Normale kansen voor scheepvaart Regering nam advies over Indonesische rubber, koffie, thee en tabak niet terug naar Nederlandse markten - Deskundigen in Indonesië weer welkom Frankrijk: Gemenebest mag geen Europees graantje meepikken SPAAKHET KAN NIET MISLUKKEN Gestolen Rembrandt te koop gevraagd Beslissing nog niet gevallen Repatrianten op Schiphol aangekomen Schrik der „beschermers" op straat neergeslagen BK*!fl®»/ VRIJE THEE VOOR DE E.E.G. 1 Superconnies van Lufthansa aan de grond gezet Europees verkeer eiste ruim 65.000 doden in 1960 Mevrouw Finkbine niet naar Zweden VELE TIPS AAN POLITIE LEVERDEN NIETS OP BAAYENS r Vier Peruanen mogen terug De Bilt: Koeler NOG STEEDS GEEN ZOMER PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „Moeilijkheid" tXt OPTIEK Cultures Steunpunten MAISON VAN WESTEN BEVAHUIS ZEEUWSCH DAGBLAD DE MUYNCK Dynamietontploffing oorzaak vliegramp Directeur! JACt). DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuren, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG no. 5119 Zaterdag 4 augustus 1962 AKKOORD OPENT HANDELSWEG Van onze correspondent BRUSSEL De onderhandelingen tussen Engeland en de Europese economische gemeenschap hebben gisteren weer tot een succesje geleid. De Zeven werden het eens over de toekomstige betrekkingen tussen Indië, Pakistan, Ceylon en de gemeenschappe lijke markt. Over de landbouw kan evenwel nog steeds geen over eenstemming worden bereikt. De moeilijkheid is dat de Zes onderling niet tot een akkoord kunnen komen. Frankrijk blijft zich hardnekkig verzetten tegen alles, wat het land ziet als een aanslag op zijn eigen landbouwproduktie. Het was de bedoeling dat de leider van de Engelse delegatie Heath zich gisteravond bij de Zes zou voegen. De ministers van de E.E.G. zouden dan gereed moeten zijn met de vorming van een gemeenschappelijk stand punt. De Brit werd later gevraagd of hij maar hedenmorgen om tien uur wilde komen. Het wijst niet op een spoedig akkoord. Spaak blijft niet temin onverstoorbaar: Onderhandelingen als deze kunnen niet mislukken, gromde België's minister van buitenlandse zaken. Gistermorgen onderzochten des kundigen van de gemeenschap al de dertig amendementen die de Britten hadden ingediend op de voorstellen van de Zes inzake de landbouwprodukten van Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. In de namiddag namen de minis ters van de Zes het onderzoek over. De moeilijkste punten uit het En gelse document zijn: "i De onderhandelingen over de wereldomvattende regelingen. Hierin wordt als het doel van de prijspolitiek genoemd: een redelijke kans voor de export naar de ver grote gemeenschap voor derde lan den, waaronder de leden van het Gemenebest. De Fransen zien hier in een opoffering van de belangen van de E.E.G. en in dit geval heel duidelijk de belangen van Frankrijk zelf ten gunste van het Ge menebest. O De overgangsperiode. Het gaat hierbij vooral om de afbraak van de voorkeursrechten voor land bouwprodukten, die nu vrij van in voerrechten op de Engelse markt komen. Harde tarwe vormt daarbij een uitzondering. Heath vraagt voor de eerste vier jaar na toetreding van Engeland tot de E.E.G. een pre ferentie die gelijk is aan die welke de landen van de Euromarkt elkaar toestaan. Voor de rest van die pe riode drie en een half jaar wil Groot-Britannië een reductie op die voorkeursrechten van 75 procent verlenen. Het is alweer Frankrijk dat zich tegen deze regeling verzet. Indië. Pakistan en Ceylon hebben de voorkeur gegeven aan speciale regelingen met de E.E.G. boven as sociatie. De produkten uit de drie landen kunnen vrij worden inge voerd in Engeland. Aan deze voor keursrechten zullen de Britten na hun toetreding tot de gemeenschap pelijke markt een einde moeten Vleugelsteunen gebarsten Van onze hichtvaartredacteur ROTTERDAM. De Lufthansa heeft blijkens een bericht van Associated Press haar zeven su- perconstellations aan de grond ge zet. Het bleek haar, dat in alle spanten, die de vleugels steunen, barsten voorkwamen. De K.L.M. heeft in haar vloert nog drie superconnies vliegen. Twee ervan worden op het ogenblik gebruikt bij de evacuatie van Nederlanders uit Nieuw-Guinea. Een moet veertien vluchten Biak-Bangkok maken, de an dere vliegt vijf keer Bangkok-Amster dam. Dat laatste vliegtuig staat nu met motorstoring in Beiroet. Het wordt daar gerepareerd. De derde superconstellation bracht vannacht de passagiers van het gestrande toestel op Schiphol. K.L.M.geen moeilijkbeden Desgevraagd deelde de K.L.M. mee: „Wij vliegen met het type- 1049. waarmee geen moeilijkheden worden ondervonden. De Lufthansa gebruikt het type-1649. Dit is een la ter gebouwd toestel met een andere vleugelconstructie dan het type-1049 heeft. Wij kenden de problemen van de Westduitse maatschappij." Na een bezoek van enkele inge nieurs van de Westduitse luchtvaart maatschappij aan de Lockheedfabrie- ken in Californië, kreeg de Lufthansa de beschikking over nieuwe en sterke re spanten. Deze onderdelen werden gemonteerd aan een toestel, dat nu weer vliegt. Binnen twee weken hoopt men de andere vliegtuigen ook weer in de lucht te hebben. 1 maken. Geleidelijk zal het buiten tarief worden ingevoerd: bij toetre ding twintig procent, na anderhalf jaar nog eens twintig procent, der tig procent na een jaar en de rest in 1967. In dat jaar zullen verdragen met de drie landen moeten worden ge sloten, waarbij rekening zal worden gehouden met de uitbreiding van hun handel. De Zes hebben nog wel een voor behoud gemaakt. Indien Britse textielprodukten gemaakt van goed kope garens uit Indië, Pakistan of Ceylon de gemeenschappelijke markt zouden verstoren, kunnen maatregelen genomen worden. De tarieven voor thee zullen hele maal worden afgeschaft. Vooral Ceylon en Indië zijn hierbij ge baat. Maar ook andere landen kun nen van deze regeling profiteren en met name Indonesië. Over de jute, belangrijk voor Pa kistan. zal na de zomervakantie nog gesproken worden. GENÈVE (UPI) Ruim 65.000 mensen zijn in 1960 in Europa bij verkeersongelukken om het leven ge komen. Dit blijkt uit een statistiek van de economische commissie voor Europa van de Verenigde Naties. In zeventien grote Europese landen was het aantal ongelukken ten opzichte van 1953 met 37 procent gestegen. In die landen kwamen in 1960 ruim 51.000 ver keersongelukken voor. Het land waar per miljoen inwoners het grootste aantal mensen bij verkeers ongelukken om het leven kwam, was West-Duitsland. Het sterftecijfer op de weg bedroeg daar 265, gevolgd door Zwitserland met 237, Frankrijk met 182, Italië met 164 en Engeland met 137 per een miljoen inwoners. Het kleinste aan tal verkeersdoden hadden Turkije met 55 en Spanje met 58 per een miljoen mensen. Uit de statistieken bleek voorts dat on der de voetgangers en wielrijders de meeste slachtoffers waren gevallen. In Portugal bestond vijftig procent van het aantal verkeersdoden uit voetgangers in Engeland was dat percentage veertig, in de meeste andere landen 25 tot 30 procent. LOS ANGELES (AP). De Ame rikaanse mevrouw Sherri Finkbine wil, naar zij zelf zei „om de vele verslaggevers te ontlopen", niet meer naar Zweden reizen voor een abortie ve ingreep. Zij is ruim drie maanden zwanger en vreest dat zij tengevolge van het gebruik van thalidomide een mis maakt kind zal baren. Het echtpaar overweegt nu naar Japan te reizen dat evenals Zweden en nog vijf ande re landen abortus onder bepaalde voorwaarden wettelijk toestaat. Paul Henri Spaak grommende optimist DJAKARTA. Welke nieuwe kansen het Ne derlandse bedrijfsleven bij een definitieve liquida tie van de kwestie Nieuw-Guinea in Indonesië ook zal krijgen, vast staat dat: "I het genationaliseerde, voormalig Nederlandse eigendom genationaliseerd zal blijven; 2 de verkoopcentra voor Indonesische produkten als rubber en koffie, als tabak en als thee geves tigd zullen blijven in respectievelijk Hamburg, Bremen en Antwerpen. Een Indonesische regerings functionaris gaf gisteren te kennen dat overigens, van de ondertekening van een defini tief akkoord tussen Nederland en Indonesië af, iedere discri minatie tegen Nederland zal worden gestaakt. Nederland, zo zei hij, zal dan in vrije mede dinging weer alle kansen krij gen. Hij gaf daarmee de opvat tingen weer, zoals die thans bestaan op het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken. Als voorbeeld werd genoemd dat de Maatschappij Nederland en de Rotterdamse Lloyd, als zij dat wen sen, weer lijnen op Indonesië zullen kunnen openen. Dat is verder een zaak tussen die Nederlandse rede rijen en de bestaande scheepvaart conferences, waarin de Indonesische regering via de staatsrederij Dja karta Lloyd slechts een kwart van de stemmen heeft. Op het ogenblik is het aan Nederlandse koopvaardij schepen verboden in Indonesische havens vracht te laden of te lossen» Een moeilijkheid werd geacht dat op een gegeven ogenblik in Indone sische havens opeens weer de Neder- Van onze correspondent HAARLEM De Haarlemmers die gisteravond de advertentie rubriek van het Haarlems Dagblad doorkeken hebben waarschijn lijk een ogenblik de adem ingehouden. Het stond er duidelijk; „Rembrandt gevraagd, liefst zelfportret. Brieven onder nr. G. 5693." De Bloemendaalse politie is ervan overtuigd met een grappenmaker te doen te hebben, want noch de fa milie Loudon uit Aerdenhout die vakantie houdt aan de Riviera noch de verzekeringsmaatschappij zou een dergelijk klein onopvallend berichtje gebruiken om een kost baar schilderij terug te krijgen. Wel overweegt het Centraal Expertisebu reau in Amsterdam een grote ad vertentie te plaatsen waarin de hulp van het publiek wordt ingeroepen om het schilderij terug te krijgen. Ervaren Intussen speurt de Bloemendaalse politie ijverig naar de daders. Steeds meer wint de gedachte veld, dat men toch wel met gewiekste en er varen inbrekers te doen heeft, die bij wijze van spreken pas thuis tot de conclusie zijn gekomen dat zij enkele kostbare schilderijen hadden meegenomen, toen de verwachte ju welen niet gevonden 'verden. Men hoopt dat zij binnen afzienbare tijd wel wat van zich zullen laten horen. Bij de politie zijn de afgelopen dagen heel wal tips binnengekomen. Al die aanwijzingen worden nauw keurig nagegaan, maar tot nu toe hebben de onderzoekingen geen dui delijk spoor opgeleverd. Naar beweerd wordt heeft de vrouw van de tuinman van de Lou dens enige dagen na het vermissen van de schilderijen buiten het hek van het landgoed Koekoeksduin, een stuk van een van de verdwenen lijsten gevonden. Het gevolg is ge weest dat het tuinmansgezin giste ren de hele middag de politie op bezoek heeft gehad Echter zonder verder resultaat. Het landgoed is intussen door een politiehond „gerevierd". De hond is gaan zoeken naar mogelijke omge woelde plekken grond; geen resul taat! De politie heeft de buschauf feurs van de N.Z.M. ondervraagd, die zaterdagochtend vroeg Koekoeks duin zijn gepasseerd. Geen van hen had iets gezien. Butler Hoekstra is nu met vakan tie gegaan en chauffeur Strube is van vakantie teruggekeerd. Het leven op Koekoeksduin heeft schijnbaar zijn normale loop her kregen. Alleen vier lege plekken aan de muren en af en toe een zwarte politiewagen voor de deur herinne ren aan de merkwaardige diefstal van vorige week vrijdagnacht. ■Ingezonden mededeling) Ingezonden meiedeling C be'nt altijd 'welkom, hij 1.106 WES lij DE SPECIAALZAAK VOOR UW BRIL landse vlag zou verschijnen. De ge voelens tegen de Nederlandse kleu ren zijn in de campagne om West- Irian hoog opgeschroefd en men kon zich voorstellen dat het enige tijd zou vergen voor die gevoelens zou den zijn gesleten. Over de voormalige Nederlandse eigendommen in Indonesië werd gezegd dat op een later tijdstip de vergoeding voor de nationalisaties zou kunnen worden geregeld. Daar over zijn trouwens in Nederland hier en daar al geruime tijd infor mele contacten gaande. Bij het be palen van de maatstaven voor diê vergoeding zullen zich overigens nog voldoende verschillen van inzicht kunnen voordoen. Gretig werd gezinspeeld op de mogelijkheid van uitzending van Nederlandse' deskundigen op het gebied van de cultures, de voor naamste deviezenverwervers voor Indonesië. De diensten, die op dit gebied sinds de verdrijving van de Nederlanders, zijn verleend door Duitsers en Amerikanen, blijken nog al te zijn tegengevallen. Gebrek aAn kennis van land en vólk bij deze mensen heeft zich duidelijk doen gelden. De terugplaatsing van de verkoop centra voor Indonesische cultuur- produkten naar Nederland werd on mogelijk geacht met het oog op de verplichtingen, die in Duitsland en België zijn aangegaan. Men zou daar aan kunnen toevoegen dat Indonesië in de eerste plaats zijn investeringen in Hamburg, Bremen en Antwerpen niet zal willen opgeven. Men wees er evenwel op dat par tijen Indonesische produkten via deze gehandhaafde centra naar Ne derland zouden kunnen gaan. „Dat gebeurt trouwens nu toch ook al", zo wist men. Nederland zou voor de afzet van goederen in Indonesië steunpunten in Indonesië kunnen vestigen, voor zover de voorschriften de import van bepaalde artikelen niet in han den van staatsbedrijven (de „Big Nine") hebben gelegd. In ieder ge val zou de import niet meer in handen kunnen komen van de grote Nederlandse handelshuizen (de vroegere Big Five), zoals dat tot ver na de soevereiniteitsoverdracht van 1949 het geval was. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De vier Peruanen die sedert woensdag in ons land zijn. in Peru waren ze niet toegelaten wegens hun bezoek aan Moskou hebben een inreisvisum voor hun land gekregen. Morgenochtend ver trekken zij via Rome naar Lima. Het retourbiljet Lima-Schiphol en de vier nachten in het Amsterdamse ho tel moeten zij nog betalen. Zij waren platzak in Nederland aangekomen. DEN HAAG In Nederland, noch in Indonesië is gisteren een beslissing gevallen over de voor lopige overeenstemming inzake Nieuw-Guinea, die in Washington tussen de onderhandelaars van beide landen is bereikt. In Djakarta zou president Soekarno die beslissing vandaag kunnen nemen. Hij heeft gisteren vergaderd met de „Staf voor de bevrijding van West- Irian". Na afloop daarvan glimlachte hij wel, maar wilde niet dat er vragen werden gesteld. Hij wees er op dat hij vandaag nog zou vergaderen met in stellingen als de economische staf, de staf van het staatsleiderschap en de nationale verdedigingsraad. Niet klaar In Den Haag is het kabinet gisteren niet met zijn beraadslagingen over de voorlopige overeenstemming gereed gekomen. Maandag zullen zij worden voortgezet. Dan zullen ook de ministers De Pous en Marijnen aanwezig kun nen zijn, die gisteren nog in Brussel waren. Minister Zijlstra is met vakan tie, maar hij is, naar wij vernamen, stand-by. Minister Cals is op weg naar de West en zal er dus ook maandag niet bij zijn. Voor dinsdag zijn de commissies voor buitenlandse zaken, defensie en Nieuw- Guinea uit de Tweede Kamer bijeen geroepen.Zij zullen dan vertrouwelijk over de stand van zaken en over de beslissingen van het kabinet worden ingelicht. Intussen wordt nog gemeld dat na het bereiken van een eindakkoord, nog voor december Indonesische troepen on der de vlag van de Uno naar Nieuw- Guinea zullen gaan. Ook de Indonesi sche parachutisten die thans in Nieuw- Guinea zijn zouden onder commando van de Uno komen. De vertegenwoordiger van de Uno, die door Oe Thant voor Nieuw-Guinea zou worden benoemd meteen nadat hij daartoe machtiging van de Assemblee heeft gekreggp, zal op 1 oktober 3'«u- verneurv dr. P. J. Platteel vervangen, zo meldt het Indonesische persbureau Antara. Tegelijkertijd zouden de Ne derlandse hoofdambtenaren worden vervangen door niet-Nederlandse, niet-Indonesische ambtenaren van de Uno. Zodra de bestuurder van de Uno zijn functie aanvaardt, aldus Antara, zal in westelijk Nieuw-Guinea naast de vlag van de Uno, die van Indonesië worden gehesen. De diplomatieke betrekkingen tus sen Nederland en Indonesië^ zouden worden hersteld als op 1 mei volgend jaar het bestuur over westelijk Nieuw- Guinea wordt overgedragen aan In donesië. SCHIPHOL Met: bijna dertig uur vertraging zijn de eerste repa trianten uit Nieuw-Guinea van nacht om een uur op Schiphol aan gekomen. In de superconstellation van de KLM, die donderdagavond naar Beiroet was gevlogen om de daar gestrande evacuees op te halen, zaten 24 vrouwen en 73 kinderen, onder wie een aantal baby's. Zij waren allen afkomstig uit Merauke. In het nachtelijk duister van Schip hol bleek de stemming onder de ver moeide evacuees nog vrij opgewekt. In een personeelskantine werden de repatrianten opgewacht door functiona rissen van Maatschappelijk werk. Men sen van de marine en van de land macht zorgden voor de vrouwen en kinderen van militairen. Nadat de repatrianten wat op hun verhaal waren gekomen, werden zij in drie gro*<ai gesplitst: zij die onder de zorg van de militairen vielen, zij die zelf voor onderdak in Nederland had den kunnen zorgen en zij voor wie door het departement van binnenlandse za ken tijdelijk woonruimte is georgani seerd. Ook werden in sommige geval len voorschotten uitgedeeld. Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes Maak eens kennis met onze OXFORD en SUPERDAM l. Vorststraat 64 costuums 't beste wat er is GOES en concurrerende prijs. de Zeeuwse krant met de vroege en snelle bezorging OPTIEK - F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5214 i WASHINGTON (A.P.). - Uit een on- aerzoek van de Amerikaanse raad voor burgerluchtvaart is komen vast te staan cl at het op 22 mei "bij Union ville neer- gestorte vliegtuig is verongelukt door een dynamietontploffing. Volgens de raad moet de springstof zijn geplaatst in de mand voor ge- i bruikte handdoeken in het toilet achter in het vliegtuig. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. De 28-jarige Amsterdamse prostituée Maria P., al maandenlang middelpunt van een rel in de onderwereld, is gisternacht zelf het slachtoffer geworden van een wraakoefening. In de Leidsestraat werd zij om streeks drie uur door haar vroegere „beschermer", de 35-jarige A. T„ te gen de straat geslagen. De man heeft haar daarna zo hard tegen het hoofd geschopt, dat zij met een lichte sche delletsel en inwendige kneuzingen in het Wilhelminagasthuis moest wor den opgenomen. Enkele agenten had den haar half bewusteloos aangetrof fen. Haar toestand is van dien aard, dat zij gisteren nog niet kon worden gehoord. De dader is voortvluchtig. Hij was enkele weken geleden uit Veenhuizen ontslagen. Zijn veroordeling had hij e danken aan Maria P.. die hem we gens souteneurschap had aangegeven. De vrouw had na deze aangifte toe vlucht gezocht bij een andere vriend, de 21-jarige koopman T. de G. Daarmee was de rel eigenlijk goed begonnen, want in januari schoten drie vrienden van T. in de Albert Cuypstraat een revolver leeg op de koopman. De daders werden gegre pen en veroordeeld. De koopman kon op de rechtzitting echterniet als ge tuige worden gehoord. Hij was inmid dels zelf ondergedoken, omdat Maria P. intussen ook tegen hem een aan klacht wegens souteneurschap had in gediend. (Ingezonden mededeling) jj*CüS BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN sinds 1893 GOES EN MIDDELBURG lk zou niet toestaan, dat m*n vrouw op zo'n toon tegen me sprak. - COMPENSATIE VAN HUURVERHOGING Van onze Haagse redactie DEN HAAG Bij tfe Tweede Kamer zijn drie wetsontwerpen ingediend die verband houden met de komende huur verhoging. Zij beogen: tijdelijke verdere verhoging van ongevalsuitkeringen met zeven en een half procent; tijdelijke verhoging van uitkerin gen ingevolge de Invaliditeitswet met zeven en een half procent; verhoging van de kinderbijslagen met anderhalf procent (zelfde percen tage als de looncompensatie voor de huurverhoging) De wetsontwerpen zijn ondertekend door de ministers van sociale zaken, financiën, defensie en binnenlandse za ken. De regering heeft met het indienen van deze ontwerpen het advies van de Stichting van den Arbeid gevolgd. De kosten die de eerste twee maat regelen met zich brengen zijn ongeveer 8,9 miljoen gulden. Het rijk zal ze voor zijn rekening nemen. Resterend deel De kosten van het wetsontwerp tot verhoging van de kinderbijslagen wor den op 2,82 miljoen gulden geraamd. Daarvan zal 2,7 miljoen ten laste van het bedrijfsleven komen; de rest betaalt het rijk. Deze bedragen zijn berekend voor het resterende gedeelte van dit jaar. Op 1 januari 1963 zal de Algemene Kinderbijslagwet gaan werken. Dan zullen de situaties van nu, met het oog op de kinderbijslagen drastisch worden veranderd. Ook de verhoging van de kinderbij slagen is in overeenstemming met het advies van de Stichting van den Arbeid. De stichting had daarin ook nog de mo gelijkheid genoemd de kinderbijslagen tegelijk met de invoering van de huur verhoging aan te passen aan de sinds 30 september opgetreden stijgen van de loonindex. Daarin heeft de regering de stichting niet gevolgd. De weersverwachting van het K.N.M.I., geldig tot hedenavond: Tijdelijk veel be- wolking en enige regen. Later en kele opklaringen, maar ook enkele buien. Matige tot vrij krachtige wind tussen zuid en west. Lagere middag- temperaturen dan gisteren. MIESJE: Aan de zon is weer een steekje ,los. 5 augustus: zon op 5.06, onder 20.25; maan op 10.10, onder 22.34. 6 augustus: zon op 5.08, onder 20.23; maan op 11.14, onder 22.54. Van onze weerkundige mede werker. Over het weer van deze week zijn weliswaar niet alleen maar goede dingen te zeggen, maar over het algemeen genomen mag waardering voor het gebodene toch ook niet ontbreken. Zware buien zijn weggebleven en het kleine beetje regen dat is geval len, is op tal van plaatsen rrog in de avond of nacht gekomen. Al leen gistermiddag bevonden zich enkele onweersbuien hoven ons land. Op het vliegveld Deelen (Veluwe) viel vier en op dat in Zuid-Limburg drie millimeter re gen. Bij dat alles bleef het zomer weer weg, al werd donderdag in Zuid-Limburg en gisteren in Twente toch nog 24 graden be reikt. Men zat daar niet ver van zomerweer af. Een nieuwe depressie boven de Britse eilanden zal ervoor zor gen dat de temperatuur tijdens het weekeinde weer wat lager zal zijn. Deze depressie heeft het gis teren op de Britse eilanden bijna overal urenlang doen regenen bij een temperatuur van tien tot vijf tien graden. Vooral in Noord-En- geland vielen grote hoeveelheden regen. Gelukkig beweegt de depressie zich in noordelijke richting, zo dat het slechtste weer niet in ons land terecht zal komen. Deson danks moet worden verwacht dat het weer tijdens het weekeinde veranderlijk zal zijn bij een zuid westelijke of westelijke wind, en dat er enkele buien zullen vallen. De temperatuur blijft aan de la ge kant. Zomerweer zit er hele maal niet in.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1