Burgemeester W. Baas 25 jaar in het ambt Een afscheid MET èn voldoening pijn KRIS Nico Baljé vierde z'n verjaardag in Jeruzalem Uit de kerken door Zeeland Sint Laurens verrukkelijke ivoongemeente Vluchtelingenkinderen weer in Hamburg Dinsdag 14 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 VAN INUNDATIE NAAR HERINDELING Tweeduizend kilo boter in beslag genomen Boom veroorzaakte bromfietsbotsing Grote aanvoer aardappelen Proeven werd doen Zomerreisje bejaarden uit Bruinisse HERV. WERELDBOND NAAR AFRIKA Samenkomsten voor zomergasten Bergense noodwoningen worden gesloopt Kinderstrandfeest in Kamperland Heilsofficieren komen! naar Goes Vaste banden Niet machteloos Zeven eeuwen Schiedamse kerk Illustratie Cadans Areopagus Sint Laurens. Tussen een olifantskop en een apendoods- hoofd door loop ik naar dé stoel die burgemeester Baas me aan wijst. „Ga zitten", zegt hij, „en trek je maar niks van die beesten aan. Ze bijten niet meer." Ik moet altijd weer wennen aan het interieur van de met schedels ge tooide studeerkamer van de bur gervader van Sint Laurens. Maar elke keer weet de heer Baas met een innemende glimlach de be zoeker op zijn gemak te stellen. Dit keer kwam ik nu eens niet voor de bizarre hobby van de burgemeester, ook niet voor ge gevens over Sint-gemeenten, maar voor een heel ander feit. De heer Baas draagt namelijk een kwart eeuw lang de ambts keten om zijn stoere schouders. Hij torst de keten met ere, want twee Zeeuwse gemeenten zijn onder zijn leiding als het ware uit hun as (liever nog het water) herrezen. De wieg van burgemeester Baas stond in Bussum, waar zijn grootvader nog bogen kon op 'het erfgooierschap. Daar bezocht de heer Baas de HBS en werd vervolgens aangesteld als onbe zoldigd ambtenaar op de secretarie van Kamerik. Vier jaar lanag hield hij het uit in dit Utrechtse dorp. Toen kwam hij terecht in Langeruigewelde en van TEKNEUZEN. Toen ambtenaren der invoerrechten en accijnzen van de centrale velddienstpost uit Axel vrij dagmiddag in de omgeving van Wals oorden op surveillance waren, ontdekten zij een bergplaats waarin een veelge bruikte smokkelauto stond. Deze auto, een gesloten bestelwagen, stond gereed om voorzien van te worden van zoge naamde kogelvrije banden In een berg ruimte vonden de ambtenaren niet min der dan ruim tachtig dozen met kluiten boter van 25 kilo, in totaal dus ruim 2000 kUo. Deze boter was kennelijk geladen om naar België te worden gesmokkeld. De totale waarde van het in beslag geno men bedraagt circa ƒ7000. Er zijn reeds enkele arrestaties verricht, terwijl het onderzoek in deze zaak nog voortduurt. HAAMSTEDE. Maandagmiddag ont stond op het rijwielpad bij de Klooster- weg te Haamstede een aanrijding tussen twee bromfietsen. Dit gebeurde bij een boom, die als een geduchte sta-in-de-weg kan worden aangemerkt. De ene brom fiets werd bestuurd door J. H. H. uit Guttecovenx, die zijn dochter achterop had. Op de andere brommer zaten twee militairen van de vaar- en duikersschool uit Gorkum met aan het stuur J. L. Bei de bestuurders liepen een kaa&fractuur op en moesten naar het Roode-Kruis- ziekenhuis in Zierikzee worden vervoerd. De bromfietsen werden totaal vernield. De politie zal bij de bevoegde autoritei ten erop hameren de boom te vellen. JS SINT ANN AL, AND. Het is op de St. Annalandse veiling erg druk. Telers ter plaatse en ook van de groep Scher- penis.se hebben vrijdag niet minder dan 310 ton aardappelen aangevoerd. Het was die dag een topaanvoer. Hoewel de prijzen per kilogram een dalende lijn vertonen mogen de telers toch tevreden zijn over de opbrengst, zowel voor wat betreft het kwantum als ook de prijzen. In een vriendschappelijke wedstrijd won Smerdiek in St. Maartensdijk met 92 van Wemeldinge. De weer van WHS teruggekomen Cor van Houdt scoorde vier doelpunten. Smerdiek nam hiermee revanche voor de onlangs tegen Wemeldinge opgelopen 5—0 nederlaag. Burgemeester W. Baas schedelhobby daar naar Kerkweirve. In deze Schouw- se gemeente werd hij op 15 september 1937 tot burgemeester benoemd. Al stond zijn woning in Zierikzee, toch heeft de heer Baas de inundatie door de Duitsers in februari 1944 aan den lijve ondervonden. Hy was de kapitein van het zinkende schip. De laatste die (per fiets) het dorp verliet, „Een troosteloos gezicht. Voordien had in een geweldige sneeuwstorm de eva cuatie plaatsgevonden. Iedereen moest maar zien dat hy in Moriaanshoofd kwam, vanwaar bussen naar Zierikzee en Bruinïsse vertrokken om de gezin nen naar elders over te brengen. Wy hadden inmiddels kontakt gekregen met "Woudenberg in Utrecht. Een groot gedeelte van de inwoners van Kerk- werve kon daardoor by elkaar blyven". Na de bevrijding viel er het een en ander o pte knappen in Kerkwerve, maar met mannenmoed hebben de heer Baas en zijn gemeentenaren de handen uiit de mouwen gestoken. Een aantal maanden is de heer Baas nog waarne mend burgemeester van Dreischor ge weest. „Ik herinner me nog dat we in Dreischor een kon inginnefeest gevierd hebben dat klonk als een klok. Iedereen at oliebollen. Het was het eerste feest op Schouwen na de bevrijding. Heel dossier Op 15 mei 1952 verwisselde de heer Baas het burgemeestersambt van Kerk- werve voor dat van Sint Laurens, maar het unieke feit deed zich voor dat „de man uit bet Gooi" nog drie maanden waarnemend in Kerkwerve bleef. Daar na echter richtte de heer Baas al zijn aandacht op Sint Laurens, waar hij la- iter nieuwe problemen kreeg te ver werken. Vraagstukken die de originali teit en de spitsvondigheid van de bur gemeester uitstekend naar voren deden komen. Het waren problemen op het gebied van de gemeentelijke herinde ling en daarover heeft de heer Baas tientallen vellen vol geschreven. Een heel dossier heeft hij aangelegd over Toxopeus' annexatieplannen. „Wat ik er nou van denk? ze zijn van de baan. Er komt niets van die ge meentelijke herindeling. Dit jaar komt. het niet meer aan de orde en volgend jaar gaat Toxopeus toch weg. Ik geloof dat die herindelingsziekte de eerste 25 jaar uit de wereld is. Ze heeft pas zin als het Deltaplan klaar is. Dan is het dienstig de mogelijkheid te bekijken. Nu niet". Ofschoon hij in Sint-Laurens woonde bleef de heer Baas toch aan Kerkwerve denken. Na de watersnood nam hij de leiding op zich van een actie, die zon der gelden van het rampenfonds 80.000 gulden opbracht. jarige ambtsperiode. Hij heeft het al tijd getroffen met de gemeenteraad. Nooit vielen er onvertogen woorden In de raad. Zelden werd er een woord te veel gesproken en tn bijna alle gevallen waren de raadsleden het roerend eens. Een raadsvergadering in Sint-Laurens duurt tegenwoordig dan ook niet langer dan een kwartier. Publiek komt er zel den. Slechts bij de herindelingsvoor- stellen liep het storm op de tribune. De heer Baas vindt Sint-Laurens een bijzonder prettige woongemeente. Hij zwaait de scepter over een bevolking die een sterk gemeenschapsgevoel kent. In de winter worden de vergaderingen (een prestatie op zich) en de uitvoe ring goed bezocht, terwijl er een grote verdraagzaamheid heerst tussen de ver schillende kerkelijke groeperingen. Er is in Sint-Laurens tijdens de ambtsperi ode van de heer Baas heel wat tot stand gekomen: Verbetering Noordweg, nieu we kleuterschool (tweede in aanbouw), uitbreiding kom dorp. aanleg prachtig sportveld, consultatiebureau (bijna klaar). Een hele waslijst. Tussen de ambtelijke besognes door vond de heer Baas gelegenheid zich te wijden aan een liefhebberij die uniek in Zeeland is: Het verzamelen van schedels. In den lande en zelfs daar buiten heeft de bur gemeester op dit terrein al een zekere bekendheid verworven. Zelfs in Japan se kranten kwamen afbeeldingen van hem te staan. Verder kwam hij in de publieke belangstelling door als orga nisator op te treden van Reünies van zogenaamde „Sint"-burgemeesters, bij eenkomsten eerste burgers van gemeen ten met Sint in de naam. Vorig jaar december werd het lustrum van deze vereniging" gevierd in Sint-Niklaas. Mevrouw Baas heeft er een beetje voor gezorgd dat haar man destijds naar Zeeland kwam. Zij is namelijk van Zeeuwse af komst, haar voorvaderen be woonden het slot Moermomd. Een van hen is nog burgemeester van Zierikzee geweest. De heer Baas solliciteerde in 1937 grif. „Ik vond Zeeland een mooi land. Trouwens, dat vind ik nu nog. landelijk. Laat het zo mogen 't Is hier zo heerlijk rustig en blijven." OLDEBROEK. De Oecumenische Jongerenkring voor Oldebroek en om geving heeft vorig jaar landelijke be kendheid verworven met de aktie Weekendhulp in ziekenhuizen". Jon geren, die daadwerkelijk hun christen- dienst aan de naaste wilden beleven, stelden zich. spontaan beschikbaar om op zaterdag of zondag het verplegend personeel in de Veluwse ziekenhuizen en inrichtingen bij te staan. Er werd iets mee verdiend, maar dat geld is meestal beschikbaar gesteld voor de leniging van nood. Tot nog toe werd 500 overgemaakt aan de Stichting Oec. Hulp voor Kerken en Vluchtelin gen. Aardig is, dat de actie ook een 'blijvende bijdrage gaat leveren in het tekort aan verplegend personeel. Twaalf weekend'hulpen hebben nl. al besloten voor goed in de verpleging te gaan. Ideale raad Burgemeester Baas, die nu 57 jaar is, denkt met genoegen terug aan zijn 25- NED. HERV. KERK Beroepen te Wons (Fr.) (toez.): G. J. de Vries, vic. te Amsterdam; te Nieu- werkerk aan de IJssel: J. van "Wier te Putten: te Oosterzee en Echten (Fr.): A. J. Plug te Blankenham; te- Gouds waard (toez.): B. A. Donkersgoed Cand. te Den Hulst. Benoemd tot secretaris van de cen trale voor vormingswerk vanwege de Ned. Herv. kerk: dr. H. Bartels, predi kant voor buitengewone werkzaamheden en secretaris van de Hervormds Jeugd raad te Amersfoort. Bedankt voor Vla ar dingen: L. Kievit te Putten. Aangenomen naar Appelscha (als ge- geestelijk verzorger van het sanatorium Beatrixoord): N. Bergstra te Ouden hoorn. Voor Bennekom: J. Ewold te Kampen; naar Hantepi (Fr.) J. van Heerde Cand. te Amsterdam". GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuw Vennep: G. W. H. Peddemors te Heerde. Te Garijp (toez.) H. Altink te Uithuizermeden. Bedankt voor Aalten (vac. R. Siertse- ma)H. J. Koffrie te Leim'uiden. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Aangenomen naar Hoek (Z-Vl.): H. M. Oh man te Zuidbroek naar Clarkson, Ottawa (Can.): H. de Moor v.h. te En schede; naar Navem, Ontario (Can.) C. J. de Moor Cand- te Grand Rapids (USA). GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leiden: P. Blok te Dirks- land. BRUINISSE. De bejaarden van Bruinisse hielden hun jaarlijks zomer reisje. Met twee bussen werd naaT Rot terdam gereden, waar men de aanleg van de metro bezichtigde. Van Rijswijk ging het naar Scheve- ningen, waar de 'binnenhaven met zijn loggers en andere vissersschepen een attractie op zichzelf vormden. De Pier werd van een afstandje bekeken. Na Scheveningen volgden Kijkduin en Hoek van Holland, waar enkele ouderen het nog waagden het strand op te gaan en op een paard te gaan rijden. Via Maas sluis en Vlaardingen, door het Westland, kwam men in Schiedam en daarna weer in Rotterdam. Om 8 uur arri veerde men weer te Bruinisse, de tra ditionele serenade van „Nu met Hope" bleef ditmaal achterwege. IBADAN. Het Uitvoerend Comité van de Presbyteriaanse (Hervormde) Wereldbond zal deze maand voor het eerst op het Afrikaanse continent bij eenkomen. Deze vergadering sluit on middellijk aan op de West-Afrika-con- ferentie van de Herv. Wereldbond, waar de presbyteriaanse kerken van dit gebiedsdeel elkaar voor het eerst zul len ontmoeten. De conferentie duurt van 1®25 augustus. Beide bijeenkom sten worden gehouden in Ibadan, Nige ria. De Ned. Herv. Kerk zal er ver tegenwoordigd zijn door prof. dr. A. J. Bronkhorst, hoogleraar aan de theol. faculteit van Brussel en eerder herv. predikant van Den Haag. OOSTK1APEHLE. Donderdagavond! zal in de Gereformeerde kerk de der de zomeravondstilte van dit seizoen I worden gehouden. Ds. Boogaard, Her-] vormd predikant te Strijen zal de me ditatie verzorgen en voorts zal er orgel bespeling, koorzang en declamatie zijn. De samenkomst, die verleden week in de duinen bij de Eendenkooi zou worden gehouden en in verband met de weersgesteldheid is uitgesteld zal nu heden (dinsdag) avond worden ge houden onder leiding van ds. Gommer en met medewerking van de muziekver eniging Crescendo. BERGEN OP ZOOM. Het aanne mersbedrijf C. Westdorp uit Goes heeft een begin gemaakt met het slopen van de houten noodwoningen op het plein, staande' langs de Antwerpsestraat te Bergen op Zoom. Deze noodwoningen, die kort na de bevrijding daar werden gebouwd, waren al grotendeels ont ruimd. Met zes man werd met het sloopwerk onder leiding van voorman D. Sinke uit Goes begonnen. Veel bruik baar materiaal zal er zo op het gezicht niet van over blijven, want de houten opstand was grotendeels verrot. Maan dag kwam er een kraan uit Goes met de „beul--moker" die de betonnen vloe ren kwam vernielen. Kraanmachinist Bert de Jong uit Lewedorp iwist er wel weg mee en liet op de juiste plek het 1100 kg zware beulsblok neerkomen. KAMPERLAND. Op het strand bij] het grote duin te Kamperland werd een groot feest gehouden voor de kinderen van de Banjaard en de camping. Voor de jeugd waren allerlei leuke spelletjes bedacht, waaraan zij met hartelust konden deelnemen. Het geheel kan als geslaagd worden beschouwd en was goed georganiseerd. Des avonds werd op de Banjaard een lampionoptocht gehouden. De muziekvereniging E.M.M. uit Kortgene met de drumband maak ten een rondgang door de Banjaard. Van de zijde der badgasten bestond grote] belangstelling voor deze optocht. GOES. De territoriale leiders van] het Leger des Heils in Nederland, com mandant en mevrouw W. F. Palstra brengen op zondag 19 augustus een be zoek aan Goes. Ter gelegenheid van dit bezoek hopen zij des avonds om kwart] voor acht de bijeenkomst te leiden. ISTERMORGEN zijn onder de hoede van de heer H. Eversdijk 52 vluchtelingenkinderen uit Zeeland in een reiswagen naar Amersfoort vertrokken. Om kwart over vier gistermid dag wuifde hij samen met me vrouw Risseeuw uit Kapelle, een laatst vaarwel op het per ron naar de trein, die naar De kinderen bij de reiswagen in Kapelle-Biezelinge. Hamburg vertrok. De vakantie van de kinderen, dank zij uw medewerking tot stand geko men, in Zeeland is voorbij. Met gebruinde gezichtjes zullen ze vandaag geestdriftige verhalen vertellen aan hun familieleden in het kamp Finkenwerder. DE heer Eversdijk uit. Heinkens- zand die de organisatie, onder aus piciën van het C.J.V., in handen heeft gehad, kan meer dan tevre den zijn. Het is alles vlot verlopen. „Maar we gaan door", zei hij me gisteren. Volgend jaar staat hij weer gereed om adressen van even tuele pleegouders te noteren HET was voor de meeste pleeg ouders geen vrolijke dag. De zon scheen stralend in Kapelle-Bieze linge, waar het verzamelpunt was en vanwaar de autobus om tien uur naar Amersfoort is vertrokken. Hier en daar werd gehuild. Ik schrijf dit niet om sentimenten op te wekken, maar aan te tonen hoe vast de ban den tussen pleegouders en kinderen zijn geworden tijdens de afgelopen vier weken. De kinderen stonden klaar, gepakt en gezakt, en in het bezit van tal van herinneringen. Er werden afspraken gemaakt. Ten slotte moest tooh worden ingestapt. „Tot het volgend jaar AFSCHEID nemen doet altijd pijn. Maar dit afscheid bijzonder veel, naar ik meen te hebben opge merkt. En gelukkig, anders was het niet goed geweest. De heer Evers dijk heeft vele beslommeringen ge had, en de pleegouders zullen ook wel eens moeilijkheden hebben ge kend.. Allen die eraan hebben meege werkt om deze kinderen een pret tige vakantie te bezorgen kunnen echter een grote voldoening .sma ken. In mijn oproep om de heer Eversdijk te steunen (waarop u zo spontaan reageerde) zei ik: staat machteloos". Welnu het is gebleken dat we niet machteloos staan ten opzichte van onze naasten, ook in andere landen. Heel, heel hartelijk dank. In de eerste plaats namens organisator Eversdijk en de kinde ren. SCHIEDAM. Omstreeks 5 decem ber zal Schiedam het feit herdenken dat er 700 jaar geleden de eerste kerk gebouwd werd. Dat oudste kerkje is later vervangen door grotere gebou wen, die op hun beurt weer plaats moes ten maken voor de (herv.) Grote Kerk. Er heeft zich nu een comité gevormd, dat gelden inzamelt voor de bouw van een nieuw orgel in de Grote Kerk. Het huidige instrument is hard aan vervan ging toe. NIEUWDORP. De heer Nico Baljé heeft zijn 71 ste verjaardag in Jeruzalem gevierd. En daar, onder een lekker stovend, sub tropisch Jordaans zonnetje was het niemand minder dan profes sor Itterson die de jarige op een officiële speech tracteerde. Het was één van de hoogte punten van een reis die de heer Baljé nooit meer zal vergeten. Boekjes vol met aantekeningen heeft hij van het Heilige Land mee naar huis genomen. Het zijn kostbare herinneringen die straks om een nauwkeurige uitwerking vragen. Maar dat gaat nog even duren want de heer Baljé is de vermoeienissen nog steeds niet te boven. Het is n.I. een zware pel grimage geworden die door de overstelpende hoeveelheid indruk ken en ook door de lichamelijke inspanningen die de deelnemers zich. moesten getroosten, wel enige sporen heeft achter gelaten. Zeker bij een man die de zeventig reeds gepasseerd is. De heer Baljé is niet naar het Heilige Land gegaan als de ge wone keiharde toerist, die met dure camera's half verveeld de aardbodem afstroopt op zoek naar rusteloze verstrooiing. Verre van dat. Hij heeft de reis eerder on dernomen als een gewetensvol man, die zich bewust was dat een lang gekoesterde wens eindelijk in vervulling ging. Voor hem was het meer dan zomaar een interes sant uitstapje. Misschien kunnen we zijn verre tocht het beste be schrijven als een levende illustra tie, als een boeiend, visueel com mentaar op de Heilige Schrift. Wie Baljé laat uitpraten merkt ook al gauw dat daar voor hem het zwaartepunt heeft gelegen. Natuurlijk is zijn verhaal nog fragmentarisch. Het volgepropte programma dat bijna een maand lang als een panoramische film voorbij gleed, is te veel om in tien minuten te karakteriseren. De be zinning moet nog komen. Straks, in rustige avonduren zal het ver haal op papier komen, en dan zal het zijn also! hij alles nog eens beleeft. Het is inderdaad een overstel pende belevenis geworden, een er varing waar je jaren op kunt te ren. Hij heeft de tocht ondernomen met een gezelschap van de N.C.R.(eis)V. Het startpunt lag in Utrecht. Daar, op het Centraal station, be gon op de dertiende juli, 's morgens om half negen, de cadans van de treinwielen, een cadans die vele uren aanhield, die rammelend de wissels van nooit gehoorde gehuch ten passeerde en die de stil ge boeide reizigers via West Duits land en Zwitserland langs de Ita liaanse kust het zuiden in voerde. Een droomreis, via Milaan en Ge nua naar het onsterfelijke Nea- polis. Daar boog de lijn af in de rich ting van het zwarte werelddeel. In Napels gingen de reizigers scheep, staken de Tyrrheense zee over, rondden de kust van Sicilië en voeren over de Middellandse Zee naar Alexandrië. Een vreemde ge dachte voor een Nieutodorper: Dit ie dus Afrika, dit is Egypte, het doel van Rammels tankspitsen in de zomer van 1941, dit is het oude privé-eigendom van de Pharao's duizenden jaren geleden. En hier begint gelijk de Bijbel te spreken. Immers, was hier, in de Nijl-delta, niet het land Gosen, waar de Is raëlieten vierhonderd jaar onder Nico Baljé subtropisch zonnetje een slavenjuk leefden De reis begint fascinerend te worden. Maar dit is nog maar een begin. Want de tocht gaat voort, van Alexandrië naar Beiroet, de hoofdstad van de Libanon. Daar gaat men aan wal. Taxi's zullen de reizigers verder brengen. Via Jordanië komt men in Syrië, waar de hoofdstad Damascus wordt bezocht. En dan komt het hoogtepuntJeruzalem, de Heilige stad. Voorlopig eindpunt van een reis die steeds rijker zal worden aan indrukken. De heer Baljé spreekt er over met een merkwaardige voldoening. „Ik heb m'n handen gewassen in het badwater van Siloam", zegt hij. Voor iemand die Bijbelkennis heeft moet deze reis een onge kende verrijking zijn. Want Baljé bezocht alle plaatsen die tot dus ver klank voor hem gebleven wa ren. Hij noemt de namen van Bethlehem, van het dal Hinnom en het dal Kedron. Hij bezocht een Samaritaanse synagoge en voer op het meer van Tiberias. Kapernaum, Kana, Megiddo, Na zareth. Onder een subtropische zon zwoegt hij door moeilijk terrein, maar het is ongeëvenaard boeiend. De heer Baljé bezocht Tel Aviv en Haifa, en hij vertelt en passant dat in de laatste plaats een haven tje in aanbouw is waar de Kon. Mij. „De Schelde" belangen heeft. In Haifa gaat hij scheep naar Griekenland en trekt door de voor stad Piaeus naar het oude Athene, lus die hier een „straatprediking" heeft gehouden. Vandaar per schip naar Venetië, de stad van gondels en waterstraten. Het is te veel om op te noemen en we willen ge loven dat de toch reeds bejaarde heer Baljé wel een paar weekjes nodig heeft om daar, in het stille Zeeuwse Nieuwdorp „bij te ko men". De terugkomst in Nederland was een anti-climax, dat moet nog even gezegd worden. Want het gezelschap kwam verleden week dinsdag in Nederland terug, toen een november-achtige storm alle vakantie-geneugten tot een pas kwil maakte. „Dat was een over gang" zegt de heer Baljé, en we geloven het graag. Hij heeft nu plannen om zijn aantekeningen uit te werken tot een serie schetsen voor de kerk bode. ,JNou," zegt Baljé, „misschien zijn er ook wel verenigingen die me eens vragen om iets over m'n reis te vertellen". Misschien ga ik daar wel op in, maar voorlopig in elk geval nog niet. Ik moet eerst wat bijkomen van de vermoeienissen. 9 Op de hoek van de Klinker-Nieuwe Kerkstraat te Biezelinge vond zondag middag een botsing plaats tussen twee personenauto's bestuurd door C. V. uit Schore en A. S. van L. uit Kapelle. Daarbij werd vooral de auto van de heer V. zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De p.v. „O.W.T.B." in Kapelle nam deel aan een wedvlucht vanuit Dax, af stand 943 km. Uitslag: 1 2 2 4 5 J. L. de Jager. Uitslag wedvlucht oude duiven vanuit Noyon, afstand 223 km. 1 2. J. H. C. Poley, 3. P. I. Butler, 4. M. Antho- nisse. Jonge duiven vanuit Noyon: 1 5 J. H. C. Poley, 2. C. Langenberg, 3. A. J. L. Luteyn, 4 7 9 10 J. L. de Ja ger, 6. J. de Schipper, 8. F. Janssens. Voor het praktijkexamen Boekhou den van de Vereniging van Leraren slaagde de heer F. N. Brouwer te Kou- dekerke. 9 Donderdagavond gaf het bandje „The Saints" gevormd door jongelui uit Roosendaal, en voornamelijk be staand uit gitaren, trompet en slagwerk, in het dagjescentrum te Cadzand-Bad nabij hotel „Zeebad" een concert in de open lucht van moderne muziek, waadbij voornamelijk de jeugd zich goed amuseerde en een dansje werd ge maakt. Omstreeks half elf was dit jeugdfestijn weer ten einde. De van 9 tot en met 14 juli te Cad- zand gehouden collecte voor de Stich ting Christelijke Blindenhulp „De Fak kels Bijeen" heeft opgebracht 128,51. Met medewerking van het fanfare korps OKK organiseert de VW in Westkapelle woensdag een lampionop tocht. Donderdag is er in het vereni gingsgebouw een kinderbal. Zaterdagavond gaf het chr. mu ziekgezelschap ,,Soli Deo Gloria" te Co- Iljnsplaat onder leiding van de dirigent de heer F. Smit een concert in de mu ziektent. 9 Ten verzoeke van mevr. K. de Ja ger-de Smit werd ten overstaan van no-, taris Van Dissel verkocht een woonhuis aan de Hoofdstraat te Waarde. Hoogste inschrijver was de heer A. Koeman voor 13.500 en koper werd de heer J. Waverijn te Yerseke voor 15,700. 9 Geheimzinnige flesjes spoelen langs onze kust aan. Op de Zeeuwse stran den zijn er al velen gevonden. Dit is een exemplaar dat op het Scheveningse strand werd gevonden. 9 Op de Vroonweg in Renesse vond een frontale botsing plaats tussen twee per sonenauto's. De wagen van mevrouw A. M, M.-S. uit Hilvarenbeek moest met een kraanwagen weggesleept worden, die van de heer J. J. B. uit Eindhoven werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich' niet voor. De busjesactie voor de Hemava bracht te 's Heer Arendskerke in dn maand juli 18,01 op. Ié

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3