Tijdstip van overdracht geeft geen moeilijkheden Subandrio blijft even op verzoek Kussa: nieuwe groente ideaal voor Nederland tg# mif Parijs kreeg lesje van Capucci 2 Superconnies voor luchtbrug naar N.-Guinea BROOD MOET TWEE CENT DUURDER Felle kritiek op plan van Macmillan ZOMER ZET NIET DOOR DURE KUNST IN PAKHUIS Zeeleeuw in IJssel Geen overtreding begaan bij bijna-ongeluk Minister week af ontslag aanvaard De Bilt: Droog Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 28 juli 1962 Meesterwerk Grote hoeden Uitgesteld Sympathie „Nutteloos" Tweeling (2) achter huis verdronken Britse Russin vermist YAN VANDAAG AF TE KOOP Ook rauw Uit Indië Wennen Bakkers menen: Picasso en Oscar gestolen van Audrey Hepburn MAISON VAN WESTEN BEVAHUIS ZEEUWSCH DAGBLAD DE MUYNCK ARMENWET KAN NIET WORDEN GEWIJZIGD" Directeur; JACQ. DE SMIT; Chefred.; G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2008 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs t 0,62 p. w., 1 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van i 1, 17e JAARGANG No. 5113 GARANTIES NU HOOFDZAAK MAAR DE FRANSEN ZIJN NIET ENTHOUSIAST door Rita Beukman PARIJS Roberto Capucci, die uit Italië naar Frankrijk kwam, heeft het kleinste mode huis van alle modeontwerpers hier in Parijs. In die kleine ruimte toonde hij gisteren ech ter een collectie, die de groot heid van zijn talent als couturier bewees, een collectie die Parijs liet zien wat haute couture in werkelijkheid betekent. Monumentaal van opzet is de nieuwe lijn van Capucci, die door een. zware, brede schou derpartij wordt gekenmerkt, een goed uitgebalanceerde coupe en een boeiende perfectie van elk onderdeel van het ontwerp. Meesterstukken van fraaie snit zijn de nieuwe wintermantels van Capucci, die overwegend zeer brede schouders met ingezette mouwen hebben en steeds in een vloeiende Hjn gebeeldhouwd lijken om de gestalte. Opmerkelijk is de grote variatie die hij bij de rokken van de man telpakkeu weet te bereiken. De povere versies op een of twee ROBERTO CAPUCCI ervan die men hier in Parijs tot nu toe op dat gebied te zien kreeg bleven daar ver bij achter. Bij sommige, even gerende, rokken wordt vanachter een diepe plooi toegepast, bij andere variaties is het ruggedeelte in banen verwerkt, terwijl van voren diepe bundels plooien onder de heup ontspringen. Markante jasjes met kimonomou wen en brede leren ceintuurs vul len bij de tailleurs die beweeglijke rokken aan. Nieuwe variaties op de tuniek zijn verder voor de japonnen in zijn wintercollectie typerend. Karakteristiek van lijn zijn ook de nieuwe hoeden van Capucci: grote hoeden met vrij hoge hol en brede rand die bij de mantelpak jes passen, en hoge toques of een soort kleine breton met rechte rand, waarbij geklede tailleurs of jurken. Wat hij met kleuren doet, doet niemand hem hier na in Parijs. Feilloze expressiviteit kenmerkt zijn combinaties. Rood combineert hij met donkerbruin, sterk groen met oranje, paars met rood of krachtig rose. Deze collectie met allure werd door de Franse toeschouwers ech ter vrij koel ontvangen. Het ziet er dan ook naar uit, dat de Italia nen hier tussen hun Franse col lega's een niet al te makkelijke tijd tegemoet zullen gaan. Schilderijen terug LONDEN. De 35 schilderijen die veertien dagen geleden uit de expositie zaal van een Londense kunsthandel werden gestolen, zijn weer terecht. De politie vond ze in het holst van de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een inval in een pakhuis in het Londen se Eastend. Ze waren onder een deken verborgen. De kunstwerken, voor het grootste deel impressionisten en moderne schil derijen, zijn ongeveer 3.500.000 gulden waard. Ze zijn eigendom van de kunst handel O'Hana in Mayfair. Er zijn doe ken bij van Toulouse Lautrec, Picas so. Renoir. Braque, Monet, TJtrillo en Cézanne. De diefstal werd als de groot ste kunstroof beschreven die men in Londen ooit meemaakte. Gisterochtend werden twee mannén in Londen in staat van beschuldiging gesteld, die de schilderijen in hun be zit hadden, terwijl ze wisten dat ze ge stolen waren. Zij werden gisterochtend in alle vroegte gearresteerd. Het zijn een groothandelaar van dertig jaar en een even oude werkloze. De schilderijen werden door recher cheurs van Scotland Yard op de boven ste verdieping van het pakhuis gevon den. Ze lagen op een divan, men had er drie paketten van gemaakt. Jacques O'Hana, de eigenaar van de kunsthandel, van wie de schilderijen werden gestolen, zei in Vichy in Frank rijk waar hij met vakantie is ^Geweldig nieuws, het is enorm." DEN HAAG Het tijdstip van de overdracht van het be stuur over Nieuw-Guinea aan Indonesië is voor de Neder landse regering geen probleem meer. Zij had zich in beginsel al bereid verklaard tot over dracht van het gezag en zij be schouwt thans de overgangs periode, die daarbij in acht zou moeten worden genomen, niet als een halszaak. Waar het wel om gaat is het verkrijgen van zo goed mogelijke garanties voor het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's, waarvan ook in het plan-Bunker wordt ge sproken. In deze zin zal, zo verluidde gisteren in Den Haag, de regering vandaag de vaste commissies voor buitenlandse zaken en voor defensie uit de Tweede Kamer inlichten. Het kabinet heeft gisteren lang durig over de laatste ontwikke lingen in de kwestie-Nieuw- Guinea vergaderd. De bespre kingen werden tot laat in de avond voortgezet. Het kabinet heeft sinds de hervat ting van de besprekingen met Indo nesië nauw contact onderhouden met de Nederlandse onderhande laar. dr. J. H. van Roijen. Daarbij is gebleken dat de kwestie van de ga ranties voor het zelfbeschikkings recht van de Papoea's veel meer moeilijkheden opwerpt dan die van het tijdstip van bestuursoverdracht. Van Nederlandse zijde wordt ge dacht aan de mogelijkheid om de Uno op de een of andere manier te betrekken bij het vastleggen van de voorwaarden voor de overdracht Het is bekend dat Indonesië de ga ranties zo vaag mogelijk wil houden. Een niet ongunstig teken wordt evenwel gezien in het bezoek dat minister Subandrio gisteren plotse ling aan de waarnemend secretaris generaal van de de Uno, Oe Thant, besloot te brengen. Van Indonesische zijde Is gisteren in Washington meegedeeld dat minister Subandrio zijn vertrek naar Djakarta heeft uitgesteld. Waarschijnlijk zal hij na zijn onderhoud met Oe Thant in New York naar Washington terugkeren en daar nog enige dagen blijven. In sommige berichten wordt gezegd dat president Kennedy hem met grote na druk heeft gevraagd nog niet naar Djakarta terug te keren. Minister Subandrio is donderdag avond, na zijn bezoek aan president Kennedy op het Witte Huis, nog twee maal bijeen gekomen met de Ameri kaanse „derde man" Ellsworth Bunker. De laatste zou gistermiddag in New York een onderhoud hebben met Oe Thant voordat deze minister Subandrio zou ontvangen. Intussen is in Amerikaanse kringen een groeiende sympathie voor de Ne derlandse houding waar te nemen. Men erkent in die kringen dat Nederland zich redelijk heeft betoond en in zijn concessies welhaast zo ver is gegaan als maar enigszins mogelijk was. Toch blijft de conclusie voorbarig dat van Amerikaanse zijde nu verder geen pogingen zullen worden gedaan om hernieuwde druk op Nederland te oefenen in de richting van verdere con cessies. Wel wordt er met bijzondere nadruk op gewezen dat de Amerikaan se regering zich volledig achter het plan-Bunker heeft geplaatst. Er zijn niettemin tekenen dat Indo nesië zich nog verder van dat plan zal distantiëren. Roeslan Abdulgani, nauw medewerker van president Soekarno, heeft gisteren verklaard: „Het zelf beschikkingsrecht, zoals president Soe karno zich dat voorstelt is intern en niet extern. Met intern wordt bedoeld dat als Nieuw-Guinea eenmaal deel uitmaakt van de unitarische republiek Indonesië, Indonesië en de Papoea's zullen uitmaken wat de positie van Nieuw-Guinea zal zijn binnen de repu bliek." Abdulgani noemde overigens dr. Van Roijen „een meester in het ver draaien van feiten en het doen van schone beloften". De Suluh Indonesia, het orgaan van de Soekarno zeer na staande nationa listische partij P.N.I., heeft gisteren in een hoofdartikel minister Subandrio geadviseerd naar Djakarta terug te keren. „Het is nutteloos om met de Nederlanders te praten", aldus het blad. Wat de Papoea's zelf er van denken? De Nieuw-Guinearaad is gisteren, ach ter gesloten deuren begonnen met de behandeling van „dringender zaken dan de begroting". De behandeling van de begroting had voor vrijdag op de agen da gestaan. .jsefe- SUPERCONSTELLATION VOOR THUISREIS i' DC-8 ACHTER DE HAND Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Twee superconstellations van de K.L.M. worden ingezet voor de repa triëring van vrouwen en kinderen uit Nieuw- Guinea. Maandag al vertrekt er een naar Biak, die an de komende drie weken veertien vluchten BiakBangkok zal maken, waarbij totaal elfhonderd mensen kunnen worden vervoerd. De eerste vlucht met repatrianten is vastgesteld op dinsdag. Van een onzer verslaggevers AALSMEER. De tweejarige twee ling allebei jongens van de fa milie Lok in Aalsmeer is gistermid dag verdronken in de Westeinderplas- sen. De kleuters waren achter het huis van hun ouders aan het spelen in een box. De tuin van de woning grenst aan het water. De kinderen hebben kans gezien uit de box te klimmen, waarschijnlijk door op een doos te gaan staan. Daarna zijn zij de tuin doorgekropen en in het water geval len. Mevrouw Lok, die op de eerste verdieping van het huis aan het werk was, ontdekte de jasjes van de kin- ren in het water toen zij weer naar huiten keek om te zien hoe de jongens het maakten. Tien minuten tevoren had zij dat ook gedaan en toen zaten de kleuters nog rustig te spelen. De kinderen waren spoedig op de wal gebracht. Drie artsen zijn twee uur bezig geweest met het toepassen van kunstmatige ademhaling. Hun in spanning had geen succes. De familie Lok was pas twee weken geleden in het huis aan de plas komen wonen. ARNHEM. „Een zeeleeuw in de IJssel". Met deze kreet werd donder dagavond de politie in Rheden in het geweer geroepen. Argwanend ging een politieman een kijkje nemen. Maar het was geen grap: er zwom een le vensgrote zeeleeuw in de rivier. De rijksbakenmeester heeft zijn best ge daan het beest te vangen, maar dat is hem niet gelukt. De zeeleeuw is ontsnapt en nog steeds spoorloos. LONDEN (Reuter). Een in de Oekraïne geboren Engelse mijnwerker maakt zich ongerust over zijn vrouw en dochter, die met vakantie naar Rus land zijn. Hij heeft al zeven weken niets van hen gehoord. Het echtpaar Homiak woont al dertien jaar in Engeland. De man heeft zich laten naturaliseren, maar de vrouw is nog steeds een Russin. De veertigjari ge mevrouw Homiak zou met haar ze venjarige dochtertje Irene, dat spas tisch is, een vakantie doorbrengen bij familie in Charkof. Het ministerie van binnenlandse zaken zou haar de reis hebben afgeraden. Homiak wil nu, als hij niet binnen een week een brief krijgt, naar Rus land om zijn vrouw en dochtertje op te zoeken. Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM. Hebt u er als huisvrouw zin in uw huis genoten zondag eens iets totaal anders voor te schotelen? De kussa (spreek uit koessa) biedt uitkomst. De kussa is dé ontdekking in Nederland op het gebied van groente sinds de import van de tomaat. Tussen de kussa's en de tomaat waren er nog de rode spruitjes als nieuwe groente, maar die bleken een mislukking. Vandaag is de nieuwe groente voor het eerst in de meeste groentewin kels en supermarkten In het westen van het land verkrijgbaar. Gisteren was daarvoor in Rotterdam de eer ste belangrijke veiling. Vanaf aan staande maandag start in het gehele land een reeks veilingen, zodat de kussa's spoedig haast overal verkrijg baar zullen zijn. kweken van kussa's niet opging. In een jaar tijd begonnen 350 Nederland se boeren en tuinders met de kweek van kussa's. Zij hadden er vertrouwen in dat de nieuwe groente bij de huisvrouw zou inslaan. De meeste kwekerijen be vinden zich in Limburg, boven Ven- lo, verder in de provincie Utrecht en op de Zuidhollandse eilanden. In Rotterdam werden gisteren 1350 kussa's geveild, die per stuk 22 a 25 cent opbrachten. In de winkels zal die prijs ongeveer 35 a 40 cent worden. Zaadhandelaar Bulten uit Aalten in Gelderland is met de kweek van kussa's begonnen. Hij importeerde het zaad uit Zuid-oost Azië. De kussa wordt veel in Indië en China gegeten en is familie van de komkommer. Na enkele proefnemingen bleek de plant het wonderwel in het Nederlandse klimaat te doen. Kassen bleken er niet voor nodig. De oogsttijd is om streeks juli, augustus en september. Wat de boer niet kent dat lust hij niet, is een spreekwoord dat bij het De een vergelijkt de smaak van de kussa met die van radijsjes, de ander met die van rauwe bloemkool en een derde met de smaak van asperges. Voor de huisvrouw biedt de kussa voordelen die in alle opzichten „mo dern" genoemd kunnen worden. In de eerste plaats de prijs.. Een kussa kost hoogstens vijftig cent en kan als groente dienen voor een gezin van vier personen. De groente is in een wip schoongemaakt (geschild), blijft drie dagen goed en is in tien minuten gekookt. De vrucht geeft heel weinig vocht af zodat het bereiden van sla- tjes bijvoorbeeld heel lang van te vo ren kan geschieden, hetgeen bij kom kommer niet het geval was. Behalve gekookt kan d. kussa ook gesmoord en gebakken worden. Rauw in plakjes op het brood moet lekker en gezond zijn. Men is er trouwens druk mee bezig te onderzoeken welke vitami nen de vrucht naast de aanwezige mineralen bevat. Kussa: het lijkt op komkommer, maar dan korter en dikker. Natuurlijk zal het eten van de kus sa voor velen een kwestie van wen nen zijn. Toch wordt er verwacht dat de weg van de kussa naar de maag van de Nederlanders niet zo lang en moeilijk zal zijn als de weg die de tomaat indertijd maakte. De tweede superconstellation gaat tussen Bangkok en Schiphol pendelen. Dit toestel «al ongeveer vijfhonderd repatrianten recht streeks naar Amsterdam brengen. Het zal daartoe in de komende twee weken vier vluchten op dit traject uitvoeren. De overige passagiers stappen in Bangkok in een van de lijntoestellen (DC-8's), die vier maal per week vanuit deze plaats vertrek ken. Een DC-8 wordt achter de hand gehouden en kan zonodig op elk ge wenst ogenblik worden ingezet. Er zijn al voorzieningen getroffen voor de bemannning en de bevoorrading van de vliegtuigen. De uitvoering van dit programma zal volgens de K.L.M. geen invloed hebben op de uitvoering van de normale lijn diensten. In Biak is een kantoor geopend voor de coördinatie van het vervoer der repatrianten naar ons land. Blij kens de garantieregeling die giste ren in Hollandia is bekendgemaakt, worden de geëvacueerde gezinnen in Nederland opgevangen, kunnen salarissen vóór de normale datum van uitbetaling worden opgenomen ter bestrijding van de eerste kosten in Nederland en is een regeling op voorschotbasis getroffen voor bestrij ding van de extra kosten bij vesti ging in ons land. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De werkgeversorga nisaties in het bakkersbedrijf willen de broodprijs op korte termijn, zo mo gelijk nog binnen veertien dagen, met twee cent verhogen. De Nederlandse Bakkerijstichting, spreekbuis van de zes werkgeversorganisaties in het bak kersbedrijf, heeft daarover al contact opgenomen met het ministerie van economische zaken. Minister De Pous zal een dergelijke verhoging moeten goedkeuren. De bak kers willen daarom zo spoedig moge lijk overleg met hem plegen. Meelprijs hoger Hoewel de bakkersorganisaties zeer veel aan een broodprijsverhoging bin nen enkele weken is gelegen, zullen zij niet op eigen houtje tot prijsverhoging overgaan. „Wij houden ons aan de spelregels", zo werd ons gistermiddag van die zijde verzekerd. Verhoging van de broodprijs wordt noodzakelijk geacht met het oog op een nieuwe stijging van de bloem- en meelprijzen in Nederland, met in gang van maandag. De tarieven wor den aangepast aan de prijzen van grondstoffen in de overige E.E.G.-lan- den. Bepalingen E.E.G. Na 1 augustus worden, als uitvloei sel van nieuwe bepalingen der E.E.G., bepaalde heffingen niet meer volledig gerestitueerd. Voor Nederland resulte ren deze bepalingen in een verhoging van de bloemprijzen met twee gulden per honderd kilo. Tarwemeel wordt 3.60, beschuitbloem drie en Amerikaan se patentbloem twaalf gulden per hon derd kilo duurder. n a DEN HAAG. Het onderzoek naar de „bijna-botsing" tussen twee vliegtuigen —donderdag bo ven Teuge heeft aangetoond, dat de Amerikaanse Boeing en de Nederlandse Beaver van de Ko ninklijke Luchtmacht onder zodani ge weersomstandigheden hebben gevlogen, dat de wettelijke regels voor vliegen met zicht van kracht waren. Dit impliceert, dat de Beaver niet verplicht was contact met de ver keersleiding op te nemen. Die ver plichting bestaat slechts dan, wan neer het zicht te wensen overlaat. Van enige overtreding van de vlieg- voorschriften is tot nu toe niets ge bleken. De Amerikaanse gezagvoerder, Ja mes Magenis, heeft bij zijn terug keer in New York de Nederlandse vlieger de schuld gegeven van het incident. Van onze correspondent PARIJS. Audrey Hepburn, wier villa te Bürgenstock in Zwitserland be zoek heeft gehad van inbrekers, heeft te Parijs verklaard, dat zij niet pre cies weet wat er gestolen is. Wel staat vast, dat haar schilderij van Picasso en haar Oscar verdwenen zijn. Alle meubelen in het huis waren open gebroken. omdat de inbrekers vermoe delijk dachten daarin haar juwelen te vinden. Een deel van de buit is in een zak in de tuin van de villa teruggevon den. Waarschijnlijk hadden de dieven te veel hij zich om de buit, zonder arg waan te wekken, te vervoeren. Van onze correspondent LONDEN. Terwijl er van de zijde van een van Engelands grootste ambtenarenbonden giste ren felle kritiek werd geleverd op het plan van de regering, een na tionale inkomenscommissie in het leven te roepen, liet een der grote organisaties van de werkgevers een welwillender geluid horen. De British Employers' confederation is over het algemeen voor het denk beeld van een dergelijke commis sie. Aldus verklaarde E. J. Hunter, de voorzitter van het verbond. Het verbond is evenwel tegen de plannen van de regering voor een wettelijke regeling van een minimum periode die de arbeiders moet worden gegeven indien ze als gevolg van de economische toestand ontslagen zou den moeten worden. Het is volgens het werkgeversver bond niet mogelijk wettelijke regelin gen te treffen voor alle gevallen die denkbaar zijn. Met name is het niet mogelijk in alle industrieën eenzelfde opzegtermijn in te voeren, gezien de uiteenlopende omstandigheden in de verschillende bedrijfstakken. Niet briljant Hoe zeer ook de meningen in de Britse pers over de door premier Macmillan aangekondigde nationale inkomenscommissie uiteenlopen, men is vrijwel unaniem van oordeel dat Macmillans optreden in het Lager huis donderdag toen hij het plan hekend maakte niet die briljante daad was, die het land tot nieuw, groot enthousiasme voor de conservatieve regering kan inspireren. Men vraagt zich met name ook af hoe de nieuwe commissie voor de in komens zal werken. Vooral omdat het nieuwe lichaam alleen maar van ad vies zal dienen. Een zeer grote hin derpaal zal het ook zijn dat de vak bonden niet aan het nieuwe lichaam zullen meewerken, zoals ze al hebben laten weten. In sommige kringen van Lagerhuis leden maakte de manier waarop Mac millan zich donderdag gedroeg en de wijze waarop hij zich verdedigde te gen de aanval van de oppositieleider Hugh Gaitskell, de indruk dat hij er zich op voorbereidt binnen niet al te lange tijd af te treden. CANBERRA Uitlatingen over de gevolgen van Engelands toetreding tot de Europese economische gemeenschap hebben geleid tot het ontslag van de Australische minister van luchtvaart, Leslie Bury. De minister heeft deze week tweemaal in het openbaar gezegd dat Australië weinig te vrezen heeft van een Engels lidmaatschap van de gemeenschap. Hij week daarmee sterk af van het officiële standpunt van de regering. Een storm van verontwaardiging ging door het land. De minister kon zich niet staande houden en diende zijn ont slag in. Premier Menzies heeft het aan vaard. (Ingezonder mededeling) - U bent al tij (J ivelkom bij Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes Maak eens kennis met onze OXFORD en SUPERDAM l. Vorststraat 64 costuums nz-wpci beste wat er is GOES en concurrerende prijs. de Zeeuwse krant met de vroege en snelle bezorging OPTIEK - F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5214 Hou op met zaniken; dit is niet het enige huis met een kapot dak. (Ingezonden mededeling) CCLS BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN) sinds 1893 GOES EN MIDDELBURG 11 A.O.W. en bijsteun DEN HAAG De minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, betreurt de tragiek van het feit, dat de verhoging van de A.O W. juist niet ten goede komt aan hen. die de verhoging het meest nodig hebben. Deze verhoging zal op de gemeentelijke bijsteun, die een aantal bejaarden ontvangt, worden gekort Minister Klompé meent, dat een ge deeltelijk wijziging van de armenwet om die korting te voorkomen, niet goed mogelijk is. Daardoor zou het hele systeem, waarop deze wet is gebaseerd, omver worden geworpen. Dit blijkt uit het verslag van de werkzaamheden van de vaste com missie voor maatschappelijk werk uit de Tweede Kamer. De commissie heeft een bespreking gehad met minister Klompé over de mogelijkheid, een regeling voor deze bejaarden te tref fen, die voorziet in deze moeilijkheid. De minister wees er bij de bespre kingen op, dat binnenkort een ontwerp- algemene bijstandswet wordt inge diend. Een groepsregeling voor de bejaarden acht zij niet geschikt, omdat dan aan de gemeenten wordt overge laten of zij al of niet tot uitkering willen overgaan. DEN HAAG. Niet alleen de Eer ste en Tweede Kamer maken haast met het wetsontwerp tot financiële steun aan de K.L.M., ook de regering werkt er vlot aan. Een dag nadat de Eerste Kamer het voorlopig verslag over dit wetsontwerp heeft uitgebracht is reeds de memorie van antwoord verschenen. Daarin spreekt de regering onder meer haar voldoening uit, dat de se naatscommissie zo snel verslag heeft uitgebracht. De weersverwachting van het K.N.M.I., geldig tot hedenavond: Droog weer met zonnige perioden en dezelfde middag- temperaturen als gisteren of iets ho gere. Matige tot zwakke wind uit noordelijke rich tingen. MIESJE: Het kan weer! 29 juli: Zon op 4.56, onder 20.36. Maan op 2.52, onder 19.13. 30 juli*. Zon op 4.57, onder 2035. Maan op 3.46, onder 19.58. Van onze weerkundige medewer ker Na de onweersbuien van don derdag is het weer vrijdag aan merkelijk verbeterd, vooral in het noorden en midden van het land. In Zuid-Limburg viel gistermiddag nog enkele uren lang motregen bij een temperatuur van dertien gra den, zodat het belangrijkste deel van de verbetering daar pas van daag mag worden verwacht. Het ziet er verder naar uit dat de verbetering van het weer zich tijdens het weekeinde zal kunnen handhaven, nu zich een gebied van hoge druk langzaam over de Britse eilanden uitbreidt. Dit zal overigens tot gevolg hebben dat de wind nog niet uit de noordhoek zal verdwijnen. Wel zal het wat warmer worden. De nachten zullen nog bijzonder koud zijn, dat zullen de kampeerders wel merken. De kans op regen is onder de ze omstandigheden klein. Er is al le reden om te verwachten dat het ook zondag nog droog zal blij ven, maar een echt zomers weekeinde wordt het niet. Helsinki zw.bew. Stockh. h.bew. Oslo onbew. Kopenh. zw.bew. Aberdeen h.bew. Londen bew. zw.bew. zw.bew. l.bew. onbew. A'dam Brussel Luxemfo. Parüs Bordeaux zw.bew. Grenoble onweer Nice onbew. Berlijn zw.bew. Frankfort zw.bew. Miinchen l.bew. Ztirieh l.bew. Genève zw.bew. NO NO N stil O N N Locarno Wenen Innsbr. Athene Rome Aiaccio Madrid Mallorca Lissabon l.bew. regen l.bew. onbew. onbew. onbew. l.bew. onbew. onbew. 17 38 20 15 15 39 17 NNW 17 NNW 22 NNO 22 NW 23 ZW 30 OZO 28 NW 22 NNW 26 NNW 25 NW 26 stil 29 NW 31 O 28 NO 32 NNO 34 W 36 ZW 30 WZW 35 OZO 36 NW 30 0,5 0 4 3 0 O 2 0.2 0.1 O 0 0.1 0 O 0 0 O 0 0.5 4 0 O O O O O 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1