Reeks opvallende conferenties in Washington Twee mensen overleden door hevig onweer Ulg dook weg voor Ned. „Beaver" Dr, v. Roijen plan-Bunker blijft basis „Er is niets „Niemand zal geregeld" (dakloos zijn" Alpinist valt te pletter van berghelling ZOMER OP VLUCHT De Gaulle naar W.-Duitsland OVERSTROMINGEN NA SLAGREGENS AKKOORD OVER SALARISSEN POLITIE Het weer overal Europese PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 27 juli 1962 Prawda weigert advertentie Westberlijner plaatste bom bij de „muur Portugees gevonnist na incident in toestel K.L.M. Nederland handhaafde export-record ENGELAND ONEENS MET PHILIPPIJNEN Commissie Senaat: Steun aan K.L.M. BIJ BEKLIMMING EIGER Jeugcl zond zeep naar vluchtelingen RAMP VOORKOMEN BOVEN TEUGE Van der Putten weer voor Centrale raad Engelse militair overleden tijdens Vierdaagse De BiltBuien MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN KIEZEN ARISTONA KAMPIOENSCHAPPEN HONKBAL1 OiMfteurj JACt). DE SMIT; Chefred.: G. J. Breaker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nis. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, ïieriktee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w., t 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5112 GESPREK IN SPANNENDE FASE WINNIPEG (Reuter). De Praw da heeft een advertentie, die een Cana dees blad in dit Sowjetrussische dag blad wilde plaatsen, geweigerd. De advertentie bevatte een antwoord op een toespraak die premier Kroesj- tsjef onlangs op het vredescongres in Moskou heeft gehouden. De rede van Kroesjtsjef was door de Sowjetambas- sade in Ottawa in een aantal Canadese bladen als advertentie geplaatst. De Prawda wees het aanbod van de hand met de verklaring dat zij nim mer advertenties plaatste. PARIJS (Reuter) President de Gaulie zal van 4 tot 8 september een officieel bezoek aan West-Duitsland brengen. Het gaat hier om een tegenbezoek. Dr. Konrad Adenauer, de Westduitse bondskanselier, heeft onlangs een of ficieel bezoek aan Frankrijk gebracht. President de Gaulle zal achtereen volgens Bonn, Hamburg, Keulen en München bezoeken. BERLIJN (AP). Tot verras sing van de Westberlijnse politie is gebleken dat een twintigjarige Westberlijner degene is geweest die de afgelopen dagen enkele bom aanslagen op de grensmuur tussen Oost en West heeft gepleegd. Het was de man allerminst te doen om een ontvluchtingsweg voor Oost- berlijners te banen, maar integendeel zuiver om te provo-ceren. De jonge man bekende namelijk dat hij een Oostduitse agent was van Ulbrichts geheime politie en dat hij op bevel van hogerhand had gehandeld. In Oost-Berlijn is gisteren de stoker van een locomotief tot zes jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Hij zou borden met snelheidsbeperkingen heb ben geplaatst langs de spoorbaan op korte afstand van de grens met West- Duitsland. Het was zijn bedoeling daar samen met enkele andere vluch telingen op de trein te springen die daar dan niet harder had mogen rij den dan tien kilometer. HAARLEM. Eduardo da Silva, de 31-jarige Portugees die op 16 april de bemanning van een K.L.M.-toestel met een (alarm) pistool bedreigde, is giste ren door de Haarlemse rechtbank ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden. De maximumstraf voor bedreiging te gen het leven vastgesteld in artikel 285 van het Wetboek van Strafrecht is twee jaar. De rechtbank meende dat Da Silva twee keer had gedreigd: de eerste keer in de lucht, toen hij de be manning van het toestel (dat naar Por tugal onderweg was) wilde dwingen naar Oost-Duitsland te vliegen; en voor de tweede maal, toen de machine op Schiphol was teruggekeerd en Da Silva gezagvoerder Van Keippel gelastte weer op te stijgen. WASHINGTON. De Neder lands-Indonesische besprekin gen zijn gisteren onder hoog spanning gekomen. Dat bleek uit een aantal opvallende con ferenties: 1. in de morgen had de leider van de Nederlandse onderhandelingsde legatie, dr. J. H. van Roijen, op zijn verzoek een onderhoud van een half uur met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dean Rusk; 2. in de middag was er een ont moeting tussen dr. Van Roijen en minister Subandrio, die werd bijge woond door de Amerikaanse „derde man" Ellsworth Bunker; 3. in de avond bracht minister Su bandrio spoorslags een bezoek aan president Kennedy op het Witte Huis. De aanwezigheid van Bunker bij de ontmoeting tussen dr. Van Roiien en Subandrio was opmerkelijk. De be sprekingen tussen de onderhandelings delegaties van Nederland en Indonesië waren gisteren juist opgeschort, omdat Bunker reeds lang te voren een spreek beurt in New York had aangenomen. Die heeft hij op het laatste ogenblik afgezegd. „WE ZULLEN ZIEN" „Wij houden ons aan de voorstellen- Bunker", zei dr. Van Roijen na zijn onderhoud met Rusk. Hij zei dat in antwoord op een vraag over een moge- liike bestuursoverdracht in Nieuw- Guinea op 1 januari 1963. Op de vraag of het zeker was dat de besprekingen zouden worden voortgezet, zei dr. Van Roijen: „Wij zullen zien". Subandrio was 35 minuten bij Ken nedy. Op de vraag of de onderhande lingen op het punt stonden te worden afgebroken, zei Subandrio: „Neen, voor zover ik weet niet". Subandrio zei dat hy van plan was morgen naar Djakarta terug te keren. MALIK NIET MEE Op de vraag of de besprekingen na zijn vertrek zouden wórden voortgezet, zei hij: „Ja, in bepaald opzicht er zijn een paar kleine dingen". Van Indonesische zijde werd gister avond gezegd dat het op het ogenblik niet in de bedoeling ligt dat de Indo nesische onderhandelaar Adam Malik met Sübandrio naar Djakarta reist. ROME. Nederland is vorig jaar de grootste exporteur van eieren in de wereld gebleven. Ruim 180.000 ton aan eieren werd over de grenzen gevoerd. Polen staat met 80.000 ton als tweede op de ranglijst. De Voedsel- -en land bouworganisatie van de Verenigde Na ties publiceerde de cijfers in een stu die over de eierproduktie in de wereld. ROTTERDAM Een krachtig on weer, gepaard gaande met zware slagregens, heeft gistermiddag twee mensen het leven gekost en heeft overal in het land zware schade aan gericht. Op het hoofd van de Vissershaven in IJmuiden werd de 71-jarige A. de Vreugd uit Katwijk aan Zee door de bliksem getroffen en gedood. Mèt enkele andere vakantiegangers had hij naar het uitvaren van de schepen staan kijken. Tijdens het lossen van het m.s. Greb be in Harlingen raakte de draad van een lier los, die door de hevige regen glad was geworden. De laadboom van twee ton stortte neer en trof de kapi tein van het schip, de 61-jarige heer Hiemstra uit Leeuwarden. Op weg naar het ziekenhuis overleed hij. Grotere en kleinere overstromingen waren er zonder tal. Met name laag gelegen gedeelten van Rotterdam-Zuid (West-Varkenoord) hadden het weer zwaar te verduren. Ruim tien dagen geleden had een niet aflatende regen- vloed hier ook al de nodige schade aangericht. Zelfs tot in het Rotterdam se stadhuis wist het regenwater door te dringen. Trouwlustige paartjes lie pen hier met een grote boog om de plassen heen. In Ziekenhuis Dijkzigt aten de patiënten op sommige afdelin gen later dan normaal, doordat de laaggelegen keukens blank waren ko men te staan. BLIKSEAI IN STOPLICHT Op het drukke kruispunt Middelland straatHenegouwerlaan in Rotterdam sloeg de bliksem in een verkeerslich tenautomaat. De verkeerspolitie regel de bet verkeer daarop „met de hand". Op de Schiedamsevest bij dë Schilder straat zakte een zware vrachtauto door het onderspoelde wegdek. Op vele punten in de stad werd het verkeer door volgelopen tunnels ontwricht. In Laren bezorgde de regen een aan tal zwanen meer expansiemogelijkheid. Op de Brink stond op een gegeven moment zoveel water, dat de zwanen de vijver uitzwommen en een toertje over de Brink gingen maken. Een hevige wolkbreuk boven Kam pen bezorgde honderden bewoners gro te overlast. In vele wijken drong het water de huizen binnen, soms tot een hoogte van vijftig centimeter. Bewo ners die met vakantie waren hadden hun huis zorgvuldig afgesloten, zodat buren niets van het meubilair in vei ligheid konden brengen. Ook in Delft kwamen straten blank te staan en liepen kelders en woningen onder. Evenals in andere plaatsen van het land werd hier midden op de dag VAKBONDEN IN NIEUW-GUINEA: MAATSCHAPPELIJK WERK: MANILLA (UPI). De Britse re gering meent dat de charterovereen komst tussen de Philippijnse lucht vaartmaatschappij (P.A.L.) en de K.L.M. neerkomt op een rechtstreek se vlucht naar Hongkong van het K.L.M.-toestel, dat tussen Amsterdam en Manilla vliegt. De Britse regering heeft dat de Phi- lippijnen laten weten in haar antwoord op een nota die de Philippijnse rege ring aan de Engelse ambassadeur in Manilla had overhandigd. Het geschil tussen Engeland en de Philippijnen betreft de landingsrechten in Hongkong van het vliegtuig, dat de P.A.L. voor haar dienst Mamlla-Hong- kong-Bangkok van de K.L.M. heeft ge charterd. De P.A.L. mag in Hongkong landen, de K.L.M. mag dat niet. Het Britse antwoord is in de Philippij nen hoog opgenomen. De vice-president van de Philippijnen, Emanuel Pelaez, heeft Engeland nu beschuldigd van schending van de Philippijns-Britse luchtvaartovereenkomst. Hij heeft de zaak verwezen naar de raad voor de burgerluchtvaart in zijn land. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer voor het wetsontwerp voor tijdelijke steun aan de K.L.M. is vrijwel algemeen van mening, dat steun aan het ontwerp moet worden gegeven. Dit blijkt uit het voorlopig verslag. Er zijn, volgens vele leden van de commissie, voldoen de redenen, om deze regeling welwillend tegemoet te treden. Als motief voor de voorgestelde fi nanciële hulp mag wel gelden, aldus de ze leden, dat de K.L.M. in de loop der jaren door eigen energie een wereld faam heeft gekregen en heeft bewerk stelligd, dat ons land een belangrijke plaats inneemt onder de luchtvarende naties. Het is voor ons land van groot belang, dat de K.L.M. zo goed mogelijk in stand zal worden gehouden, zo me nen deze leden. Zij beschouwen de re geling wel als overbruggingsmaatregel. HOLLANDIA (U.P.I./A.N.P.) De vakorganisaties in Nieuw-Guinea maken zich bezorgd over de regelingen voor de evacuatie van vrouwen en kinderen. De vice-voorzitter van het Christelijk Werknemersverbond Nieuw-Guinea, M. Haverhoek, maakte zich daar gisteren de tolk van. Op een vraag van het bestuur van het C.W.N.G. had het hoofd van de af deling personele zaken in Hollandia gisteren volgens de heer Haverbroek gezegd dat hem nog geen enkele rege ling voor het opvangen van de gezin nen in Nederland bekend was. Perso nele zaken had hierover wel eerder al voorstellen aan Nederland gedaan, maar er was nog niets geregeld. Nu was telegrafisch aan die voorstellen herinnerd, zo werd de heer Haver hoek verteld. (Het ministerie voor maatschappe lijk werk in Den Haag zei ons giste ren dat er voor ongerustheid geen en kele reden was. Concrete mededelin gen over regelingen konden nog niet worden gedaan „omdat immers nog niet bekend is hoeveel mensen er zul len terugkeren en wanneer en voor hoeveel van hen voor huisvesting moet worden gezorgd". Het ministerie heeft evenwel constant een reserve aan huis vestingsmogelijkheid achter de hand. „Niemand zal buiten blijven staan", zo verzekerde men ons red.) TELEGRAM Het C.W.N.G. heeft intussen getele foneerd met de Christelijke bond van overheidspersoneel in Nederland. Die heeft beloofd terstond contact op te zullen nemen met staatssecretaris Bot. Het C.W.N.G. zelf heeft ook een tele gram aan mr. Bot gestuurd, waarin nog wordt aangedrongen op spoedige bekendmaking van regelingen voor huurtoeslag en gezinsscheidingstoeslag. De huurtoeslag zou de repatriërende gezinnen in staat moeten stellen in de dure vakantietijd gemeubileerde ka mers te huren. De heer Haverhoek wees ei op dat het C.W.N.G. al een half jaar geleden heeft gepleit voor verruiming van de mogelijkheid gezinnen naar Nederland vooruit te sturen. Toen wilde de rege ring er niet aan. Nu wordt ineens aan- - drang geoefend. De heer Haverhoek Algerijnse vluchtelingen. sprak van „onvrijwillige vrijwillig heid". Hij zei dat de tegenspraak tussen Hollandia en Den Haag omtrent het wel of niet bestaan van aandrang tot evacuatie, verwarring heeft gewekt. In Den Haag is woensdag gezegd dat van aandrang „uiteraard geen sprake" was. In Hollandia evenwel hebben dienst- en afdelingshoofden van het gouvernement de persoonlijke mede deling ontvangen dat zij een voorbeeld moeten geven en hun gezin naar Ne derland moeten sturen. De heer Haverhoek vertelde dat als reactie op de evacuatie van Neder landse gezinnen, ook al Papoea-ambte naren hebben gevraagd hun gezinnen naar de kampong van herkomst te mogen terugsturen. Gistermiddag zijn in Hollandia hon derden boekingen verricht voor vlieg en zeereizen naar Nederland. In enkele uren waren op de Zuiderkruis, die uit Manokwari naar Hollandia was teruggekeerd, tweehonderd plaatsen besproken. Ook het bekende lid van de Nieuw-Guinearaad Nicolaas Jouwe zou hebben besloten zijn vrouw en kinderen naar Nederland te sturen. Gisteren werd in Hollandia voor koffers van bordpapier grif honderd gulden neergeteld. Echte koffers wa ren vrijwel uitverkocht. Het enige expeditiebedrijf van de stad kan de aanbiedingen voor vervoer van boe dels niet meer aan. Het heeft hout noch kratten meer. Voor de komende maanden is het orderboek vol. BERN (AP) De 22-jarige Britse alpinist Barry Brewster, die woens dag bij een val op de noordelijke helling van de Eiger al ernstig werd gewond, is gistermorgen van een hoogte van ruim zevenhonderd meter te pletter gevallen. Het lijk is later op de dag geborgen. Vele mensen hebben de dodelijke val van Brewster gezien. Zij volgden met verrekijkers de tocht van de reddings ploeg, die zich naar boven werkte om de plek te bereiken waar de jonge alpinist woensdag was gevallen. Kort voor negen uur zagen zij plotseling het lichaam van Brewster botsend naar beneden rollen. Brewster, een student uit Sussex, was dinsdagmorgen met zijn vriend, de 25-jarige Brian Nally, vertrokken om de gevaarlijke, bijna verticale rots wand van de noordelijke helling van de Eiger te beklimmen. Bij het oversteken van het zogenaamde tweede ijsveld gleed Brewster uit en viel ongeveer veertig meter naar beneden. Hij schijnt zijn ruggegraat te hebben gebroken, toen hij- tegen een rotsuitsteeksel kwam. Aan het ondereinde van het klimtouw bleef hij hangen. Zijn vriend, die zich aan de andere Jcant van het touw schrap had gehouden, was in staat hem op te halen en neer te leggen in een holte, die hij in het ijs hakte. De omstandigheden, die de tweede val van Brewster hebben veroorzaakt, konden van beneden af niet worden vastgesteld. In de loop der jaren zijn meer dan twintig alpinisten omgeko men op de 1600 meter hoge wand. Kort voor de val van Brewster be reikte een gezelschap van vier Zwit sers via de noordelijke helling de top van de Eiger. NIEUW LEKKERLAND Dank zij de grote activiteit van het Jeugd Rode Kruis in Nieuw-Lekkerland-Streefkerk zijn gisteren twee grote pakketten zeep scheep gegaan naar de kampen In de laaggelegen West-Varken- oordsepolder in Rotterdam-Zuid kwamen tijdens de hevige regenval de straten blank te staan. Het duur de geruime tijd alvorens de gemalen hier en elders in Zuid de waterover last Ir,.» den doen verdwijnen. de straatverlichting ontstoken. Op ver scheidene punten sloeg de bliksem in. In Blaricum brak door blikseminslag vrijwel gelijktijdig brand uit in een villa en in het rusthuis en herstellings oord Zonhoeve. De bran.i in de villa viel mee, maar het ritsfnuis stond al heel snel in lichterlaaie. De bliksem was hier op drie plaatsen ingeslagen. In het rusthuis bevonden zich acht pa tiënten, meest overspannen zieken, die in veiligheid konden worden gebracht. Blikseminslagen speelden zowel het lucht- als het treinverkeer parten. Op een stuk land tussen de Rotte en de Ommoordseweg in Rotterdam-Terbreg- ge zette de 41-jarige Haagse reclame vlieger S. H. M. van den Oordt zijn Tiger Moth tijdens striemende regen vlagen en felle bliksemschichten veilig aan de grond. Twee Pipercubs van de Koninklijke Luchtmacht maakten even eens voorzorgslandingen, respectieve lijk bij Benthuizen en bij Hellevoet- sluis. Het treinverkeer kampte met moei lijkheden, vooral op de trajecten Lage Zwaluwe Amsterdam, Rotterdam Gouda en Amersfoort Amsterdam. De spoorbaan tussen Rotterdam-Blaak en Rotterdam C.S. had zo zwaar onder de regenval te lijden, dat het trein verkeer over één spoor moest worden geleid. De D-trein ParijsRotterdam Amsterdam werd omgeleid over Den Bosch en Utrecht. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De politiebonden en minister Toxopeus hebben gisteren in het georganiseerd overleg overeenstem ming bereikt over de salarisvoorstel- len voor het lagere politiepersoneel en voor de lagere officieren. De verhogingen lopen van veertig gulden per maand voor de wacht meester van de Rijkspolitie en de agent van gemeentepolitie tot 141 gul den per maand voor de adjudanten van beide korpsen. Bovendien krijgen deze functionarissen in het vervolg een onregelmatigheidstoelage, die varieert van vijf procent voor de waohtmeesters en de agenten tot drie procent voor de adjudanten. De ver hoging gaat in met terugwerkende kracht op 1 januari 1962. Ook voor de lagere officieren is een regeling vastgesteld, die de instemming van de politiebonden heeft. Wacht meesters zullen in plaats van na negen jaar, al na vier jaar kunnen worden bevorderd. Minister Toxopeus diende gistermid dag zijn nadere voorstellen in. De bon den vroegen hierop tijd om zich te be raden. Onder het consumeren van een broodje en koffie er was geen tijd om het uitgebreider te doen zei ons een vertegenwoordiger van een van de bonden werd besloten met de voor stellen akkoord te gaan. Gisteravond is het overleg hervat en toen was er niet bijzonder veel tijd meer nodig om tot algemene overeenstemming te ko men. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL Een Boeing 707 van de Pan American World Airways, op weg van Düsseldorf naar New York via Schiphol, is gisteren in het begin van de middag boven Teuge op de luchtroute Winterswijk—Harderwijk op het nippertje aan een ramp ontsnapt. De piloot kon door zijn vliegtuig scherp op te trekken een botsing ver mijden met een éénmotorige Havilland Beaver van de Koninklijke Luchtmacht, die vlak voor hem opdook. De Beaver was op weg van Ypenburg naar het vliegveld Twenthe. De Boeing had 79 passagiers aan boord. Toen de piloot van het vliegtuig, nadat hij scherp had opgetrokken, de neus van zijn toestel omlaag drukte, werden zij met kracht door de cabine geslingerd. Ook alle losse bagage vloog in het rond. Tegenligger Na aankomst om één uur op Schip hol een kwartier over tijd moesten 26 passagiers met brancards van boord worden gehaald. Zij hadden hoofdwon den opgelopen, sommigen kregen ook kneuzingen. De stewardess was het zwaarst gewond. Het incident gebeurde op een hoogte van vijftienhonderd meter. De piloot van de Boeing was bezig van ruim vijf tienhonderd naar twaalfhonderd te da len. Hij had daarvoor toestemming ge kregen van de verkeersleiding op Schiphol. Daar was geen melding ont vangen van een vliegtuig, dat eventueel een conflictsituatie zou kunnen veroor zaken. Het bleek er toch te zijn, name lijk de Beaver, een transportvliegtuig van de luchtmacht. Een vliegtuig dat met goed zicht vliegt hoeft zijn vlucht niet aan de verkeers leiding te melden. De gezagvoerder draagt op dat moment zelf de volle verantwoordelijkheid. Vermoedelijk heeft de Beaver een visuele vlucht ge maakt. UTRECHT. De Centrale raad van beroep in Utrecht zal op 10 oktober de ontslagzaak Van der Putten behande len. Het ambtenarengerecht in1 Arnhem had het ontslag nietig verklaard, dat de technisch hoofdambtenaar F. H. van der Putten op 28 november 1961 had der I gekregen. Minister Visser ging van dit besluit in beroep. Ondersoek De chef van de Luchtmachtstaf heeft een commissie van onderzoek benoemd, die over deze zaak rapport moet uit brengen. De directeur-generaal van de luchtvaartdienst heeft een onderzoek gelast ten behoeve van de Raad voor de Luchtvaart. Toen de gezagvoerder van het toestel, de 53-jarige Amerikaan James Magenis, zijn toestel weer in de goede koers had gekregen, stelde hij de hevig geschrok ken passagiers via de boordmicrofoon gerust. „Het spijt me dat dit gebeurd is, dames en heren", zei hij. „Ik moest een ander vliegtuig ontwijken". Op Schiphol vertelde hij later, dat hij met de Boeing over de recht op hem af ko mende Beaver heen was gewipt en dat het toestel toen ongeveer negentig me ter onder hem moest hebben gezeten. „De chaos in de cabine was ver schrikkelijk". vertelde de 26-jarige za- SITTARD. Een autobus en een trekker met aanhanger zijn gisteren op de Leyenbroekerweg in Sittard fron taal met elkaar in botsing gekomen. Twintig passagiers van de bus, meren deels werkneemsters van de Philips- fabriek in Sittard, werden gewond. Vijf van hen moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. kenman R. C. Hellwig uit Sint Louis. „Het was een vreselijke klap, want zelfs de stalen leuningen van de stoelen wer den verbogen. De passagiers waren wel iswaar allemaal heel erg geschrokken en de kinderen schreeuwden en huilden, maar het zou overdreven zijn om van paniek te spreken. De watertank in de staart raakte onklaar, waardoor grote hoeveelheden water de cabine instroomden. Veel pas sagiers kwamen op Schiphol doorweekt uit de machine. Een van hen was de tweevoudige tenniskampioen van Wim bledon Rod Laver, die overigens met de schrik was vrijgekomen. Terstond na de landing begaf hij zich naar Hil versum, waar hij deelnam aan de internationale tenniskampioenschappen Nederland. Een andere passagier was minder fortuinlijk. Gedachteloos zat hij hoog boven Nederland met de wijsvinger van zijn rechterhand in het lege asbak je, dat zieh in de armleuning van zijn stoel bevond. Toen hij plotseling tegen het plafond werd geslingerd, bleef zijn vinger klemzitten in de asbak. Naar ziekenhuis Van de vier stewardessen was me juffrouw Gillett de ongelukkigste. Ze werd over twee stoelen heengeslingerd en belanddenaast een bewusteloos geraakte purser op de grond. Toen de purser bijkwam, begon hij meteen gewonde passagiers te helpen. Mejuffrouw Gillett ligt met een her senschudding in het Wilhelminagast- huis. Daar liggen ook nog zeven andere inzittenden van de Boeing. Twee Ame rikaanse vrouwen, Prior en Padman genaamd, werden opgenomen met een wervelfractuur, mejuffrouw Susan Muller uit Duitsland liep verwondin gen aan de buik en een aantal kneuzin gen op en de overige vier liggen in observatie. De enkele passagiers uit de eerste klasse hadden glaswonden opgelopen. Vlak voor de „sprong" van de Boeing hadden zij een aperitief je aangeboden gekregen. 6a* m®»Z NIJMEGEN Tijdens de derde dag van de Vierdaagse te Nijmegen is de 23-jarige ongehuwde Engelse militair E. Elliot in elkaar gezakt en op weg naar het ziekenhuis over leden. De organisatoren van deze wandeltochten hebben onmiddellijk alle vlaggen halfstok laten hangen. De Engelse soldaat maakte deel uit van het in Düsseldorf gelegerde regi ment York and Lancaster, dat behoort tot het Britse Rijnleger. De uit achttien militairen bestaande eenheid was door een ongewoon hoog tempo zowel op de eerste als op de tweede dag als eerste groep in Nijmegen teruggekeerd. Dat gebeurde ook gisteren, maar zonder soldaat Elliot, die in Groesbeek ineen gestort was. Zijn detachement, dat meende met een normale uitvaller te doen te heb ben, zette de mars voort. Op weg naar het ziekenhuis overleed soldaat Elliot. Het was gisteravond laat nog niet be kend of de Engelse eenheid zich zal terugtrekken. Dit plotselinge sterfgeval is het twee de in twee jaar. Vorig jaar overleed op de eerste dag in Eist een Zwitserse militair. Overigens moest gisteren ook de zeventienjarige deelnemer F. Giesler uit Overdink (Twente) naar het zie kenhuis worden gebracht. Ook hij was in elkaar gezakt. Gisteravond was zijn toestand redelijk. Weersverwachting:, geldig* tot heden avond: Half tot zwaar be wolkt met plaatse lijk enkele buien, mogelijk met on weer. Koelere, ma tige tot vrij krach tige wind in hoofd zaak uit noorde lijke richtingen. MIES JE: Vandaag de laatste buitjes, wandelaars! 28 juli: Zon op 4.54, onder 20.38. Maan op 2.05, onder 18.19. Van onze weerkundige medewerker Felle bliksemstralen, gevolgd door zware donderslagen, dit alles bij zo'n Egyptische duisternis, dat op tal van plaatsen de verlichting moest branden, hebben het weer een angstaanjagend karakter ge geven. De wolken strekten zich tot zeer grote hoogte uit, de toppen reikten tot twaalf kilometer hoog te! Uit deze wolken vielen in korte tijd indrukwekkende hoeveelheden regen; in Heerde op de Veluwe is in één kwartier tijds 33 millimeter regen gevallen, een zeldzame ge beurtenis in ons land. De hoeveelheden die gisteravond om zeven uur uit ons land werden gemeld, zijn bijzonder groot: op het vliegveld van Rotterdam was het 44 mm, op Ypenburg 37, op Schiphol 33, in De Bilt 25, in Rams- pol 23 en in Valkenburg bij Kat wijk 22 mm. Op het vliegveld Gilze-Rijen was net evenwel maar vijf millimeter. Ook in Zuid-Lim burg had de regen niet bijzonder veel te betekenen, daar is het van goed twee uur 's middags af droog gebleven. De kans op een bui blijft van daag nog bestaan. De wind zal overal weer naar het noorden draaien, zodat het zomerweer voorlopig van de baan is. Gisteren is er geen ho gere temperatuur dan 23 graden in ons land gemeten, in IJmuiden is het zelfs niet wanner dan acht tien graden geworden en vandaag zal het nog iet® koeler zijn. o 0 0,2 0 45 33 14 0 3 0 O 0 0 0 7 0 0 1 0 0,2 Stockh. h.bew. WNW 1.9 Oslo onbew. ozo 29 Kopenh. regen WZW 18 Aberdeen onbew. OZO 15 Londen regen w 14 A'dam regen z 22 22 Brussel h.bew. z Luxerab. l.bew. w 24 Parijs zw.bew. w 24 Bordeaux h.bew. w Grenoble l.bew. WNW 32 Nice onbew. zw 28 Berlijn h.bew. N 27 Frankfort onbew. W 30 München onweer zzo 32 Zürich l.bew. zzo 28 Genève zw.bew. zzw 31 Locarno onweer WZW 29 Wenen onbew. ZZO 31 Innsbr. onweer ozo 35 (Ingezonden mededeling Zondag 29 juli van 15.00-17.00 uur flristona m i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1