Strand tussen steiger en dam Ministeriële goedkeuring weg Nieuwland-Vlissingen Zeeland presenteert toch in Yerseke dag* Veer se Meer in enkele ;en vissenk Schrik onder sportvissers NIET OVERDREVEN RIOOLWATERAFVOER OOK DODE KRABREN Uitbreidingsplan Sarika Góth exposeert in Veere Ook uit Zeeland overweldigende belangstelling Oud-burgemeester Stemerding ten grave gedragen Belgische filmers op de (Veerse) heien INITIATIEF VAN GEMEENTE KATTENDIJKE Zaterdag 4 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Strandspelen OORZAAK: ERNSTIG ZUURSTOFGEBREK Domburg verbetert de riolering Mooie zege voor De Waal Nederl. Heidemij houdt algemene vergadering in Goes The greatest show on earth Geyser krijgt geen toestemming RKTBKRIUÏTEN AXEL. De Coöperatieve aan- en verkoop vereniging Oost-Zeeuws- Vlaanderen, gevestigd in Terneuzen, gaat het bedrijf concentreren langs de Axelse Sassing. Momenteel wordt hard gewerkt aan een enorme zaaizaadloods van 75 X 31 meter die gebruikt zal worden voor de bewerking en de op slag van zaaizaden en peulvruchten. Daarnaast heeft men uitgewerkte plannen voor de bouw van een kunst- mestloods en laagbouwsilo. Als deze gebouwen allen gereed zijn zal de coöperatie de opslagruimte aan het Noorderdok te Terneuzen verlaten. Daar is op het ogenblik nog de opslag en bewerking van granen en de opslag van peulvruchten en kunstmest. Ook het pand dat de coöperatie te Margrette in gebruik heeft zal dan van bestemming veranderen. Dit pand zal n.l. opslagplaats voor de bewerkte producten worden, terwijl daar thans nog zaaizaden gedroogd en bewerkt worden. De foto geeft een goed beeld van de grote zaaizaadloods die momenteel in aanbouw is. Rechts achter komt de drooginstallatie. Speciaal voor deze drooginstallatie neemt men kisten met gazen bodem in gebruik. Deze kisten worden de boeren ter beschik king gesteld, die het graan er dan los in kunnen stort en. Zonder overstorten kan het product dan gedroogd worden. MIDDELBURG Het Provinciaal Be stuur van Zeeland vernam met voldoe ning, dat de Minister van Verkeer en Waterstaat zijn goedkeuring heeft ge hecht aan het plan tot aanleg van het nog ontbrekende wegvak van rijksweg no. 58 tussen Nieuw-en-St.-Joosland en Vlissingen. Het ligt in het voornemen de aanleg van dit wegvak in twee fasen uit te voe ren. De eerste fase zal omvatten de aanleg van een enkelbanige weg met twee rijstroken van Nieuw-en-St.-Joos- land tot de watertoren bij Oost-Souburg, alwaar deze weg voorlopig zal aanslui ten aan de bestaande weg naar Vlissin gen, welke zal worden verbeterd. De tweede fase zal omvattten de i bouw van een tweetal kunstwerken ten behoeve van ongelijkvloerse kruisingen over de Ritthemse straat te Oost-Sou burg en de spoorlijn nabij de P.Z.E.M.- centrale alsmede de aanleg van het de finitieve weggedeelte van de Ritthemse straat tot de Prins Hendrikweg tussen de eerste en tweede binnenhaven. Naar voorts werd vernomen zal er naar worden gestreefd dat de uitvoering van de eerste fase van het werk met voorrang ter hand kan. worden genomen, HAAMSTEDE. Ijverig zwoegden 76 jongelui op het Westschouwse strand aan hun strandfiguren. De wedstrijd was op touw gezet door V.V.V. afd. Burgh Haamstede, terwijl de uitvoe ring in de vertrouwde handen lag van het Strandpastoraatteam onder leiding van de heer Elgersma. De leden van het team vormden ook de jury die geen gemakkelijke taak had. Veel me dewerking werd ondervonden van de badgasten. In de groep van kinderen tot en met 9 jaar was de eerste prijs voor Line- ke Oosterling, 8 jaar; 2. Jolita Kuilen burg 9 jaar; 3. Jan Kelder, 7 jaar; 4. Isabella'de Jong 9 jaar; 5. Erik Dan- pe 7 jaar; 6 Karlien Saage 8 jaar; 7. Margaretha Verwijlen 9 jaar. De groep van 10 jaar en ouder: 1. Jan Baarspul 12 jaar; 2. G. v. Over- veld 12 jaar; 3. Marlies Kettler 12 jaar; 4. Wies von Ruhrmunt 10 jaar; 5. Cobi Franje 10 jaar; 6. Marga Boom 10 jaar; 7. Dorus Schumacher 12 jaar. VROUWENPOLDER. Zeeuwse en Brabantse sportvissers hebben deze week in het Veerse Meer een voor hun hobby ont stellende ontdekking gedaan: grote hoeveelheden dode vis bedekten de bodem van het na de dichting van het Veerse gat ontstane binnenmeer, terwijl in het westelijk gedeelte bij Vrouwenpolder veel levenloze bliek aan de oppervlakte kwam. Toen de sportvissers een beetje van de schrik bekomen waren stelden zij het Delta-laboratorium van het hydro-biologische instituut in Yerseke van hun vondst op de hoogte. Dat was donderdag. Vrijdag (gisteren dus) begaven enkele leden van het laboratorium-personeel onder leiding van de heer C. Bakker uit Goes zich naar het Veerse Meer dm daar wat waar te nemen in hoeverre de schrik van de vissers gerechtvaardigd was. De heer Bakker vertelde ons dat hij inderdaad op ver schillende plaatsen vele dode vissen, zoals schol, vooral op de bodem, aangetroffen heeft. „Regelmatig nemen wij monsters", aldus de heer Bakker. „Maar tot op de dag van gisteren hebben wij van een aanzienlijke sterfte onder de Veerse Meer vis niet kunnen merken. Vrijdag kwamen wij evenwel tot overtuiging dat er onder de waterspiegel het een en ander gebeurd was. De vissers hebben echt niet overdreven." De abnormale sterfte onder de vis schreef de heer Bakker voor namelijk toe aan het warme weer van de afgelopen dagen, tijdens welke het vaak windstil was. Daardoor was er niet voldoende circulatie in het water en werd de zuurstof op de bodem snel verbruikt. „Het hele jaar heeft zich verder een tendens voorgedaan waarbij veel organische materiaal dat rottingsverschijnselen in de hand werkt aangevoerd werd. Maandenlang hebben wij op de bodem van het meer geen zuurstof tekorten gemeten." De heer Bakker was er zeker van dat de organische substantie voor een belangrijk deel via de rioolwaterafvoer van de gemeente Middel burg in het Veerse Meer was gekomen. Sinds kort heeft Middelburg nu een persleiding naar de Westerschelde. Het was de bedoeling ge weest om tegelijk met de sluiting van het Veerse Gat deze leiding naar Rammekens gereed te hebben, maar dit is zoals destijds gemeld niet gelukt. De employés van het Delta-laboratorium bemerkten dat niet alleen onder de bodemvis, maar ook onder de zogeheten pelagische vis (dat is de vis in de hogere waterlagen) veel sterfte optrad, waardoor wel duidelijk is geworden dat er ernstig zuurstofgebrek was ontstaan. Zelfs werden dode krabben waargenomen. Voor de sportvissers die gewend zijn van tijd tot tijd hun werphengel en hun dobber uit te werpen betekent de vissterfte een geduchte tegenvaller. Directe maatregelen van de kant van de mens zijn echter niet te nemen. In dit geval zal de natuur voornamelijk haar werk moeten doen. Wanneer het een beetje waait zal de circulatie en daardoor het zuurstofeffect wellicht wel weer terugkeren. DOMBURG. De Domburgse raad heeft donderdagavond een krediet van 4450 gulden uitgetrokken voor de verbe tering van de riolering bij de woning wetwoningen aan de Schuitvlotstraat. Daarmee zal een einde komen aan de veelvuldig gehoorde klachten. De raad benoemde verder de heer J, van Keulen tot gemeente-werkman. In de vergadering werd meegedeeld dat het wandelpad naar de camping door getrokken zal worden naar de jeugd herberg. Afscheid werd genomen van de raads leden die in september niet meer in de raad zullen terugkeren. Dit zijn de he ren L. Dourleyn (soc.) en W. Bos (Gem. Bel.). De heer Dourleyn heeft zestien jaar lang, de heer Bos dertien jaar de belangen van de gemeente behartigd. Burgemeester mr. W. J. E. Cromme- ling sprak de scheidende leden toe. Dit laatste .deden ook de heren J. de Visser en J. F. Seijdel. V, AXEL. De Axelse amateur-wiel renner Henk de Waal heelt deze week in de Belgische plaats Zele een prach tige prestatie geleverd. Met nog één ronde te rijden ging een Belgische ama teur met een voorsprong van ander halve minuut onbedreigd aan de lei ding. Henk toonde toen zijn kwalitei ten en in een lange rush, een andere Belg met met zich meetrekkend, zette hij de achtervolging in. Ten slotte slaagde hij erin zijn beide Belgische rivalen in de eindsprint kansloos te laten. De jeugdige adspirant Bukacki trok voor het eerst België in. In een eind sprint met 45 renners behaalde hij een uitstekende vierde plaats. M. Markus- se nam deel aan een wedstrijd voor nieuwelingen in Graauw. Hij legde be slag op de twaalfde plaats. GOES. De Nederlandsche Heide maatschappij houdt de 72ste algemene vergadering in Goes en wel op vrijdag 7 september in hotel „De Korenbeurs". Na afloop van het huishoudelijke ge deelte der vergadering zal door dr. C. de Galan, adjunct-directeur van het E.T.I. voor Zeeland een inleiding wor den gehouden over de ontwikkeling van Zeeland. In de namiddag zal een auto bustocht worden gemaakt over Noord- Beveland, waarna des avonds in hotel „Britannia" te Vlissingen een gemeen schappelijke maaltijd wordt gebruikt. Ook op 8 september gaat het gezel schap op excursie en wel naar Zeeuwsch-Vlaanderen. VROUWENPOLDER De raad der gemeente Vrouwenpolder vergadert za terdagmiddag om half twee. De agenda telt slechts zeven punten, onder meer zal een voorstel in behandeling komen tot vaststelling van het plan tot partiële herziening van het plan van uitbreiding in hoofdzaak. Verder zal onderzoek naar de geloofsbrieven van de nieuwe raads leden plaatsvinden en zal over de toela ting van deze ingezetenen worden be slist. Goes, Grand, Vlissingen, Alham- bra, Middelburg, City, 14 jaar De film El Oid, aan de totetandikomiing waarvan moeite nog kosten zijn ge spaard, wordt nu ook vertoond in Zee land. Gemeten naar de tam-tam die door de producent voor deze film is gema-alkt kunnen wij n-iet verzwijgen licihteilijik te zijn teleurgesteld. Met name in het be gin zit er weinig vaart in het verhaal en krijgen sommige close-ups te veel aandacht'. Vooral' diueJs en liefdescènes worden breed uitgemeten. Waarschijn lijk is het streven van de Amerikaanse filmindustrie, teneinde te kunnen con curreren met de televisie, naar het ma ken van 'groot opgezette spectakelsfcuk- ken hier niet vreemd aan. Overigens heeft de rolprent grote ver diensten als het verhaal van de strijder voor Spanje's vrijheid tegen de Moren, El Cid. Het stemt tot voldoening dat ka raktereigenschappen als trouw, moed, eenvoud en verdraagzaamheid geheel „uit het celluloid" komen. Sommige scè nes malken een overweldigende indruk dioor het massale gebruik van mensen en middelen. Wij mensen van deze tijd, schaars bedeeld met romantiek en wei nig gewend aan ridderlijkheid, zullen ook hierdoor toah door El Gid kunnen worden geboeid. Vlissingen, Luxor, a.l. Een oude film waarvan gezegd kan worden, dat hij gerust nog eens vertoond kan worden. Betty Hutton speelt de hoofdrol in deze film, die het wel, maar vooral het wee van een circus in beeld brenjgt. VEERE. In Kunstzaal De Gouts- bloeme te Veere (Markt 159) zal de kunstenaresse Sarika Goth tot 31 au gustus haar schilderijen, waaronder kin derportretten, exposeren. De opening zal gebeuren op dinsdag 7 augustus 's middags om half vier door de heer J. C. van Schagen. De tentoonstelling is dagelijks 5 uur. te bezichtigen van 11 tot PRETORIA. De hoogleraar in de theologie Albert Geyser, die eerder dit jaar is veroordeeld wegens ketterij door een commissie van de Nederduits Hervormde kerk, waarna hij als predi kant werd afgezet en ontheven van zijn hoogleraarspost aan de universi teit van Pretoria, krijgt geen toestem ming om weer als predikant te mogen optreden. -Dit heeft een commissie van de Alge mene Synode van de kerk vandaag meegedeeld. Geyser, die nu theologie doceert aan de universiteit van Johannesbur.g-Wit- watersrand, heeft verklaard dat hij bij het Züidafrikaanse hooggerechtshof in beroep zal gaan tegen de veroordeling wegens ketterij en zijn afzetting als predikant. VOORBURG. Honderden Zeeuwen inwoners van Sou burg en andere plaatsen van Zee land die met bus, trein of auto naar Voorburg waren gekomen, hebben gistermiddag oud-burge meester A. H. S. Stemerding, die op 31 juli op 68-jarige leeftijd nog vrij onverwachts in Voorburg overleed, naar zijn laatste rust plaats begeleid. De man, die zo veel voor zijn gemeente heeft betekend, kon niet in Zeeland worden begraven. Op de Oosterbegraafplaats te Voor burg, de gemeente waar hij de laatste maanden woonde, is hij ter aarde be steld. Dit gebeurde na een aangrijpen de bijeenkomst in de aula, die tot aan de laatste staanplaats was gevuld. De belangstelling was overweldigend. Als eerste vertolkte de loco-burge meester van Souburg, de heer M. A. van der Putte de gevoelens van het college van B. en W., de raad, de ge meentenaren, en het gemeenteperso- neel. De heer Van der Putte memoreerde dat de heer Stemerding zijn gemeente van 15 november 1937 tot en met 30 november 1961 heeft bestuurd. De laat ste twee jaren wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd als waarnemend magistraat. Het werd zo wel de heer Van der Putte als de na hem sprekende heer J. J. Duvekot uit Goes, de tweede voorzitter van de stichting Vrederust, enkele malen bijna te machtig. (Zoals bekend is de heer Stemerding jaren lang de stuwende voorzitter van de stichting Vrederust geweest) Ook de volgende sprekers konden nauwelijks woorden vinden voor de ge voelens van respect voor de energie en voor de bekwaamheden van wijien de heer Stemerding. Achtereenvolgens za gen wij op de catheder de heer Nieuw- dorp uit Souburg, het Staten- en Tweede Kamerlid van de C.H.U. de heer C. F. van der Peyl (Kloetingen), burgemees ter A. Schipper van Kruiningen die het woord voerde namens de stichting ver- pleeg- en rusthuizen Midden Zeeland en burgemeester J. L. Dregmans van Kou- dekerke die de vereniging van burge meesters en secretarissen in Zeeland vertegenwoordigde. Tenslotte hield de Hervormde predikant van Voorburg, ds. Duivedak een korte meditatie n.a.v. Rom. 8:31-39. Hij ging ook voor in het gezamenlijke gebed aan het graf. Een zoon van de heer Stemerding dankte namens zijn moeder en namens de fa milie. YERSEKE. De opening van het oester- en mosselseizoen onder het motto „Zeeland presenteert", zal zich toch in Yerseke afspelen, en niet in Tholen, zoals aanvankelijk in de bedoeling heeft gelegen'. Ook de datum van 31 augustus is verschoven en thans definitief vastgesteld op vrijdag 14 september. Het comité Zeeland presenteert heeft in zijn geheel dit besluit genomen. Noodgedwongen overigens, omdat het niet mogelijk is om op de dag na 31 augustus oesters van goede kwaliteit te presenteren. De natuur is drie weken achter.De datum werd toen door het comité unaniem gesteld op 14 september. In de maand juli werd bij de rijks postspaarbank te Kapelle ingelegd voor een bedrag van 29.162.18 en terugbe taald 16.887,72. Er werden 4 nieuwe boekjes uitgegeven. Donderdag 1 augustus jl. werd de oudste inwoonster van Dreischor 92 jaar, Het was mevr. M. Verbeek-Rotte, wo nende aan de Boogerdweg. Zij mag zich nog in een goede gezondheid ver heugen. Bij de spaarbank van de coöp. boe renleenbank te Yerseke werd in de af gelopen maand ingelegd ƒ271.161,02 en terugbetaald ƒ266.047,08. Meer ingelegd werd 5.113.94. Er werden deze maand vijftien nieuwe boekjes uitgegeven. Woensdagavond 15 augustus zal de jeugddrumband en het pijperkorps „Jong en Blij" uit Breda een grote taptoe ge ven op het sportterrein te Zoutelande. Vooraf zal dit 55 leden tellende korps een mars maken door het dorp. W/1LHELMINADORP. Vele vakantiegangers uit het wes telijk deel van Zuid-Beveland zijn het gemeentebestuur van Kattendijke hoogst erkentelijk, dat het kans heeft gezien een prachtig strand te creëren tussen de dam in de Zandstreek en de vroegere steiger van de boot naar Zierikzee. Met name de Goese- naars hebben de weg gevonden naar dit strand. Lange fietstoch ten zijn nu overbodig geworden. Het is er nu nog rustig. Als het strand daar eenmaal „ontdekt" is en als enkele voorzieningen zijn getroffen om het verblijf op het strand nog aangenamer te maken zal het ook daar ongetwijfeld erg druk worden. Het strand is ideaal gelegen; tussen steiger en dam langs de boorden van de rustige Zand- kreek. AL enkele jaren geleden stelde het gemeentebestuur van Kat tendijke pogingen in het werk om een steentje bij te dragen om aan de recreatiebehoeften van de mens vandaag te voldoen. De vroede vaderen dachten een mooie gelegenheid gevonden te hebben tussen de dam in de Zand- kreek en de steiger van de veer boot naar Zierikzee. Inderdaad, het was een prachtige gelegenheid, maar de moeilijkheden voor de realisering van dit project hieven niet uit. Rijkswaterstaat weigerde aanvankelijk goedkeuring te ver lenen, maar in een later stadium werd toch welwillend beschikt op het verzoek van het gemeentebe stuur van Kattendijke. niT voorjaar werd het gedeelte, dat bestemd was voor strand, opgespoten met zand. En nu ligt daar het strand; een prachtige zandvlakte. Voorzieningen, zoals kleedhokjes, ontbreken nog. Het is te verwachten dat in de toe komst veranderingen ten goede aangebracht zullen worden. Voor velen is dat echter geen beletsel, om nu al, heerlijk lui, te genieten van zon en zee. Het fraaie zomer weer van deze week heeft vele vakantiegangers doen besluiten het strand bij Wilhelminadorp op te zoeken. De foto laat duidelijk zien hoe druk het was. VEERE. De Belgische film ploeg waarover wij in ons blad van donderdag uitvoerig schre ven was gisteren in Veere om opnamen te maken voor de film „Zanzibar", een produkt in 20 episoden dat als jeugd TV-feuil- leton zal moeten gaan dienen. Met vijf grote boten arriveerden de Vlamingen voor het markie- zenstadje, maar gelet op de be perkte ruimte in de haven moes ten de vaartuigen achter de Campveerse Toren gemeerd wor den. In Veere richtten de Belgen hun lenzen op de Markt en het stadhuis en op de oude Dom (dit laatste kunt u op de foto zien). MIDDELBURG. VEILING „WALCHE REN G.A, 3 aug, Nieuwe aardappelen., eer stelingen bonken 1 29,60, grote 117,80, drielin- gen 1 11,30, kriel 1 6.60, bonken 2 28, girote 2 13,60, drielingen 2 7, kriel 2 5, bintjes bonken 2 29, grote 2 13,60, drielingen 2 7, kriel 2 5; tomaten A tomaten extra 2,28, B tomaten ex tra 2,33, C tomaten extra 2,14, Al 2,43, BI 2,33, Cl 2,17, CC1 1,30—1,55, A2 1,96, B2 1,86, C2 1,60, CC2 1,30; fruit rode bessen per kg 1 56—81 ds 27—32; perziken 6—39; witte bes sen per kg 1 54-69, ds. 1 17—25; kruisbessen 1 3676; witte bessen per kg 2 3450; netme- loen 54—1,21; morellen 871,40; aardbeien per doos 1 66, 2 19—66; appelen 65-op; yellow transparant 1 97—1,33; val 34—54; close 70-80 i 99 65-75 99; val 57; frambozen 1 4966; 2 2652; pruimen 2,232,55; druiven 2,622,78; 1 groenten: bloemkool 3 per kist 1630, 4 per i kist 11—29, 6 per kist 11—25, 8 per kist 1119; komkommers groen 75-op 13—20, 60- 75 12—19. 50-60 10-46, 40-50 11—12; krom p kg 10—11; wit 75-op 10—13, 60-75 10—13, 50-60 18, 40-50 10; sla 3,5017; andijvie 713; boskro- ten 511; bospeen 1123; uien per kg 829; waspeen 11zijó; breekpeen 215; snijbonen 921,94; doperwten 43; sav. kool 13; rabarber 4,16; kroten p. kg 115; spitskool 5—9; peu len 1,50; tuinbonen 715; kussa 2638; poste lein 10—25; rode kool 10—23; augurken Cl 60; spinazie 6—15; dubb. bonen 1 1,031,27, 2 79— 1,15-20. ST. MAARTENSDIJK: Dore 1 29.89—24.26 bonken 21 driel 13 kriel 7.96 eigenheimers 15.42—21.60 driel 12,50—11 kriel 4,01-4.61 bintjes 1 17 17,31 2 10—16 bonken 1 27,01— 26,20 2 23,26 driel 11,05—8 kriel 3,91 aanv ten a 48 a2 37—45 b 42—45 c 26—30 uien 2 1522 doppers 34 aardfo/doos talisman 1 5556 2 39—50 red countled 2 22 rode bes sen/doos 1 33—,36 2 25—31 framb./doos 1 45 2 lingen bonken 26—28 1 15—23 2 8—12 kroet heimers 1 16—22 andijvie 17—28 savooie kool 8000 kisten. GOES, 3 augustus. Export en Industjie- veiling. Zwarte bessen I 186, II '183—184, III 164—169, stek 92; rode bessen I 84—99, II 81— 83; Duitse zure II 80; Zure morellen I 98, II 63, III 8,50; frambozen in kratten I 177, II 166—171; dubb pr bonen I ,143—146, II 128— 130; yellow transparent kl I 65-70 85—97; 65- 75 95—117, 70-75 101—105; close kl I 60-65 74, 65-70 8290, 70*75 86. Gewone veiling, per doos: talisman II 29-46, III 23; redgauntlet I 58. III 21; kruisbessen II 16—20; frambozen I 46, II 27—29, rode bessen 28—34; logan- bessen 26—38; per stuk: perziken I 1942, II 2529, III ,12; per kg: talisman II 120—123; redgauntlet II 102; kruisbessen I 48—60, II 31—53; frankenthaler I 280—300; ruth Gerstet ter II 90, fabriek 72; Early Laxton I 163—175, II 100, grof 148, fabriek 91; oraniepruimen I 5268, II 4057, grof 50, fabriek 30; rode bessen I 82—100, II 63—74; klerken I 170—201, ?Liei\ m, J22; krieken I 150; hedelfinger I 176; vleeskersen II 124; yellow transparent grof 55—72, kroet 40—42. Groenten: Per stuk: Bloemkool A 32-46, All 21—30, Bil 15—20, afw 10—20; kropsla I 5—7, II 3,50—6; kom kommers A 16—27, B 14—17, C 10; kussa I 21—23; per bos wortelen 12—27; kroten 2.50— 5; selderij 46; uien 9—14; per kg: Tomaten A 33-44, B 34—42, C 28—30; andijvie I 15—21, II 1012; gele sav kool 5,50; gr sav kool 5 8; doperwten II 17»26; rabarber I 10'13; kroten I 6; dubb pr bonen I 100—.128, II 101 123; prelude I 108—118, n 63-409; wagenaars I 77—89; tuinbonen I 2223; aardappelen bon ken 2022; grote 12.16; drielingen 48; kriel 3; bintjes bonken 2021, grote 9—14. ST. ANN ALAND, 3 aug. Dore gewone 30.20—30.45, dore drielingen 11^80, eigenhei mers gewone 20.90—22.28, eigenheimers drie- lin.gen 12.29—12.77, bintjes gewone 17.16 ,/d5, bJntjes bonken 26—28, bintjes drielingen 1)1.401-1.66, alles per 100 kg, aanvoer 372 ton.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5