Prachtig mosselfeest in zonnig Zierikzee J&höVi Vlaggetjesdag met reünie Mevrouw, u krijgt het bestel Folkloristisch feest in Goes werd groot succes Kritiek van raadsleden op de heer Weststrate Felle kritiek op uitlating Van Dongen gedeputeerde Charme in Kerkpark Kind viel tussen wal en schip Groede heeft geen bezwaren meer tegen industrieschap KREDIETDAG IN GOES Normandische groep danste in Kapelle Groot evenement trok veel belangstelling Rattenvergif Mosselprinses was stralend middelpunt Machineschade bij waterleiding Zuid-Beveland Stedebouwkundigen ingeschakeld Interessant studie programma voor oudheidkundigen THANS IN VOLLEDIGE HARMONIE Zevïbel-voorzitter over de toekomst Bejaarde bromfietser ernstig gewond i Vrijdag 3 augustus 19'62 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 ZIERIKZEE. Zonder een spier van haar gezicht te vertrekken liet de charmante en blonde mosselprinses uit Zierikzee, Elien Ochtman, gisteren de eerste mossel van het seizoen 1961-1962 in haar keelgat glijden; een beste mossel, zeiden de kenners. Het was een van de hoogtepun ten, uit de reeks van vele, die de vlaggetjesdag, mosselfeest en Zevibel-reunie deed uitgroeien tot een groot evenement. Bovendien werd de zonnige vlaggetjesdag een toeristisch evene ment, want er bestond een overrompelende belangstelling voor het geanimeerde mosselfeest van de zyde der toeristen. En, wat belang rijker is: opnieuw werd een machtig sfuk propaganda gemaakt voor het heerlijke zeenbanket. Trouwens, elk oester- of mosselfeest, hoe plaatselijk of hoe klein ook, is iedere keer opnieuw een stuk pro paganda, zo zeide de voorzitter van de Zevibel, burgemeester A. L. S. Lockefeer uit Hulst. Maar ook werd aangedrongen op de eendracht in de strijd, in het weken van de goodwill en het maken van die propaganda. Er was gisteren in Zierikzee al iets te bespeuren van dit naar elkaar toe groeien: de over bevolkte en mooi gepaivoseerde schapen voor de grandiose vlootschouw kwamen niet alleen uit Zierikzee, ook schepen uit Bru, Tholen en Yerseke voeren in het kielzog van hun Zierikzeese collega's. Kortom: het werd een groots en gezellig feest. Het mosselseizoen kan beginnen. Na het feest wacht het ruige, maar mooie werk van de visserij. VLISSINGEN. In West- Europa (dus ook in Nederland) is het nu weer de tijd van rei zen en trekken. Een volksver huizing op toeristisch gebied op grote schaal beleeft ons wereld deel in deze maanden. Onder al die uit hun huis de zon tege moet vluchtende mensen be vond zich ook een Vlissingse mevrouw, die ernaar snakte er eens uit te breken. Weg uit de dagelijkse beslommeringen. Zij ging een weekje logeren bij een vriendin die sinds een jaartje in Noord-Brabant woont. In een verplaatsbare woning langs de rijksweg. Voor deze woning liep een greppel, dan kwam er de berm en daarnaast uiteraard de auto weg. Achter het huis een ge maaid stukje grasland en in de wijde omtrek geen dorp of stad te zien, heerlijk buiten. Na een paar dagen klaagde de gastvrouw dat er ratten rond scharrelden in de buurt van de woning. Geen prettige gewaar wording. De Vlissingse vrouw bood aan even op de scooter naar het dichtstbijzijnde dorp te rijden waar de drogist gauw ge vonden werd. Rattenvergif had hij ook, maar de moeilijkheid was uit te zoeken welke soort het beste was, want ook in de wereld van het rattenvergif is de concurrentie groot. Met eigen ogen kon de Vlissingse dit thans merken. Weifelend stond zij in de dro gisterij. In iedere hand een doos met griezelig goedje. Besluiteloos keek zij de winkelier aan. Toen zei ze: „Het is zo moeilijk te kiezen want het is niet voor me zelf Even dacht de Vlissingse toe- riste een vreemde uitdrukking in de ogen van de detail list waar te nemen, maar de man bleek mensenkennis te hebben. Hij rangschikte zijn cliënt in een heel onschuldig vakje van de maatschappij. En taktisch zei hij: „Wel, mevrouw, het zou u waarschijnlijk niet best bekomen. Maar vergif is vergif, de ratten zullen er wel aan doodgaan. En als dit niet gebeurt, wel dan komt u maar eens terug. Er is dan immers niets verloren, 't is toch niet voor uzelf, haat de ratten maar kiezen". Al heel vroeg werden de .glazen ge heven. De klok had nog maar nauwe lijks haar negen slagen laten horen, toen een select gezelschap bestaande uit charmante vrouwen, mannen met witte boord en stoere schippers in hun donkerblauwe zeemanstruien, bijeen was in het stadhuis van Zie rikzee. Het was wachten op de mos selprinses, het stralende middelpunt van vlaggetjesdag. Zij zag er inder daad stralend uit, toen zij, samen met haar twee hofdames, waardig de raadszaal binnentrad. Tevoren was de prinses aangekon digd met trompetgeschal en met de zware basstem van Neptunus, die haar de gehele dag „bewaakte". Burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester sprak al onmiddellijk van lieve prinses en bood haar bloemen aan ais huldeblijk van de gemeente Het verblijf in het stadhuis was van korte duur, want buiten stonden de paarden van ongeduld te trappe len om de mosselprinses in een open calèche door een deel van de stad te voeren naar de haven. Daar ronkten reeds de scheepsmotoren voor de vlootschouw. Vlootschouw Met de genodigden stapte de prin ses onvervaard op de Zierikzee 8 van schipper Ben Schot, de voorzitter van de plaatselijke vissersvereniging „Helpt Elkander". Een prachtig gezicht die vloot schouw. Het was een machtige pre sentatie van de kleine Zierikzeese vissersvloot, aangevuld met schepen uit andere vissersplaatsen. Het buitje regen en de frisse wind doofden het enthousiasme van de vele honderden die de tocht meemaakten, beslist niet Het enthousiasme kende zelfs geen grenzen meer, toen daar midden op de Oosterschelde de be manning van de Zz 8 de eerste mos selen uit het water haalde en de prin ses aanbood. Het aanzwellend ge juich van de honderden mensen werd onmiddellijk overgenomen door de scheepstoeters, die een oorverdovend lawaai ontketenden. Het was een ui ting van ongekende vreugde; het mos selseizoen was geopend en de vangst kan binnen. Op de Zz 8 werden inmiddels de rauwe en gekookte mosselen rondge deeld en er werd geklonken. Reünie Terug in de hav.en vertrok het ge zelschap in een feestelijke stemming naar „Concordia", waar een welvoor ziene dis was aangericht. De Zevi-bel-reünie werd een onge dwongen samenzijn. Over en weer werden vriendelijke woorden gespro ken en dr. A. C. Drinkwaard. bioloog te Wemeldinge hield een uitvoerig praatje over Zeelands havens vroe ger en nu, toegelicht met fraaie kleu rendia's. Het programma was hiermee ech ter nog lang niet ten einde. In de Nieuwe Haven, wyrden zwem wedstrijden gehouden. Bijzónder spec taculair was het trapezewerk van de bemanning van de vloot, uitgedost in de meest sierlijke costuums. Als vol waardige circusartiesten brachten zij adembenemende nummers, waarbij duidelijk bleek, dat de mannen zich in het water in hun element voelen. In de avonduren kwam de beman ning nog een keer met een spectacu lair programma: gecostumeerde hin derniswedstrijd op het Havenplein. Vismarkt Intussen werd de prachtige en his torische Vismarkt aan de St. Domus- straat in gebruik gesteld en was er gelegenheid tot het eten van de eerste mosselen. Het was daar erg gezellig en sfeervol. Des avonds maakte de koninklijke harmonie „Kunst en Eer" een muzikale rondgang, de mossel prinses reikte de prijzen uit en te vens werd zij gehuldigd en tot slot verzorgde „Kunst en Eer" een klin kende taptoe. Het was een machtig slot van een prachtig mosselfeest in een zonnig en vlaggend Zierikzee. KAPELLE. Het bezoek dat de Franse folkloristische groep uit Bayeux aan de militaire begraafplaats heeft ge bracht is kort maar indrukwekkend geweest. Met het vaandel voorop ging de groep, die in fraaie klederdracht was gestoken, langs de graven naar het centrale monument waar kransen wer den gelegd. In een halve cirkel rond het gedenkteken, zongen de Franse gasten hun volkslied en terwijl ieder een dacht aan de vele gesneuvelden kreeg de zin „Le jour de gloire est arrivé", een schrijnende actualiteit. Na afloop van de plechtigheid volgde een ontvangst op het gemeentehuis waar burgemeester H. G. van Suijlekom een welkomstwoord sprak. Namens het Franse consulaat general werd nog ge sproken door de graaf De Chambure. Een dankwoord, voor de vuist weg, maar recht uit het hart zoals hij zei sprak de leider van de groep, de heer M. Gilette. Bijzonder charmant waren de dan sen, die de gasten na afloop van het of ficiële gedeelte uitvoerden in het park van de Nederl. Herv. kerk van Kapel le. Hoewel de frambozen- en bessenpluk vele werkers naar de boomgaarden had geroepen, was de belangstelling voor dit folkloristische evenement toch bij zonder groot. Het hartelijk applaus na elke dans bewees dat de Kapellenaars deze Normandiërs uitstekend wisten te waarderen. Produktie niet in gevaar GOES. Naar ons werd meege deeld is tengevolge van ernstige ma chineschade de maximale pro&uktieca- paciteit van het pompstation van de N.V. Waterleiding1 Maatschappij ,.Zuid- Beveland" te Ossendrecht verminderd. Hoewel de reserve-installaties het nor male verbruik gemakkelijk kunnen ver werken, kunnen de spitsverbruiken die op zomerse dagen worden verwacht op bepaalde dagen moeilijkheden veroorza ken. Bij een normaal en verantwoord ver bruik zonder waterverkwisting voor sproeien en koeldoeleinden zal weiinig of geen last worden ondervonden. Plaats industrieterrein BRESKENS. De colleges van bur gemeester en wethouders van Bres- kens, Groede, Hoofdplaat en Schoon dijke hebben besloten over de plaats van een industrieterrein het advies te vragen van de stedebouwkundigen der vier gemeenten, zulks in overleg met het E.T.I. en de Provinciale Planolo gische Dienst. Deze deskundigen zullen bij het ver vullen van deze taak er voor moeten waken, dat de recreatieve -ontwikkeling door industrievestiging niet wordt be lemmerd. Voorts spraken de samen werkende 'colleges uit, dat' wanneer aan de gestelde voorwaarde wordt voldaan de gezamenlijke krachten zul len worden ingespannen in het belang van een evenwichtige ontwikkeling van de streek. Dit besluit, dat in volledige harmonie is genomen, is voor het col lege van burgemeester en wethouders van Groede aanleiding de gemeente raad voor te stellen toe te treden tot d-e gemeenschappelijke regeling. Twee weken in Aardenburg AARDENBURG. Zoals gemeld or ganiseert de Archeologische Werkge meenschap voor Westelijk Nederland van 5 tot en met 18 augustus oudheidkun dige werk- en .studiekampen in Aarden burg. De deelnemers wacht een zeer uitgebreid programma. De opening zal op zondag 5 augustus verricht worden door de algemeen voorzitter der AWWN, drs. H. J. Verhagen. In de middaguren houdt ir. J. A. Trimpe Burger, weten schappelijk am-btenaar der ROB te A- mersfoort, een lezing over de opgra vingsresultaten in Aardenburg. Maandag 6 augustus gaan de deelne mers Aardenburg verkennen. 's-^.vonds -houdt de oudheidkundige J. van Hinfce uit Sint-Kruis een voordracht over de historie van Aardenburg en omstreken. Dinsdag maken de gasten o.m. een ex cursie naar Sint Anna ter Muiden, Dam me en Brugge. Woensdagavond luisteren zij naar de heer W. van Bren-kelen uit Dordrecht, die het heeft over de „Wor ding en samenstelling van de bodem van Zeeuws-Vlaanderen en omgeving". Don derdag wordt o-m. Gent -bezocht. 's-A- vonds houdt de heer M. van Hoogstra ten uit Dordrecht een causerie over „De oude molens van Zeeland en die van Zeeuws-Vlaanderen in het bijzonder". Tijdens de tweede week is er o.m. nog een lezing van de heer D. Verstraete uit Brugge over „De historische geogra fie van Zeeuws-Vlaanderen en omge ving". (Ingezonden mededeling) ZIERIKZEE. Het kon niet uitblij ven: de drang naar de waterkant tij dens de gisteren gehouden vlaggetjes dag was zo groot, dat het voor nie mand als een verrassing kwam, dat een jongetje tussen wal en schip terecht kwam. Niettemin was de ontzetting groot. De heer M. J. Regoort uit Zie rikzee hield zijn positieven echter bij elkaar en sprong onmiddellijk gekleed in het water van de Nieuwe Haven. Nadat het kind twee keer kopje onder was geweest kon de heer Regoort het veilig aan de wal brengen. Het onge luk gebeurde tegen drie uur op de Nieuwe Haven, vlak voor het begin van de zwemwedstrijden. U krijgt beslist het beste, als u Knorr bouillontabletten vraagt. Nieuw en modern, samengesteld van 't fijnste vlees en voor zien van heerlijke kruiden. Neem Knorr bouillontabletten voor uw eigengemaakte soep,voor uwdrinkbouillon of als smaakverfijner voor uw gerechten! Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct Dubbeltablet Kippenbouillon 40 ct f GOES. Het laatste optreden in de open lucht van de zeven folkloristische groepen uit verschillende Europese lan den is gisteravond een groot succes ge worden. Een bonte aaneenschakeling van zang, muziek en dans heeft het talrijke publiek, dat tevens geboot van een van de zeldzame zomerse avonden, enkele uren geboeid. In het laatste deel van het programma was er voor het publiek zelfs de gelegenheid om zelf deel te nemen aan de volksdansen, waardoor de gedachte van de verbroe dering tussen de volkeren inderdaad daadwerkelijke gestalte kreeg. Dat is immers ook de opzet van de organisa toren van Kasporgo. Gisteravond heeft het bepaald niet aan die verbroedering ontbroken en van avond, tijdens de afscheidsavond in het Schuttershof zal dit nog eens in meer intieme kring bezegeld worden. Ook de Commissaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, hielp een handje mee bij de verwezen lijking van de verbroedering. In een vriendelijke toespraak sprak hij zijn grote bewondering uit over het gebode- ne en uitte zijn grote waardering, dat het mogelijk is dat groepen uit vele verschillende landen samen kunnen op treden op de Goese Grote Markt. Na dat hij de gehele avond samen met zijn echtgenote met zichtbaar genoegen het programma had beluisterd, bood hij als persoonlijk geschenk aan elk der leiders het Zeeuws© fotoboek aan. Op zijn beurt werd de Commissaris over laden met geschenken van de verschil- KRABBENDIJKE. Zoals ge- .woonlijk is in de raadsvergade ring van Krabtoendijke weer enige deining geweest rondom -de figuur vam de heer M. West- strate. Aanleiding was ditmaal het afscheid van de heren J. Zan- dijk (SGP) en J. C. Engelse (CHIJ) die niet in de nieuwe raad zullen terugkeren. Vooral de heer Engelse deed in zijn laatste speech een felle aanval in de rich ting van de heer Weststrate. Hij sprak zijn teleursteling uit over het feit dat de C.H. in feite een ra'adszetel aan de S.G.P. heeft moeten afstaan. Terugziende op de periode dat hij de gemeente heeft mogen dienen, had de heer Engelse veel waarde ring voor zijn mede-raadsleden, met uit- BREiSKENS. Aan de voor waarden die de gemeente Groede heeft gesteld met betrekking tot Van een onzer verslaggevers ZIERIKZEE. In een onge woon felle toespraak is de voor zitter van Zevibel, burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst, gis termiddag tijdens de koffiemaal tijd van de Zevibel-reunie, van leer getrokken tegen de uitlatin gen van het lid van Ged. Staten de heer J. M. A. C. van Dongen. Zaterdag, tijdens het mosselfeest in Bruinisse, heeft de gedeputeer de in sombere bewoordingen ver- mosselcultuur weinig perspectief klaard, dat er voor de oester- en is en eigenlijk ten dode is opge schreven. „Maar zo is het niet" riep de heer Lockefeer uit, „wij zijn geen fatalisten, maar vech ters voor een goede zaak. Wij verwachten van het provinciaal bestuur in de eerste plaats een open oog voor onze verlangens en de mogelijkheid voor de oester- en mosselcultuur. Op dergelijke wijze wordt meer kwaads, dan goeds gedaan", zo zei de Zevibel- voorzittere wiens woorden met een krachtig applaus door de ganse Zevibel-familie werden on derstreept. De woorden van de heer Van Don gen hebben wrevel en verontwaardiging veroorzaakt. Gisteren heeft de Zevibel- voorzitter de kans met beide handen aangegrepen om zijn mening dienaan gaande uit te spreken. Hij heeft dat ge daan op een wijze, die de vissers naar het hart is: fel, krachtig en zonder een blad voor de mond te nemen. ,Ik wil hier openlijk getuigenis afleg gen van de hoop en het vertrouwen in de Zeeuwse oester- en mosselcultuur, on danks de donkere wolken. Ik ben het dan ook geheel niet eens met d>e uitla tingen van gedeputeerde Van Dongen. D visserij is niet zonder meer uit te bannen", zo zei de heer Lockefeer op felle toon. Hij ging nog even op dezelfde wijze verder: „Zo lang het resultaat van de proeven in het Veerse Gat niet bekend is past het niet om zich op die wijze uit te laten. Vol vertrouwen wachten wij het onderzoek, waarvoor 12 miljoen gulden is uitgetrokken, af. En wij heb ben ook het volste vertrouwen in orof, dr. P. KoTringa, die zich met hart en ziel achter deze proeven heeft gezet." De heer Lockefeer, die zijn toespraak herhaaldelijk onderbroken zag door applaus, deed een dringend beroep op het provinciaal bestuur en op de Twee de Kamerleden een open oog te hebben voor de Zeeuwse oester- en mosselwe reld. „Wij moeten ons niet gelaten neer- lggen bij de sombere vooruitzichten. Wij zijn veel te vechtlustig om dat te doen. Dat zullen wij wel bewijzen" al dus de heer Lockefeer aan het slot van zijn kort woord. Zijn woorden waren tevens bedoeld als een oproep om gezamelijk op te trekken voor de redelijke verlangens van de oesters- en mosselkwekers. Een dracht maakt macht. In die geest uit te zich ook d« nieuwe voorzitter van „Zeeland Presenteert", de heer J. Gle- rum uit Yerseke, die overigens een ge heel andere uitleg gaf van de woor den van öa heer Van Dongen. „Wij moeten meer begrip en goodwill kwe ken. Dat kan echter niet alleen, maar dat moet samen gebeuren. Tegen die achtergrond moeten naar mijn mening de woorden van gedeputeerde Van Don gen worden opgevat". Dr. A. C. Drinkwaard, bioloog te Wemeldinige, vertelde later nog, dat verwacht mag worden, dat in 1965 de eerste oesters gezaaid kunnen worden in het proefbassin in het Veerse Gat. Een deel van het laboratorium te We meldinge zal overgeplaatst worden naar de omgeving van het Veerse Gat. het ontworpen industrieschap van de gemeenten Breskens, Hoofd plaat, Schoondijke en Groede, is thans in zoverre voldaan dat voor het college van B. en W. van Groede het pad is geëffend. Dit college zal de raad voorstellen tot de gemeenschappelijke regeling toe te treden. Zoals bekend waren de bezwaren van Groede vooral gericht op de plaats waar de eventuele industrieterreinen ge situeerd zouden worden. Men zag hier in een mogelijk gevaar voor de recrea tieve ontplooiing van de streek. In een brief, gericht aan de colleges van Bres kens, Hoofdplaat en Schoondijke als mede aan de heren J. van Tuinen, I. van der Jagt en het E.T.I. voor Zee land, betoogden B. en W. van Groede, dat de aanwijzing van de terreinen door deskundigen diende te geschieden. Men dacht hier o.m. aan de stedebouw- kundigen van de vier samenwerkende gemeenten. Gezien het feit dat de reeds gevestigde industrie (met name Bres kens) aanleiding heeft gegeven tot veie klachten, achtte men het van het groot ste belang dat de terreinen zo zouden gekozen worden, dat de recreatie .geen strobreed in de weg gelegd werd- Thans is een schrijven uitgegaan van de colleges van de vier samenwerken de gemeenten, waaruit blijkt dat de kwestie volledig, en tot ieders tevreden heid is geregeld. De vier colleges be sloten omtrent de plaats van het indus trieterrein advies in te winnen van de stedebouwkundigen, waarbij tevens overleg gepleegd zal worden met het E.T.I. en met de P.P.'D. (planologi sche dienst). Het besluit zo stipuleerde men nog eens werd in volledige harmo nie genomen, en is voor het college van Groede aanleiding- geworden de raad voor te stellen met de gemeenschappe lijke regeling thans accoord te gaan. SEROOSKERKE (W) Op de Vrou- wenpolderseweg ter hoogte van de Ka- detweg is gisteren de 76-jarige bromfiet ser B. W. uit Vrouwenpolder toen hij ineens de weg overstak door een volks wagenbusje met Branbantse vakantie gangers gegrepen. De man werd een eindje meegesleurd en daarna in de berm geduwd. Met een ernstige hoofd wond moest hij naar het Gasthuis in Middelburg vervoerd worden. zondering echter van de heer Weststrate. Daarvoor liet hij tenminste weinig twijfel bestaan. HÜ verweet de heer Weststrate open lijk dat hij „van elk wissewasje een ge weldige gebeurtenis maakte". Deze sa menwerking was uiterst moeilijk, omdat de heer Weststrate eenvoudig niet wilde meewerken aan de opbouw van de ge meente. De 'heer Engelse" was niet de enige die fors gesehut in stelling bracht. Ook de heer M. L. Mlarkusse (P. v. d. A.) maakte een opmerking die niets aan duidelijkheid te wensen overliet. De heer Markusse be klemtoonde dat de raadszittingen er zijn voor hét algemeen belang en dat het gaat om een brede behartiging van de ver schillende zaken. In dit verband had hij altijd prettig samengewerkt, maar er was een uitzondering, zo zei hij veelbeteke nend. De heer H. J. van Harn (AH.) maakte ook een opmerking in die richting. Hij vond het uiterst jammer dat de beide he ren weggingen en 'hij sloot zich aan bij de opmerkingen die over de heer Weststrate waren .gemaakt. De samenwerking is soms wel heel moeilijk zo zei hij. Dankwoorden werden voorts gesproken door ,de burge meester, de heer L. Cnossen en door wet houder G. van V-elzen. Tevoren had de heer Weststrate ge vraagd waarom de Hoge Raad geen arrest van 26 juni. In die vergadering was im mers een raadsbesluit vernietigd zo zei de heer Weststrate. De voorzitter ant woordde echter dat er geen sprake was geweest van vernietiging van een raads besluit. De verordening op de rioolbelas ting werd gewijizigd. De heer Weststrate was er tegen. Tenslotte vroeg de heer Zandijk bij de rondvraag naar de afwatering van de be graafplaats. Die zou niet voldoende zijn. Hij 'kreeg echter ten antwoord dat het in de praktijk geen moeilijkheden mee bracht omdat er uitwijkmogelijkheden zijn. Bij de spaarbank der Coöperatieve De heer M Schrijven, onderwijzer Boerenleenbank Nisse-Ovezande e.o. te aan de U.L.O.-school te Kruiningen slaagde voor het examen Duiis l.o. De heer P. Janse te Kruiningen. on derwijzer aan de U.L.O.-school ie Y - seke, slaagde voor het-examen Engels 1.0. N'sse werd dit jaar ingelegd "36 6S0.C3 en terugbetaald 728 ?S Het spaartegoed per 31 ju- r.iroes "938.135.36. Gedurende dit werden Ci nieuwe spaarrekeningen geopend. lende groepen. De laatste avond van het internationale volksdansfeest mag dan ook als een klinkend succes worden beschouwd. Het publiek genoot met volle teugen van het prachtige programma en tot laat in de avond was het gezellig op de Grote Markt in Goes. GOES.HeÖ Landbouw Coöperatie Centrum voor zuidwestelijk Nederland organiseert op woensdag 5 september in zaal Krijger een kredietdag. voor deze bijeenkomst worden o.m. uitgenodigd de besturen van de boerenleenbanken. Sprekers zijn ir. J. S. Keyser, direc teur van de Centrale Bank te Utrecht over „de functie van de boerenleen bank in deze tijd"; ir. N. A. Tonkens, medewerker van deze bank over „de kredietverlening op basis van bedrijfs economische gegevens" en de heer B. Meyers, directeur van het Z.L.M. boekhoudbureau over „bedrijfsuitkom- sten aan de hand van bedrijfs-economi- sche boekhoudingen" in. Tenslotte komt -een forum in actie om eventuele vragen te beantwoorden. Korfbal op Schouwen Westhoek-combinatie won van KNKB'-ers RENESSE. Een korfbalcombinatie samengesteld uit spelers van korf balclubs uit de Westhoek van Schou wen heeft in een uitstekende wed strijd met 71 gewonnen van een combinatie, bestaande uit leden van Deetos, P.S.V. en Actief. In hef begin zag het er naar uit dat de Schouwenaren onder de voet gelopen zouden worden want de gas ten waren in alle opzichten beter. Het was dan ook helemaal niet te verwon deren, dat de Westhoekers al spoedig tegen een 6—2 achterstand aan moes ten kijken waarvoor de PSV'er Fens had gezorgd door tweemaal achter el kaar in te schieten. Het volgende aan- valsvak van de Brabanders bracht er echter niet veel van- terecht en Schou wen kon zich nu wat los werken, het geen dan ook prompt gebeurde. De kansen welke zich voor de Zeeuwen voordeden werden steeds talrijker en toen er 18 minuten gespeeld waren schoot Geertje de Munnik (Zeemeeu wen) magnifiek in. (12). Schouwen werd nu zelfs sterker en werkte hard voor de gelijkmaker, welke niet lang op zich liet wachten en waarvan Ri- nus Kloet (Burgh) de maker werd. (22). De Westhoekers veerden nog meer op toen Ina Priester (Burgh) er met een doorloopbal 32 van maakte, wat ook de ruststand was. In de twee de helft schoot Henk Braam (Zee meeuwen) al na 2 minuten in maar Fens (PSV) doelpuntte spoedig tegen. (43). Een fraai doelpunt ontstond toen Joop Hanse (Burgh) van onder de korf op 53 bracht. Duidelijk bleek ook nu weer dat deze Burghspeler tot de topspelers van de SDKB behoort. Toen de gasten een strafworp kregen toegewezen maakte Poedero van Ac tief geen fout. (5—4). Schouwen bleef echter enthousiast verder spelen en zijn volhouden werd rijkelijk beloond met twee treffers. Eerst schoot Adrie van der Weele van Burgh Schouwen naar 64 en kort voor tijd maakte Jaap Geleijnse (Veloeitas) aan alle onzekerheid een einde door de eind stand op 74 te bepalen. Het ware te wensen da't men op Schouwen meer van dergelijke wedstrijden op touw kon zetten, want van deze gast-korf- ballers viel in vele opzichten nog wel wat te leren. i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3