Machteloos Middelburg door Folkestone verslagen (1-5) Blue Band... smullen om Marie Claire Alain speelt zaterdag in Middelburg ZEEMEEUWEN 2 EN WIK 3 EINDIGDEN GELIJK Pool „cfroeg" in Viissingen een schip van stapel ENGELSEN SPEELDEN BETER VOETBAL RIOOI BELASTING OMHOOG IN KRUININGEN Geslaagden l.t.s. Zwemmen en basketball voor Zeeuwen Korfbalcompetitie Pag. 4 Examens en bevorderingen L.T.S. St. Maartensdijk Bejaarden Baarland en Oudelande in België Brand in woonhuis van Café De Rubber, Goes B. en W. lieten camping in Burgh ontruimen Zweefvliegtuig werd zwaar beschadigd Oriëntatierit Driewegen Zwemmen aan zeedijk kwam ter sprake Bromfietser ernstig gewond bij aanrijding Politieverordening voor Middenschouwen Blue Band Dinsdag 24 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD MIDDELBURG Het voetbalelftal van Folkestone heeft maandagavond het team van Middelburg een geducht lesje ge,geven. De hoofdstedelijke voetballers verloren met niet minder dan S1. Na met de rust reeds met 21 te hebben achter gestaan. Het ontbrak de Middel burgers aan voldoende conditie en fan tasie, bovendien waren zij voor het vijandelijk doel volkomen machteloos. Nagenoeg geen schot kwam uit de groen-wit gekousde benen. Daarentegen wisten de Engelsen met de bal in het strafschopgebied meer raad. Met felle schoten bestookten zij vooral in de laatste fase van de strijd de twee Middelburgse keepers. Voor de rust stond namelijk Beckx in doel, na half time De Ruyter. In de eerste helft wogen beide partij en goed tegen elkaar op, maar toen reeds bleek dat het elftal van Folkr.-to- ne meer homogeniteit bezat en ook meer doorzettingsvermogen. Weliswaar waren de tackles van de Engelse spe lers soms wat al te hard, maar er tegen over stond dat Middelburg zich al te ge makkelijk van de bal liet dringen. Het toonde met uitzondering van de goed ingrijpende en stevig spelende stopper- Cpil Jan Bostelaar te weinig hard heid. Na 31 minuten nadat Middelburg verscheidene kansen om zeep ge bracht had mocht Folkestone een cor ner nemen. De bal werd voorgescho ten en met een keiharde en feilloze kopbal deponeerde de Engelse links binnen de bal in, ja eerst nog in de handen van keeper Beckx. maar deze liet het leer vallen. Er volgde toen een scrimmage, waaruit de Folkestone- rechtsbinnen de score kon openen (01). Vijf minuten later maakte de voortreffelijk spelende Bridged er 0— 2 van uit een ver schot. Vijf minuten voor de rust kwam Middelburg aan een tegenpunt. Maa de treffer werd niet geplaatst door een Zeeuw. De En gelse back Vermeirsse werd zo in het nauw gebracht dat hij niet anders dan de bal in het doel kon trappen (12). Vijf minuten na de hervatting besliste de Engelsman Steve Hallm in feite de strijd door voor de derde keer het leer achter de Middelburgse goalie te depo neren. Middelburg -kwam nog wel tot te genaanvallen, maar het uithoudingsver- ST. ANNALAND. Aan de Lagere Tech nische School te Sint-Maartensdijk behaalden L. van 't Hof en C. Heijboer, beiden uit Sint-Annaland het eindgetuigschrift van de Part-time cursus voor metaalbewerken. Voor timmeren werd bevorderd van klas 1 naar klas 2 Fr. J. den Engelsma/i, eveneens uit Sint-Annaland. Het einddiploma L.T.S. werd voor de afdeling metaalbewerken behaald door M. A. van Beek. C. P. Fase en Jb. J. Snope, allen uit Sint-Annaland. Bevorderd werd van klas 1 naar klas 2, afdeling metaal W. M. van Vossen uit Sint-Annaland. Van klas 2 naar klas 3 metaalklasse werd bevor derd W. Bazen uit Sint-Annaland. Van 2 naar 3 timmeren werden bevorderd P. Goedege- buure, J. P. Moerland en M. P. Rijnberg, allen uit Sint-Annaland. Van 1 A naar de 2e klasse afdeling timmeren werd bevorderd P. C. Burgers, M. A. Soeters en J. van Vossen eveneens allen uit Sint-Annaland. Van 1 B naar de 2e klasse werden bevorderd M. P. van Dijke, J. M. Elenbaas, C. I. Stols, C. Uijl en M. M. Moerland, allen uit Sint-Anna land. mogen en de betere spelopvatting van Folkestone leidden er toe dat de groen- witten maar zelden gevaarlijk konden worden. Gebeurde dat wel eens dan stond de Folkestonedoelman op zijn plaats. Ver in d»? tweede helft kwam de vier de Engelse goal door Russei en enkel seeconden voor het eüide werd De Ruy ter door Ryddells voor de tweede maal gepasseerd. Zeker drie doelpunten had den in deze strijd voorkomen kunnen worden. De zwemontmoeting we'rd door Mid delburg met 49 punten tegen 40 gewon nen. De uitslagen luidden: 100 m vrije slag da mes: 1. M. Kingmans, M 1.20,0; E. de Vis ser, M 1.24,4; 100 m schoolslag heren: 1. A. v. d. Wal, M 1.31,1; 2. N. Nagelhout, M 1.46,2. 50 m rugslag meisjes t.m. 17 jaar: 1. D. Glyn- Jones, F 1.43,3; 2. J Nash, F 1.46,0. 50 m vrije slag jongens t.m. 17 jaar: 1. W. van Kruiningen, M. 31,1; 2. R. Sharp. F. 34,0. 3 maal 100 m wisselslag estafette dames: 1. Middelburg 4.55,6; 2. Folkestone 4.59,6. 50 m vlinderslag heren: 1. Th. Vervoorn, M. 35,3; 2. M. Lovell-Bernett, F. 54,8. 100 m rugslag heren: 1. D. Pilcher, F. 1.25,6; 2. Th. Ver- voorn, M. 133,6 50 m schoolslag meisjes t.m. 17 jaar: 1 D. Francke, M. 47,0; 2. June Hai- sell, F. 50.4. 5 maal 50 m vrije slag heren: 1. Folkestone 2.43,6; 2. Middelburg 2.49,2. 400 m vrije slag dames: 1. E. de Visser, M. 6.46,7; 2. H. Mondeel. M. 6.56,5. Vriendschappelijk waterpolo Middelburg-Folkestone 32 Middelburg won ook biet basketball (42—27). De tafeltennisontmoeting werd BAARLAND. De bejaarden van Baarland en Oudelande hebben bet tra ditionele uitstapje gemaakt. Dit keer ging de reis naar België. Via het veer Vlissingen-Breskens werd naar Sluis gereden, waar de koffie werd gebruikt. De Belgische kust werd gevolg van Knokke tot Panne. Hier werd het mid dagmaal gebruikt, waarna het gezel schap naar Brugge vertrok, In Oost- burg werd nog .gepauzeerd, vervolgens ging het weer huiswaarts. Bij aankomst in Baarland werden de bejaarden ver welkomd door muziekvereniging Prin ses Juliana en burgemeester W. N. van Liere. GOES. Omstreeks half acht maan dagmorgen werd de brandweer gealar meerd voor een brand in het woonhuis van het café van A. de Kuibber aan, de Maigdalena.straat. De binnenbrand kon moeilijk worden bedwongen want er kwamen respectievelijk een nevelspuit en twee' waterstralen aan te pas om het vuur te blussen. Na drie kwartier kon de brandweer vertrekken. De schade is heel groot en het café zal zelfs enige tij'd gesloten blij ven. De oorzaak is nog niet bekend. een duidelijke overwinning voor de Fol- kestonemensen. In de middaguren maakten de Engel sen een bustocht over het eiland Wal cheren. hen aangeboden door het Mid delburgse gemeentebestuur. Daarbij werd een bezoek gebracht aan het stad huis van Veere en de Schotse huizen. Voor vandaag (dinsdag) staat een bus trip naar Sluis en het in de avonduren verlichte Brugge od het programma. Omstreeks middernacht zullen de Folkc- stone-gasten weer in Middelburg arrive ren. Het programma voor woensdag ziet er als volgt uit: Gem. Sportpark: atle tiek, 19 uur hockeywedstrijd. 19.30 uur De Schakel: tafeltennis-wedstrijd. 20 uur Miniatuur Walcheren: openluchtvoorstel ling, optreden van het ballet van de Elisabeth Glass School of Dancing" en gezellig samenzijn. Geen exploitatievergunning BURGH. Het gemeentebestuur van Westerschouwen heeft vrijdag en zater dag het twee ha grote kampeerterrein van de heer A. W. van de Zande aan de Hogeweg laten ontruimen. De heer Van de Zande was niet in het bezit van een exploitatievergunning van de ge meente. In de laatst gehouden raads vergadering had burgemeester jnr. R. J. H. Q. Röell al medegedeeld dat maatregelen zouden worden genomen tegen overtreders van de bouw- en kampeerverordening. De eigenaar van de camping die het eerst met de uit voering van de mondelinge aankondi ging van de burgemeester in aanraking is gekomen, was de afgelopen twee jaar wel in het bezit van een vergun ning. Een aanvraag voor dit jaar werd mei j'l. afgewezen. HAAMSTEDE. Het tweezitter in structie-zweefvliegtuig, de Sedberg, dat reeds tfouw het gehele seizoen zijn diensten aan de V.Z.A.C. te Haamstede bewees is voorlopig uitgeschakeld. Za terdag is het toestel, terwijl het op de grond stond door een rukwind gegre pen en over zijn lengteas gedraaid, waardoor het ondersteboven kwam te liggen. Het toestel dat door drie per sonen werd vastgehouden, stond op een gegeven ogenblik op én vleugeltop toen het doorsloeg. De schade is groot, voor al de vleugel is zwaar beschadigd. Les nemen werd hierdoor enige dagen on mogelijk, evenals het passagiersvliegen. Maandag is een tweezitter Rhönlerche, gehuurd van een zweefvliegclub tut Nij megen, aangekomen zodat het vliegen nu weer doorgang kan vinden. DRIEWEGEN. De M.A.B.C. „De Zingende Bougie" te Driewegen, orga niseerde zaterdag een oriëntatie-kam- pioensrit. Onder ideale weersomstandig heden werd te zeven uur gestart bij café Centrum te Oudelande. Ruim veer tig voertuigen verschenen aan de start. Deze rit die door de organisatoren tot in de puntjes was> verzorgd, bleek in al le opzichten te zijn geslaagd. De deelnemers gingen van start met het gevoel een gemakkelijke rit voor de boeg te hebben. De organisatoren hadden echter een valletje opgesteld waar niet minder dan ruim 99 procent van de deelnemers intippelden. Ondanks dat valletje waren de meeste deelne mers enthousiast over deze zeer ge- rit. Het bestuur van ,,De Zingende Bou gie" heeft dan ook niets dan lof voor de organisatoren van deze prachtige rit. De uitslag luidt als volgt: Bromfietsen: 1. J. J. Mol. Kapelle, 45 strafpunten; 2. M. P. Mol, Driewegen. 48; 3. M. van Sabben, Driewegen. 49; 4. J. Spruijt. Driewegen 49; 5. J. Welieman, Bors- seie. 50; 6. L. Gaakeer, Goes, 51; 7. J. Hee- renthals, Nisse, 52; 8. G. Meulenberg, Bors- sele 52; 9. J. Lalkens, Driewegen, 53: 10. J. Fraanje, Lewedorp, 56. Auto's en motoren: 1. J. Hoogstrate, Ove- zande, 55 strafpunten: 2. H. Dekker, Drie wegen, 55; 3. J. Maat, Ellewoutsdijk, 6o; 4. M. Groenleer, Kapelle 65: 5. J. Gaakeer, Ove- zande, 66; 6. H Rijk, Ovezande. 95; 7. C. Nieuwenhuize, Nisse. 96; 8. P. Vermare, Ove zande. 101; 9. J. Knuist, Ovezande, 105; 10. W. Otte, Driewegen 110. ST. MAARTENSDIJK, 23 juli. Doré I 40 60—39.76. II 30.50—36.96. bonken 29.94. drie lingen 19.9511.51. kriel 10.96, eigenheimers 26 82—31.41. driel. 7.96. kriel 3.84, bintjes 23.22—20.60, bintje 15—18.53, bonken 39.04— 30. driel. 10—5.01. kriel 4.68. voer 3.85. Aan voer 5100 kisten. MIDDELBURG. Aan de l.t.s. te Middel burg slaagden de volgende leerlingen voor THEORIE HULP-MONTEUR: E.A.M. Berckmoes. Groede, H.J. Broerse, Souburg. A. de Buck St. Laurens. J. Franse Middelburg. L.W. Geschiere, Middelburg. W. A. Gilde. Middelburg, C. J. de Kam Oostka- pelle, J. A. van Keulen. Domburg, H. W. Ris- seeuw, Groede. A. J. van Sorgen. Middelburg, A J Cevaal, Grijpskerke, A. Davidse, Mid delburg. J. A. de Jager, Oostkapelle, afgewe zen 1 leerling. Het diploma halfwas (uitgaande van de Stichting voor vakopleiding voor het Brood banketbakkersbedrijf) behaalden de volgende leerlingen: C L. Beye. Middelburg. F. dc Bruyne. Mid delburg. I. J. Fliers. Viissingen, J. H. de Graag. Souburg. H. Kambier. Koudekerke. L. Kleinjan. Dordrecht, L. Maesen, Viissin gen. JI. Neuféglise Zuidzande. R. Peters, Viissingen. R P. de Rooy. Viissingen, R. G. Spandonk. Viissingen, J. G. Tienponde, Viis singen, W. J. Vermeulen, Middelburg. Aan de Avondschool voor technisch onder wijs slaagden de volgende heren voor het examen „GEZEL" uitgaande van de stich ting voor vakopleiding en examens in het bakkersbedrijf leerlingstelsel voor het brood-banketbakkerij F. J. de Vlieger. Souburg, M. J. Reynhoudt, Westkapeile, J. Belfroid, Viissingen. G. F. W. Nijhuis, Viissingen, A. H. Adriaanse, Viis singen. Voor dit examen slaagden alle leerlingen. KRUININGE. De gemeenteraad van Kruiningen besloot de rioolbelas ting te verhogen en te brengen op 26 pet. van de belastbare opbrengst voor de gebouwde eigendommen in de ge hele gemeente. Tot nu toe werd 14 pet. geheven voor de eigendommen in Kruintngen Oost- dijk en Hansweert-Oost. Nu een aan vang is gemaakt met het leggen van een nieuwe riolering in Hansweert-West moet ook voor dit gedeelte deze be lasting worden geheven. De nieuwe rio lering in Hansweert-West, die ruim 300.000 zal kosten, mocht alleen wor den aangelegd indien de gehele gemeen te zon worden belast met dit hogere percentage. De heer J. Griep (VVD) wilde deze rioolbelasting liever heffen van de ge bruikers van de woningen in plaats van de eigenaren. Hij was van mening dat deze belasting min of meer was ge lijk te stellen met de heffing van reini gingsrechten, die ook van de gebrui kers wordt geheven. De andere leden deelden echter de mening van de heer Griep niet. Zij meenden, dat de rioolaansluitingen waardevermeerdering van het perceel vormden, zodat de eigenaren hierbij worden gebaat. De reinigingsrechten zijn retributies en behoren uiteraard door de gebruikers te worden betaald. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Besloten werd aan de woningbouw vereniging een perceel bouwgrond te verkopen in het Eindje de Rondte voor de som van 10,80 per m2 of in totaal voor 10.804,80. De woningbouwvereni ging heeft het voornemen op dit per ceel 8 premiewoningen te bouwen. Deze zullen komen te staan tegenover de wo ning van de heer M. Willemsen. De rente en aflossing van een geld lening. die de woningbouwvereniging voor de financiering van de bouw de zer woningen zal moeten sluiten zal door de gemeente worden gegaran deerd. De lening groot 109.000 wordt aangegaan bij de Coöp. Boerenleenbank te Kruiningen. Sinds 1956 wordt aan de stichting Zeeuws Studiefonds een subsidie ver leend van 0.05 per inwoner. De sub sidies van de provincie Zeeland en de gemeenten zijn reeds geruime tijd volkomen ontoereikend om aan de aanvragen om een studietoelage te voldoen. Het bestuur zou het ten zeer ste betreuren, wanneer de werkzaam heden van het Studiefonds tengevolge van een tekort aan middelen zouden moeten worden beperkt. In het belang van de studerende Zeeuwse jeugd heeft het bestuur daarom verzocht net Subsidie met ingang van 1962 vast te stellen op 0.10 per inwoner. De raad besloot dit verzoek toe te staan. De vereniging „Oostdijk Vooruit" heeft verzocht het verenigingsgebouw te Oostdijk uit te breiden met een keu ken. omdat het thans aanwezige keu kentje veel te klein is. De kosten van aanbouw van een nieuwe keuken wor- den geraamd op 5000. De gemeente Krabbendijke heeft zich in principe bereid verklaard in deze kosten een bijdrage te verlenen van 2500. De raad besloot aan het verzoek van de vereniging „Oostdijk Vooruit" te vol doen. Bij de rondvraag bracht de heer Z. J. Jansen (KVP) de gelegenheid tot het zwemmen aan de zced'jk te Hans- weert ter sprake. De voorzitter, burge meester Schipper, deelde mede, dat hij zich Inmiddels met de pachter in ver binding heeft gesteld. Deze stelde ech ter zulke hoge eisen, dat de gemeente hierop onmogelijk kon ingaan. De voor zitter zegde toe zich nog eens te ver staan met de verpachter van de dijk, i.e. de dijkgraaf van het waterschap „De brede watering van Zuid-Beve land". De heer J. van Ballegooien (PvdA) opperde het denkbeeld om tegenover het Veerhuis te Hansweert een strand je aan te leggen met behulp van zand dat bij het baggeren in de Schelde toch vrij komt. Tot onderwijzer aan de openbare ulo-school te Kruiningen werd benoemd de heer R. G. Meester te Amsterdam, thans onderwijzer aan een ulo-school aldaar. MIDDELBURG De wereldbe roemde Franse organiste Marie Claire Alain geeft, zoals wij reeds eerder meldden, aanstaande zaterdag op het orgel van de Middelburgse Nieuwe Kerk een concert. De Franse kunste- naresse werd in 1926 uit een muzikale familie geboren. Haar vader was or- Jehan Alain, die in 1940 stierf, was ganist en componist en haar broer, zeer bekend om zijn orgelcomposities. Marie Claire Alain genoot muziek onderwijs aan het Parijse Conserva torium bij Maurice Duroflé en Marcel Dupré en zij behaalde vier eerste prij zen bij harmonisatie-, contrapuntische- fuga- en orgelleer. In 1950 behaalde zij op het internationale concours van Genève eveneens een prijs. Zij maakte een groot aantal concertreizen, zowel door geheel Europa (Frankrijk, Italië, Zwitserland, Duitsland, Scandinavië, Oostenrijk, België en Nederland) als door Amerika (Verenigde Staten en Canada). Zij maakte een veertigtal grammofoonplaten gewijd aan Bach (zijn gehele orgeloeuyre legde zij bij KRUININGEN. Zondagavond om kwart over zes ontstond een aanrijding op het kruispunt rijksweg-Burg. Èlen- baasstraat te Kruiningen tussen een personenauto en een brommer. De bestuurder van een Belgische per sonenauto, de heer A. H. P. uit Me- chelen, reed in de richting Bergen op Zoom over de rijksweg. Juist voorbij het kruispunt stopte hij en reed ach teruit de Burg. Elenbaasstraat in zon- zonder daarbij acht te slaan op het ver keer dat over het rijwielpad reed. Een bromfiets, bestuurd door de heer J. V. uit Lewedorp, botste op de auto. J. V. werd daarbij vrij ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis St. Joanna in Goes worden vervoerd. De duo passagier. de heer S. N. uit Borssele, liep slechts lichte verwondingen op. Bei de voertuigen werden aanzienlijk be schadigd. Erato vast) aan de romantische muziek en de oude Franse muziek, waarin zij een specialiste is. Zij is sedert 1956 hoogleraar aan de Academie verbon den aan de Haarlemse Orgeknaand en heeft deel uitgemaakt van jury's bij verscheidene internationale con coursen. ZIERIKZEE De Schouwen-Duive- land.se korfbalgemeenschap heeft de vorige week er weer twee kampioenen bjjgekregen. In de beide adspiranten- afdelingen viel namelijk de beslissing. In de groep a werd Burgha via een 83 zege op DOSKO kampioen en in groep b legde S.K.N.W.K. beslag op de titel. De Nlenwerkerkers moesten in Drieschor tegen NOAD met een 2—2 ge lijkspel genoegen nemen, maar daar Brouwershaven een onverwachte I4 nederlaag leed tegen DES, konSKNWK, zonder zelf te spelen toch beslag op dc adspirantentltel leggen. In de le klasse moet alleen de wed strijd BrouwershavenBurgh gespeeld worden, daar de andere clubs de com petitie zaterdag hebben beëindigd. Burgh won in Zierikzee met 15 van Unitas terwijl WIK tegen Zeemeeuwen maar juist met de hakken over de sloot kwam (54). S.K.N.W.K. leed opnieuw een ne derlaag tegen Brouwershaven (26). Ook eerder in de week moesten de Nieu- werkerkers Kerkwerve tegen WIK met 51 de vlag strijken terwijl WIK ook tegen Unitas geen halve maatregelen nam (131). De stand met nog een wed strijd te spelen is: Burgh: 1428. WIK 15—20, Brouwershaven 1419, Zeemeeu wen 15—12, SKNWK 15—8, Unitas 15—1. In de tweede klas speelde Velocitas zich via een 62 overwinning op SKNWK 2 praktisch in veilige haven, kampioen Burgh 2 wees ook Dosko terug en de cijfers waren niet mis (101). Storm vogels bleef in het bezit van de 2e plaats door SKNWK 2 met een 41 nederlaag naar Duiveland terug te zenden. De wed strijd NoadStormvogels ging niet door. De stand is hier: Burgh 2 1525, Storm vogels 1420, Dosko 1416, Velocitas 14—9, Noad 13—6, SKNWK 14—6. In 2 b blijft de spanning er tot de laatste wedstrijd goed inzitten, daar beide kanshebbers de volle winst behaal den; Zwaluwen bleef tegen SVOWK met 50 in de meerderheid terwijl ook WIK 2 via een zege op Brouwershaven 2 aan de winnende hand bleef. DES blijkt het uitstekend doen en ook Brouwers haven 2 moest de kracht van de Sir- janslanders ondervinden (46). De stand is: WIK 2 1422. Zwaluwen 14—21, DES 13—17, SVOWK 13—11, Burgh 3 125, Brouwershaven 2 13—5. Zeemeeuwen 2 heeft de eindsprint niet vol kunnen houden en is de laatste wed strijden wat van slag geraakt, na de nederlaag tegen Unitas 2 moesten de Blauw-Witten ook tegen Brouwers haven 3 met 32 in het zand bijten. Tegen Noad 2 bleven de Meeuwen met 31 aan de winnende hand. WIK 3 bleef tegen Brouwershaven 3 met 31 in de meerderheid, zodat Zeemeeuwen 2 en WIK 3 nu met een gelijk aantal punten de competitie besloten hebben. In een beslissingswedstrijd zal nu moeten wor den uitgemaakt wie zich kampioen zal mogen noemen. Renesse 1 kwam drie maal in het veld. Eerst verloren de duin bewoners met 84 van Brouwershaven 3 maar van Unitas 2 werd met 81 gewon nen terwijl ook Noad 2 er met 0—5 onder gehouden werd. De stand is: Zeemeeu wen 2 112—20, WIK 3 12—20, Brouwers haven 3 11—15, Unitas 2 1212, Renesse 1 12—11, Noad 2 12—4, WIK 12—0. -Uitri?66'1 adspiranten groep a: Burgh a P 8~~3' groep b: Noad—SKNWK 2—2. Brouwershaven—DES 1—4, Unitas oad 0—1. MIDDENSCHOUWEN. De ge meenteraad van Middenschouwen heeft gisteren zijn goedkeuring ge hecht aan de nieuwe algemene poli tieverordening, die zal ingaan op 1 januari 1963. Alleen de regeling wat betreft het houden van vee in de be bouwde kom verontruste enigszins de heer J. van der Weduwen (V.V.D.). Het wordt namelijk verboden var kens, koeien, paarden etc. te huisves ten in de dorpen. Burgemeester S. Francke stelde de heer Van der We duwen echter gerust, aan de veehou ders die wonen binnen de bebouwde kom, kunnen concessies worden ver- leend. Slechts wanneer de omstandig heden zo zijn, dat de hygiënische toe stand te wensen overlaat, blijft voor het veebedrijfje in kwestie het ver bod van kracht. De raad stelde een kampeerverorde ning vast, zoals die in vele gemeenten reeds is opgenomen. Het is de verorde ning opgesteld door de Nederlandse Kampeerraad. De raad stemde in met de nieuwe re geling voor da Vleeskeuringsdienst voor de kring Zierikzee. Deze dienst ressor teert met langer onder de gemeente diensten Zierikzee, maar wordt een zelfstandige organisatie met rechtsper soonlijkheid. De voornaamste verande ring zal de vaststelling van de keurings ionen vormen, deze worden nu door de dienst bepaald. Twee woningwetwoningen zullen wor den gebouwd in Scharendijke, voor het personeel van de Deltadienst De wonin gen zullen worden geplaatst aan de Platteweg. yLISSINGEN De in- woners van de Slijk- en Koestraat te Viissin gen waren zaterdag j.l. getuigen van een onge wone gebeurtenis: het van stapel lopen (let terlijk dragen) vanuit een der achtertuinen van de motorboot „Halina" een werkstuk van een der Poolse inwoners van deze buurt, de heer J. Witkowski. De motorboot een z.g. „Inboard Cabin Crui ser" (afmetingen 6 x 2.20 x 2 m. gewicht ca. 2 ton) werd gebouwd uit green-eiken en teakhout en vormt als zodanig een staaltje van Pools vak manschap en doorzet tingsvermogen, temeer omdat deze solide mo torboot door de heer Witkowski uitsluitend in zijn vrije tijd werd ge bouwd: dus na werktijd or> „De Schelde" waar hij als bankwerker werk zaam is. Overigens heeft „De Schelde" de bouw fi nancieel mogelijk ge maakt en wel door ver koop van de meeste be nodigde materialen en wat niet minder belang rijk is: door het in stand houden van de „Hobby Club" waar deze mate rialen kosteloos worden bewerkt. Als technische advi seur en „opzichter" was bij de bouw van deze unieke motorboot be trokken de Poolse teke naar de heer P. Szach- nowski, terwijl de heer B. Hendrikse de voor naamste helper van de heer Witkowski is ge weest. Het hoeft geen be toog, dat de heer Wit kowski en met hem ve len van zijn landgeno ten trots zijn op deze prestatie en dat hij het van „stapel lopen" van deze motorboot nogal belangstelling bestond. Onder de aanwezigen die bij dit uiterst moei lijke karwei de handen uit de mouwen hebben gestoken, bevond zich o.a. de voorzitter van de Vereniging van Poolse Oudstrijders, ing. J. Min- kiewicz, leden van het plaatselijk bestuur en voorts vele Poolse en Nederlandse vrienden. Het verplaatsen van de motorboot uit de ach tertuin via een smalle brandgang naar het na burige terrein van de Fa. Gebr. v. d. Berg ge schiedde in drie fasen: eerst werd de kabine ge licht en verplaatst, daar na de dieselmotor en tot slot wat het zwaarst woog en enkele uren in beslag nam: de boot zelf. Na de montage en uit eindelijke afwerking (het schilderwerk wordt eveneens door een Pool se schilder verzorgd) zal binnenkort met be hulp van een kraan de tewaterlating van de „Halina" (zo heet het 6- jarig dochtertje van de lieer Witkowski) plaats vinden. Botsing na gevaarlijke inhaalmanoeuvre KRUININGEN. Zondagmiddag had op de rijksweg nabij de Vlakebrug een botsing plaats tussen twee personenau to s. Toen J. P. B. uit Den Haag een wtvL ie ♦aUt0'jS bijna had ingehaald, wilde de tweede auto van die file de voor hem rijdende wagen inhalen waardoor B die met een snelheid vari ongeveer 100 km in de richting Goes reed, nog meer naar links moest uit- K® daardoor in de berm terecht kwam B. wilde toen weer op de rij baan terugkomen, maar raakte daarbij de macht over het stuur kwijt. B'. botste daarbij op de voorste wagen van kfctf j Peze wagen - esn caravan, bestuurd door de heer A. J. van I. uit Oisterwijk - werd van de rijbaan af gedrukt en kwam met flinke vaart op cte naast de rijksweg gelegen spoordijk "aa.rv8h hij ten slotte afkan- lULtDCj. De inzittenden van deze auto de echtgenote van de bestuurder en een 9-jarig dochtertje werden beiden licht gewond. De bestuurder en diens zoon tje kwamen met de schrik vrij. De auto \verd geheel vernield. De wagen van de „inhaler", de heer B„ liep slechts lichte schade op. ter wijl zich hier geen persoonlijke onge lukken. voordeden. Zaterdagmiddag speelde SKNWK 1 te Nieuwerkerk een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Bruse Boys 2 uit Bruinisse. De Brusenaren wonnen deze wedstrijd met 2—5. TS J w si/v* P Dat staat vast! Stevig, vol ondernemings- IVLt/'W'f lust, gereed voor een verre tocht. Moeder heeft ervoor gezorgd! Hoe? MET GOED ETEN! Goed, vitaminerijk, voedzaam eten. Blue Band hoort daarbij. Blue Band, bereid van energierijke grond stoffen. Blue Band, met vitamine A en D en bovendien nog provitamine Al MET LEKKER ETENt Want dat maakt dat het goede ook graag naar binnen gaat. En ook daarbij hoort Blue Band. Die maakt alles wat U bereidt nog fijner van smaak. Blue Band: om lekker te eten, om goed te etenom er tegen te kunnen. b b. i38.7k.196.65 vcppntl DE MARGARINE I

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4