Overleg met Indonesië opnieuw in kritieke fase RAADSELS RONDOM AFSTAND WOSTOKS Morgen tekenen van akkoord 6Hffim i MELKOORLOG IN BLERICK ONTBRAND Kleine schuldeisers krijgen niets extra Rijk betaalt overtocht ambtenaren Douane wacht in Montblanc-tunnel Prins Constantijn in Nederland PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 14 augustus 1962 Zie verder pag. 2 Prinses Beatrix naar jeugdfestival Velp EN TOCH VERWACHT UNO: Beslissend Zaal klaar Bevel blijft KAART WAS VERLOPEN... LAATSTE NIEUWS Repatriëring geregeld In Rusland verdronken Bromfietser verongelukt Boze huisvrouwen kiezen zijde van „eigen"slijters Advocaten vragen vrijheid voor Robert Soblen Garnalenvisser in moeilijkheden T wintigduizendste in Drachten Nieuw ontwerp-akkoord Brandaris Kleuter verdronken De Bilt: Bewolkt Het weer overal Directeur) JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—3, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40. Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad 17e JAARGANG no. 5128 Abonnementsprijs t 0,62 p. w., 1 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— LUCHTALARM IN HOLLANDIA ROTTERDAM. Majoor Adrian Nikolajef en luitenant-kolonel Pawel Popowitsj hebben gis teren hun groeten naar West- Europa gezonden toen zij in hun Wostoks over kwamen vliegen, en ons allen vrede en geluk" toegewenst. Die groet was een van de zeer vele formele bood schappen die zij per radio naar de aarde zonden. Een van hun boodschappen aan de landen achter het IJzeren Gordijn was: De groeten uit de kosmos aan de bouwers van het communisme. Die boodschap, en vele andere, ondertekenden zij sa men. Zij wekten daarmee de indruk dat de Wostok 3 en de Wostok 4 heel dicht bij elkaar hun banen om de aarde beschreven. Uit Moskou werd dan ook bericht dat de twee bemande kunst manen „bijna naast elkaar" door de wereldruimte trokken. Ook de 9taf van de radiotelescoop van Jodrell Bank meldde bijna geen afstand tussen de twee Wostoks te hebben kunnen onder scheiden. DICHTBIJ OF VERAF? Meldingen uit andere delen van de we reld spraken echter een andere taal. Volgens de laatste daarvan, uit Cleve land in de Amerikaanse staat Ohio, was de afstand tussen de twee toen zij over de Ver. Staten heen trokken 1230 kilometer. Eerder had men daar afstan den van achtereenvolgens 120 en 616 kilometer tussen de twee kunstmanen gemeld. De conclusie die uit die waar nemingen was getrokken: Wostok 3 en Wostok 4 verwijderen zich geleide lijk steeds meer van elkaar. Enige uren voordat die conclusie werd getrokken kwam er een melding uit Parijs dat sterrenkundigen daar de twee Wostoks op ongeveer tien kilometer afstand van elkaar hadden zien overkomen. Weer eerder was volgens waarnemingen in Japan de afstand tussen de twee in ongeveer een etmaal gegroeid van 200 kilometer tot 700 kilometer. SAMEN? Nikolajef en Popowitsj wisselden wel druk gegevens int over de temperatuur en de vochtigheid in hun vehikels, over de stemming waarin zij verkeerden en over hun nachtrust, maar zwegen over de vraag hoe ver zij nu wel echt van elkaar verwijderd waren. Die vraag hield gisteren vrijwel de gehele dag miljoenen mensen overal ter wereld bezig toen in golven de geruchten zich verspreidden over hetzij de mogelijk heid dat de twee Wostoks aaneenge voegd ziouden worden hetzij de kans op een spoedige (gezamenlijke?) lan ding van de twee kunstmanen. In vele landen werden allerlei tegenstrijdige radioberichten opgevangen op de golf lengten waarop Nikolajef en Popowitsj zich geregeld hadden laten horen. In formaties over die tegenstrijdige be richten waren in Moskou niet te krijgen. Maria Popowitsj, de vrouw van een van de twee nieuwe kosmonauten, Is een bekende Russische sportvliegster. Zjj heeft haar vliegcapaciteiten al eens getoond op de vliegfeesten van Toesjino bij Moskou. DEN HAAG. Prinses Beatrix be zoekt op 28 augustus het jeugdfestival in. Velp. Zij is van plan deel te nemen aan enkele groepsgesprekken van kun stenaars en scholieren. Het festival van Velp heeft tot doel de jeugd van de hoogste klassen van de middelbare scholen met kunst en kun stenaars in contact te brengen. LISSABON —De scheepskok A. Wijn- hold (36) uit Scherpenzeel is gister morgen bij Lissabon overboord geval len en verdronken. Zijn schip, de Gro ningse kustvaarder Madsoe, lag voor anker in de Taag. DEN HAAG Terwijl gisteren in New York blijkbaar toch 1 nog moeizame besprekingen werden gevoerd over de laatste rege lingen voor de ondertekening van een Nederlands-Indonesisch akkoord, schonden Indonesiche vliegtuigen wederom het Neder landse luchtruim boven Nieuw-Guinea. In Hollandia werd van nacht voor het eerst sinds Indonesië met zijn militaire acties is begonnen, luchtalarm gegeven. Bijna twee uur later werd het alarm opgeheven. Het alarm werd gegeven door middel van uitschakeling van de elektriciteitsvoorziening. Dat gebeurde om half twee vannacht. Een half uur eerder waren op de radar vreemde vliegtuigen hoven Nieuw-Guinea waargenomen, die waarschijnlijk van Ceram waren gekomen. Boven Hollandia werd inderdaad geruime tijd geronk van vliegtuigen gehoord, maar dat bleek naderhand af komstig te zijn geweest van eigen Neptunes. Het alarm werd opgeheven toen was gebleken dat Hollandia niet het doel van de vreemde vliegtuigen was. Ver moedelijk hebben zij zich in de richting van Merauke begeven. Vannacht was nog niet bekend of wederom parachu tisten waren uitgeworpen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii. In New York werden langdurige be sprekingen gevoerd, die bij het ter perse gaan van deze editie nog niet tot een resultaat hadden geleid. Onze cor respondent in New York seinde ons daar gisteravond het volgende over: Alles wijst er op dat het Nederlands- Indonesische overleg thans een beslis sende en tegelijk kritieke fase heeft bereikt. Dr. Van Roijen en mr. Schür- mann vergaderden de hele morgen met Oe Thant, nadat deze eerst met Bunker had geconfereerd. Ellsworth Bunker woonde later ook een deel van de be sprekingen bij. Nog later voegden Sudjarwo Tjondronegoro en generaal Hidajat zich namens minister Subandrio bij het gezelschap. Bunker trok zich toen terug. De leider van de officiële onderhan delingsdelegatie Adam Malik woonde de besprekingen niet bij. Men wist niet waarom. Malik bevond zich wel in het gebouw van de Uno. Nog steeds dragen de besprekingen het karakter van geheim vooroverleg. Om half twee besloot men het gesprek te onderbreken voor de lunch. Het werd om drie uur in de middag voortgezet. Malik zei na de onderbreking van het gesprek dat hij van de pauze gebruik zou maken om verslag uit te brengen aan minister Subandrio. Hij zei dat nog enige problemen moesten worden op gelost. Hij dacht dat daarom gisteren nog geen verklaring zou worden uit gegeven. Hij wist zelfs niet of men woensdag wel met het overleg gereed zou zijn, zoals de bedoeling was. Dr. Van Roijen en mr. Sehürmann haddne na de ochtendvergaderingen niets mee te delen. Oe Thant zei dat hij hoopvol was gestemd. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL De woordvoerder van de Uno, Ram ses Nassif, deelde later op de middag mee, dat de formele onderhandelingen, naar verwacht wordt, woensdag zullen beginnen. Het formele deel van de on derhandelingen zou slechts bestaan uit de ondertekening van een eindakkoord. Nassif omschreef de nog lopende voor besprekingen als „discussies over zekere technische problemen met betrekking tot de bestuursoverdracht". In het gebouw van de Uno is al een zaal gereserveerd voor de onderteke ning van het akkoord op woensdag. Het is de British Empire Room. Plaats zou zijn ingeruimd voor pers en foto grafen. Bij de Algemene Vergadering zouden reeds regelingen worden voorbereid waardoor het mogelijk wordt de jaar lijkse beschouwingen over de toestand in de, wereld waarmee de Assemblee altijd begint te onderbreken ten be hoeve van de behandeling van de kwes tie Nieuw-Guinea. Die behandeling, die in de eerste week na de opening van de Assemblee zou moeten vallen, zou slechts een dag of twee gaan duren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii' President Soekarno intussen, heeft gisteren in een rede ter gelegenheid van de verjaardag van de Profeet, wederom gezegd dat onafhankelijk van de gang van zaken in New York, het bevel tot bevrijding van West-Irian moet worden uitgevoerd. Soekarno verwachtte dat de besprekingen in New York morgen zullen worden afgesloten. Voor de viering van de onafhanke lijkheidsdag van Indonesië (17 augus tus) is een aantal teksten voor spandoe ken goedgekeurd. Tot die leuzen be horen de volgende: „Confisqueer al het Nederlandse kapitaal in Indonesië" en „Het volk staat klaar om West-Irian te bevrijden". HOLLANDIA (ANP) In de marinekazerne te Hollandia be vindt zich onder de verzameling oorlogstrofeeën, voorwerpen die van Indonesische infiltranten wer den afgenomen, een merkwaardig identiteitsbewijs. Het is een kaart die in het bezit was van de luite nant Winata Nana, commandant van een groep parachutisten. Deze kaart is een in het Neder lands geschreven identiteitsbewijs van het Knil op naam van de sol daat der tweede klasse van het Knil Winata Nana. De kaart is ondertekend door kapitein R. P. Westerling. Onze correspondent in Washington seinde vannacht nog: De verwachting door de woord voerder van de Uno uitgesproken dat de formele onderhandelingen tussen Nederland en Indonesië van daag zullen beginnen, dient nog met zeker voorbehoud te worden aan vaard. Hoewel de technische bespre kingen vrij goed zijn opgeschoten blijven er nog bepaalde punten on opgelost. Vandaag moet blijken of deze hinderpalen uit de weg kunnen worden geruimd. Blijkbaar kon hier over gisteren niet verder worden onderhandeld omdat aan beide zij den nog ruggespraak met de rege ringen werd gepleegd. Hoewei van Indonesische zijde de voorstelling wordt gewekt da* zich voor alle hangende kwesties een mo dus vivendi aftekent, is optimisme daarover niet volkomen gewettigd. Zoals de situatie zich vannacht afte kende was de zaak nog niet hele maal voor elkaar. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De regering en de ambtenarenbonden heb ben gisterochtend overeenstem ming bereikt over de voor naamste financiële voorzienin gen voor ambtenaren, die uit Nieuw-Guinea repatriëren. De regeling zal, naar men hoopt, nog vóór 1 september van kracht worden. De voorzieningen houden in: 1 Een non-activiteitstraktement zal worden uitgekeerd van het ogen blik af dat de ambtenaar op Nieuw- Guinea geen bestemming meer heeft. Dat tijdstip hangt af van hetgeen Ne derland en Indonesië in het akkoord over de overdracht van Nieuw-Guinea op dit punt zullen afspreken. Het is enerzijds mogelijk, dat de Ne derlandse ambtenaren onmiddellijk na dat het akkoord van kracht wordt, zul len worden vervangen. Zij zouden dan hun bestemming op Nieuw-Guinea kwijt zajn. Anderzijds is het niet uitge sloten, dat hun zal worden gevraagd voorlopig aan te blijven, bijvoorbeeld in dienst van de Verenigde Naties. 9 Een herinrichtingstoelage zal wor den verstrekt na terugkeer in Ne derland voor de aankoop van kleren, huisraad en dergelijke. q De overtocht van de ambtenaren en hun gezinnen naar Nederland is voor rekening van de regering, zo is gisterochtend officieel bevestigd. Subcommissie De regering was gisterochtend in de vergadering van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambte narenzaken vertegenwoordigd door de staatssecretaris van binnenlandse zaken, mr. Th. H. Bot. Ook was aanwezig mr. J. H. Boekraad, de bijzonder gevol machtigde van de afdeling Nieuw-Gui nea van de Algemene rooms-katholieke ambtenarenvereniging Arka. Uitgangs punt van de besprekingen vormde het advies, dat de commissie van overleg in Hollandia enkele maanden geleden had opgesteld. Deze week nog zal een subcommissie uit de centrale commissie énige details nader uitwerken. GENDRINGEN. Bij het zwemmen in de Russische haven Klaipeda is de twintigjarige B. W. Heinen uit Gendrin- gen verdronken. Hij voer als leerling-ma chinist op het m.s. Lijnbaansgracht. DOETINCHEM. De twintigjarige A. H. Kniest uit Lenge] is op de weg Elten-Stokkum met zijn bromfiets ge slipt. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis van Doetinchem gebracht, waar hij kort na aankomst overleed. 41- De tijd gaat snel en kleine kinde ren worden groot. Ook koningskinde ren, die van de kinderwereld vaak al te snel overstappen naar de volwassen wereld van officiële gelegenheden, ope ningen en dergelijke zaken. Zo is het ook met prinses Anne van Engeland en prins Carl Gustav van Zweden. Het prinsesje kent men nog van foto's ais een slungelachtig school meisje dat met Witte sokjes aan, aan moeders hand paardenraces bezoekt. Nu lijkt ze een dame in den dop en mis schien wel een beetje ouder dan haar leeftijd. (Morgen wordt ze twaalf). De kleine prins van Zweden stond bekend als een „enfant terrible" van zijn fami lie en troetelkind van zijn drie mooie zussen. Hij lijkt nu een waardige kroonpretendent geworden, met donker blauw pak en streepjesoverhemd. Een jongensachtige lach kan er gelukkig wel af. (De prins is zestien jaar). De prins en prinses trekken deze weken met el kaar op, nu Carl Gustav voor enige we ken bij de koninklijke familie in Enge land logeert. Van een onzer verslaggevers BLERICK. De melkoorlog, die sinds februari sluimert in het Limburgse dorp Blerick, is gisteren plotseling fel opgelaaid. De aanvaller kwam zoals was te verwachten uit Venlo. In alle vroegte gistermorgen kwam hij de Maasbrug over, die Venlo van Blerick scheidt. Het waren drie melkauto's, elk bemand met twee venters. waarop zij zegeltjes geven. Voor die zegeltjes krijgt de klant toneel- en filmvoorstellingen en uitstapjes voor de kinderen. Nog vorige maand zijn achttienhonderd kinderen met zo'n meikreisje meegeweest. Voor eind augustus staat er weer een reis op het programma, waarvoor waarschijn lijk dertig bussen moeten worden ge huurd. „Vandaag is gebleken", zo zei de heer Joosten, „hoeveel goed dat heeft ge daan. Als Sint Martinus met lagere prijzen gaat werken, ben ik er zeker van dat tachtig procent van de men sen hier ons de volle prijs blijft be talen. Zij -veten waar het om gaat. De directeur van Sint Martinus, de heer L. H. M. Teepen, vertelde: „Ik ben gewoon begonnen melk te ver kopen. Dat is mijn recht. De melk handelaars hebben mij dat recht ont nomen en mijn bedrijf in Blerick stil gelegd. Ik heb hen van tevoren ge waarschuwd. Ik heb nog geprobeerd met hen tot'overeenstemming te ko men. Dat is mislukt. Nu zijn wij be gonnen en we gaan door." De vreemde melkboeren belden aan bij de nietsvermoedende Blerickers en be gonnen melk te verkopen. De huis vrouwen vonden het wel vreemd, dat er een onbekende melk kwam bren gen, maar kochten niettemin. Ze dachten van doen te hebben met plaatsvervangers van de Blerickse melkboeren, van wie de helft met va kantie zou gaan. Dat was een grandioze vergissing. Het waren venters van de Venlose Melk inrichting Sint Martinus. STROP VOOR VENLO Sint Martinus heeft aan het begin van dit jaar de zuivelfabriek in Blerick overgenomen, compleet met klanten. De Blerickse melkhandelaars waren daar buiten gehouden. Zij waren daarover ontstemd en vreesden bo vendien de monopolistische positie van het bedrijf. Daarom sloten zij een contract met de zuivelfabriek Sint Cunera in Rijkevoort, dertig kilome ter van Blerick verwijdend. Sindsdien rijdt er tweemaal per dag een auto met melk van Rijkevoort naar Ble rick. Dat was een strop voor de Venlose melkfabriek Sint Martinus. Zij moest de fabriek in Blerick sluiten omdat er geen afzet was. Met de actie die gisteren is begonnen probeert Sint Martinus de klanten in Blerick te winnen. Vooralsnog is die opzet volslagen mislukt. SCHELDPARTIJEN Na korte tijd wist heel Blerick dat er vreemde melkboeren waren, die pro beerden onder de duiven te schieten van de Coöperatief verenigde melk handelaren Blerick. In sommige stra ten kwam de dagelijkse melkboer kort na de Venlose; in andere geval len kwamen de Venlose melkboeren te laat. Heel wat huisvrouwen voelden zich beet genomen. Dat gaf aanleiding tot hef tige woordenwisselingen en hier en daar tot scheldpartijen. Uit louter balorigheid kochten velen ook melk van hun oude melkboer. De Venlose melk lieten.zij staan: „Die moeten ze morgen mee terug nemen naar Ven lo", zeiden de vrouwen, „en we wil len ons geld terug." Toen de aanwezigheid van de Venlose melkboeren bekend was kwamen zij overal voor dichte deuren. Zwermen joelende kinderen en jongelui holden voor de Venlose melkwagens uit en waarschuwden de mensen. Hier en daar probeerden groepen mensen de melkboeren de weg te versperren met fietsen. GEEN VAKANTIE De Blerickse melkhandelaren, die op het punt stonden met vakantie te gaan zijn thuis gebleven en hebben zich het vuur uit de sloffen gelopen om de in dringers geen kans te geven. Meerma len lukte dat. Eén van de melkhan delaren vertelde opgelucht: „In mijn wijk is geen liter Venlose melk ver kocht". De heer A. H. Joosten, voorzitter van de Coöperatief verenigde melkhande laren Blerick. vertelde: „Ik kreeg haast medelijden met de Venlose ven ters. Het zijn tenslotte melkslijters als wij met een wijk in Venlo, die dachten in Blerick een extra cent te verdienen. Ik ben blij dat ik niet in hun schoenen stond." UITSTAPJE De Blerickse melkhandelaren zijn er allerminst verbaasd over dat de men sen hun zijde kozen. Zij verkopen heel wat bijprodukten Afdeling uitbetalingen alsjeblieft. LONDEN (Reuter) De advocaten van dr. Robert Soblen zullen zich van daag tot het Britse Hooggerechtshof wen den met het verzoek hun cliënt in vrij heid te stellen in afwachting van een rechterlijke beslissing over de wettig heid van het deportatiebevel. Intussen heeft een afgevaardigde van de Labourpartij aan president Kennedy gevraagd dr. Soblen toe te staan „zijn laatste levensjaar" buiten een Amerikaan se gevangenis door te brengen. Zoals ge meld lijdt dr. Soblen aan een ongenees lijke bloedziekte. De Israëlische ambassade in Londen heeft gisteren een toelichting gegeven op de weigering van de luchtvaartmaat schappij El-Al om dr. Soblen naar Ame rika te brengen. Volgens de ambassade kan zij de maatschappij niet opdragen de order van de Britse regering op te volgen, daar de Israëlische wet dit niet toelaat. Israël's aandeel in deze zaak was beëindigd met de uitzetting van Soblen uit Israël, aldus de ambassade. ZAND VOORT (ANP) De kotter IJmuiden 47 is gistermiddag voor de 'kust van Zandvoort op enkele palen gestoten. Er ontstond een lek. Boven dien raakte het garnalennet in de schroef verward. De schipper-eigenaar J. de Groot heeft zijn schuit op het strand gezet. DRACHTEN In Drachten, na Leeu warden en Sneelk in zielental de grootste plaats van Friesland, is gisteren de twin- tigduizendste imvoner ingeschreven. De burgemeester en de wethouders kwamen de ouders, het echtpaar T. Korf, gelukwensen. Zij boden voor de jong geborene een spaarbankboekje aan. Mede door de industrialisatie is het in wonertal van Drachten in twaalf jaar verdubbeld. AMSTERDAM. De kleine schuldeisers van de Assurantie Maatschappij De Brandaris zullen geen aanvullende uitkering ontvan gen. Dit is bepaald in het gewij zigde ontwerp-akkoord. In het aan vankelijke ontwerp-akkoord was een bepaling opgenomen, dat aan crediteuren van ten hoogste honderd gulden een aanvullende uitkering zou worden gedaan. Het bedrag van twee miljoen gul den, dat oorspronkelijk hiervoor was gereserveerd zal nu in de kas van de maatschappij worden ge stort ter verdeling onder alle 190.000 crediteuren. In de toelichting op het gewijzigde ontwerp-akkoord wordt gezegd, dat het zeer gebruikelijk is in een aange boden akkoord bijzondere voorzienin gen te treffen voor crediteuren, die slechts een geringe vordering hebben. Dit komt omdat kleine crediteuren fi nancieel meestal het minst draag krachtig zijn, zodat zij door de beta lingsmoeilijkheden van de schuldenaar het zwaarst worden getroffen. Sociale overwegingen en billijkheidsoverwe gingen pleiten daarom voor een extra uitkering. Bovendien vergemakkelijkt men met een dergelijke clausule het verkrijgen van een gunstige uitslag van de stemming over het ontwerp akkoord. JUIST DE GROTE Het is de vraag of deze overwegin gen die hebben geleid tot de voor gestelde extra uitkering aan kleine schuldeisers in het oorspronkelijke ont werp-akkoord thans nog gewicht in de schaal leggen, zo gaal de toe lichting op het gewijzigde ontwerp akkoord verder. Ten eerste moeten de slachtoffers van het debacle van De Brandaris niet onder de kleine, maar juist onder de grote schuldeisers wor den gezocht, nog steeds volgens de toe lichting op het gewijzigde ontwerp-ak koord. Bovendien is het winnen van de stemmen van de kleine crediteuren niet belangrijk meer, want de stem ming over het akkoord zal niet meer door de individuele schuld eisers geschieden, maar door een commissie van vijftien deskundigen. Daarom Hjn er voor een bevoor rechting van de kleine schuldeisers geen voldoende gronden meer aan te voeren, aldus de toelichting. Er zijn bij De Brandaris ongeveer 190.000 crediteuren. Om de procedure te vergemakkelijken is-onlangs een wetsontwerp ingediend, dat de hierbo ven,. genoemde procedure, waarbij de individuele schuldeisers geen stem meer hebben in de goedkeuring van het akkoord, juridisch mogelijk maakt. Dit wetsontwerp is intussen door de volksvertegenwoordiging goedgekeurd. De rechtbank heeft de raadpleging en beslissing over het nieuwe ont werp-akkoord uitgesteld tot 16 oktober. Van onze correspondent PARIJS. Vanmorgen om elf uur zal de verbinding tussen de beide helften van de Montblanc-tunnel tot stand wor den gebracht. Daarmee zullen Frank rijk en Italië door een nieuwe weg met elkaar verbonden zijn. Vermoedend dat zij te Iaat zouden komen en dat de werklieden in de tunnel van de ge boden gelegenheid zouden gaan pro fiteren, hebben de Franse douanedien sten zich gisteren aan de ingang van de tunnel geïnstalleerd en zullen na van daag iedereen die de tunnel in- en uit gaat moeten visiteren. Sedert gisteren Is er druk contact tussen de Franse en Italiaanse berg- arbeiders aan het uiteinde van de boor gaten, die een doorsnee hebben van 23 cm. Daar de luchtstroom in de tunnel van Frankrijk naar Italië gaat, be hoefden de Fransen slechts een briefje in de opening te leggen. Dit werd auto matisch naar de Italiaanse kant ge blazen. De Italianen staken hun antwoord aan het uiteinde van vier meter lange stokken of boren. Nadat de Italianen hun eerste flessen wijn door de opening hadden gewerkt, volgde spoedig een uitwisseling van eten en drinken. AMSTERDAM (ANP). Met het Griekse opleidingschip Ierax is kroon prins Constantijn van Griekenland gis teren in Amsterdam aangekomen. Hij zal slechts kort in ons land blijven. Vanochtend om 11 uur vertrekt hij van Schiphol met een lijntoestel van Olympic Airways naar Athene. De Kroonprins heeft de nacht doorge bracht in een Amsterdams hotel. Tegen elf uur gisterochtend heeft het fregat Ierax gemeerd aan het Steenen Hoofd in de Amsterdamse ha ven. De Prins kwam niet aan dek. Wel keek hij even. gekleed in een trui, naar de drukte op de kade om de hoek van een deur onder de com mandobrug. Het schip zal morgen weer vertrek ken. Het heeft een bemanning van veertien officieren, 108 onderofficieren en manschappen en 113 kadetten aan boord. UTRECHT. In een sloot achter het fort Lunetten in Utrecht is gistermiddag de twee jaar oude Hendrikus Pot ver dronken. Het kind was in de sloot geval len, toen het bij de salonwagen van zijn ouders aan de Rijndijk speelde. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Plaatselijk over drijvende wolken velden met in het zuidoosten van het land kans op en kele verspreide on weersbuien. Over wegend matige noordoostelijke wind. Dezelfde temperaturen als gisteren of iels hogere. MIESJE: Zouden die sproeten van de zon zijn? 15 augustus: zon op 5.22, onder 20.06; maan op 20.07, onder 4.32. Helsinki onbew. ZZW 17 0 Stockh. onbew. W 19 0 Oslo onbew. WNW 18 0 Kopenli. onbew. WNW 18 0 Aberdeen regen O 17 0,1 Londen zw.bew. NO 21 0 Amsterd l.bew. NO 19 0 Brussel zw.bew. NO 22 0 Luxemb. h.bew. NO 29 0 Parijs onbew. NNO 27 0.1 Bordeaux onbew. W 34 0 Grenoble onbew. NW 32 0 Nice onbew. ozo 26 0 Berlijn zw.bew. NNO 24 0 Frankf. zw.bew. NNO 34 0 münchen onbew. O 31 0 Zürich onbew. ONO 31 0 Geneve onbew. stil 33 0 Locarno l.bew. wzw 30 0 Wenen zw.bew. stil 28 0 Innsbr. l.bew. O 32 0 Belgrado onbew. ONO 32 0 Athene onbew. NNW 34 0 Rome onbew. ZW 34 0 Ajaccio onbew. NW 29 0 Madrid l.bew. stil 36 0 i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1