Schilderijen op straat teruggegeven Bosbrand dreef paniek naar zee BED? MS*/ Zorin wijst concessies nieuwe bot af Militairen zouden samengaan met para's niet kunnen verwerken Aflossing punt van overleg Memorandum wordt een mysterie De Bilt: Koel Niets bekend over losprijs Twee ontsnapte gedetineerden aangehouden Geen arrestaties in laatste fase van zaak-Rembrandt PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 10 augustus 1962 Afwikkeling Aflossing VLAMMENZEE LANGS CÖTE d' AZUR FILMPLOEG VEILIG Drie straaljagers in W.-Duitsland omlaag TENTEN VERWOEST V oorhoede verkent Tristan da Cunha MEISJE GAF TIP Drenthes nieuwe blauwe bessen op de veiling r> IN OUDE ZAK IN SPANNING Amsterdam kreeg van onbekende 20.000 LACONIEK Vertraging DRINGEND VERZOEK IN GENÊVE OM VOORSTELLEN TE AANVAARDEN Geen bespreking Directeun JACt). DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Temeuzen, Nieuwstraat 40. Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeenwsch Dagblad Abonnementsprijs 0.62 p. w„ f 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 'Te JAARGANG 110. 5124 NEDERLAND NIET IN UNO-LEGER Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Het is niet te verwachten dat Nederlandse troepen in Nieuw-Guinea sa men met Indonesische para's onder de vlag van de Verenig de Naties zullen optreden tij dens de overgangsperiode, die voorafgaat aan de overdracht van het bestuur aan Indonesië. De Nederlandse regering is van oordeel dat dat voor onze mili tairen niet te verwerken zou zijn. Een belangrijke overweging is voorts dat in Nieuw-Guinea niet zoals in Congo het geval was, twee partijen zijn, maar drie, namelijk de Nederlanders, de Indonesiërs en de Papoea's. Juist met het oog op de bevol king van Nieuw-Guinea acht men het, van Nederlands stand punt gezien, wenselijk dat ande re troepen de orde zullen hand haven tijdens de overgangs periode. De mogelijkheden liggen hier voor de hand. Het is denkbaar dat Amerikaan se of Australische eenheden als troepen van de Verenigde Naties de plaatsen van de Nederlanders zullen innemen. Het is bijv. in Vietnam en Thailand ge bleken hoe snel de Amerikaanse troepen ter plaatse kunnen zijn. Gisteren heeft schout-bij-nacht L. E. H. Reeser, de commandant van de Ne derlandse strijdkrachten op Nieuw-Gui nea ook al gesproken over de afwik keling van de militaire zaken. Hij ver wachtte weliswaar niet dat onze troe pen zich zo snel mogelijk zouden moe ten terugtrekken, maar wel dat deze „aflossing" zoals schout-bij-nacht Reeser het noemde ordelijk in haar werk zou gaan. Het is opmerkelijk dat de comman dant van de strijdkrachten in Nieuw- Guinea hier sprak van aflossing, daar dit immers betekent het plaatsmaken voor andere troepen. Daarmee kunnen niet Indonesische troepen zijn bedoeld,- daar Nederland de soevereiniteit o- verdraagt aan de Verenigde Naties. De gehele procedure van de.te sluiten overeenkomst met de Verenigde Na ties is er juist om begonnen de recht streekse overdracht aan Indonesië te vermijden. De „aflossing" zal een belangrijk punt vormen in de komende bespre kingen tussen Oe Thant, van Roijen en Subandrio. Ingeval het zoals de opzet blijkbaar nog steeds is in de bedoeling blijft liggen dat de Verenig de Naties Nieuw-Gumea op 1 oktober overnemen, zal de repatriëring van de Nederlandse strijdkrachten in ieder geval nog dit jaar haar beslag krijgen. Het voorlopig overleg is gisteren in Washington op drie niveaus voortgezet. Ambassadeur J. H. van Roijen verga derde met ambassadeur Adam Malik in aanwezigheid van Ellsworth Bunker. Militaire delegaties spraken over mili taire problemen. Voorts bespraken des kundigen van beide landen financiële en technische problemen. Weersverwachting geldig tot van avond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen of motregen. In de middag en kele verspreide Dpklaringen. Mati ge tot krachtige, aan de kust moge lijk tijdelijk harde, zuidwestelijke wind. Aanhoudend koel weer. MIESJE: Ondanks de zomer toch nog rfjp. 11 augustus: zon op 5.16, onder 20.13; maan op 16.44, onder 00.40. Helsinki Stockh. Oslo Kopen h. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zw.bew, h.bew. h.bew. l.bew. regen regen zw.bew. l.bew. l.bew. h.bew. onbew. l.bew. h.bew. l.bew l.bew. l.bew. onbew. l.bew. l.bew. l.bew. zw.bew. l.bew. onbew. onbew. onbew. onbew. l.bew. onbew. zzw w z wzw z zzw wzw z w wzw NNW NW O w z ozo O WNW ONO N O W stil WZW NW v.and. NO NNW 0 0 0 0.4 3 0.4 0 0 0 0 0 0 0 0 O 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 Van onze verslaggevers AKEN. De gestolen Rembrandt en de drie andere schilderijen uit Aerdenhout zijn terecht. Gewapend met een revolver en met een veilige begeleiding tot zijn beschikking stond de heer W. van Essen, directeur van het Centraal expertisebureau in Amsterdam, gister avond klaar om de kostbare kunstwerken van Aken naar Neder land terug te brengen. Het wachten was op een schriftelijke verkla ring van mevrouw Loudon aan de Akense politie, waarin zij ver klaarde ermee akkoord te gaan dat de heer Van Essen de schilderijen zou vervoeren. De Akense politie stond erop, dat zij deze verklaring zou krijgen voor zij de kunstwerken uit handen gaf. Nog vannacht zou worden geprobeerd de verklaring, die mevrouw Loudon gisteravond laat in de villa te Aerdenhout heeft opgesteld en ondertekend, naar Aken te brengen. Van onze correspondent PARIJS De bewoners van de stTeek van St. Raphael, St. Maxime en Draguignan aan de Franse Middellandse-Zeekust zullen nog maar nauwelijks bekomen zijn van de nachtmerrie, die hen in de nacht van woensdag op don derdag heeft bezocht. Een bosbrand, die in de middag ontstond maar toen geen kwaadaardig karakter scheen te hebben, nam onder een opkomende mistral in de loop van de avond zulke afmetingen aan, dat een catestrofe dreigde. Op zeker ogenblik stonden achtduizend hectaren bos en struik gewas in brand, en enkele dorpen werden bedreigd. Een paniek maakte zich meester van de bewoners, onder wie honderden kampeerders. Allen vulchtten voor de snel naderende vuurzee naar het water van de Middellandse Zee, zodat het strand van St. Aigulf omstreeks mid dernacht een immense slaapzaal scheen. Met het oog op de snelheid waarmee de brand zich verspreidde, besloot men alle villa's, kinderkolonies en bejaarden tehuizen, die zich binnen een straal van 1500 meter van de brand bevonden, te ontruimen. Ook alle kampeercentra binnen een straal van twee .kilometer moesten geëvacueerd worden. Pas gisterochtend tegen elf uur, toen de wind ging liggen, scheen men het vuur meester te zijn. Slechts hoog tegen de rode krijtrotsen van het Esterel- gebergte bleven er nog enkele brandhaar den, doch alle voorzorgsmaatregelen waren genomen dat deze zich niet ver der konden uitbreiden. Het vuur was ontstaan in de buurt van Le Muy dat enkele kilometers land inwaarts van de kust ligt. Vrij spoedig bereikte de brand een opslagplaats van munitie, die voor de branweerkorpsen een grote hindernis vormde. Herhaal delijk hoorde men explosies en het was onmogelijk om hier het vuur aan te vallen. Bij het dal dat naar Fréjus leidt, was een filmploeg van Metro Goldwyn Mayer bezig opnamen te maken voor de film „Follow the boys". Slechts een panische vlucht was het enige, wat de filmacteurs, onder wie Russe Tamplyn CWest-Side Story) en Dany Robin over- BONN (AP). Drie straaljagers van het type F-84 Thunderflash van de Westduitse luchtmacht zijn gisteren in de Noordduitse plaats Husum veronge lukt. Twee toestellen raakten elkaar bij de start van de vliegbasis in Husum en stortten aan het einde van de start baan neer. De piloten kwamen er met lichte brandwonden af. Veertig minuten later stortte een ma chine van het zelfde type neer op de be graafplaats van Husum. De vlieger bracht zich met zijn schietstoel in vei ligheid. bleef. Op haar vlucht werd de hele ploeg van technisch personeel, sterren, en 200 figuranten, door het vuur om singeld, doch een poging om met de auto's door te breken slaagde. Hoewel de schade nog niet kon wor den opgenomen, staat het reeds vast dat een villa is afgebrand, dat er enkele tientallen caravans en auto's door de vlammen zijn vernietigd, en dat een tentenkamp waarin Algerijnse gerepa- trieerden waren ondergebracht, is ver woest, evenals een kindervakantiekolo nie. Verder zijn honderden tenten ver brand van kampeerders, die in hun badpakken zonder iets te kunnen mee nemen, gevlucht waren Op twee plaatsen bleef de toestand gistermiddag gevaarlijk: ten noorden en ten zuiden van Rocquebrüne, waar gisteren duizend man heen werden ge zonden om bij een onverhoopt oplaaien van het vuur te kunnen ingrijpen. De Rembrandt is heelhuids op het hoofdbureau van politie in Aken beland. Het schilderij werd onmid dellijk aan een nauwkeurig onder zoek onderworpen. EILANDERS WILLEN TERUG Van onze correspondent LONDEN. Twaalf mannen die af komstig zijn van het eilandje Tristan da Cunha, vertrokken gisteren uit Southampton voor de reis terug naar hun geboortegrond. Ze werden twintig maanden gele den van het eilandje in de zuidelijke Atlantische Oceaan verdreven door een vulkanische uitbarsting. Ze ho pen nu de voorhoede te vormen van de 260 Tristaners die destijds van het eiland vertrokken. Deze mensen kwa men toen naar Engeland, maar erg gelukkig werden ze er niet. Twee vroegere eilandbewoners wil len er wel blijven. Die hebben er hun ware liefde gevonden en willen in En geland trouwen. Alle anderen, die in Calshot bij Southampton wonen, wil len weg. „We missen niets" Zodra het twaalftal dat gisteren voorging, bericht dat de huizen her steld zijn en het gewas voor de nieu we oogst is geplant, volgt de rest. Wat zult u het meeste missen nu u uit Engeland vertrekt, vroeg men gisteren aan de 52-jarige Johnnie Re- petto, de leider van de voorhoede. Niets, luidde zijn antwoord. We heb ben hier geld verdiend, maar geld be tekent niets. Van onze correspondenten ENSCHEDE Twee van de dipe gedetineerden die woensdag ont vluchtten, zijn gisteren aangehou den. De 36-jarige E. J. V. uit Avereest werd gistermiddag in En schede gearresteerd. De 24-jarige Leidenaar J. van W., die uit het huis van bewaring in Dordrecht was ont snapt, werd gistermorgen in Zoeter- meer aangehouden. V., die samen met de 31-jarige W. van W. uit "de Leeuwarder strafgevan genis was gevlucht, werd gearresteerd bij de haven in Enschede. Hij werd aangehouden na een tip van een meisje, dat hem aan 'de kant van de weg had zien zitten. De man zat daar uit te rusten alvorens aan een tocht naar Hengelo te beginnen. De Avereester vertelde, dat hij samen met Van der W. naar Enschede was gereisd. Zij hadden daar kleren ge kocht en V. had zich verkleed in een villa bij het Volkspark, waarvan de bewoners het gezin van een tand arts met vakantie waren. V. had de nacht in de villa doorgebracht en had van de gelegenheid gebruik ge maakt om een horloge te stelen. NUMMER DRIE SPOORLOOS Gisterochtend werd aangifte gedaan van de inbraak in de villa. Toen men de gevangeniskleren had gevonden, nam de politie uitgebreide maatregelen. Tien uur later zat V. weer in de cel. Van zijn metgezel ontbrak vannacht nog ieder spoor. Hij was zo ver telde V. zijn eigen weg gegaan, nadat de kleren waren gekocht. GOEDE SPOOR De Leidenaar Van W., die zich in het consultatiebureau van het sana torium Weizigt in Dordrecht uit de voeten had gemaakt, werd in Zoeter- meer gevonden. De Dordtse politie was te weten ge komen, dat de vluchteling daar ken nissen had. Men wist dat men het goede spoor te pakken had, toen in Zoetermeer een auto werd aangetroffen die in Dordrecht was gestolen. GRONINGEN. - Voor het eerst zijn op de Groningse veiling Een dracht blauwe bessen aangevoerd. Het is een nieuw produkt uit Drenthe, dat uit Amerika geïmporteerd nu ook zijn weg naar de klanten gaat vinden. Op de veiling werd 59 cent voor een doosje van een half pond betaald. De blauwe bes blijkt het op de arme re humushoudende zand- en veen gronden goed te doen. De vruchten zijn aanmerkelijker groter dan die van de welbekende bosbes. Komt de gewone bosbes aan een doorsnee van ten hoogste tien millimeter, de blauwe bes brengt het tot vijftien a twintig .millimeter. In Amerika én in West-Duitsland wordt de blauwe bes op grote schaal geteeld. Heren, ik meendat de tijd gekomen is om het steeds groter wordende pro bleem van absentie eens onder ogen te zien. n De heer Van Essen nam de schil derijen waarover de laatste dagen zoveel te doen is geweest nadat zij in de nacht van 27 op 28 juli uit de villa van jhr. mr. J. H. Loudon in Aerdenhout waren geroofd gistermiddag in ontvangst op het. hoofdbureau van politie té Aken. Daar waren de gestolen kunstschatten in triomf binnengebracht nadat de Akense rechercheurs Wirtz en Flammand ze om twee uur gistermiddag in ontvangst hadden genomen van een der tussen personen, die namens de helers in con tact waren getreden met de politie te Aken. De uitlevering aan de politie ge beurde in het centrum van Aken, dicht bij de woning van een der advocaten, die de juridische belangen van de helers bij de oifderhandelingen hebben behartigd. De kostbare schilderijen waren ver pakt in een oude zak waaromheen een jas was gebonden die weer met een deken was omwikkeld. De politie in Aken die ondanks de omstandig heid dat de schilderijen tenslotte wer den uitgeleverd toch belangrijk speur werk heeft verricht was zeer terug houdend in haar mededelingen over de gang van zaken. De "Westduitse recherche zit nog met de moeilijkheid hoe nu tegen de helers moet worden opgetreden. Zij is ge zwicht voor het dreigement van de helers, dat de schilderijen zouden wor den vernietigd als tot arrestatie van de aan de politie bekende helers zou worden overgegaan. „Er is nog nie mand van de helersbende gearresteerd", zei ons de president van de politie, dr. Tilgner. „Wij kunnen over deze kant van de zaak nog geen mededelingen doen, ook omdat de naspeuringen nog niet zijn afgelopen." Hij gaf ons toe dat de uitlevering van de kunstschatten op klaarlichte dag midden in Aken voor een woning was gebeurd, maar nadere details hierover wilde hij niet verschaffen. Op onze vraag of de schilderijen in een auto waren gebracht naar de afgesproken plaats waar de twee rechercheurs ston den te wachten, zei dr. Tilgner: „Ie mand kan er ook mee onder zijn arm zijn komen aanlopen". Dr. Tilgner legde er de nadruk op, dat de man die de schilderijen aan de politie heeft uitgeleverd, geen voor waarden had gesteld. De vraag of er dan geen sprake was van een losprijs die veel hoger was dan de uitgeloofde 25.000 gulden, beantwoordde hij met: „Het is heel best mogelijk, dat de uit geloofde premie in Aken wordt uit betaald" De heer Van Essen, die gisterochtend voor de schilderijen aan de politie werden uitgeleverd telefonisch naar Aken was ontboden, kwam aan kort voor hèt afgesproken uur waarop de schilderijen werden overhandigd. Hij is niet bij de overhandiging voor het huis van de Akense advocaat aan wezig geweest; hij zat met dr. Tilg ner en de hoofdcommissaris van de Akense recherche, dr. Klaus, in span ning te wachten op het hoofdbureau van politie. Kort na twee uur lagen de kunst schatten voor hem op tafel. De heer Van Essen wilde al evenmin nader in gaan op de veel hogere'losprijs die ge vraagd zou zijn. Het enige dat hij ons zei was: „Ik hoef het niet uit eigen zak te betalen, wij zijn maar bemiddelaars". Volgens onze inlichtingen zouden de helers zestigduizend Duitse mark in baar geld als losprijs hebben geëist. AMSTERDAM. Iemand, die onbe kend wenst te blijven heeft het ge meentebestuur van Amsterdam een schenking gedaan van twintigdui zend gulden. In een begeleidend briefje wordt al leen gezegd dat het geld moet wor den besteed aan de uitbreiding van de collectie moderne schilderkunst. Niemand wilde echter bevestigen of de verzekering of jhr. Loudon op die hoge eis is ingegaan. De heer Van Essen gedroeg zich zeer laconiek en haalde zijn schouders op toen hem werd gevraagd of hij blij was dat de schilderijen terug waren. Hij toonde zich meer bezorgd wegens de beschadigingen die hij met ken nersblik onmiddellijk ontdekte bij de signatuur op het paneel van Guardi, voorstellende een stadsgezicht van Ve netië. De „i" van de naam Guardi was niet meer te zien .door de beschadiging. „Ze zij'n er wel ruw mee omgegaan," merkte de heer Van Essen op. „Ik moet nog nakijken of die bescha diging bij de naam Guardi er al op zat voor de schilderijen werden gestolen. Dat-weet ik niet meer uit het hoofd, maar dat staat allemaal nauwkeurig beschreven". Met arendsogen keek de heer Van Essen toe toen rechercheurs de schilde rijen weer in dekens wikkelden voor het transport naar Nederland. De heer Van Essen wilde niet zeggen of het Nederlandse politiemensen waren die hem op de terugreis begeleidden ter bescherming van de kostbare lading. „Ik kan wel zeggen, dat alle maatrege len zijn getroffen voor een veilig trans port. Ik heb ook een revolver op zak". De Rijkspolitie in Vaals had de grens overschrijding geregeld. Zie verder pag. 4| Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De kwestie van het memorandum, dat Oe Thant op 31 juli heeft overhandigd aan minister Subandrio, begint uit te groeien tot een mysterie. Een dag of twee nadat Subandrio het memorandum kreeg, is een kopie ter hand gesteld aan mr. C. W. A. Schürmann, de Nederlandse gedele geerde bij de Uno, zo is gisteren op het secretariaat van de Uno ver klaard. De Nederlandse regering ls pas woensdag gebleken dat het memoran dum aan Subandrio is overhandigd, hield de woordvoerder van het Neder landse ministerie van buitenlandse za ken, de heer Vroon, gisteravond stijf en strak vol. Hij verwachtte dat het memorandum bij de formele onderhan delingen nog wel aan de orde zou ko men, maar verder wilde hij geen enkel commentaar geven, ook niet op de bewering van het secretariaat van de Uno. Op het secretariaat van de Uno zo meldt het Amerikaanse persbureau United Press International werd toegegeven dat ér een korte vertraging was geweest bij de aanbieding van de kopie. Dat was te wijten geweest aan een „onschuldig abuis", zo zei men. Waaraan dat abuis had gelegen, bleef verder in het duister. Het is inderdaad zo dat de Neder landse gedelegeerde Schürmann „een dag of twee" na de 31ste juli een ont moeting heeft gehad met Oe Thant. Of het niet voör de hand lag dat toen het memorandum ter sprake was gekomen? De woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken ging er niet op in. Gesuggereerd is dat in het memoran dum een regeling wordt voorgesteld waarbij Indonesië westelijk Nieuw- Guinea voor 1 januari 1963 als verwor ven kan beschouwen. De Indonesische minister van defen sie, Nasution, heeft gisteren opnieuw verklaard dat de Indonesische vlag in Nieuw-Guinea zal wapperen op 1 janu ari 1963. GENÈVE Amerika heeft gis teren in de kernwapencommissie van de ontwapeningsconferentie de Sowjetunie dringend verzocht de nieuwe westelijke voorstellen over toezicht op naleving van een kern wapenverbod te aanvaarden opdat de mensheid' kan worden verlost van een „afschuwelijke vrees". In de nieuwe voorstellen zijn zeer ver gaande westelijke concessies opgenomen. Zo is het westen nu be reid genoegen te nemen met een flinke vermindering van het aantal waarnemingsposten voor internatio nale controle op Russisch gebied. Tot nog toe hadden Amerika en Engeland aangedrongen op een aan tal van twaalf tot twintig van die posten op Russisch gebied. Een andere concessie is de bereid heid van het Westen akkoord te gaan met maatregelen die het onmogelijk zullen maken dat internationale con- troleposten op Russisch gebied voor spionage zouden kunnen worden mis bruikt. De westelijke landen stelden, bij monde van de Amerikaanse onderhan delaar Arthur Dean, echter aanvaar ding door de Sowjetunie van het beginsel van verplicht internationaal toezicht als voorwaarde voor aan vaarding van een kernwapenverdrag. De Russische onderhandelaar. Vale rian Zorin, reageerde op de tegemoet komende houding van Amerika en Engeland met een botte afwijzing. Volgens Zorin zouden de nieuwe wes telijke voorstellen in het geheel geen nieuwe gezichtspunten bevatten. Hij zag er niets anders in dan een op kalefatering van de oude voorstellen. Zorin uitte de suggestie dat de nieuwe voorstellen waren ingediend om de aandacht af te leiden van het compromisvoorstel van de neutrale landen. Dat voorstel voorziet in con trole die alleen kan worden uitgeoefend wanneer een van verdragsontduiking verdacht land toestemming geeft voor het instellen van een onderzoek. De in de westelijke voorstellen opgenomen concessies noemde Zorin slechts schijn. De Engelse onderhandelaar, Joseph Godber, maakte uit de woorden van Zorin op dat de Sowjetunie er weer eens blijk van had gegeven geen over eenstemming te wensen. Godber kon de overijling waarmee Zorin met zijn verwerping van de voorstellen was gekomen niet bewonderen. Zorin, aldus Godber, schijnt het vaste voornemen te hebben punten van geschil te vin den in plaats van punten van over eenstemming. „Dit is niet de manier", zei Godber, „om tot overeenstemming te geraken over een verdrag dat volgens hem dringend nodig is." Zorin wenste in het geheel geen bespreking van de voorstellen in de subcommissie voor het kernwapen- vraagstuk. Hij drong aan op terug verwijzing van de voorstellen, die toen alleen nog maar heel in het kort door Dean warer, toegelicht, naar de voltallige ontwapeningscommissie. Dean stelde m zijn toelichting in het licht dat internationaal toezicht op naleving van een kernwapen verdrag essentieel blijft, ook na een belang rijke verbetering in de opsporings techniek. Die verbeteringen, waaraan volgens hem een nieuwe deskundigen conferentie zou moeten worden ge wijd maakten onderzoekingen ter plaatse zeker niet overbodig. Nog altijd was het niet mogelijk met vol strekte zekerheid onderscheid le ma ken tussen gewone «aardschokken en kleine ondergrondse kernexplosies. Doelend op het gewenste minimum aan onderzoekingen in een zo klein mrgclijk deel van de Sowjetunie zei hij: Wij hebben alleen belangstelling voor wetenschappelijke gegevens en voor niets anders. BREDA. Op de Oosterhoutseweg is de zestienjarige bromfietser H. van A uit Roosendaal gisteravond door een auto gegrepen en gedood. De wagen kwam uit de richting Breda en moest plotseling scherp naar links uitwijken, waarbij de bromfietser werd geschept. De jongen overleed op weg naar het ziekenhuis in Breda. Zijn dertienjarige zusje, dat op de duo had gezeten, werd in zorgwekkende toestand in het zieken huis opgenomen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1