite heb ben verzet tegen de politiek van de Russische premier Kroesjtsjef. De mogelijkheid bestaat dan ook dat Kroesjtsjef zelf naar Boedapest, zal gaan om er het congres bij te wo nen Van de communistische partij' dat op 18 november begint. In geheime bijeenkomsten van de Hongaarse communistische partij zouden mededelingen zijn gedaan over het complot. Hoewel de rege ring in Boedapest gisteravond ont kende dat er een complot was opge rold, is het duidelijk dat er in elk ge val wel iets aan de hand is. Zondag namelijk werd officieel bekend ge maakt dat Rakosi en 22 andere poli tici uit de communistische partij wa ren gestoten. Het aantal samenzweerders is niet precies bekend, maar er zijn der tig tot vijftig mensen gearres teerd of geschorst en te werk ge steld. Onder de leiders van het com plot bevonden zich mannen als Lajos Toth. de chef van de generale staf, en Imre Dogei, een gewezen minis ter. Dogei zou de man geweest zijn die probeerde de steun van Peking te verwerven. In 1980 werd hij be noemd tot ambassadeur in de Chine se hoofdstad. Nog eer hij zijn stand plaats had kunnen bereiken werd hij ^IIIEIII!llilllltl!IIIIII!llll!llllltlllllllll!llllll!lllll!lllllllllllllllllllltllllltl!ll!lllllllllllll!llll!ll!lllllllllllllllll!!IIIIIIII|lll!!lllll|llllll!|l|ll|]|||||lllllllll|!|llll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||]|||^ 14. Bjork opende de deur en betrad het houten verblijf. Achter een tafel zat een lange magere man te cijferen, maar hij hield onmiddellijk op met dit geleerde werk, en sprong overeind. „Wat is het nieuws?" vroeg hij met flit sende ogen. „Het hieperhop 6 is heden gearri veerd, professor," antwoordde Bjork plechtig. „Ah!" riep de geleerde, „en het schip?" „Klein, zoals u wou," antwoordde Bjork. „De bemanning?" „Klein, zoals u wou," zei Bjork op nieuw. „En vol vrees voor het hieper hop." De professor trok een samengeknepen grijns. „Uitmuntend," sprak hij. „Laat hen geen voet op het eiland zetten, geen blik achter de groene muur slaan. Nieuwsgierige ogen kunnen lastig zijn, ook al liggen ze in de kassen van een voudige lieden. Breng het hieperhop snel op de wal en laat hen bevend weer vertrekken, want -het zal hier weldra be ven en schudden als de grote opstijging begint." Een verheugde opwinding greep de ge leerde aan, en hij begon een rondedans, waarbij de panden van zijn jas wanstal tig slingerden. NED. HERV. KERK Benoemd tot vicaris te Etten-Leur (N.B.): vie. P. Veenstra te Hollum (Ameland). GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Langeslag: J. Stienstra te 't Zandt Gr.); te Nieuwveen-Zeven- hoven, Nijbeets en te Oosterend (Fr.): H. J. Diekema kand. te Amsterdam. GEREF. KEKKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Brampton, Ontario (Can.): D. K. Smit te Kantens (Gr.) CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Papendrecht (vac. G J Buys): C. Verhage te Hilversum; 'te Vianen: J. van Doorn te Tholen - Op het sportterrein te Nfmverkerk is een voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee jeugdelftallen van SKNWK en Dreischor. Dreischor won met 1—5 De duivensoeiëteit „De verwachting" te Axel nam deel aan een villcht op Orléans. ?e »mto?g was: 10 J- Bakker Zaamslag; 2. A. Blommaerts, Axel; 3. 4, 9 C. Koster. Axe 5. J. van Hoorn, Axel: 6. J. wieland. Axel; 7 F. Verschelden. Axel; 8. J. de Vis- ser, Axel,

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2