Wemeldinge op stap voor nieuw dorpshuis OVER AUTOS IOOO 1 DOUWE EGBERTS ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI Piet de Bodt: Thuis in Zeeuws -Vlaanderen Zaalaccommodatie beneden de is ver maat Sint Annaland bouwt op sportterrein kleedlokaal René Défieze raakt op potten niet uitgekeken STARTKAPITAAL IS BIJNA BINNEN Een pijp doet méér dan branden! Pijproken geeft rust en voldoening! OP DE THEE BIJ EEN KUNSTENAAR DRONKEN ZEEMAN DOOR RUIT Auto slingerde door Gapinge en botste Gemeenteraad vergaderde JONGE KERAMICUS IN OPKOMST Geslaagden voor middenstandsdiploma Mulo-examens Vriendenschieting in Overzande Eendentragiek en eendengeluk in stads vijver Woensdag 25 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 !§t Van een onzer verslaggevers EMELDINGE. „Hier komt ons dorpshuis". Deze woorden staan met grote letters op even grote borden langs de omheining van een groen aardappelveld. Overigens ziet het er niet naar uit, dat de aardappelen vroegtijdig gerooid zullen moeten worden, om dat over enige tijd begonnen zal worden met de bouw van een nieuw dorpshuis aan het dorpsplein, bij het postkantoor. Nee, zover is het nog lang niet. In ieder geval is het een vaststaand feit, dat de bevolking van Wemeldinge, met burgemeester C. N. F. van Sas voorop, actief is om gelden in te zamelen voor een nieuw dorpshuis. Het startkapitaal is bijna binnen. Het begin is er dus. Er moet echter met ijver verder gewerkt worden, want in Wemeldinge bestaat grote behoefte aan een complex met goede zaalaccommodatie. Met die zaalaccommodatie is het in Wemeldinge treurig gesteld en moet als ver beneden de maat worden beti teld. Het enige jaren geleden versche nen rapport van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk spreekt in dit verband boekdelen. We meldinge komt er in dat rapport bar slecht af. Het zou intussen onjuist zijn te be weren, dat Wemeldinge helemaal van zaalaccommodatie verstoken zou zijn. Niettemin moet als vaststaand worden aangenomen, dat van een goed en mo dern geoutilleerd zalencomplex beslist geen sprake is. Inventarisatie Bij het opmaken van de huidige in ventarisatie-balans 'komen wij in de eerste plaats tegen het jeugdigebouw van de hervormde kerk. Dit gebouw was vroeger de dorpsherberg en werd in 1950 aangekocht door de kerkvoogdij van de hervormde kerk. Met veel moei te is het mogelijk in dit gebouw 125 a 150 zitplaatsen te creëren. Een grotere zaal is in Wemeldinge, waar een 'bloeiend verenigingsleven aanwezig is, niet te vinden. Als bij voorbeeld 'de muziekvereniging O.K.K. voor leden en donateurs een uitvoe ring wil 'geven moet dat minstens over drie en soms vier avonden uitge smeerd worden om alle leden en dona teurs aan hun trekken te laten ko men. Een kleedruimte ontbreekt in liet gebouw. Als de tonelisten zich moeten verkleden dient dat te gebeu ren in de keuken of woonkamer van de concierge. Verder beschikt de Vrije Evangelische Gemeente over een zondagsschoolge bouw. Deze ruimte is meer geschikt voor het houden van kleine vergaderin gen. Ook de plaatselijke C.J.V. in Wemel dinge heeft de beschikking over een ei gen lokaliteit. Het gebouw is echter versleten en een toilet is niet aanwezig. Verder staat er bij de gereformeerde kerk een ge-bouw(tje). De N.C.V.B. pleegt daar meestal te vergaderen, maar ook dat gebouw is te klein voor uitvoeringen e.d. De muziekvereniging O.K.K. heeft ter beschikking een eigen muzieklokaal. Dat gebouw is echter net goed genoeg voor de wekelijkse repetities. Tenslotte telt Wemeldinge drie café's, die echter niet beschikken over goede zaalaccommoda tie. De lijst biedt een allerminst fleu rig beeld. Het is daarom geen wonder, dat in Wemeldinge al 1-anig de behoefte gevoeld wordt om te 'komen tot een za lencomplex met een capaciteit van 250 tot 350 zitplaatsen, met daarnaast zaal tjes voor kleinere vergaderingen. Onmiddellijk na de ramp in 1953 wer den pogingen ondernomen om een dorpshuis te bouwen. Deze pogingen zijn echter op een mislukking uitgelo pen. Toch bleef de gedacthe aan een» nieuw dorpshuis levendig. Stichting Vooral burgemeester C. N. F. van Sa,s heeft altijd met grote ijver ge- (Ingezonden mededeling) tffli w l j streefd naar de verwezenlijking van een dergelijk complex. Onder zijn lei ding werd vorig jaar de stichting „Dorpshuis Wemeldinge" opgericht. De ze stichting is vrijwel een ambtelijke aangelegenheid. Naast de burgemees ter, die voorzitter van het bestuur is, bekleedt de gemeente-secretaris de functie van secretaris, terwijl de ge meente-ontvanger tot penningmeester werd benoemd. Verder maken alle ze ven raadsleden deel uit va»n het stich tingsbestuur. aangevuld met vertegen- woordiger(sters) uit het verenigingsle ven. De eerste taak, waarvoor toet stich tingsbestuur zich gesteld zag was het punt: hoe komen wij aan geld. Om werkelijk te kunnen beginnen moet er een startkapitaal zijn. Dat startkapitaal is ook nodig om in aanmerking te kun nen 'komen voor een subsidie van het ministerie van maatschappelijk werk. In dit verband moet de naam van de burgemeester met ere worden ge noemd. Hij is in letterlijke en figuur- TERNEUZEIN. De 19-jarige onder invloed verkerende zeeman L. Z. uit Den Haag is in de nacht van zondag op maandag in de Noordstraat door een grote spiegelruit van de Gruyter geval len. Waarschijnlijk heeft 'hij van zijn eveneens niet nuchtere kameraad L. P. uit Veendam een duw gekregen. Z., op varende van een in het Noorderdok lig gende kustvaarder, kwam er met een •klein wondje aan zijn rug en bescha digde kleren af. De aangebracht schade, de ruit mat 3.50 x 2.80 meter, 'beloopt 900 gulden. lijke zin de boer opgegaan en sleep te op die wijze 5700 gulden in de wacht. Ook werd een lijstcollecte gehouden. Dit onderdeel van het program van ac tie werd grondig aangepakt. De ge meente werd in 35 wijkjes verdeeld. De collectanten kregen een lijst met de namen van de inwoners en O.K.K. zorg de voor d'e muzikale opluistering. Al met al bracht dit een bedrag van 3800 gulden op. Met enkele giften, die na- druppelden, werd de som bereikt van bijna 10.000 gulden. Voor het startka pitaal is 10 a 12.000 gulden nodig. „Hier komt ons dorpshuis"; mis schien ban in de toekomst het bord veranderd worden in: „hier staat ons dorpshuis". Voor het echter zover is, meet er nog veel gebeuren. De bevol king beseft dat terdege. En daarom gaat zij nog steeds vol goede moed op stap voor het nieuwe dorpshuis. Zware schade aan de en lichte verwondingen GAPINGE beide auto's voor een van de inzittenden waren de resultaten van een botsing te Gapinge. waar onder meer de heer R. bij betrok ken was die met een gehuurde wagen een dag was weg geweest. De heer R. zag een tegenligger aan komen die slingerend naderbij kwam. Hij remde krachtig en toen hij reeds stilstond werd hij geramd door de wa gen van N. uit Middelburg. Een van de inzittenden uit deze laatste wagen raak te gewond en moest op advies van dr, Oosterhoff uit Veere naar het zieken huis worden overgebracht. SINT ANNALAND. De ge meente gaat op het sportterrein een kleedlokaal neerzetten. Het bestuur van de sportvereniging W.H.S. had daarom gevraagd. Op de begroting 1963 zal voor de uitvoering van dit werk 10.000 gulden worden geraamd. In de gistermorgen gehouden ge meenteraadsvergadering werd het voorstel van B. en W. om tot de bouw te besluiten aanvaard. Twee S.G.P.-raadsleden, de heren A. J. den Engelsman 'en A. J. MIDDELBURG. De kring van pottenbakkers is in Zee land erg klein, maar de negentienjarige René Défieze uit Mid delburg zal binnenkort zijn intrede in deze kring doen. In de tuin achter het huis van de Défiezes in de Gortstraat is enige weken geleden een echte draaitafel verrezen, waarachter een hardwerkende René dagelijks uren lang als een koning op de hardhouten zitplank troont en zich vol overgave voorbereid op de lessen keramiek, die hij in september aan de academie St. Joost in Breda zal gaan volgen. René breidt zodoende zijn praktijkkennis, die hij overigens al heeft, nog wat uit en vormt zich een goede ondergrond voor de academielessen. Grote en kleine vazen, grillig gevormde schalen en diepe borden komen onder zijn handen vandaan en eenmaal geglazuurd vormen zij een artis tiek assortiment en blijken voorwerpen met sprekende en fijne glazuur- kleuren. Voor de jonge academiekandidaat betekent deze pottenbakkerij geen be vlieging, de klei had voor hem in de prille jaren van de kleuterschool reeds aantrekkingskracht. Drie turven hoog, in het eerste klasje van de kleuterschool won René de eerste prijs in een boetseerwedstrijd met een „mannetje van klei". „Maar werkelijk toegelegd heb ik me op het boetseren niet; tot onge veer een jaar geleden", zegt René zelf. Na de lagere school kwamen voor hem twee moeizame jaren op de U.L.O. gevolgd door twee jaren L.T.S. (Zijn moeder: Hij kan wel leren, maar hij wil niet.) N-a deze vier jaren van worstelen met wiskunde, grammatica („zo droog") begon voor René het lange zoeken naar het terrein waarop zijn voornaamste artistieke talenten lagen en dat is nu definitief de keramische kunst ge worden. Huisschilder („Ben ik een halfjaar geweest") bleek geen beroep voor René. de artistieke schilderkunst trok hem meer. „Ik teken en schilder nog wel eens, maar daar ligt mijn roeping toch niet, nee pottenbakken is het helemaal voor mij". Na een lang zoeken heeft René het dus gevonden tussen de potten en schalen. Hij begon thuis met de hand te „bouwen", dat wil zeggen met ringen klei een schaal of pot vormen. Vaardigheid in het draaien bezit René zeer beslist: „Terwijl ik voor de fotograaf poseer zal ik wel even een potje in elkaar draaien" en gewiekst vliegen zijn vingers langs de natte draaiende klei op de schijf. Maar wat wilt U, wanneer je een jaar in pottenbakkerijen hebt ge werkt. René begon in Zeist bij keramicus Daan Aalten als „manusje van alles" en raakte op 's mans handen boven de suizende draaischijf niet uitgekeken. De cursus keramiek aan de Amsterdamse academie voor beeldende kunst maakte hij niet af: „Ik leerde er alleen wat ik al lang wist" Na vier maanden potjes draaien in een pottenbakkerij in Bergen op Zoom vond René zijn basis voor de academie wel gevormd. In Bergen op Zoom bakte en beschilderde hij voorwerpjes bestemd voor de souvenier- handel „Allemaal met blauwe molentjes er op, in één woord walgelijk". Het werk op St. Joost trekt hem meer en daar zal hij trachten te be reiken wat hij wil: een goed pottenbakker worden, die werkelijk kunst zinnige produkten onder zijn banden vandaan tovert. Kurvink stemden tegen, terwijl het derde S.G.P.-lid, de heer J. Moerland (tevens waarnemend burgemeester) voorstemde. Het voorstel werd dus met 42 stem- men aangenomen. De raad nam voorts afscheid van die leden, die in de nieuwe raad niet meer terugkeren. Dat zijn de heren G. Goede- gebuure (wethouder), M. Moerland, C, Ridderhof en P. 1. den Haan. De waar nemend burgemeester sprak hen harte lijk toe en dankte de scheidende raads leden voor al hun werkzaamheden in het belang van de gemeente. Met name de 88-jarlge wethouder Goedegebuure werd in de dank betrok ken. Hij is de oudste wethouder van ons land, hetgeen als een grote bijzon derheid werd aangemerkt. Sinds 1919 is de heer Goedegebuure wethouder van de gemeente St. Annaland. De agendapunten werden vlot afge werkt. Een nieuw reglement van orde voor de gemeenteraadsvergaderingen werd vastgesteld. Het oude was vastge steld in 1852 en is dus al «teer dan hon'derd jaar oud. De woning Ooststraat 2 werd aange kocht en verhuurd aan de heer J. van Oost. Een strook grond aan de Jiuliana- straat werd verhuurd aan de heer P. den Engelsman, gedurende een periode van zes jaar voor 20 gulden per jaar, De subsidie van de stichting Zeeuws Studiefonds werd van vijf op tien cent per inwoner gebracht. In het belang van de studerende Zeeuwse jeugd, met name ook voor de toekomstige ontwik keling van onze provincie, is het nodig, dat het Zeeuws Studiefonds de werk zaamheden kan blijven vervullen. De vrijgekomen grond door de aan gekochte krotwoning Brugstraat 12 werd verkocht aan de heren A, A. van Luijk en A. A. Goedegebuure voor vier gulden per vierkante meter. De raad besloot voorts zich uit te spreken voor plan A inzake de reorga nisatie van de Centrale Dienst Noord- Zeeland. Dit plan behelst een dienst, waarin alle Thoolse gemeenten zijn op genomen, alsmede de gemeente midden- Schouwen. Meegedeeld werd, dat de begraaf plaats niet in de richting van het dorp uitgebreid kan worden. Daarom werd besloten de uitbreiding in een andere riebting te zoeken waartoe grond werd aangekocht van de heren M. A. den Haan en A. Gunst voor 2.50 per vier kante meter. In de rondvraag werd ten slotte meegedeeld, dat nog 324 vierkan te meter van het nieuwe havenplateau betegeld moet worden. Dit werk zal voor de komende bietencampagne vol tooid moeten zijn. (Ingezonden mededeling) Een pijp schenkt U veel rookgenot. Maar hij doet nog méér: hij schept een oase van rust... hij brengt U tot andere gedachten... en hij geeft U zelfs de oplossing van dat huis werk in. Probeer maar. U hebt toch ook een pijp? De beste manier om van een pijp te genieten. Stop hem met een tabak die kalm brandt en koel rookt! Stop hem met Echte Friesche Heeren-Baai van Douwe Egberts; een zachte geurige mélange van rijpbruine tabakken. A (geel) 85 ct. Paarsmerk 70 ct. per 50 gram. TERNEUZEN. Voor de Middenstands examens, die te Terneuzen werden gehouden, slaagden de volgende kandidaten: M M L M Baert, Th A Fermint en E A M de Letter uit Koewacht; S F Blok, M M Boogaard, J Brug- geman, H W de Buck, J A van Doorn, H J de Jonge, ME Ade Jonige-Pieters en C O Klaassen uit Terneuzen; E I Bleijeniberg, A van de Branden en A B Bruijns uit Sluiskil; P Bakker uit Axel; C Dees-Meertens en R v Doorn uit Hoek; M C Bakker uit Zaamslag; A Gaffurini uit Sas van Gent; E F J Bleijen- berg, D A E M d'Hondt, W G M d'Hondt en Ch E M Inghels uit St Jansteeen; J B de Blok uit Boschkapelle; C Dierendonok-Stokx uit Groede; J I Casleijn en I P de Kramer uit Zuldzande; A P J Dierkx uit Oostburg; M W P Dobbelaar uit Vogelwaarde; A J de Feijter en C M Leenhouts uit Sluis; B P v Jole uit Stoppeldijk; E Lauwers uit Lams- waarde; S C Hoogstad-Duininek uit Bres- kens; J v Lare uit Schoondijke; K Beeke uit 's Heer Hendrikskinderen; A Bisschop, A Boogaard, J Bruggeman, J D v Dalen en A P de Jongh uit Goes; S Boon, G H v d Bosch, W G Daigelinkx en C W v d Harst uit Vlis- singen; C F M v d Borgt uit Hans weent; N J Bversdijk, J A Hudssoon-de Jonge, H N de Jonge en M J J de Jonge uit Kapelle; J Goud uit Biezelinge; J Hamelink; M Hout, en M C Kodde uit Wemeldinge; P W Karelse uit Schore en C van Liere uit 's Gravenpolder. De collecte voor de Christelijke blindenhulp ,,De fakkels bijeen" heeft te 's-Gravenpolder ruim 47 gulden op gebracht. GOES. De laatste week van de Mulo- examens is maandag ingezet. Slaagden de volgende kandidaten: Heren: J Everts e, Ou- delande; J Geluk Kattendijke; J Vlaming Yerseke; J Brouwer Colijnsplaat; A Koele Kamperland; P van Wijck Terneuzen (m); F Inghels Sas van Gent (m); D Holtkamp Vlissingen (m); L Jasperse Vlissingen; W Wayboer Souburg (im); J Oosting Vlissingen; R Luitwieler Vlissingen (m); D de Braai Terneuzen (im); dames: W Difczel Goes; J Allewijn Goes; M de Visser Serooskerke; M Verhage Wissenkerke; W Hoek van Dijke .Wdssenkeike; J van Belois Goes; S de Jonge Kapelle; J Kievit Goes; M Hamelink Terneu zen (m); W Kaan Terneuzen (m); M Gode schalk Vlissingen (m); J Berkhout Sas van Gent (m). 2 kandidaten werden afgewezen, (m) ook geslaagd voor het middenstands' diploma. Beiaardier W. L. Harthoorn concerteert in Veere ViEERiE. De heer W. L. Harthoorn stadsbeiaardier van Goes, zal op zater dag 28 juli van 20 tot 21 uur een con cert verzorgen op de stadhuisbeiaard. Zijn programma vermeldt o.m. de vol gende werken: Andante Cantabile van Jef Denijn, Wiegeliederen en „Home sweet home]' van Hullebroek en een pastorale, die de heer Harthoorn zelf componeerde. - De heer L. Moerland te Tholem is. benoemd tot onderwijzer aan de bijzon dere lagere school te St.-Maartensdijk. ZAAMSLAG 't Is mis schien raar fezegd, en u zult het niet direct willen geloven, maar al biedt iemand op staande voet 50.000 gulden, dan krijgt hij dit huisje niet. Kijkt u eens naar buiten. Ziet u dat dorp liggen? Dat uitzicht is niet in geld om te rekenen". Deze krasse woorden, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten, noteer den we heet van de naald uit de mond van de kunst schilder Piet de Bodt. Van uit zijn ruime atelier wees hij op het silhouet van. Zaamslag en verklaarde ge decideerd dat hij deze sfeer en dit uitzicht onder geen beding meer wilde missen. Een jaar lang op de dag af zelfs leeft en werkt de kunstenaar Piet de Bodt nu in Zeeuwsch- Vlaanderen. En als het aan hem ligt gaat hij voorlopig niet weg ook. Binnenska mers geeft die „honkva heid" geen mcri'ijkhedc want zijn vrouw is zo mo gelijk nog enthousiaster dan hijzelf. Ze zegt: „Moet u maar nagaan, toen we nog in Den Haag woonden grepen we elke gelegenheid hoopvol aan om naar bui ten te komen. Als we drie weken vakantie hadden wa ren we drie weken /eg. Hoogstens kwamen we een dag terug om het meest noodzakelijke te regelen. Maar hier in Zaamslag heb ik niet eens behoefte om er uit te gaan." En wat zegt Saskia, het tienjarige dochtertje? Ooh, Saskia vindt alles best, als ze maar niet naar Den Haag terug hoeft. Het is een buitenkind geworden, gezond en levenslustig en zelfs al een tikkeltje ijdel, maar dat mag als je een meisje bent. Stieren Door het hek van de tuin heen voert ze een paar machtige stieren lekkere hapjes. De beesten zijn er zo aan gewend geraakt dat ze voortdurend in de buurt rondhangen, tot groot onbe hagen van mevrouw De Bodt, want af en toe ruist een gele waterval gevaarlijk dicht in de buurt van het looppad. En het klatsend ge luid dat men bij tijd en wij le hoort laat aan duidelijk heid ook niets te wensen over. „Het moet uit zijn met dat gevoeder, hoor", zegt me vrouw De Bodt, „we halen op die manier wolken in- sekten in huis." Ja, het is een hele over gang. Van Den Haag naar Zaamslag, van een flat met vier verdiepingen naar een landarbeidershuisje dgt in vierkante kilometers hoge ruimte verdwijnt. Van 's lands residentie, waar el ke centimeter grond een ka pitaal vertegenwoordigt, naar een polder waar de meters voor het grijpen lig gen. Piet de Bodt is elke dag nog blij met zijn nieuwe omgeving. De ruimte en de rust inspireren hem en ge ven zijn jongste doeken een warme gloed. Hier kan hij werken, hier vindt hij the ma's te over. En hier is een bevolking die hem welgezind is. Toen het gemeentebestuur van Zaamslag op het lumineuze idee kwam om op 30 april een expositie van eert dag te organiseren was Piet de Bodt er meteen voor. Na tuurlijk, dat is een goed idee. Fijntjes Nou, het was ook een goed idee. Hoe het zo aan sloeg weet niemand, maar er waren twaalfhonderd be zoekers. En dat is voor het werk van een enkele schil der meer dan in de stoutste dromen verwacht mocht worden. De burgemeester van Zaamslag schudde een ope ningstoespraakje uit zijn mouw zo fijntjes, dat De Bodt er met een dankbaar glimlachje aan terug denkt. Ook in Terneuzen, waar De Bodt op het ogenblik exposeert, liggen de best denkbare herinneringen. Over Terneuzen gespro ken: in de kamer van de kunstschilder misten we een doek dat de vorige week bijzonder onze aandacht had getrokken en waar we een heel gesprek over hadden. Waar is dat gebleven?, wilden we weten. Aangekocht door het ge meentebestuur van Terneu zen, was het antwoord. Piet de Bodt voelt zich in Zeeuwsch-Vlaanderen thuis Hij heeft altijd gezocht naar hoge, wijde verten. Boeiend Hij heeft ze hier, in het goede Zeeuwsvlaamse land gevonden. De rijpe akkers in de oogsttijd of de ruige luchten in de winter, het is hem om het even. Het boeit hem van meet af. Enthousiast vertelt hij ook dat hij vijfentwintig leerlingen heeft. In Terneu zen huurde hij een huisje dat in het uitbreidingsplan viel. Twee leerlingen hakten een muurtje weg en zo ontstond daar in de Steenkamplaan een aardig leslokaaltje. In Zaamslag geeft hij de hele zaterdag les aan vier groe pen. En eens in de veertien dagen (op donderdagavond) in Sas van Gent voor 'e Sasse Kunstkring. Zo nu en dan ontvangt hij ook een opdracht en in de meeste gevallen wordt hij dan volkomen vrijgela ten in de uitwerking. De heer De Bodt is blij met zijn nieuwe omgeving en na een vol jaar weet hij echt waar hij over spreekt. De ontdekkingstochten zijn soms verrassend. St. Anna ter Muiden was voor hem een belevenis. Het ziet er naar uit dat zijn atelier dat overigens keurig op orde is ook in de komende tijd druk zal worden gebruikt. OVEZANDF.. Uitslag van de ge houden vriendenschieting door Willem Teil. Aan het concours werd door 84 ■schutters deelgenomen. Uitslag: Hoofdvogel, J. Doene; Te zij vogel, K. v. Steenbergen; 2e zijvogel, M. Almekinders; le hoofdkal, H. Drie- dijk; 2e hoofdkal, A. Rentmeester; le onderkal, niet afgeschoten; 2e onderkal, idem; le klep, K. de Baar; 2e klep, P. de Baar; 3e klep, H. Driedijk; 4e klep, A. de Jonge-Rijk. Door de bondsvoorzitter de heer De Beste uit Oudelande werden de heren A. van 't Westeinde en A. de Jonge- Rijk, gefeliciteerd met hun resp. 55 en 30 jarig lidmaatschap als schutter. TERNEUZEN Eenden heb ben het in hun eerste levensda gen zwaar te verduren. Dat bleek weer eens in de vijver bij de Terneuzense watertoren waar een eend de gelukkige moeder van negentien jongen werd. Een paar dagen later volgde echter een wa re catastrofe. Van de negentien kinderen waren er nog maar twee over. Maar die twee hebben het dan ook „gehaald". Ze kwamen door de pokken en de mazelen heen. In de eendentaal betekent dit meestal dat ze aan de ratten wisten te ontkomen. Deze geschiedenis speelde zich in de gebruikelijke broedtijd af. De kleine-eendentragiek vond half april plaats. De moedereend heeft haar leed toch niet kunnen ver kroppen, want tegen de eenden- gewoonte in kreeg ze verleden week, drie maanden buiten het „■seizoen" nog eens twee kinde ren. Weer kan men nu de eend met twee donzen dotjes door de vijver zien trekken. Zo te zien zijn die dotjes zo gezond als een eend maar zijn kan. Moedereend zwemt er tenminste tevreden ach teraan. Ook zaterdagavond was het een lust voor het oor, om de Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor te 'horen musi ceren op de Muziektent te Bruinisse. Velen woonden dan ook de uitvoerinj bij. Het korps was, voorafgegaan dooi de drumband van Nu met Hope, naa> de muziektent gemarcheerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3