Uno moet 18 september akkoord op tafel hebben Krap tijdschema voor behandeling van de kwestie Nw.*Guinea Kalmte keert weer onder burgers in Hollandia BAITING IN PARIJS Soblen moet terug naar Amerika BRITSE REGERING ZOEKT REM OP NEO-NAZISME 00* Hti&f „DEN HAAG" VERWACHT POSITIEF BESLUIT Duitse leger niet groter WEDUWE MET HANDDOEK GEWURGD NEDERLANDSE DOOR STRAAT BUS ALLEEN IN SAN REMO MRS. FINKBINE NAAR ZWEDEN Gemeenten kopen samen aardgas De Bilt: Droog Belgisch dorp op kruitvat MAN VERDRINKT ZIJN ZOONTJE NKRUMAH BLEEF ONGEDEERD BIJ AANSLAG PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Stimuhms vrijetijdsverf kwaliteitsverf 47 kleurstalen 10 ct in de winkel DEUGDELIJK VOOROVERLEG Geen spoorreduetie voor studenten 17 augustus Dollars voor Djakarta HET WEER OVERAL Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. 3. Breaker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Temeuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierlkzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w., f 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17c JAARGANG uo. 3118 Vrijdag 3 augustus 1962 KRACHTTOER VOOR PARLEMENT door Wim Hoffmann onze speciale verslaggever in Nieuw-Guinea) HOLLANDIA. De stemming van de burgerij in Hollandia is wat kalmer geworden. Sommi gen betreuren het alweer, dat zij zich zo snel voor evacuatie hebben opgegeven. De consig natie van de troepen van mid dernacht tot zeven uur 's mor gens is gisteren opgeheven. In de praktijk betekent dat een lichte vermindering van de graad van paraatheid. Er staan in Hollandia vierhonderd vrou wen en kinderen klaar om te ver trekken zodra zij worden opgeroepen. Het aantal dat zich voor vertrek heeft opgegeven is veel groter. De vol gende week zal de DC-8, die al door de K.L.M. achter de hand was gehou- r-< r vergroting van de vervoerscapaciteit. Het wegtrekken van onderwijzers en de te verwachten sluiting van scholen is een extra stimulans om vrouw en kin deren naar Nederland te sturen. De kinderen komen dan juist op tijd voor het nieuwe schooljaar. Schout-bij-nacht Reeser verklaarde gis teren: „Of er nu politiek ontspan ning is ingetreden of niet, ik moet de strijdmacht paraat houden. Er is in de militaire toestand geen toespitsing, maar ook geen verminderde waak zaamheid". ,,Wij staan met het geweer bij de voet", zo zei hij. ,,Het zou onverstan dig zijn het geweer in een kastje te bergen, omdat de regeling van het ge schil vordering schijnt te maken". „Een eventuele overdracht van de mi litaire taak zou geen hoofdbrekens kos ten indien de wederpartij een even goed georganiseerd militair apparaat zou hebben". Of tijdens een eventue le overdrachtsperiode de strijdmacht zou kunnen worden ingekrompen en dus een vervroegde repatriëring van een deel van de militairen mogelijk zou zijn, hing volgens de heer Reeser af van de politieke beoordeling van de toestand door de regering. Mocht de repatriëring van de burgers en de militairen wellicht ten dele in dezelfde tijd vallen, dan dacht de schout-bij-nacht dat het transportpro bleem best viel op te lossen. „De re gering hoeft uit onze grote koopvaardij vloot maar enkele schepen hier naar toe te dirigeren". Vertraging Intussen is de aankomst van het eerste extra-vliegtuig met evacués uit Nieuw- Guinea nog al vertraagd. De super- constallation waarmee zij reisden staat met motorstoring in Beiroet. Vanoch tend is een andere superconnie naar die plaats vertrokken om de passagiers op te halen. Zij worden nu te middernacht op Schiphol verwacht. Het toestel dat de passagiers ophaalt, zal onderdelen meenemen voor het vlieg tuig dat in Beiroet staat. Dat kan dan daar worden gerepareerd, waarna het naar Bangkok kan terugkeren om nieu we evacués op te halen. Het vervoers- schema komt op die wijze niet in de war. Te Wezep zal de Willem de Zwijger kazerne ter beschikking komen van het ministerie van maatschappelijk werk. De afdeling lichte luchtaoelar- tillerie die daar nu nog gelegerd is, zal worden overgeplaatst naar de le gerplaats 't Harde. Het ministerie beschouwt de ruimte, die de kazetne verschaft, als reserve. Het beschikt over een aantal opvangcen tra, maar als die bij een onverwacht grote terugkeer van landgenoten in één keer, niet toereikend zouden zijn kan de kazerne worden gebruikt. BRUSSEL (ANP). Het Belgische plaatsje Ploegsteert, in de buurt van Ieperen, heeft de afgelopen 44 jaar op een kruitvat gestaan, zo meldt het Vlaamse blad het Laatste Nieuws. Bij het aanleggen van een riolering ontdekte men dat er zich onder het dorp een opslagplaats van ruim twintig ton artilleriegranaten bevond, die de Duitsers daar in 1918 hadden achterge laten. Dwars over de opslagplaats is in de loop der jaren een weg aangelegd en er vlak bij zijn huizen en een school gebouwd. De Belgische mijnopruimingsdienst heeft reeds tien ton van de explosieven geborgen. LONDEN Dr. Robert Soblen krijgt in Engeland geen politiek asiel. De Britse regering heeft de Israëlische luchtvaartmaatschap pij El-Al verzocht deze in de Ver enigde Staten tot levenslang ver oordeelde spion naar New York te brengen. Aldus deelde de Britse minister van binnenlandse zaken, Henry Brooke, gisteren in het La gerhuis mee. Soblen kwam ook met een vliegtuig van deze maatschappij naar Enge land. Het toestel zou hem naar Ame rika brengen, maar de verwondingen die Soblen zich in het toestel toe bracht, dwongen hem in Londen van boord te gaan. Soblen h-eft vergeefs geprobeerd in Engeland te mogen blijven. De mi nister vond dat er geen enkele reden is om de toestand die bestond toen Soblen zijn reis in Londen onderbrak, niet te herstellen. Mer zou hem zeker de toegang tot Engeland geweigerd hebben, aldus minister Brooke, als hij indertijd niet g.wond was gefeest. Zoals men weet ontsnapte dr. So blen uit Amerika juist voordat hij de gevangenis in moest. Hij ging met een paspoort van zijn broer naar Is raël, dat hem op zijn beurt uitwees. Soblen lijdt aan een ongeneeslijke bloedziekte. Tsjechoslowakije ;eft aangeboden hem asiel te verlenen. MAASTRICHT. In een vlaag van woede heeft de 38-jarige W. van H. uit Heerlen gistermiddag in Maas tricht de 38-jarige weduwe A. M. L. S.-T. in haar slaapkamer met een handdoek gewurgd. Van H. kende de weduwe al uit de tijd toen haar man nog leefde en kwam haar vrij geregeld bezoeken. In de loop der jaren was hij een vaste vriend des huizes geworden. Ook gistermiddag ging hij bij de vrouw, die in het Anna- dal-flatgebouw woonde, op bezoek. Er is toen ruzie over financiële kwesties ontstaan. De man liet duidelijk merken, dat hij zo langzamerhand het geld wel eens terug wilde zien, dat hij de wedu we in de loop der jaren had verstrekt. Het gesprek ontaardde in een heftige woordenstrijd, die tenslotte zo hoog op liep dat Van H. een voor het grijpen lig gende handdoek pakte en de vrouw daarmee wurgde. Geheel overstuur verliet Van H. daar op het flatgebouw. Hij ging naar zijn baas in Kerkrade, aan wie hij alles op biechtte. Samen gingen zij toen naar het politiebureau van Kerkrade en de politie daar nam contact op met het hoofdbureau in Maastricht. Van H. werd terstond naar Maastricht overgebracht, waar hij werd verhoord. Hij gaf vol mondig toe de weduwe te hebben ge wurgd. Hij werd opgesloten in het huis van bewaring en zal vandaag voor de officier van justitie worden geleid. Vier kinderen De weduwe had vier kinderen, een dochter van zeventien en drie zoons van zeven tot elf jaar. Geen van hen was thuis, toen het drama in de flat zich voltrok. Het meisje werkte in Maas tricht en de drie jongens maakten een fietstocht. Ze werden door de politie bij hun thuiskomst opgevangen en van het gebeurde op de hoogte gebracht. Dr. J. Zeldenrust van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag heeft gis teravond sectie verricht. Manuel Prado, de afgezette pre sident van Peru, is in Parijs aange komen. Hij is vrijwillig in balling schap gegaan. Prado, die door zijn vrouw verge zeld was, heeft voorlopig zijn intrek genomen in een hotel. Hij hoopt spoedig een woning te kunnen huren. Hij bezit wel een huis in Parijs, doch dat is verhuurd. (Ingezonden mededeling Van onze correspondent EINDHOVEN. De 34-jarige portier M.S. uit Eindhoven heeft zijn vierjarig zoontje door verdrinking om het leven gebracht. De man, die al geruime tijd overspannen was, heeft gehandeld in een vlaag van verstandsverbijstering. Toen zijn vrouw afwezig was is hij woensdagavond met zijn zoontje (enig kind) naar de rivier De Dommel in Son gefietst. Hij liep daar met zijn kind op de arm het water in. In het diepe gedeelte heeft hij het jongetje enige tijd onder water gehouden. Toen hij tot bezinning kwam was het kind al overleden. S. vroeg daarop enkele kinderen, die aan de oever van de Dommel aan het spelen waren, hulp te halen. Deze was spoedig ter plaatse. Enige voorbijgan gers hebben nog geprobeerd het leven van het kind te redden door kunstma tige ademhaling toe te passen, maar vergeefs. Ook een ijlings gewaarschuw de arts stond machteloos. Het jongetje werd naar het St. Jo zefziekenhuis in Eindhoven vervoerd, waar slechts de dood kon worden ge constateerd. Dezelfde avond nog heeft de rijkspolitie van Son de man ver hoord en opgesloten. Aanvankelijk vertelde hij de politie dat het kind van een latje was geschoven, later be kende hij het kind te hebben gedood. Gistermiddag is hij voorgeleid voor de officier van justitie in Den Bosch. SAN REMO (A.P.). Een Neder landse toerbus Teeft in San Remo over een afstand van 180 meter onbe mand door een drukke straat gereden. Hij boorde zich ten slotte door een muur van het station heen en kwam op de spoorbaan tot stilstand. Op de trottoirs van de steile straat, waarin de bus geparkeerd had ge staan, liepen veel wandelaars en er was druk autoverkeer. Niettemin werd niemand gewond. De bus schoot door zijn remmen, vlak nadat de chauffeur en de 24 passagiers waren uitgestapt. De chauffeur de dertigjarige J. Visser uit Den Helder werd een paar uur later wegens nalatigheid tot een kleine boete veroordeeld. LOS ANGELES (Reuter UPI). - Mevrouw Sherri Finkbine, die in de Verenigde Staten tevergeefs had getracht toestemming te krij gen voor abortus omdat zij vrees de een mismaakt kind ter wereld te zullen brengen, heeft gisteren passage geboekt naar Zweden. De Zweedse raad voor de volksge zondheid heeft intussen bekend ge maakt dat zeven Zweedse vrouwen, die tijdens de zwangerschap het ge wraakte slaapmiddel thalidomide (sof- tenon) hadden gebruikt, toestemming hebben gekregen voor abortus pro- vocatus, nadat röntgenfoto's hadden aangetoond dat de embroy inder daad misvormingen vertoonden. In Zweden is vruchtafdrijving op medi sche gronden wettelijk toegestaan na fiat van de rechter. Mevrouw Finkbine (30) die in ge zelschap van haar man reist, zal zaterdag in Stockholm aankomen. Het echtpaar, dat vier gezonde kinderen heeft, had in Amerika geen toestem ming hunnen krijgen daar de Ameri kaanse wetten slechts abortus toe staan in die gevallen waar het leven van de moeder zelf gevaar loopt. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Het Nederlandse parlement zal nog tij dens zijn zomerreces een krachttoer moeten leveren om de kwestie Nieuw-Guinea tot een einde te brengen. De Alge mene Vergadering van de Verenigde Naties moet namelijk als zij op 18 september bijeenkomt de beschikking hebben over een door de parlementen van Nederland en Indonesië bekrachtigd akkoord betreffende de overdracht van Nieuw- Guinea, de instemming met het beheer door de Verenigde Naties en de uitoefening van het zelfbeschikkingsrecht door de Papoea's. Het tijdschema van werkzaamheden om het zover te brengen zou er als volgt uit kunnen zien: de uitwerking van de technische bijzonderheden van de voor lopige afspraak is nu reeds aan de gang; 2 de regering beoordeelt deze afspraak en neemt haar beslissing, wat nog vandaag kan gebeuren; o 3 volgende week worden de Tweede-Kamercommissie voor bui tenlandse zaken en die voor defensie, mogelijk daarna ook die van de Eerste Kamer, vertrouwelijk ingelicht; 4 tegen midden augustus volgen de beslissende onderhandelingen in Washington tussen dr. Van Roijen en dr. Subandrio onder leiding van Oe Thant, waarbij dan de Verenigde Naties voor het eerst rechtstreeks als partij fungeren; 5 tekening van de overeenkomst, mogelijk omstreeks 15 augustus dit met het oog op de betekenis van een afkondiging van het akkoord door Soekarno op de voor Indonesië als nationale dag geldende 17e augustus; 5 kort daarop indiening van het wetsontwerp tot goedkeuring van deze internationale overeenkomst bij de Tweede Kamer, nadat mogelijkerwijs wederom vertrouwelijk overleg in de commissies is geweest; 7 de laatste week van augustus openbare behandeling van dit wetsontwerp in de Tweede Kamer; g uiterlijk in de tweede week van september tenslotte de openbare behandeling in de Eerste Kamer. Bij dit alles dient men in het oog te houden, dat als derde partij in deze overeenkomst de Uno zal optreden. Aan de Uno is zelfs in eerste aanleg de belangrijkste taak toebedacht, namelijk de overneming van het beheer over Nieuw-Guinea en daarna de uitoefening ervan. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zal slechts een be sluit kunnen nemen op grond van de volledige instemming van de beide andere partijen, welke instemming niet anders dan door middel van een parlementaire bekrachtiging tot stand kan komen. Dit eist althans van onze Staten-Generaal een uiterste krachtsinspan ning en een stuk parlementaire arbeid onder de zweep van de tijd. Het zal een zorgvuldige voorbereiding eisen en ook deugdelijk vertrouwelijk vooroverleg in de commissies om dit alles op tijd tot een goed einde te brengen. Van onze correspondent LONDEN De Britse regering onderzoekt of het haar mogelijk gemaakt kan worden openbare betogingen van neo-nazistische organisaties te verbieden. Tot nu toe voorziet de wet in die moge lijkheid niet. Dit deelde de minister van binnenlandse zaken, Henry Brooke, gisteren in het Lagerhuis mede in een verklaring die hij aflegde over de jongste relletjes in Londen en Manchester (waar de volks woede zich tegen betogingen van sir Oswald Mosley's Union Mo vement richtte) en Dudley (waar blanken de laatste dagen jacht maakten op negers). De politie zal streng blijven optreden om alle verstoringen van de openbare orde de kop in te drukken, aldus minister Brooke. DEN HAAG. 'Aan studenten zal geen reductie op de tarieven van de Spoorwegen worden gegeven. Dat heeft de minister van verkeer en waterstaat geantwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid Roolvink (kath. v.). De minister zegt, dat een bijzonder ta rief voor studenten met het oog op de huidige subsidiepolitiek niet wenselijk is. Het Kamerlid had gevraagd of de minister bij het overleg over verhoging van de spoorwegtarieven een bijzondere regeling voor studenten wilde overwe gen. Eerder op de dag had Brooke een delegatie van negen vooraanstaande leden van de joodse gemeenschap in Engeland ontvangen, onder wie sir Barnett, lid van het Lagerhuis en de opperrabbijn van Engeland, dr. Is raël Brodie. Ook afgevaardigden van joodse oudstrijders maakten deel uit van deze delegatie. Met grote nadruk vroegen deze vertegenwoordigers van de Britse joden de minister alle betogingen waarop propaganda wordt gemaakt voor rassendiscriminatie, te verbie den. Zij vestigden de aandacht van de minister op de activiteit van neo- fascistische groepen in Engeland en vroegen hem maatregelen te nemen tegen het verkondigen van rassen haat. Opperrabbijn Brodie heeft alle sy nagogen in Engeland gevraagd za terdag speciale gebeden te zeggen ter nagedachtenis van de slachtof fers van de nazivervolging. „Het kwaad waarvan wij allen dachten dat het wasverworpen, laat zijn afzichtelijke gezicht weer zien", al dus schreef dr. Brodie. „En nota bene in Engeland. Zelfs in het hart van de Britse hoofdstad wordt er weer antisemietische propaganda ge maakt." Minister Brooke zei nog in het La gerhuis dat het probleem waar hij mee worstelt dit is: hoe handhaven we het recht van het vrije woord, terwijl we het aanzetten tot rassen haat afdoende tegengaan. De om vang van de volkswoede in alle ge vallen waarin die zich de laatste da gen manifesteerde, is diep verontrus tend, aldus de minister. „Hoe wij ook bepaalde denkbeelden van een zeer kleine minderheid verafschuwen, het gebruik van lichamelijk geweld om te voorkomen dat die worden ver kondigd, kunnen wij niet toestaan." Intussen heeft een conservatief La gerhuislid een wetsontwerp bij het parlement ingediend waarin het aan zetten tot rassenhaat als een straf bare daad wordt omschreven. Minis ter Brooke heeft beloofd te onderzoe ken of dit ontwerp mogelijkheden biedt. Grens dicht De minister heeft intussen de bin nenkomst in Engeland van een aan tal neo-nazi's uit het buitenland ver boden. Dezen zouden deelnemen aar een congres dat Colin Jordan, de leider van de Britse nationaal-socia- listische beweging wil beleggen. Jor dan is de onderwijzer in Coventry die wegens zijn nazistische activitei ten is geschorst en ontslag kreeg aangezegd. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL Ambassadeur Van Roijen heeft zich gisterochtend op Schiphol optimistisch uitgelaten over de stand van zaken in het geschil tussen Indonesië en Neder land. In uiterst weinig woorden vertelde hij dat minister Subandrio en hij waren gekomen tot een over eenkomst, die hij aanvaardbaar acht. „Er is een uitvoerige regeling getroffen voor het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's", zei hij. „Er zijn waarborgen voor een zinvolle uitspraak van de be volking van Nieuw-Guinea over haar toekomst". De heer Van Royen z^l de ministerraad, die hem grote volmachten heeft ge geven, vandaag voorlichten. Gister avond heeft hij reeds met leden van de „Nieuw-Guineakern" uit het kabi net gesproken. In Den Haag is men over de beslissing, die president Soekarno zal nemen niet pessimistisch gestemd. Men rekent er op dat de president als het even kan op 17 augustus, de onafhankelijkheids dag, het Indonesische volk een positief resultaat zal willen voorhouden. Bovendien, zo redeneert men, zal de Indonesische legerleiding er weinig in Zien om, indien president Soekarno niet geheel tevreden zou zijn over de resultaten, de acties tegen Nieuw- Guinea te hervatten. Die zijn zinloos omdat, hoe dan ook, de bereikte over eenkomst voorziet in een bestuurs- overdracht op emetgen naar de duur van het hele Nederlands-Indonesische conflict uiterst korte termijn. Minister Subrandio heeft gisteren een onderhoud van een uur gehad met pre sident Soekarno. Hij zei na afloop daarvan: „Ik heb aan de president rap port uitgebracht over mijn missie en dat rapport wordt nu zorgvuldig door de president bestudeerd". Bij zijn aan komst in Djakarta eerder op de dag, had hij gezegd dat bij de in Washing ton bereikte overeenstemming: de In donesische verlangens inzake de toe komst van Westelijk Nieuw-Guinea voor «het grootste deel zijn vervuld". De „operationele staf voor de bevrijding van West-Irian" zal verdere besprekin gen voeren onder leiding van president Soekarno. WASHINGTON (Reuter). Een groep Amerikaanse economen heeft president Kennedy een vijf-jarenplan voor hulp aan Indonesië aanbevolen van in totaal 390 miljoen dollar, waar van de Verenigde Staten 235 miljoen (d.i. 864 miljoen gulden) voor zijn re kening zou nemen in leningen en gif ten. De groep heeft in Indonesië een eco nomisch onderzoek verricht ten behoe ve van de volvoering van een aanbod voor hulpverlening dat Kennedy in april 1961 aan president Soekarno heeft gedaan. De laatste bracht toen een bezoek aan de Verenigde Staten. Deze aanbeveling geeft meer ach tergrond aan de waarschuwing van president Kennedy dat Indonesië niet zou kunnen rekenen op hulpverlening van Amerika, wanneer het een redelij ke oplossing van de kwestie-Nieuw- Guinea onmogelijk zou maken en op nieuw zou overgaan tot militaire actie. MINISTER STRAUSS: BONN (UPI) De Westduitse mi nister van defensie, Strauss, is fel van leer getrokken tegen de Ameri kaanse voorstellen om de Westduit se strijdkrachten met veertig procent uit te breiden tot 700.000 officieren en manschappen. Strauss zei dat er geen sprake van kan zijn dat de bondsrepubliek een gewapende macht van meer dan de huidige 500.000 man op de been brengt. De Amerikaanse cis werd gesteld op de halfjaarlijkse ministeriële bijeen komst van de Navo in Athene van twee maanden geleden. Een van de overwegingen van minister Strauss is dat de Westeuropese landen altijd het volle recht moeten hebben om zelf hun wapen? te kiezen bij een mogelijk con flict met de Russen. De bewindsman had dit standpunt verleden week nogmaals naar voren ge bracht in een redevoering. Hoewel hij het niet met zoveel woorden zei, weet men dat Strauss antwoord gaf op de meningen die generaal Taylor had weergegeven in zijn boek: „The uncer tain Trumpet." Daarin stelde Taylor dat de Verenigde Staten alleen van kernwapens gebruik dienen te maken wanneer zij binnen hun eigen grenzen worden aangevallen. Strauss vreest dat de Amerikaanse eis dat Duitsland een grotere conventione le strijdmacht op de been brengt, be tekent dat Taylors zienswijze veld ge wonnen heeft. Schrikt u niet meneeruw vrouw kan moeilijk de kleur van het plafond kiezen Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Sedert minister De Pous de nota over het in het Noorden van ons land gevonden aardgas heeft ingediend is een aantal gemeenten in verschillende delen yan ons land over eengekomen gezamenlijk aardgas te kopen. De verkoop van het aardgas komt in handen van een nieuw op te richten gasmaatschappij, waarin de staat, de N.A.M. (Shell en Esso) en de Staatsmijnen zullen deelnemen. Veel kleine en middelgrote gemeen ten die een eigen gasbedrijf hebben of gas betrekken van een ander gasbe drijf, hebben zich nu bij een groot gemeentelijk of provinciaal gasbedrijf aangèsloten om gezamenlijk het aard gas goedkoper te kunnen afnemen. In Limburg heeft een aantal ge meenten zich verenigd in Limagas, gemeenten op de Noord-Veluwe in Novegas. Ook in Groningen en Drente bestaan nu plannen tot het aanleggen van een aardghsnet, waarbij veertien gemeenten worden betrokken. De aanleg van de leidingen, die de gemeenten gezamenlijk moeten,betalen, vraagt in Groningen en Drente een investering van zes miljoen gulden. Nieuw te bouwen stadswijken in Groningen zullen direct op het aard- gasnet worden aangesloten. De bin nenstad zal het met stadsgas moeten blijven doen. De prijs daarvan zal evenwel ook dalen zodra het nieuwe aardgas wordt betrokken. ACCRA President N'krumah van Ghana is ongedeerd gebleven tijdens een aanslag die woensdag avond op hem werd gepleegd. Daar bij kwam een man om het leven en raakte een van Nkrumahs adju danten ernstig gewond. 56 mensen kregen lichte verwondingen. De aanslag werd in een dorpje aan de grens van Ghana en Boven Volta gepleegd. De president liep juist tus sen een enthousiast juichende menig te door, toen er een handgranaat naar hem werd gegooid. Een man die langs de weg stond werd dodelijk ge wond. Er brak paniek uit. Ongeveer 25 mensen werden gearresteerd. Een van ■hen is waarschijnlijk de dader. Men heeft er nog geen idee van wie deze man is. Er werd gesproken over een vreemdeling uit de noordelijk» gebieden, van een vreemdeling die u?. het buitenland kwam en van iemand die met de president mee was ge reisd. Het weerbericht van het K.N.M.I., geldig tot heden avond: Af en toe zonne schijn en op de meeste plaatsen droog weer. Zwak ke tot matige zuid westelijke wind. Ongeveer dezelfde maximumtempera turen. MIESJE: Ideaal kan ik het niet noe men. 4 augustus: zon op 5.05, onder 20.26; maan op 9.05, onder 22.15. Helsinki wind max.t. n.sl. z.bew. W 16 0 Stockholm z.bew. zw 14 6 Oslo h.bew. ozo 23 0 Kopenhagen regen WNW 18 0.1 Aberdeen z.bew. zzo 17 0 Londen h.bew. wzw 22 0 Amsterdam onb. NNW 20 0 Brussel h.bew. N 23 0 Luxemburg z.bew. NW 25 2 Parijs z.bew. stil 25 1 Bordeaux h.bew. W 25 0 Grenoble l.bew. NW 33 0 Nice onb. ZO 26 0 Berlijn z.bew. NO 24 0 Frankfurt g.bew. NNW 30 0 München l.bew. ZW 31 0 Zürich h.bew. NNW 31 0 Genève l.bew. NNW 33 0 Locarno l.bew. stil 29 0 Wenen onb. ZZO 30 0 Innsbruck h.bew. stil 32 0 Belgrado onb. OZO 29 0 Athene onb. NO 31 0 Rome onb. ZW 33 0 Ajaccio onb. zw 28 0 Madrid onb. ZW 33 0 Mallorca h.bew. z 31 0 Lissabon onb. NW 31 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1