P.T.T. zorgde voor doorzenden van Teleurstelling Kptitiprhr VOOR HET OOG fret een triomf van net menselijk vernuft - maar niet van de geest wereld primeur Mrs. Mullin zag haar eigen basebal geen kernproeven TEL,STAR-PROGRAMMA MISTE DE EERSTE KANS bij een grootse gebeurtenis STRANDVOOGD TOXOPEUS GLASHELDER Nederland maakt Algerijnse zakjes bii een grootse Maagklachten? CHEFAROX Dinsdag 24 juli 1962 ZEEÜWSCH DAGBLAD Pag. 5 „niiiimimitSri- I Niks bijzonders Links en rechts PROF. BORDEWIJK: TE DANKEN AAN NEDERLANDER Ochtend Avond Ochtend Middag Avond DANSERS CUEVAS VORMEN BALLET VERWEND Originele en bijzondere Europa-wegengids VA1S MILJOENEN/ BETALINGSBALANS NIET IN GEVAAR Prinsessen officieel op Curagao Tweede Duitse tv-net via 55 zenders EUROPA ZAG AMERIKA Van een onzer verslaggevers HILVERSUM. In het Video Schakelcentrum van de P.T.T. heb ik gisteravond een fractie van een seconde eerder dan de Nederlandse kijkers in de huis kamers Amerika op een hele serie monitors tegelijk gezien. Deze „primeur" kon ik mee maken dankzij de welwillende medewerking van de P.T.T. Een sensatie van de eerste orde: Amerika, helder en duidelijk recht streeks op de televisieschermen in Ne derland. Al lang voor de uitzending via de Telstar hoorde ik de gesprekken tus sen het Eurovisiecentrum in Brussel en New York via een radioverbinding op de korte golf en daartussendoor een beleefde ruzie tussen de hoofdcontrole kamer in Bussum en het centrum in Brussel. De eerste wilde graag de Ne derlandse geluidsverbinding in plaats van de Franse, die per vergissing in Brussel binnenkwam; de andere was druk bezig met New York over de radio en kon, zo constateerde de man in Brussel, geen twee dingen tegelijk doen. Aan de technici van de P.T.T. in het schakelcentrum was niet te merken dat zij bezig waren een historische uit zending werkelijkheid te laten worden. „Och, voor ons is deze uitzending technisch bezien niets bijzonders", zei de chef van het centrum, de heer J. B. Durand glimlachend. „Wij van de P.T.T. zitten hier om voor de verbin dingen te zorgen". De heer Durand, een lange, lakonieke man, die al grote stormen over zijn hoofd heeft zien gaan in de wilde be gintijd van de televisie, vormde samen met de technici Koolhaas en Cornfield, de normale bezetting "van het Video Schakelcentrum. „In dit geval zorgden wij enerzijds voor de verbinding met het Eurovisie centrum in Brussel, anderzijds met de zenders in Nederland. Wij bewaken hier de verbindingen. Met het verloop van het eigenlijk programma hebben wij eigenlijk niets te maken." In het centrum van de P.T.T. kwam op de monitors die links van de regel- tafel staan, de Amerikaanse uitzending binnen; op de monitors aan de rechter kant de beelden zoals zij in de huis kamers te zien waren. ..Behalve de televisieverbinding" ver telde de heer Durand, „hebben wij ook nog een parallelnet van de verbindin gen te bedienen om onze bewakings taak uit te voeren. Wij kunnen er zo nodig tussen komen als er moeilijkhe den zijn. Maar nogmaals: technisch be zien leverde ons deze uitzending geen bijzondere problemen op". Dat bleek ook wel: kort nadat de historische verbinding met Amerika via de Telstar tot stand was gekomen haal de de technicus Koolhaas zijn fototoestel uit het etui om een paar plaatjes van het beeldscherm te maken. ROTTERDAM Prof. dr. ir. L. J. Bordewijk zei gisteren in zijn toe lichting op het Telstar-programma: „Voor mij als technicus is deze uit zending bijzonder indrukwekkend. Zij is technisch mogelijk geworden dank zij de uitvinding van een geniale Nederlander, namelijk prof. dr. Bloem bergen, die de mazer heeft uitgevon den, het belangrijkste onderdeel van de ontvang -en zendapparatuur. Prof. Bloembergen is al jaren in Amerika en het is bijzonder jammer dat Neder land mensen als hij blijkt niet te kun nen vasthouden". -tt- Een technicus van de P.T.T. richt de parabolen van de toren op het Video Schakelcentrum op Brussel, vanwaar de Telstar-uitzending over heel Europa werd uitgestraald. door Karei Giel SCHIEDAM. Een paar meter onder de spiegel van de Noordzee in een polder heb ik gisteravond naar Amerika en de Amerikanen zitten kijken. „Levende" Amerikanen, die ons heel koel toespraken, alsof zij niet aan de andere kant van de Oceaan zaten. In mijn kamer zocht president Kennedy naar zijn woorden en vertaalde de Nederlandse commentatrice in New York het Amerikaanse „fine" met fijn en intussen schoven de Verenigde Staten over mijn scherm. Indruk wekken d Groots? Mijlpaal? Om nooit te vergeten? Mag ik het eerlijk zagigen? Ik was niet onder de indruk. Hele maal niet. Misschien als op onze schermen al niet sportwedstrijden uit Moskou, fees ten uit Rome, voetbal uit Engeland en schaatskampioenen uit Noorwegen te zien waren geweest, zouden wij nu plechtig in de houding hebben gestaan voor het t.v.-toestel. Nu ervaren wij het gewoon als nog een stapje verder. Naar Amerika kij ken. Een redelijk beeld zien, het hoort er eigenlijk bij. DINSDAG, 24 JULI RADIO HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.22 Lichte ochtend klanken. 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Muzikale och tendpost (gr.). 8.30 Voor de kin deren. 9.00 Ochtendgymnastiek v. d. vrouw. 9.10 Moderne muziek (gr.). (9.35-9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte grammofoon- muziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Blaaskwintet: moderne mu ziek. 11.35 Lichte grammofoonmu- ziek. Middag AVRO: 12.00 Dixielandorkest. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzen ding voor de landbouw. 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.33 Sport en prog nose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursber. 13.30 Amusementsmuz- ziek (gr.). 14.00 Blazersensemble: klassieke muziek. 14.30 Litterair programma. 15.00 Kerkorgelcon cert. 15.25 Actueel allerlei. VARA: 16.00 Muziek uit de Barok (gr.). 16.30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Pianotrio: amuse mentsmuziek. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Uitzending van de Partij van de Arbeid. 18.25 Amateursprogramma. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Muziek voor kinderen (gr.). 19.25 Euro pese honkbalkampioenschappen in Amsterdam. VPRO: 19.30 Ballet muziek (gr.). 19.50 Weekend agenda. 20.00 Nieuws. 20.05 Leven op het land. reportage. 20.20 Boy meets girl.musical. 20.40 Vlaan deren is vlakbij, klankbeeld. VARA: 21.00 Vlieg er eens uit, <- —-oor-a "-o«ramma 21.45 o„v,r,„p fit ting van het bijzonder rechtscol- „o.ij ouj.unanas weekover- ,i Z2.30 Nieuws VPRO: 22.40 Meditatie. VARA: 23.00 Socialis tisch nieuws in Esperanto. 23.10 Luchtig voorspel tot een lang weekend. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Te Deum laudamus (gr-), 7.30 Lichte grammofoonmuziek, 7.50 Medi tatie. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Mandolineklanken (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Lichte grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Grammofoonmu ziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Pianorecital: Klassieke en mo derne muziek. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Amusementsmuziek rond de dertiger jaren (gr.). 12.30 Me- delingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.33 Jazz-trio (gr.). 12.53 Grammofoonmuziek, even tueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Per plaat door Japan (gr.). 13.45 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Instrumentaal kwintet: lich te muziek. 14.30 Klassieke mu ziek (gr.). 16.00 Vocaal ensem ble: oude liederen. 16.15 Duizend schoon, tuinbouwpraatje. 16.30 Cello en piano: Oude en moder ne muziek. 17.00 Voordracht. 17.20 Instrumentaal septet: lichte muziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte grammofoonmuziek. 17.55 Holand Festival 1962: Har monie-orkest. 18.20 Operettemuziek (gr.). 18.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen, nuttige wenken om met de zebra op goede voet te leven. Een serie uitzendingen v. voetgangers. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 In de Muzeval: luisterwedstrijd. 19.30 Radiokrant 19.50 Geestelijke liederen. 20.20 Hobo, fagot en clavecimbel: klas sieke muziek. 20.40 Haarlemse Orgelmaand 1962 (Holland Festi val). 22.00 Grammofoonmuziek. 22.15 Viool en piano, (gr.): lichte muziek. 22.30 Nieuws en S.O.S.- berichten. 22.40 Wijd als de we reld, internationale oriëntatie in kerk. zending en oekumene. 23.00 Lichte grammofoonmuziek. 23.25 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIE NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. VARA: 20.20 Espresso. 21.00 Voila, een muzikaal verhaal. 21.40 Spiegel der kunsten. NTS: 22.15-22.30 Sport in beeld: filmver slag van de aankomst van de Vierdaagse te Nijmegen. mrs. mullin Mevrouw L. P. Mullin, Ameri kaans vice-consul in Rotterdam, beleefde aan het televisietoestel in haar huis aan de Wilgenlei in Schiebroek een van de grootste sensaties van haar leven. Zij zag een wedstrijd van haar eigen base- ballclub rechtstreeks uit Amerika in haar kamer. Het waren de op namen, van The Chicago Baseball- club. „Het was gewel dig", zei mevrouw Mullin ons gisteren na de uitzending. „Ik kan het bijna niet geloven dat dit werkelijkheid is. Ik was ook heel blij dat ik presi dent Kennedy in de Telstar-uitzen ding heb gezien. Het was indruk wekkend te zien hoe slagvaardig onze president is bij het beantwoor den van vragen van journalisten. Zijn slagvaardig heid is iets, waar wij Amerikanen allemaal een beet je trots op zijn. Het beeld van de uitzending was bijzonder goed. Ik had niet gedacht dat het zo helder zou zijn. Ook de stemmen kwamen heel duidelijk door. Het was werke lijk een grote sensatie. Ik denk dat alle Amerikanen die de uitzending hier in Europa hebben gezien, er verrukt van zullen zijn. Ook de Cana dezen trouwens, want er waren ook beelden uit Canada, uit Quebec en van een opvoering van Shakespeare's Macbeth." In het eenzaamste huis van Ne derland, de woning van de strand voogd Jan Toxopeus op Rottumer- oog, ontving men de televisie-uitzen ding uit Amerika glashelder De strandvoogd vertelde ons gister avond via zijn, op ons verzoek speciaal ingeschakelde mobilofoonverbinding, van zijn indrukken. „De uitzending", zei de heer Toxo peus, „kwam heel goed door. Er was wel een beetje tril ling en soms was het overschakelen niet helemaal in orde, maar wij hebben van deze uitzending erg ge noten. RADIO TELEVISIE Hoofdfilm van vanavond is „The Mudlark" (De koningin en het boef je) met Irene Dunne en Alec Guin- nes. Het gaat over een klein, arm jongetje dat een camee vindt met de beeltenis van koningin Victoria erop en dat besluit die vond-st zelf te gaan terugbrengen (8.35). België Vlaams: Vanavond worden de kijkers uitgenodigd een bezoek te brengen aan een fabriek waar land bouwwerktuigen worden- geprodu ceerd (8.30). In een opgenomen pro gramma van de Nederlandse televi sie wordt een eenakter van 'Charles Lee „Mr. Sampson" gepresenteerd (9.15). Ter gelegenheid van de tachtigste ver jaardag van Igor Strawinsky werd on langs in Hamburg een concert gege ven met enkele balletwerken naar Griekse sagen. Het tweede deel van dit concert werd even ais het eerste op film vastgelegd en wordt nu de be langstellende kijkers voorgezet (9.50). België Frans: Hoofdschotel is een spel van Rene Fauchois „Rêves d'amour" (8.30). Om tien uur wordt uw aandacht weer gevraagd voor .Lectuur'voor allen". Duitsland: Voor de vierde maal in de serie „Auf den Spuren der Antike" worden de kijkers meegenomen naar het verre verleden, naar de tijd van de antieke oudheid. Vandaag gaat de reis naar Griekenland (3.20). „das Madchen vom dritten Stock" is een film van Pierre Gaspard-Huit, waarin een journaliste met een zwak voor ro mantiek op zoek gaat naar een-moor denaar (9.20). Wij waren er natuurlijk erg nieuwsgierig naar hoe het zou zijn. Ik had niet ge dacht dat de beel den uit Amerika zo duidelijk door zouden komen. Er waren wel wat zwakke beelden en het geluid kwam jan toxopeus niet steeds hele maal verstaanbaar door, maar voor zo'n eerste uitzending via een kunstmaan was het toch fan- Van onze correspondent PARIJS. Serge Golovine, een van de sterren van de voormalige ballet groep van de markies de Cuevas, heeft met zijn collega's Beatriz Consuelo, Nicolas Polajenko, Georges Goviloff en Marilyn Jones, een nieuwe balletgroep gevormd. Het nieuwe gezelschap, dat uit niet meer dan acht leden zal bestaan, gaat begin augustus op tournee naar Zuid- Afrika. (Ingezonden mededeling) tastisch. Wij hier op Rottumeroog heb ben het allemaal bijzonder mooi ge vonden." In het serieuze genre biedt Hilver sum 2 vanavond achtereenvolgens een optreden van het strijkorkest Benedet to Marcello in het jongste Holland Festival en van het Concertgebouwor kest o.l.v. Eugen Joehum met mede werking van de pianiste Toos Onder denwijngaard. Benedetto Marcello voert uit het Concerto in A van Duran te en het Concerto grosso in D kl.t. van Vivaldi (8.30). Het Concertge bouworkest speelt 4e Synfonia in F gr. van Johann Christian Bach, de Sym fonie nr. 1 voor strijkorkest van Hans Kox en het Concert in G gr.t. van Jao sef Haydn (8.55). Flitsen van het Songfestival van Knokke via Brussel Frans, om 7.05 en om 9 uur. Daarna (10.15) de Jazz- Hebdo (madaire) van Benoit Quersin en Paul Roland. Intussen is het natuurlijk fantastisch. Ergens over de bolling van de aarde heen sturen Amerikanen een televisie programma de lucht in en hier zien wij het zonder dat wij de schakel in deze verbinding, de Telstar, kunnen zien. Maar het merkwaardigste van de uitzending vond iik, dat ik me echt even moest realiseren, dat het toch wel heel bijzonder is om het als een gebeurtenis van gewicht te ervaren. Eigenlijk is dat een teleurstelling. Gelukkig was het nerveuze gedoe met het geluid (via de oude trouwe radio) er om de kijker eraan te herinneren, dat er iets aan de hand was, maar verder zijn wij al zo verwend, dat het prettige prikltedige gevoel dat een mens bij een gewone circusvoorstelling wel krijgt, hier niet bij te pas kwam Misschien komt het ook, omdat de mens, als hij bijzondere verbindingen heeft gelegd en die gaat beproeven, zelden iets andere dan onbenulligheden debiteert. U weet wel: „Hallo, hoort u mijIs het bij u ook mooi weer? HOUVAST Als gunstige uitzondering zat in dit programma uit Amerika dan nog de persconferentie van president Kenne dy. Dat was eigenlijk het enige deel, dat houvast bood. Houvast voor twee gedachten. Ten eerste voor het adembenemende van het moment, het boeiende van over de Oceaan heen kunnen kijken en luiste ren naar een belangrijk man. Ten tweede houvast voor een stukje ironie, hoe meer wij kunnen zien en horen, zo maar zonder dat de mense lijke geest selecteert, hoe meer wij ontdekken, dat het gewicht van pro blemen afneemt met de afstand waarop zij besproken worden. Het zonder meer registreren van een persconferentie van de Amerikaanse president, waarop een verslaggever een vraag stelt over be lastingen en daar antwoord op krijgt, blijkt vrijwel zinloos. Pas als zo'n incident de zeef passeert van feitenkennis en de visie van een bevoegd beschouwer, krijgt het waarde. ROBOT In dit programma hebben wij iets gevoeld van de werking van een robot. T.v. is een soort robot, die ontzettend veel kan. Dat hebben wij gezien, maar pas als de mens die hem bestuurt wezenlijk iets te zeggen heeft, het materiaal voor zijn boodschap selec teert, ordent en doseert, zal de robot zinnige taal uitslaan. Daarom vooral is de uitzending van gisteravond een triomf van het tech nisch vernuft geweest, maar tegelijk een teleurstelling, want meer dan plaatjes kijken was het niet en daar zijn wij aan gewend, waar die plaatjes ook vandaan mogen komen. De teleur stelling is, dat de menselijke geest voor deze gelegenheid, waarbij twee reeds miljoenen jaren gescheiden continen ten elkaar voor het eerst zien, niet méér heeft kunnen of willen op brengen. TERUG-BLIK Minder oppervlakkig maar toch ook verre van indringend was het Europese programma, dat later naar Amerika is gezonden. Gelukkig viel hierin meer de nadruk op de groei van een Euro pese eenheid, op economische ontwikke lingen, zodat iets van de boodschap die Europa voor Amerika heeft is over gekomen. Naast de paar indrukwekkende staal tjes van Europees samenwerken en Europees vernuft waren het echter ook in dit programma de plaatjes, die te veel de aandacht kregen. Communicatie is een wijd begrip. Wijder dan gisteren via de Telstar tot uitdrukking is geko men. Europa is er het best in geslaagd de wereld iets mee te delen. Vermoedelijke heruitzending BUSSUM. De N.T.S. heeft het Amerikaanse Telstar-programma op beeldband opgenomen. Het ligt in het voornemen deze band uit te zenden. Gisteravond was evenwel niet bekend wanneer of in welk programma dat zal gebeuren. Na de introductie van de autokaart van Nederland, komt Esso met nog meer interessant nieuws: er zijn nu ook Esso autokaarten van andere Westeuropese landen bij vele Esso dealers verkrijgbaar. Op dezelfde overzichtelijke wijze uitgevoerd, met een schat van gegevens en voor slechts 1,25. Deze 72 pagina's grote gids geeft praktische inlichtingen over de ruim 7000 km van de belangrijkste routes door Europa. Compleet met wegen kaart van Europa en stift om de routes met transparante inkt op de kaart te tekenen: 2,50. De bij deze gids behorende Europa-kaart - die een duidelijk overzicht geeft van het hoofdwegen net is ook apart verkrijgbaar a 1,25. Dit is de kaart voor het maken van een reisplan. Vele Esso stations hebben gids en kaarten in voorraad. Esso autokaarten zijn er van België en Luxemburg,.Duitsland, Frankrijk, Noord-ltalië, Oostenrijk, Zwitserland, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. Kaarten van Groot Rrittannië en Spanje/Portugal worden later aan de collectie toegevoegd, De unieke Esso autokaart van Nederland heeft een speciale prijs: 90 ct. Een Onmisbaar bezit in eigen land. WASHINGTON (Reuter, UPI AP). Ongeveer tweehonderd mil joen mensen aan weerszijden van de Atlantische Oceaan hebben gisteren president Kennedy horen en zien zeggen dat Amerika geen nieuwe serie proeven met kernwapens zal beginnen tenzij de veiligheid van Amerika in gevaar zou komen. Dat laatste zou moeten blijken uit een zorgvuldige bestudering van de re- sultaten van de aangekondigde nieu- j we serie Russische kernproeven. Kennedy's woorden, uitgesproken in zijn gebruikelijke persconferentie, wer den gevolgd in de Verenigde Staten, Canada en zestien Europese landen, waar miljoenen mensen, voor hun tele visietoestel gezeten, aan zijn lippen hingen. Een deel van de persconferen tie was opgenomen in de televisieuit zending van Amerika naar Europa. In gunstige zin liet Kennedy zich uit over Amerika's economische vooruit- Ingezonden mededeling) voor blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de 'maagwand zichten. Hij verklaarde met nadruk dat Amerika niet tot devaluatie van de dollar zal overgaan. Zij die daarop speculeren hebben het volgens hem bij het verkeerde einde. Amerika kan vol gens Kennedy op elk gewenst moment de betalingsbalans in evenwicht bren gen. Als Amerika ging devalueren zou den de meeste andere landen gedwon gen zijn dat voorbeeld te volgen. Het uitblijven van een oplossing voor het Berlijnse vraagstuk noemde de Amerikaanse president „een bron van bezorgdheid en gevaar voor ons allen". Amerika zal naar een oplossing blijven streven, maar die is nog niet in zicht. Kennedy stipte ook even het aftreden van generaal Lauris Norstad als opper bevelhebber van de strijdkrachten van de Navo in Europa aan. Hij zei dat hij generaal Lyman Lemnitzer, door hem benoemd als opperbevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa, zeer geschikt achtte als opvolger van Norstad op het hoofdkwartier van de strijdkrachten van de Navo in Europa. Over de aangekondigde hervatting van de Russische kernproeven zei Ken nedy verder dat hij het betreurde dat de Sowjetunie met alle geweld als laat ste proeven wil nemen. Amerika, zei hij, neemt nu proeven omdat de Sowjet unie in september van het vorige jaar een drie jaren oude afspraak tot ont houding van proeven eenzijdig onge daan had gemaakt. Hij stelde nog eens vast dat zonder inspectie op Russisch gebied aan een onontduikbaar verbod van kernproeven niet de hand gehouden kan worden. WILLEMSTAD (ANP) Het be zoek van de prinsessen Irene en Mar griet aan Curagao waar ze tijdens hun bezoek aan de West al tweemaal voor korte tijd hadden vertoefd is gisteren officieel begonnen. 's Middag maakte de prinsessen een rondrit over het eiland en gisteravond woonden zfj een receptie bij op het Fortplein, waarvoor ongeveer duizend mensen waren genodigd. Vóór hun vertrek naar Curagao heb ben de prinsessen op Sint Maarten nog wat gezwommen en gewaterskied. De vliegreis naar Curasao ging via het Engelse eiland St. Kitts, waar het vliegtuig werd volgetankt. De prinses sen kortten zich de tijd, op het gou vernementshuis van St. Kitts. De moeilijkheid is, dat een volge tankt vliegtuig (nog) niet van Sint Maarten kan opstijgen, omdat de start baan daarvoor te kort is. Aan de aan leg van een nieuwe startbaan wordt gewerkt. AMSTERDAM (ANP) De voor lopige Algerijnse regering heeft de Nederlandse industrie aangezocht en bereid gevonden om binnen een week verkiezingsmateriaal te vervaardigen, nodig voor de parlementsverkiezingen in augustus. Het betreft de leverantie van miljoenen papieren zakjes. Nederland bleek het lenige land in Europa te zijn, dat over de technische mogelijkheden beschikte, om een zo grote opdracht op zo korte termijn uit te voeren. De order is geaccepteerd door het Ahrend-concern te Amsterdam, dat de papierfabriek Schut te Eerbeek het fabricagegedeelte heeft opgedragen. Het materiaal wordt met van de K.L.M. gecharterde vliegtuigen naar Algiers gebracht. Een deel van de zen ding is gisteravond van Schiphol af gezonden om een tijdige voorziening van de meest afgelegen stembureaus te verzekeren. Het parlement van de Westduitse deel staat Noordrijn-Westfalen heeft giste ren Franz Meyers als minister-presi dent herkozen. BONN. Het tweede Duitse tele visieprogramma zal over niet min der dan 55 zenders worden uitge straald. De meeste van deze zenders zijn al in gebruik. Verwacht wordt dat tegen het ein de van dit jaar tachtig percent van de Westduitse bevolking dit tweede programma zal kunnen ontvangen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5