GAAF WATERLEIDINGBEDRIJF VOOR ZD-EN NRD-BEVELA P D BertStruys wil geen „slavendrijver" zijn Hiftf v&igêfm SBKU HALEN! „Ik begin weer opnieuw" Het fruit moet niet te vroeg geplukt worden 7 *52? AKKERTJES Kroon op werk Vloot filmende Vlamingen in onze provincie Donderdag 2 augustus 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Zeeuwsch Dagblad Akkoord HEL GESLAAGD Ir. M. J. Stoel Feuerstein geeft opvolger Plezierig Wasdagen Waterleidingbedrijf is geen apotheek „Pracht stel" „Huzarenstukjes" Doel bereikt VOUWBLAD VOOR ZEEUWSE TELERS Hard bedrijf Zeeuwse interesse Volmaakt Raad Kapelle vergadert Open strandkerk in Cadzand-bad Kans op broedval VAKANTIE Tien jaar badgast in Westkapelle Weer tewaterlating bij Tholen Nogmaals: de brug van Borssele Protestants-Christelijk is voorbarig om thans reeds te zeggen dat tussen Indonesië en Nederland overeenstemming is be reikt inzake de kwestie-Nieuw-Guinea. De besprekingen tussen de beide de legaties zijn voorlopig afgesloten met een ontwerp-akkoord, zoals van Indo nesische zijde is verklaard. Over de meest belangrijke zaken is men in principe tot overeenstemming geko men. En met „men" bedoelen wij dan de onderhandelaars, die in Amerika samen hebben gesproken. Met meer dan gewone spanning moet nu wor den afgewacht hoe president Soekarno de zeer machtige man in de „ge leide democratie" zal reageren. Hij heeft in de afgelopen maanden tal van redevoeringen gehouden en zeer krasse uitspraken over Nieuw- Guinea gedaan. Hij zal nu, wil hij het voorlopig akkoord aanvaarden, ietwat moeten terugkrabbelen, Soekarno zal moeten zoeken naar een mogelijkheid om het Indonesische volk duidelijk te maken dat, hoewel er van een com promis sprake is, hij toch de volle winst heeft behaald, want in de voor bije weken heeft hij het volk verkon digd dat hij slechts met het volle pond tevreden zou zijn. Het is moeilijk een oordeel te geven over het voorlopig akkoord. Om dat te kunnen doen moeten eerst de details bekend zijn. Op welke wijze zal het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's in de praktijk worden gerealiseerd en welke garanties zijn er voor een we zenlijke uitvoering van het erkende zelfbeschikkingsrecht? Ook is het van belang dat duidelijk wordt gezegd wat beide partijen precies onder zelf beschikkingsrecht verstaan. Heeft men er een formule voor gevonden, die naar twee zijden kan worden uitge legd? Een dergelijke „oplossing" zou zeer te betreuren zijn. Het is intussen wel duidelijk gewor den dat de Nederlandse regering in de onderhandelingspositie bijna voort durend met de rug tegen de muur heeft gestaan. Wij kunnen spreken over recht en rechtvaardigheid en het is goed dat het ook bij de behan deling van de kwestie-Nieuw-Guinea is gedaan maar in de internationale politiek komt men er helaas nog niet met alleen deze begrippen te hanteren. Afgezien van het feit dat met be trekking tot de begrippen recht en rechtvaardigheid meer dan één inter pretatie voor mogelijk en juist wordt gehouden, wordt in het internationale overleg ook in zeer ruime mate reke ning gehouden met overwegingen van tactische aard en met doelmatigheid. Naarmate een land groter is en in de internationale wereld meer gezag en invloed heeft, kan het zijn eigen visie op het rechtsbegrip met meer kracht verdedigen en pogen tot gel ding te brengen. Heden ten dage staat achter het recht nog de macht en men mag de verzuchting slaken dat op in ternationaal terrein steeds meer de overtuiging veld zal winnen dat recht een begrip op zichzelf is. Tal van besprekingen zouden er zuiverder en eerlijker door worden. Naar onze mening heeft de Neder landse regering, uitgaande van het recht zoals zij dat zag met betrekking tot de Papoea's, in de afgelopen maanden steeds meer rekening moe ten houden met de machtsontwikke ling en de tactiek, die door andere, grotere landen daarnaast en vooral ook daarboven werden gemanifesteerd en/of gewenst, dikwijls zelfs dringend gewenst. Er zijn mensen, die kritiek hebben op de wijze, waarop de Nederlandse regering en in het bijzonder de minister van Buitenlandse Zaken, de heer Luns de kwestie-Nieuw- Guinea heeft behandeld. Er is onge twijfeld ook reden voor kritiek op onderdelen. Men moet echter tevens bedenken dat de Nederlandse rege ring en 'dat strekt haar tot eer voortdurend het volle accent heeft gelegd op het begrip recht. Uitgaande van dit begrip wilde men met Indo nesië praten en het is beslist niet de schuld van de Nederlandse regering dat onzuivere elementen zijn tussen- geschoven. Het is ook onbillijk de heer Luns te verwijten dat hij niét zeer vroeg tijdig heeft besloten van andere nor men dan de door het recht bepaalde mede uit te gaan bij het pogen te zoeken van een oplossing. Wij hopen van harte dat de thgns bereikte oplossing zal blijken in het belang van de Papoea's te zijn en tevens dat nu ook ernstig zal worden gestreefd naar herstel van de normale verhoudingen met Indonesië. Bondspenningmeester SDKB naar Duits korfbalkamp ZIERIKZEE. Naar wij van de Schouwen-Duivelandse Korfbalbond ver nemen is de Bondspenningmeester van de S.D.K.B.. de heer L. van Poperong uit Nieuwerkerk met zijn echtgenote naar Ruspe in Duitsland vertrokken om daar samen met zijn vrouw deel uit te maken van een jeugdkamp voor korf ballers. Dit kamp wordt van 1 t.m. 12 augustus in deze Duitse plaats georga niseerd door de K.N.K.B. Het korfbal echtpaar uit Schouwen-Duiveland reist op eigen gelegenheid naar Utrecht van waar de reis verder per bus wordt ge maakt. welke reis acht uur in beslag zal nemen. Begrafenis oud-burgemeester Steinerding te Voorburg SOUBURG. De «begrafenis van de overleden oud-burgemeester van Sou- burg, de heer A. H. S. Stemerding, zal plaats vinden op vrijdag 3 augustus, des middags twee uur op de Oosterbegraaf plaats te Voorburg. Na afloop van de begrafenis zal in de aula gelegenheid zijn de familie te condoleren. MIDDELBURG. Tijdens de examens, af genomen in Den Haag ter verkrijging van de bevoegdheid LO-tekenen, slaagden de vol gende kandidaten, alle leerlingen van een c-cursus aan de rijkskweekschool te Middel burg: mej. G. Jagt te Middelburg, mej. J. v. Leeuwen te Souburg, de heer J. van Won- dergem te Goes, de heer L. Beijer te Mid delburg, de heer H, Roozenmond te Goes. Van een onzer verslaggevers GOES. De zetel iri bet directiekantoor van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid- Beveland" wordt nog bezet door ir. M. J. Stoel Feuerstein. Sinds gisteren is hij echter geen directeur meer van dit waterleidingbedrijf, waaraan ir. Stoel meer dan 20 jaar zijn beste krachten heeft gegeven. Hij blijft nog een maand adviserend medewerker van zijn opvolger, de nog jonge ir. T. Verheul. Op 7 september wordt ir. M. J. Stoel Feuerstein officieel uitgeluid. Eind juli is ir. Stoel 65 jaar geworden en dat betekent ook voor hem, dat zijn tijd van pensionering is aangebroken. Het hart van ir. Stoel is echter niet met weemoed vervuld. Heel nuchter ziet hij deze mijlpaal in zijn leven onder bet oog. Hij zegt: „Ik begin weer opnieuw en het is net alsof ik een nieuwe functie ga bekleden". Wat de scheidende waterleiding-directeur precies gaat doen weet hij nog niet. Maar dat hij van een welverdiende rust gaat genieten kunnen wij moeilijk geloven. „Je moej bezig blijven, want anders loop je de kans in te suffen". Ir. Stoel is er zich terdege van bewust, dat hij gemakkelijk praten heeft, want hij is kerngezond. „De dokter kennen mijn vrouw en ik niet" redeneert hij. Zonder overdrijving ban worden gezegd, dat ir. Stoel een gaaf wa terleidingbedrijf overgeeft aan zijn opvolger. Met een goede bedrijfsze kerheid en met een uitstekende kwaliteit water. „Als privé-bedrijf zou ik het dolgraag overnemen", zo vertrouwt hij ons toe. Als de kroon op zijn werk mag ongetwijfeld worden beschouwd het feit, dat aan het slot van zijn loop baan in elk perceel in het conces siegebied een waterkraan is aange bracht. Ais een van de eerste wa terleidingbedrijven werd voor de Bevelanden het honderd pet-plan volledig voltooid. „Het hoogste doel, dat ik me had igesteld, is bereikt", zegt hij, „en als dat punt eenmaal is bereikt krijg je het gevoel, dat je iets an ders moet gaan doen. Voor mij is dat mijn pensionering. Hoe plezierig het allemaal is geweest ir. Stoel be schouwt het bereiken van zijn 65ste verjaardag als een welkome veran dering in de dagelijkse gang van za ken. Hat is voor ir. Stoel inderdaad een reuze plezierige tijd geweest bij de waterleidingmaatschappij „Zuid- Beveland". December 1939 stapte hij voor de eerste maal als inge nieur in algemene dienst de deur binnen van het waterleidingbedrijf aan de Frans den Hollanderlaan, toen nog Stationsweg geheten. Te voren was hij werkzaam geweest op een zilverfabriek in Voorschoten, ■bij 'Philips en als adviseur bij het Rijksinstituut voor Drinkwatervoor ziening te Den Haag. Op 'I januari 1942 werd hij -opvol ger van directeur ir. J. van Poel geest. Ruim 20 jaar heeft dus jr. Stoel op deskundige .wijze leiding aan het waterleidingbedrijf 'gege ven. Hij heeft zijn taak als directeur altijd serieus opgevat. „Als water leidingbedrijf heb je, te maken met hygiëne en de volksgezondheid. En als directeur heb je er voor te zor gen dat voor weinig geld voldoende water beschikbaar is voor de huis houdelijke bezigheden en voor de hygiëne. n de zomer worden echter vele tuintjes gesproeid en andere „kun sten" uitgehaald met het water. Moet het bedrijf daarvoor ongelimi teerd water beschikbaar stellen? Het is een moeilijke vraag, want dat vraagt een .grote investering. Meestal wordt een compromis be reikt, waardoor het mogelijk is de moeilijkheden in de zomer vaak te beperken tot enkele weken." Ook de wasdagen zit ir. Stoel een beetje dwars. Waarom moeten nu alle vrouwen perse op maandag wassen en op vrijdag de straatjes schrobben? Op die dagen is er geen water aan te halen, terwijl op de andere dagen er water over is. Gek scherend merkt ir. Stoel in dit ver band op: laten alle Annie's op maandag wassen en de Ria's op dinsdag. r. Stoel beschouwt het waterlei- GOES. De scheidende direc teur van de waterleidingmaat schappij „Zuid-Beveland" ir. M. J. Stoel Feuerstein heeft een uitgesproken mening omtrent de toevoeging van fluor aan drink water. Hij is er pertinent tegen. „Een waterleidingbedrijf is geen apotheek" zegt hij. „Onze be drijven dienen er voor te zorgen, dat de verbruikers goed drink water krijgen. Het is echt niet nodig om allerlei middeltjes aan dat water toe te voegen. Nee, ik voel niets voor fluoridering". Als leefregel om gezond te blij ven geeft ir. Stoel ons mee: „leef eenvoudig, ga op tijd naar bed en drink veel melk". dingwezen als een interessant be drijf. Hij weet zelf maar al te goed, dat een bedrijf niet alleen op te bouwen is. „Je moet een ieder in zijn eigen afdeling directeur laten spelen en ruimte laten voor eigen initiatieven, waardoor de mensen hun werk met plezier doen en zich kunnen ontwik kelen. Alleen daardoor i'S het ook mogelijk om een teamgeest te kwe ken. Op ihet waterleidingbedrijf in Zuid-Beveland is deze teamgeest /ormen moeilijk- aanwezig.De ov heden van de oorlog en de ramp schrijft ir. Stoel beslist niet als ver dienste in zijn eigen boekje. ,,k heb hier eenpracht stel mensen, die in teamverband ontzaglijk veel kunnen presteren. En dat maakt het werken hier zo plezierig. Als directeur draag je de verantwoor delijkheid voor het bedrijf maar ook voor het welzijn van je men sen. Je bent er om de mensen te helpen." Onder het personeel van de water leiding komt weinig verloop voor. Toch moet ir. Stoel enkele opmer kingen van het hart in dit verband. Het lang 'blijven zitten in een func tie is volgens de scheidende direc teur soms een kwaad ding. ,,k ben hier nu ruim 20 jaar en het wordt de hoogste tijd, dat ik wat anders ga doen. Dat geldt ook voor een an der. k heb altijd het veranderen van functie gepropageerd. Meestal heeft men er later spijt van als het niet is gebeurd. Met alle nare ge volgen van dien." Ir. Stoel is een nuchter man, die het leven niet door een sombere bril bekijkt. r. Stoel is een nuchter man, die het leven niet door een sombere bril bekijkt. Tijdens zijn „ambtsperiode" zijn de moeilijkheden legio geweest. De oorlog is het bedrijf niet zonder kleerscheuren doorgekomen. De vernieling van de Kreekrakdam verstoorde de watervoorziening in ernstige mate. Het water onder de grond bij Heinkenszand bracht uit komst. Daar bevond zich zoet wa ter, dat werd opgepompt. Zodoende kon in die benauwde tijd toch wa ter worden verstrekt, zij het dan mondjesmaat. Nog steeds beschikt het bedrijf over het water ibij Hein kenszand; als reserve-bron. Ook de ramp in 1953 liet de waterleiding niet onberoerd. Dank zij het initia tief van ir. Stoel verrees in korte tijd een bailybrug over de kapotte rijksweg bij Kruiningen, hetgeen betekende, dat de watervoorziening weer doorgang kon vinden. In die tijd werd ook Noord-Beveland van leidingwater voorzien. Zowel in de oorlog als tijdens de ramp zijn er knappe staaltjes van vakmanschap geleverd. Ir. Stoel verklaart: „Het waren huzarenstuk jes, maar dank zij veler medewer king is het gelukt". Tijdens zijn loopbaan als direc teur heeft ir. Stoel er steeds naar 'gestreefd om. het bedrijf regelmatig uit te breiden. Dat was ook noodza kelijk, want de waterconsumptie -nam toe. Met gepaste trots wijst hij op het fraaie waterwingebiedbij Ossen- drecht.'De capaciteit Van* het pomp station is de laatste 20 jaar geste gen van 750.000 tot vijf miljoen ku bieke meter. „Wij zijn nog lang niet aan het eind. De voorraad is daar vrijwel onuitputtelijk", aldus ir. Stoel. Toch zijn er enkele facto ren, die belemmerend kunnen wer ken. In de eerste plaats kan door het voortdurend oppompen zout wa ter vanuit het westen worden aange zogen. En dat mag niet gebeuren. Een tweede factor kan zijn, dat de landbouw schade gaat ondervinden. Overigens is dat laatste nog nooit bewezen, vertelt ons ir. Stoel „er heeft me nog nimmer een klacht bereikt". Niettemin is het een mo gelijkheid, die onder het oog moet worden gezien. Met veel enthousiasme kan ir. Stoel uitvoerig vertellen over zijn waterleidingbedrijf, dat een groot stuk van zijn leven heeft ingenomen. Dat enthousiasme is met het be reiken van zijn 65ste levens jaar beslist nog niet gedoofd. Het mag hem met gerecht vaardigde trots vervullen dat hij een gaaf bedrijf kan over geven aan zijn opvolger. „Dat is het doel, waarnaar ik ge streefd heb. Ik ben blij, dat ik samen met mijn bestuur, mijn personeel dat doel heb kunnen bereiken". GOES. Op tijd geplukt geeft de meeste voldoening, zowel bij consument als fruitteler. Het is daarom plicht van iedere fruit teler om daaraan mee te werken. Deze conclusie is te vin den in een vouwblad dat is uitge geven namens de provinciale or ganisatie van veilingen in Zee land en de rijkstuinbouwconsu- lent voor Zeeland en West-Bra bant. Het zal worden gezonden aan alle fruittelers in Zeeland en het gaat speci aal over het aanvoeren van voldoende rijp fruit en het tijdstip van plukken. Er wordt op gewezen hoe Zeeland en West-Brabant landelijk bekend staan als de streek waar het klimaat gunstig is voor het telen van primeurs, de telers hebben echter tot taak er voor te zor gen dat de aangeboden primeurs ook Bert Struys dirigeert zijn acteurs aan boord van het zeiljacht Zanzibar. De foto is genomen in het kanaal naar het Goes en Sas, precies op de grens van Wilhelminadorp. 21 juli bevindt een drijvende filmstudio in de v Zeeuwse wateren. Gisteren lagen de twee binnen schepen Claude en Libertas, die een maand lang onderdak ver schaffen aan een team van ruim veertig Belgen, die een speel film maken voor de Vlaamse televisie, in Goes gemeerd. Het jacht Zanzibar dat een allesbe heersende rol heeft in de rol prent, die „Zanzibar" is geti teld, voer af en aan voor de camera's. De man <üe de admi nistratieve, organisatorische en artistieke leiding heeft van deze gecompliceerde (voor de leek, althans) onderneming stond mij gekleed in geel shirt, baar dig en gebruind gisteravond te woord aan boord van de Claude. Bert Struys (42) is zijn naam, formele functie „reali- sator", en hij maakt nu zijn tweede film. „HET is een zeer, zeer hard be drijf", verzucht hij in zijn kajuit, ach ter een bureau gezeten. Met de tijd moet worden gewoekerd. Omdat een beperkt budget is gegeven, wordt in dit geval in twee maanden een film gemaakt, waar normaal gesproken een half jaar of langer over wordt gedaan. Gewoonlijk wordt een film in tien zogenaamde „plans", hoofdstuk ken zouden we kunnen zeggen, opge nomen, in dit geval zijn het er veer tig per dag... Hij merkt op: „Voor mij is dat soms vervelend, want de acteurs kunnen je als een slaven drijver gaan beschouwen, omdat je ze steeds maar moet stimuleren en voortstuwen. Overigens mag ik dit werk zeer graag doen, met volle over gave. Iedereen leeft bovendien mee en er gaat een gejuich op wanneer er veel plans zijn gedraaid." VANDAAG gaat de filmende vloot van vijf schepen (er zijn nog de twee jachten de Vrijheid en de Bouboule) naar Veere. Nadat in Vlissingen ook opnamen zijn gemaakt, zal de terug reis naar België worden aanvaard, niet in de laatste plaats is Zeeland door de Vlaamse televisie tot opera tieterrein gekozen omdat men van me ning is dat een groot deel van het publiek uit Zeeuwen bestaat. De heer Struys vertelt bij voorbeeld dat over al in Zeeland; waar wordt gewerkt, kin deren zijn die de acteurs herkennen. De film Zanzibar is namelijk bestemd voor de jeugdige kijkers, evenals „Tijl Uilenspiegel" van vorig jaar. Elke veertien dagen zal in september a.s. de rolprent 's woensdags tn de namid daguren worden uitgezonden als feuil leton. WIE HET „vlaggeschip" Claude be treedt en in de ruimten weet door te dringen, waar opnameleider Camiel De- bruyne en realisator Bert Struys hun hoofdkwartier hebben, komt onder de indruk van de volmaakte organisatie. Alles is op papier vastgelegd: vaar route, plaatsen die zullen worden aan gedaan, schema's voor opname van de film eniz. En alles moet kloppen, want tijd is vóór mensen die van 's mor gens zes uur tot twaalf uur 's nachts werken, meer dan kostbaar, zoals de lei der zegt. Vandaag gaan ze dus naar Veere, maar geloof maar niet dat de drie uren nodig voor de reis, ongebruikt voorbij gaan. „Onderweg zullen we filmen" Luid aanwijzingen gevend en met prie mende gebaren zal Bert Struys, naar hij hoopt in de zon, dan zijn spelers weer dirigeren. Enfin, wij kunnen wach ten tot september wanneer de Vlaam se televisie Zanzibar brengt. werkelijk op het juiste tijdstip worden geplukt. Yellow Transparant en in het bijzon der James Grieve zijn de rassen die ge makkelijk te vroeg worden geplukt. Vooral in dit late jaar zal het noodza kelijk zijn hier extra op te letten. Om reeds voor de pluk de kwaliteit gunstig te beïnvloeden is het gewenst goed te dunnen. Het tijdstip van pluk ken zo wordt verder gezegd, is niet van de kalender af te lezen, elk jaar is dat anders. Grondsoort, onderstam en al gemene toestand van de boom spelen een grote rol. De rijpingstoestand van de vruchten bepaald wanneer geplukt moet worden. Het is in de eerste plaats de taak van de teler om dit tijdstip vast te stellen. Het nadeel van te vroeg plukken is dat er een lage kilo op brengst wordt verkregen, terwijl boven dien dit onrijpe fruit niet uitgevoerd mag worden en dus op de binnenlandse markt terecht zal komen. Onrijp fruit kan hier vlug leiden tot een prijsdaling. Verder wordt in dit bericht voor de Zeeuwse fruittelers gesproken over het belang van een regelmatige aanvoer dat de goede prijsvorming bevordert. Er wordt besloten met de opmerking dat het afleveren van kwaliteitsvruchten kan gezien worden als de kroon op het werk van de teler en er wordt gevraagd hier aan mee te werken. KAPELLE. De gemeenteraad komt vrijdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda ver meldt ondermeer voorstellen tot verho ging subsidie van de Stichting Zeeuw Studiefonds, tot aankoop van perceel tjes grond in de voormalige haven van Biezelinge, alsmede tot ontbinding pacht van enkele perceeltjes aan de Oude Dijk en een voorstel tot onder, handse aanbesteding van een gedeelte lijke uitvoering van het recreatieplan „Oude Dijk". CADZAND. De raad van Cadzand heeft gisteren de plaats van de open R.K. strandkerk in het partiële uitbrei dingsplan Cadzand-bad vastgesteld. Ook werd de plaats van een parkeerterrein bepaald. voor te leggen aan de provinciale com- Besloten werd de partiële wijziging ke uitbreidingsplannen. Intussen waren missie ter beoordeling van gemeentelij- de heren I. de Hullu en P. C. de Bruij- ne (beiden C.H.U.) en de heer J. Kools (WD) het niet eens met de plaats van de strandkerk. Zij meenden dat in het bestaande uitbreidingsplan wel een ge schilde plaats gevonden kon worden, terwijl nu weer agrarische grond ten offer zal moeten vallen. De voorzitter lichtte evenwel toe dat de betreffende kerk niet te dicht bij de bebouwing kan staan. Inderdaad was reeds eerder aan een andere plaats gedacht, doch de com missie die de kerkbouw voorbereidde was met deze plaats niet accoord ge gaan. Bij de stemming werd het voor stel met vier tegen drie stemmen aan vaard. De drie genoemde heren stem den tegen. De voorzitter deelde nog mee dat de bouw van drie woningwetwonin gen onderhands was aanbesteed en ge gund aan de fa. Van- Poucke uit IJzen- dijke voor de som van 47.100 gulden. YERSEKE. Blijkens de tiende me dedeling van het Rijksinstituut voor Vis serij-onderzoek is zowel de watertempe ratuur als het aantal oesterlarven in de Oosterschelde de laatste dagen vrijwel gelijk gebleven. De oesterlarven ontwik kelen zich langzaam, maar regelmatig. De eerste broedval kan tegen het ein de van de week worden verwacht, maar zal dan nog niet erg intensief zijn. Een watertoren en een directeur van een waterleidingbedrijf horen nu eenmaal bij elkaar. De water toren van de maatschappij „Zuid- Beveland" bij Goes markeert de ge hele omgeving. Inzet: de directeur, ir. M. J. Stoel Feuerstein, die in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het be drijf gaat verlaten. (Ingezonden mededeling) neem de veilige pijnstiller mee WESTKAPELLE. De heer Overdulve vertoeft deze zomer voor de tiende achtereenvolgende maal met zijn gezin in Westkapel le om daar de vakantie door te brengen. Het gezin bestaat uit man, vrouw en drie dochters en zij beweren het best naar hun zin te hebben in de zomerwoning. Was dat overigens niet het geval, dan zouden ze niet elke zomer te rugkomen. Het tweede lustrum heeft men niet onopgemerkt laten voorbij gaan. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van het gezin Overdul ve een aantal vrienden, kennissen en bestuursleden van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer uit te nodigen in de zomerwoning, maar voor ongeveer Veertig men sen bleek het huisje toch wel Wat klein. Daarom is het Hervormd jeugdgebouw gehuurd en in een zaaltje heeft men een bijzonder gezellige avond doorgebracht met o.a. „het vertonen van vakantie films over het ringrijden en strandfeesten, festiviteiten, die door de Westkapelse vereniging voor vreemdelingenverkeer de laatste jaren met voortdurend stijgend succes worden georga niseerd. BERGEN OP ZOOM. Boten die in bergen op Zoom gebouwd zijn kunnen daar bij gebrek aan een goede helling niet te water worden gelaten. Men moet het scheepje over de weg naar Tholen vervoeren voor het aan zijn element kan worden toevertrouwd. Gisteren was het een kruiser van de werf van C. Brijs, een dertien meter lange boot, die onder politiegeleide de tocht over de weg naar Tholen maakte. Omstreeks half vier arriveerde .men aan de Thool- se brug. Toen duurde het nog een half uur voor het gevaarte te water was. Via de Eendracht en de Oosterschelde is het scheepje naar de haven van Bergen op Zoom gevaren waar het verder zal worden afgebouwd. De tewaterlating bij Tholen trok veel belangstelling. BORSSELE. In ons verhaal over de brug van burgemeester P. J. Domi- nicus (Gehoord en Gezien in de krant van dinsdag) is een storende fout ge slopen. Er staaf n.l. dat de gemeente 's Heer Arendskerke financiële mede werking zou verlenen. Dit is onjuist, het moet zijn de gemeente 's Heerenhoek. (Ingezonden mededeling) NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3