Britten: Russen binnen paar jaar op de maan Hagenaar en twee zoons terecht na avontuur op Etna-helling ZWARE EXPLOSIE BIJ GASBEDRIJF - ZEIST VOOR RAMP BEHOED MOSKOU JUICHT OM SUCCES VAN OPZIENBARENDE LANCERINGEN MORGEN FORMEEL OVERLEG Zes dagen feest in Indonesië Zuid-Amerika op de koffie WOLKEN IN DE WEG Auto tegen boom Politie arresteert verdachte van roofmoord Besluiteloosheid onder vrouwen in Nieuw-Guinea PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND GEDRUKTE STEMMING ONDER DE COLLEGA'S OP CAPE CANAVERAL Gelukwens MAN .TRACHT ZIJN ZES KINDEREN TE VERGASSEN Vluchteling binnen 24 uur gepakt Ik groet u Tv-raadsel Wegvliegende tank doodt machinist Ondanks landingen De Bilt: Opklaringen Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker, Kantoren te: Middelburg, Plem 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 1 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e jaargang «o. 5125 Maandag 13 augustus 1962 RODE RUIMTEVAARDERS - ALLES WEL! ROTI ERDAM. Trots op een nieuw dubbel wapenfeit in de ruimtevaart heeft de Sowjetunie het afgelopen weekeinde tie lancering van twee kosmonauten, majoor Adrian Nikolajef en luitenant-kolonel Pawel Popowitsj, bekend gemaakt. Nikolajef bemant de kunstmaan Wostok 3, die zaterdagmorgen in een baan om de aarde werd gebracht, en Po powitsj bemant de Wostok 4 die op een half uur na een etmaal later om de aarde ging draaien. CATANIA (AP, UPI, Reuter) Een Hagenaar, de 52-jarige S. Wilk, en zijn zoons Maurice (20) en Isidoor (17) hebben op Sicilië in hevig noodweer twee nachten en een dag doorge bracht op de woeste hellingen van de Etna, nadat zij vrijdag middag in de mist waren ver dwaald. Zij wisten gisteroch tend in alle vroegte het dorpje Adrano op de zuidwestelijke helling van de 3270 meter hoge vulkaan te bereiken. De weg daarheen hadden zij gevonden doordat de politiepatrouilles die naar hen zochten, vuurpijlen hadden afge schoten. Bij hun aankomst waren zij wel moe en ook hadden zij wat lichte kneuzingen opgelopen op hun tocht, maar toch besloten zij dadelijk door te gaan naar hun hotel in Catania. Daar wachtte een vertwijfelde me vrouw Wilk op haar man en zoons. Onweer Zij had vrijdagavond alarm geslagen, toen het drietal niet terugkwam van een tochtje naar de centrale krater van de berg; een tochtje, dat met de kabelbaan was begonnen. De laatste bergliffc naar beneden had tevergeefs op hen gewacht. Er woedde toen een hevig onweer boven de berg en boven de kraters hingen rookwolken die de toppen van de vulkaan aan het ge zicht onttrokken. Zaterdagochtend begon een grootscheep se opsporingsactie, waaraan tiental len carabinieri en een helikopter deel namen. Het zoeken werd zeer be moeilijkt door het slechte weer. Bo vendien begon de vulkaan stenen, la va en heet zand te spuwen. Er was al ruim een maand een verhoogde activiteit, maar volgens deskundigen vormden de erupties van zaterdag een hoogtepunt. Terug Mevrouw Wilk wachtte in de politie, post van Serra la Nave, op 1715 me ter hoogte, urenlang tevergeefs op nieuws over haar man en zoons. Toen het zoeken zaterdagavond nog niets had opgeleverd, keerde mevrouw Wilk terug naar haar hotel in Cata nia. De familie Wilk was 29 juli in Italië aangekomen. Na een kort verblijf in Rome ging de reis naar Sicilië, op voorstel van de heer Wilk, die vol gens zijn vrouw „weg was'" van het eiland. Zondagochtend zou de politie het zoe ken voortzetten, ook weer met de heli kopter en bovendien met speurhonden, die uit Palermo moesten komen. In de nacht bereikten de heer Wilk 'en zijn zoons echter al het dorpje Adra no, nadat zij 24 uur hadden gelopen en gegleden over de hellingen van verharde lava. De twee kosmonauten zijn even oud: 32 jaar. Even na de lan cering van de Wostok 4 brachten zij volgens Radio Moskou een radioverbinding tussen de twee kunstmanen tot stand. Zij wensten elkaar toen behouden weerziens op aarde toe. Gisteravond laat fluisterde men in bet van geruchten gonzende Moskou dat Niko lajef en Popowitsj 'woensdag zouden landen. Volgens een ander gerucht zouden zij woensdag, na al veel eerder te zijn geland, triomfantelijk in de Russische hoofdstad worden binnengehaald. De eerste reacties van Engelse ruimtevaartkenners waren zondag, na de lancering van Popowitsj, dat de Russen nu zeker al binnen drie of vier jaar vaste voet op de maan zouden kunnen zetten, verscheidene jaren eerder dus dan de Amerikanen, wier streefjaar 1970 is. Op Cape Canaveral was de stemming zondag gedrukt. Een van de leidende figuren van de Amerikaanse rijks dienst voor luchtvaart en ruimtevaart (NASA) zei: Er moet een wonder ge beuren als wij de maan eerder dan de Russen zullen bereiken. Deze zegsman, die anoniem wenste te blijven, had niet veel hoop dat Amerika de voorsprong van de Russen in enkele jaren teniet zou kunnen doen. LINKS: Zo liet de kosmonaut Nikolajef zich kieken voordat hij de ruimte in ging. RECHTS: Deze foto van Popowitsj verscheen zaterdag avond in de Sowjetunie en in West-Europa op de tele visieschermen. Onafhankelijkheidsdag DJAKARTA (AP). Indonesië be reidt zich voor op de grootste viering van de onafhankelijkheidsdag in de geschiedenis van het land als onaf hankelijke staat. Het wordt een zes daagse marathon van festiviteiten en toespraken. De autoriteiten hopen op een defi nitieve regeling van de kwestie-Nieuw- Guinea vóór onafhankelijkheidsdag (17 augustus). Hierdoor zou president Soe- karno de kans krijgen zijn feestrede °Pluisteren met de aankondiging dat het gebied volgend jaar in In donesische handen zal zijn. De presi dent is nu. op Bali bezig met de op stelling van zijn rede. Door heel Djakarta worden erepoor ten gebouwd. Het stalen skelet van het negentig meter hoge nationale mo nument is met de Indonesische kleu ren behangen en wordt 's nachts hel der verlicht. De overigens gemuil korfde kranten mogen alle, ondanks het gebrek aan papier, een supple ment van zes pagina's uitgeven voor de feestdag. President Kennedy, wiens politiek erop is gericht Amerikaanse astronau ten het eerst de maan te laten berei ken. volstond zondag in zijn weekeind- verblijf met een korte telegrafische ge lukwens, waarin hij verklaarde er ze ker van te zijn dat het Amerikaanse volk hoopte op de behouden terugkeer van de twee kosmonauten. Vooral in "West-Duitsland werd grote nadruk gelegd op het vrijwel samen vallen van de nieuwe Russische ruim te vaarttriomf met de „eerste verjaar dag" van de Berlijnse muur en met nieuwe Russische druk op West-Ber- lijn. Verscheidene Westduitse kranten wezen dan ook op het duidelijke pro pagandistische effect van het nieuws uit Moskou over de twee kosmonauten. Een half uur na elkaar begaven Ni kolajef en Popowitsj zich zondag avond ter ruste. Nikolajef zei welterus ten om negen uur Moskouse tijd en Popowitsj om half tien. Nikolajef ging zijn tweede nachtrust als kosmonaut- in-de-ruimte beginnen, Popowitsj zijn eerste. Beiden hadden toen al verschei dene maaltijden genuttigd en volgens hun opdracht vele reeksen taken uit gevoerd. Ook hadden zij zich, bij wijze van oefening, van hun ruimtepak ont daan en zich vrijelijk door hun cabine bewogen. UTRECHT (ANP) Zware be wolking heeft gisteravond de ster renkundigen in Utrecht, die de Wostok 3 en de Wostok 4 in hun kijkers hoopten te krijgen, parten gespeeld. Ook de medewerkers van de sterrenwacht elders in het land kregen de twee Wostoks niet te zien. De staf van de sterrenwacht had berekend dat de twee gisteravond om negen uur in het noordoosten van het land en om drie minuten voor half elf in het zuidwesten aan de hemel zichtbaar zouden worden. De lioop van de Utrechtse ster renwacht is nu gevestigd op van avond tien uur. Dan komen de twee Wostoks weer over. AMSTERDAM In Amster dam-West heeft gisteravond een man getracht zijn zes kin deren door vergassing om het leven te brengen, zo vernemen wij. De moeder rook bij thuiskomst de gaslucht en kon een ramp voorko men. Ze waarschuwde de politie en de huisarts. De man is onder medisch toezicht gesteld. Hij is bij de politie bekend omdat hij al twee maal in een psy chiatrische inrichting opgenomen is geweest. Nog niet staat vast of de man tevens gisteravond een zelfmoord poging heeft gedaan. Van een onzer verslaggevers VEENHUIZEN Bij het gehucht Ter Aard is zaterdag de dertigjarige kraanmachinist W. B. uit Klazienaveen gepakt. De man was vrijdag weggelo pen uit Veenhuizen. waar hij in het strafgesticht ruim drie maanden moest uitzitten. Hij zat er nog maar twee da gen. Niemand was opgetogener dan pre mier Kroesjtsjef. Hij was de eerste die het genoegen smaakte met de kosmo nauten te telefoneren. Van Popowitsj vernam Kroesjtsjef: Ik zal alles in het werk stellen om de mij door de com munistische partij en de regering van de Sowjetunie opgedragen taken te volbrengen. Kroesjtsjef antwoordde: Ik groet u én uw kosmische broeder, Ni kolajef. Het land is uitbundig en wacht op uw terugkeer om u te omhelzen en met u dit succes te vieren. Met de regelmaat van de klok meld den Nikolajef en Popowitsj dat alles wel aan boord was en dat alle instru menten naar wens werkten. Ook meld den zij, evenals al hun voorgangers, dat de vergezichten uit de patrijspoort prachtig waren. Al heel spoedig na de lancering van de Wostok 3, de kunstmaan van Niko lajef, kreeg Moskou de eerste televisie opnamen van Nikolajef in zijn kunst maan te zien. Het zouden opnamen zijn geweest die de Wostok 3 naar de aarde had gezonden aan het begin van de vierde omloop. Hoe dat mogelijk was liet Radio Mos kou in het midden. Aan het begin van de vierde omloop bevond de Wostok 3 zich boven de Atlantische Oceaan en- dus vele duizenden kilometers weste lijk van Moskou. Een keten van straal zenders tussen die plek en Moskou is er niet! Zie verder pag. 4 Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Op de Stadk -iweg, ter hoogte van de scheepswerf van P. Smit Jr., is zaterdagmiddag de 22-jari- ge messebediende A. J. de Visser met zijn auto uit de bocht gevlogen en te gen een boom opgereden. De naast hem zittende zeventienjarige varensge zel D. J. Boon uit Rotterdam was op slag dood. De messbediende is met een bekkenfractuur en gebroken armen en benen naar het Zuiderziekenhuis ge bracht. In de Polderlaan te Rotterdam is za terdagmiddag de elfjarige scholier Dirk Boon toen hij vlak voor de ouderlijke woning plotseling de rijweg overstak door een tram aangereden. In zorgwek kende toestand werd de jongen naar het Zuiderziekenhuis gebracht, waar hij korte tijd later overleed. Bij een aanvaring tussen de Finse kust vaarder Marina en de Zweedse vracht vaarder Bele is gisteren in de monding van de Elbe een hofmeester van het Finse schip om het leven gekomen. Van een onzer verslaggevers ZEIST. Met een scheurende Map vloag gistermiddag tegen kwart voor twee een van de vijf gascilinders aan de Steynlaan in Zeist de lucht in. Het gevaarte van veertig ton kwam terecht op een kantoor tje en explodeerde. De steek vlam trof de 54-jarige machi nist S. W. Butzelaar, die on middellijk werd gedood. De zware ontploffing wierp de vier andere gascilinders als dob belstenen omver. Een ramp van grote omvang bedreigde het dicht bevolkte deel van Zeist, waar de gasfabriek is gelegen. De ontplof te gashouder veranderde het kan- VLISSINGEN. In een pension in Vlissingen heeft de politie de 46-jarige Duitser Heinz Overbeek uit Düssel- dorf aangehouden. De man wordt verdacht van roofmoord op een Duit se vrouw in het Franse grensplaatsje Sarralbe. De rechtbank van de Fran se stad Sarraguemines heeft om uit levering van de Cuitser gevraagd. De vermoorde is de 56-jarige wedu we Alma Görtz, een caféhoudster uit Düsseldorf. Zij was op 13 juli van huis gegaan om in Frankrijk te kam peren. Haar lijk is op 21 juli gevon den. Het hoofd was van de romp ge sneden. De vrouw zou negenduizend gulden bij zich hebben gehad. De dochter van de caféhoudster heeft de politie een tip gegeven over de identiteit van de vermoedelijke moordenaar. De man had in Vlissin gen kamers gehuurd. Zaterdag is hij voor de officier van justitie in Mid delburg geleid, waarna hij in het huis van bewaring werd opgesloten. HAARLEM Zaterdagmorgen heeft de honderdduizendste bezoeker de Frans Hals-tentoonstelling in Haar lem bezocht. Het was de 22-jarige me vrouw N. Alting-Hallie uit Utrecht. De directeur van het Frans Hals museum, dr. H. P. Baard, bood me vrouw Alting een boek over de schut tersstukken van Hals, de catalogus van de expositie en een fraai boeket anjers aan. SCHIPHOL. Het was beter ge weest als de regering de vrouwen en kinderen van Nederlandse ambtena ren in Nederlands Nieuw-Guinea had gedwongen allen te evaeuëren. Dat is de mening van mr. J. H. Boekraad, landrechter in Hollandia, die als bij zonder gemachtigde van de afdeling Nieuw-Guinea van de Algemene rooms-katholieke ambtenarenvere- niging zaterdagmiddag in Nederland is aangekomen. „Nu de ambtenaren zelf moeten kie zen is er grote spanning en besluite loosheid ontstaan. Vrouwen hebben het gevoel dat ze hun mannen in de steek laten", aldus mr. Boekraad hij zijn aankomst op Schiphol. Er zijn naar schatting 2800 Neder landse ambtenaren in Nieuw-Guinea en nog eens duizend zgn. maatschap pelijke Nederlanders. Volgens mr. Boekraad moet hun op vrijwillige ba sis de gelegenheid worden gegeven e- veneens naar Nederland te vertrekken, Een ander punt dat mr. Boekraad ter sprake bracht was de bescherming van de Nederlanders in Nieuw-Guinea. „De burgerij stelt zich op het stand punt dat de eerste militair pas moet vertrekken ais de laatste burger ver trokken is. Met andere woorden: de burgerij stelt hoge prijs op bescher ming door Nederlandse militairen. Het kan immers een kwestie van leven of dood worden." 44 Groot was de ravage bij het Centraal distributiebedrijf voor gas in Zeist, nadat daar een tank met kraakgas was ontploft. De tank vloog de lucht in en belandde met een doffe slag op het dak van een der gebouwen. De vier andere tanks wer den uit hun stoelen geslagen. Heffingen te hoog NEW YORK. De Brazilianen zijn woedend weggelopen uit de internatio nale koffieconferentie, die in New York gehouden wordt. Zij verlangen dat de Europese economische gemeenschap de tariefmuren voor koffie waarvan Brazi lië de grootste producent is, verder af breekt. Er heerst onder de Latijnsamerikaan- se landen al enige tijd wrevel over de hoge rechten die de E.E.G. op koffie heft. Men ziet er een bevoordeling in van da Afrikaanse landen die met de gemeenschap zijn geassocieerd. Op de conferentie wil men komen tot langlo pende wereldregelingen. De E.E.G. heeft al toegezegd de oor spronkelijke heffing van zestien procent te verlagen tot 9,6 procent. De landen van Zuid-Amerika willen de heffing te ruggebracht zien tot zes procent en de verzekering dat het hele tarief zal ver dwijnen na afloop van het verdrag dat een looptijd van vijf jaar zal hebben. Door de houding van Brazilië is de toortje waarop hij terecht was ge komen in een hel; andere gebou wen rondom de binnenplaats waar de gashouders hadden gestaan, vatten vlam. "Voordat de brandweer aanwezig kon zijn, waren de vier gevallen gas houders omgeven door een cordon van vuur. Pas toen de brandweer en kele minuten na de ramp ter plaatse kwam, werd groot alarm geslagen. Rode Kruis, B.B. en buurtbrandweer werden opgeroepen om een desa streuze uitbreiding van de ramp te voorkomen. De brandweer van Zeist wist vrij spoedig tot de gashouders door te dringen. De toevoerleidingen waren nog onbeschadigd. Het eerste werk werd het vuur van deze vier ko lossale brandstofreservoirs verwijderd te houden.- HULP Inmiddels had de heer Leman, die om twee uur de gedode machinist had moeten aflossen, tezamen met ande re te hulp gesnelde personeelsleden van de .gasfabriek de toevoerleid'ingen met het Gasbedrijf Centra-al Neder land in Utrecht lafgesloten. Voordat men tot verdere veiligheidsmaatrege len. kon. overgaan, moesten eerst de felle branden zijn geblust. Daarbij kreeg de Zeister brandweer in zeer korte tijd hulp van de brandweer uit De Bilt en de brandploeg van het vliegveld Soesterberg. Het Rode Kruis had zich inmiddels verdienstelijk gemaakt door de vele licht gewonden te verbinden die door rondvliegend glas waren getroffen. Na twee uur was de brandweer het vuur meester. Om half zes kon men het gas in de vier gevallen maar in tact gebleven cilinders in de lucht la ten ontsnappen. ZONDER GAS Pas toen werd enig inzicht in de omvang van de ravage verkregen. De geëxplodeerde houder gaapte opengescheurd boven het gebouw, dat door het brandende gas was ver vernield. In de wijde omtrek waren de ruiten gesprongen, met de wille keur. van een ramp, die spaart wat vlak bij is en vernietigt wat men bui ten bereik waant. Het directe gevolg van de ontploffing was, dat Zeist en omliggende plaatsen gisteren zonder gas hebben gezeten. De gasfabriek van Zeist deed dienst als verdeelpost van het in Utrecht geproduceerde gas. Het uitvallen van de gastoevoer trof vooral particulieren. Ziekenhuizen en andere grote instellingen werden via de B.B. van butagas en andere warm tebronnen voorzien. Na een spoedbespreking deelde bur gemeester Korthals Altes mee, dat Zeist vanmorgen om zeven uur weer gas zou hebben. Omdat vele mensen het diner gisteravond door een brood maaltijd moesten vervangen, is voor hedenochtend het sluitingsverbod voor levensmiddelenbedrijven in Zeist op geheven, zodat de mensen in Zeist vanmorgen vroeg brood en andere le vensmiddelen konden krijgen. De directeur van het gasbedrijf, de heer Van Dijk, schat de schade tus sen de zes ton en het miljoen, „maar", zei hij, „ik zou niet graag voor het mogelijk meerdere garant staan". De directeur gaf als zijn me ning te kennen, dat de explosie waar schijnlijk is te wijten aan een con structiefout in de cilinder, hoewel al le houders onder controle stonden van het Stoomwezen en regelmatig rönt- genologisch werden onderzocht. ONDERZOEK De officier van justitie in Utrecht was kort na de ramp ter plaatse en heeft een onderzoek gelast. De eige naar van het hotel Het Wapen van Zeist, stond zich op een balkon van van zijn tegenover de gasfabriek ge legen hotel te scheren, toen hij de gas houder de lucht in zag gaan. „On middellijk daarop kwam de steek vlam", vertelde hij. „Onze eigen brandweer was binnen vijf minuten ter plaatse, maar gas blus je niet met water. Als de nevelspuit uit Soester berg niet was gekomen, was de hele buurt hier tegen de grond gegaan want een van de gevallen houders stond al roodgloeiend". conferentie in een hachelijke situatie gekomen. Men verwacht niet dat men overeenstemming zal bereiken vóór 17 augustus, de dag waarop de beraadsla gingen tussen de 57 deelnemende lan den beëindigd moeten zijn. NEW YORK. Hoewel tegen de verwachting in, vandaag de formele onderhandelingen tus sen Nederland en Indonesië niet zullen beginnen, zou mor gen al een eindakkoord over de overdracht van westelijk Nieuw-Guinea kunnen worden bereikt. Dat was gisteren in New York de verwachting van de laatste besprekingen tot re geling van het nu 12% jaar oude Nederlands-Indonesische conflict. Vandaag, op het middaguur, zullen dr. Van Roijen en minister Subandrio on der leiding van Oe Thant nog infor mele besprekingen houden. Doen zich daarbij geen onverwachte ont wikkelingen voor, zo zei men gister avond, dan kan het formele overleg dinsdag beginnen. Dat behoeft, indien de voorbereiding van de vorige dag uitputtend is geweest, slechts enkele uren te duren. Matig protest In New York dacht men niet dat het militaire optreden van Indonesië en de kwestie van het mysterieuze me morandum dit schema zouden versto ren, hoe ernstig men aan Nederlandse zijde de voortgaande infiltraties door Indonesische militairen ook opvat. In New York is namelijk opgevallen dat het protest, dat daartegen bij Oe Thant is ingediend, zeer gematigd van toon was. In een brief, die vrijdag door mr. C. W. A. Schürmann aan Oe Thant is overhandigd, wordt nadat een om schrijving is gegeven van de aard van de infiltraties slechts gezegd: „De Nederlandse regering heeft mij op dracht gegeven te protesteren tegen deze Indonesische actie op een tijd stip waarop onderhandelingen tussen Nederland en Indonesië worden ge voerd onder uw verantwoordelijk heid". Teruggejaagd Wel heeft, nadat dit protest was over handigd, Indonesië opnieuw een infil tratiepoging ondernomen. Dat gebeur de zaterdagavond met zes vaartuigen, die evenwel 25 km uit de kust door Nederlandse oorlogsschepen tot terug keer werden gedwongen. Het memorandum, dat Oe Thant op 31 juli aan minister Subandrio heeft overhandigd, heeft de Nederlandse re gering behalve voor wat de ver traging in de overhandiging van een kopie betreft officieel geen boze woorden ontlokt. Integendeel, zij heeft zich op dit punt zo op de vlakte ge houden, dat allerlei gissingen over de aanvaardbaarheid van de inhoud er van de ronde zijn gaan doen. In New York is nu wel zo half en half toegegeven dat daarin toezeggingen zijn neergelegd, waardoor voor 1 ja nuari de Indonesische vlag in weste lijk Nieuw-Guinea zou kunnen worden gehesen. Late kopie Van Indonesische kant is gisteren in New York gezegd dat „de praktische regelingen voor de tenuitvoerlegging van het Nederlands-Indonesische ak koord", die in het memorandum zijn neergelegd, de goedkeuring hebben ge had van de Nederlandse ambassadeur, dr. Van Roijen. Anders was er hele maal geen voorlopig akkoord tot stand gekomen, zo zei men. (Zijn onze inlichtingen juist, dan is de Nederlandse regering in beginsel in derdaad akkoord gegaan met een re geling als neergelegd in het memoran dum red.) Het staat nu eveneens wel vast dat ook de Nederlandse onderhandelaars in de Verenigde Staten een kopie van het memorandum pas onder ogen hebben gekregen, nadat president Soekarno op 4 augustus het bestaan ervan had ont huld. Het secretariaat van de Uno heeft de late aanbieding van de kopie, en dan nog op verzoek van de Ne derlandse gedelegeerde, toegeschreven aan een „oversight" men had het over het hoofd gezien. Bezoek Minister Subandrio heeft gisteren, nog geen twaalf uur na zijn aankomst in de Verenigde Staten, een bezoek ge bracht aan Oe Thant. Na afloop deel de hij mee dat nog geen definitieve da tum voor de formele onderhandelingen was vastgesteld. Hij zei dat „enig in formeel overleg" en „min of meer overeenstemming op alle punten" no dig waren voordat formele besprekin gen konden beginnen. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Enkele plaatselijke opklaringen maar ook hier en daar regen. Matige tot zwakke wind in hoofdzaak tussen noord en oost. De zelfde temperatu ren als gisteren of iets hogere. y MIESJE: Kunstmanen trekken voorbij. 14 aug.: zon op 5.21, onder 20.08," maap op 19.28, onder 3.18.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1