Géén pakketten voor Zeeuwse militairen Gladiolententoonstelling met vele inzendingen TRANSPORTMOEILIJKHEDEN NIET TE OVERWINNEN Collectanten naar Ossendrecht Onder tractor en weer bevrijd Derde Badrit in Domburg Uit de kerken weer reen weer de -zuiverste tabakken. wereldmerk-from America's BEST tobaccos Zeeuwsch Dagblad Voorspoed Plannen Thuisfront Nieuiv-Guinea getorpedeerd Teleurstelling Pro Rege Engels jacht in de Wielingen gezonken Zeven opvarenden gered Giften Zeeuws thuisfront Demping oude haven in St. Maartensdijk Duitse dame ernstig gewond bij botsing Gewonden en schade op kruispunt Potjes Samen muziek in 's H.-Arendskerke In september start vakschool in Krabbendijke ^Crió kraó door z^eeland Te hard gereden Radio-interview met vertegenwoordigster Indonesische kerk Duitse kampeerders aangehouden Jaarlijks terreinfeest inrichting Vrederust „Interlandwedstrij d" in Westenschouwen Zaterdag 18 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 LEXINGTON Protestants-Christelijk LI leven in een periode van hoog conjunctuur. Voor veel mensen is het een periode van voorspoed. Xe dikwijls wordt echter vergeten dat er in dit welvarende land nog tallozen zijn, die op de rand van de bestaans mogelijkheid leven. Het zijn de we duwen, de geestelijk en lichamelijk gehandicapten en de ouderen onder ons, die van een gering pensioen, me de gebaseerd op de vooroorlogse lo nen en salarissen, moeten leven. Maar het merendeel van ons volk heeft het goed. Er wordt weliswaar veel geklaagd en gemopperd, doch dat is omdat de mens nooit genoeg heeft. Men hoort in Christelijke kringen over de huidige welvaart dikwijls in Christelijke termen spreken. Men zegt dan gezegend te zijn met aardse goederen. Gezegend. Het is ge makkelijk het zo te zeggen en het klinkt vroom. En natuurlijk moet voorspoed ook worden gezien als een gave van God. Daar mag het echter niet bij blijven. IVe nemen aan dat velen onder ons dankbaar zijn voor het feit dat zij niet krap in de geldmiddelen zitten. Zij zullen God ook van tijd tot tijd voor die voorspoed danken. Dat ho pen we tenminste. Maar daar mag het niet bij blijven. Een dankgebed voor genoten materië le zegeningen is een half gebed. De Bijbel spreekt in verband met voor spoed niet alleen van zegen, maar ook van gevaren. De Bijbel zegt dat •an voorspoed grote gevaren kleven en Christus heeft ons doen weten dat een rijke zeer bezwaarlijk zal ingaan in het koninkrijk der hemelen. Er zijn mensen, die hun leven lang heb ben gestreefd naar toeneming van hun bezit, naar rijkdom en naar macht en die het geloof hebben verloren. Zij hadden hun hart gezet op hun bezit. De Here Jezus heeft ons soberheid en matigheid geleerd: Bidt gij aldus: Geef ons heden ons dagelijks brood. Verder stelt hij ons de leliën op het veld en de vogels ten voorbeeld. In deze tijd van voorspoed neemt ons bezit toe. Het gevaar is echter groot dat, naarmate ons bezit groeit, we ons onafhankelijker gaan voelen. We gaan ons eigenaren voelen in plaats van rentmeesters in Gods dienst. Dan menen we absoluut bezit te hebben in plaats van geld en goe deren ten dienste van God en de naaste, die we moeten liefhebben als onszelf. Het ligt ons op de tong om te spreken van zegen in voorspoed. We zeggen het bijna gedachteloos. Beden ken we echter wel voldoende dat het ontvangen van voorspoed van geld en goed levensgevaarlijk is? Eeuwig-levensgevaarlijk. De zegen van het bezit, van de voorspoed kan als de mens. zyn zinnen zet op zijn bezit en wie doet dat niet min of meer? veranderen in een vloek. God keert zich af van mensen die het rentmeesterschap ver geten. Naar buiten blijkt dat dikwijls niet, want de kerkgang kan bijv. blij ven, maar is dan alleen een gevolg van traditie. Meer en meer zien wij dat mannen en vrouwen die in wel vaart leven van lieverlede vereenza men. Hun leven wordt leeg, want zij worden door God verlaten en tenslot te sterven zij mokkend en ondank baar. Voorspoed en zegen wij combine ren deze begrippen in ons spraakge bruik, maar daarom is voorspoed niet steeds zegen, doch integendeel het komen te verkeren in een levensge vaarlijke situatie. Danken voor ont vangen materiële zegeningen is goed, maar aan dat danken moet iets wor den toegevoegd, namelijk de bede om dubbele bewaring in een levensge vaarlijke situatie. Wij moeten van ons bezit afstand kunnen doen, want het is tenslotte beter om in materieel opzicht bezitloos te zijn maar in afhankelijkheid van God te leven, dan rijk te zijn in aardse goederen, maar eenzaam door het leven te gaan. Wie voorspoed heeft, aanvaarde de zegen met beving en wie die voorspoed niet kent, hij erkenne, met de rijke samen, dat de mens zich in vol vertrouwen onbe zorgd kan overgeven aan God. MIDDELBURG. Het werkcomité Zeeuws Thuisfront voor Nieuw-Guinea zal ondanks grote tevredenheid over het welslagen van zijn activiteiten voorlopig niet de kans hebben Zeeuwse pak ketten naar militairen in Nieuw-Guinea, afkomstig uit deze pro vincie, te zenden. Het is bijzonder zuur voor het comité dat door hard werken in staat was binnen tien dagen alle pakketten te verzenden, dat een grote kink in de kabel is gekomen. Van het Nationaal Thuisfront in Den Haag, waarvan het Zeeuwse comité dus deel uitmaakt, werd bericht ontvangen dat door de huidige transportproblemen in Nieuw-Guinea het individueel verzenden van postpakketten nagenoeg onmogelijk wordt gemaakt. (inclusief de zeer hoge transportkos ten) worden geschat op tachtig gulden. Op 4 september zal in Den Haag het Nationaal Thuisfront onder leiding van Z.K.H. Prins Bernhard vergaderen. Uiteraard zal een delegatie van het Zeeuws Thuisfront onder leiding van de commissaris der koningin aanwezig zijn. Beslist niet als laatste punt zal het Zeeuwse comité de mogelijkheden blij ven onderzoeken tóch pakketten te stu ren. Indien (en dat is met het oog op de komende ontwikkelingen in Nieuw- Guinea zeer waarschijnlijk) de Neder landse troepen in enkele plaatsen hij elkaar worden gebracht, is het verzen den van pakketten wél mogelijk. In elk geval verzoekt het Zeeuws Thuisfront de bevolking dóór te gaan met het zenden van geld. „Er is nog zoveel nodig en als het verzenden van pakketten aan Zeeuwse jongens dan toch niet mogelijk is dan kan het Na tionaal Thuisfront de Zeeuwse gelden best gebruiken," redeneert het actieco mité. Het Nationaal Thuisfront heeft na melijk al eerder een grote zending pak ketten aan alle Nederlandse militairen in Nieuw-Guinea verzorgd, tmaar moet de kosten hiervan nog verrekenen. Dit betekent natuurlijk een ontzag lijke teleurstelling voor het comité. De groep Kapelle had reeds een proefpak ket samengesteld, waarvan de inhoud beslist de Zeeuwse militairen in de tropen had doen watertanden. Zeeuwse babbelaars en mosselen geven er het provinciale karakter aan, terwijl ver der o.m. in het pakket zullen worden opgenomen: koeken, chocolade, kauw gum, zuurtjes, studentenhaver, talkpoe der, een pocketboek, pepermunt, drop, een rookworst rolfilms, stroopwafels, een blikje aardbeien op sap, sigaretten, shag, sigarettenvloeitjes en foto-omsla gen. Met een conservenindustrie was reeds overeenstemming bereikt over de ver pakking. De kosten van een pakket BRESKENS. Het Engelse jacht je „Cornelia" is vrijdagmorgen om streeks acht uur vier mijl buiten Bres- Kcns op de Wielingen in moeilijkhe den gekomen. Dank zij het feit dat het visserschip Breskens 22 met schip per A. de Rooy rooksignalen zag kon den de zeven opvarenden van het in nood verkerende vaartuig gered wor den. Schipper De Rooy heeft eerst nog gepoogd de „Cornelia" op sleeptouw te nemen, maar toen dit niet lukte het jachtje maakte al teveel water heeft de Breskens 22 de Engelsen aan boord genomen en vervoerd naar de thuishaven in Zeeuws-Vlaanderen, waar de schipbreukelingen op twee marineschepen wat op verhaal konden komen. Daar kregen zij droge kleren en wat warms te drinken. De Engel- sen hebben later het Britse consulaat Jn ,'}ercJam opgebeld en dit mee gedeeld dat zij naar de Maasstad wilden komen voor nieuwe papieren daar zij bij de schipbreuk alles kwijt geraakt waren. In de loop van de middag zijn zij in Rotterdam gearri- veerd. Het jachtje is gezonken. Afloop van verkoping MIDDELBURG. Notaris J. A Jan- se de Jonge heeft in Middelburg huis en tuin aan de Veersesingel 118 voor 16.500 verkocht aan de heer P J Snoep te Middelburg. Huis en erf' aan de Gravenstraat 69 werden voor 2500.- verkocht aan de heer P. H. Geers te Middelburg. AXEL. Onder voorzitterschap van de heer S. van Harn kwam het voor lopig bestuur van Pro Rege afdeling Axel bijeen in het torenlokaal der Ne derlands Hervormde Kerk. Besproken werd de busreis op 29 augustus a.s. met de P.I.T.-kollectanten van verleden jaar naar het Protestants Militair Te huis en de legerplaats in Ossendrecht. Aan de rondgang voor leden en do nateurs. die deze winter is gestart, werd tot nu toe door ongeveer 300 be langstellenden deelgenomen, die op de ze wijze het werk voor de militaire te huizen voortreffelijk blijven steunen. Er werden enkele mededelingen ge daan over de propagandaavond dit na jaar in Axel en tenslotte werd van ge dachten gewisseld over 'het nationaal thuisfront met betrekking tot Nieuw- Guinea. WOLFAARTSDIJK. Als door een wonder heeft de 62-jarige landbouwers knecht A. J. T. zijn leven behouden. Met tractor en aanhangwagen reed hij van de dijk in Frederikspolder. Daar bij kantelde de tractor, doordat de aan hangwagen doorschoot. De chauffeur kwam onder de tractor terecht, maar doordat de aanhangwagen nogmaals doorschoot en de tractor daardoor op nieuw kantelde werd de 'knecht weer bevrijd. Dokter A. I. Vos liet het slacht offer naar het ziekenhuis te Goes ver voeren, waar bleek dat hij een zwaar gekneusde schouder had opgelopen. marcheerde aardig, de organisatie was ■rond, de eerste 10.000 voor het ver zenden van pakketten aan ongeveer 150 Zeeuwse militairen was binnen," kan het kleine maar zeer enthousiaste werkcomité met de modige weemoed mededelen. Er is een urgentiescheima met het oog op de politieke ontwikke lingen van de laatste dagen opgesteld dat als volgt luidt: 1, de evacuatie van burgers. 2. de evacuatie van militairen en wapens. 3. het vervoer van bestuurs ambtenaren. 4. de behandeling van brief post. 5. de behandeling van pakket- post. Technisch is dus het verzenden van pakketten niet uitvoerbaar, stelt het Nationaal Thuisfront. Een in onze provincie aanspre kende actie als „Door de Zeeuwen voor de Zeeuwen" kan daardoor (misschien voorlopig) niet door gaan. Tóch voldoening Naast de teleurstelling is er ook een gevoel van grote voldoening bij het actiecomité. Er kan zelfs gezegd worden dat de zaken in Zeeland veel vlotter lopen dan in welke andere pro vincie ook. Dat is dan vooral te danken aan de enorme medewerking van de ere-voorzitter van het comité, de commissaris der koningin. Bij woonde practisch alle vergaderingen van het comité zelf bij. Ook zorgde jhr. mr. A. F. C. de Casembroot er voor dat een scftrijuen om medewer king is uitgegaan naar alle Zeeuwse burgemeesters. Hierdoor zijn er in tal van gemeen ten plaatselijke comité's ontstaan. Ook heeft het werkcomité hierdoor kunnen komen aan alle adressen (militaire en thuisadressen) van de Zeeuwse solda ten. Het aanstellen van contactperso nen in de provincie heeft verder mee geholpen aan een vruchtbare regionale spreiding van de activiteiten. „De zaak KAPELLE. Het „Zeeuwse thuisfront Nieuw-Guinea" ontving in het tijdvak van 9 t.m. 15 augustus de volgende giften: Aann.bedrijf Versluijs, Middelburg 25, S. J. D., Kapelle 10, Fa. J. Vette, oester en mosselh. Yerseke 50, J. Korstanje, Kloetin- ge 5, Handel in bouwm, J. M. Maljers, Mid delburg 50, N. N„ Kloetinge 5, M. Wandel, Aann. wegenbouw, West-Souburg 25, Coöp Boerenleenbank, Sint Laurens 25, fam. Ven- tevogel en Le Clercq, Vlissingen 20, N. N. Serooskerke 10, A. de Buck, Biggekerke 15, fam. Platschorrev, Kortgene 8,50, fruitactie veiling ,,K. B. en O.", Kapelle- Biezelinge 822,09, (fruitkwekers en -kopers). Kon. Zeelandia fabr. v. bakkerijgr., Zierikzee 100, N. N. Goes 10, -C. P. Pols Jr., Dreisschor 2,50, P. Z, C., Middelburg 100, Fa. Gebr. W. en B. Christiaansen, aann. be drijf en betonfabr.. Oostburg 25, N.V. Zeeuwse Oestermij „Bona Fides", Tholen, 25, N. N., Biezelinge 2,50, fam. Cijvat, Zoutelande 5, Fa De Pagter en Van Sluijs, Domburg f 50, n.v. Waterl.mij Zuid-Beve land", Goes 50, Coöp. Boerenleenbank, Grijpskerke (Z), 25, J. C. Algra-Wandel, Vlissingen 10, n.v. Streekvervoer Walche ren, Middelburg 100, Herv. Jeugdver., Aag- tekerke 30, fa. S. P. Groenleer en zonen, Kapelle-Biezelinge 50, N. N., Kapelle, 5, M. Kooman, Wemeldinge 10, Ned. accoun tants-maatschap, Middelburg 100, Nic Ze- gers, Kapelle 15. De stand bedraagt thans 8.758. Giften voor bovengenoemd thuisfront kun nen gestort worden op postrekening 154617 t.n.v. de Nutspaarbank te Kapelle, onder vermelding „Thuisfront". (Ingezonden mededeling) SINT MAARTENSDIJK Het dem pen van de oude haven te St. Maar tensdijk is gegund aan de laagste in schrijver, de firma Johs. Van Vossen en Zn. te St. Annaland, die na enkele be stekswijzigingen zijn inschrijving had herzien tot een bedrag van ƒ281.500. Voor dit bedrag werd door de ministe ries van sociale zaken en economische zaken goedkeuring verleend. Volgende week zal met de werkzaamheden wor den begonnen. VLISSINGEN. Vrijdagmorgen om streeks tien uur botsten op de hoek Bloemenlaan-Jozef Israëlslaan een be stelauto en een personenauto. De be stelauto, bestuurd door C.S. uit Vlissin gen, verleende geen voorrang aan de andere wagen met aan het stuur G. J. uit Rodenkirchen (Duitsland). De naast J. zittende dame liep een shock op en een zware hersenschudding. Zij is door dokter S. naar haar tijdelijke woning in Vlissingen vervoerd. Beide auto's kregen zware schade. CADZAND. Een Belgische perso nenauto uit de richting Zuidzande en een bromfietsberijdster uit de richting Sluis kwamen op het kruispunt Potjes met elkaar in botsing, waarschijnlijk doordat de Belgische auto g>2en voor rang verleende. Beide voertuigen lie pen enige lichte materiële schade op, terwijl de bromfietsberijdster en de duopassagier lenige lichte verwondingen opliepen. Deze duopassagier bteek bij navraag door de rijkspolitie een jopge- man uit Almelo te zijn, die van huis was weggelopen en al liftende via Bel gië in Cadzand was terechtgekomen. Hij werd dis, volgende dag naar zijn woonplaats teruggebracht. Omstreeks half zes vond eveneens een aanrijding plaats op het kruispunt tus sen een Belgische personenauto, die uit de richting Cadzand kwam en een Ne derlandse personenauto, komende uit de richting Sluis op de voorrangsweg SluisBreskens. Deze aanrijding ont stond doordat de Belgische auto waar schijnlijk geen voorrang gaf aan de Ne derlandse auto. Beide auto's werden zwaar beschadigd, de Nederlandse auto kwam in een langs de weg gelegen sloot terecht, waarvan de beide inzit tenden enige kneuzingen en verwondin gen opliepen. De rijkspolitie en ver keerspolitie hebben een onderzoek inge steld. 's-HEER ARENDSKERKE. Maan dagavond, om acht uur, zal de muziek vereniging „Excelsior" samen met de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Kapelle een concert 'geven op de mu ziektent aan de Deestraat. Woensdag avond daarop volgend zullen beide mu ziekgezelschappen een naars door het dorp maken. WAARDE. Burgemeester A. Lokker heeft gistermiddag een gladiolententoonstelling geopend die wat sortiment en variëteit be treft beslist niet heeft teleurge steld. Ondanks een seizoen dat niet bepaald gunstig verliep wa ren er een groot aantal inzen dingen. De heer Lokker memoreerde dat de gladiolenteelt eigenlijk pas na de ramp in de gemeente Waarde is begonnen en dat het niet altijd even vlot en gemak kelijk is gegaan. De kwekers voelden zich nog wel eens bekocht met de aan koop van plantmateriaal. Onkunde was htier natuurlijk de voornaamste factor, maar toen men eenmaal in de gelegen heid was een cursus te volgen ging het met flinke schreden vooruit. Eigenlijk zo zei de burgemeester is die cursus voor het dorp Waarde en omstreken een keerpunt geweest. Natuur lijk heeft men daarnaast ook de tijd mee gehad. De export bepaalde het prijs niveau en dit lag in de afgelopen jaren niet ongunstig. Maar een gedetailleerde kennis is voor het kweken van een kwaliteitsprodukt een eerste vereiste. Ook ir. J. J. Hennik, die het woord voer de namens de tuinbouwvoorlichting, leg de daar ae nadruk op. Hij zei dat in september twee bloem bollenvakscholen zullen starten, elk met een cursusduur van een jaar. De scholen komen in Krabbendijke en Steenbergen en zullen waarschijnlijk elk mogen re kenen op vijftig cursisten. Sperkende over de bloembol lenteelt in het algemeen slaakte de heer Hennik de verzuchting dat er eigenlijk nog wat meer tulpenvergunningen moesten zijn. Dit is een moeilijke zaak zo zei hij maar er zijn aanwijzingen dat enige verruiming in de naaste toekomst mogelijk zal zijn. De prijzen op deze tentoonstelling wer den door burgemeester Lokker uitgereikt in de tentoonstellingszaal. De uitslag was als volgt: grote collec tie: eerste pr. P. Nagel'kerke te Waarde; kleine collectie: eerste pr. A. Schrier te Waarde; mooiste bloemstuk: eerste pr. P. Nagel'kerke te Waarde; mooiste rood: eerste pr. P. Nagelkerke te Waarde; mooiste rose: P. Nagelkerke te Waarde; mooiste wit: C. Harthoorn te Oostdijk; mooiste geel: Chr. Koeman te Waarde; mooiste blauw: H. L. van der Wielen te Lamswaarde (enige Zeeuw-Vlaamse in zender; mooiste zalm: P. Nagelkerke te Waarde; mooiste gedekt: H. J. van der Wielen te Lamswaarde; diversen: P. Na gelkerke te Waarde. In 's-Heer Arendskerke werd een collecte gehouden, waarvan de op brengst van 452,62 ten goede kwam aan de stichting „Het Hoogeland" te Beekbergen. De echtgenote van de heer Cihr. van 't Hof van de Hoenderweg te St. Annaland maakte een lelijke val van een los staande trap. Zij liep inwendige kneuzingen op en moest naar het Alge meen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd worden. De heer C. Elembaas te St. Anna land wilde met een (brandende lucifer- kij ken of de gasslang goed op de gas kraan was aangesloten. Er ontstond een enorme steekvlam, gevolgd door een harde klap. Verder ontstond een brand je, die met een snelblusser de kop kon worden ingedrukt. 0 A.s. zaterdag speelt het eerste elf tal van de v.v. „Spui" een vriend schappelijke wedstrijd tegen v.v. „Phi lippine". De maandelijkse collecte voor de kinderbescherming heeft in Dreischor een bedrag van 24,38 opgebracht in het 2e kwartaal. RILLAND-BATH. Gisteravond deed zich een aanrijding voor -op de rijksweg nabij wachtpost 2. Een personenauto, bestuurd door G. H. uit Krabbendijke, haalde met grote snelheid een file auto's in die in de richting Goes reed. H. wilde de file passeren maar op het zelfde ogenblik kwam een tegenligger H. bleef toen op de rechterrijbaan maar zag door zijn hoge snelheid geen kans meer tijdig te remmen. Hij bot ste boven op de laatste auto van de file met aan het stuur H. T. uit Vlis singen. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Wel werden beide wagens ziwaar beschadigd. Met 118 jonge duiven nam de p.v, „O.W.T.B." in Kapelle deel aan een wedvlucht vanuit Corbeil. De uitslag was: 1. B. Ridderhof, 2 en 7 J. L. de Jager, 3. J. C. Nijssen, 4. en 5. P. Glas, 6. M. van Oeffelen, 8. P. I. Butler, 9, C, Langenberg, 10. F. Janssen. De V.V.V. Westkapelle organiseerde in het verenigingsgebouw een kinderbal voor de kleine badgasten. Op deze „bal avond" werden voor het grootste deel allerlei gezellige spelletjes gedaan, waar aan enkele prijsjes waren verbonden. Vandaag wordt op het strand van Westkapelle een fortenbouwwedstrijd ge houden. Aanvang om half drie, aanmel den bij de secretaris der V.V.V. de heer A. Huijbrechtse. MIDDEDBURG. De N.C.R.V. zal zondagmiddag tussen twaalf uur en kwart over twaalf een extra radio-re portage verzorgen. Aad van Duist laat dan een intervieuw horen dat hij in Parijs tijdens de vergadering van het centrale comité van de Wereldraad van kerken had imet de secretaresse van de raad van kerken in Indonesië, me. mr. Tine Fransz, over de positie van de Indonesische kerk in deze tijd. Mej. mr. Fransz spreekt Nederlands. Autobotsing op hoek BERGEN OP ZOOM. Op de hoek President Rooseveldtlaan Pastoor Ju- tenlaan te Bergen op Zoom had vrij dagmiddag een aanrijding plaats tus sen een vrachtauto bestuurd door C. G. uit Colijnsplaat en een auto met als bestuurder Chr. K. uit Bergen op Zoom. De aanrijding ontstond doordat C. G. geen voorrang verleende. Aan beide wa gens werd schade aangericht. Verdacht van diefstal MIDDELBURG. De politie heeft twee Duitse kampeerders aangehouden die verdacht worden van diefstal. De Vlissingse politie hield de 22-jarige W. L. J. uit Daalsen die in Middelburg een bromfiets zou hebben gestolen aan. De jongeman kampeerde in Zoutelande. In Middelburg gebeurde hetzelfde met de 18-jarige H. A. uit Baasweiler, die op de markt een pullover zou hebben weggenomen. A. logeerde in Domburg. BERGEN OP ZOOM. Op dinsdag 22 augustus a.s. zal in de inrichting Vrederust te Bergen op Zoom het jaar lijks terreinfeest voor de patiënten en opwonenden gehouden worden. Om half negen begint het feest bij het ont spanningslokaal waar Euphonia ver trekt voor een rondwandeling langs al le paviljoens. Ds. v. d. Berg zal om negen uur het openingswoord spreken. Er zijn verschillende volksspelen als schieten, kop van jut, draaibord, rad van avontuur, rolbaaninsteken en boog- schietwedstrijd voor de heren. Om 1 uur worden aan alle kinderen de bal lonnen uitgereikt voor de grote wed strijd. Een uur later worden deze op gelaten op het ontspanningsterrein. De gehele middag zijn er volksspelen voor jong en oud, tekenwedstrijden voor de kinderen en een boogschietwedstrijd voor de titel van koning- of koningin. Om 7 uur volgt in het ontspanningsge bouw een filmvoorstelling van het 25- jarig huwelijksfeest van ons vorsten huis. Om 8 uur is de voorstelling voor de opwonenden en gasten. DOMBURG. De V.V.V. Domburg en motor en autoclub „De Zeeuwen" te Middelburg organiseerden de derde badrit van dit seizoen. De belangstel ling was zo groot er waren meer dan honderd gegadigden dat niet al le inschrijvingen konden worden geac cepteerd. Het parcours van de rit was 40 km lang, de gemiddelde snelheid 30 km per uur. Aan de finish konden alle deelnemers een prijs in ontvangst nemen. Burgemeester Crommelin en V.V.V. voorzitter W. Brand maakten de uitslagen bekend en reikten de prij zen uit in het Badpaviljoen. De vierde en laatste Badrit van dit seizoen wordt a.s. zaterdagmiddag (18 aug) verreden. Er zal reeds vanaf half een ingeschreven en vanaf een uur ge start worden vanaf het parkeerterrein aan de Jan Tooropstraat. Deelname voor tijdelijke of permanente bewoners van Domburg.' Daar er tijdens de der de rit een verschil was in de Neder landse en Duitse routebeschrijvingen werden twee klassementen opgemaakt. De voornaamste uitslagen luiden: Nederlanders: 1 J. Maas Domburg 22. 2 L. Romepan id. 54, 3 L. Maranier id. 55, 4 Sassen Dordrecht 56, 5 J. Bosselaar Aag- tekerke 64, 6 mej. Jacobs Goes 72. Duitsers: 1 Günter Halier Stuttgart 73, 2 Schultz-Gru- now Aachen 126, 3 Ahlgverf Zweden 185, 4 Stelzer Brühl-Köln 191, 5 Fassbender Duis burg 201, 6 Aretz Boesweiler 206. HAAMSTEDE. Maandagavond om zeven uur speelt een junioren-elftal der s.v. Zeemeeuwen een voetbalwed strijd tegen een jeugdelftal bestaande uit leden van de „Freizeit fiir Innere Mission". Laatstgenoemden hebben reeds geruime tijd hun intrek geno men in het hotel „Ostoerio". Er kan aan de Jonge Jan Boeijesweg op het gezellige Zeemeeuwen-terrein een mooie wedstrijd verwacht worden, vooral van wege het internationaal karakter. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zuid- horn, Groningen toez: D. J. J. Wolthuis, kand. te Groningen. Aangenomen naar Ouwsterhaule-Scharsterbrug, toez. H. Gort jr., kand te Utrecht. Gereformeerde Kerken Beroepen te Schoonhoven-Willige Langerak: E. Dijk stra te Heinenoord. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroe pen te Blokzijl: D. K. Smit te Kantens, Groningen. Christ. Geref. Kerken Tweetal te Vin nen, F. Bakker te Doorn en J. van Doorn te Tholen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Kampen P. Blok te Dirksland. Bond van Vrije Ev. Gemeenten Aan genomen naar Bergum, Friesland: P. C. Tonjes, kand. te iDoom. W edstrijd strandfiguren HAAMSTEDE. Op het strand van Westenschouwen bestond van de zijde van de jeugd grote belangstelling voor het maken van strandfiguren. Zoals ge woonlijk berustte de organisatie weer in handen van het Strand pastoraat, terwijl V.V.V. afd. Burgh Haamstede voor de nodige steun zorgde. Er waren niet minder dan 75 deelnemers, die het aan ruimte op het strand niet al te breed hadden. De tamelijk straffe wind bracht het water dat juist om die tijd hoger was dan normaal, zodat er eigen lijk ruimte te kort was. De teamleden onder leiding van de heer Elgersma hadden een terrein afgebakend, doch sommigen trokken zich hier niets van aan, en er waren zelfs badgasten die eenvoudig dwars door de kunstproduk- ten van de kinderen liepen. Een klein beetje meer aandacht voor dit aange naam tijdverdrijf vpor de jeugd was toch wel op zijn plaats. De gemaakte figuren worden steeds mooier, zo was er nu een met poeder prachtig ge kleurd paard dat dan ook de eerste prijs verwierf. Evenals vorige maal werden de jongelui in twee groepen verdeeld. Bij de eerste groep, van 6-9 jaar ging de eerste prijs naar Chris de Zeeuw. 8 jaar, met een schildpad. Tweede was Jan Versteeg. 9 jaar, met een molen en boerderij. Derde Lauke Spelberg, 7 jaar, met een haas. Vierde Theo Vaes. 8 jaar, met een boot. Vijfde Marian van Os. 9 jaar, met huisjes, zesde Jan Wessel Versteeg. 8 jaar, met vis in schelpen uitgevoerd en ze vende Aad de Winter, 7 jaar, met schip. In de grotere groep boven de 9 jaar was de eerste prijs voor Jos Heeskens 12 jaar met het gekleurde paard. Twee de Lisia Goeman, 10 jaar, met eend plus eendjes, derde Laurien Jansen 11 jaar met een complete Neptunus, vier de Marjoleen Franken 10 jaar. ooie vaar met baby, vijfde Wil Martens 14 jaar molen in schepen, zesde Hans Oosterbaan 13 jaar met het wapen van Tilburg en zevende Maroline Zomer dijk 11 jaar met een inktvis. De prijzen bestonden ook nu weer uit waardebonnetjes, terwijl alle meis jes en jongens een versnapering onh vingien.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3