Leider van Parnageen geloof in zelfbeschikking OVERDRACHT AAN UNO OP 1 OKTOBER VIER PERUANEN VROEGEN ASIEL Papoea's reageren fel op voorlopig akkoord over Nieuw-Guinea Gratie voor Paul Crump MARINE IS IETS OP HET DU BBEE) S Spaak moet woedende uitlating terugnemen HEATH MOEST UUR IJSBEREN IN BRUSSEL Merkur streek „piratenvlag" Audrey's gestolen Pieasso terecht - wanhopig op Schiphol - Prinsessen uit de West terug Misvormde baby's na thalidomide tot 20 beperkt De Bilt: Warmer PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND „INFANTIEL GEDOE VAN ZES ONDER ELKAAR" Zie verder pag. 7 Als akkoord wordt bekrachtigd: Avondklok Tekort Ruil Geen toegang tot eigen land na bezoek aan Moskou Kivartierrnakers naar getroffen Tristan da Cunha Zie verder pag. 7 Het weer overal Directeur» JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs- 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w, 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e jaargang no. 5117 Donderdag 2 augustus 1962 Jouwe: KANS ÖPTEGËNRËGERING De heren Jouwe flinks) en Tang- gahma vertrokken gisteren van Schiphol naar New York, waar zij de Nederlandse delegatie bij de Dno Van onze correspondent BRUSSEL. De Belgische minister van buitenlandse za ken acht de tijd gekomen, dat hij zelf intensief moet deel nemen aan het overleg tussen de Europese economische ge meenschap (E.E.G.) en Enge land. Tot nu toe liet hij de be sprekingen over aan zijn adju dant, de heer Fayat. Tijdens het vooroverleg tussen de Zes kwam Spaaks temperament tot een uitbarsting. „Het is toch al te bar," riep hij uit, „dat wanneer vijf landen van de Zes het met elkaar eens zijn, die zesde de zaak kan blokkeren." Even later noemde Spaak het gedoe van de Zes onder elkaar „infantiel". De voorzitter van de commissie van de E.E.G., de Duitser Hallstein werd daar erg boos om. De Belg moest zijn uitla ting terugnemen. EVEN VER Deze kleine incidenten tekenen de sfeer waarin het vijf uur duren de vooroverleg plaats had. De steun van minister De Pous en de Duitse staatssecretaris Lahr aan Spaaks pogingen Frankrijk tot meer mede werking te bewegen hebben niet mogen baten. Intussen liep de leider van de Britse delegatie Heath al ruim een uur te ijsberen voor de deur van de conferentiezaal. Toen de deur om vijf uur open ging was men precies even ver als de vorige week op het moment dat de besprekingen wer den onderbroken. De ministers van de E.E.G. vroe gen Heath of hij nu eens precies en in details wilde vertellen welke amendementen hij eigenlijk had op het standpunt van de Zes. De Brit antwoordde laconiek dat hij al vele amendementen had ingediend. Maar nooit heeft hij daarop enig ant woord gehad. Toch zegde hij toe vandaag met enkele voorstellen terug te komen. OP CHEF GEWACHT Daarover zal waarschijnlijk eerst vrijdag gesproken worden. Van daag willen de ministers van de zeven landen eerst enige andere vraagstukken aan de orde stellen. Ook de Franse minister van bui tenlandse zaken Couve de Murville is naar Brussel gekomen. Leden van de delegaties hopen dat zijn komst de Franse delegatie tot meer besluitvaardigheid kan brengen. Er circuleert namelijk een voorstel om al in 1965 te gaan praten met de landen van het Gemenebest wan neer in dat jaar nog geen wereld omvattende overeenkomst is geslo ten over de belangrijkste land- bouwprodukten. In het voorstel dat aanvankelijk is aangenomen slaat als jaar van overleg 1970 vermeld. De Franse delegatie wilde met een uitspraak over deze wijziging wach ten op haar chef, Couve de Mur ville. Twee dagen voor executiedatum SPRINFIELD, ILLINOIS (Reu ter) De ter dood veroordeelde Amerikaanse neger Paul Crump heeft gratie gekregen. Hij had an ders vrijdagmorgen op de elektri sche stoel aan zijn einde zullen ko men. Crump was ter dood veroor deeld wegens moord in 1953 op een nachtwaker. Gouverneur Kerner van Illinois wij zigde het doodvonnis gisteren in le venslange gevangenisstraf, zonder het recht op vervroegde invrijheidstelling. PAUL CRUMP De advocaten van Crump slaagden er de afgelopen jaren veertien keer in om de terechtstelling van hun cliënt uitgesteld te krijgen. Onlangs dienden zij een gratieverzoek in. Zij voerden aan dat Crump in de bijna tien jaar dat hij gevangen heeft geze ten een ander en beter mens is ge worden. Geen nut door Het verzoek on. gratie werd zeer velen gesteund. Grote bekendheid verkreeg de zaak de vorige week toen Crump, die, ten zij hij gratie zou krijgen, nog maar een week had te leven, zijn gratiever zoek in een televisieuitzending zelf toelichtte. Gouverneur Kerner motiveerde zijn besluit tot gratie als volgt: Het feit moet worden aanvaard dat Crump in derdaad zijn leven heeft verbeterd. Onder deze omstandigheden wordt er voor de maatschappij geen enkel nut tig doel mee gediend de man van het leven te beroven. Proef Ik ben mij, aldus de gouverneur, volkomen bewust van de verantwoor delijkheid die ik door dit besluit op mij neem. De jaren die Crump nog in de gevangenis zal moeten doorbren gen, zullen dienen als een ware proef van zijn bereidheid en zijn. vermogen om zijn medemensen van dienst te zijn. Het nieuws van de gratieverlening werd Crump meegedeeld door een van zijn gevangenisbewaarders, Jack Johnson, die Crumps verzoek om gra tie had gesteund. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL Enkele Papoese voormannen hebben in drei gende taal gereageerd op de berichten over een Nederlands-Indo nesische overeenstemming inzake overdracht van het bestuur in westelijk Nieuw-Guinea. Terwijl anderen nog wel kansen, een enkeling zelfs goede kansen in het voorlopige akkoord zagen, spraken zij openlijk van gewelddadig verzet tegen de Indonesiërs. Nicolaas Jouwe zinspeelde gisteren op Schiphol herhaaldelijk op de mogelijkheid van de vorming van een tegenregering in geval van overdracht van westelijk Nieuw-Guinea aan Indonesië. Hij gaf verder te kennen dat hij zeker niet tot rust zau manen wan neer het op Nieuw-Guinea te zijner tijd tot opstand mocht komen. Integendeel, hij zou het goedkeuren indien naar de wapens zou worden gegrepen," om de Indonesiërs te weren. Van onze correspondent WASHINGTON. Secretaris generaal Oe Thant heeft giste ren de lunch gebruikt met de „derde man" Ellsworth Bunker en vooraanstaande leden van het secretariaat van de Uno. De laatsten waren mensen, die van advies zullen gaan dienen. Zij toonden zich niet de voorlopige overeenstemming tussen Nederland en Indonesië niet al te gelukkig. Nog feller liet in Hollandia Marcus Kaisiepo, vice-voorzitter van de Nieuw- Guinearaad, zich uit. Hij pleitte ver toornd voor de instelling van een avond klok voor alle Indonesische inwoners van Nieuw-Guinea en voor het „con centreren van duizenden Papoeavrij- willigers in de bedreigde gebieden". Hij kondigde aan dat hij daar van daag in de raad meer over zou zeggen. „Als het gouvernement dit niet accep teert", aldus Kaisiepo, „dan zijn wij ge dwongen het recht in eigen hand te nemen". Een geheel ander geluid liet zijn land genoot Wajoi, voorzitter van de Partei National, horen. Hij vertrok gisteren van Schiphol naar Biak voor een grote reis door Nieuw-Guinea, waar hij bij zijn landgenoten begrip wil vragen voor de gedachte dat het land binnen afzien bare tijd aan Indonesië zal worden overgedragen. De heer Wajoi lichtte zijn reis toe met de opmerking dat Nederland steeds schromelijk te kort is geschoten in de voorlichting van de Papoea's. „Men weet daar nog van niets", zo zei hij. Als Indonesië het bestuur over Nieuw- Guinea overneemt, verwacht de, hèejr Wajoi geen chaos integendeel, er zullen verbeteringen komen op eco nomisch gebied en ook in het onder wijs. Het Maleis zal de voertaal wor den, hetgeen de hele gang van zaken aanzienlijk zal vergemakkelijken. De heer Wajoi gaf te kennen, nooit, in de zelfbeschikking van de Papoea's te hebben geloofd, het is absoluut on mogelijk om in twaalf jaar tijds zo'n volk tot een staatkundige eenheid te brengen. Natuurlijk zal op den duur wel prijs gesteld worden op regionale autonomie. Maar voorlopig kan men, aldus de heer Wajoi, tevreden zijn met het feite dat na de overdracht aan Indonesië veel Papoea's zeker in hoge bestuurs functies zullen worden geplaatst. Zijn politieke tegenvoeter Jouwe bleek ervan overtuigd te zijn dat de overdracht aan Indonesië neerkomt op het inruilen van het ene (westerse) koloniale systeem voor het andere oosterse. Hij noemde wat hij tijdens bezoeken aan de heren Luns en Bot gistermiddag had gehoord niet gerust stellend. Jouwe vertrok in gezelschap van Ni colaas Tanggahma van Schiphol naar New York. Zij zullen daar als adviseurs deel gaan uitmaken van de Nederlandse delegatie bij de Uno. In Hollandia gaf het lid van de Nieuw- Guinearaad Torey blijk van nog een andere opvatting over het Nederlands- Indonesische akkoord. Het kan een goede bastis zijn voor onderhandelingen, zei hij. Bij de officiële besprekingen van deze maand zullen immers volgens de Nederlandse belofte de Papoea's meespreken. Pas dan kunnen de be sprekingen voor Nieuw-Guinea waarde krijgen, aldus Torey. Na vier jaar ether uit KOPENHAGEN (Reuter) Dene- markens drijvende commerciële zen der Merkur heeft gisterochtend vroeg haar „piratenvlag" gestreken. Na het jolige admiraalslied uit de operette Pinafore zweeg de zender, die vier jaar onafgebroken in de ether was en een grote luisteraarskring in Scandi navië bezat. Deze landen kunnen nu nog slechts luisteren naar de Zweed se drijvende zender radio Syd die haa ankerplaats vlakbij Merkur heeft in internationale wateren tussen De nemarken en de Zuid-Zweedse kust. Van onze correspondent PARIJS De twee inbrekers die en kele dagen geleden een Pieasso stalen uit de lege villa van Audrey Hepburn in de buurt van Luzefn, zijn gearresteerd. De Franse politie vond het spoor omdat de inbrekers een deel van de buit in de tuin moesten laten liggen. Het bleken twee studenten te zijn van de universiteit van Caen, beiden 22 jaar oud. Door geldgebrek konden zij de te rugreis van hun vakantie in Zwitserland niet maken, zodat zij maar op roof gin- gen. Een van hen, Jean Perdreuil, werd gearresteerd in de woning van zijn ouders te Isigny-sur-Mer, in de buurt van Caen, de ander, Jean Thouroude, afkomstig uit Parijs, werd ongeveer duizend kilometer verder gepakt in een kampeerplaats bij Perpignan, waar hij met zijn ouders verbleef. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL Vier Peruanen een journaliste, twee advocaten en een pastoor hebben gisteravond op Schiphol in volslagen wanhoop om enkele dagen politiek asiel in ons land gevraagd. De Peruanen waren met het toestel aangekomen, waarmee de prinsessen Irene en Margriet naar Naderland waren te ruggekeerd. Terwijl de commandant van de ma rechaussee telefoneerde met het depar tement van justitie, afdeling vreemde lingenzaken en grensbewaking, in Den Haag, vertelden de Peruanen, die geen cent meer op zak hadden, hun trieste verhaal Maandagavond waren zij vanuit Moskou waar ze het wereldcongres voor de vrede hadden bijgewoond op het vliegveld van Lima aangeko men, Toen ze op 4 juli naar Moskou vertrokken, was de regering van pre sident Manuel Prado nog aan het be wind, maar toen ze terugkeerden, had een staatsgreep een nieuwe president naar voren geschoven: Ricardo Perez Godoy Vastgehouden „Op de luchthaven van Lima wer den we eerst in het vliegtuig vastge houden", vertelde de journaliste, me vrouw Maruja de Checa. „Daarna werden we met ons vieren in een ka mertje van de douane opgesloten. Daar hebben ze ons twaalf uur lang vastge houden. Intussen stond mijn man met onze kinderen te wachten. Ik mocht aanvankelijk geen enkel contact met ze opnemen. Toen werd ons te verstaan gegeven, dat de nieuwe regering ons de toegang tot ons eigèn land weigerde. Dan had den we maar niet naar Moskou moeten gaan. Weer vier uur later werden we met geweld aan boord van het vlieg tuig gebracht. Ik heb nog heel even niet mijn man kunnen praten vanuit de verte. Daarop werd ik weggesleurd". Overrompeld Pastoor Hideljo Salomon Bolo be vestigde het verhaal. „We werden door de gebeurtenissen overrompeld", zei hij. Van de vroegere regering hadden we normaal onze uitreisvisa voor Rus land gekregen; nu kregen we te ho ren, dat we communisten waren re den genoeg om te worden verbannen. Zes politiemannen hebben mij naar het vliegtuig gesleept." „Het is een krankzinnige zaak", meende de advocaat Gerardo Laderma. „We hebben geen geld en we weten niet waar we moeten blijven. Daarom vragen we nu om enkele dagen in Ne derland te mogen verblijven. Indien mogelijk zouden we naar Santiago in De vier Peruanen die hun land niet in mochten en die op Schiphol vroegen of ze een paar dagen in Nederland mochten blijven. Van links naar rechts pastoor Hideljo Salomon Bolo, de advocaat Theodoro Arpulcerta, de journaliste mevrouw Maruja de Checa, een marechaussee en de advocaat Gerardo Laderma. Chili willen gaan; daar hebben we vrienden, die ons wellicht verder kun nen helpen. We zijn inmiddels volko men uitgeput". Met een verduidelij kend gebaar wees de advocaat op zijn, half tegen een bank weggezakte, col lega Theodoro Arpulcerta. Terug? In de loop van de avond werden de Peruanen naar een hotel in Amster dam gebracht. Naar men ons van de zij,de van het departement van justitie meedeelde, wordt dit geval niet als een aanvraag om politiek asiel be schouwd. Men zal vandaag nog een oplossing proberen te vinden. In ieder geval zal worden gepoogd de Peruanen weer terug naar hun land te krijgen. Daartegen hebben ze zelf geen enkel bezwaar, mits de nieuwe regering van Peru hi; i tenpiinste een inreisvisum verleent. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL Koningin Juliana was gisteravond naar Schiphol gekomen om de prinsessen Irene en Margriet, die om zeven uur met de DC-8 Albert Schweit zer van hun reis door de West terugkwa men, te begroeten. Nadat de prinsessen even in de kamer voor bijzondere gasten met Koningin Juliana hadden gepraat, reed een hof- auto de Koningin en haar dochters over het platform naar de aankomsthal. In de perskamer gaf prinses Irene in aanwezigheid van de Koningin en prin ses Margriet de volgende verklaring aan de journalisten: „Ik ben blij, dat ik op deze wijze, mede namens Margriet, de regering en de bevolking van Suriname en de Ne derlandse Antillen nogmaals hartelijk dank kan zeggen voor de onvergetelijke ontvangst, die ons beiden te beurt viel. Door de vele ontmoetingen hebben wij kennis kunnen nemen van hetgeen gedaan wordt ten behoeve van bevolking en ontwikkeling. Het contact, dat wij voelden tijdens deze reis heeft voor ons veel betekend en wij zijn een grote en blijvende ervaring rijker geworden." Vervolgens stapten de Koningin en de prinsessen in de hofauto, die snel in de richting Soestdijk wegreed. In Columbia zijn 59 lijken van bij de aardbeving omgekomen mensen gebor gen. Er moet nu nog een grote beton nen plaat worden gelicht van een inge storte fabriek. Daaronder zouden zich nog enkele slachtoffers bevinden. betrokken zijn bij de voorberei dingen voor een optreden van de Uno in Nieuw-Guinea. Daar na confereerde Oe Thant met de Nederlandse gedelegeerde bij de Uno, mr. C. W. A. Schür- mann. Het ligt voor de hand dat bij deze bijeenkomsten de procedure is bespro ken, die moet worden gevolgd wanneer het door de onderhandelingsdelegaties bereikte voorlopige akkoord door beide regeringen is aanvaard. De bedoeling is dat de delegaties maandag en waar schijnlijk de hele- volgende week hun voorbereidende besprekingen voort zetten. Korte duur Op die wijze zouden de verdere de tails van de overeenkomst kunnen wor den uitgewerkt en na Subandrio's terug keer worden bekrachtigd. Dat zou het mogelijk maken dat de formele bespre kingen onder leiding van Oe Thant hoofdzakelijk aan de bevestiging van de getroffen overeenkomst kunnen wor den gewijd. Zij zouden daardoor van betrekkelijk korte duur kunnen zijn. Wanneer geen nieuwe moeilijkheden worden opgeworpen zou een ontwerp resolutie kunnen worden opgesteld, die door Nederland en Indonesië gezamen lijk bij de Algemene Vergadering wordt ingediend. Spoedig nadat deze resolutie door de Assemblee is aangenomen zou het bestuur over westelijk Nieuw- Guinea aan de Uno worden overgedra gen, vermoedelijk op 1 oktober. De overdracht aan Indonesië zou volgen op 1 mei. Van Amerikaanse zijde werd giste ren meegedeeld dat de Verenigde Sta ten, zowel bij monde van president Kennedy als in Djakarta, Indonesië er vooral op hebben gewezen welk een rampspoedige gevolgen voorbereidin gen tot het ondernemen van een mili taire actie voor Indonesië zouden kun nen hebben. Te kennen is .gegeven dat, wanneer Indonesië het redelijke ak koord dat is bereikt, zou afwijzen en een vreedzame regeling van het geschil over Nieuw-Guinea onmogelijk zou maken, het niet op Amerikaanse eco nomische steun kan rekenen. Da Amerikaanse ambassadeur in Djakarta, Howard Jones, was gisteren zeer optimistisch. Hij zei na een onder houd van een uur met president Soe- karno: „Een vreedzame regeling van de kwestie Nieuw-Guinea is op komst. Wij zijn allen verheugd over het resul taat." Kirihio mee President Kennedy sprak gisteren op zijn persconferentie al over „Irian Ba- rat". Behalve woorden van dank tegen over Runiker, wilde hij verder niets over de Nederlands-Indonesische be sprekingen zeggen. Dr. Van Roijen komt hedenochtend even over negenen in Nederland aan om in de ministerraad van morgen ver slag uit te brengen aan de regering. Minister Subandrio zal dan al in Dja karta zijn aangekomen In zijn gezel schap was Frits Kirihio, de Papoea student uit Leiden. LONDEN (U.P.I.) De vol gende week zullen zes vroegere bewoners van Tristan da Cunha teruggaan naar het eiland. Zij zul len fungeren als kwartiermakers voor de rest van de door een vul kanische uitbarsting verdreven eilandbewoners; zo hopen deze ten minste. De Engelse regering hoopt ook dat de nog steeds in een Engels militair kamp wonende en aan heimwee lij dende bewoners van Tristan terug zullen kunnen gaan. Zij is echter voorzichtig en heeft er voorlopig slechts in toegestemd dat er zes eilandbewoners gaan kijken of het eiland nog bewoonbaar is. De zes zijn van plan om de huizen vast zo veel mogelijk weer bewoonbaar te ma ken, het vee weer bij elkaar te drij ven en om de landingsplaats weer in orde te brengen. In liet ziekenhuis in Laren is giste ren de zestigjarige mevrouw S. C. de Jong-Weijenstrasse uit Amsterdam be zweken aan de verwondingen die zij vorige week donderdag bij een auto ongeluk op de rijksweg in Laren had op gelopen. anti-; lawaai sociëteit 'hd i ~ïA M V&K DEN HAAG Het aantal kinde ren in Nederland met aangeboren misvormingen ontstaan doordat de moeders tijdens zwangerschap thalidomide-preparaten gebruikten zal naar verwachting tot een twintigtal beperkt blijven. Deze voorlopige conclusie is getrok ken uit de tot nu toe bekende resul taten van een onderzoek, dat de Ne derlandse Vereniging voor Kinderge neeskunde en de Geneeskundige hoofd inspectie voor de volksgezondheid hebben ingesteld. Het onderzoek was ter hand geno men, nadat in Duitsland de schadelij ke Invloed was ontdekt van het ge bruik van thalidomide-preparaten in de eerste periode van de zwanger schap. Enkele maanden Aan alle kinder- en huisartsen werd gevraagd bijzonderheden op te geven over aangeboren afwijkingen van de ledematen, die na 1 januari 1959 in hun praktijk waren gesignaleerd. Ook werd hun gevraagd na te gaan of tijdens de zwangerschap genees middelen waren gebruikt, waarbij in het bijzonder de aanda ht werd geves tigd op de thalidomide-preparaten, die in Nederland onder de namen softe- non, noctosediv en enterosediv in de handel waren. Over enkele maanden kan het onderzoek zijn afgesloten. Duitsland In Duitsland zijn naar schatting en kele duizenden kinderen met aangebo ren misvormingen. In Nederland is in veel geringere mate van thalido mide-preparaten gebruik gemaakt. In de eerste plaats kunnen ze niet zonder meer voor rekening van het fonds worden voorgeschreven, in de tweede plaats is gebleken dat de Nederland se artsen nogal terughoudend waren bij het voorschrijven van geneesmid delen tijdens de zwangerschap. Aan de verkoop van thalidomide- preparaten in ,ons land is november vorig jaar een eind gekomen. De weersverwachting van het K.N.M.I., geldig tot hedenavond: O. Veranderlijke be- wolking met hier \L-0 of daar een bui. ILis Overwegend zwak ke wind. Dezelfde temperaturen of of iets hogere MIESJE: Als die wolken zich maar inhouden 3 augustus: zon op 5.03, onder 20.23; maan op 8.01, onder 21.54; wind max.t. n.sl. Helsinki g.bew. zw 19 22 Stockholm z.bew. w 19 0 Oslo l.bew. Stil 22 2 Kopenhagen onb. WNW 20 0 Aberdeen z.bew. 2 16 0.2 Londen z.bew. ZW 23 0 Amsterdam l.bew. WNW 20 0 Brussel z.bew. wzw 22 0 Luxemburg h.bew. WNW 24 0 Parijs l.bew. NNO 25 0 Bordeaux l.bew. ONO 34 0 Grenoble onb. stil 33 0 NiGe onb. zzo 26 0 Berlijn z.bew. w 22 0 Frankfurt h.bew. NNO 27 0 München onb. W 28 0 Ztirich ónb. N 28 0 Genève onb. zzw 32 0 Locarno onb. stil 28 0 Wenen onb. W 29 0 Innsbrück onb. stil 29 0 Belgrado onb. stil 27 0 Athene onb. NNW 33 0 Rome onb. ZZW 32 0 Ajaccio onb. ZZW 29 0 Madrid l.bew. wzw 36 0 Mallorca onb. Z 31 0 Lissabon onb. NW 26 0 Van een correspondent ALKMAAR De Koninklijke Marine wil op de lijn Alkmaar-Den Helder extra treinen en dubbel spoor om haar personeel 's maan dagsmorgens zo vroeg mogelijk aan boord te hebben. Zij vindt dat van groot belang voor een doelmatig gebruik van de vijfdaagse werk week. In een adres van de Kamer van Koophandel voor Hollands Noor derkwartier aan de Spoorwegraad wordt deze wens van de Konink lijke Marine kenbaar gemaakt. De marine zou graag zien dat op maandagmorgen vroege militaire treinen zouden rijden. Dit met het oog op de vele dienstplichtigen die van de trein naar Den Helder ge bruik moeten maken. Een bevredi gende oplossing zou gemakkelijker kunnen worden bereikt, aldus de Koninklijke Marine, als de ver voerscapaciteit door spoorverdub- beling op de lijn Alkmaar-Den Helder zou kunnen worden ver beterd.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1