Bruinisse met vlaggende vloot door sluitgat Grevelingendam Treurend aan rand van afgrond EMS Xr». Agrarisch gebied of recreatieterrein Glorieuze inzet te Goes van internationale feestweek Opening groenvoederdrogerij op kanaaleiland bij Sluiskil door Zeeland KONINKLIJKE KEURVOOR BRUSE ZEEBANKET Festijn heeft ondertoon van weemoedzegt Gedeputeerde Pag. 3 Ds. J. van Woerden naar Kapelle Voor laatste maal mulo Op grondgebied van Westdorpe Virtuoos en muzikaal orgelspel in Middelburg Jonge artiesten uit Goes gaven goede voorstelling Ouderavond Ichthusschool in Wolfaartsdijk RAUW ACCENT Weinig schot Tiende overwinning van Wim du Bois Goede stemming Diploma-zwemmen in Goese Sas Verbetering van de Gentsestraat RAAD BIGGEKERKE VOOR BELANGRIJKE BESLISSING Maandag 30 juli 1962 ZEEÜWSCH DAGBLAD KAPELLE. Ds. J. van Woerden, emeritus predikant te Middelburg zal met ingang van 1 september a.s. in dienst treden bij de Nederl. Herv. Ge meente in Kapelle voor bijstand in het pastoraat. Ds. Van Woerden, die enkele maan den geleden met emeritaat ging, zal speciaal belast worden met zieken- en bejaardenzorg en met huisbezoek. Op bepaalde tijden zal hij ook voorgaan in de kerkdienst. In verband met de groei van Kapelle werd twee jaar geleden een vicaris be noemd, maar deze was alleen geduren de het winterseizoen werkzaam. Nu de ze oplossing gevonden is hoopt men een betere bearbeiding van de gemeente mogelijk te maken. De regeling met ds. Van Woerden is voorlopig getroffen tot 31 december 1964. \m examens GOES. Voor de laatste maal dit jaar werden zaterdag in het Schuttershof de Mu lo-examens afgenomen. Geslaagd zijn: He ren: I. Versluys, Zuidzande, A. Koster, IJzen- dijlce, R. Vermeulen, Terneuzen, M. Dieleman, Axel (m), A. Aarnoudse, Oud-Vossemeer (m), A, Riemens., Westkapelle, C. de Valk, Middelburg, J. van Leerzen, Koudekerke (m). Dames: M, Leenhouts, Oostburg, M. Boone, Oostburg, C. Vaane, Zierikzee, M. Verkerk, Zierikzee, M. Deurwaarder, 's Heer Arendskerke, M. Harlnck, Vlissingen, P. van Iren, Vlissingen (m). (m) is tevens geslaagd voor het Midden standsdiploma. 5 kandidaten werden afgewe zen. GOES. Het zesde internationaal gymnastiek-volksdans- en balletfeest, dat tot en met vrijdag duurt, is zaterdagmiddag te Goes op glorieuze wijze ingezet. Folkloristische groepen uit Zweden, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Roemenië en Spanje 'hebben zich op een podium voor het Goese stadhuis gepresenteerd aan de vele belangstellenden, die kwamen kijken naar hetgeen geboden werd. Het programma was van een goed gehalte en op fraaie wijze werd een mooi stuk folklore getoond uit vele landen. Vrijdagavond al waren de meeste deelnemers (sters) aan het internatio nale volksdansfeest in Goes gearri veerd. En zaterdagmiddag hebben de Nicolson Pipe Band uit Folkestone (reeds een trouwe verschijning ge worden), de folklore groep „Gay Scavoir" uit Bayeux, volksdansgroe pen uit Sitges en Sollestea, D.J.K. gymnastiekgroep uit Nürnberg, een muziek-, zang- en volksdansgroep van de Salzburger Volkshogeschool, (woonachtig in Salzburg) en natuur lijk de organiserende vereniging „Kasporgo" zelf. Ook was de Goese accordeonvereniging „Animato" van de partij. De rondwandeling van de deelne mende groepen door de binnenstad gaf een kleurig en fleurig beeld. Het tamboer- en pijper corps „Excelsior" marcheerde voorop. Daarna traden zij afwisselend op tijdens een open luchtprogramma op de Grote Markt. Voor dit eerste optreden bestond een flinke belangstelling van de zijde van Hare Majesteit Brina Kik op haar statietroon, omgeven door haar gedienstigen. Even later kwamen kikvorsmannen haar het speciaal voor haar opgedoken zeebanket brengen. MIDDELBURG. Voor het orgel concert dat de Franse organiste Marie Claire Alain uit Saint Germain en Laye zaterdagavond gaf in de Nieuwe Kerk te Middelburg, bestond een grote be langstelling. Het was een boeiend en voor wat de laatst- gespeelde werken betreft zelfs een indrukwekkend muzi kaal evenement. De organiste deed zich niet alleen kennen als een virtuoos In- strumentaliste, maar vooral ook als een muzikale en gevoelige kunstenares. Haar programma bestond voor een belangrijk deel uit werken van Franse origine, w.o. drie composities van tijd genoten van Bach, o.a. het Veni Creator van Nicolas de Grigny. een vijfdelig werk dat de mogelijkheden van het or gel aftast en culmineert in een boeien de samenspraak tussen het grote en het kleine orgel, of het z.g. rugpositief. Een tweetal Noëls, variaties op oud Franse kerstliederen, het eerste van Louis Claude Daquin en het tweede van Francois Dandrieu. Het Noël van Dandrieu was vol gees tige effecten, zoals o.a. de vrolijk ge speelde doedelzakimitatie. Johan Sebastiaan Bach was vertegen woordigd met de zes koraalbewerkingen uit de Collection Schübler en de prelude en fuga in bes. In het bijzonder de koraalbewerkingen werden tot muzika^i miniaturen van bijzondere schoonheid. Tot besluit speelde de organiste een tweetal composities van haar in 1940 als Frans militair gesneuvelde broer Jehan Alain: Postlude pour l'office de complies en litanies, werken van mo derne allure, die beiden een indrukwek kende vertolking kregen en met de uit voering van Bach's koraalbewerkingen tot de hoogtepunten van dit concert werden. Op het eerstvolgende concert op dinsdag 28 augustus zal het nieuwe kerkorgel bespeeld worden door de Haarlemse organist Albert de Klerk. Middagconcerten worden gegeven op de donderdagen 9 en 23 augustus van 2 tot 3 uur door respectievelijk de heer Jan Hekhuis en mejuffrouw I. de Witt. Ad Interim. DINTELOORD. Het Kindercircus „Jong Artiestenbloed" uit Goes heeft zaterdagmiddag op de derde dag van het grote Muzafeest, dat hier jaarlijks wordt gehouden, opgetreden voor een duizendkoppig publiek. De jonge arties ten oogstten veel succes. Wel was het jammer dat tijdens hun optreden een band uit Roosendaal gewoon door speel de. De heer en mevrouw Janse uit Goes die de leiding hebben, toonden deze mid dag dat er veel kan worden bereikt wan neer men er wat voor over heeft. De „voorstelling" van Jong Artiesten- bloed trok ongeveer vierduizend bezoe kers. Vooral de kinderen lietén duidelijk horen hoe ze meeleefden met de presta ties van de jonge artiesten. De voor zitter van het Muza comité, de heer L. Hartman, zei grote bewondering te hebben voor de prestaties die deze jon gelui leveren. „Jong Artiestenbloed" heeft een uitnodiging ontvangen om vol gend jaar weer op té treden op het gro te Muza-feest in Dinteloord. r WOLFAARTSDIJK. De Ichthus school hield haar jaarlijkse schoolavond in het Dorpshuis onder leiding van de. voorzitter de heer Js. Katsman Pz. Het hoofd der school dhr. J. G. Koolstra bracht verslag uit over het schooljaar 1961 "62. Elf leerlingen ontvingen het diploma. Deze leerlingen kregen als aandenken een boekje als leidraad voor hun verdere levensweg. Elf nieuwe leer lingen werden tot de school toegelaten. De avond werd verder verzorgd door drs. G. C. J. Keulemans, die een interes sante causerie hield over het vraagstuk der school- en beroepskeuze. Het werk der leerlingen, dat op ver zorgde wijze was tentoongesteld, kon door de ouders bezichtigd worden. BRUINISSE. Traditiegetrouw en zeer terecht natuurlijk, was de grote vlootschoüw zaterdag het hoogtepunt van de Bruse mossel feesten. Tegen twee uur gleed een lange stroom van gepavoiseerde schepen de Grevelingen op, bhmand met honderden feestgangers, en bewonderend nagestaard door een minstens even groot aantal dat de wal verkoos boven het wiebelende dek van een vissersboot. Het was een imponerend schouwspel, de schepen, soms in kiellinie en dan weer naast elkaar, maar steeds gevolgd door de witte pluim van het kielzog. Het keerpunt van de meer dan dertig schepen lag in het sluitgat van de Grevelingendam Op het Flakkeese dijk- hoofd stond het zwart van de mensen die dit waarlijk niet alledaags schouwspel vanaf hun nieuwe kunstmatige wal kwamen bewon deren. Zo'n vlootschoüw is altijd een feest apart, een feest binnen een feest. Maar ditmaal was er een vreemd accent in het gebeuren. Want toen de vloo'c zwenkte in het sluitgat voelden velen dat hier twee dingen bijeen waren die elkaar niet verdragen. Bijzonder rauw was dat accent naar voren gekomen tijdens een eerder op die morgen gehouden officiële ontvangst in de hal van de landbouw- huishoüdschool. Gedeputeerde Sj. van Dongen verklaarde daar onomwonden dat het met de Zeeuwse mosselkwekerij gedaan was. Er ging een schok door de aanwezigen toen ze dit hoorden. Heeft het Provinciaal Bestuur zich dan zonder meer bij de situatie neer gelegd zo vroeg men zich af. spijt van dit bezoek heeft gehad. Het dorp was hier en daar ver sierd. Vrolijke muziekklanken vul den de gaten op die in het feestge druis vielen. De demonstratie van de kikvors- mannenvereniging „Baracuda" uit Den Haag heeft tallozen geboeid. Ook de z.g. „One man show" (ver moedelijk een nieuw Nederlands woord) van de heer Scholenberg uit Dordrecht is een succes gewor den. Over de mosselmaaltijden, de taptoe en het grote vuurwerk aan het slot van het feest kunnen we wel zwijgen. Dit alles beantwoord de volledig aan de verwachtingen. WESTDORPE. De commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, heeft zaterda_g- middag op het kanaaleiland nabij Sluis kil de officiële opening verricht van de coöperatieve groenvoerdrogerij Zeeuws- Vlaanderen. De Commissaris, die in de grote opslaghal een openingswoord sprak noemde de oprichting van deze dro gerij van groot belang. Het grote door zettingsvermogen van het bestuur heeft er zorg voor gedragen, dat nu meer gedaan kan worden voor de welvaart van de streek. Mede door de gunstige ligging van ere fabriek, aldus de Com missaris. Ten slotte sprak hij de wens uit, dat door intensieve samenwerking van provinciaal bestuur en de land bouworganisaties nog veel ten bate van de agrariërs bereikt zal mogen worden. Hierna begaf het uitgebreide gezelschap zich naar het voorterrein, waar de Commissaris op een tractor klom om met enige technische handelingen, waarhij een wagen geladen met lucerne (het produkt dat de fabriek verwerkt) werd leeggestort, de fabriek in werking te stellen. Tevoren had de voorzitter van het bestuur, de heer J. W. Scheele, een welkomstwoord .tot de ruim driehonderd aanwezigen gericht. In de eerste plaats bracht hij dank aan het gemeentebe stuur van Westdorpe, aan ir. Haenen, de landbouwconsulent in Zeeuws-Vlaan- deren en aan de drie landbouworganisa ties, die een zo belangrijk deel hebben gehad in de verwezenlijking van de plannen. Hij noemde het verheugend, Op die bewuste ontvangst had de bur gemeester van Bruinisse, de heer C. H. van der Linde in 2ijn welkomstwoord juist nog een ander geluid laten horen. Hij verklaarde dat er wel bijzonder weinig schot' leek te zitten in de be wuste p-roeven die in het Veerse gat zouden worden gehouden. Hij achtte gewenst dat de regering aange spoord wor tot ernst en spoed, ,,op- NIEUWVLIET. Wim du Bois het 16- jarige raspaard je uit Zuidzande behaal de zaterdag in Nieuwvliet zijn tiende overwinning in dit seizoen, in een koers voor adspiranten. Du Bois die zevenmaal m eigen land triomfeerde en driemaal bij on£e zuider buren had in Nieuwvliet geen moeite zijn rivalen in de eindsprint te kloppen. Hij zegevierde met vele lengten voor sprong. Het wieier comité in Nieuwvliet heeft met het organiseren, van deze adspi- raritenkoers een goedé greep gedaan.,Er was nl. een grote belangstelling om de ze jongeren aan het werk te zien. Het parcours was vrij- zwaar en de afstand 40 km dan de ruime kant maar de deel nemers hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. De strijd, was ondanks et feit dat er geer grote rfsru?idingen kwamen toch spectaculair. Er werden nl. wel uitlooppogingen ondernomen maar de deelnemers hebben 'ch uitstee kend van hun taak gekweten. De strijd was ondanks het «feit dat er geen grote afscheidingen vamen toch. spectacü* lair. Er werdén nl. wel uitlooppogingen maar omdat de favorieten elkaar angstvallig- bleven bewakën blééf een-groep van elf renners bij elkaar tot aan de eindstreep. Wim du Boié sleepte behalve de eer ste prijs tevens vele premies in de wacht terwijl Jan Mesu dé. prijs kreeg voor' destrijdlustigste renner. De uitslag luidt: 1 W. 'du' Bois (Zuidzande) 40- te in 1 uur 19 min;.. 2. A Akker,mans (NieüwVosmeer): 3 J. Roosendaal (Steenbergen): 4 M. van Groesen (Made); 5 W. de Febër (Sluiskil); 6 J. Bukachi' (Axel); 7 E. Voerman (Zufd- dorpe); 8 K. de Vrieze (Souburg); 9 J. Me su (Arnemuiden): 10 G. Sturm (Vlissingen); 11 W. Rijk (Goes); 12 op 1 ronde A. v.d. Dries ('s Heerenhoek); 13 B. Fransen ('s Ht«mihoek). Geslaagden Mode-vakschoól BREDA. Aan de Mode Vakschool EN- SAID te Breda slaagden de volgende da mes: adspirant-lerares J; v. d. Dries te Nieuwdorp, voor moderne sierkunst J. Moer man en N. v. d. Meulen te Nieuwdorp, voor coupeuse-leidster M. Mol te Oudelande, voor tailleuse J. Braamse te Heinkenszand, voor costumière H. de Jonge en K. Polderman te 's-Heer Arendskerke, J. de "Witte te Nis- se, K. Nieuwenhuize te Borssele, J. Maat 'te' Nieuwdorp, H. v. d. Damme, Heinkenszarid. Alle dames werden opgeleid door M. C. v. Iwaarden te Heinkenszand. dat de mosselkwekerij niet in het zoete water tengronde zal gaan". Een jaar geleden zijn de gelden al uitgetrokken, maar wie z'n ogen de kost geeft kan zien dat er nog letterlijk niets is ge beurd. De gedeputeerde Sj. van Dongen sprak in een geheel andere stijl. Hij meende dat het mosselfeest een onder toon van weemoed heeft omdat ieder een weet dat de mosselcultüur gaat verdwijnen. Zelfs al zouden de proeven slagen zo zei de lieeer Van Dongen dan nog is het niet zeker dat de ver waterplaatsen in Zeeland komen. (De gedeputeerde doelde hier kenne lijk op het rapport Havinga dat de on- 1 doelmatigheid wilde aantonen- van ver- waterplaatsen in Zeeland, terwijl de kweekgronden in de Waddenzee liggen. De kweekgronden en de verwaterplaat sen horen bij elkaar, zo- stelt dit rap port. Red.) De gedeputeerde hoopte ten slotte dat spoedig bekend zou worden waar men aan toe is. Niet alleen wat dé proef in het Veerse gat betreft, maar ook inza ke de. uitkeringen ex art. 8. De burgemeester van Zierikzee, de heer F. Th. Dijckmeester, die daarna het woord voerde, noemde dit' alles een hard geluid. Men wil de consequenties in Schouwen voorlopig ook niet aan vaarden. De heer Dijckmeester stipu leerde nog eens dat de oesterproeven wel degelijk* ook betrekking zouden hebben op de mosselkwekerij. De re sultaten moeten uiteraard worden afge wacht, maar de 'mogelijkheden blijven open. Men moet er *op staan d at de proeven worden uitgevoerd, zo. zei de spreker. i Hét feest zelfbeeft, intussen van al deze beslommeringen weinig te lijden gehad. De stemming zat er goed in en de zon gooide zo af en toe een handvol vrolijkheid, tussen de wolken door. Een deinende mensenmassa woelde rondom de troon van Hare Majesteit Brina Kik. die de functie van mosselkoningin ver vulde en die dit eerlijk gezegd ook uitstekend deed. De Koninklijke rede die ze hield voordat het eerste zeebanket haar wérd aangeboden, schudde ze zo uit haar mouw, zonder de hulp van een papieren geheugensteun. Kort daarop brachten haar onderwa terdienaren in dit geval enkele kik- vorsmannen het eerste zeebanket voor haar troon. Toen de Koningin een klein, vet en mals mosseltje in haar Koninklijke mond stak gaf ze onmiddel lijk haar sanctie. Ja, knikte ze, daarmee te kennen ge vende dat het banket 1962 van uitste kende kwaliteit was. Bruinisse heeft zijn mosselfeest op een charmante en ontwapenen de manier gevierd. Het feest heeft veel mensen getrokken en we be twijfelen of er iemand was die dat een 160-tal boeren tot de oprichting van de drogerij hadden besloten, waar uit wel blijkt, dat men in landbouwkrin- gen meer en meer de noodzaak gevoelt om meer aandacht te. besteden aan structuur en humusvorming in de grond. De mechanisatie van het Zeeuws- Vlaamse akkerbouwbedrijf staat op hoog niveau en het laat zich duidelijk aanzien, dat deze zich nog gestadig uit breidt. Meer en ook zwaardere machines betekent toch eigenlijk toenemende structuurverslechtering, aldus de heer Scheele. Het is bij excursies gebleken, dat men in lueerneverbouwende streken zeer goed weet, dat er geen beter mid del is om een perceel land, dat in slechte conditie geraakt is, weer op peil te brengen. In juli 1961 vond de oprichting van de coöperatie plaats. Het bestuur kreeg toen de taak om in de zeer korte tijd van negen maanden een drogerij te rea liseren in het centrum van Zeeuws- Vlaanderen en het liefst gelegen aan vaarwater. Het moest modern van op zet zijn imet voorzieningen voor uitbrei ding en er moest rekening gehouden worden met de noodzakelijkheid van ver doorgevoerde mechanisatie en automatic ring. Ondanks de moeilijkheden die zich hierbij voordeden heeft men het toch klaargespeeld om op 15 mei van dit jaar met de lucerne verwerking te be ginnen. Hoewel er uiteraard veel kin derziekten te bestrijden waren heeft men nu reeds plus minus 1600 ton droog produkt geproduceerd. De heer Scheele noemde nog even het feit, dat de industriële ontwikkeling die momenteel in Zeeuws-Vlaanderen 'begon nen is alsmede de kanaalplannen vaak goede landbouwgronden voor zich op' eisen en dat het te betreuren is, dat ter compensatie daarvan de inpoldering van de reeds overrijpe schorren van het Land van Saeftinge schijnbaar niet doorgaat. De genodigden kregen hierna de gelegenheid de fabriek in werking te zien. Ongeveer vijftien personeelsleden werken van begin mei tot eind oktober dag en nacht door. In de overblijvende maanden hoopt men in de toekomst over te gaan met het drogen van pulp. Veel sprekers boden ten slotte hun felicitaties aan, waaronder de burgemeester van Westdorpe de heer G. H. van Waes, de rijkslandbouwconsulent ir. Haenen, de heer I. de Bruyne namens de drie landbouworganisaties en de voorzitter van de Kamer van koophandel van Terneuzen, de heer A. H. van Krevelen. "jVTIDDELBURG. De tijd is -LA*- hoofdredacteur van de PZC, wellicht niet ver meer dat de wiens naam schuil ,gaat achter een zwart vierkantje, engens in een stil hoekje van Middelburg treurend zijn hoofd schudt. Treurend aan de rand van een afgrond, van een kloof die ontstond door een verschil van opvatting tussen de kantlijnschrijver en de voorzitter van Handelsbelangen, de heer A. Imanse. Kennelijk om de heer Imanse en zijn middenstanders niet tegen zich te krijgen schreef de man van het zwar te blokje dat hij hut overigens vaak met de Middelburgse middenstands voorzitter eens is. Wat ons betreft: wij hebben nog nooit zo vriendschap pelijk naast de heer Imanse gestaan als nu. Want wie het over' grachten dumpen heeft, dat is onze man! Geen plaats.... Nu zijn wij geen uitgesproken „Kaasjagers", maar in het Middel burg van 1962 is geen plaats meer voor behoudzuchtige lieden die ener zijds de mond vol hebben over indus trievestiging en vergroting van de welvaart in Zeeland, maar anderzijds schromelijk verzuimen om bepaalde noodzakelijke infrastructurele maatre gelen te nemen. Tot die laatste be hoort het scheppen van voldoende parkeergelegenheid. En het is daar om dat de heer Imanse suggereerde de grachten te dempen. Niet alle grachten, maar bijvoorbeeld de Heren gracht of de Schoorsteenvegerssingel en niet te vergeten het Dok. 0 Nu is de heer Imanse niet de eerste die de door de PZC als een zweepslag geldende demperij ter tafel brengt. Reeds velen voor hem on der wie de schrijver van deze rubriek hebben op het onvermijdelijke van het dichtgooien van sommige grach ten gewezen. Het parkeerprobleem heeft in Middelburg langzamerhand zulke vormen aangenomen dat het schier onverantwoord is stukken wa ter, die maar nauwelijks tot het Mid delburgs stedeschoon bijdragen, on aangeroerd te laten. Over de balie Men kan natuurlijk fel tegenstander zijn van het dempen van grachten, maar men zal toch de konsekwenties van een steeds met name op don derdagen „potvaster" zittende bin nenstad onder ogen moeten zien. Sa nering kan helpen, inderdaad, maar deze geschiedt bij stukjes en beetjes het publiek. De Goese wethouders J. S. Visscher en drs. J. Dijkgraaf wa ren ook present, alsmede de burge meester van Folkestone. Het was ook de moeite waard: er was muziek, volksdans, ballet, gymnastiek, kort om het werd een folkloristisch pro gramma van de bovenste plank, waarvan velen intens hebben geno ten. Het overtuigende bewijs werd geleverd, dat de folklore in vele lan den nog in hoge ere wordt gehouden. Zaterdagavond werd een klinkende feestavond gegeven in het Schutters hof, die het karakter kreeg van een verbroederingsfeest, verbroedering tussen vele mensen van vele landen. Ook werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de speciale Kaspor, go-rit, die was georganiseerd door de M.A.C. ,,De Bevelanden". Gisteren is het uitgebreide gezelschap naar Hulst geweest, waar eveneens werd opge treden. Vandaag is Goes weer aan de beurt. Op de Markt verzorgen van avond de groepen uit Spanje, Bayeux en Nürnberg een programma. Dinsdag worden de deelnemers of ficieel ontvangen door het gemeente bestuur van Goes op het stadhuis met des avonds weer een optreden op de Grote Markt. Dan van de groepen Salziburg, Sollestea en Folke stone. Woensdag wordt een bezoek ge bracht aan Yzendijke, alwaar ook wordt opgetreden. En donderdag ver zorgen de verschillende groepen weer een programma In Goes. Vrijdag is het weer afscheid geblazen. Des avonds wordt in het Schuttershof een afscheidsavond gegeven, waarmee dan een einde komt aan het interna tionale gymnastiek-, volksdans- en balletfeest, dat onder de leiding van de heer C. W. Vervest begint uit te groeien tot een evenement van Euro pese allure. en bovendien kan het nog een hele tijd duren voordat men tot sloping kan overgaan. Maar in gracht is geen huis. Hier zijn geen mensen bij be trokken. Of het zouden bezonken Mid delburgers moeten zijn die gewend zijn zo af en toe over de balie van een brug te hangen om in de stille waters als het ware het verleden op te zien doemen. Men moet de moed hebben in Middelburg om deze vasthouders-aan- liet-oude duidelijk te maken dat heden ten dagiz andere normen gelden. Zelfs het aan grachten zo rijke en mede daarom vermaarde Delft schroomde niet, toen zulks met het oog op het verkeer vereist werd, enkele grachten om tij vormen tot brede allees waar op de automobilist op gemakkelijke wijze zijn auto kwijt kon. Verdedigbaar Wij spraken vorige week donderdag een chauffeur die in de Middelburg city drie kwartier naar parkeerruim te heeft gezocht. Hij vond ten slotte nog met moeite een plekje op de Kal vermarkt. Dat toen hij terugkwam om om zijn wagen te halen zijn auto door een wolkbreuk onbereikbaar was ge worden kon natuurlijk niet worden kwalijk genomen. De drie kwartier zoeken, daar gaat het nu om. De vol gende automobilist zal wellicht nog langer hebben moeten vorsen naar een plaatsje. Nee, de suggestie van de de heer Imanse is helemaal zo gek niet. Zelfs volop verdedigbaar en ge makkelijk uitvoerbaar. Verdronken kalf De hoofdredacteur van de PZC behoeft niet eens de schop te hante ren zo hij dit ooit zou willen. Er zijn honderden anderen die het karweitje graag willen doen. Zover zal het nog eens komen: cr zijn vele grachten- dempers in Middelburg. Maar de man van het zwarte vierkant kent lien blijkbaar niet. Hij zal de gracht wel „dempen" als het kalf verdronken is... GOES. Jonge leden van „Zwem- en Badclub 't Sas" hebben de proeven voor het diploma-zwemmen afgelegd. Geslaagd zijn; diploma A: Goes. Carla van Damme; Cornelia Verhage; Maria Verhage; Jarina de Nooyer; A. C. Stel; Lisette Bruinig; Ot to Maris; Laura van Steenbergen; Adrie Hartman; Suus Hartman; G. M. Braës; Jan- nie van Zweden; Janneke de Jonge; Ans Allewijn; Wilma de Bat; Margret Bakker; Lena Bom; Tonny van Maris; B. J. Kroo nenberg; Eelco Tamminga; M. de Lange; Jan Leijs; M. G. Grim; S. van Sluijs; W. van Sluijs; Z. Veenkamp. Wilhelminadorp: Yvonne de Bourgraaf; Arie A. Pak. Katoen- dijke: Mevr. M. C. Stein-Nijsten. Kapelle; Riek Toorenaar; Annelies Huissoon. Kort- gene: Corrie v. Oeveren; Marius v. Oeveren. Diploma B. Goes. Gert Butijn; Dea Kolle; Marion Goedhart; A. C. Korstanje; Jacoml- na Verhage; P. Kroonenberg; N. Kroonen- berg; S. Kroonenberg. Wilhelminadorp: Bar- bara Dekker; Dorrie de Jonge; A. M. de Bourgraaf. Diploma C. Goes. Rini Eekhardt. Wilhel minadorp: Rienke Dekker. Kloetinge: Bet ty Tielkemeijer. BIERVLIET In de raadsvergade ring van Biervliet deelde de voorzitter mee dat zes van de nieuw benoemde raadskeden hun benoeming aanvaard hebben. Dit laatste heeft niet gedaan de heer C. B. C4?laert (KVP), in wiens plaats is aangewezen de heer A. Klaeys, die zich wel bereid verklaarde zitting in de raad te nemen. De geloofsbrie ven werden hierna onderzocht en in or de bevonden. Zonder hoofdelijke stemming ver leende de raad een subsidie >van 20 pet. in de kosten van restauratie der Ned. Herv. Kerk, tot een maximum van 1600 -gulden. De restauratiekosten zijn geraamd op 8000 gulden. Het departe ment van O., K. en W. is bereid aan de kerkvoogdij der hervormde gemeen te een subsidie te geven tot een be drag van 50 pet. der kosten met een maximum van 4000 gulden. De provin cie heeft een subsidie toegezegd van 10 pet. De voorzitter deelde mee dat de ver betering van de Gentsestraat door de dienst aanvullende cultuurtechnische werken op het programma van dure werken 1962 is geplaatst. Dat betekent dat 80 pet. van de verbeteringskosten aan de gemeente als subsidie toegekend zal worden. Met de verbetering is ruim 50.000 gulden gemoeid. De voorzitter noemde het een verheugend -besluit. Hij zei dat het de bedoeling van B. en W. is om met spoed de verdere voorbe reidingen van het werk ter hand te ne men. De heer J. C. Moeleker te Biezelin- gen slaagde te Middelburg voor het praktijkdiploma boekhouden van de Ne derlandse associatie voor praktijk exa mens. De organist G. de Kok uit Goes heeft samen met zijn zoon Henk een concert gegeven op het orgel van de Hervormde Kerk in Kapelle. Dit was een concert voor genodigden van enkele bedrijven. Er was een goede belangstel ling voor dit op hoog peil staande con cert. In het verenigingsgebouw van West kapelle werd voor de kinderen van de badgasten een spelavond gehouden. De avond, die werd georganiseerd door de plaatselijke V.V.V., stond onder leiding van de heren A. en D. Huij.brechtse. De V.V.V. in Westkapelle toont zich actief: op donderdag 2 augustus wordt er in de avonduren een kampvuur ont stoken op het badstrand, de avond wordt opgeluisterd met muziek van de „Trek kers" en de Chr. Mondorgelclub „de krekels". Te Den Haag slaagde voor de ak te N 3 (vaktekeneil, technisch schet sen en de theoretisch technische vak ken van de vakrichting timmeren) de heer N. Verhulst te Westkapelle. De heer Verhulst is leraar aan de lage re technische school te Middelburg. DIGGEKERKE In hoofdzaak een groot zo- de raadsvergadering merwoningenterrein ge- van 6 april jl. heeft de raad van Biggekerke het uitbreidingsplan in hoofdzaak en het plan in onderdelen voor de duinstreek (zomerwo ningenterrein) vastge steld. Zoals te verwach ten hebben verschillen de belanghebbenden na het ter inzage liggen van de plannen hun be zwaren kenbaar ge maakt. Enkele van deze bezwaren werden onge grond verklaard, voor andere is geen wijziging van het plan nodig. B. en W. delen de raad mee dat op het plan in projecteerd is, begrensd door Duinweg, water gang, Lageweg, Klaas- sesweg, waterwingebied en duinen. De raad die vrijdagmiddag om half vier bijeenkomt zal nu moeten beslissen of hij termen aanwezig acht dit gehele gebied aan de agrarische sektor te ont trekken en in de toe komst over te brengen naar de recreatieve. Dit is uiteraard een belang rijke beslissing: vele be langen zijn er mee ge moeid en verscheidene landbouwers (ingezete nen) zijn erbij betrok ken. Zullen het strand en het daarachter liggende duin en bos volledig tot hun recht komen als re creatiegebied, dan dient een gedeelte cultuur grond aan die recreatie opgeofferd te worden. Hoewel B. en W. de be slissing hard valt heb ben zij toch gemeend de raad te moeten voorstel len in principe te beslui ten aan de gronden de bestemming van zomer woningenterrein te ge ven. Ook wordt de raad verzocht het plan tot aanleg van een zomer woningenterrein bij Groot-Valkenisse achter

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3