BEN BELLA IN OPMARS Vuurproef voor „Mac the knife Driekwart Algerije al vast in handen DOODVONNIS VOOR ZESTIEN RUSSEN KAPPIE EN DE WATERZUIL CONSERVATIEVEN EENSGEZIND VERTRAGING IN GESPREK E.E.G. n tu H Uit de kerken Algiers nog niemandsland GEVECHT ALARM Geen bulletins meer over Churchill NEDERLANDSE PILOOT VERONGELUKT NEGEN AFRIKA TELT VIER T.V.-LANDEN mtmm mWWUM Donderdag 26 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Van onze correspondent PARIJS. Driekwart van de nieuwe Algerijnse staat was gisteravond vast in handen van Ben Bella en de zijnen. De „val" van de twee grootste oostelijke steden Bone en Constantine maakten dat tenslotte alleen nog Kabylië een bastion van Ben Khedda en diens voorlopige regering was gebleven. De provincie Algiers met de hoofdstad is op het ogenblik in bestuurlijke zin een niemandsland waar het kabinet van Ben Khedda, dat in verre gaande staat van ontbinding verkeert, alleen in naam nog wat te zeggen heeft. Diens rivaal Ben Bella blijkt overigens niet van zins dat vacuum lang te laten bestaan: onmiddellijk na het bekend worden van de val van Böne en Constantine kondigde Ben Bella aan dat het „politieke bureau" van de FLN de tegenregering waarvan hij het hoofd is binnen enkele dagen zijn zetel naar Algiers zal -overplaatsen. Vanuit hun gebarricadeerde hoofd kwartier in Tizi Ouzou in de Kaby- lische bergen richtten 's avonds de tweede vice-premier Belkacem Krim en minister Mohammed Boudiaf een wanhopige oproep tot de bevolking om zich „met hand en tand te verzet ten tegen de staatsgreep van de af vallige vice-premier Ben Bella". Hoewel zij met name de medewer king inriepen van voormalige Alge rijnse verzetsstrijdei's om met de be volking een gemeenschappelijk front te maken tegen hun doodsvijand Ben Bella, verzekerden zij dat zij toch geenszins een burgeroorlog wilden ont ketenen. Daar leek het anders gisteren maar al te zeer op. Niet zozeer in Böne, waar geen druppel bloed vergoten werd toen de troepen van Ben Bella deels vanuit zee en deels over land binnendrongen en de stad in een bij zonder ontvankelijke stemming aan troffen. De „invasie" viel namelijk samen met een massabetoging ten gun ste van Ben Bella. Des te erger was het in Constan tine. Daar kwam het op verscheidene plaatsen tot vuurgevechten, waarbij enkele doden en een dertigtal gewon den zouden zijn gevallen. Evenals in Böne werd ook hier de actie uitge voerd door groepen verzetsstrijders uit Aurès. In de loop van de dag viel stadswijk voor stadswijk, en tenslotte het hoofd bureau van politie met het hoofdkwar tier van de verzetsgroep Constantine in hun handen. Met overvalwagens arresteerden de rebellen alle nog over gebleven patrouilles van politie en hulppolitie, zodat men tegen de avond Ben Bella triomfantelijk kon melden dat de beide steden overmeesterd waren. De verovering van Constantine was eigenlijk al de vorige nacht ingezet met de arrestatie van Ben Tobbal, minister van staat en oud-minister van binnen landse zaken van de voorlopige rege ring, door de troepen van Ben Bella. Zij hadden ongemerkt het hoofdkwar tier van de plaatselijke verzetsgroep omsingeld en arresteerden bij hun binnendringen ook de commandant daarvan. Zowel Tobbal als deze ver zetsgroep was in het conflict tussen Ben Bella en Ben Khedda trouw ge bleven aan de laatste. Na de Algierse bijeenkomst waar Ben Khedda voor Ben Bella had gecapitu leerd, was Tobbal als doodsvijand van Ben Bella naar Constantine vertrokken, waar hij zeker was van de steun van de verzetsgroep. Het was echter van meet af duidelijk dat Ben Bella niet tevreden zou zijn met Ben Khedda's simpele capitulatie, maar dat hij van plan was zichzelf een weg naar de oppermacht te banen door zich van zijn ernstigste tegenstanders te ontdoen. Zo kwam het tot de arrestatie van Tobbal, tot de in neming van Constan tine, en zo zal het komen tot zijn op mars naar Algiers. Hij heeft zijn hoofdkwartier in Tlemcen al verlaten en is via Oran naar Orléansville ver trokken, waar hij tijdelijk zijn bivak heeft opgeslagen. De comamndant van de verzets groep Kabylië in Tizi-Ouzou, kolonel Oud Hadj, trouw gebleven aan Ben Khedda, heeft intussen in zijn streek de alarmtoestand afgekondigd. „Ons besluit staat vast", zei hij in een ge sprek met een journalist, „wij zullen ons gewapenderhand verdedigen tegen onverantwoordelijke rebellen als Ben Bella. Wij wijken geen duimbreed". In Frankrijk wacht men rustig de ontwikkeling van de gebeurtenissen af. Men is er zich in Parijs goed van bewust dat de geboorte van een nieu- „Ik ben professor Robert Fairlie van de universiteit van Massachusetts van de faculteit taalwetenschappen. Ik heb in Morrow niets te maken en ik ben niet van plan de dupe te worden van de een of andere persoons-ver- warring." Kwolek schudde het hoofd. ,,Er is geen sprake van een vergissing. Maak Uw riem maar weer vast, mijnheer Fairlie!" „Maar man gebruik toch je ver stand!" zei Fairlie opgewonden. „Wat moeten ze nu in Morrow met een taalgeleerde doen?" Kwolek haalde de schouders op. „Ik heb mijn instructies. Ik moest in Washington Robert Fairlie ophalen en hem zo gauw mogelijk naar Mor row brengen. U ziet dus dat er geen sprake is van een misverstand." Fairlie wrong zich weer in zijn stoel. Hij piekerde. Waarom moest hij in vredesnaam daar heen? Hij begreep er niets van...." Taalstudie was een wetenschap. Fairlie vond het heerlijk te speuren naar alle bekende en onbekende ta len, naar de vormen van menselijk spraakvermogen en gedachten door de eeuwen heen. Maar wat kon dat nu te maken hebben met Morrow? Hij probeerde zich alles te binnen te brengen wat hij omtrent het maan- projeet wist, en constateerde dat dit niet bijster veel was. Het lag te ver buiten zijn eigen terrein. Evenals de meeste mensen was hij geschrokken toen de eerste spoetnik ir 1957 het wereldruim in was gegaan. De kran ten hielden de mensen op de hoogte van de verbeten strijd in de ruimte, van de Amerikaanse Atlasraket van 1958, van het Russische schot van nieuwjaar naar de maan dat geen doel had getroffen, van de eerste be mande satellietvluchten en tenslotte van de eerste landingen op de maan. Rusland en Amerika waren hier bijna tegelijkertijd in geslaagd. Nu hadden de Sowjets twee bases, een in de krater van Kepler en een in die van Enc-ke, en de Amerikanen hadden er één, in de krater van Gas- sendi. Eerst was het natuurlijk een enorme sensatie geweest. Maar even als dat het geval was geweest met de atoomenergie was het wonderbaar lijke ervan al gauw veranderd in een deprimerend gedoe van beschuldi gingen en tegenbeschuldigingen. Er was een neutralisatie-akkoord bereikt en alel naties hadden be loofd dat ze de maan nooit voor mi litaire doeleinden zouden gebruiken. En de Sowjets bleven de Verenigde Naties maar bombarderen met klachten dat de Verenigde Staten bezig waren Gassendi te versterken tot een startbasis. Als dat niet waar was, waarom beletten de Amerika nen dan officiële waarnemers een onderzoek bij Gassendi in te stellen? Als oorlogszuchtige kapitalistische mogendheden probeerden hun acties telfs tot de maan uit te strekken Dat was alles wat Fairlie zich kon herinneren de sensationele verhalen over de eerste landingen en de schermutselingen over Gas sendi, die nog steeds aan de gang waren. Erg veel belang had hij er nooit in gesteld. Maar nu wou hij toch wel dat hij iets meer wist over die geschiedenis met de maan. Dan zou hij misschien min of meer kun nen begrijpen yvaarom ze een snel le straaljager hadden gestuurd om hem naar Morrow over' te brengen. Hij keek op zijn horloge. Och, wat deed het er ook toe hij zou het nu gauw genoeg weten. De tijd verstreek. Eindelijk draai de Kwolek zich om. Hij knikte' en zijn lippen vormden het woord „Morrow". De toegang tot de maan, de poort naar het heelal. Fairlie boog zich voorover. Het toestel dook. In de duisternis beneden hem zag hij lichten die snel voorbijschoten, en ook lange loodsen die er uitzagen als vliegtuig hangars. Die waren helder verlicht. Oko flitste er een hoge controletoren met veelkleurige lampen voorbij. Weer werd het donker. Toen zag hij in de verte vaag een skeletach tige toren, een steiloprijzend bouw sel, en vlak daarachter een vreemd ding, glanzend, slank, waarvan iets arrogants en angstwekkends uit ging. Ook dat verdween uit het ge zicht, en toen Kwolek het toestel met een scherpere bocht liet dalen zag Fairlie heel in de verte nog twee van die glinsterende bouwsels. Opeens werd het hem duidelijk dat dit nu raketten waren die op hun onderstel stonden. Ondanks zichzelf bekroop hem een gevoel van opwinding. Natuurlijk had hij de krantenverslagen over het maanproject gelezen, op de te levisie had hij raketten zien starten en met anderen had hij ernstige ge sprekken gevoerd over de politieke implicaties van de ruimtevaart. Maar om nu zelf die raketten te aanschouwen, zoals ze daar klaar stonden voor hun sprong in de on eindigheid, misschien waren ze al ver weg geweest en vertoonde hun huid de sporen van een andere wereld, dat was toch wel iets heel anders! Toen het toestel stil stond klom Fairlie eruit. De lucht was verras send licht, droog en warm, zo heel anders dan een maartnacht in Bos ton of Washington dat Fairlie het nog vreemder vond daar te zijn. Hij wendde zich naar Kwolek. „En wat nu?" Kwolek maakte een hoofdbeweging in de richting van de koplampen van een jeep die naar hen toe kwam rij den. „Dat zullen zij U wel vertel len. Ik moest U alleen maar hier af leveren." De jeep stopte naast hen. Een blon de levendige jongeman in burger stapte uit en zei „In orde" tegen Kwolek, en tegen Fairlie: „Hallo, mijnheer Fairlie, mijn naam is Bert Hill. Ik kom U halen." (Wordt vervolgd) Van onze correspondent LONDEN. Sir Winston Chur chill gaat zo goed vooruit dat er waarschijnlijk geen bulletins meer zullen worden uitgegeven over zijn toestand. Aldus deelde Lord Moran, de lijfarts van de oud-premier gis teren mee. Bijna vier weken geleden onderging Churchill in een Londens ziekenhuis een operatie aan zijn gebroken linker dijbeen. Hij kan zijn linkerbeen nu steeds beter gebruiken. Wanneer de 87-jarige Sir Winston naar huis mag, is nog niet bekend. Hij rookte gisteren weer een sigaar en dronk een glas cognac. LONDEN (AP) De Nederlandse piloot Daniël Hubrecht uit Doorn is gisteren om het leven gekomen toen hij met zijn hefschroefvliegtuig tegen een hoogspanningskabel vloog in Con- nington bij Peterborough. we staat meestal met moeilijkheden ge paard gaat. Toch meende minister Joxe dondernacht in het parlement de Algerijnse leiders een waarschuwing te moeten geven, door te zeggen dat indien de toestand ernstiger zou wor den, Frankrijk wel eens gedwongen zou kunnen zijn om in te grijpen om zijn nationale belangen te verdedigen. Een vruchtbare samenwerking tussen beide landen kon volgens Joxe niet mogelijk zijn zolang het leven en de bezittingen van de Fransen worden be dreigd. In verband hiermee heeft de Franse regering haar vertegenwoordiger in Al gerije voor instructies teruggeroepen. Hiertoe behoort een opdracht om aan het voorlopig bestuursorgaan te laten weten dat Frankrijk geen genoegen neemt met slechts de simpele veroor deling van de gewelddaden die nog steeds gepleegd worden, maar eist dat er spoedig een einde aan wordt ge maakt. Tevens verlangt Frankrijk dat er zo spoedig mogelijk verkiezingen zullen worden gehouden om het land een ver antwoordelijke regering te geven, die een einde zal maken aan de nu heer sende verdeeldheid. DONDERDAG 26 JULI f RADIO HILVERSUM I. 402 m. Ochtend AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Ochtend- varia (gr.); VPRO: 7.50 Dago pening; AVRO; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Pianorecital (gr.)klassieke muziek; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvi taminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoudelijke za ken, lezing; 11.15 Strijkkwartet (gr.): moderne muziek; 11.45 Voordracht; Middag 12.00 Orgel en zang; 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land en tuinbouw; 12.33 Dansorkest en zangsolisten; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Thea terorkest met zangsolist; 14.00 Cello en piano: moderne muziek; 14.40 Voor de vrouw; 15.00 Fluit en piano: klassieke muziek; 15.30 Extra vitaminen (gr.); 16.00 Licht ensemble en zangsolisten; 16.25 Voordracht; 16.45 Grammo foonmuziek voor de jeugd; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Lichte grammofoonmuziek Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Licht orkest en zangsoliste; 18.55 Gesproken brief; 19.00 Carrousel een pro gramma dat alle kanten opgaat; 19.55 Sportpraatje; 20.00 Nieuws; 20.05 Holland Festival 1982: Ne derlandse Baohvereniging, ka merorkest en zangsolisten: Klas sieke muziek. I. d. pauze; (20.50 21.35)Alexanders vakantie, hoorspel; 22.30 Nieuws; 22.40 Ac tualiteiten; 23.00 Sportactualitei- ten; 23.10 Discotaria; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram mofoonmuziek; - 7.45 Morgenge bed en overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag (gr.); 8.50 Voor de huisvrouw 9.40 Voor de jeugd; NCRV: 10.00 NCRV- lied; 10.03 Klassieke muziek (gr); 10.15 Morgendienst; 10.45 Koor zang (gr.): geestelijke liede ren. KRO; 11.00 Voor de zieken; 11.45 De zingende kerk (opn.). Middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Lichte grammofoonmuziek; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Me dedelingen ten behoeve van land en tuinbouw; 12.38 Draaiorgel- muziek (gr.); 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht orkest en solisten; 13.45 Lichte gram mofoonmuziek: NCRV: 14.00 Me- tropole orkest; 14.40 Moderne muziek (gr.); 15.30 Instrumen taal trio: amusementsmuziek: 16.00 Bijbeloverdenking; 16.20 Tenor, waldhoorn en piano: Klas sieke en moderne muziek; 16.45 Voor de jeugd: 17.10 Lichte grammofoonmuziek: 17.40 Beurs berichten; 17.45 Lichte grammo foonmuziek; 17.55 Meisjeskoor en instrumentaal kwintet: lichte muziek; Avond 18.15 Sportagenda; 18.20 Pro menadeorkest en zangsolist; 19.00 Nieuws en weerpraatje: 19.10 Geestelijke liederen (gr.); 19.30 Radiokrant; 19.50 Zendtiid poli tieke partijen; A R.20.00 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht: 20.45 De Zevensprong, vakantie wedstrijd; 21.00 Ensemble Para de: Nederlandse ensembles (onn) 21.30 Kerkorgelconcert; 22.00 Muziek voor miljoenen (gr.); 22.30 Nws en S.O.S.-herichten: 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Boekbespreking; 23.00 Klassieke pianomuziek (gr.); 23.30 Jeugd in de moderne samenleving (I), le zing; 23.5524.00 Nieuws; TELEVISIE Avond NTS: 20.00 Journaal. NCRV; 20.20 Memo; 20.30 Een camera als solist, amusementsprogram ma; 20.55 Filmkader; 21.15 Eu ropese volksdansen; 21.40 Een gevaarlijk mens, TV-spel; 22.35 Samenzang. MOSKOU (Reuter). In de Sowjetunie is deze week een nieuwe reeks doodvonnissen uitgesproken over mensen, die zich schuldig heb ben gemaakt aan geldspeculatie, deviezensmokkel en bedrog. Een voormalige hoge ambtenaar van het Russische ministerie van fi nanciën werd door een rechtbank in Moskou tot de doodstraf veroordeeld omdat hij steekpenningen had aange nomen. Hij zal worden doodgeschoten. De ambtenaar is een van de hoog ste functionarissen die ter dood ver oordeeld wordt sedert in februari een speciaal decreet van kracht werd waarbij op het aannemen van steek penningen de doodstraf werd gesteld. Volgens het Russische persbureau Tass had hij van mensen die om uit stel van betaling vroegen, geld aan genomen. In een proces in Frunze, de hoofd stad van de Kirgizische Sowjetrepu- bliek, zijn negen mensen ter dood veroordeeld wegens bedrog en devie zensmokkel. Zij zouden staatseigen dommen ter waarde van drie miljoen roebel (bijna twaalf miljoen gulden) hebben gebruikt om buitenlandse va luta en goud voor „speculatie te krij gen. Een groot aantal anderen werd tot vijftien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Onder de ter dood veroordeelden bevindt zich de ex-voörzitter van de commissie voor economisch beleid van deze Sowjetrepubliek. In Krasnodar, Noord-Kaukasus, werd een proces gevoerd tegen zes Russische voormalige SS-ers. Ook zij zullen de kogel krijgen. Het Russische VLAARDINGEN. Op alle openba re gebouwen in Vlaardingen ging giste ren de vlag in top en alle klokken in de stad begonnen te luiden. Vlaardingen vierde feest, want gisterochtend werd door de geboorte-aangifte van Jolanda Verheijke het inwonertal van de stad op zeventigduizend gebracht. Het college van burgemeester en wet houders was erbij, toen de officiële stuk ken werden ingevuld en ondertekend. Jolanda kreeg een spaarbankboekje. persbureau Tass meldde dat „de be klaagden een hoogst actief aandeel hebben gehad in de massa-vernieti ging van de burgerbevolking en van gevangenen in Hitiers dodenkampen." NEW YORK. Vier Afrikaanse landen zenden op het ogenblik regel matig televisieprogramma's uit. Het zijn Egypte, Algerije, Nigeria en Rho- desië. In nog zestien andere Afri kaanse staten worden voorbereidingen getroffen voor invoering van een te levisienet. Volgens ramingen van de Unesco telt Afrika rond 150.000 televisie-ont vangers. Van onze correspondent T ONDEN. Harold Maemillan, de premier van Engeland, beleeft vandaag een van de meest dramatische dagen uit zijn politieke loopbaan. Van middag opent Labour een krachtig offensief tegen de premier, met als inzet de motie van wantrouwen die de socialisten de vorige week tegen Maemillan indienden. Gisteren zag het er naar uit dat Maemillan, ondanks zijn zwaar gehavende prestige, ook deze vuurproef glansrijk zou kunnen doorstaan Men weet dat er onlangs in Enge land, zowel in de conservatieve partij als daarbuiten, een storm van veront waardiging opstak als gevolg van de zeer onelegante manier waarop de pre mier zich had ontdaan van enkele mi nisters op wier aanwezigheid in het kabinet hij niet langer prijs stelde. Vooral het aan de dijk zetten van Sel- wyri Lloyd, de minister van financiën, bezorgde de premier heel wat vijanden. Zelfs lord Avon, de vroegere premier sir Anthony Eden, die zich zelden meer met de politiek van de dag bemoeit, keerde zich tegen Maemillan. Vechtlustig Maar gisteren schenen de kansen zich weer ten gunste van „Mac the Knife", zoals de premier wordt genoemd, te keren. Hij sprak tijdens een besloten bijeenkomst -van zijn conservatieve fractie in het Lagerhuis en toonde zich van zijn nu en dan opmerkelijk vecht lustige zijde. Met een optimistische rede, waarin hij zich vol vertrouwen over de toekomst voor de conservatie ven uitsprak, verdreef Maemillan de neerslachtige stemming die zich van de Tories meester had gemaakt in de laat ste maanden, na alle tegenslagen bij de tussentijdse verkiezingen. Maemillan verontschuldigde zich nergens voor. Hij wees alleen op de schone dagen die komen voor de partij. Maemillan schil derde een beeld van groei, en stabili teit, efficiency en kansen, en bovenal een hoge mate van welvaart. We zullen weer winnen, we zullen zegevieren, zei hij vol vertrouwen. Wanneer de volgende algemene ver kiezingen worden gehouden, onthulde de premier ook gisteren niet, maar hij BRUSSEL Er is nog niet veel vooruitgang te bespeuren in de on derhandelingen tussen de ministers van de Europese economische gemeen» schap en Engeland. Gisteren hebben de besprekingen vooral de garantie van de afzetmogelijkheden voor Ca nada, Australië en Nieuw-Zeeland tot onderwerp gehad. De Zes zijn na langdurig beraad ge komen tot een gemeenschappelijk standpunt. Zij stelden zich voor dat in 1963 aan alle exporteurs van land- bouwprodukten een uitnodiging voor een conferentie zou worden gezonden. Hierop moeten dan wereldomvattende overeenkomsten gesloten worden die van kracht worden vóór de over gangsperiode in 1970 afloopt. De ministers realiseerden zich ter dege dat de conferentie geen resul taten zou kunnen opleveren. In daf geval kan de E.E.G. rechtstreekse onderhandelingen aanknopen. Men denkt daarbij aan begin 1969. Leden van de Britse delegatie toon den zich gisteravond niet enthousi ast over de voorstellen. Zij stelden zich op het standpunt dat de E.E.G. Canada, Australië en Nieuw Zeeland garanties moet geven voor ongeveer dezelfde hoeveelheden landbouwpro- dukten, die zij thans op de Britse markt afzetten. bereidde er zijn politieke vrienden wel op voor dat hij op een kleinere conser vatieve meerderheid rekent. De socia listen zijn verdeeld, aldus Maemillan, en zijn door het land afgewezen. Het gevolg van zijn kabinetshervorming zal meer energie zijn, meende de eerste minister. Verwacht wordt dat de premier van daag, tijdens zijn verweer tegen de aan val van de socialisten, maatregelen bekend zal maken die er op gericht zijn de populariteit van de conservatieven weer wat te schragen en te doen toe nemen. Alle wrevel over zijn recente optreden mag Maemillan dan nog wel niet hebben weggenomen bij zijn frac tie in het Lagerhuis, gevaar levert dat niet voor hem op. De conservatieven zullen ook ditmaal weer de gelederen sluiten. Het is intussen wel opmerke lijk dat men druk blijft speculeren over een mogelijk vervroegd aftreden van Maemillan ten gunste van Butler, zijn plaatsvervanger als premier. AttS 14 WEERGOEDDE HEER DES HUIZES 15 WEER. VEILIG BINNEN!-EN WAV VOOR HEERLIJKS HEEFT MS1N KLEINE KNAPPE VROUWTJE KLAARGEMAAKT VOOV HA/ML - LIEFHEODENDE ISROOOHCEe? J- ft i; jj II - IJ O De opzienbarende experimenten van student Tijloos ^llllllllll!lllllllllllllllll|||||||||||||||||lllll|ll|l||||||||||||||||||||illll|lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|l||lllll|l||||||!||||||||||||||||||||||||||||!l|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||j£ Okki kreeg gelijk. Sprenkel, d: zijn zakken nazocht, vond daarin ee wormvormig staafje, dat hij tevorer uit de waterdetector had gehaald. Er toen hij dit onderdeeltje weer op zijn plaats bracht, sprong het apparaat kwiek overeind en snelde zigzaggend heen. „Net een jachthond", vond Okki. De meester, die vlak tevoren het nut van 'e uitvin-ding nog sterk had betwijfeld, nikte geestdriftig. „De techniek laat je nooit in de ;teek!" zei hij. „Kies een technisch vak jongen. Dan ben je altijd goed af." „Laten we eerst maar eens afwach ten of dat ding ja ook werkt!" meende Kappie nuchter Deze woorden waren nog niet koud, of het apparaatje, dat zich enkele meters verder als een ze ker soort insect had ingegraven, werd plotseling met kracht omhoog gestoten. En uit het gat, dat hij achterliet rees een hoge waterzuil op! Dit werkte zo verrassend, dat de zeelieden met open monden bleven staan. „Vlug toch!" riep Sprenkel „Camera opstellen vlakbij die plek elk moment kan de Verschrikkelijke Zandman ver schijnen. T„Beioe?enT te Enter (Ov.) toezegging 3- Jacobs Rijssum; te Huissen (Gid.) A. Otten kand. te Weesp; te Wichmond, C. Fortgens, Berlikum (Fr.). Door de Prov. kerk vergadering Z. Hol land voor noodgemeente Alblasserdam V „kand- Vrijz. Herv. a,S=Hd J1'. v' d. Bank, leraar f„,^ l ^t0ndcr.wlJS C1"'- Lyceum Zee- ink afscheid genomen, °°kaJf cathegeet van de gemeente Ar- aa? het seminarie te gaan voftooien." a'S Predikant te Tu '05^RFF?ORMEERDE KERK Tweetal Arnhem: F. Bakker, Drie- nengetn' n' F.rons' Bunschoten. Beroe- Pekela r r°f °P Banged ijk en Nwe. Pekela G. Leendertse kand. te Haar- Bij KB van 3 juli 1962 is aan me- MmiArl1»' H' de Bussanet de la Sa- "?#a- ?P haar verz°ck met Pi „p 1962 eervol ontslag erleend als lid van de raad voor de kinderbescherming te Middelburg. De collecte voor de Stichting Chr. r ïPo c? p bracht in Zoutelande J 11ö,d7 Op.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2