I KAPPIE EN DE HOOGVLIEGER Het mannetje uit de maanop beeldscherm Europese Radio Unie bespreekt Telstarplannen Donderdag 16 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 KLASSIEK BLIJSPEL VAN ACHARD Alle vogels vliegen televisie ("radio i Middag televisie"] Uitvoerig journaal Raad Kattendijke Autobotsing in Kapel le DDBDD „Van 1929 tot 1956 was ik voor iedereen de schrijver van Het man netje uit de maan". Dat vertelde de 62-jarige beroemde Franse to neelschrijver Marcel Achard zeil enkele weken geleden in zijn eigen levensbeschrijving voor de lezers van onze krant. In dat verhaal ver telde hij ook, hoe hij aan het be gin van zijn leven letterlijk de we reld van het toneel is binnenge- struikeld, toen hij als jongeman zakte voor zijn toelatingsexamen op de toneelschool in Lyon, doordat hij door zijn bijziendheid op het podium kwam te vallen. Met ,,Het mannetje uit de maan" besloot Marcel Achard een eerste mi serabele fase van zijn leven en begon hij een periode van succes. De kaste- leinszoon, die clochard, souffleur en verslaggever was geweest schreef zijn blijspel „Jean de la lune" in 1929 en het sloeg onmiddellijk aan, in Frank rijk zowel als in andere Europese lan den. En al schreef Achard nadien tientallen blijspelen en een zeventig filmscenario's, hij bleef de auteur van ,,Jean de la lune", totdat hij na 1956 nieuwe wereldsuccessen boekte met Patate" („De Bolle") en „L'Idiote" (Het malle meisje). Boulevardtoneel Die twee laatste stukken en de tien tallen andere, noch de spectaculaire musical ..Polka van de lampionnen" uit 1961. konden echter „Jean de la lune" dat vanavond als „Het manne tje uit de maan" op ons beeldscherm komt, verdringen. Dat blijspel, aan sluitend op het beroemde Franse bou levardtoneel maar geïnjecteerd door Achards poëtische gevoeligheid en geestige humor, bleef als modern-klas siek spel op het repertoire van Fran se en buitenlandse toneelgezelschap pen. Bij ons werd het in de schouw burgen gebracht door Ko Arnoldi en Guus Oster, en twee jaar geleden speel de het Franse Theatre du Vieux Co- lombier het nog in verscheidene Nederlandse steden. De hoofdfiguur in dit blijspel van de zuivere liefde is Jef, die een onprac- tische wereldvreemde idealist is, een man die niet met zijn twee voeten op De bekende acteur en cineast Kees Brusse gaat voor de V.P.R.O. een televisiereportage samenstellen onder de titel „Alle vogels vliegen". De uit zending van dit programma, dat overigens nog in staat van wor ding is, is vastgesteld voor het einde van het jaar. „Ik ben een groot vogellief hebber in mijn vrije tijd", zei Kees Brusse ons, „en ik heb er tegen iedereen al zoveel over verteld dat de V.P.R.O. mij heeft gevraagd om dat nu ook eens voor de televisiecamera's te doen. Het wordt dus een pro gramma over vogels dat ik in samenwerking met de televisie mensen van de V.P.R.O. ga ma ken. Ik treed nu eens niet als acteur op, evenmin als filmer, maar gewoon als vogelliefheb ber." HILVERSUM. De speelfilm „Ker mis in de regen" van Kees Brusse zal binnenkort onder de titel „Fun fair in the rain" door de B.B.C. via de televisie worden uitgezonden. De film is daartoe in het Cinecen- trum in Hilversum van Engelse tek sten voorzien. Het is de eerste keer dat een Nederlandse speelfilm door de Engelse T.V. wordt uitgezonden. Shireen Strooker en Peter Oosthoek in het toneelstuk „Het mannetje uit de maan*' van Marcel Achard, dat vanavond op de télevisie komt. de grond staat, het mannetje uit de maan dus. Dat mannetje wordt bedro gen door zijn charmante, en geraffi neerde vrouw Marceline, en hij wordt uitgevreten dioor haar broer, de lied jesschrijver Clo-Clo (Clotaire). In zijn zuiverheid, die door het raf finement en Het bedrog van Marce line tot onnozelheid wordt verlaagd, schijnt het mannetje uit de maan het slachtoffer te worden van zijn vrouw en haar broer. In werkelijkheid wint echter zijn zuiverheid. De vrouw, die wreed met hem heeft gespeeld en hem na vijf jaar wil verlaten, blijft bij hem; en de man die op zijn zak heeft geleefd wordt aan het slot .zijn vriend. Het is een heel simpel verhaaltje op het the ma, dat echte liefde toch overwint, ook ai is er veel tijd nodig en zijn er talrijke moeilijkheden te overwinnen, voordat de geliefden elkaar begrijpen. Lichte trasgiek Achard heeft dat theima op de hem eigen manier omspeeld. In zijn beproefde blijspelstijl kTijgt hij ge makkelijk door d'e grappige effecten van het boulevardtoneel de lachers op zijn hand. Maar hij slaagt er ook in door te dringen in de karakters van zijn hoofdpersonen, zodat de lach naar het einde toe verdrongen wordt door lichte tragiek en ontroerende ver tedering. De Nederlandse televisiekijkers ken nen Achard trouwens uit spelen als ,.De waternimf" en .„Marlborough gaat ten strijde", die nog niet zo lang geleden op het scherm verschenen. Ton Lensink, die „Jean de la lune" vertaalde, regisseert het vanavond met de jonge acteur Peter Oosthoek als het mannetje, Shireen Strooker als de charmant-wrede Marceline en Wim van den Heuvel als de koddige klaplo per Clotaire. Wij stellen ons van de vertoning van dit meer dan dertig jaar oude spel veel voor, omdat het voor de nu be roemde Achard lid van de aloude fameuze Académie franpaise nog altijd karakteristiek is en wij er dan ook gemakkelijk de auteur van het ver rukkelijke „Malle meisje" of de ko mische „Bolle" in herkennen. HILVERSUM. De programma commissie van de Europese Radio Unie gaat eind deze maand in Salzburg op haar halfjaarlijkse ver gadering onder meer de televisie plannen met de communicatiesatel liet Telstar bespreken. Namens de N.T.S. wonen de heren J. W. Ren- gelink, programmacommissaris van de N.T.S.en H. P. Maas, de se cretaris van het bureau programma zaken» deze bijeenkomst bij. Het ligt in de bedoeling, zo zei men ons bij de N.T.S., over het gebruik van Telstar voor televisiedoeleinden in overleg met de Amerikanen een re geling te treffen. Het is zo goed als zeker dat ook van Amerikaanse zijde gedelegeerden op deze vergadering aanwezig zullen zijn. Vastgesteld dient onder meer te worden in welke gevallen Telstar, die zoals bekend ook voor telefonische communicatie gebruikt wordt, voor intercontinentale televisie-uitwisseling beschikbaar is. Zo is er sprake van dat de lancering van een volgende Amerikaanse astronaut, voorlopig ge projecteerd op dinsdag 18 september, via Telstar rechtstreeks op de Euro pese televisieschermen zal komen. Dit is echter een incidenteel geval; men wil proberen een algemene rege ling op te stellen. In geen geval Dinsdagavond was er namelijk spra ke van dat bij een gunstige „stand" van Telstar de ondertekening van het Nederlands-Indonesische akkoord in zake Nieuw-Guinea gisteravond recht streeks naar Europa zou worden ge- relayeerd. Gistermorgen bleek echter dat Telstar 's avonds in geen geval voor televisie-uitzendingen beschikbaar zou zijn. De vergadering van de Europese Radio Unie in Salzburg begint zondag 26 augustus. In de Hengelose kunstzaal wordt van 17 augustus tot 17 september werk ge- expjseerd van Nederlandse beeldhou wers. Het Radio Filharmonisch Orkest concerteert vanavond om 8.05 onder leiding van Jean Fournet voor Hil versum I. Naast de Linzer Symfonie van Mozart staat de Eerste Symfonie van Dutilleux op het programma. Het derde programma van Brussel Vlaams brengt om 8.03 een strijk kwartet met Beethovens opus 132, het Eerste Strijkkwartet van de Meester en Weberns Fünf Satze für Streichquartett opus 5. Dit program ma is ook over de vierde lijn van de draadomroep te beluisteren. Zuidamerikaanse muziek is er van avond in drie programma's te be luisteren, Om 6.40 speelt het kwintet v?>n Hugo de Vries met zang van Joke Busch via Hilversum I en tussen 8 uur en 8.45 hoort u in de Ensemble parade (Hilversum 2) o.m. het trio van Thom Keiling. Tenslotte wordt er Zuidamerikaanse muziek in de Bam boo bar in Amsterdam gespeeld door Nol Engel, Danny Malawau, Hans Huizinga en John 'Pownall (Hilversum 1, 10.05). Marcel Achards toneelstuk „Het mannetje uit de maan" komt van avond onder regie van Ton Lensink op de beeldbuis. In de hoofdrollen: Shireen Strooker, Peter Oosthoek en Wim van den Heuvel (9 uur). Vooraf een reportage van het Wereldmuziek concours te Kerkrade van Gerton van Wageningen en Leen Timp (8.30). België Vlaams: Behalve het van de Nederlandse televisie overgenomen tv-spel van Marcel Achard „Het man netje uit de maan" krijgen de Vlaam se kijkers een filmdocumentaire ook van Nederlandse makelij op hun schermen over de watervoorzie ning in Israël (8.30). België Frans: Het nieuws uit de filmwereld wordt weer gepresenteerd in ,,Le carrousel aux images" (8.30). Om 9.10 uur wordt een politiefilm ge draaid „De zaak van de heelster" van John Kirsch. Daarna (om onge veer 9.45) kan men enkele flitsen zien uit Spa, waar een toneelfestival wordt gehouden. Duitsland: „Theorie en praktijk" de titel van een blijspel van Jack Popple well over een kinderpedagoog, die ontdekt dat de werkelijkheid toch anders is dan in de boeken beschre ven (8.351. Voor en na dit toneelspel ziet u nog enkele actuele feiten in beeld. DONDERDAG 16 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m Ochtend AVRO: 2.00 Nieuws; 2.10 Och. tendgymnastiek; 7.20 Ochtendva- ria (gr). VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 De Groenteman; 9.15 Moder ne kamermuziek (gr); 9.35 Water standen; 9.40 Morgenwijding: 10.00 Arbeidsvitaminen (gr); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoude lijke zaken, lezing; 11.15 Om roeporkest: moderne muziek. Middag 12.00 Zang en orgel; 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Lichte grammofoon muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Me dedelingen, actualiteiten of gram mofoonmuziek; 13.25 Beursberich ten; 13.30 Promenade-orkest; 14.00 Cello en piano: klassieke en mo derne muziek; 14.30 Trombone- kwartet (gr); 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Klassieke pianomuziek; 15.30 Extra vitaminen (gr.); 16.00 Voor oog en oor, cultureel program ma; 17.00 Lichte grammofoonmu ziek; 17.10 Voor de jeugd: 17.40 Grammofoonmuziek voor de jeugd. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Actualitei ten; 18.20 Cocktail Trio; 18.40 Lichte muziek; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Carrousel, licht pro gramma; 19.55 Sportpraatje; 20.00 Nieuws; 20.05 Radio-Filharmo nisch orkest: klassieke en moder ne muziek; 21.10 Meneer Beenke is een beetje vreemd, hoorspel; 22.05 Dansmuziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten: 23.00 Sportac- tualiteiten; 23.10 Discotaria, nieu we grammofoonplaten; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM H, 298 m Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram mofoonmuziek; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmuziek; 8.50 Van en voor beiaarden: verzoek- programma; 9.40 Voor de kinde ren. NCRV: 10.00 Grammofoon muziek; 10.05 Klavecimbel-reci tal: klassieke muziek (gr): 10.15 Morgendienst; 10.45 Gewijde lie deren (gr). KRO: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Geestelijke liederen. 12.00 Middagklok noodklok: 12.04 Lichte orkestmuziek (gr); 12.25 Voor de boeren; 12.35 Me dedelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.38 Operettemuziek (gr); 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 A qui Trinidad, impressies uit het Carribisch gebied: 13.20 Lichte orkestmuziek en solisten. NCRV; 14.00 Theaterorkest, zang en orgel: 14.30 Klassieke muziek (gr); 15.30 Amusementsmuziek; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.20 Pianorecital; klassieke en moderne muziek: 16.45 Voor de jeugd; 17.10 Lichte grammofoon muziek: 17.40 Beursberichten; 17.45 Lichte grammofoonmuziek; 17.55 Ritmische klanken. <%vowel 18.15 Sport; 18.20 Metropole-or- kest: 18.50 Sociaal perspektief, le zing: 19.00 Nieuws en weerbericht: 19.10 Geestelijke liederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Politieke lezing; 20.00 Ensemble Parade; 20.45 De Zevensprong, wedstriid; 21.00 Mu ziek in miniatuur; 21.30 Kerkor gelconcert; 22.20 Klassieke mu ziek (gr); 22.30 Nieuws en S.O.S.- berichten: 22.40 Avondoverden- king; 22.55 Reportage van het 5e plenaire congres van de Interna tionale Raad van Christelijke Ker ken te Amsterdam: 23.05 Trom pet en piano: moderne muziek; 23.30 Boekbespreking; 23.55-24.00 Nieuws. Avond NTS. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televizier; 20.30 Wereldmu ziekconcours Kerkrade 1962 21.00 -22.40 Het mannetje uit de maan, TV-spel. bekeken 1 Het N.T.S.-journaal besteedde gister avond uitvoerig aandacht aan de twee zaken die het nieuws van de dag be heersten: de kwestie Nieuw-Guinea en de behouden terugkeer op aarde van de twee Russische astronauten. Hoewel de Telstar gisteravond niet beschikbaar Was voor een rechtstreekse verbinding met New York, kon de N.T.S. toch en kele flitsen uit Amerika laten zien die 's middags via de communicatiesatelliet in Europa waren ontvangen. Men hoorde en zag een kort commen taar op de stand van zaken bij de Ne derlands-Indonesische onderhandelin gen in het gebouw van de Uno en en kele vraaggesprekjes met voorbijgan gers naar aanleiding van het jöngste Russische ruimtevaartsucces. Ook kwam nog een gedeelte van een Russische t.v.- uitzending op het scherm. Voor het overigens had de N.T.S. naar een ouder communicatiemiddel gegrepen: via de telefoon gaven Max Tak in New York en A. C. A Dake in Moskou hun visie op het op handen zijnde akkoord inzake Nieuw-Guinea en de terugkeer van de Russische ruimtevaarders. Bovendien was de journaaldienst kort na tien uur de oorspronkelijke vast gestelde tijd voor de ondertekening in New York paraat met het laatste nieuws over de vertraging van een uur. Het programma van de K.R.O. waar in Henk Neuman ook nog een telefoon gesprek voerde met de Nederlandse correspondent in New York over het akkoord, bevatte een wat onsamenhan gend parodistisch filmpje over de sport- verheerlijking met een sterk op God fried Bomans leunende tekst en een do cumentaire gewijd aan het Limburgse stadje Thorn. De samenspraak tussen twee vrbegere abdissen van de oude abdij in Thorn, die als verbindende tekst dienst deed, viel een beetje uit de toon. Beeld en geluid van dit uit muzikale bokken en geiten bestaande witte stadje spraken voor zich zelf. Bovendien was de journaaldienst tot de toespraak van minister-president prof. De Quay telkens paraat met het laatste nieuws uit Den Haag en New York. De K.R.O. rondde na deze toe spraak het televisieprogramma af met een gesprek dat Henk Neuman had met mr. K. van. Rijckevorsel en prof. Van Wijnbergen naar aanleiding van het zo juist gesloten akkoord. 21 Maar in meer dan één betekenis was het waar. Elk gezicht toonde de zelfde holle, verschrikte uitdrukking, hetzelfde verbijsterende besef. Zelfs Thomason, die taaie Thomason, leek op een verdwaald kind dat op het punt staat om zijn moeder te gaan huilen. Op de rand van zijn bed zat Raab. Hij wreef over zijn gezicht om de sporen van de neusbloeding uit te wissen. Hij scheen nergens anders last van te hebben dan van de li chamelijke ongemakken van de situ atie, die natuurlijk invloed hadden op het functioneren van de hersenen. En toch ving Fairlie één blik van hen op die bewees dat dit niet zo was zelfs Raab kon niet helemaal het feit negeren dat hij op aarde was geboren. Fairlie vroeg zich af hoe het met DeWitt was en met de anderen die 20eken", zei Christensen, ,,en je bent in het schip werkten. Ze waren met overtuigd dat je het zult vinden ook! grote zorg gekozen uit het personeel js weer ^et voordeel als je ze- van Gassendi. Ze waren allemaal al j.er van zaajt bent geen twijfel eerder m de ruimte geweest en hoe- geen onzekerheden, geen beden- wel dit iets heel anders was had hun kingen. Maar wij wij weten het ervaring de schok voor hen mis- n|et schien minder hevig gemaakt. Maar Winstedt bromde. „Afgezien van al- vf01* d? geleerden, hokvaste mannen je filosofische overwegingen ik be- als Fairlie, was het een verbijsteren- gjn misselijk te worden van het sta- °e belevenis *®ev52s*" ren naar die ellendige muren en Het was net alsof je van een roets- van ^et zelfde eten zonder smaak, baan gleed als je eenmaal in be- Hoelang moet dat nog duren, De- weging was kon je niet meer van Witt9" gedachten veranderen en teruggaan. DeWitt grinnikte en schudde het Sinds De opwinding duurde niet lang. Fairlie zat met Christensen, Win- stedt en DeWitt in de kleine, nuch tere hut die voor alles diende, behal ve voor het slapen. Ze deelden de slaaptijden zo in dat slechts de helft van het personeel gedurende een be paalde tijd aan dek was, om dan de groepen weer anders samen te stel len zodat men weer andere gezich ten zag. Maar na een poosje werden alle gezichten even afstotelijk en al le gesprekken ondraaglijk alledaags. ,,Hoe is het mogelijk", vroeg Fair lie, „dat je je kunt vervelen geduren de een tocht naar Altaris?" „Het aanpassingsvermogen van het menselijke dier is onbeperkt", zei Winstedt. „Het is niet alleen mo gelijk het is onvermijdelijk!" DeWitt zei: „Ik verveel me geen seconde. Ik wacht." Hij glimlachte, rekte zich uit en ging weer makke lijk in zijn stoel zitten. Het is waar wat hij zegt, dacht Fairlie, hij is precies een kat, uitgerust, ontspan nen, geduldig, de tijd laat hem on verschillig. „Ja, maar jij weet wat je gaat hoofd. „Wie zal het zeggen? we de lichtgrens zijn gepasseerd zijn we technisch gesproken nérgens, dus is er ook geen tijd." „De chronometers werken anders nog", merkte Winstedt op. „Natuurlijk! Die geven precies de zelfde intervallen aan als altijd. Maar wat betekenen die intervallen hier? In hoeverre is ons gevoel voor tijd veranderd? We gaan sneller dan het licht en dat betekent dat de ge wone tijds bepalingen voor ons niet meer gelden." Winstedt knikte. „En de wiskundi gen hebben natuurlijk de grootste pret om dit probleem. Intussen zou ik eigenlijk'wel graag willen weten hoe lang ik nog in deze val opgeslo ten moet zitten." „Wel", zei DeWitt, „de oermen sen gebruikten een willekeurig sys teem als raakpunt voor de tijdsbere keningen op hun tochten. En volgens die berekeningen zal het nog drie we ken duren eer de omstandigheden wat normaler worden en we kunnen zien hoe dicht we in de buurt van Altaris zijn." Christensen zei: „En wat gebeurt er als die berekeningen van jou nu eens niet kloppen, als de vertaling van de wiskundige tekens er ook maar even naast is geweest?" Fairlie had die vraag al eerder gehoord. Christensen scheen die graag te stellen. Zacht zei DeWitt: „Toe maar Chris, ga je gang, probeer maar me te ergeren. Toch zullen we het ha len!" „Ik ook!" „Heb ik soms iets anders be weerd?" „Jawel. Eenmaal. En iedere keer als je me ziet kijk je me onderzoe kend en hoopvol aan." Christensen glimlachte, „Maar zo makkelijk zal ik het je niet maken!" Wees daar maar niet al te zeker van, dacht Fairlie en hij keek de an dere kant uit. Het was hun allemaal teveel geweest. De ontzettende schok van de start, de onvermijdelijke geestelijke spanning die al was ont staan met de opbouw van het ener- giepotentieel, de onzekerheid wat er zou gebeuren als zij de lichtgrens overschreden, het afschuwelijke ge voel volkomen verloren en verdwaald te zijn... Dan de sprong in die on metelijke ruimte, met geen andere hulpmiddelen dan wat vergelijkende gegevens, tekecs en aanduidingen die dertig eeuwen geleden waren uit gewerkt en nu in modern Engels omgezet door middel van de twijfel achtige hersenweefsels van een zeke re professor Fairlie.... Daarna werden de onnatuurlijke aspecten van het leven aan boord van dit schip, dat helemaal geen schip was, maar een goedgesloten val, nog veel onwerkelijker. Wordt vervolgd. 3b BENT IN HUIS TOCH ZO HOPELOOS*. ZIT JE NOUTE MOK KEN OMDAT IK ZEI DAT DE HOPELOOS BENT NOU LOEP RUST IS 5 I GOK WAT WAAkD - HET bP'JT MEEW» DAT 3£ZO 'f HOPELOOS SENT.,. IVT NOU GOEDXJ ^iii!iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii!iiiiimiiiHiiii>iiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii|H 8. De wens van de maat om naar Lutjewier terug te keren, vond geen in gang bij Kappie, en zo koerste de Kraak met zijn ontplofbare lading dapper ver der. Bjork zat te waken bij de kisten en mompelde af en toe vreemde taal. „De schrik zit hen in de zeebenen, zoals de baas wou. Het plan loopt goed." En hij verborg een grijns achter zijn kraag. Nu was het niet zo nodig iets te ver bergen, want geen van de schepelingen waagde zich in de buurt van de ver stekeling met zijn kisten. „Het zijn vast atoomsplijtsels," be gon de maat tegen Kappie. „Daar op het Toe Voer eiland ploft het gedurig. Een eerlijk zeebonk blijft er vandaan." „Ach aardappel," riep Kappie onge duldig, „zit er niet zo tegenaan te ze veren. Zolang die Bjork erbij is gebeurt er niets." Dit stelde de maat gerust. Een daar om was het zo jammer, dat juist op dat ogenblik een onheilspellend gedreun benedendeks tot hem doordrong. WILHELMINADORP. De gemeen teraad komt vanavond om half acht In het gemeentehuis bijeen. De agenda vermeldt ondermeer onderzoek geloofs brieven d.er nieuw benoemde raadsle den, diverse subsidieverzoeken, stich ting en exploitatie badstrand, inrichting nieuw gemeentehuis, verordening op de heffing van een rioolbelasting, verhuur gemeente-woningen. KAPELLE. Drie auto's werden beschadigd bij een kettingbotsing dins dagmiddag op de rijksweg bij Kapelle ter hoogte van „De Vonk". Op de rijksweg stond een vrachtauto, die panne had. Daar achter een file auto's die niet voorbij kon door het te gemoetkomend verkeer. De heer Q, uit Kruiningen kon met zijn personenauto niet tijdig stoppen en reed op de auto van een wachtende Fransman uit Bou logne die op zijn beurt weer op een wa gen van de heer V. uit Vlaardingen reed. Persoonlijke ongelukken dedea zich niet voor maar er was wel heel wat materiële schade,

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2