Raad Middelburg gaf steun aan bejaardenpensiontehuis ballerinas Engelse dansen in Middelburg Kleuters kliederen in Kamperland SPORTWEEK MIDDELBURG-FOLKSTONE Nog geen bestemming voor oude kweekschool Krediet van een ton voor eerste noodzakelijke kosten Nog een speciaal verpleegcentrum Geslaagden Mulo RINGRIJDERIJ IN VLISSINGEN Maljers uit Veere kan beker gemeente definitief winnen CAPACITEIT VAN 100 TOT 120 BEDDEN Hoofdinspecteur C. J. Maliepaard overleden Geslaagden voor middenstandsdiploma A. van de Velde veertig jaar gemeenteontvanger Hamerstukken in de raad Middelburg Ernstige val uit cake-walk Eindstand kring- zwemcompetitie Toorop-tentoonstelling in Domburg geopend Roode Kruis Kolonne in Haamstede opgericht Raad Middelburg vergaderde Proefjaar bij de burg. stand Bromfietser na botsing overleden Verkoop van gewassen Dinsdag 24 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 MIDDELBURG. De Middelburgse gemeenteraad heeft gis teren besloten medewerking te verlenen aan de stichting van een bejaardenpension-tehuis uitgaande van de Stichting Centrum voor Bejaardenzorg. Aan de stichting werd een krediet in rekening courant verstrekt van maximaal 100.000 gulden. Dit bedrag is nodig voor de aankoop van een weiland aan de Seissingel, waarop het tehuis gevestigd zal worden, voor voorschotbetalingen op de koopsom van een door de verkoper te bouwen bungalow, voor het doen ontwerpen van een plan voor de bouw van het tehuis en voor de door het bestuur van de stichting ingestelde bouwcommis sie. De raad besloot in beginsel mee te werken aan de vaste finan ciering van de stichtings- en inrichtingskosten van het tehuis met alles wat er bij behoort door het verstrekken van geldleningen dan wel door het garanderen van de betaling van rente en aflossing van door het stichtingsbestuur aan te gane geldleningen. Zoals gemeld heeft het stichtings bestuur aan een architectenbureau opdracht gegeven een plan te ont werpen voor een pensiontehuis voor bejaarden met een capaciteit van 100 tot 120 bedden met zo mogelijk in dit tehuis een aantal flats. Voorts is er op het verworven terrein plaats voor het bouwen van enkele bejaardenwo- ningen. Ofschoon de raad unaniem het voorstel toejuichte kwamen enkeie raadsleden nog met enige op- en aan merkingen. De heer M. Wattel <AK) was blij dat er „eindelijk iets con creets uit de bus is gekomen". Toch wilde hij nog weten op welke grond men het aantal van 100 tot 120 bed den baseerde. De heer Wattel voelde de behoefte aan flats. De bejaarden zullen zolang mogelijk zelfstandig wil len blijven. Ook voor de economie is het belangrijk, aldus het a.r. raads lid, dat de oudere generatie zo lang als het kan meehelpt aan de eigen verzorging. Is hier wel de juiste inde ling toegepast? Invalide bejaarden Verder suggereerde de heer Wattel tezijnertijd wanneer het complex er staat of bijna klaar is kontakt te zoeken met de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland tenein de te proberen het tehuis in het grote geheel in te passen. Ook de heer 33. A. Hesselink (WD) had enige moeite met de indeling. Hij meende dat er een veel ernstiger tekort bestond aan tehuizen voor in valide bejaarden. Graag zou hij zien dat hier bij de indeling van het ge bouw rekening mee werd gehouden, temeer omdat „Ter Roede" grote wachtlijsten heeft. De heer M. A. L. Hubregtse (P.v.d.A.) meende te moe ten vragen of de stichting een chris telijke signatuur droeg. Zo ja, is het dan gewenst vroeg hij dat de burgerlijke instelling voor maat schappelijke zorg in deze stichting met andere instellingen samenwerkt. Mevr. E. Strubbe-Van Veen (CHU), die bij het begin van de vergadering als nieuw raadslid was beëdigd, pleit te voor bejaardenwoningen in de on middellijke omgeving van het tehuis. Signatuur MIDDELBURG. Gisteren is plotseling op 46-jarige leeftijd overleden de heer Cornelis Johan nes Maliepaard, in leven hoofdin specteur van politie te Middel burg. De heer Maliepaard vertoef de met vakantie in Valence in Zuid-Frankrijk. De heer Maliepaard werd in 1915 in Helmond geboren. Op 1 november 1944 werd hij in Middelburg tot inspecteur benoemd. Daarvoor had hij de politie- officierenschool doorlopen. Gedurende de bezettingsjaren was hij werkzaam in het verzekeringswezen. In Middelburg, waar de heer Malie paard waarnemend commissaris van politie was. heeft hij zich doen kennen als een politiefunctionaris die zich voor al op verkeersgebied zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Ook speelde hij op par ticulier terrein een belangrijke rol in de apostolische geloofsgemeenschap. De thans overledene laat een vrouw en vier kinderen achter. Zijn oudste zoon volgt de voetsporen van zijn va der en wordt aan de politieschool in Hilversum opgeleid voor politie-officier. Burgemeester mr. J. Drijber sprak gistermiddag in de raadsvergadering namens de raad zijn deelneming uit aan het adres van de nabestaanden. MIDDELBURG. Voor het examen, afgenomen ter verkrijging van het middenstandsdiploma slaagden gisteren te Middelburg de volgende personen: D. J. van Damme (Souburg); A. Davindse (Meliskerke); A. J. Duvekot (Vr. Polder); E. C. Fleurbaay (Vlissingen); J. N. Francke (Souburg); W. J. Geelhoed (Schoondijke); L. Gesctliere (Serooskerke); J. A. Goedbloed (Biggekerke); W. J. v. d. Guchte (Driewe gen); W. P. den Herder (M'bergV, J. H. den Hollander (Goes); T. G. Hillebrand (Goes); J. C. Hofman (Borssele); J. M. de Hondt- V. d. Lee (Vlissingen); T. v. Houte-Denkers (M'burg): P. D. Huibregtse (W'kerke); J. Jacobusse-V.d. Heerik (Heinekenszand); J. C. v.d. Jagt (Vlissingen); N. A. v. d. Jagt (Vlis singen); C. Jansen (Koudekerke); S. Jansen (Koudekerke): T. Jeras (Nw. en St. Joosland); J. Jobse (Meliskerke); J. Joose (Nw. en St. Joosland); P. J de Kam (St. Laurens); P. J. Kasteieyn-Geelhoed (Geersdijk); A. Kluyf- bout (Koudekerke); N. de Kok (Krabbendij- ke); J. Koppejan (Zoutelande); J. Antonisse (Vlissingen); M. Arendse (Souburg); A. C. v. Baaien (Grijpskerke); J. C. Beulens (Baar land); N. M. Boone (M'burg); A. v. Boven (Nw. en St. Joosland); N. W. Broeke (St. Laurens); G. C. Buteyn (Krabbendijke)B. C. Compeer (Goes); A. Coppoolse (Arnemui- den); D. Coppoolse (Grijpskerke); R. Cop poolse (Arnemuiden). Afgewezen 7 kandidaten:-De examens wer- den afgenomen in het gereformeerd 0 jeugd- gebouw aan de Singelstraat en worden van daag voortgezet. In Borssele: BORSSELE, De heer A. van de Velde recipieert woensdag 1 augustus a.s. om drie uur 's middags in het verenigingsgebouw van Borssele, De heer Van de Velde viert dan zijn 40-ja rig ambtsjubileum als gemeenteontvan ger. BERGEN OP ZOOM. Voor het mu lo-examen a slaagden te Bergen op Zoom J. C. de Booij uit Hulst en R. de Waele uit Koewacht. Wethouder A. J. Berenpas kon zijn partijgenoot Hubregtse meedelen dat de stichting inderdaad een christe lijke signatuur droeg, maar dat de burgerlijke instelling aan haar de volle medewerking wilde geven. Hij verklaarde voorts dat het in de be doeling van de stichting ligt het te huis niet te groot te maken. „Het gaat dan meer op een pakhuis dan op een téhuls lijken", aldus de be windsman. Een bejaardenpension eist sfeer. Hoeveel flats in het gebouw zullen komen hangt af van de si tuering. Nader zal bekeken kunnen worden hoeveel bejaardenwoningen bij het te huis kunnen komen. Uiteraard heeft hier de schoonheidscommissie nog een vinger in de pap. In elk geval wordt in het bouwprogramma van de gemeente steeds een aantal bejaar dentehuizen opgenomen. In dit ver band deelde wethouder Berenpas mee dat negen procent van de bejaarden gezinnen in Middelburg bijzonder slecht gehuisvest is. Verpleegcentrum In antwoord op de opmerkingen MIDDELBURG. Zonder commen taar gingen gistermiddag o.m. de vol gende raadsvoorstellen van b. en w. on der de hamer door: verklaring ex art. 25 van de Nijverheidsonderwijswet voor de acte Nj aan de industrie- en huis houdschool, beschikbaarstelling lokaal ex art. 72 l.o. wet 1920 (Geref. school voor l.o. Stromenwijk), beschikbaar stelling krediet voor oliekachels voor de school Verwerijstraat (Ver. verstrekken l.o. op G.G.), verbouwing transforma torstation Klein Vlaanderen, tijdelijke voorziening huisvesting kantoor gemeen tewerken, subsidie aan Comité Jeugd- Vakantie-Vreugd, aankoop panden Spui straat, Lange Delft 4 en Lange Gist- straat 20, wijziging verordening winkel sluitingswet (kruideniersbedrijven), aan gaan geldlening 800.000 gulden, aankoop diverse panden, krediet voor het aan schaffen van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de gereformeerde school aan de Mastgatstraat. Benoemingen in raad MIDDELBURG. De Middelburgse raad benoemde gisteren tot onderwijzer aan school J. de heer C. G. de Groot te Tholen. Eervol ontslag als zodanig werd verleend aan de heer J. Steenard. Tot vertegenwoordiger in het bestuur van de Stichting Sportbelangen werd benoemd de heer C. Houtepen. vice-voorzitter van de v.v. „Middelburg". van de heer Hesselink sette de heer Berenpas uiteen dat men onderscheid moet maken tussen bejaardentehuizen en verpleegtehuizen voor bejaarden. Wel kunnen licht invalide ouden van dagen in het toekomstige tehuis ver zorgd worden, maar zodra de kwaal ernstiger vormen gaat aannemen zal toevlucht gevonden moeten worden in een speciaal verpleegcentrum. „Maar U kunt wanneer de gezonde bejaarden chronisch ziek worden de ze toch niet in de wei zetten?" in formeerde de heer Hesselink. „Er zal dan onder sneer moeten uitgeke ken worden naar een nieuw verpleeg centrum", antwoordde de heer lieren pas. VLISSINGEN. Tijdens de laatste avond van de Vlissingse kermis heeft zich een ongeluk voorgedaan dat zich nog steeds ernstig laat aanzien. De twintigjarige A. F. den E. uit Souburg viel over de rand van de balustrade van de „cake-walk" en sloeg met zijn hoofd tegen de straatstenen. De jongeman werd bewusteloos overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda". Sinds gisteren is de toestand vari Den E. iets verbeterd, maar hij verkeert nog steeds in levensgevaar. (Ingezonden mededeling) MIDDELBURG. De eindstand van de kringzwemcompetitie van de KNZB in Zeeland luidt na ontmoeting van za terdag: 1 Luctor, Middelburg 6960 pt, 2. SZV., Souburg 7326,2 pt. 3 Bruinvis Sas van Gent 7351,4 pt. 4. Starters, Aardenburg, 7464,8 pt. 5 Scheldestroom, Breskens 7559,5 pt. 6 Schelde, Terneu- zen 7703,0 pt. 7 Zeehond, Vlissingen 8252 7 pt. 8 de Ganze, Goes, 8573,4 pt. KAMPERLAND. De nieuwe tweeklassige Christelijke kleuter school van Kamperland is al van af december vorig jaar in gebruik. Officieus, zoals dat heet. Men pleegt dan op een overigens geheel willekeurig moment ook nog een officiële opening in scène te zet ten. Met dit gebruik heeft men in Kamperland echter gebroken. Don derdag a.s. is een kijkdag georga niseerd voor ouders, leden van de schoolvereniging, begunstigers en belangstellenden. Dat geldt dan als de officiële opening. We vonden hierin voldoende aan leiding om even een kijkje in de school te nemen. Eigenlijk zou men niet van scholen moeten spreken, maar van. kleuterpaleizen. De school in Kamperland is volgens de modernste inzichten gebouwd en biedt alle comfort die maar te wensen is. Met comfort bedoelen we dan „Meuterconfort." Een functionele ruimte waarin de kin deren zich vrij uit kunnen leven. Men heeft daarbij het nuttige met het aangename weten te verenigen want de lokalen zijn een lust voor het oog. De nieuiwe situatie spreekt nog duidelijker als men zich even de oude toestand in het verenigings gebouw herinnert. Dat was daar echt niet meer te doen. De kinde ren zakten zelfs door de vloer. Wie uit zo'n omgeving wegtrekt naar de lichte ruime vertrekken van een nieuwe school, die kan het contrast nauwelijks verwerken. Ook aan de buitenkant ziet de school er voortreffelijk uit en moet als een aanwinst voor Kamperland beschouwd worden. Een grote rui me zandbak op het voorplein maakt de zaak compleet. Zo'n school is een felicitatie waard. En de heer M. J. Bustraan, die se dert enige maanden voorzitter is van het schoolbestuur, verzekert ons dat het gebouw bovendien solide op z'n fundamenten staat. Ja, zegt hij, de .aannemer van Hee heeft het goed afgeleverd. De kleuters van Kamperland want men noemt uit de brand. Bij de foto: Heerlijk, je mag met water knoeien zoveel als je wilt en je hoeft helemaal niet op te passen, want de vloer bestaat uit tegeltjes en die mogen best nat wor den. Af en toe spatten we elkaar ook wel nat als de juffrouw na tuurlijk niet -kijkt maar dat geeft ook eigenlijk niets want we hebben ontdekt dat het vanzelf weer droogt. C00PVAERT brandt kalm en rookt koel! De beste manier om van een pijp te ge nieten: stop hem met Coopvaert! Een veelzijdige, moderne mélange van ge selecteerde tabakken. Door-en-door rijp, brandt langzaam en rookt heerlijk koel DOMBURG. Mr. J. C. J. van Sehagen heeft gisteren in het gemeente huis van Domburg een tentoonstelling geopend van werken van de bekende kunstenaar Jan Toorop. Het betreft hier werken die betrekking hebben op Zee land. De expositie is geopend van 23 ju li tot en met 4 augustus van 10 tot 17 uur. Zoals bekend hebben wij aan deze tentoonstelling reedis een bespreking ge wijd. T/LÏSSINGEN Zaterdag 28 juli zullen in Vlissingen weer ring steekwedstrijden gehouden worden HAAMSTEDE. De laatste weken krijgen de pogingen tot oprichting van een Rode Kruis-Kolonne steeds meer vorm. Daar er zich nu zes dames en zes heren hebben opgegeven, is het hoofdbestuur van het Rode Kruiskorps gevraagd deze kolonne in Haamstede te mogen vestigen. Commandant wordt dr. H. J. Simons uit Renes.se en leid ster-helpster zuster M. T. de Meijer uit Haamstede. De kolonne is nog voor uitbreiding vatbaar. Van de zijde van het Rode Kruis deelt men ons mede, dat te Eikerzee, bij de heer M. C. van Houten een Eerste hulp-post is geplaatst met bran card, verbandtrommel enz. MIDDELBURG. De gemeenteraad van Middelburg heeft gisteren besloten het oude schoolgebouw van de Christe lijke Kweekschool aan de Herengracht aan te kopen voor 45.000 gulden. Zoals bekend wordt in de Stromenwijk een nieuwe kweekschool gebouwd. B. en W. vonden het van groot belang gelet op de ligging van het gebouw dat de gemeente zeggenschap verkrijgt over de toekomstige bestemming. De heer M. A. L. Hubregtse P.v.d.A.) wilde weten of het college al over een bepaalde bestemming gedacht had. Hij deed de suggestie het gebouw maar te gebruiken als wisselschool ten behoeve van bijvoorbeeld school J (en straks wellicht ook van de chr. school Graven straat en de chr. school aan de Heren gracht). Burgemeester mr. J. Drijber meende evenwel dat het bepaald niet fraaie pand het best vervangen kon worden door een mooier gebouw dat beter in de straatgevel paste. Een gebouw van betekenis zal daar zeker niet misstaan. Hij verklaarde zich wel bereid om voor lopig de bestemming van wisselschool aan de oude kweekschool te geven, maar om op de duur toch „tot iets be ters" te komen. Het college zal in elk geval afwegen wat de meest dringende bestemming van het ogenblik is. De raad verleende met het grootste ge noegen een „noodzakelijkheidsverkla ring" ten behoeve van een opleiding kok-kellner aan de l.t.s. te Middelburg. „Een dergelijke opleiding is hard no dig", zei de heer P. H. M. Adriaans- sens (KVP), „zeker in een toeristencen trum als Middelburg. Ook werd vlot medewerking gegeven aan de bouw van een gymnastieklokaal voor het scholen complex-Olmenlaan. De heer Hubregtse zag nog een klein bezwaar in het feit dat het lokaal in het bezit komt van de Vereniging „De Christelijke Burger school". Hij vroeg aan het college bij het bestuur van deze vereniging te wil len bewerkstelligen dat het lokaal bui ten de schooluren (uiteraard tegen een kleine vergoeding) ook gebruikt kan worden door clubs die zaalsport beoefe nen. Wethouder J. S. Hoek beloofde het te zullen vragen, maar verzekerde de heer Hubregtse dat het bestuur het ver zoek ongetwijfeld zal inwilligen. Het bureau van de burgerlijke stand zal voortaan elke werkdag van acht uur tot kwart voor één geopend zijn. Dit op voorstel van de heer B. A. Hes selink (VVD). Burgemeester mr. J. Drijber merkte evenwel op dat dit bij wijze proef een jaar zon gebeuren. Zo als bekend was tot dusver de burgerlij ke stand om kwart voor twaalf geslo ten. Wanneer de belangstelling voor het extra uur gering is zal men weer tot de oude verordening terugkeren. MIDDELBURG. Dit is het ballet groepje van Elizabeth Glass uit Folk- stone, dat in het kader van de sport- ontmoeting Middelburg-Folkstone naar de Zeeuwse hoofdstad reisde om twee uitvoeringen te verzorgen. De tien meisjes van de „School of dan cing" z'jn voor deze week onderge bracht in het Middelburgs Gymna sium, waar enkele klaslokalen in slaapzalen veranderden en het labo ratorium een bad-kleed-en paskamer werd. De groep danst voor het eerst woensdagavond op „Miniatuur Wal cheren", waar een openluchtvoorstel ling wordt gegeven, en daarna vrij dagavond in het City-theater voor de gastheren en gastvrouwen uit Middel burg. Elizabeth Glass heeft een heel aan trekkelijk programma opgesteld voor deze twee avonden: een klassiek bal- létje, dansen uit Groot Britannië, waaronder een Schotse zwaarddans, en Spaanse dansen. In de tuin achter het stedelijk gymnasium poseerden de Engelse meisjes in gloednieuwe tutu's voor onze fotograaf. georganiseerd door de Zeeuwse Ring- rijdersvereniging. De ring wordt ge stoken in de Wilhelminastraat (der deklassers) en de Stenen Beer vóór het postkantoor (vrije wedstrijd). In totaal zullen 82 leden van ZRV op de baan verschijnen. In de derde klasse komen dit jaar 42 rijders uit. Zij zullen optreden in wit sportcostuum met verplichte oranje sjerp. Vorig jaar werd F. Blaas uit Aagtekerke winnaar van de wisselbeker, maar of de Aagtekerker ook zaterdag de begeerde trofee zal veroveren staat nog te bezien. Hij geniet veel concur rentie. De derde-klassers krijgen der tig beurten, evenals de vrije rijder» (de meer geroutineerden)die in boe- rencostuum de paarden zullen berijden, In de vrije wedstrijd zijn 40 deelnemers. Alle rijders in deze wedstrijd komen in de finale, die gelijk staat met de laat ste tien beurten, welke tellen voor de wisselbekers. De finale begint omstreeks half drie; de overige kamp om negen uur 's morgens. Er zijn vijf ereprijzen te winnen, ter wijl er ook nog tien prijsjes beschik baar zijn gesteld voor de mooist ver sierde paarden. De ereprijs is de zilve ren wisselbeker van de gemeente Vlis singen. Vermoedelijk zal de strijd in de vrije klasse ook dit jaar weer gaan tassen Leen Minderhoud uit Westkapelle en Wim Maljers uit Veere. Laatstgenoemde rijder won reeds tweemaal de wissel beker en zal zeker alles in het werk stellen om de beker dit jaar definitief in handen te krijgen. Maar of rivaal Leen dit zal toelaten is een open vraag. Als u het ons vraagt: gelijke kansen. Dodelijk ongeluk in Philippine PHILIPPINE. De 19-jarige boeren zoon L. van der Vjjver uit Philippine is in de nacht van zondag op maandag na een aanrijding overleden. Hij moet de provinciale weg op de kruising Bier vliet - Philippine - IJzendijke met zijn ■bromfiets zijn overgestoken en zijn aan gereden door een personenauto bestuurd door S. die in de richting van Philip pine reed. Het ongeluk gebeurde om streeks middernacht. De toedracht is nog niet helemaal duidelijk. De perso nenauto sloeg over de kop en kwam in de sloot langs de weg terecht; de bestuurder en een van de vijf inzitten den werden naar het St. Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil opgenomen. S. had enkele ernstige wonden in het gezicht. De heer Van der Vijver is een uur na het ongeluk overleden. WESTKAPELLE. Ten overstaan van notaris R. Batten uit Middelburg werd op venoek van mevr. A. de Pagter-Verhulst een aantal gewassen ter velde verkocht. Een oppervlakte zomertarwe bracht 720 op, een tweede gedeelte 560 en gepoote bruine bonen 640. Engelse raaijgras ƒ1070 Schokker 500 en zaai-uien 1370.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3