ZEEUWSE VISSERS VERLIEZEN GEDULD Stemmige ontvangst Engelse gasten in de Burgerzaal SKODA In welke richting gaat de overheid koersen? COUNCILLOR LAWRENCE ONDER DE INDRUK Verdwijnt oestercultuur als een uitgebluste kaarsvlam COMPETITIE-INDELING VIERDE KLASSERS Meer zaaiuien omdat SKODA U voor standaard-prijs complete luxe biedt Afscheid in de raad 's II. Arendskerke Geslaagden van Z.T.I. te Goes Mulo-examens Voor Nw.-Guinea Geen „Dutch party" Pag. 4 ZEVIBEL-VOORZITTER LOCKEFEER Geslaagd en bevorderd aan UTS Vlissingen VISMIJN RECHTEN SPORTWEEK MIDDELBURG-FOLKESTONE GEOPEND Ongerustheid op Zevibel-vergadering Ere-medaille in zilver voor R. E. Beghijn Raad St. Annaland Nu wel promotiemogelijkheden Weinig variatie Chr. kleuterschool in Kamperland Krabbendijke won van oud-Zeeuws elftal Bevorderingen in 's H. Arendskerke Ringrijderij te A,agtekerke Heilgymnasten- examens Zware ontploffing in woonhuis EEN VEILIGE KEUZE Maandag 23 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD VLISSINGEN. De Zeeuwse vissers dreigen hun geduld te verliezen. De voorzitter van Zevibel, De Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserijbelangen, burgemeester A. L. S. Lockefeer zei het tqdens de zaterdagmorgen gehouden jaarvergadering iets voor zichtiger: „Ons geduld wordt wel zeer zwaar op de proef gesteld". Terwijl de afsluiting van de zeegaten zich in een snel tempo ont wikkelt weten de Zeeuwse vissers nog steeds niet precies wat hun aan schadevergoeding te wachten staat. „Wij hebben geen enkele aanwijzing van de richting, waarin de overheid denkt te koersen", zo merkte de heer Lockefeer op: Zoals dat elk jaar gebruikelijk is was de openingsrede van burgemees ter Lockefeer in krachtige bewoordin gen gesteld. In het begin van zijn rede releveerde hij de goede opbrengsten over de gehele linie. Daarom was het mede mogelijk te investeren. Het stre ven naar verlaging van kosten heeft tot een verdere uitgroei van de inkoop coöperaties bijgedragen, al kan nog niet gezegd worden, dat iedere onder nemer voldoende coöperatie-minded is. Waardering Volgens de heer Lockefeer zal de vernieuwing van de vloot zich overi gens in een sneller tempo moeten vol trekken. Vooral in de garnalenvloot. waar nog boten aanwezig zijn van meer dan 30 jaar oud. Met grote waar dering gewaagde de Zevibel-voorzitter van de financiële medewerking van ver scheidene Zeeuwse gemeenten en parti culiere bankinstellingen (Ook de com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot getuigde in zijn toespraak van de grote medewerking van enkele gemeenten). De heer Lockefeer zei in dit ver band verder nog: „Wanneer wij uit sluitend van regeringshulp afhankelijk zouden zijn, zou het er bedroevend hebben uitgezien. Indien het de rege ring werkelijk ernst zou zijn een steentje bij te dragen tot vernieuwing van de vissersvloot zou zij het beste bewijs hiervoor kunnen leveren door het toekennen van een slooppremie, zoals in West-Duitsland en België. De Zevibel-voorzitter ging nog ver der: „Het beleid van onze regering op visserijgebied mag zich in weinig harmoniense klanken verhengen, om dat er van een beleid op lange termijn niet gesproken kan worden. Dikwijls wordt aan dovemansoren geklopt." De nieuwe Visserijwet biedt naar het inzicht van de Stichting Nederlandse Visserij geen enkel perspectief voor een constructief beleid op lange ter mijn. Er moet een rechtspositierege ling opgenomen worden voor de pach ters van mossen- en oesterpercelen, die een eind zou maken aan de eenzijdige regelingen van thans. Naar de mening van de heer Locke feer dient ook de mosselverordening op de helling te komen met als aan fluiting het onder de loep nemen van de taak van de mosseladviescommissie. ,,Het komt ons voor, dat de zaken van producent, handelaar en industrieel Sn aparte verordeningen geregeld moe ten worden." De heer Lockefeer maak te dat duidelijk met het voorbeeld, dat bijv. de standaardcapaciteitscijfers niet in discussie behoren te komen bij de handel. Overigens moet de belangstelling van de visser verder reiken dan eigen land 's HEER ARENDSKERKE. Tijdens de laatste vergadering van de gemeen teraad werd afscheid genomen van de raadsleden, de heren K. Fraanje, C. Goedegebonre en C. P. Meyaard. In september zullen als hun opvolgers de heren J. de Vos, J. van de Guchte en C. Bierens hun intrede doen in de raad. De in deze gemeente geldende veror dening op de keurlonen werd gewijzigd door de tarieven voor het keuren van vee te verhogen tot 12.50 en het tarief voor de keuring van varkens te verho gen tot 8.50. De raad besloot verder de subsidie aan de Stichting Zeeuws Studiefonds te verhogen van vijf cent per inwoner tot 10 cent. De gemeente lijke subsidie aan de verenigingen voor wijkverpleging, werkzaam in deze ge meenten werd gebracht op 3 gulden per lid per jaar. De grondprijs in het uitbreidingsplan van Lewedorp werd vastgesteld op 13 gulden per vierkante meter. Het college van B. en W. werd tevens gemachtigd deze grond te verkopen. De raad nam een definitief besluit tot onteigening in het belang der volkshuis vesting van gronden, gelegen in het partiële uitbreidingsplan voor 's Heer Hendrikskinderen. Een krediet van 27.000 werd ten slotte verleend voor het verbeteren van straten en trottoirs in Nieuwdorp, Lewedorp en 's Heer Arendskerke. en zeker ook gericht zijn op de ont wikkelingen in andere visserij-landen, in E.E.G.-verband. Meer begrip Wat de eigen, Zeeuwse, belangen van de vissers (in de schaduw van de afsluiting van de zeegaten) betreft komt er volgens de heer Lockefeer toch meer begrip voor de gerecht vaardigde verlangens van de Zeeuw se visserij. „Het wetsontwerp volgens artikel 8 van de Deltawet is echter nog steeds niet verschenen, ook zijn wij niet tevreden over de werkwijze van de commissie en tenslotte zijn de regelingen voor de Veerse vissers VLISSINGEN. Bevorderd naar de le klas van de U.T.S. in Vlissingen: G. H. Fond- se, J. Izeboud, J. L. Kasse, J. W. Kristelijn, H. Lammers, C. Meerman, J. Midavaine, I. de Muynck, G. Nijsse, L. J. de Pagter, A. Peene, K. Roelse, J. J. Sturm, J. H. Verdonk, J. J. de Vroe, C. J. v.d. Weele, A. Weijts, J. C. van Zweeden, M. A.C. Abrahamse, C. v.d. Broeke, P. Brouwer, F. Hofman, J. Kolff, Marinusse. C. J. v.d. Pijl, A. Sohillemans, A. Schuurman, M. J- Vroonland, C. van Zwee den, M. A. Ie Clercq, J. Fondse, J. J. de Groote, C. J. Jansen, A. Petermeijer, A. P. Wanjon. Bevorderd naar de 2 klas: C. de Bree, J. M. de Bruyne, J. Ie Due, J.J. Eleveld, J. Fransen v.d. Putte, A. Koens, W. C. Nijsse, A. van Overbeeke, J. van Veenendaal, L. C. Villee, W M. Vinke, J. Visser, J. P. Wisse, P. Simons, A. T. Kuiper, J. Diesch, J. N. de Feijter, E de Groot, J. W. Hament, K. H. Jansen, A. de Lange, J. F. Leenhouts, H. Lous, L. W. Pietersz, J. Roelse, A. J. Sam- derse, C. A. Schotel, H. W. Hamelynck, D. den Decker. J. Jongepier, J. F. Bekenes, C. Blok, P. v.d. Est, E. J. Gelok, I. van Hane- ghem, J. C. Jobse, W. Jochems, J. A. Ka mermans, S. C. Klap, J. van Sluys, R. Stekkinger. Geslaagd voor het eindexamen afd. Bouw kunde: A. van Herwijnen, J. W. Jobse, M. P. Kaljouw, J. M. Mabecoone, I. M. Maes, J. de Rijke, R. Simons, C. Sleutel, A. P. Steketee, J. G. Stuut, J. de Visser, J. J. van Willigen. Geslaagd voor het eindeksamen afd. Werk tuigbouwkunde: A. Bronke, K. de Buck (met lof) P. Ie Clercq, J. B. Dankbaar, H. A. Dek ker, J. Gabrielse, H. J. Harinck, P. Loeke- meijer, P. v.d. Maden, H. Mastenbroek, J. Minderhoud, A. Rietbergen, A. J. Roose, P. J. Sonke, J. Verschuure. Geslaagd voor het diploma afdeling Bouw kunde: A. Brand, D. H. A. Goedbloed, G. J, la Grand. M. Rottier, J. P. Willemkens, L. G. Zwartsenburg. niet toereikend" aldus de Zevibel- voorzitter. Behalve de tegemoetkoming in reeds geleden schade zal ook belangrijk zijn hoe de regering zich voorstelt de ge volgen voor de visserij op te lossen als de Deltawerken voltooid zijn. De garnalenvisserij in Colijnsplaat zal dan weer moeten verhuizen. Waar komt een nieuwe haven? Zal er een omschakeling naar kustvisserij plaats hebben? Hoe zal die mogelijk gemaakt worden? Voor de oester- en mosselkwekerijen zullen zeer grote kosten voor verplaatsing en herinrichting ontstaan. Welke normen zullen hiervoor in de tegemoetkoming gehanteerd worden? Het zijn allemaal vragen, waarvan het antwoord naar het oordeel van de heer Lockefeer veelal zal afhangen van de maat, waarmee het belang van de visserij gemeten wordt. Beveiliging van zuid-west-Neder land, ontsluiting van dat gebied, re creatieve oogmerken worden met rui me maat gehonoreerd. Ons geduld wordt zwaar op de proef gesteld, zo luidde de slotconclusie van de Zevibel- voorzitter. Garnalen Vervolgens gaf dr. R. Boddeke, bioloog aan het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek te IJmuiden een uiteenzetting over de resultaten en practische toepassing van het garna- lenonderzoek. Uit zijn betoog bleek, dat een bescherming van de pufgar- nalen gewenst is, want daaruit komen de consumptiegarnalen voort. Overi gens betekent de afsluiting van de Oosterschelde ook een ramp voor de garnalen vissers. ïn dit bekken be vindt zich nl. een grote concentra tie van garnalen. Reden temeer om pufgarnalen te beschermen. Tenslotte hteld de commissaris der Koningin een korte toespraak. Hij was getroffen door het feit, dat 800.000 oes ters vernietigd moesten worden in het afgelopen jaar. Naar zijn mening is de distributie verre van ideaal. Hij kon het niet begrijpen, dat de Nederlandse consument zo weinig interesse toont voor het zeebanket. Op dat gebied moet er nog veel gebeuren. VLISSINGEN. De voorzit ter van Zevibel, burgemeester A. L. S. Lockefeer van Hulst, pleegt in zijn openingsrede aan het begin van de jaarlijkse ver gadering meestal enkele harde noten te kraken. Zo ook zater dagmorgen in het Concertge bouw te Vlissingen. Anderhalf jaar geleden heeft het Zevibel- bestuur aan de commissie ex artikel 8 verzocht de nieuwe vismijn te Colijnsplaat in éigen beheer te mogen nemen, zonder betaling van huur. Op dat ver zoek is nog steeds niet gerea geerd. In dit verband kwam burgemeester Lockefeer tot de volgende vraag: „Waarom moet de gemeente Kortgene in een jaar tijds ruim 32.000 gulden in casseren, terwille van de ge troffen vissers?" In de rond vraag bleek echter, dat de heer Lockefeer zijn redenering moest corrigeren. Hij vertelde toen, dat de gemeente Kortgene er als zodanig niets aan heeft en dat de gelden ook niet in de ge meentekas vloeien. Er is een apart fonds en de mijn moet ge ëxploiteerd worden, hetgeen ook geld kost" zo zei de Zevibel- voorzitter, „Maar dat doet ech ter niets af van het feit, dat het beheer in handen moet ko men van de vissers." De voor zitter van de vissersvereniging uit Arnemuiden, de heer M. Sie- reveld, haakte daar onmiddellijk op in met de vraag of de mo gelijkheid aanwezig is om in zicht te krijgen in het beheer van de vismijn. Dit is inder daad mogelijk, zo bleek uit het antwoord. En tot slot hielp de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot in krachtige bewoordigen een fa beltje uit de wereld. „Het is mij gebleken in Den Haag, dat de indruk bestaat, dat men be ter wordt van de heffing van vismijnrechten. Ik moet dit ten zeerste tegenspreken." MIDDELBURG, De officiële ontvangst van de Engelse gasten uit Folkestone, die deze week hun sportieve krachten zullen inzetten tegen de Middelburgse, zaterdagavond in de Burgerzaal van het Stadhuis droeg een stemmig karakter, waartoe de historische achter grond niet gering bijdroeg. Toen de Middelburgse burgemees ter, mr. J. Drijber, die was vergezeld van zijn echtgenote, werd ge volgd door de in vol ornaat geklede burgemeester van Folkestone was er ineens een plechtige stemming in de zaal. Councelor Captain Wilfred Lawrence was gekleed in een prachtige rode fluwelen mantel en droeg een zware gouden ambtsketting vierdubbel over borst en rug. Achter hem liep Town-sergeant van Folkestone W. Jenkins in een Oogverblindend livrei met een zware gouden scepter als teken van zijn waardigheid in zijn handen. VLISSINGEN. Volgens de TERNEUZEN. De heer R. E. Be ghijn, die veertig jaar secretaris is ge weest van de Handboogmaatschappij „De Wcsterschelde" heeft zaterdag morgen op het gemeentehuis een ko ninklijke onderscheiding In ontvangst mogen nemen. Burgemeester mr. H. Rijpstra speldde hem de zilveren me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst. In zijn toespraak zei de heer Rijpstra het van groot belang te achten dat de speciale sport van het boogschieten, die ook folkloristische waarde heeft, levend wordt gehouden De heer Beghijn noemde het boog schieten in zijn dankwoord de eerlijkste sport ter wereld. Hij hoopte nog vele jaren zijn krach ten aan de vereniging te kunnen geven. SINT 'aNNALAiND. De gemeente raad komt dinsdagmorgen om 10 uur in openbare vergadering bijeen. Voorge steld wordt onder meer de woning Oost straat 2 aan te kopen, de subsidie voor de stichting Zeeuws Studiefonds te ver hogen en grond in de Brugstraat te verkopen. Ook wordt voorgesteld op het gemeentelijk sportveld een kleedlokaal te bouwen waarvan de kosten worden geraamd op 10.000 gulden. Op de agen da prijkt ten slotte de reorganisatie van de centrale Dienst Noord-Zeeland. B. en W. stellen ivoor om met de gemeenten op Tholen en de gemeenten midden- Schouwen een beperkte Centrale Dienst te organiseren. MIDDELBURG. De Sport kroniek heeft vandaag de indeling gepubliceerd van de vierde klassen in het district Zuid (zaterdagvoet bal). In vergelijking met vorig jaar is er vrijwel geen verandering. Het aantal 4de klassers steeg met twee daar er geen degradatie plaats had. Als debutanten treden aan Middel burg (kampioen Zeeland) .en SVV uit Oosterhout (kampioen Bra bant). Voorts hebben Smerdiek uit St. Maartensdijk en Zwaluwse Boys uit Lage Zwaluwe van plaats ver wisseld en tot slot is in vergelij king met het voorgaande seizoen klas A omgevormd tot B en omge keerd. Voor het seizoen 1962-1963 luidt de indeling dan als volgt: Aalburg (Wijk en Aalburg)Good Luck (Raamsdonksveer)Krabben- dijke (Krabbendijke)RiUandia (Riiland-Bath)Roda Boys (Aalst heer C. L. Pronk uit Yerseke is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de oestercultuur zal verdwijnen als een uitgebluste kaarsvlam. Op de zaterdag gehouden jaarvergade ring van de Zevibel wees de heer Pronk nl. op het feit, dat door de afsluiting van de Grevelingen grote hoeveelheden zoet water de Oos terschelde binnenkomt. Hij achtte de kans aanwezig, dat door een langzame verzoeting van de Oos terschelde het sterftepercentage van de oesters groter wordt. Er is het afgelopen jaar een grotere •sterfte onder de oesters voorgekomen dan normaal het geval is. De heer Pronk wilde dat niet onmiddellijk op de rekening schrijven van het zoete wa ter. Hij zag er echter toch aanleiding in om op hat gewaar van de verzoeting te wijzen. „Ik ben nl. bevreesd, dat het met de oestercultuur eerder zal zijn afgelopen dan in 1978 als de Ooster- GOES. Tijdens de feestelijkheden rond om het veertig jarig bestaan van het Zeeuws Technisch Instituut te Goes werd zaterdagmiddag in de Prins van Oranje de uitslag bekend gemaakt van de examens 1962 voor het einddiploma van dit instituut. De volgende ,,'weg- en waterbouwers-in spé" za gen hun vierjarige studie aan dit instituut met succes bekroond, t.w.J J de Bert Vlis singen, C U Brand 's Heerenhoek, A P Bur geier Kruiningen, B P Blaeke St Anna ter Muiden, C Cornelder Rotterdam, G L D Ga- keer Tholen, J C van Houdt Scherpenisse, Iz v d Jagt Scherpenisse, A Karelse Goes, M C Kramer Kortgene, A C de Lijser Cadsand, J v d Meulen Vlissingen, Q W Murre Driewe gen, W I Nortier Poortvliet, C P de Rooy Souburg, H A F de Roover Ede (Z VI.), J. Spithout Vlissingen en M A Schuit Kortgene. De geslaagden ontvingen hun diploma uit handen van de Directeur van het Instituut, de heer W. H. J. v. d. Hooft. GOES. Voor de zaterdag in het „Schut tershof" gehouden examens voor het Mulo diploma A slaagden de dames G. van Mal- degem, Kortgene; H. Oggel, Axel; M. van Baal, Axel; J. Hamelink (m), Zaamslag en de heren A. Luijk, Colijnsplaat; Z. van Spil (m), Hans weert; (M. Verberk moes (m), Breskens!M. Verschelling (m), Breskens; J. Risseeuw (m), Oostburg; L. Bom, Re- nesse; Chr. Sdhraver, Zierikzee; P. van Lan- gevelde, Axel; L. de Kraker, Axel; D, de Graaff, Middelburg; P. Lems, Middelburg en <M. Goedbloed, Biggekerke. Er werden geen kandidaten afgewezen. De met (m) gemerkte personen slaagden tevens voor het middenstandsdiploma. Gld.)Smerdiek (St. Maartens dijk) Sprang (Sprang-Capelle) SSC (Vrijhoeve-Capelle)Sleeuwijk (Sleeuwijk)Wemeldinge (Wemel- dinge); Wijk (Wijk). 4de klas B. Arnemuiden (Arnemuiden) AZVV (Axel)Chrislandia (Heinin gen) Dinteioord (Dinteloord) MEVO (Zierikzee)Middelburg (Middelburg)Nieuwdorp (Nieuw dorp); Spui (Spui); SW (Ooster hout) Tern. Boys (Terneuzen) WN (Klundert)Zwal. Boys (Lage Zwaluwe). Het zal duidelijk zijn dat deze inde ling voor zowel de Zeeuwse als de Brabantse clubs weinig spectaculair en aantrekkelijk is aangezien men vorig seizoen ook reeds tegen elkaar speelde. Er is nu de gelukkige omstandigheid dat er voor de nummers één tot en met vijf in de eindrangschikking pro motie in het vooruitzicht wordt gesteld naar de te vormen derde klas Zuid. Promotierecht bezitten reeds Good Luck, Arnemuiden en Aalburg op grond van behaalde kampioenschappen in de laatste jaren. Deze teams moeten in de bovenste helft van de ranglijst eindigen om hun rechten te behouden. De competitie in het zaterdagvoetbal start op 1 september. KAMPERLAND. Zonder officieel en feestelijk vertoon zal op donderdag 26 juni de christelijke kleuterschool te Kamperland geopend worden. Het be- stuur wenst deze opening op zeer een- voUdige wijze te doen plaats vinden. Het zal alleen gebeuren door openstel ling van de school voor het publiek, des schelde dicht gaat. Ons kapitaal ligt in het water en daarom is de vraag: hoe kunnen we dit ondervangen? Het sterf tepercentage is weliswaar nog niet rampzalig, maar als dit gaat oplopen tot 30 a 40 dan wordt het funest voor de oesterbedrijven". zo merkte de heer Pronk op. De voorzitter van Zevibel, burge meester A. L. S. Lockefeer van Hulst verklaarde ook, dat de schade veel eer der komt dan op het moment van de afsluiting. Hij zegde toe, dat Zevibel spoedig contact zal opnemen met prof. dr. P. Korringa. Naar het oordeel van dr. A. C. Drink- waard uit Wemeldinge is er inderdaad iets meer zoet water in de Oosterschel de. Qp de mosselen heeft dat in geen geval invloed, misschien wel iets op de oesters. Maar er is bepaald nog geen reden om de rode vlag uit te hangen", zo zei hij. Veerse Meer Een ander probleem kwam in de rondvraag eveneens aan de orde: het vissen op het Veerse Meer. Er zit daar ontzaglijk veel vis, vooral veel paling. Is er een mogelijkheid, dat wij op het Veerse Meer mogen gaan vissen? zo vroeg een der aanwezige vissers. In zijn antwoord drukte voorzitter Locke feer zich voorzichtig uit. Hij zei: „Bij het Veerse Meer is er misschien te weinig rekening gehouden met de be roepsvisserij; wel is terdege gelet op de recreatie-visserij." Het bestuur heeft inmiddels een onderhoud gehad met mr. J. Thielen, inspecteur van de Domeinen te Goes. Deze zaak is echter nog in onderzoek. De vergadering had een vlot verloop. De aftredende bestuursleden, de heren J. H. Bal, A. Rammeloo en B. Schot, de penningmeester, burgemeester A. C. Willemsen uit Yerseke kon melding ma ken van een batig saldo van ruim 5090 gulden. Er is een apart fonds ge sticht voor de kosten van juridische en economische activiteiten in verband met de schadevergoeding door de Del tawerken. De drukbezochte vergadering werd o.m. bijgewoond door het lid van de Tweede Kamer en van Ged. Staten, J. M. A. C. van Dongen, door het ere lid, de heer L. P. van Oorschot en tal van vertegenwoordigers van andere visserij-organisaties. Na de vergadering stond op het programma een officiële ontvangst door het gemeentebestuur van Vlissingen en een koffiemaaltijd. KAPELLE In het tijdvak van 12 tot en met 18 juli heeft liet „Zeeuws Thuisfront Nieuw- Guinea" de volgende giften ont vangen: W. Banie, Oost en West- Souburg f 5; C. Lansen, Biezelin- ge 2; J. A. Dominicus, Zoute- lande f 5; J. C. Staal, Biezelinge f IQ; J. G. Eversdijk, Kapelle f 25; S. Blaas, Aagtekerke f 5; N.N. f 2.50; P.Jacobse, Zoute- lande f 5. Totaal f 59.50. De stand bedraagt thans: f 174.50. Giften voor bovengenoemd Thuisfront kunnen gestort wor den op postrekening 154617 t.n.v. Ntitsspaarbank te Kapelle, on der vermelding „Thuisfront". toekomst mochten continueren. Daarna overhandigde hij mr. Drijber een Folke- stone-das. erop wijzend dat hij zelf al vele jaren een das uit Middelburg droeg. Het officiële gedeelte van de ontvangst was daarna voorbij. Vele van de 120 Engelsen en hun Middelburgse sport vrienden bleven daarna nog enige uren bijeen om kennis te maken of oude banden weer aan te knopen. Programma Het programma voor vandaag is: om half twee wordt een bus tocht georganiseerd voor de En gelse gasten rond Walcheren, waarby o.m. een bezoek op het programma staat aan het Veerse Stadhuis en de Schotse Huizen. Om zeven uur 's avonds starten enige sportwedstrijden. In het zwembad het eerste deel van een zwemwedstrijd, op het sportter rein een voetbalontmoeting, op de markt een basketbalwedstrijd. Om half acht is er in „De Schakel" een tafeltenniswedstrijd. Nadat het Engelse burgemeesters- echtpaar en mevr. Drijber hadden plaatsgenomen richtte mr. Drijber het woord in het Engels tot de aanwezigen. Hij heette de gasten uit Engeland na mens hek gemeentebestuur hartelijk welkom. Hij vond het jammer dat Ne derlandse burgemeesters slechts een keten hebben die hen onderscheidt van andere mensen maar vond de Burger zaal genoeg compensatie voor een his torische achtergrond. De heer Drijber wees met enkele woorden nog op de moeilijkheden in de organisatie de afgelopen week en de commandowisseling in de adviescommis sie zelf. Hij was er echter zeker van dat ondanks deze moeilijkheden de Engelsen beslist niet terecht waren ge komen op een „Dutch party" ofwel een rotzooi, zoals de burgemeester het uit drukte. Mr. Drijber zag de ontmoeting tussen de twee steden in het teken van een grotere verbondenheid tussen Engeland en het continent. Verder wijdde hij uit over de oude glorie van Middelburg en hij hoopte dat iets hiervan deze week zou worden teruggevonden. De heer Drijber zei blij te zijn met de tegenwoordigheid van een Engelse verslaggever. „Het tekent de interesse in Folkestone voor Middelburg en in het algemeen de internationale belangstel- KRABBENDIJKE. Een technisch beter spelend oud-Zeeuws voetbalelftal heeft zaterdag in Krabbendijke met 2—4 verloren van de club van die naam. De tricolores speelden sneller en waren daardoor bij machte het gemis aan vol doende technische kwaliteiten te com penseren. Na twaalf minuten miste de nu in Vlaardmgen wonende oud-De Zeeuwen speler Huibregtse, van welke situatie Gommert Traas handig gebruik maakte (1—0). Ondanks een grote veldmeerder- heid duurde het tot tien minuten voor de rust vooraleer Jampie v. d. Sluys gelijk kon maken. Na de hervatting is het oud-Zeeuws elftal overwegend ster ker geweest, imaar door het met succes opzetten van de buitenspelval hield Krabbendijke stand. In de laatste minu ten behaalde het zelfs nog de overwin ning door een doelpunt van Traas (2—1). De burgemeester van Folkestone, Councillor Captain Wilfred Lawrence, was met zijn echtgenote zaterdagavond de belangrijkste gast in de Burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Van r.n.l. Councillor Lawrence, mrs. Law rence en mevr. Drijber, echtgenote van de Middelburgse burgemeester. Achter de councillor, de town-ser- geant van Folkestone (een soort ge meentebode), de heer W. Jenkins. ling van deze stad." Voordat de Middel burgse burgemeester de sportweek voor geopend verklaarde bracht hij dank aan de Nederlandse gastheren die het pro bleem der huisvesting van de Engelse sportlieden ter elfder ure hadden gehol pen op te lossen. Ook bracht hij dank aan de commissie die op de valreep enorm veel werk had moeten verrichten omdat de adviescommissie onder de be kende droevige omstandigheden had moeten wegvallen. Plaquette Councillor Lawrence zei onder de indruk te zijn van de ontvangst in Middelburg, die hij tot nu toe de mooi ste had gevonden. Hij bracht dank aan de Middelburgse burgerij voor de gastvrije opname van zijn stadgenoten. Hij zei voorts voor het eerst een be zoek te hebben gebracht aan Neder land en bijzonder onder de indruk te zijn. Namens het bestuur van Folke stone overhandigde hij mr. Drijber een plaquette van het wapen van Fol kestone. Nadat ook de viee-voorzitter van de adviescommissie, de heer R. van Roo, een kort woord had gesproken, herin nerde de leider van het Engelse gezel schap, alderman A. J. S. Clarke, eraan da;t hij zes a zeven maal in Middelburg was geweest. Hij sprak de hoop uit dat deze ontmoetingen, die Folkestone zo dierbaar waren geworden, zich in de De collecte voor de blindenhulp „De Fakkels bijeen" heeft te St. Maartens dijk 147 gulden opgebracht. Door notaris A. A. Moggré te Mid delburg werd in het openbaar ver kocht: Het café „de Koophandel" met woning, schuur en tuin aan de Dorps- dijk 1 te Vrouwenpolder groot 3 aren 15 centiaren. Gekocht door de heer W. Du- vekot Wzn. Jr. te Vrouwenpolder voor 10.650. Voor het diploma A.V.V. deel I (Algemene Vrouwelijke Vorming) slaagde te Breda Janny van Putte uit St. Annaland. 's-HEER ARENDSKERKE. De volgen de leerlingen van de Chr. landbomvhuishoud- school zijn bevorderd van le klas naar 2e klas primaire opleiding: Marietje van Bo ven, Nieuwdorp; Addie Dommisse, Nieuw dorp; Joke den Engelsman, Nieuwdorp; Joke van der Guchte, Lewedorp; Lenie van Kloos ter, Lewedorp; Corrie de Kok, Nieuwdorp; Rachel Markusse (voor praktisch gedeelte) 's-Heer Arendskerke; Marrie Moerdijk, Nieuwdorp; Rietje Saam an, Lewedorp; Elsje Schoolmeester, Nieuwdorp; Maaike Schrier, Nieuwdorp; Lucie Smit, Nieuwdorp; Nellie de Vroe, Nieuwdorp; Jo Welleman, Nieuw dorp; Corrie Wiskerke, Nieuwdorp; Hannie Wiskerke, Nieuwdorp; Prien Wiskerke, Nieuw dorp; Addie Bekker, Heinkenszand; Tinie Bosman, Nisse; Nellie de Bue, Borssele; Corrie van Damme, Heinkenszand; Cobi Dekker, "Wolfaartsdijk; Corrie Hannewijk, Le wedorp; Dineke Hoogesteger, 's-Heer Hen drikskinderen; Jozien Hoogstrate, Heinkens zand; Joke Koeman, Wolfaartsdijk; Anja Maas, Wolfaartsdijk; Addie Polderman, 's-Heer Abtskerke; Ina Proost, 's-Heer Hen drikskinderen; Rita Proost, 's-Heer Hendriks- kinderen; Heieen Ruster, Borssele; Lenie Ruster, Borssele; Corrie van Westen, Bors* sele; Annelies Westdijk, 's-Heer Hendriks kinderen; Rolie Weyer. Wolfaartsdijk; At- tie Krijnsen, Wolfaartsdijk; Connie Karman, Wolfaartsdijk. AAGTEKERKE. Honderden men sen zijn zaterdag getuige geweest van de tweede klas ringrijderij die in Aag tekerke werd gehouden. Vooral bij de badgasten bleek het spel in de smaak te vallen. In totaal leverden 51 rijders in hun witte kledij slag. De prijsuitreiking geschiedde door wethouder P. de Visser Czn, die de eer ste prijs ikon overhandigen aan het drie tal van Veere dat met 53 ringen de overwinning behaalde. De .belangrijkste prijswinnaars bij de groepen waren: Eerste prijs Veere met 53 ringen Tweede prijs Middelburg met 49 ringen. Derde prijs Aagtekerke met 48 ringen. Bij het persoonlijk kampioenschap kwam Aagtekerke nog beter voor de dag. Met 22 ringen ging de eerste prijs naar S. de Visser. 'Hij kreeg de wissel beker van de Coöp. Ver. Eiland Wal cheren en de beker geschonken door drie raadsleden van Aagtekerke, de he ren P. de Visser, L. Maljers en Jac. Moene. De reserve-kampioen en tweede prijswinnaar werd de heer J. Brasser van yeere met 21 ringen. Hij kreeg de medaille van de burgemeester van Aag tekerke. De derde prijs was tenslotte voor D. Willemse met 20 ringen. De meeste volgringen werden gesto ken door D. Willemsen (11 stuks), die hiermee de medaille van het Zeeutvsch Dagblad won. Extra prijzen waren er voor de 200ste, 225ste, 250ste en 300ste ring. Voor elke gestoken ring telden de ringrijders vijf centen neer voor de ac tie „Sport steunt Zonneveld". XOUDEKERKE. Voor de tentamens, die toegang geven tot het voorbereidende gedeel te van het Staatsexamen voor heilgymnastiek en massage zijn geslaagd: de damens N. Boone te Middelburg; T. de Jong te Oost- souburg; L. Mindefhoud te Vrouwenpolder- T. Nijsten te Terneuzen; M. Scheele te Wis- senkerke; Sj. Soeting te Middelburg; J. Tim- mer te Cadzand en C. Vos te Middelburg; de W. v.d. Branden te St. Jansteen; H. d Hon-dt te Hulst; R. Smet te Nieuw-Namen; 5' v-d. Veeken te Stoppeldijk en H. de Witte te De Khnge, H. Jan se te Nw. en St. Joos- land. Naar het derde studiejaar zijn bevorderd: de dames S. de Kam te Oostkapelle: M. C. L van Kleunen te Goes; K. Lindenberg te Wol- enTd£ heren A- Ph- Gilbert te Middelburg, J. Baas te Nw. en St. Joosland en J. Keukelaar te Wi'helminadorp. Het nieuwe studiejaar wordt geopend op 5 sep tember in de aula van Ter Poorte te Koude- kerke met een openbare les over ..Enige as pecten van de menselijke beweging". Aan vang drie uur. - Ned. onder De afdeling Oostdijk van de Chr. Vrouwenbond vergaderde vuUCi Leiding van imevr. Minnaard-Gaanderse. Ds. J Koolstra uit Kruiningen sprak ov«r het onderwerp „Onze kerkgang". Geslaagd voor het diploma „Gezel rin2i?f^eiV' de heren: P. J. van Belzen te Middelburg. G. P. Pouwer te Sou burg, Ch. Roose te Koudekerke, J. Wis- JJ-if fr- Laurens. J. A. Walraven te Middelburg. Allen leerlingen van de avondschool voor Technisch Onderwijs m Middelburg. ~Z Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn er dit sei2oen in ons land meer uien gezaaid dan het vorig jaar. Het totale areaal bedraagt dit jaar 5206 ha tegen het vorig jaar 4438 ha. Zuid-Hol land rs het belangrijkste produktiege- bied met m totaal 2054 ha., direct ge volgd door Zeeland met 1855 ha. Het vong jaar waren er in Zeeland 152) ha. zaaiuien. Kru isbessenplu k geëindigd KAPELLE. De aanvoer van groe ne kruisbessen is voor dit seizoen weer voorbij. Volgens een mededeling van de direktie van de veiling Kapelle bedroeg de aanvoer van groene kruisbessen bij deze veiling in het afgelopen sei- 97.633 kg. tegen het vorig ja-ar 91.747 kg. De gemiddelde prijs was dit jaar 70.62 per 100 kg. en het vorig jaar 74,20. MARKTBERICHT BERGEN OP ZOOM. Groente en fruit- yexlmg 21 juli. Aardbeien Senga I 1.25, II L2o. Talisman 1.15—1.18, Jucunda 99—1.03, R Gauntlet 88, afwijkend 52, Rode bessen 66, Zwarte bessen I 1.84, II 1.71, Frambo- zen 93. avonds van zeven tot negen uur. (Ingezonden mededeling) IJZENDIJKE. In een woning aan de Koninginnestraat deed zich gisteren een zware ontploffing voor in de kelder keuken. De oorzaak hiervan is vermoe delijk een slecht sluitende butagasfies. Toen de bewoonster van het pand, me vrouw Hoek, het gasstel wilde aanste ken, volgde zo'n hevige ontploffing dat men later h: de tuin de treden van de trap terugvond. Het woonhuis werd ge heel ontzet. Men moest de schoorsteen van het dak halen omdat die een gevaar opleverde voor de voorbijgangers. De onfortuinli'ke bewoonster moest met zware brandwonden in het zieken huis te Oostburg worden opgenomen. verwarming - rolhoes - binnen- en buitenspiegel - lichtsignaalschakelaar - 2 kleerhaakjes - 3 asbakjes - sponsrubber kussens - slaapbanken etc. behoren tot de standaard uitrusting. f 5250,geheel compleet Octavia Combi*6475,- 1202 Combi f 6975,- Feljpia Sportcabriolet 8250,- H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717)-2010* DEALERS: Garage I. J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstrdat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 Gar. J. JOOSSE ZN., Rijksweg 24G, Nieuw- en St. Joosland, tel. 318 Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4