veiligheidsinspecteur L.T.S. KABOUTERS Antilliaanse Verf fabriek tal van moeilijkheden assistent voor het hoofd van de afdeling kwaliteitscontrole werktuigbouwkundige HTS-ers medewerker voor het bedrijfsbureau produktie/planner Tijdelijk 25 KORTING Weesper Kluit Zilver Weesper Kluit 1 pakje GRATIS LERAAR/LERARES Huis te Goes Strauss opnieuw op de korrel Zaterdag 28 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD fag. 8 in de maand augustus GEEN SPREEKUREN worden gehouden in de provincie OPRUIMING SCHOENEN Publiek verkopen Lees alle Kabouters! Fors verlies in 1961; ook 1962 nog verlies Pas in 1963 Zweedse metaalfabriek sticht dochtermij. Hoge Autoriteit: Prijzen mogen aangepast F. W. v. d. Ven (Unilever) gaat met pensioen Peudaiva klein verlies Engeland lost schuld aan I.M.F. af Notering edele metalen N.V. DE VITRITE FABRIEK MAISBAAI 6 MIDDELBURG Fabriek van Lampvoeien voor de Gloeilampenindustrie en van dieptrekwtrk zoekt een: De inhoud van deze taak zal bestaan uit het verzamelen, rang schikken en analyseren van de bij de kwaliteitscontrole verkre gen uitkomsten en de verwerking van deze gegevens in rap porten. Een systematische, analytische persoonlijke instelling is een eer ste vereiste. Voor deze vacature zoeken wij een jongeman van 18-35 jaar, met als basisopleiding HBS-5j. dan wel een gewezen Koop- vaardij-officier van de Nautische Dienst, die de cursus Kwaliteits- analyst met goed gevolg heeft doorlopen. Voor hen, die deze cursus nog niet hebben gevolgd, doch die belangstelling hebben zich in deze richting te specialiseren, kan, indien zij anderszins aan de vereisten voldoen, de mogelijkheid geopend worden op kosten van het bedrijf genoemde opleiding te volgen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken, Postbus 1, Middelburg. N.V. DE VITRITE FABRIEK MAISBAAI 6 MIDDELBURG heeft een vacature voor een Fabriek van Lamp voeten voor de Gloeilampen industrie en van dieplrekwerk die onder directe supervisie van de Chef Technische Dienst zijn taak op het gebied van de preventieve veiligheid uitoefent. Hij moet het veiligheidsbesef bij de leden van de staf en het fabriekmatig personeel stimuleren o.m. door het organiseren van trainingscursussen. Hij vertegenwoordigt het bedrijf op het gebied van de bedrijfsveiligheid naar buiten. Daarnaast moet hij de Chef Technische Dienst kunnen vervangen tijdens diens af wezigheid. Voor deze functie met een ruime mate van zelfstandigheid komen in aanmerking: afgestudeerden van een HTS of zij, die een daarmede gelijkwaardige opleiding genoten of Scheeps- werktuigkundigen. Leeftijd 25-35 jaar. Zij, die menen aan de gestelde vereisten te voldoen worden uitgenodigd hun schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelszaken, Postbus 1, Middelburg. N.V. DE VITRITE FABRIEK MAISBAAI 6 MIDDELBURG Fabriek van Lampvoeten voor de Gloeilampeninduslrie en van dieptrekwerk Bij ons bedrijf, met ca. 620 werknemers kunnen geplaatst wor den enige voor de volgende functies: 1. Machine-constructeur op de afdeling bedrijfsmechanisatie, 2. Gereedschap-constructeur op de afdeling bedrijfsmechanisatie, 3. Assistent van een chef ener produktieafdeling Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken, Postbus 1, Middelburg. Bij aankoop van 4 pakjes margarine naar keuze 35 ct. per pakte 44 ct. per pak|e VRAAGT UW LEVERANCIER I (Orgelconcert door Dirk Jants. Zwart (Rotterdam) in de Geref. Kerk Vrouwenpolderseweg 9 te Vrouwenpolder op 31 juli 1962 Aanvangt 20.00 uur Kendideto* kunne* stak rechtstreeks of via hu* «ofcooi wenden kot de aMeting Per*o*eetareke(i« Gtaetestraet 165, Vlieefngena Tei 01164-3051, toestel 366. leerlingen, die dM Jaar kim einddiploma zullen behalen, kunnen hun studie het beste voortzetten ep om BedrgtsschooL Het Bemetet-dlploA» les worden bekaa'd in de volgende vakken: Seheepsbeschleten Metaaldraaien Machfneba telewerken Metaalbewerker! in de scheepsbouw Pijpen bewerken Modelmaken Metaalfrezen Plaatconstructiewerken Zandvormen en IJzergieten Constructiebanlrw erken Dexe opleiding duurt 2 iaer. waerna een Bemetei-diplome kan worden bebaeld. Gedurende dein opleiding ontvangen de her» lingen een loon gelijk aan dat van de Jongens. die direct aan het werk gaan. De dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid en Medisch opvoedkundig bureau te Middelburg maken bekend dat Gelieve zich voor spoedgevallen te wenden tot het Bureau te M'burg, Loskade 27, tel. (01180) 29 38 N.V. DE VITRITE FABRIEK MAISBAAI 6 MIDDELBURG vraagt een: Fabriek van Lamp voeten voor de Gloeilampcnindustrie en van diep trek werk Inhoud taak: ,1. Het medewerken aan het opstellen van produktieprogram- ma's, zowel op korte als op lange termijn; 2. De controle op de uitvoering hiervan; 3. Het beheer van de administratie, voorzover deze gevoerd wordt ten behoeve van de fabrikage-planning op het bedrijfs bureau; 4. Het specificeren van bestellingen, het bestellen en do voor- raadbewaking van grondstoffen en halffabrikaten, produk- ten betreffende; 5. Het onderhouden van contacten met de commerciële instan ties betreffende levertijden en wensprogramma's; 6. Incidenteel contact met belangrijke afnemers inzake leve ringsprogramma s in samenwerking met het orderbureau; 7. Een goed inzicht in de grafische en statische aspecten bij planning. De gezochte functionaris moet zeer goed met mensen kunnen omgaan en zich zeer bewust zijn van alle aspecten ener serie- en continufabrikage in een massa producerend bedrijf met een vrij constant assortiment. Voor deze vacature zoeken wij iemand van 25-30 jaar, die of de HBS-5j. cursus met goed gevolg heeft voltooid en zich daarna gespecialiseerd heeft in planning öf een gewezen Koopvaardij-officier van de Nautische Dienst met enig> ervaring op dit gebied. Zij, die menen aan de gestelde vereisten te voldoen worden uitgenodigd hun schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelszaken, Postbus 1, Middelburg. Te koop: 5000 jonge Lezer», Ilora blanca, en winter bloemkool. Jan Kesteloo, Brouwerijstraat 17, telefoon 01185-448, Koudekerke Wegens vacantia gesloten van 30 juli t.m. 4 augustus. Schoenhandel en rep.inricht. B. Sinke, Serooskerke (W.) - Te koop: drachtige zeugen. L. J. Boone, Schorepolder, Ritthem, tel. 01182-271 Te koop: twee ingeschre ven merrie veulens. Gebr. Vreke, Duinweg 46, Oostka- pelle mm Te koop: pl.m. 500 kg ger stestro en pl.m. 50 graan zakken. F. de Witte, Melses- weg, Zoutelande mm Vacantieprijzen bij 't Jan tje van Alles: Strandvliegere 0.98, badminton-rackets 1,98, crocket-spelen 1.98, grote plastic voetballen 0.89, werpringen 0.98, zwemban den ƒ2.98!! Korte Noordstr. 11-15, Middelburg. Tel. 3733 mm De droom van iedere pop- penmoeder is zo'n echte ech te Wildebras-pop, met inge plant kambaar haar reeds vanaf ƒ2.95, met slaapogen vanaf ƒ3.95, baby-poppen m. stem ƒ14.95! Ziet onze sor tering. 't Jantje van Alles, Korte Noordstr. 11-15, Mid delburg. Tel. 3733 Zomerprijzen bij 't Jantje van Alles: Ontbijtbordjes 3 voor 0.79, diepe borden S voor 1.49, kop en schotels 0.49, lim.glazen 0.15, bowl coupes 6 voor ƒ0.98, filter- potten ƒ1.98!! Korte Noord- straat 11-15, Middelburg. TeL 3733 mm Waar koopt u veiliger? In 't Naaimachinehuis P. A. de Kramer, Goes. Lange Vorst- straat 6, tel. 7330 „Anker- Gazelle" mm Bezoekt onze kampeer- tentenshow 500 m2 te Roo sendaal Rondweg. Gehele zo mer geopend, ook zondags. Alle Governor en Walker tenten in voorraad. Sporthuis Antoine Roosendaal. Tel. 01650-4318 3516 5842 m De nieuwste automatische zig-zag naaimachine, in pr. koffer m. 15 jaar schriftelijke garantie. Maakt knoopsgaten, stopt, borduurt, zet knopen aan enz. Vrijbl. op zicht bij U thuis ƒ325,—-. J. Cijsouw, Zuidstraat 103, Westkapelle, Tel. 287 GEMEENTE MIDDELBURG Aan het gymnasium dezer gemeente wordt gevraagd een voor het vak Bijbelkennis en Cultuurgeiehiedenli van het Christendom. i lesuren per week. Sollicitatie, binnen 10 dagen te richten aan de burgemeester Onze Iedere dag NIEUWE KOOPJES OVERS SCHOENEN WlnkaigalerU Middelbare Geldleningen. In contanten zonder borg. Top hypotb. Ie en 2e hypoth. Bouw- en han- delskredieten. Gratis inlich tingen Br. D.I.B. Postbus 10, Hoensbroek Te koop: prachtige R I R Hennen aan en tegen de leg. F. de Wolf, KI. Valkenisse 3, Biggekerke. Tel. 01185-386 m Bessenpluksters gevraagd. A. de Bruijn, Roosjesweg (naast de molen), Domburg Gevraagd voor klein gezin woning op nette stand te Middelburg. Br. Duinvliet- weg 8, Oostkapelle Hebt u veel bouwzin maar weinig geld? kom dan met ons praten. Alle soorten timmerhout aan scherpe prij zen. S. van Gurp, tel. 01196- 366, Lewedorp Verpleegster worden. Onze cursus vangt aan begin sept. 1962. Inlichtingen: Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95a, Eindhoven Extra aanbieding le keus geminderde Nylons met naad in 2 goede modekleuren nu 1.09, crepe mousse kousen m. en zonder naad 1.98. Mode huis Viola, Lange Vorststraat 4, Goes Colporteurs(trices) gevr. voor de huis aan huis ver koop van artikelen vervaar digd door blinden, invaliden, en mindervaliden. Brieven Joost v. d. Vondellaan 45 te Zeist Middenstandsdiploma. De erkende opleiding start 4 sep tember 19 uur in Dam 6. Uit gaande van de Middenstands Vereniging Middelburg. Aan melding en inlichtingen: Visser, Lange Viele. Tel. 3234 Resultaat 1962: 95 procent ge slaagden Avondcursussen Chr. De tailhandelsvakschool voor Zeeland. Etaleren, Reklame- schrift, Verkoopkunde, Crea tief Technische Arbeid, N.I. V.A. Kruideniersvakdiploma. Aanmelding en inlichtingen: Visser, Lange Viele 1, Mid delburg, telef. 3234 Wij zoeken zo spoedig mo gelijk in Middelburg of naas te omgeving 2 pleeggezinnen voor schoolgaande jongens van 15 en 16 jaar. (l.t.s.). Een redelijke vergoeding kan worden gegeven. Ver. Kin- derzorg, Veersesingel 148. Middelburg Te koop: Studieboeken le klas H.T.S. Werktuigbouw kunde. Nummer A 2569, Z. D. Goes Tima, nu voor de helft van de prijsPrachtige Tima dames kamisoles in 3 diverse modellen met prachtige kant van 3.95 nu 1.98. 't Int.erlock- huis, Goes Tima, nu voor de helft van de prijs.... Prachtige teen agers kamisoles met mooie kant van 3.19 nu 1.59, bijpas sende slips van 2.50 nu 1.25. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes Tima, nu voor de helft van de prijs Prachtige Tima da mes kamisoles, directoire en slips alleen in kleur geel van 3.95 nu 98 ct. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes Tima, nu voor de helft van de prijs Halfwollen Tima da mes directoire van 4.95 nu 2.50, halfwollen Tima kami soles van 6.95 nu 3.50. Speci aalzaak 't Interlockhuis, Goes Tima, nu voor de helft van de prijsAparte Tima kleuterbroekjes met 3 stro ken kan ook in gekleurd van 2.15 nu 98 ct. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes mm Zware graslinnen lakens en slopen van Jansen Ti- lanus, grote 2-persoonslakens 5.98, grote 1-persoons lakens 4.98, grote slopen 1.50. Speci aalzaak 't Interlockhuis, Goes mi Alle luxe Treffer Pyjama's en Pyjama's van Jansen Tilanus zowel voor dames als heren van 15.9016.90 nu 9.95 en 8.95. Speciaalzaak 't In terlockhuis, Goes mm Tima, nu voor de helft van de prijsDe bekende Tima sneeuwwitje meisjes kamiso les met kant van 2.15 nu 98 ct Speciaalzaak 't Interlockhuis: Goes mm Goed tehuis gezocht voor 1%-jarige Duitse Herder, lief van aard. P. Nijssen, Kaaistraat 16, Yerseke Ons lesmateriaal wordt om de twee jaar vernieuwd, zo dat u altijd les krijgt in een nieuwe auto of zo goed als nieuwe auto. Autorijschool Jasperse, Nw. Vlissingseweg 366, Middelburg, tel. 01180- 3387 Alle restanten dames blou- sen in effen en fantasie nu 2.98, prima jongens- en meis jessokken 98 ct., herensokken 1.95—1.25—98 ct. —Modehuis Viola, Lange Vorststraat 47, Goes Restanten jongens- en meisjespyjama's in effen en bedrukt nu 4.983.98, Dames Nachthemden nu 3.98 Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes Non-iron Luxe Treffer heren overhemden van 15.90 nu 7.95, restanten werkhem- den nu 5.984.98. Modehuis Viola, Lange Vorststraat 47, Goes nm Wilt u profiteren van koopjes in kampeertenten, luchtbedden, .slaapzakken etc. vraagt dan aan Fa. Antoine, Roosendaal aan. Tel. 01650- 4318 en 3516 10 volle lesuren ƒ65,— of 6,50 per uur in Renault Dauphine 1962. Gratis geh. en gebr. Er. B.E.A. Auto rijschool „Actief", N. Vlis singseweg 236, Middelburg. Tijd. tel. 0 1180-4468 Wij lessen met Mercedes '62, Taunus '62, Mercedes '61. U wordt thuis gehaald en ge bracht. Erk. en gediplomeerd V.A.M.O.R. en F.N.O.P. Autorijschool Van Zweeden, Domburg, tel. 370 mm De beste Treffer zilver la kens en slopen zeer mooi ge borduurd met 40 proc. kor borduurd met 40 procent korting. Cinderella Slopen in effen en geborduurd 25 pro cent korting. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes Prima fantasie gebreide dames kamisoles maat 40 tot 44 nu 1.25 maat 46 tot 50 nu 1.50. Prima fijne rib heren singlets en heren slips, alle maten nu 1.25. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes «- Extra koopjes in baddoe ken, badlakens, badhandjes, badstofkeukendoeken, thee doeken, ook extra voordelige donkere stranddoeken Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes Notaris Van Dissel te Goes zal op dinsdag 7 augustus '02 te 20.00 uur in de „Prins van Oranje", ten verzoeke van de heer W. Brand het woonhuis met schuur en erf aan de Westsingel 84 te Goes, groot 1.79 are. Ontruimd te aanvaarden na betaling der kooppenningen, behoudens toestemming van B. en W. Bezichtiging op dinsdag 31 juli en vrijdag 3 aug. van 14.00 tot 16.00 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. Aardbeienjam. Pot van 99 ct voor 89 et. met 18 geldzegels. le soort. Nieuwe oogst. Al léén bij TJw VéGé kruidenier Prima Treffer lakens en slopengrote 2-persoons lakens 5.98, grote 1-persoons lakens 4.98, grote slopen 1.50. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes Prachtige Jorzolino lakens en e slopen met gekleurd banden en gekleurd cordon nu met 25 procent korting. Speciaalzaak 't Interlockhuis, Goes WILLEMSTAD, Curasao. De An tilliaanse Verffabriek heeft met ernsti ge tegenslagen te kampen gehad waar door het boekjaar 1961 afsloot met een verlies van 139.559 Antilliaanse guldens. Voor dit jaar verwacht de directie een matige verhoging van de omzet en een daarmee corresponderende verbetering van het resultaat. Toch zal ook voor dit jaar nog op een verlies moeten wor den gerekend. De moeilijkheden waren vele. Het heeft na de officiële opening van de fabriek nog tot medio april geduurd voor met de produktie kon worden be gonnen. Doordat moest worden gewerkt met onervaren personeel vergde het nog enige maanden voordat de produk tie goed op gang kon komen, het per soneel redelijk was ingewerkt en de kin derziekten in de nieuwe fabriek waren overwonnen. Eerst omstreeks het begin van het tweede halfjaar kon van een normale gang van de produktie worden gespro ken. Maar daar bleef het niet bij. De Shell Curacao N.V. ging sterk bezui nigen waardoor het verfverbruik min der dan de helft was van hetgeen men normaal placht af te nemen. Ook van de Lago olieraffinaderij op Aruba wer den nog geen orders ontvangen. Pas dit jaar werden van dit bedrijf de eer ste orders gekregen. Ook voor dit jaar kan nog niet op een grotere afname van de Shell worden ge rekend. Voor 1963 is men dienaangaan de hoopvoller gestemd. Daar ook de bouwnijverheid in 1961 af nam duurde het langer dan was voor zien voordat bij de handel de voorra den van andere herkomst waren ge ruimd en lopende contracten waren af gewikkeld. De afzet via de handel blijft zich nu constant in stijgende lijn be wegen. Ook van de lokale industrie en de scheepvaart werden de eerste orders ontvangen. Op bescheiden schaal kon met de ex port worden begonnen. De balans vertoont een toeneming van de voorraden van 29.278 tot 319.081, waarbij in aanmerking moet worden ge nomen, dat de fabriek pas in de twee de helft van 1961 goed is gaan draaien. De liquide middelen zijn zeer sterk ge daald en wel van 490.965 tot 419, zo dat de onderneming een beroep op bank krediet heeft moeten doen. Dit prijkt op de balans met 231.993. Alle be dragen zijn in Antilliaanse guldens. STOCKHOLM. De Zweedse Svens- ka Metallverken heeft besloten in Ne derland een dochteronderneming te ves tigen voor de produktie en verkoop van messing banden. De onderneming zal ook andere Zweedse industriële pro- dukten verkopen. Zij zal een aandelen kapitaal van ca. 5 miljoen hebben. BONN (UPI) De parlementaire defensiecommissie uit de Westduitse Bondsdag heeft de zomervakantie onderbroken om een onderzoek in te stellen naar bepaalde handelin gen van de minister van defensie, Strauss. Het onderzoek betreft het ontslag van de commandant van een luchtmachtescadrille en Strauss' bevel dat een soldaat alleen maar met toestemming van zijn superieu ren mag getuigen voor een militaire rechtbank. In het eerste geval was escadrille- leider Barth door de minister ontslagen nadat twee mensen van Barth uit de koers waren geraakt, over Oostduits gebied waren gevlogen en in West- Berlijn waren geland. Westduitse vliegtuigen, zowel bur gerlijke als militaire, mogen niet naar Berlijn vliegen. Met het ontslag van Barth wilde Strauss een voorbeeld stellen. Militaire rechtbanken hadden echter bepaald dat Barth niet verant woordelijk was voor de fout van zijn LUXEMBURG (DPA). De Hoge Autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal (E.G.K.S.) is tot de conclusie gekomen dat de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. niet in strijd met de prijsvoorschrif- ten van de gemeenschap hebben gehan deld. De Autoriteit heeft een onderzoek in gesteld naar de levering van carrosserie- platen en kleine draagbalken aan Daf in Eindhoven en aan de Duitse firma Karmann. Hoogovens hebben hun leve ranties niet gedaan op basis van de lijst- prijzen. Men heeft de prijzen aan goed kopere aanbiedingen van de concurrentie aangepast. In het geval van de Daf kwa men de aanbiedingen uit Engeland en bij Karmann waren offertes uit Frankrijk binnengekomen. mensen, doch Strauss hield voet bij stuk. Wat het tweede geval betreft: som mige leden van de defensiecommissie wensen dat Strauss zijn bevel intrekt. Ook het hoogste disciplinaire hof van de Bundeswehr was het niet met Strauss' opvatting eens. ROTTERDAM. De heer P. W. van de Ven, directeur van Van den Bergh's en Jurgens' Fabrieken N.V. aan de Nassaukade in Rotterdam, gaat dinsdag met pensioen. Hij is dan bijna 52 jaar aan de Unilever verbonden geweest. Maandag neemt de heer Van de Ven afscheid van vrienden en relaties en dinsdagmorgen van het personeel. AMSTERDAM De Peudawa Pe troleum Maatschappij heeft over 1961 een saldo verlies geboekt van 129,71 (v.j. 219,09). Aan interest werd ƒ94,02 (v.j. 99,46) ontvangen en de onkosten daalden tot 223,73 (v.j. ƒ318,55). Het totale verlies is nu gestegen tot 2.297.198 bij eep geplaatst kapitaal van 2,3 miljoen. De effecten staan met 2.289 op de balans, dat is de beurswaarde per 31 december 1961. De concessie in Indonesië staat pro memo rie op de balans. WASHINGTON (Reuter) Enge land zal zijn gehele schuld van 512 miljoen aan het Internationale Mone taire Fonds op 31 juli terugbetalen. Deze terugbetaling is onverwacht vroeg gekomen. Toen het pond sterling verleden jaar door de economische moeilijkhe den onder druk kwam te staan leende Engeland 1.500 miljoen van het I.M.F. Over de aflossing van deze le ningen mocht drie tot vijf jaar wor den gedaan. Nu is de gehele schuid dus binnen een jaar afgelost. AMSTERDAM, 27 juli. De goud- en zilvernotermgen zijn, bifjkens een opgave van H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaalbe- druven, ongewijzigd gebleven t.w. verede- bngsgoud I 4.1004.150, binnenlands goud 4.250 en zilver 119—124,50 per kg lijn. De informatie-koersen voor gouden munten luiden als volgt: tientjes 29—/» ((29.50— 30,50), ponden 34-/ 38 ((34—39), 20 fr. napoleons 30,75—32,75 30.50—32.50), 20 fr. vrenelis 3133 (onv.) en 20 Belgische franks 29,50—31,50 (onv.).

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 8