FORMELE overdracht Nieuw-Giiiiiea misschien nog dit jaar Prinses in Regering werkt mee vrijwillig vertrek aan Marinier gesneuveld bij hevig vuurgevecht Kirihio adviseur Subandrio EÉN STEM ZIT NUTH IN DE WEG Dr. De Graaff overleden Eind exportstop voor aardappelen zicht Jongen (13): meer dan dertig inbraken EXTRA VLIEGTUIGEN C.B.R. REAGEERT MET CIRCULAIRE Eerste Kamerfiat op verhoging voor T weede-Kamer- leden TRAGISCHE DOOD VAN JONGEN Bonn verbaasd over Nederlandse kritiek De Bilt: Warmer PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELANDi,e jaargang wq. LAATSTE NIEUWS URENLANGE STRIJD MET DERTIG PARA'S Niet verantwoord Geschokt INDONESISCH BERICHT 2. de Nederlandse regering heeft besloten de uitzending van gouvernementspersoneel naar Nieuw-Guinea voorlopig voor de tijd van een maand op te schorten 3, in Hollandia kwam de raad van departementshoofden gis terochtend onder voorzitterschap van gouverneur Platteel in extra-vergadering bijeen. Produktschap verwacht akkoord van minister JUNTA IN PERU NEEMT ALLE MACHT OVER TSJOMBE WENST GEEN MIJNBOUWBELASTING HET WEER OVERAL Wt.i.udfLt, 25 juli 1962 Directeun JACQ. DE SMÏTj Chefred.: G. J. fW IfpS P-Sfc tf /BtJI Breaker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. F Jf M B M S $TYï WW F1 tÜ N W K ïa$1 £h Cm Bakl Abonnementsprijs f 0,62 p. w„ t 8,06 per kwartaal *-*. Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—200# B H W BI B M M B WT |1 J® ra m P Jm IB gl Losse nummers 13 cent en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, ff W™ Eg H hM|m §f M ftf Ifj N êr| i föj p| jÊTM M Si telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendjjk 33, i 9 k 9 I 1 WS fljf Cl JB te Rl fl] r| M ES @1 i p! feu Pj [M |y fa| ja Advertentietarieven op aanvrage Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, g y 'qp ISHSSty vp'ï.'i JUs^siF ËL ®rfil Kubriek Kabouters 7 cent per woord met een Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, ®|^Hr minimum van t 1,— Zierlkiee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. - ia a r c a nc X„ a lil EVACUATIE VROUWEN EN KINDEREN TYOEKHAPPEN is nog altijd een even geliefde als inspannende bezig- heid. Prinses Beatrix was daar gisteren getuige van, toen zij als jurylid optrad in de Marijke Hoeve te Hattem, een der vakantiekampen van de stichting Het Vierde Prinsenkind. Breed glimlachend volgde prinses Beatrix de verrichtingen van het onverdroten voortzwoegende meisje, voor wie op dat moment niets anders bestond dan het dansende stuk koek vóór haar. DEN HAAG - In Washington wordt koortsachtig gezocht naar een compromis tus sen de uiteenlopende opvattingen van Nederland en Indonesië over het tijdstip van bestuursoverdracht in westelijk Nieuw-Guinea. Tegelijkertijd deden zich de volgende ontwikkelingen voor: 1. Het besluit om uit Nederland voorlo pig geen ambtenaren naar Nieuw-Gui- nea te sturen is genomen, zo werd ons gisteravond meegedeeld, om eerst eens een maand lang „de kat uit de boom te kijken". De regering vond net met juist mee te werken aan gezinsschei- ding, nu in Hollandia is besloten het vertrek van vrouwen en kinderen aan te moedigen. De gezinnen van ambtenaren, die op het punt van vertrek stonden, komen toch al in moeilijkheden wanneer ze plotseling niet mee zouden gaan. Ze hebben hun huisvesting opgezegd en moeten nu proberen weer onder dak te komen. In deze omstandigheden vond de regering het niet verantwoord om de mannen te laten vertrekken, zo werd ons gezegd. Over het besprokene op de extra ver gadering van de raad van diensthoof den in Hollandia is geen enkele mede deling gedaan. Aangenomen wordt dat de verdere „papoeanisering' van het ambtelijk apparaat, regelingen voor de Nederlandse ambtenaren bij bestuurs overdracht en „algemene voorzorgs maatregelen" de belangrijkste punten van bespreking zijn geweest. De drie Papoea's, die de yorige week hun bezoek aan Indonesië hebben on derbroken voor besprekingen in Nieuw- Guinea, hebben gezegd dat Nederland bereid is „zonder moeilijkheden" Nieuw- Guinea aan Indonesië over te dragen. Dat zou hebben gestaan in een brief van dr. Van Roijen aan Subandno, die de laatste hun had getoond. Dr. Van Roijen zou Subandrio heb ben uitgenodigd naar Washington te komen „om in ontvangst te nemen wat Indonesië wil hebben". De drie Papoea s deelden dat mee tijdens een ontmoeting met tien leden van de Nieuw-Guinea- raad. Die waren geschokt door wat zij hoorden. Het ministerie van buiten landse zaken in Den Haag heeft het bestaan van een dergelijke brief ont kend. De drie Papoea's verklaarden nog dat zij president Soekarno er op had den gewezen dat ook de Nieuwguinese Partei Nationaal zelfstandigheid voor West-Papoea wenst in 1970. Soekarno had echter gezegd dat de enige oplos sing zou zijn gelegen in een zekere mate van zelfbestuur binnen de Indo nesische staat. Binnen die staat is vol ledige zelfstandigheid uitgesloten, aldus Soekarno. De 76-jarige F. H. P. Boxelaar, die vo rige week donderdag op het kruispunt Laan van Meerdervoort-Anna Paulowna- straat in Den Haag met zijn fiets onder een tram raakte, is in de Ursulakliniek overleden. de evacuatie van Europese vrouivey en kinderen uit Nieuw- Guinea zal worden aangemoedigd; De gedachten over een compromis tussen Nederland en Indonesië bewegen zich in de richting van bestuursoverdracht voor het eind van het jaar in formele zin. In Hollandia zou (bijv. op 17 augustus?) de Nederlandse vlag kunnen worden gestreken en die van Indonesië kunnen worden gehesen in aanwezigheid van een beperkt aantal Indonesische ambtenaren. De feitelijke be stuursoverdracht zou dan (ook al om onrust onder de bevolking te voorkomen) over langere tijd kunnen worden gespreid. De delegaties van Nederland en In donesië zijn gisteren weer op het land goed Huntsland buiten Washington bijeengekomen. Nieuws daarover is niet bekend gemaakt. Het was de bedoeling dat de delegaties ook vandaag bijeen zouden komen en dat de besprekingen daarna voor 24 uur zouden worden ver daagd. Subandrio woont de besprekin gen niet bij. Het schijnt echter dat een ontmoeting tussen hem en dr. Van Boijen weer aanstaande is. In Washington heeft het officiële op timisme ten opzichte van de Neder lands-Indonesische besprekingen plaats gemaakt voor „gematigd optimisme". Die woorden gébruikte James Green- field van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken gisteren toen hem werd gevraagd naar de gang van zaken bij de besprekingen. De evacuatie van Europese vrouwen en kinderen uit Nieuw-Guinea zal ge heel op basis van vrijwilligheid gaan. Het gouvernement heeft slechts alle hinderpalen die daaraan nog In de weg stonden weggenomen. Met het oog op de berichten over een Indonesisch plan voor de aanval op Hollandia en aan gezien onder de Europese inwoners de stemming heerst dat het met het Neder landse bestuur in Nieuw-Guinea nu wel snel zal zijn afgelopen, wordt verwacht dat van de mogelijkheid van vertrek ruim gebruik zal worden gemaakt. Het gaat om zevenduizend vrouwen en kinderen, overwegend uit Hollandia en Biak. Met de K.L.M. zijn al afspra ken gemaakt voor het ter beschikking stellen van extra-vliegtuigen. Er wordt gedacht aan één extra vliegtuig per dag. Op die wijze zouden de vrouwen en kinderen in twee maanden tijds uit Nieuw-Guinea kunnen zijn vertrokken. DEN HAAG De Papoeastudent Frits Kirihio is benoemd tot adviseur van minister Suban drio voor zaken Nieuw-Guinea betreffende, aldus heeft het Indonesische persbureau An- tara uit New York gemeld. Wij konden gisteren in Nederland geen bevestiging verkrijgen van dit bericht. Wel vernamen we dat Kirihio in de mop van de vorige week samen met de heer Wajoi, een Papoea die in Gorkum een opleiding volgde, naar de Verenigde Staten is vertrokken. Logisch gevolg Veel verbazing over het bericht kon- den wij in de om- geving van Kirihio overigens niet be- -fWk speuren. Men acht zijn associatie met ||1|. de heer Subandrio jfsL^ een logisch ge- WipV volg van de ont- M§|^J| <|§1|| wikkelingen, die Wafts'?. Jmm hij en vele van zijp afgelopen maan- |Plli§lr den hebben door- de buitenstaander. wÈï Jij De mensen, die in f de afgelopen maan den nauw contact *U8| hebben onderhou- f Pgj| den met de hier verblijvende Pa- fWWt poea's hebben kun- pr PUM nen zien hoe eerst bij enkelingen, la- ter bij velen het besef ging leven dat het conflict over Nieuw-Gui nea geen zaak was Kirihio waarin Nederland een beslissende stem zou kunnen heb ben, en dat het geschil moest worden opgevat als gaande tussen Indonesië en de Papoea's. Er ontwikkelden zich daarbij twee stro mingen. De ene ging er van uit dat net verschil van mening tussen de Papoea's en Djakarta op internationaal niveau diende te worden uitgevochten. De andere had er begrij> voor dat Indonesië het als een binnenlandse aangelegenheid wilde beschouwen. Onzekerheid Hoe verschillend men ook in details over de zaken dacht, algemeen leefde 'teleurstelling over wat men hier van officiële zijde aan informatie over het geschil geboden kreeg. De Papoea's leefden tot voor enkele maanden eigenlijk ieder in een isolement, wer den nauwelijks op de hoogte gehouden en waren voortdurend in onzekerheid over wat er nu precies gaande was. Particulieren, met name de Nederlandse Staatkundige Studentenfederatie, ver schaften hen op der. duur middelen om meer bijeen te komen. Op de ver gaderingen die aldus mogelijk werden, werd de grondslag gelegd voor een politiek bewustzijn, dat nu o.m. is geresulteerd in de reis van de heren Kirihio en Wajoi naar de Ver. Staten. Over de reis van beide heren naar de Verenigde Staten, zo meldt de spe ciale verslaggever van het A.N.P. te Hollandia. zou overleg zijn gepleegd met E. Bonay. waarnemend voorzitter van de Partei Nationaal (waarvan de heer Wajoi vooizitter is). Uit Hollan dia zou nog Silas Tokoro naar de Verenigde Staten gaan. De opzet zou zijn dat deze drie Papoea's het Neder lands-Indonesisch overleg in Washing ton van nabij kunnen volgen. Het is niet bekend wie de reizen betaalt. Van onze correspondent NUTH. De dertiende raadszetel in Nuth blijft nog even onbezet. Dit is het gevolg van een fout, die op 30 mei bij de raadsverkiezingen in deze ge meente is gemaakt. Mevrouw Houtvast bracht die dag niet alleen haar eigen stem uit, maar stemde ook namens haar man, die plotseling ziek was geworden. Zij had tevoren geen machtiging gevraagd, maar had van het stembuscollege in stemdistrict 3 toestemming gekregen twee stemmen uit te brengen. Bij het tellen van de stemmen bleek, dat op lijst 3 maar één stem meer was uitgebracht dan op lijst 2. Lijst 3 kreeg twee zetels, lijst 2 maar één. Het is dus mogelijk, dat de ongeldige stem van mevrouw Houtvast van in vloed is op de verdeling van de raadszetels. De kandidaten van lijst 2 hebben de zaak onder ogen van Gedeputeerde Staten van Limburg gebracht, die de burgemeester van Nuth daarop heeft gevraagd een onderzoek in te stellen. Tijdens een zeer bewogen raadsvergadering is besloten binnen een maand nieuwe verkiezingen uit te schrijven voor de stemgerechtigden van stemdistrict 3. Gedeputeerde Sta ten zullen overigens nog moeten bepa len of zij met deze gang van zaken akkoord gaan. Na Foutloos rijden DEN HAAG. Het bestuur van de Stichting Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardigheidsbe wijzen heeft alle rijschoolhouders in ons land een circulaire gestuurd over het gebruik van het boekje Eisen voor rijvaardigheid, dat tot grondslag dient voor het theoreti sche en voor het praktische deel van het rijexamen. Aanleiding daartoe is het bulletin, dat het Nederlands Instituut voor Verkeersonderwijs uit Zeist kortgele den heeft uitgegeven. Daarin wordt de aandacht gevestigd op Foutloos rijden, een instructieboekje van dit instituut voor rijexamen-kandidaten. Het C.B.R. verkondigt in zijn circu laire aan de rijschoolhouders, dat er geen twijfel kan bestaan aan de be voegdheid van de verkeersbonden en van het C.B.R. om. de uitgave Eisen voor rijvaardigheid aan te merken als enig gezaghebbende bij de beoor deling van rijexamens. Vrij Het C.B.R. zegt verder dat het een ieder natuurlijk vrij staat om publi- katies op dit gebied uit te geven, zo als het ook een ieder vrij staat om welk leerboek dan ook te gebruiken. Maar als blijkt dat die voorlichting anders of in strijd met de Eisen voor rijvaardigheid wordt gegeven, dan behoudt het bestuur zich voor pu bliek en rijschoolhouders daarop te wijzen. Het doet dat „in het belang van de uitvoering van de aan het C.B.R. wettelijk opgedragen taak". Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De verhoging met vijftig procent van de schadeloosstel ling voor Tweede-Kamerleden is gister middag door de Eerste Kamer goedge keurd. De jaarlijkse schadeloosstelling wordt gebracht van tien- op vijftien duizend gulden. De reiskostenvergoeding wordt 2400 gulden per jaar. Ook met de verhoging van de toela ge voor de voorzitter en de vaststelling van de toelagen voor de plaatsvervan gende voorzitters gingen de senatoren akkoord. De voorzitter krijgt nu een toelage van vijftienduizend gulden per jaar, de eerste plaatsvervangende voor zitter drieduizend en de tweede twee duizend gulden, per jaar. Een en an-der lat in op 1 juli van dit jaar. De Eerste Kamer besteedde er weinig woorden aan. De anti-revolutionair Has pels vond de vergoedingen te laag, ver geleken bij de wedden van Gedeputeer de Staten en de salarissen van wethou ders in de grote gemeenten. (De iaat- sten verdienen tussen de 22.000 en 24.000 gulden per jaar). De communiste me vrouw Van Ommeren-Averink vond de verhogingen te groot, buiten proporties zelfs. Een Kamerlid diende eigenlijk evenveel te verdienen als een geschoold metaalarbeider zei zij. Minister Toxopeus noemde het een .rustige verhoging", al lijkt het, in een percentage uitgedrukt, wel een flink bedrag. Hij wees er nogmaals op. dat het Kamerlidmaatschap van de leden geen al te groot financieel offer moet vergen, wil het voor kundige mensen aantrekkelijk blijven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De exportstop voor aardappelen wordt waarschijn lijk opgeheven. Het produktschap wil de Nederlandse aardappelen weer naar het buitenland uitvoeren. De voorzitter en de directeur van dit schap, die door het bestuur zijn ge machtigd een beslissing te nemen, menen dat het geen zin meer heeft de export nog langer tegen te hou den. Het is echter nog de vraag hoe de regering, en met name minister De Pous (economische zaken) hier over denkt. Hü kan, evenals zijn ambtgenoot van landbouw, minister Marijnen, bezwaar maken tegen het besluit van het produktschap. In de landbouw wordt verwacht dat minister Marijnen akkoord zal gaan met de opheffing van de exportstop. Minister De Pous zal zich, zo denkt men daar, evenmin langer verzetten zij het met enig pijn in het hart tegen het besluit van het produktschap. De instanties „rond de aardappel" oefenen grote druk op hem. Met name de aardappelexporteurs zullen het mo ment van opheffing met grote vreug de begroeten. Een beslissing zal ech ter niet vóór vrijdag worden genomen. Dan is minister Marijnen weer uit Brussel terug. VREES VOOR PRIJS Vorige week, toen het produktschap nog aarzelde om een besluit te nemen, was minister De Pous pertinent tegen. Hij vreesde en zal dit nog wel doen dat de uitvoer een stijging van de binnenlandse prijzen tot ge volg zal hebben. Dit gaat tegen zijn prijspolitiek in. Het produktschap ziet de situatie niet zo zwaar. Er is op het ogenblik zo'n grote aanvoer, dat nie mand zich zorgen hoeft te maken over een onvoldoende voorraad voor de Ne derlandse consument. De telersprijzen dalen de laatste dagen sterk. Gisteren werd op de veiling in Goes acht cent minder voor een kilo bintjes geno teerd dan maandag. De consumenten prijzen moeten dan na en-kele dagen volgen. De huisvrouw kan deze daling tegen het einde van de week gaan merken. VROEG OP Minder opwekkend is de oogstra- ming van vroege aardappelen, die gisteren door het Centraal Bureau voor de Statistiek is bekendgemaakt. De opbrengst van vroege aardappelen zal ongeveer 33 procent lager zijn dan die van vorig jaar. Oorzaak daarvan is de lagere opbrengst per hectaredertien duizend kilo dit jaar tegen negentien duizend in 1961. Overigens hebben we de vroege aardappelen intussen opgegeten. We zijn nu bezig aan de middenvroege en daarvan is de aanvoer groter dan ver leden jaar. HOLLANDIA (A.N.P.) Bij een hevig vuurgevecht nabij Merauke is maandagavond de dienstplichtig marinier derde klasse Ernst Herbert Piena uit Rotterdam gesneuveld. De 21- jarige dienstplichtig marinier tweede klasse Leonhard Peter Hengelbrock uit Vaals werd licht aan de rechterschouder gewond. Marinier Piena was twintig jaar en ongehuwd. Het vuurgevecht met dertig Indo nesische parachutisten, heeft urenlang geduurd. De bevolking had gemeld dat zich in de kampong Keiapa Lima, aan de noordoostelijke stadsrand van Merauke Indonesische parachutisten ophielden. De op dit bericht uitgerukte Nederlandse militairen stuitten toen zij de kampong naderden op hevig vuur, dat zij onmiddellijk beantwoord den, waarna een urenlange strijd volgde. GEEN WOORD Over de afloop van het gevecht waren gisteravond in Hollandia nog geen nadere bijzonderheden bekend. In het officiële communiqué van die avond werd zelfs geen enkele melding van het vuurgevecht gemaakt. Wel werd meegedeeld dat bij andere acties tien Indonesische parachutisten werden uit geschakeld, van wie er vijf werden gedood. Keiapa Lima wordt bewoond door Papoea's van de Moejoestam, die de Nederlandse militairen alle steun ver lenen. in hun strijd tegen de para's. Het is thans bijna vier weken geleden dat deze in een grote boog rondom Merauke werden neergelaten. De schattingen over hun aantal lopen uiteen van honderd tot tweehonderd. Vorige week kwam het in een andere randkampong, Moppa, waar het vlieg veld van Merauke ligt, ook al tot een vuurgevecht. Moppa ligt tien kilo meter van Keiapa Lima. In Hollandia is het gisteren, na de bekendmaking van het bestaan van een op deze stad. gericht Indonesisch aanvalsplan rustig gebleven. De be volking ging normaal aan het werk. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Meer dan dertig inbraken in consumptietenten, flat boxen en in een roomse kerk en diefstallen van bromfietsen en fiet sen. Deze indrukwekkende lijst van vergrijpen staat op naam van een dertienjarige Haagse schooljongen, die vorige week door de Haagse politie is aangehouden. Inbraken en diefstallen zijn in zes weken tijds gepleegd. Het werkterrein van de jongen lag niet alleen in Den Haag. Per gesto len fiets of brommer verplaatste hij zich even rustig naar Leiden, Wasse naar en Rijswijk. Als de vervoermid delen hun dienst hadden gedaan, gooide hij ze in het water of liet hij ze langs de weg staan. 'Drie vriendjes (twaalf, zestien en zeventien jaar) hielpen hem zo nu en dan bij zijn bezigheden. De oudste twee evenwel gingen ook weieens op eigen gelegenheid uit stelen. Zij bra ken in bij negen strandtenten en maakten daar een grote bende. Zij spoten tomatensap in de gordijnen, mengden ijs met zand. kneedden koekjes met koffiemelk tot deeg en smeerden de vloer vol snoepgoed. Deze hulpjes een zestienjarige loon- slachter en een zeventienjarige loop jongen, zijn ook door de politie aan gehouden. LIMA (REUTER) De uit twaalf le den bestaande militaire junta in Peru, die zes dagen geleden president Prado afzette, nadat die had geweigerd de pre sidentsverkiezingen ongeldig te verkla ren, heeft de volledige wetgevende en uitvoerende macht in handen genomen. Het desbetreffende decreet werd giste ren gepubliceerd. Voorts werd bekend gemaakt, dat ge neraal Ricardo Perez Godoy is be noemd tot leider van de junta. De staking, die door het Peruaanse vak verbond was uitgeroepen, is mislukt. Het vakverbond besloot maandagavond het stakingsparool in te trekken, nadat was gebleken dat er bijna geen gevolg aan werd gegeven. De militaire machtheb bers hadden zowel de stakers als hun leiders met zware straffen bedreigd. Op de rijksweg in Steenwijkerwold is gistermiddag de 71-jar;ge J. Voerman uit Steenwijk door een au'o gegrepen, toen hij op de fie;* de weg wilde oversteken. Hy stierf ter plaatse. Van onze correspondent OUD-BEIJERLAND. Rijd-end op de bromfiets die hij zojuist voor het behalen van zijn diploma ulo had ge kregen, is in Oud-Beijerland de zeven tienjarige P. Vermaas verongelukt. Met een twintigtal vriend-en en vrien dinnen van school maakte de jongen een „felicitatieronde". Op de Zin-kw-eg- sedijk moest hij uitwijken voor een te gemoetkomende auto, waarbij hij In de berm terechtkwam. Hij viel met het rechterbeen in het prikkeldraad als ge volg waarvan zij-n dij-beenslagad-er werd open gescheurd. Zijn vrienden stonden er machteloos bij. Een dokter, die vijf minuten later arriveerde, constateerde dood. BONN (AFP). De ernstige kritiek van de Tweede Kamer op het Neder lands-Duitse verdrag heeft in Bonn ver bazing gewekt. Daar is gisteren ver klaard, dat de onderhandelingen over het verdrag ip een goede sfeer zijn ge houden en dat de Nederlaners daar bij geen enkel verwijt hebben geuit. De kritiek wordt in Bonn gezien als een voorwendsel van een deel van het parlement om de Nederlandse regerings- politiek aan te vallen. In het voorlopig verslag van de bij zondere commissie uit de Tweede Ka mer werd de inhoud van het verdrag, we schreven daar zaterdag over, door vele leden ernstig teleurstellend ge noemd. PARTICULIER SECRETARIS VAN PRINS BERNHARD AMSTERDAM. Een paar maanden nadat hij bij Utrecht met zijn auto uit een bocht was gevlo gen, is in het Stads- en Academisch Ziekenhuis in Utrecht de particulier secretaris van prins Bernhard, dr. F. A. de Graaff, overleden. Dr. De Graaff was commandeur in de Huisorde van Oranje. Hij is 56 jaar oud geworden. De verwondingen die dr. De Graaff bij het ongeluk had opgelopen, leken nogal mee te vallen. Na enige tijd moest hij echter opnieuw worden op genomen, omdat andere ziektever schijnselen zich hadden geopenbaard. Maandagavond stierf hij. Dr. De Graaff was sinds 1 novem ber 1950 particulier secretaris van de Prins. Daarvóór was hij verkooplei der geweest bij het Heineken concern, directeur van Van Vollenhoven's Brouwerij en secretaris van het col lege van curatoren van de Neder- landsche Economische Hoogeschool in Rotterdam. Hij werd geboren in Haarlem, be zocht daar de h.b.s., studeerde ver volgens in Rotterdam aan de Neder- landsche Economische Hoogeschool en promoveerde in 1930 op een proef schrift over de verhouding tussen de regering en het parlement. ELISABETHSTAD (Reuter) De Ka- tangaanse president Tsjombe heeft het plan van d-e Verenigde Naties om op Katanga's inkomsten uit de mijnbouw belasting te heffen teneinde de rest van Congo financieel te kunnen steu nen, verworpen. In plaats daarvan heeft hij voorge steld dat Katanga, de Uno, Europa en Amerika gaan samenwerken om Congo in het zadel te helpen. Tsi-om-be noem de het een s-prookje dat Katanga's in komsten uit de mijnbouw voldoende zouden zijn om geheel Congo solvent te maken. NEW YORK (Reuter) Via de kunstmaan Telstar is een stuk te levisiejournaal uit Parijs naar New York gekaatst en direct uit gezonden door de American Broad casting Company. Weerbericht van het K.N.M.Ï., geldig tot hedenavond: Zonnige perioden en waarschijnlijk tot de avond droog weer. Overwegend wind uit richtin- warm tot warm. MIESJE: Vierdaagse in miniatuur. 26 juli. Zon op 4.51, onder 20.41. Maan op 0.52, onder 16.07. A'dam zw.bew. Brussel zw.bew. Luxemb. l.bew. Parijs onbew. Bordeaux l.bew. Grenoble onbew. Nice onbew. Berlijn l.bew. Frankf. l.bew. München onbew. Zürich onbew. Genève h.bew. Locarno onbew. Wenen onbew. Innsbr. onbew. Belgrado onbew. Athene onbew. Rome onbew. Ajaccio onbew. Madrid onbew. Mallorca onbew. Lissabon onbew. O 21 0 O 22 0 O 23 0 O 27 0 O 35 0 ONO 32 0 stil 28 0 NNW 20 0 ONO 25 0 NO 25 0 NO 26 0 ONO 29 0 WZW 29 0 NNO 26 0 W 29 0 ZW 34 0 NO 35 0 NNO 29 0 ZW 28 0 ZW 36 0 W 33 0 WNW 27 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1