NEDERLAND ZONDER MOEITE IN FINALEPOULE EUROPEES HONKBALKAMPIOENSCHAP Zonder helm Italianen deden tegen België van zich spreken i Uitslag en dichter hij thuisplaat W IIP Snelle voorsprong' 4 'tegenvaller duidelijk superieur Alleen de sterkste zeilers mochten op Loosdrecht met de wind vechten gewijzigd Kraan stevent op overwinning af Maandag 23 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. (5 IN de strij d om het Europese honkbalkampioensehap is de Nederlandse ploeg uitstekend gestart. Frankrijk werd met 20-1 gekraakt, de Zweedse ploeg kreeg met 14-0 een stevig lesje en de Spanjaarden gingen met 7-2 tenonder. De grote concurrent Italië speelde dit weekeinde slechts één wedstrijd. België werd met 15-1 verslagen, cij fers waarhij commentaar overbodig is. llS Os? STARTSIGNAAL VIEL NA VELE UREN UITSTEL PRINS BERNHARD ONDERSCHEIDEN Rueben Leyssner van de Utrechtse eersteklasser UW toonde tijdens de eerste dagen van de Europese titelstrijd, dat hij een slagman van for maat is. Hij luidde de ope ningswedstrijd tegen Frank rijk in met twee formidabele homeruns. i - - Van onze honkbalmedewerker AMSTERDAM. Nederland en Italië hebben in het toernooi om het Europese honkbalkam pioenschap nadrukkelijk hun kandidatuur voor de eindzege gesteld. Het Nederlandse negental plaatste zich zelfs reeds voor* de eindronde. Nadat zaterdag Frankrijk met 201 was verslagen, waren het gisteren Zweden en Spanje die de kracht van het Nederlandse honkbal moesten er varen. Zweden, dat voor het eerst om de Europese titel meestrijdt, verloor met 140, waarna een fel vechtend Spanje met 72 werd gevloerd. Voor Nederland is het zevende toernooi om de Europese titel dus zeer goed begonnen, maar daarbij moet toch worden opgemerkt dat de overwinningen op Frankrijk en Zweden maar zeer geringe waarde hebben. Han Urbanus is nog steeds een uiterst stijlvolle honkbal speler. Hier springt hij, onder de ge spannen aandacht van de scheidsrech ter, elegant over de Spanjaard Carabias heen. Deze Neder landse manoeuvre kwam echter te laat. Profiterend van een onzuivere H aangooi arriveert Carabias in een wolk van stof op het derde honk. DE Fransen zijn bepaald niet met de honkbalhelm op ge boren. Niet alleen bleken de eer ste tegenstanders van Nederland zaterdag nogal eens overhoop te liggen met de goede gewoonte als slagman een helm te dragen, ook hun spelpeil staat nog in heel kleine kinderschoentjes. Boven dien demonstreerde werper Ger- schenbaum pijnlijk duidelijk, dat er een wereld ligt tussen slag en wijd, zodat de ouverture tot het Europese titeltoernooi nogal een tonig klonk. Het was alles Oranje wat (de Mok) sloeg, ook tegen de Zweden, zo dat de eerste twee tegenstanders als dwergjes ronddoolden in het honkbal walhalla. Deze ontmoetingen met de oranjekleurige reus werden dan ook slaapmiddeltjes met een bitter smaakje; weinig effectieve propa ganda voor de honkbalsport. EN toch was het, teil aanschouwen van verrassend veel toeschouwers, zo stijlvol begonnen. Bij wijze van openingsceremonie marcheerden de ploegen zaterdagmiddag het magnifieke honkbalstadion aan de Amsterdamse Kruislaan binnen, waarna de zeven volksliederen klonken. Het vervolg was even conventioneel als smetteloos. Een hartelijk toespraakje van bondsvoorzit ter W. H. E. Posthuma en openings woorden van de vriendelijke Italiaanse prins Steno Borghese, vooratter der Europese honkbaïfederatie. Het waren de Italiaanse topspelers, die dit goed geregisseerde geheel op charmante wijze doorbraken door tij dens de afmars talrijke felrode rozen op de gul applaudiserende tribunes te mikken. Enkele ogenblikken later wierp Amsterdams loco-burgemeester mr. De Roos welwillend en goed gericht de eer ste bal. Het toernooi was begonnen. VOOR het Nederlandse negental waren daarmee twee drukke en succesrij ke dagen ingeluid. Er stonden namelijk dit weekeinde drie wedstrijden op het programma omdat Frankrijk ter elfder ure had laten weten, dat het geen twee wedstrijden in twee dagen wenste te spelen. Enfin, het opende voor de pupillen van coach Ron Fraser de gelegen heid, in korte tijd duidelijk met drie te genstanders af te rekenen. Dit betekent naast de eerste plaats in groep B, dat het Oranjeteam pas zaterdag weer hoeft aan te treden. De Nederlandse geselecteerden, die dit weekeinde bijna allemaal aan de slag zijn geweest, zullen de eerste drie wedstrijden dan, evenals de talrijke toe schouwers, wel vergeten zijn. Naast de redelijk aantrekkelijke ontmoeting met Spanje konden alleen bijkomende fac toren enige kleur brengen. Zo was het vertederend om te zien, dat de Zweden, die in tegenstelling tot de Fransen enthousiast streden, en spelinzicht bleken te hebben dolge lukkig waren als er een man, al was het dank zij vier wijd, op de honken kwam. UJVERIGBNS zorgde de Belgische scheids- -rechter Schouwen voor leven in de brouwerij. Elke bekendmaking deed hij via kreten, die de indruk wekten alsof hij zojuist door een rotsblok was ge raakt. Over het vertoonde spel valt weinig goeds te zeggen. In de Nederlandse kleedkamer heerste dan ook nauwelijks vreugde over de drie overwinningen, „alleen tegen Spanje moesten we soms attent zijn. De overige twee teams heb ben ons geen moment werkelijk tegen stand geboden", luidde het begrijpelij ke, unanieme commentaar. De dwergen gaan nu om de lagere plaatsen strijden, terwijl Oranje, die reus die krachtig heeft toegeslagen, vol spanning wacht op de prestigeslag tegen die andere reus. Zijn naam is Italië. (Ingezonden mededeling Ook de Italianen deden overigens reeds in de eerste wedstrijd van zich spreken. Zij hadden geen medelijden met België, dat naar een nederlaag van 151 werd gedreven. De Spanjaarden hebben in de wedstrijd tegen Nederland zeker niet teleurgesteld. Zij deden het heel wat beter tegen onze land genoten dan in 1957 te Mannheim (101) en in 1960 te Barcelona (11—0). Toch mocht na de eerste innings niet worden verwacht dat Spanje het Oranjeteam goed partij zou geven. Reeds in de eerste innings kon Neder land door 4 wijd en honkslagen van Maat en Kops een duidelijke voor sprong van 40 nemen. Maar lag een grote overwinning binnen bereik van de mannen van Fraser, toch ontwikel- de de strijd zich anders. Het was alsof van de Spanjaarden door de achter stand een druk was afgevallen, want zij gingen zich fel teweer stellen tegen de agressieve Nederlanders. Vooral de pittige tweede-honkman Pueyo werd een sterke rem op de slagvaardigheid van onze landgeno ten. En in de derde innings keerde zo waar ook nog de spanning. Herman Beidschat, die twee innings als een oppermachtige heerser op de werpheuvel had gereageerd, werd toen rende tikken van Carabias, Rafael Ba- reio en Puyeo, die de voorsprong tot 42 deden slinken. Dit konden de Neder landers niet toestaan en nadat zij in de gelijkmakende derde slagbeurt nog te vergeefs hadden storm gelopen op de Spaanse veste, bracht de vierde slag beurt opnieuw succes. Het sein tot deze aanval gaf Beid schat, die zich kennelijk wilde revan cheren voor z(jn teleurstellende derde failings. Zijn tweehonkslag opende op nieuw de deur naar de runs, die hij zelf uiteindelijk samen met Keulemans en Tromp scoorde. Toen in de vijfde slagbeurt een moegestreden Aguayo het werpen aan Solé had overgegeven, sloot de Spaan se verdedigingsmuur weer hermetisch. Zelfs honkslagen van Kérsout, Beid schat en Keulemams konden in de ze vende innings niet meer tot punten leiden. Ook Spanje had met zijn slaigwerk geen succes. Een reuzenzwaai van Pueyo werd op onnavolgbare wijze door Leyssner opgevangen. De prestaties van Herman Beidschat als werper waren13 x 3 slag, 0x4 wijd en 4 honkslagen tegen. De beste slagmensen bij Nederland waren Ham Urbanus, 667, Leyssner 667 en Beid schat, 500. Nederland 40030000x=7 11 3. Spanje 002000000 2 Voor het eerst sinds 25 jaar speelde het Nederlandse negental weer een wedstrijd tegen Frankrijk. De laatste maal dat deze ploegen tegenover el kander stonden was fa 1937 te Amster dam toen onze landgenoten met 14—4 zegevierden. Sindsdien is er fa het Ne derlandse honkbal veel ten gunste ver anderd, hetgeen niet van het Franse spel gezegd kan worden. De hernieuw de kennismaking viel dus tegen. De ruime Ned. zege van 201 kondig de zich al in de eerste innings aan. De Franse werper Gersehenbaum bleek naast veel kwaliteit ook het juiste richtinggevoel te missen. Hiervan maak te Nederland een gretig gebruik; uit acht vrije lopen en vijf honkslagen, verzamelde het meteen al elf runs. Zeventien spelers verschenen er In de ze eerste innings voor Nederland in het slagperk. De meest bejubelde speler werd Rueben Leyssner. Toen Tromp, Maat en Urbanus op de kussens waren, sloeg Leyssner de bal voor het volle rondje buiten het stadion. Deze daverende homerun leverde Nederland alleen al vier punten op. Reeds in de volgende slagbeurt ging de formatie van coach Fraser clemen tie met de Fransen tonen, ook al wilde dat niet zeggen, dat nu de knuppels niet meer werden geroerd. Integen deel, andermaal bracht Leyssner een homerun op zijn naam, hetgeen in drie runs en een voorsprong van 14—0 re sulteerde. De uitslagen van de honkbalwed- strijden, die dit weekeinde in het toernooi om de Europese titel zijn gespeeld, luiden: BelgiëItalië 115; Nederland Frankrijk 201; Nederland—Zwe den 140; NederlandSpanje 72. Ook de tweede wedstrijd kende za terdag geen spanning. Opnieuw spra ken de cijfers dnideljjke taal, want Ita lië versloeg België met 151. Maar het zou te ver voeren om België ais verliezer op gelijke hoogte te stellen met Frankrijk. De Belgen toonden bij vlagen nog attractief spel. De tweede innings werd hun noodlo- tig. Toen was werper Van Trichtveld een willige prooi voor de felle Italia nen. Zes honkslagen op het duo Van TrichtveldCockx, die zwak werden bijgestaan door de catchers Dom en Jo ris, wierpen de Italianen toen acht runs in de schoot. Nadat mede door home runs van Faraone, Goldstein, Boloean en Redaelli de score na de zevende Italiaanse slagbeurt tot 140 was op gevoerd, twijfelde niemand meer aan het beëindigen van dit duel na de ze. vende innings. Toch pakten de zaken anders uit, want op de valreep zorgde Van Vaerendonck voor een homerun. Tenslotte werd het scoreverschil toch nog op veertien punten bepaald. In de negende innings voerde Goldstein Bo loean met een fraaie twee-honkslag pinehhitter Cavazzano nog over de thuisplaat: 151. België 000000100 1—6—6 Italië 082210101 =14—13—2 Volgens verwachting was het Ne derlandse team ook tegen Zweden ver uit superieur. Toch was het spel van de Scandfaaviërs een verrassing, want in tegenstelling tot de Fransen bleken zij een goede spelopvatting te heb ben. Technisch gezien schoten de Zwe den echter tekort en ook het slaan was weinig overtuigend, maar de wijze waarop fa de tweede innings bijvoor beeld Regeling en Kersout via een dubbelspel aan de kant werden gezet, leverde terecht voor de spelende coach Willy Wahlfa en zijn mannen een da verend applaus op. Neen, niettegen staande de nederlaag van 140 mag Met een spectaculaire sliding bereikt Keulemans het derde honk. De Spanjaard Barrio, die de bal juist heeft gevangen, kan hieraan niets meer veranderen. Zweden zijn eerste officiële optreden fa internationaal verband toch bemoe digend noemen. Vooral in de eerste innings was het verzet van Zweden verrassend. Zowel Hopman als De Groot moesten toen ervaren, dat zij niet ongestraft de hon ken konden stelen. Toen Nederland fa zijn tweede slagbeurt door Talens en Kops op 20 was gekomen, volgde er zelfs een gevaarlijke Zweedse repliek. Ingvar Ekman en Ove Leander kwa men zelfs in scoringspositie. maar een snelle actie tussen Hopman en Kops voorkwam voor Nederland onheil. Oranje was toen gewaarschuwd en re ageerde fel. Een inzinking van werper Aberg speelde Zweden hierna parten. Nadat de Nederlanders door 3x4 wijd en twee honkslagen van Kersout en Houtkamp een serie van vier runs had den geproduceerd, leverde de vierde innings zelfs vijf punten op. Eerst toen Wahlin het werpen van Aberg had overgenomen, werd de aanvalsdrift van Nederland gestuit. Twee slagbeurten slaagde Zweden erin de score tot 110 beperkt te hou den, maar in de zevende innings was het weer mis. Toen Regeling de thuis plaat reeds was gepasseerd, kwam Ar- rindell met een slag, die Talens en Kersout thuis bracht, hetgeen de wed strijd dus tot zeven innings beperkte. Tijdens dit toernooi worden de wed strijden bij een verschil van veertien punten namelijk na de zevende innings beëindigd. In de no-hit, no-runzege van de Ne derlanders hadden drie werpers een aandeel. Dom (Storks) maakte zijn de- bifut als internationaal en kwam tot 4 3—0, Geestman eveneens debutant liet 320 noteren. Routinier Jan Smidt. die fa de laatste innings op de werpheuvel stond, bereikte 110. Dit korte optreden betekende voor Smidt zjjn 25e interlandwedstrijd. Nederland 0245003 14—8—2 Zweden 0000000 007 De standen luiden: Groep A: gesp. gew. verl. pnt. Nederland 3 3 0 6 Spanje 1 0 1 0 Zweden 1 0 1 0 Frankrijk 1 0 1 0 Nederland plaatst zich voor de finale- groep. Groep B: Italië 1 1 0 2 W.-Duitsland 0 0 0 0 België 1 0 1 0 Het Franse paard Match III, bere den door Yves St. Martin, is zaterdag op de baan van Ascot winnaar gewor den van de King George VI and Queen Elizabeth Stakes. De Engelse paarden Aurelius en Arctic Storm werden res pectievelijk tweede en derde. r ■ft: H se JAN SMIDT 25e interland Ook al wijzigde Fraser zijn ploeg radicaal en zette hij maar liefst acht nieuwe spelers in, toch kon Frankrijk zich niet aan de druk van de Neder landers ontworstelen. De toeschouwers zochten daarom maar vermaak in het primitieve spel van Frankrijk; van enig aantrekkelijk honkbal was toch geen sprake. Dat er voor de Fransen geen eer viel te behalen, accentueer den Talens en Peters nog door ook de bal voor het volle rondje te slaan. In de zevende en laatste innings bracht Peters voor Nederland de twintigste run op het scorebord, waarna de jeug dige onbezonnenheid van catcher Gaus op de valreep Frankrijk nog te hulp kwam. Twee fouten van Gaus stelden Vizard in staat voor zijn land te sco ren. Voor Nederland wierpen in deze wedstrijd als winnende werper Hoff man (4 inn. 701) en Le Cuivre (3 inn. 612). Frankrijk 0000001 134 Nederland 11 0 3 0 4 1 1 20—15—4 Van onze zeilmedewerker LOOSDRECHT. Windkracht zes met uitschieters boven zeven bracht het wedstrijdcomité van de watersport vereniging Het Witte Huis, die de Nieuw-Loosdrechtweek organiseert, dit weekeinde in verlegenheid. Voorzitter H. Wesselo had enerzijds begrip voor de verlangens van de zeilers, die ge komen waren om wedstrijd te varen, maar anderzijds kon en wilde hij de verantwoording niet uit het oog ver liezen. De beslissingen, die men nam, konden echter de goedkeuring van de zeilers wegdragen. Zaterdag werd na vele uren uitstel toch nog het startsignaal voor alle klas sen gegeven. Gisteren gingen alleen de A-klassen met uitzondering van de stern- jollen, 12 voetsjollen, Flying Junioren, Vauriens en Jeugdklasse van start. Het waren dus uitsluitend geroutineerde zei lers. die de strijd met de elementen aan bonden. Van werkelijk we trijdvaren was slechts in enkele klassen sprake. De meeste zeilers probeerden de baan heel huids af te varen, de wedstrijd te over leven. Iedere insider in de zeilsport, die de eerste twee races van de Nieuw-Loos drechtweek zag zal met ons tot de ont dekking zijn gekomen dat Hans de Winckel een toekomstige Finnjollenkam- pioen is. Deze achttienjarige zeiler bracht het tot twee verdiende overwinningen. Zijn stijl van varen in het harde weer stempelt hem tot een zeiler van grote klasse, die goede lichamelijke conditie en een uitstekende wedstrijdmentaliteit be zit, terwijl hij ook zijn zenuwen volkomen in bedwang heeft. Hans de Winckel heeft de capaciteiten onze grote traditie op het gebied van eenmanszwaardboten voort te zetten. Toch zagen wij gisteren een boeiende strijd in de Valken, die in het voordeel van Egon Rolf v. d. Baumen werd be slist. Vergissingen Achtervolging In de race van gisteren ging aanvan kelijk B. N. Akkerman, die zaterdag tweede was geworden, achter De Winckel als eerste om het merkteken. Achter Akkerman moesten al spoedig enige deel nemers trachten hun omgeslagen Finnen op te richten en weldra zette De Winckel in derde positie in vervaarlijke plané de achtervolging op Akkerman en Gerald Leverland in. Akkerman viel terug en de strijd tussen Leverland en De Winckel ging zich toespitsen. Kruisend wist De Winckel op kop te komen en kort daarop kapseisde Leverland in tweede positie. Lang nadat het applaus voor De Winc kel geklonken had kwam Akkerman als tweede door de lijn, gevolgd door de vijftienjarige Rik van der Want, die daarmee een prachtige prestatie leverde. Daarna duurde het weer vele minuten voor als derde Gerald Leverland eindig de en ten slotte als vijfde Bert Saur, die nota bene tot drie maal toe was omge slagen, maar steeds weer de moed en de kracht had opgebracht zonder hulp zijn schip op te richten en door te varen. Zelfs een Pampusjacht sloeg om en dit is iets dat nu niet elk jaar voorkomt. In plaats dat de wind in kracht afnam, zoals voorspeld was, namen de vlagen nog in kracht toe, hetgeen de zeilers in alle klassen, vooral op de bezeilde rak ken, in de grootste moeilijkheden bracht. Rolf v. d. Baumen kreeg definitief de leiding, toen J. Prins zich in het ronden van een merkteken vergiste, hetgeen ook in diverse andere klassen voorkwam. Arie Klein werd in deze race tweede en na hem kwamen vervolgens J. Prins en E. G. Hoppe door de lijn van aankomst. Hoppe won de wedstrijd van zaterdag met Rolf v. d. Baumen, Rudi van Dijk en J. F. Klazinga achter zich. In de 16 m2 klasse vergisten de aan kop liggende Arnold Endstra en J. Visser, die de, race van zaterdag won, zich in de tweede wedstrijd eveneens in de baan. Aan de kop van het veld stoof toen J. van Rietschoten, die op voortreffelijke wijze werd bijgestaan door zijn echtgenote als bemanning. Van Rietschoten smaakte de voldoening eerste te worden voor Reinier Siebrand, W. Spaargaren, J. Visser en J G. van de Bosch. Gisteren kwamen slechts twee Olym- piajollen door de finish, namelijk die van G. W. Stellingwerf als eerste en R. W. v. Nordheim. Zaterdag won K. Husslage. Nadat Cees de Haas weer eens van zich had doen spreken in de Vrijheids klasse door met "Toto voorsprong de eerste wedstrijd te winnen voor N Bruyn, was er gisteren een strijd aan de kop tussen N. Eysten Jr. en Peter de Reuver. Een strijd die in het voordeel van De Reuver uitviel. Eysten werd tweede voor J. F. Kersting, N. Bruyn en Lex van Tienhoven. Bert Kraan was ln de Flying Dutch- manklasse w«er van de partij en won beide races met enorme voorsprong. Gis- LONDEN. Prins Bernhard is gis teren in Londen onderscheiden met de eremedaille in goud van de British Horse Society uit erkentelijkheid voor „zijn werk ten faveure van het paard". De aanbieding van de medaille ge schiedde door kolonel A. K. Main, oud- voorzitter van de British Horse Society, tijdens een diner in de Cavalry Club in Londen waar de prins als eregast aanwezig was. Prins Bernhard treedt momenteel in de Britse hoofdstad op als voorzitter van de vergaderingen van de Federa tion Equestre Internationale, waarvan hij president is. Vandaag zal hij de opening bijwo nen van de Royal International Horse Show in Londen, waaraan de Neder lander Anton Ebben deelneemt. teren werd hij bij de start teruggeroepen, waarna hij met grote achterstand op zijn enige tegenstander van formaat, Jan van Staveren, aan de achtervolging begon. Twee rakken later waren de rollen al omgedraaid. Kraan lag toen al ver vóór Van Staveren. Twee overwinningen dus voor Kraan, die zich al geen zorg meer hpeft te maken of hij de hoofdprijs in de Nieuw-Loosdrechtweek zal winnen. Verdere uitslagen. 12 m2 Sharpies. Zater dag. 1. B. Binkhorst, 2. H. Koober.se, 3. C. D. Seret. Zondag. 1. B. Binkhorst, 2. Th. A. Goetjes 3. Ch. van Swol. Pampusklasse. Zaterdag. 1. D. Heitteke, 2. J. Proper, 3. M, Blok. Zondag. 1. D. He-neke, 2. J. Proper, 3. W. Knoppers. Twaalfvoetsjollen. Zaterdag. 1. L. Hommels, 2. i'. J. M. Bulters, 3. E. de Jonge. Zondag niet gestart. Jeugdklasse. Zaiterdag. 1. H. Vunderink. 2. A. D. Dekker. 3. G. F. Boomsma. Zondag niet gestart. Varienklasse. 1. F. Henry, 2. T. de Jong, 3. C. van Noord. Zondag niet gestart. Flying Junioren. Zaterdag, t. M. A. Hei- neke, 2 H. Ozinga, 3. H. C. Helneke. Zon dag niet gestart. Sternklasse. Zaterdag. I. S. H. A. Beek, 2. R. van Renswouw, 8. G. Maks Zondag niet gestart. MAANDAG 23 JULI ptAPIO I HILVERSUM I, 402 m Ochtend VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Lichte och tendklanken (gr); 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied; 8.18 Muzi kale ochtendpost (,gr); 8.35 Mo derne muziek (gr); 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouiw; 9.10 Lichte grammofoonmuziek. (9.35- 9.40 Waterstanden). VPRO: 10.00 Want ieder mens draagt een naam, overdenking. VARA: 10.20 Zestig minuten voor boven de zes tig; 11.20 Voordracht; 11.35 Alt viool en piano: Moderne muziek. Middag 12.00 Salonorkest en zangsolist; 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Instrumen taal kwintet: lichte muziek; 12.55 Europees honkbalkampioensehap m Amsterdam; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Dansorkest en zangsolisten; 13.45 De gebroken zuilen van Hercu les, lezing over Spanje en Portu gal (III)14.00 Alt, orgel en cel lo: Klassieke en moderne mu ziek; 14.30 Voor de jeugd; 15.15 Rijnlandse muziek (gr); 16.00 Oude liedjes; 16.15 Weerklank, muziekrevue; 17.00 Instrumentaal kwintet; 17.25 Politiekapel; 17.50 Actualiteiten. Avond 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Instrumentaal kwintet; lich te muziek; 18.40 Jazzmuziek; 19.00 Parlementair overzicht; 19.15 Regeringsuitzending: Her man Stok presenteert de radio- zilvervloot; 19.3» Holland Festi val 1962: Strijkkwartet: klassieke muziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Tan- go'-rumba-orkest en zangsolisten; 20.35 Op de praatstoel; 21.00 Con certgebouworkest; klassieke mu ziek; 22.20 Actualiteiten; 22.30 Nieuws; 22.40 Balletmuziek (gr); 23.05 Woorden met stilte er om heen, poëzie-programma (III); 23.25 Lichte grammofoonplaten; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. Ochtend NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Te Deum laudamus (gr); 7.30 Lichte grammofoonmuziek; 7.50 Het brood des levens, meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Lichte grammofoonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Lichte gram mofoonmuziek; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Klassieke muziek (gr); 10.20 Rondom het Woord: etherleergang; 11.05 Twee sopra nen en piano: klassieke duetten; 11.35 Elk wat wils (gr). Middag 12.10 Lichte grammofoonmu ziek; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Ac cordeonorkest; 12.53 Grammofoon muziek, eventueel actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Licht ensem ble; 13.45 Lichte grammofoonmu ziek; 14.05 Schoolradio; 14.30 Ko ninklijke Militaire Kapel; 15.05 De zevensprong, vakantiewed strijd: 15.30 Cellorecital (gr): mo derne muziek; 16.00 Bijbelover- deniking; 16.30 Pianorecital: klas sieke muziek; 17.00 Voor de kleu ters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte grammofoonmuziek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Regerings uitzending: Onderwijs in Surina me, door drs. G. K. Lub. Avond 18.00 Orgelrecital: amusements muziek; 18.30 Met band en plaat voor U paraat (gr); 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.10 Licht en semble; 19.30 Radiokrant; 19.50 Instrumentaal licht kwartet; 20.10 Wiener Festwochen 1962: Weens omroeporkest en solist: klassieke muziek; 20.55 Lichte koorzang; 21.20 Strijkorkest (gr): lichte mu ziek; 21.35 Jongenssopraan en or gel; 22.00 Parlementair commen taar; 22.15 Operettemuziek; 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten; 22.40 Avondoverdenking: 22.55 Boekbe spreking; 23.05 Wiener Festwo chen 1962 (vervolg)23.55-24.00 Nieuws. De hocikeyploeg van Pakistan, Olympisch kampioen 1960, heeft giste ren in Nairobi met 1—0 van Kenva ver loren. De amateurwielrenner Gerard Koel heeft tijdens sprintwedstrijden te Apel doorn de eerste plaats veroverd vóór Jelle de Vries. Ook de afvalrace ein digde in een zege voor hem. Van Bockel werd op dit nummer tweede.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6