MOSKOU WAKKERT GERUCHTEN AAN Begin van platform in wereldruimte? Schade voor patiënten en bonafide industrie PAPOEA- LEUZEN IN BIAK Eenvoudige Russen worden rode helden door twee Wostoks BEN BELLA DRIJFT ZIJN ZIN BIJ LEGER DOOR Marine jaagt zes schepen op de vlucht Na aanranding bij politie gemeld BUCK JONES" AANGEVALLEN Associatie tussen Griekenland en E.E.G. 1 november Werkplaatstarief voor arbeidsloon GEBREK AAN CONTROLE MAAKT GEKNOEI MET GENEESMIDDELEN MOGELIJK WACHTEN IS OP NIEUWE WET Auto onder trein Geg is Eenvoud Nederlandse dame in Frankrijk gedood Nazi Jordan leider „internationale" RECORDAANTAL REPATRIANTEN OP SCHIPHOL Rotterdammers winnen concours Loosdrecht Immoreel Vonnissen Slachtoffer Statuskunst Maandag 13 augustus 1962 ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. 4 Vervolg van pag. 1 W'ostok 3 werd zaterdagmorgen om half tien (Ne derlandse tijd) gelanceerd, en Wostok 4 zondagmor gen om twee minuten over negen (Nederlandse tijd). De omlooptijd van Wostok 3 was 88 minuten 18 se conden, die van W ostok 4 was 88 minuten 30 secon den. De maximale en minimale afstanden tussen de twee kunstmanen en de aarde verschilden maar heel weinig. Voor Wostok 3 waren die cijfers 180 en 234 kilometer, voor Wostok 4 waren ze 180 en 254 kilo meter. Er was een miniem verschil in baanhoek. De baan van Wostok 3 maakte een hoek van 64 graden 59 minuten met de evenaar, en die van W'ostok 4 een hoek van 65 graden. Twee Wostoks draalen hun banen om de aarde. Samen, zo werd zondag in Moskou verklaard. Samen ls, voor al in de oneindige wereldruimte, een rekbaar begrip. Onze tekenaar heeft dat voor ogen gehouden toen hij de vehikels van Nikolajef en Popowitsj voor u in beeld bracht. Een steuntje had hij aan een tekening van de ver moedelijke vorm van de Wostok. Die tekening stond enige tijd geleden in het Amerikaanse tijdschrift Missiles and Rockets. Uit een vergelijking van al die cijfers werd zondag de conclusie getrokken in som mige landen in het westen dat er een poging tot samenvoe ging van de twee Wostoks op handen zou zijn. Spoedig na dat die vermoedens Moskou hadden bereikt produceerde de geruühtenmachine daar de ver wachting dat in de komende dagen nog meer bemande Wos toks gelanceerd zouden worden en dat de Sowjetunie wellicht op het punt stond een lanceer- platform in de wereldruimte te bouwen dat moest dienen als startplaats voor een tocht naar de maan. Westelijke journalisten die het fijne van die zaak te weten wilden komen, kregen te horen dat zij maar goed naar Radio Moskou moesten luisteren. Die zou al het verdere nieuws wel bekend maken. Zo moesten de journa listen blijven gissen. Zij hadden al eerder tevergeefs getracht te weten te komen waar de twee nieuwe Wostoks gelanceerd waren en hoe zwaar die twee kunstmanen waren. Naar foto's van de lanceringen of ge gevens over de lanceerraketten had den zij, zich de Russische zwijgzaam heid bij vorige gelegenheden herin nerend, maar. niet meer geïnformeerd. Wel was men in Moskou zeer scheu tig met persoonlijke gegevens over de twee kosmonauten. Nikolajef, zo ver namen zij, was vrijgezel, en Popowitsj gehuwd, en nog wel met een aviatri- ce. Mevrouw Maria Popowitsj, moe der van een dochtertje, de zesjarige Natasja, was 31 jaar. En dan de kosmonauten zelf. Bei den van zeer eenvoudige komaf, bei den eenvoudige handwerkslieden aan het begin van hun carrière, beiden lid van de communistische partij. Nikola jef had eerst dokter willen worden, maar gaf zijn studie op en werd hout hakker. Na de oorlog kwam hij bij de luchtmacht. In 1953 maakte hij' zijn eerste solovlucht. Popowitsj begon als herdersjongen, werkte daarna op een suikerfabriek, en ging na de am bachtschool als bouwvakarbeider aan het werk. In 1951 kwam hij bij de de luchtmacht. Van onze Amsterdamse reductie AMSTERDAM Bij de Amsterdam se politie heeft zich zaterdagavond een 22-jarige fabrieksarbeider gemeld, die naar zijn zeggen heeft gepoogd een ze ventienjarig meisje te verkrachten. Hij had, zo vertelde hij, in het begin van de avond met haar bij familie naar de televisie gekeken. Daarna om een uur of tien was het tweetal naar het Amsterdam-Rijn- kanaal gewandeld, bij de barakken van Zeeburg. In het gras gezeten verlangde de jongeman van het meisje meer dan zij wilde toelaten, waarop een worste ling ontstond. Hij greep haar bij de keel, echter zonder de bedoeling te heb ben haar te doden. Nadat de jongeman zijn verhaal bij de politie had gedaan, meldde zich het meisje. Zij bevestigde de lezing, die de jongeman van het geval had gegeven en liet wonden aan haar keel zien. Zij verklaarde enige tijd bewusteloos te zijn geweest. De jongeman is gearresteerd. 11 Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Een 22-jarige Curagouënaar heeft gisterochtend 'n alle vroegte met een mes de beken de Amsterdamse onderwereldfiguur Buck Jones aangevallen. Hij is we gens poging tot doodslag gearres teerd. Jones, die jarenlang niets van zich heeft laten horen (indertijd beloofde hij publiekelijk beterschap), schijnt geheel onschuldig aan het geval te zijn. Hij had de Curaeauënaar, die voor de deur van een café in de Kerkstraat moeilijk heden stond te maken, met enige drang tot doorlopen gemaand. Toen hijzelf daarna zijn weg vervolgde merkte hij dat de herrieschopper met een groot mes achter hem aan kwam. Jones liep achteruit, gereed om zijn aanvaller af te weren. Hij struikelde daarbij over de tramrails. De Curagauë- naar dook bovenop hem. Met de hulp van een voorbijganger wist Jones de aanvaller van zich af te werken. De man werd vastgehouden 'tot de politie kwam om hem over te nemen. Hij heeft van zijn ontmoeting met Jones een kwetsuur overgehouden, die hem belette van zijn zitvlak gebruik te maken. Buck Jones kreeg, een snijwond aan het hoofd. GRASSE (UPI/Reuter). Bij een ongeluk met een Belgische bus in de buurt van Grasse in Zuid-Frankrijk is zaterdag de 54-jarige Nederlandse me vrouw M. J. van Tiel-Doorenweerd om het leven gekomen: 42 mensen werden gewond. De bus was op weg van Ant werpen naar Nice. Ongeveer dertig kilometer van Gras- se miste de chauffeur een bocht en de bus stortte in een vijf meter diep ra vijn. Twaalf ziekenwagens en twee heli kopters hebben de gewonden allen Belgen naar Grasse gebracht. BRUSSEL. De associatie tussen Griekenland en de Europese economi sche gemeenschap zal op 1 november in werking treden. Dit heeft de commis sie van de gemeenschap bekend ge maakt nu de zeven parlementen het ver drag hebben goedgekeurd. Van 1 november af zullen de douane tarieven tussen Griekenland en de Euro- markt geleidelijk worden verlaagd over een periode van twaalf jaar. De Zes zullen onmiddellijk hun tarieven ver lagen tot de percentages die nu reeds bereikt zijn. De rechten op industriële goederen bedragen nu nog vijftig pro cent van de oorspronkelijke. De rechten op landbouwprodukten zijn inmiddels met 35 procent verlaagd. BUITENTARIEF Gedurende de overgangsperiode kun nen de Grieken hun eigen industrie be schermen door toepassing van nieuwe rechten en verhoging van bestaande. Om de economie van het land niet al te zeer in moeilijkheden te brengen zal Griekenland voor het grootste deel het buitentarief van de gemeenschap toepassen. De handels beperkingen moe ten in twaalf jaar opgeruimd zijn. De landbouw heeft een overgangsperiode van liefst 22 jaar. Gedurende de eerste vijf jaren kan Griekenland bij de gemeenschap lenin gen aflsuiten tot ten hoogste 450 miljoen gulden. Het verdrag met Griekenland is bij zonder soepel. De gemeenschap heeft terdege rekening gehouden met de zwak ke positie van 's lands economie. In feite verkeert de volkshuishouding nog in een stadium van ontwikkeling. De commissie van de E.E.G. is daar om beslist niet van plan aan andere kan didaten voor associatie een verdrag aan te bieden dat in opzet overeenkomt met het Griekse. Bovendien moet de associatie van Griekenland gezien worden als een aan loop tot een volledig lidmaatschap. De Zweden, Oostenrijkers en Zwitsers daar entegen zien associatie als een blijven de toestand. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Bovag heeft een nieuw woord uitgevonden voor ar beidsloon: werkplaatstarief. De bond vindt dit woord minder verwarrend. Het gebeurt nu vaak dat klanten na een blik op het bedrag achter ar beidsloon hun garagehouder vragen of het personeel dan zoveel verdient. De bond van garagehouders meent dat „werkplaatstarief" beter weer geeft wat ermee wordt bedoeld. In het berekende bedrag is immers niet alleen het directe loon begrepen, maar ook vakantieloon, sociale lasten, de niet door te berekenen lonen van de chef van de werkplaats en de huur van de werkplaats, telefoon, kantoor behoeften, verwarming, gereedschap pen, enz. De Bovag had voor dit doel een prijsvraag onder zijn leden uitge schreven. De uitdrukking „werkplaats tarief", die de commissie Prijzen en tarieven had uitgevonden, werd even wel door niemand ingezonden. Van onze correspondent PARIJS. Ben Bella schijnt er inderdaad in te slagen de Alge rijnse militairen zijn wil op te leg gen. Zijn slagzin: ,,de burgers aan de macht en het leger in de ka zerne" is de grondslag van de nieu we order die door het politieke bu reau is uitgevaardigd en die in overleg met het nationale bevrij dingsleger zou zijn genomen. De in houd komt neer op de volgende punten: Een verbod voor het Algerijnse leger om huiszoekingen te doen of huizen en gebouwen te vorderen; ty Een verbond voor het innen van vrijwillige of gedwongen bijdra gen ten bate van het Algerijnse be vrijdingsfront (F.L.N.) tot aan het ogenblik dat .een regering is geïn stalleerd; q Een verbond voor het vorderen van leeftocht, het in beslag ne men van oogsten en het vorderen van voertuigen, die bestemd zijn voor het uitoefenen van het landbouwbedrijf in de ruimste zin. Kazernes a Vordering van door Franse troe- pen verlaten kazernes, kampe menten en militaire posten, waarin de eenheden van het Algerijnse leger kunnen worden ondergebracht. i- Onmiddellijke ontruiming van scholen, bureaus en openbare ge bouwen.ten bate van het onderwijs en het burgerlijk bestuur. Het Algerijn se leger moet zich in zijn eigen ge bouwen en die, welke door het Franse leger zijn verlaten, terugtrekken. Deze besluiten zijn genomen na een bezoek van Ben Bella en andere leden van het politieke bureau aan het voor lopig bestuursorgaan te Rocher-Noir waar Ben Bella heeft verklaard dat de overeenkomst van Evian de basis blijft van de toekomst vah het nieuwe Algerije. (Ingezonden mededeling) Tot opvolger van generaal James Gavin als ambassadeur in Frankrijk heeft pre sident Kennedy Charles E. Bohlen be noemd. Stramheid en Pijnen vallen van U af met de kleine dagelijkse dosis Kruschen Ja met Kruschen drijft U die ondrage lijke pijnen uit Uw ledematen. Dat doet de aansporende werking op de bloed zuiverende organen van Kruschen's zes minerale zouten. Onzuiverheden uit het bloed worden losgemaakt en langs na tuurlijke weg afgevoerd. Neem óók Kruschen, van vandaag op morgen en iedere dag weer. Allengs voelt ge Uzelf weer de oude worden, vief en fit en vrij van pijn. HOLLANDIA. De Nederlandse oorlogsschepen hebben zaterdag avond een aanval van zes Indone sische vaartuigen op Misool, het eiland waar eerder in de week 140 Indonesische mariniers waren ge land, afgeslagen. De vaartuigen moesten al spoedig na hun vertrek uit een haven op Ce- ram op de rader zijn waargenomen. Dat gebeurde om 21.50 uur. De sche pen voeren met een snelheid van veertig km. per uur recht op Misool af. Om 23.05 uur waren zij nog 25 km. uit de kust. De Nederlandse schepen openden het vuur. Lichtflits De Indonesische vaartuigen beant woordden het vuur, maar maakten vlak daarop rechtsomkeert. Op dat ogenblik is op een van de vaartuigen een lichtflits waargenomen. Het is waarschijnlijk getroffen, maar een Nederlandse onderzeebootjager, die een onderzoek instelde, vond geen wrakstukken. De kampong Wey, die door de 140 infiltranten na hun landing was be zet, is intussen door'Nederlandse ma riniers heroverd. Toen deze met lan- dingsboten naderden, werden zij ont vangen door hevig vuur van auto matische wapens. Met steun van vuur uit zee kwamen zij toch aan land. Zij verdreven de infiltranten uit de kam pong en achtervolgen ze nu. Een onderzeebootjager heeft nabij Wey ligplaats gekozen. Op het eiland Was, waar nog eerder in de week veertig Indonesische mari niers zijn geland, zijn de infiltranten meteen het oerwoud ingetrokken. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Het probleem van de loco-geneesmiddelen heeft twee kanten, een economische en een medische. Over de laatste hadden wij een gesprek met dr. F. A. Nelemans, in zijn kwaliteit van privaat-docent in de klinische farmacologie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht- Dr. Nelemans geeft ronduit toe: „Op dit moment is het in Ne derland nog steeds mogelijk, zonder enige control'fe, allerlei pre paraten op de markt te brengen. Dat dit kan is een gevolg van het feit, dat de wet op de artsenijbereidkunst anno 1865 nog steeds geen opvolgster heeft gekregen. Die wet is ingesteld op de dis tributie van geneesmiddelen zoals die honderd jaar geleden ge bruikelijk was. De farmaceutische industrie moest toen nog aan haar opmars beginnen." „Zodra de nieuwe wet op de genees middelenvoorziening, reeds in 1958 door het parlement aanvaard, in wer king zal treden, zal het in ons land niet meer mogelijk zijn geneesmidde len in de handel te brengen, die niet aan eisen van hoge kwaliteit voldoen. Zij mogen dan nog wel worden uitge voerd, maar niet meer het land bin- In Nederlands Nieuw-Guinea wor den nu geregeld demonstraties gehou den, waarin de Papoea's opkomen voor hun recht op zelfbeschikking. De foto hierboven, die werd genomen tij dens een demonstratie die vrijdag in Biak werden gehouden, geeft daar een beeld van. „Het Papoeavolk blijft vasthouden aan de vrijheid en aan het recht op zijn land: West-Papoea", staat op het bord rechts bogen op de foto. Op het bord links beneden staat: „Neder land Indonesië Amerika, ver koop Papoealand niet" en op de an dere borden staan soortgelijke leuzen. Int. Tel. Tel. verdiende in het tweede kwartaal 0.64 (v.j. 0,59) per aandeel. De verkopen stegen van 222,7 tot 275,1 miljoen. Over het eerste half jaar komt de winst per aandeel uit op 1,13 (v.j. 1,03). In Hollandia liepen vrijdag in de stoet demonstranten groepen mee, die de aandacht vestigden op de strijd baarheid van de Papoea's. Sommigen droegen oorlogskleuren; allen droe gen pijlen en bogen. Zondag kwant het in Enarotali aan de Wisselmeren tot een roerige de monstratie waaraan duizenden Pa poea's deelnemen. Zij dreigden er on der meer mee dat zij het hoofd van het plaatselijk bestuur, mr. Kroon, zouden beletten te vertrekken. Toen in de middag de commissaris voor het centrale bergland, Raphael den Haan arriveerde, werd hij op het vlieg veld door vierduizend Papoea's met krijgsdansen opgewacht. Mr. Kroon wist de betogers te kalmeren. De leiders van de demonstraties in Hollandia van vrijdag boden zaterdag een resolutie aan gouverneur Platteel aan, waarin wordt gevraagd om: vol ledige garanties voor de zelfbeschik king; algemene verkiezingen tijdens het overgangsbestuur, deelneming van Papoea's als derde partij aan de onderhandelingen in Amerika en be scherming van de Uno als geen vreed zaam akkoord wordt bereikt. WASHINGTON (Reuter, AP). George Rockwell, de Amerikaanse' nazileider die donderdag uit Enge land werd gedeporteerd, heeft zater dag verklaard dat Colin Jordan, de leider van de Britse nationaal-socia- listische beweging, is gekozen tot leider van een „Nazi-internationale". Hij ontkende dat tussen hem en Jor dan een machtsstrijd zou zij" ge voerd. „Ik zal zijn orders onvoor waardelijk gehoorzamen", aldus Rockwell. Op een persconferentie vertelde hij over zijn ervaringen in Engeland. Hij zei dat hij Engeland per boot was bin nengekomen van Ierland uit. Over de bijeenkomst in het kamp van de fas cisten die hij had bijgewoond liet hij niets los. „Het was er verduiveld koud", was het enige wat hij opmerkte. Stram Rockwell ontving de jounalisten in het hoofdkwartier van de Amerikaanse nazipartij in Arlington (Virginia). Aan de muur achter hem hing een haken- kruisvlag. Op een voetstuk stond een borstbeeld van Hitier. Tijdens zijn ver klaring, die hij in snel tempo uitsprak, stond een jongeman in nazi-uniform stram in de houding. Op een vraag waar de nazi's het vol gend jaar hun wereld-bijeenkomst den ken te houden, antwoordde Rockwell luchtig; „Ik? geloof niet dat we veel moeilijkheden zullen hebben in Spanje, Portugal of Zuid-Afrika". SCHIPHOL. Op Schiphol is gis teren een record-aantal repatrianten uit Nederlands Nieuw-Guinea aange komen. Met drie vliegtuigen arriveer den er ongeveer driehonderd vrouwen en kinderen. 's Ochtends om half acht werd er al een record gevestigd door de DC-8 die door de K.L.M. wordt gebruikt voor de luchtbrug tussen Nieuw-Gui nea en Nederland. De straalreus bracht 178 repatrianten uit Biak in ons land. Drie uur later arriveerde een twee de DC-8, het lijntoestel uit Tokio, met ongeveer 35 repatrianten die in Bang kok waren opgestapt. Zij waren met een superconstellation van Biak naar Bangkok gevlogen. Met een andere superconnie, die chartervluchten tussen Bangkok en Schiphol maakt, kwamen gisteravond even na negen uur nog een tachtig re. patrianten uit Nederlands Nieuw-Gui nea op vaderlandse bodem. Van onze correspondent LOOSDRECHT Het trio Hans van Leeuwen uit Rotterdam heeft de eerste prijs moderne afdeling van. het vijfde Loosdrechtse jazzconeours ge wonnen. De jury was vooral vol lof over de eigen compositie van de Rot terdamse gitarist: Irish Tune. Het trio Frans Wieringa werd tweede. In de afdeling oude stijl veroverde de Tilburgse South Jazzband de eerste prijis. Het Boogie Woogie Quin tet van Rob Hoeke uit Heemstede werd hier een goede tweede. nen komen.'1 Zijn commentaar op de hier ge schetste toestanden formuleerde dr. Nelemans zo: ,,Ik vind het overigens niet eerlijk, als het over loco-prepara ten gaat, alleen de desbetreffende in dustrieën verwijten te maken. De apo thekers, respectievelijk de apotheek houdende huisartsen, die weten of kun nen vermoeden dat zij door het inko pen van bepaalde preparaten te kort doen aan de rechten van de octrooi houders, handelen mijns inziens im moreel. De apotheek houdende huis arts is tegenover zijn patiënten alleen verantwoord, wanneer hij zijn medi camenten betrekt via betrouwbare a- dressen." Tot zover dr. Nelemans. Gezien het vele werk dat nog aan de uitvoerings besluiten verricht moet worden, zal de invoering van de nieuwe wet op de geneesmiddelenvoorziening nog wel ge ruime tijd op zich laten*wachten. Volgens veel huisartsen vormen het per formulier moeten aanvragen van toestemming tot het verstrekken van bepaalde geneesmiddelen aan zieken fondspatiënten en de vaste vergoeding per jaar voor de apotheek houdende huisartsen het knelpunt. Zij zouden ook de verklaring zijn voor het flore rende bestaan van de betwiste indus- trietjes. Inmiddels wordt gewerkt aan een plan voor een andere regeling van de va'ste vergoeding. In Nederland zijn de laatste maan den ook al enkele vonnissen gewezen. Zo heeft de president van de recht bank In Amsterdam aan een inspec teur, op straffe van een dwangsom, verboden Oxytetracycline niet af komstig van Pfizer in de handel te orengen. Het is een typerend voorbeeld. Oxy tetracycline is de generische naam voor het geneesmiddel Terramycine, dat in de Pfizer laboratoria in Ameri ka is ontwikkeld. Pfizer bezit er ook voor Nederland de patentrechten op. De vonnissen blijven echter beperkt tot enkele incidentele gevallen. De si tuatie is nog altijd zo. dat bij wijze van spreken iedereen die dat wil, in ons land een farmaceutische industrie kan beginnen. Met alle gevolgen van dien. Nog onlangs zijn zogenaamde slaapmiddelen onderzocht. Er bleken notabene andere grondstoffen in te zit ten dan op de verpakking stond aan gegeven. Ten slotte één vraag waarop alles aankomt: Wie zijn de slachtoffers? In de eerste plaats de patiënten, die ge neesmiddelen toegediend kunnen krij gen die het niet of verkeerd doen. Maar zeker ook de vele bonafide in dustrieën, aan wier naam en produk- ten grote schade wordt berokkend. Zo zitten artsen, apothekers, zieken fondsen en die industrieën te springen om de inwerkingtreding van de nieuwe wet op de geneesmiddelenvoorziening. Een dode, een gewonde RAALTE. Op een met knipperlich ten beveiligde spoorwegovergang tussen Zwolle en Almelo is zaterdagmiddag een personenauto met twee inzittenden door de trein uit Raalte gegrepen. De heer M. P. Rockx uit Nijmegen die naast de bestuurder zat, was op slag dood. De bestuurder, de heer A. H. M. Jansen uit Velp werd zwaar gewond naar het ziekenhuis van Raalte ge bracht. DE KUNST, vooral de schilder kunst, geniet sedert een ruim aantal jaren een aantrek kingskracht voor mensen, die niet gerekend kunnen worden tot de liefhebbers en kenners. Het kunstwerk is ontdekt als be leggingsobject en als statussym bool. Niet alleen de oude kunst, ook schilderijen (of wat daar voor door gaat) die vandaag ge maakt worden. Er zijn levende schilders, abstract werkende of zorgvuldige oude schilderijen napenselende schilders, die de vraag niet kunnen bijhouden. Voor de een is een landschap van Jan van Goyen, voor de ander een constructie van oude jute zakken zoals de Italiaan Alberto Burri ze maakt (kosten tussen de tweeduizend en tien duizend gulden) een blijk van aanzienlijkheid. Ik heb tegen deze gang van zaken geen bezwaar. Waarom zou ik? Ook in de kunst(handel) geldt de wet van vraag en aanbod. En er zijn talrijke gezinnen die door deze toestand een goed leven hebben en dat gun ik ze van harte. Maar ik kan mij voorstel len dat de minnaar van het schone met enige minachting op deze „verzamelaars" neerziet. DEZE minnaars hoeven niet per se rijke mensen te zijn. Een rijk man moet om een collectie oude kunst van hoge kwaliteit bijeen te brengen vaak even veel moeite doen als de man die van zijn wekelijks of maan delijks inkomen tekeningen of grafiek verzamelt. Kunst hoeft niet duur te zijn. Aan een litho van zestig of honderd gulden van Jan Bezemer is evenveel plezier te beleven als aan een aquarel uit de Haagse School die duizend gulden kost of een grote Rembrandt van zeven miljoen. Ik heb thuis een schil derij, een aquarel, een paar tekeningen en wat bladen grafiek die mij bij elkaar nog niet één maandsalaris hebben gekost, maar die mij iedere dag een bron van vreugde zijn. Het is fijn om er naar te kijken. TAE ontdekking van kunst als rJ geldbewaarder en teken van aanzien heeft nog een andere groep binnen de kring van be langstellenden gebracht: de be volkingsgroep die men gemeen lijk aanduidt als onderwereld. Het kan soms vreemd gaan in de historie van het menselijk han delen. Driehonderd jaar nadat Rembrandt na veel misère in zorgen stierf, waren politieman nen uit drie landen bezig zijn portret op te sporen, dat hij als jongeling in Leiden penseelde. Hij "as (posthum) het slachtoffer van geldzucht. Het is het ou de lied, maar het blijkt tel kens weer van schokkende nieuwheid.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4