Toeristenstroom opnieuw richting Zeeland in PILLEN BLIJVEN AANSPOELEN Scheldezwemmer De Pooter behaalde drie titels KRIS 3£raA Dies Kosten triomfator in Ronde van Sluiskil Kreeften vangst blijft vrij onregelmatig GIFTEN VOOR ZEEUWS THUISFRONT N.-GUINEA NIEUW-ZEELAND WERD TWEE MAAL VERSLAGEN door Zeeland Mysterie nog niet opgelost Gecompliceerd ongeval in Terneuzen Yersekse schipper bezorgde Frans meisje een fiets ESTAFETTENUMMERS VOOR LUCTOR EN DE SCHELDE Maandag 13 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. S NA EEN KORTSTONDIGE TERUGGANG: Kampeerterreinen laten duidelijk herstel zien BEURS Zwaan verhuisde NIEUWE? Machinist viel in ruim van zandschip ZEEUWSE GOEDEREN TREIN VERTRAAGD JUNIORENZWEMKAMPIOEN SCHAPPEN IN MIDDELBURG Weinig concurrentie Goes te sterk voor Hontenisse Brandje in onbewoond pand in Goes Motorrijder botste frontaal op auto Herstel oesterbroedval niet waarschijnlijk Chauffeur verloor macht over stuur Spannend VVV ACTIEF IN KOUDEKERKE W ereldmuziekconcours Buitenlandse vakantie in Museum Boymans IHRKTBEIBCHTLN MIDDELBURG. Het toeris tenseizoen heeft in de afgelopen storm- en regenperiode een forse en duidelijk zichtbare deuk ge kregen, maar Zeeland heeft als recreatiegebied blijkbaar een taaie gezondheid, want van die trieste deuk en van die ontredde ring is practisch niets meer te zien. Wie het toeristenbezoek aan onze provincie in een grafiek uit zet, ziet dat in de afgelopen week een scherpe piek omlaag wijst, Tot deze conclusie moesten we wel komen nadat we zaterdag verschillende kampeerterreinen bezochten om de stand van zaken eens op te nemen. Sommige terreinen waren alweer bers tens vol. Op andere was weliswaar nog veel ruimte, maar de beheerders spra ken toch van een duidelijk herstel. Zoals onze lezers zich zullen her inneren ihad de storm van verleden week dinsdag een waarlijk desastreu ze uitwerking op de verschillende kampeerterreinen. Honderden tenten lagen plat en er was sprake van een ware exodus. De schattingen op de diverse terreinen liepen uiteen, maar gemiddeld dacht men toch dat onge veer vijftig procent van de kampeer ders droger oorden 'had opgezocht. En dat cijfer zal ook wel ongeveer juist zijn geweest. Uitdrukkelijk vermeld den we in onze woensdagkrant dat de caravanterreinen vrijwel op sterk te waren geblevep. De storm had vooral tussen de tentbewoners toege- tast. ntaar even steil en onverwacht j Thans kunnen we echter melding ma- als ae lijn omlaag schoot, heeft ken van een duidelijk herstel. Vooral hij zich ook weer oneericht Het toen zaterdagmiddag het eindeloos lij- kende wolkenveld door een fris wind- seizoen draait weer op volle toe ren. De stagnatie van de vorige week is alweer bijna vergeten. ST. ANNALAND. Het dorp St. Annaland is zijn zwaan kwijt. Het dier is op een „wild-west- manier" gevangen en daarna overgebracht naar Tholen, waar het beest minder kans heeft om te kniezen. Er zijn daar- in Tho len nl. soortgenoten, terwijl hij (of zij?) in St. Annaland maar alleen was. De zwaan zwom in de brand put bij de kerk en heeft daar ook zijn (of haar) echtgeno(o)t(e) verloren. De gemeentewerkman, de heer Vroegop heeft het dier nu met een lasso gevangen, en het was voor de zwaan maar moeilijk te beseffen dat al die poespas voor z'n bestwil was. Te oordelen naar het geblaas had het dier het er niet op begrepen. Maar wij ver nemen uit Tholen dat het beest zeer tevreden is met de verhui zing. Achteraf beschouwd viel de ingreep ook nog al mee. je werd weggeblazen reageerde het „kampeerleven" scherp als een beurs. De koers van de terreinen „holde" om hoog. Dat iedereen tevreden was kunnen we natuurlijk niet zeggen, maar dat zal wel nooit kunnen. Op het kampeerterrein „De Boom gaard" te Westkapelle was het inder daad nog magertjes. Alleen hèt terrein dat door bomen omzoomd is, stond vol. Maar de open vlakte werd kennelijk nog gemeden. Het is een strop, vertelde de beheerder. ,,Ik ben vandaag precies vier weken open en dan krijg je direct al zo'n tegen-slag." Maar deze woorden sloegen op de af gelopen week, want voor het ogenblik was hij niet ontevreden. Of er nieuwe kampeerders bijkwamen betwijfelde hij. ,,Ik krijg' wel nieuwe, maar die komen van andere terreinen waar ze minder beschutting hadden". And'ere taal hoorden we van de heer Kluyfhout op het kampeerterrein „Duin zicht" te Koudekerke. „Van de mensen die dinsdag vertrokken -is wel een kwart weer teruggekeerd. Die hebben tijdelijk elders «en onderkomen gevonden, in een hotelletje of zo, en zijn weer terugeko- men toen ze de kans schoon zagen" Nieuwe kampeerders ihad de heer Kluyfhout niet zd veel gezien. ,,Er zijn mensen die hun. 'Spullen bij mij in de schuur hebben staan, maar die kijken de kat nog even uit de 'boom. En la- ten we eerlijk zijn eigenlijk hebben ze gelijk". Een paar kilometer verder, op het kampeerterrein „Dishoeck" van P. de Witte, stond het propvol. Nieuwe kampeerders? ,,Och mijnheer, wilt U ze inschrij ven?", zei mevrouw De Witte met een zucht. ,,Vier gulden per uur tegenwoor dig", kaatsten we terug, maar inmid dels was het duidelijk dat het bedrijf daar op hoogspanning draaide. ,Sta-mpvol mijnheer Wat we eenmaal kwijt zijn komt niet meer terug, zo klaagden de middenstanders verleden week. Best mogelijk dat er een kern van waarheid in zit, maar de toeris tenstroom is toch, ondanks alles, weer in de -goede richting gaan vloeien. Om die stroom af te dammen is blijkbaar meer nodig dan een novemberstorm of een week regen. TERNEUZEN Op rijksweg 61 had zaterdagavond in Terneuzen omstreeks halfacht een gecompliceerd ongeluk plaats. De fietser H. S. uit Sluiskil pro beerde ai rijdend een mankement aan zijn rijwiel te verhelpen. Zijn vingers raakten tussen de spaken van zijn voor wiel en de onfortuinlijke wielrijder sloeg over de kop. Hij liep een diepe snijwond aan zijn gezicht op. Na in het St. Elisa- bethzjekenhuis te Sluiskil te zijn be handeld werd hij naar huis gebracht. De Terneuzense automobilist C. J. van T., die het ongeluk zag gebeuren, stopte en reed achteruit naar het slachtoffer toe. Hij lette niet op het achteropkomen de verkeer waardoor een Belgische Wa gen, bestuurd door J. C. J. V. uit Brugge tegen hem opreed. De Vlaamse chauf feur liep omdat de voorruit van zijn voer tuig versplinterde snijwonden in het ge zicht op en een gekneusde enkel. De naast hem zittende mevrouw J. C. D. uit Antwerpen kreeg snijwonden en brak linkerenkel. Na in het ziekenhuis te zijn behandeld werd zij naar huis vervoerd. VLISSINGEN. Vrijdagavond om on geveer kwart voor elf heeft de Engelse machinist P. H. R. bij zijn in Vlissingen liggend schip een ernstige val gemaakt. Hij wilde vanaf zijn coaster „Creseence" via de naast dit vaartuig liggende zand schuit de wal van het Eiland bereiken. R. bemerkte echter niet dat op de zand schuit een luik open stond. Hij viel van vier meter hoogte. Op last vari dokter B. die spoedig ter plaatse was, is R. naar het" St. Jozef ziekenhuis vervoerd. Daar bleek dat hij enige ribben gebroken had. R. is voor lopig ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. WESTKAPELLE. —Het pillen-1 badgasten flesjes daar of bü de politie mysterie dat zich sinds enkele'ülleveren dagen aan de Zeeuwse kust af speelt is nog niet opgelost. De flacons met de geheimzinnige inhoud blijven ondertussen on verdroten aanspoelen. De flesjes beperken zich thans echter niet tot Zeeuws-Vlaanderen, Walche ren en Schouwen, ook bij Oud dorp op Goeree, Scheveningen en Noordwijk, zijn de raadselachtige medicamenten op het strand aan getroffen. In tegenstelling tot elders gepubliceer- Het vermoeden bestaat nog steeds dat de onbekende flesjes afkomstig zijn van een schip dat in de Noordzee vergaan moet zijn. Dit kan in het recente ver leden gebéurd zijn, maar ook jaren terug. te Westkapelle vertelde ons van mening te zijn dat het waar het hier immers om medicijnen gaat een medisch mys terie betreft, geen justitieel, althans op het ogenblik nog niet. Vandaar ook dat de rijkspolitie in geregelde verbinding staat met de farmaceutische inspectrice. Deze laatste heeft zaterdag in West kapelle weer enkele flacons ter bestude ring meegenomen. Hoewel nog geen officieel medisch on derzoek ingesteld is kan gezegd worden dat de pillen bij het smelten een geel achtig poeder nalaten. In Westkapelle is ons bekend dat daar uitgebreide preventieve maatregelen ge nomen zijn om vinders van deze flesjes te waarschuwen voor de mogelijk ge vaarlijke ir.'noud ervan. Op alle kampe menten zijn briefjes aangeplakt waarop het een enander over de aangespoelde ampullen te lezen staat. Geregeld komen YERSEKE. Het achtjarige Franse meisje Brigitte Marchand heeft een fiets gekregen, dank zij schipper H. Bol uit Yerseke. Schipper Bol stuurde enjge weken geleden namelijk een ballon op door hem gevonden, naar een er aan bevestigd adres. De heer de Bol kreeg deze week een brief met ingesloten foto van een Brigitte Marchand die geestdriftig vertel de de eerste prijs te hebben be haald in een ballonwedstrijd. Op de foto is een klein donker meis je te zien dat trots naast haar fiets staat. Een prachtige rode fiets, zoals ze schrijft. Brigitte schrijft verder dat haar moeder heeft gezegd dat ze de heer Bol moest bedanken en vraagt bij welke grote stad Yerseke ligt... Fiets overreden BERGEN OP ZOOM. Zaterdag- movfren omstreeks vier uur bemevkte öe machinist van de eerste goederentrein van Roosendaal naar Zeeland dat hij op het traject tussen het viaduct bij de watertoren en de Stalenbrug te Bergen MIDDELBURG. De rijzige Schelde-zwemmer De Pooter (ver leden week de grote triomfator in de Breskense Havenwedstrijd) sleepte zaterdag bij de door Luctor et Emergo in het Middelburgse zwembad gehouden juniorenkampioenschappen drie titels in de wacht. Hij deed aan drie individuele nummers deel (rugslag, vrije slag en vlinderslag) en toonde zieh daarbij steeds de sterkste. Door zijn toedoen sleepten de estafetteploegen van De Schelde op de wissel- en vrijeslagnummers eveneens titels in de wacht. Het was voor de krulharige Zeeuws-Vlaming dus wel een grote dag. Het moet overigens worden gezegd dat De Pooter bij de' jongens niet al te veel concurrentie had. Op het rugslag- nummer was het alleen de ZSV-er De Kam die hem enigszins bedreigde en er slechts een seconde langer over deed. De 50 meter vrije slag won De Pooter gedecideerder in 30.5, gevolgd door de Luctor-zwemmer Van Kruiningen in 32.2. Kees Kaijser van De Starters pro- opi Zoom een rijwiel aanreed, dat op de beerde met alle macht op het vlinder- rads lag. De machinist stopte de trein sja,gnummer De Pooter van een over- nm nnn nndpr?APlr in tg» iroan cfpllnn L i> om een onderzoek in te gaan stellen. Er werd niemand langs de lijn aangetrof fen die aangereden zou kunnen zijn. De politie van Bergen op Zoom werd gewaarschuwd en aeze sT'jlae een o - derzoek in langs de spoorlijn, doch ook door haar weiv n-emana' gevonden. £.»ij onderzoek bleek dat het rijwiel eigen dom was van M. B. uit Bergen op Zoom, die zijn rijwiel in de nacht van vrijdag op zaterdag had geplaatst in de Bosstraat te Bergen op Zoom. Het vermoeden bestaat dat iemand de fiets heeft gestolen om er vlug mee thuis te komen en dat hij het rijwiel van het talud van de spoorlijn heeft la ten lopen. winning af te houden maar slaagde daar net niet in. De Pooter finishte in 39 sec., Kaijser in 40.1. De Schelde- stroom-troef bij de dames Theunie van de Heuvel sleepte slechts één titel in de wacht. Dat was bij het schoolslag nummer waar zij zeer duidelijk naar de overwinning zwom 'in 1.37.2. De meisjes Pieters (Starters) en Ploegaert (Luctor) vochten een fel duel om de tweede plaats uit. Hun tijden waren resp. 1.44.2. en 1..44.8. Aanvankelijk leek het erop dat Theu nie ook op de 50 meter rugslag zou gaan winnen. Maar zij zwom teveel tegen het touw aan, werd daardoor te veel afg'-remd en Ina Stadhouders (Luc- GOES. Goes heeft zaterdag een eclatante 61 zege behaald op de tweede klasser Hontenisse, die met o drie invallers speelde. Goes, dat Nico de berichten zijn de vreemde pillen nogKrijger miste, wist zich reeds in de niet opgezonden naar het gerechtelijk1 eerste helft van een grote veldmeer- laboratorium in Den Haag. De rijkspolitie derheid te verzekeren omdat de gas- ten opportunistisch en zonder élan speelden. Na twaalf minuten gaf De Groot de thuisclub de leiding. Goes bleef na deze openingstreffer sterk in het offensief en het lag geheel in de lijn der verwachtingen dat De Groot en Kees Lindenberg nogmaals scoor den 30. Hontenisse had hier weinig tegenover kunnen stellen. Hun sporadische aan vallen hadden bovendien de afwerking gemist. Direct na de hervatting kreeg de Goese aanvalsleider weer een goe de kans maar met zijn slap schot had Goozen nu geen moeite. De doelman der gasten blunderde echter na vijf mi nuten bij een ongevaarlijk schot van De Groot en dit betekende 40. Kort daarop schoot Korff heihard te gen de lat waarna de terugspringende bal opnieuw door Kees Lindenberg werd ingezonden maar nu fraai door Goo zen werd gestopt. Hontenisse wist de bakens wat te verzetten maar de Goe se doelman Zwartepoorte wist met een paar fraaie saves doelpunten te voor komen. Nadat Goes het initiatief weer had overgenomen en Korff de paal had gebeukt wist Sinke na een doorbraak Goozen voor de vijfde maal het na kijken te geven. Tien minuten voor het einde redde Van Waterschoot voor de gasten de eer (51), terwijl Korff in de laatste minuut met een handig boogballetje de stand op 61 bracht. De Goese doelman Jan Zwartepoorte speelde deze middag zijn laatste wed strijd voor zijn club, waarbij hij zo'n jaar of tien onder de lat heeft gestaan en werd daarvoor met bloemen gehul digd. Zwartepoorte wordt sportleraar en gaat in Den Haag wonen. GOES halftien Zondagmorgen omstreeks ontstond in een onbewoond pand aan de P. Jasperstraat (nummer vijf), dat eigendom is van de heer J. J. van D. uit 0 es, een brandje. In de woonkamer erd een gat in het pla fond en de daarboven liggende zolder gebrand. De brand is vermoedelijk ont staan doordat het zachtboard waarmee de muur aan de binnenzijde was besla gen tijdens het afbranden van de verf van het raamkozijn is gaan smelten. Toen de brandweer arriveerde was het vuur al geblust. De eigenaar was ver zekerd. VLISSINGEN. In de nacht van za terdag op zondag omstreeks vier uur ont stond op het kruispunt boulevard Banc- kert—Coosje Buskemstraat een frontale botsing tussen een motor en een taxi. De motorrijder. P. J. V. uit Vlissingen. keek kennelijk niet goed uit en botste pardoes op de auto. De duopassagier. B. uit Rit- them, werd op de kap van de auto ge slingerd. terwijl V. met een bloedende hoofdwonde op het wegdek bleef liggen. Met vermoedelijk een hersenschudding moest de motorrijder nadat dokter B. eerste hulp verleend had, naar het St. Jozefziekenhuis vervoerd worden. De duopassagier liep geen letsel op. De mo tor werd zwaar, de auto licht beschadigd. YERSEKE De storm het slechte weer en vooral de temperatuur van het water in de Oosterschelde, die zakte be neden de 17 graden zijn van zeer nade lige invloed geweest op de oesterlarven. Dit blijkt o.m. uit het twaalfde bulletin van prof. dr. P. Knorringa van IJmui- den, dat een uitgesproken slechte toe stand onthulde. Het aantal van de oesterlarven is ge daald tot ongeveer 200 per 100 liter wa ter. In verband met de te lage tempe ratuur van het water is er ook weinig kans op herstel van de broedval. De meeste pannen zijn te water ge bracht, maar de hoop op aanslag is be paald niet groot. Het is een merkwaar dig jaar. Er zijn zelfs nog oesterkwe kers die hun pannen gewoon op de stei gers laten staan. SLUISKIL. De Ronde van Sluiskil, een wedstrijd voor nieuwelingen en ad- spiranten, is een Zeeuwse aangelegen heid geworden. Bij eerstgenoemde ca tegorie zegevierde Dies Kosten, terwijl ook de beide volgende plaatsen door Zeeuwen werden bezet. Bij de adspiran- ten won Du Bois weer op één been, de eerste tien geklasseerden waren allen Zeeuwen. Dies Kosten was in de nieuwelingen- course de grote man die ditmaal niets aan het toeval overliet. Hij stak vroeg tijdig de lont in het kruit maar moest het gezelschap dulden van Van der MaaS, Van Driel en Minneboo. Omdat vooral laatstgenoemde verzuimde kop- werk te verrichten wist de sterk mar cherende Kosten, in samenwerking met Van der Maas, Minneboo uit het wiel te rijden, terwijl ook Van Driel door ge brek aan courage moest afhaken. Met nog tien km voor de boeg was er voor het duo Kosten—V. d. Maas geen vuiltje meer aan de lucht. In de eind sprint had Kosten geen moeite met zijn naaste rivaal. De Smit die op fraaie wijze,naar de voorste gelederen was opgerukt in de slotfase kon de eervole derde plaats voor zich opeisen. MIDDELBURG. De 19-jarige chauf feur J. A. O. uit Düsseldorf heeft za terdag niet veel plezier van «zijn auto tochtje van Veere naar Middelburg ge had. Omstreeks halfvier in de middag toen hij met een snelheid van ongeveer honderd kilometer over de Veerseweg reed zag hij plotseling een 87-jarige man, P. M. uit Middelburg, met de fiets aan de hand de weg oversteken. O. rem de uit alle macht, maar verloor daarbij de macht over het stuur. Met zijn auto reed hij in de naast de weg lopende sloot. Hijzelf kwam met de schrik vrij, evenals de oude man. Zijn auto echter moest, aanzienlijk beschadigd, met een kraanwögen weggesleept worden. YERSEKE. Het is opmerke lijk dat de kreeftenvangst tame lijk onregelmatig is. In de maand mei van dit jaar werd een vangst genoteerd die belangrijk afweek van de overeenkomstige periode van het vorig jaar, hoewel de op brengsten ongeveer gelijk bleven. In mei 1962 werden 2182 kg kreeften gevangen, tegen 1154 kg een jaar daar voor. De opbrengsten vertonen weinig- verschil. In 1962 18.431,62 en in 1961 18.879,33. Hoewel de vangst dit jaar dus aanmerkelijk talrijker was, hebben verschillende vissers niettemin hun kor ven op de wal gebracht wegens de slechte vangsten. De wulken brachten dit jaar slechts 70 cent de kg op. In totaal werd aange voerd 3081 kg. Alikruiken deden 40 cent de kg bij een aanvoer van 12.236 kg. De weervis- serijen hebben kennelijk helemaal aan het kortste eind getrokken. In de negen KAPELLE. Het „Zeeuws Thuisfront Nieuw-Guinea" ontving in het tijdvak van 2 t/m 8 augustus de volgende giften: A. Schout, Vlissingen 25; N.V. Han- del-Ind. en Scheepv. Mij. ,,De Hoop", Terneuzen 100; Fa. Jac. den Hamer, Terneuzen 10; N.N., Kapelle 2,50; Garage „Centrum" v. d. Vliet Bak Goes 50; Coöp. Boerenleenbank, Oost en West-Souburg 5; Campveerse Toren N.V.. Veere 25; Taxibedrijf „Sinke", Kapelle 5; N.N.. Aagtekerke 15; N.N., Goes 10; C. L. Ots, Rilland 10; S. Blok, Kortgene 5; A. Cappon, Goes 10; H. Merison Zonen's Ijzerhandel N.V., gen 25; Jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, Middelburg 100; Kwekers, Kopers en Personeel veiling „K.B. O.", Ka- pelle-Biezelinge 121,41; Mevr. B. de Ha mer-Wisse, Nieuwdorp 2,50; N.V. Kon. Mij. „De Schelde", Vlissingen 2.000; Mr. A. Bolle, Middelburg 10; N.V. Ned. Mij. voor Oesterteelt De Meulmeester en Co., Yerseke 10; C Meijaard, Kruinin gen 5; J. Bentschap Knook, Wemel- dinge 2,50; Gebr. M. A. van Fraas- sen, Touringcarbedrijf, Vlissingen 25; Coap. Boerenleenbank, Borssele 50. De stand bedraagt thans: 6.922,41. weervisserijen en de twee komvisserij- en werden zelfs helemaal geen opgaven van de vangsten gedaan. Bijvis werd bijna niet gevangen. Van zeebliek werd 23.000 kg aange voerd. De prijs daarvan bedroeg 12 cent de kg. Oesterhandelaren hebben in augus tus bericht gehad dat de omzetbelas ting met ingang van 1 juli 1962 is terug gebracht van 15 tot 5 procent. Toen hij de provinciale weg wilde oprijden verzuimde de bromfietser Van 't H uit St. Annaland voorrang te ver lenen. Een botsing met de auto van de heer A. D. uit Oud Vossemeer was niet meer te vermijden. Beide voertuigen liepen lichte schade op. Te 's-Heer Arendskerke is een col lekte gehouden voor de stichting SAKOR. De opbrengst was ƒ260,"" Te 's-Heer Arendskerke is een col- lekte gehouden voor de Stichting Chris telijke Blindenhulp. Opbrengst 160,55. Door de zangvereniging Zanglust van de inrichting Vrederust te Bergen op Zoom zal vrijdag 31 augustus in de stichtingskerk de jaarlijkse uitvoering gegeven worden voor de patiënten en opwonenden. De uitvoering zal gege ven worden' onder leiding van de heer Michael. Een keur van zangnummers zal worden uitgevoerd, Op woensdag 22 augustus za.s. zal op het sportterrein van de inrichting Vrederu't bii Bergen op Zoom het jaar- Giften voor bovengenoemd Thuisfront lijkse terreinfeest voor de patiënten en Goes 50: P. Willeboordse Sr., Oost- en kunnen gestort worden op postrekening omwonenden worden gehouden. Wat er West-Souburg 20,50; Verffabr. en Glas- 154617 t.n.v. de Nutsspaarbank te Kapelle, zal komen zal een dezer dagen worden bedrijf F. D. G. Prins en Zonen, Vlissin- onder vermelding „Thuisfront". 'besproken door het organiserend comité tor) zwom in de laatste meters haar voorbij. Ina Stadhouders kampioen in 42.8 het meisje Hogerh- ide Starters) tweede in 43.2 en daarna pas Theunie van de Heuvel in 43.5. Op de 100 meter schoolslag jongens werd Van de Bergen (Schelde) kam pioen in 1.30.9, terwijl Kaijser (Star ters) tweede werd in 1.32.3. Margriet Kingmans (Luctor) sleepte volgens de verwachting op de 50 -meter vrije slag meisjes zonder veel moeite het kamp.ioen- schap in de wacht. Zij éinishte in 35 sec. terwijl haar clubgenoote De Visser tweede werd met 35.8. Laatstegenoemde won de titel op het vlinderslagnummer in 45.9. De jon- gens-estajtettenummers waren weinig boeiend. Op de 4 x 50 m wisselslag- rekende De Schelde-ploe.g met SZV af en deed hetzelfde op de 5 x 50 m vrije slag met de Scheldestroom. hebben genomen maar in die laatste baan bezorgde Ina Stadhouders de Mid delburgers toch de zege. Luctor II en Bruinvis werden derde en vierde. Ook op de vrije slag behaalden de Luctor- dames een overwinning maar hadden zware concurrentie te duchten van Scheldestroom. Dk? twee eerste wissels waren voor Scheldestroom, daarna raak te Luctor voor en Margriet Kingmans consolideerde in de laatste vaan de titel. De uitslagen waren: 50 m rugslag jon gens. 1 'M de Pooter Schelde 36.7; 2 C de Kam SZV 37.7; 3 A van. de Woestinne Zee hond: 41.4; 4 J Kasse 9ZV 32.2; 5 G van Gaelen Starter 44 50 m rugslag meisjes: 1 T Stadhouders Luctor 42.8; 2 G Hogerheide Starters 43.2; 3 Th van de Heuvel Scheldestroom 43.5; 4 D Baart Bruinvis 43.6; 5 M Braikman Star ters 43.9. 100 m schoolslag jongens. 1 E van de Ber gen Schelde 1.30.9; 2 C Kaijser Starters 1.32; 3 M Viergever Zeehond 1.32.7; 4 H Stelle- naar Bruinvis 1.33.8; 5 K de Graaf SZV 1.37. 100 m schoolslag meisjes. 1 Th van de Heu vel Scheldestroom 1.37.2; 2 M Pieters Star ters 1.44.2; 3 D Francke Luctor 1.44.4; 4. F Ploegaert Luctor 1.44.8; 5 E Doolaere Star ters 1.46.7. 50 m vrije slag jongens. 1 M de Pooter Schelde 30.5; 2 W van Kruiningen Luctor 32.2; 3 H Stellen aar Bruinvis 32.6; 4 I Cap- paert Schelde 33.2; 5 H Frantzen Ganze 33.6. 50 m vrije slag meisjes. 1 M Kingmans Luctor 35; 2 Ede Visser Luctor 35.8; 3 G Hogerheide Starters 37.6; 4 I Stadhouders Luctor 38; 5 A Westerweele Luctor 39.5. 50 m vlinderslag jongens. 1 M de Pooter Schelde 39; 2 C Kaijser Starters 40.1; 3 J Verburg Ganze 43.4; 4 W Jongman Schelde stroom 1. 50 m vlinderslag meisjes. 1 E de Visser Luctor 45.9; 2 D Francke Luctor 50; 3 E Buijze Bruinvis 51.6. 4 x 50 m wisselslag estafette jongens. 1 Schelde 3.27.3: 2 SZV 3.30.8; 4 x 50 m wisselslag estafette meisjes. 1 Luctor I 2.57: 2 Starters 2.57.7. 3 Luctor II 3.14.2.; 4 Bruinvis 3.16.1. 5 x 50 m vrije slag estafette jongens. 1 Schelde 2.55.8; 2 Scheldestroom 3.08.5. 5 x 50 m vrije slag estafette meisjes. 1 Luctor 3.2.3; 2 Scheldestroom 3.27.6; 3 Bruin vis 33.2; 4 Starters 3.34.9. Dan waren de estafette-nummers meisjes heel wat spannender. De wis selslag-estafette werd door het duel Luc-, tor I—Starters beheerst. Telkens bteek \oe Pooter tikfi nier als eerste aan op Starters steeds iets sneller wissel tel het nummer 50 m vrije slag jongens. Bij de adspiranten won Du Bois zoals boven verteld weer zoals hij wilde. De ze knaap, die in zijn categorie een klas se apart vormt, dient het overstapje naar de nieuwelingen niet lang meer uit te stellen. De uitslagen luidden: Nieuwelingen: 1 D Kosten (Kapelle) 78 km in 2 uur 8 min; 2 H v d Maas (Ouwerkerk); 3 op 22 sec P de Smit (Hoofdplaat); 4 G Minneboo (Heen- vliet); 5 A Kornelis (Biervliet); 6 A Hille- mans (Rijsoord); 7 P Barendregt (Alblasser- daip); 8 N van Driel (Sliedrecht); 9 P Dek ker (Borsele); 10 A Goosens (Ossendrecht); 11 L Rijk (Goes); 12 W de Block (Koewacht) 13 H van Koeveringe (Schore); '14 W Pro voost (Domburg); 15 H Steenbakker (Baar land). Adspiranten: 1 W du Bois (Zuidzahde) 30 km in 50 min; 2 W de Feber (Sluiskil); 3 H Mol (Lewedorp); 4 J Mesu (Arnemuiden); 5 J de Vrieze (Souburg); 0 J Voerman (West- dorpe); 7 B Fransen ('s Heerenhoek)8 G v d Sijp (Koewacht); 9 G Sturm (Vlissingen); 10 W Rijk (Goes). KOUDEKERKE. De Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer te Koude kerke is in de afgelopen week zeer ac tief geweest cn de belangstelling van de zijde der toeristen was groot voor alle op touw gezette wedstrijden en spelen. De lampionoptociht woensdagavond werd door een groot aantal toeristen meege lopen en leverde een feeërieke aanblik op in de omgeving van Koudekerke en Westduin. Donderdag vonden op het strand tussen Westduin en Dishoek vele volleybalwedstrijden plaats tussen toe risten en bewoners van Koudekerke en de bedoeling van de V.V.V. om door middel van dit sportieve gebeuren de band tussen bezoekers en Koudekerkers te verstevigen is wel verwezenlijkt. De stemming was dan ook opperbest wat wel bleek op vrijdagavond toen de prijzen door de voorzitter van de V.V.V.de'heer J. L. Dregmans, bur gemeester van Koudekerke, in Westduin werden uitgereikt. In zijn toespraak bracht hij dank aan de deelnemende verenigingen, scheidsrechters, jury, als mede aan verenigingen voor het ge bruik van volleybalmateriaal en in het bijzonder aan de secretaris van de V.V.V., de heer L. de Witte, die met zij staf het' nodige werk heeft verzet. Namens de badgasten: sprak de heer Man in 't Veld een dankwoord voor het genomen initiatief en de voortreffelijke organisatie, hij noemde de heer Dreg mans een ware burgervader die zijn zorgen niet alleen over zijn gemeentena ren maar ook over zijn tijdelijke gas ten uitstrekte. Zaterdag vonden er nog voetbalwed strijden plaats tussen badgasten van hotel Duinzicht en Koudekerkers. Uitslagen volleybaltoernooi: Str.andlo- pers 1, eerste lyijs, Strandlopers 2, tweede prijs. Duinzicht 1, derde prijs. Duinzicht 2, vierde prijs. Westduin, vijf de prijs. Ploeg van Boven, zesde prijs. De eerste prijs was een zilveren wis selbeker, geschonken door de V.V.V. te Koudekerke, nu voor de eerste maal in bezit van de Strandlopers 1. Tweede prijs was een medaille. Alle spelers ontvingen een blikje boterbabbelaars. OOST-DUITSLAND Een serie van twee waarden is uitgekomen ter herinnering aan de geboorte van de wijsgeer Johann Gottlieb Fichte (17621814), vóór tweehonderd jaar. Op de 10 pf. (groen en zwart) ziet men zijn geboortehuis in Rammenau en op de 20 pf. (rood en zwart) zijn borst beeld met handtekening. De 10 pf. is een „sperwaarde". FRANKRIJK Driehonderd jaar geleden overleed de natuurkundige, wijsgeer en godsdienstig schrijver Blaise Pascal (16231662). Dit feit is herdacht met een postzegel van 0.50 Ir., waarop zijn portret en szmbolen van zijn werken voorkomen. BELGIË Broeder Alexis-Marie Gochet (18531910), paedagoog en auteur van aardrijkskundige hand boeken en atlasen en kanunnik Petrus- Jozef Triest, (17601856), stichter van verscheidene kloosterorden, zijn her dacht door de uitgifte van twee zegels. Het zijn een 2 en een 3 fr., die respec tievelijk de portretten van deze gees telijken laat zien. (Eigen nieuwsdienst) j/'ERKRADE „Een juichende mensenmenigte in het stadion van Kerkrade heeft zondag een staande ovatie aan de Trommelaeren van Roesendaele gebracht, zij haalde het stoute stukje uit de onverslaanbaar geachte National Band of New Zea land met een punt verschil te ver slaan. De Trommelaeren, die met 116 punten een eerste prijs met lof be haalden, maken een goede kans hun kampioenschap van het Wereldmu ziekconcours 1958 te prolongeren. Naar schatting hebben meer dan drie duizend toeschouwers zondag de mars wedstrijden in het stadion bijgewoond, die werden begunstigd door stralend zomerweer. Tengevolge ve#i de warmte vielen tientallen mensen flauw. De brandweer bewees de deelnemende korpsen een goede dienst door de sintel- baan voortdurend nat te houden. On danks de warmte werden er voortreffe lijke prestaties geleverd. De jury ken de in de drie afdelingen niet minder dan acht eerste prijzen toe. Zaterdag waren het er maar vijf, waarbij de bes te prestatie geleverd werd door de Spaanse harmonie Centro Instructivo uit Liria, die 522 punten bijelkaar speelde, hetgeen goed was voor een eer ste prijs met lof. De Spanjaarden staan nu op de derde plaats. Zondagavond laat heerste er een wel haast ondragelijke spanning in de con certhal tijdens de concourswedstrijden, waar het alleen maar op muziekmaken aankomt. Als laatste orkest was het Na tionale Jeugdorkest van Israël aan de beurt en ook nu kwam de klap voor Nieuw Zeeland dat tot dusver ook het hoogste aantal punten in deze catego rie had behaald, hard aan. Dol van vreugde waren de jonge Is raëli's toen de jury hen een eerste prijs met lof en een punt meer dan de National Band of Nieuw Zealand tóe- kende. Israël, dat op het vorig con cours de hoogste onderscheiding behaal de, gaat nu met 538 punten aan de kop. Het totaal aantal punten dat de jury geven kan bedraagt 560. Het ziet ernaar uit dat niemand dit hoge totaal nog kan halen. De enige kans is nog dat de Koninklijke Harmonie van Thorn op woensdagavond, de laatste concours dag, voor een verrassing zorgt. ROTTERDAM. In het Prenten kabinet van het Museum Boymans- van Beuningen is tot 15 oktober een tentoonstelling ingericht die tot titel draagt „Vakantie in het buitenland". Zij omvat een groot aantal prenten uit de zestiende, zeventiende en acht tiende eeuw, die kunstenaars in het buitenland hebben vervaardigd. Er zijn behalve bladen van vele Holland se etsers, onder andere ook prenten van Piranesi, Callot, Stefano della Bel la en Wenzel Hollar. VEILING BERGEN OP ZOOM, 11 aug. Rode bessen 76; frambozen in tubs 1.18; stamboon dubbele prinsessen bonen 1 6773; idem II 59—61; prelude 50. Veiling bergen op zoom. 9 augustus. Rode bessen 83; zwarte bessen 2. 1,14; frambozen in Tubs 1,14; in kratten 1,37; prin» cessen bonen 1. 96—4,05; idem 2. 76—77; pi& lude 67—71,

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3