Heineken NU KAN HET NOG Motie maatregelen inzake ambtenarensalarissen Voormalig gemeentehuis in Noordgouwe wordt verkocht Uit de kerken Babyhuis „Marjo" Eet (ieowi sia met Haas azijn! Zomerfeest]e in de tuin? Heineken erbij! Hei- neken maakt het feestje zo- merser, en de tuin romanti scher. Trouwens: altijd en overal is Heineken welkom. De plassen op? Neem zonnig Heineken aan boord. Heer lijk luieren op terras? Houd Heineken onder handbereik] Heer des huizes eens verras sen? Serveer een goud-glas Heineken. Drink heerlijk, hel der Heineken - de dronk voor alle vier seizoenen. Heineken... het nobelste bier van de grootste brouwer! Pag. 8 BABYHUIS„MARJO" mBm „Der Boede" in Koudekerke Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland" Hdds' Azijn metblauwe(M) HAAS AZIJN BOOD AZIJN ^TT Voorstellen raad Brouwershaven Veel materiële schade Muziek-examens Route-wijziging in ronde M. Zeeland Bromfietser frontaal tegen personenauto Tilanus commandeur Nederlandse leeuw bijb evordering Ned. Herv. kerk Geref. kerken Chr. Geref. kerk Verhoging van rioolbelasting Westerschouwen uit centrale dienst RAAD TERNEUZEN Voorstel afvalwater leiding aangenomen Vrijdag 20 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD 12 LUIERS van een goede kwali teit voor 25 cent per stuk bij aankoop van elke 100.- aan artikelen voor uw baby-uitzet. Winkelcentrum Lange Delft Middelburg K '«SS Haas natuur, azijn valt in uw smaak en is in uw lijn. Sla is gezond en houdt u slank, maar sla is pas echt lekker met die heerlijke, zacht-zure Haas natuurazijn. Sla en Haas: de lekkerste com binatie. En ook voor slaatjes Haas Azijn straks is het misschien te laat om je aan te melden voor de kursus ziekenverzongster. Na 2 leerjaren kun je het diploma behalen en dan heb je vele toekomstmogelijkheden in verpleeghuizen voor langdurig zieken, die overal in het land verrijzen. Je gaat direkt een salaris verdienen van 167. bruto per maand vrije kost. inwoning en be- wassing en elk jaar komt er wat bij. Je moet 17 jaar oud zijn en volledig lager onderwijs gehad hebben. Algemeen vormend onderwijs wordt ook op de kursus gegeven. Ook is het prettig wer ken bij ons en daarom moet je maar eens gaan praten met de direktrice van of op het kantoor van de DAM 73 te MIDDELBURG r> mm de beste, die ik ken. Lees ook in Uiv vakantie PM-maandblad voor mannen BROUWERSHAVEN. De ge meenteraad van Brouwershaven heeft een voorstel van B. en W. bereikt om het voormalige ge meentehuis te Noordigouwe te- verkopen door middel van open bare inschrijving. Het gebouw komt per 1 januari 1963 vrij. De gemeenteraad komt dinsdag 24 juli, des middags om half drie, in openbare vergadering om on dermeer over dit voorstel te be slissen. Aanvankelijk waren er plannen om het gemeentehuis te verhouwen tot woonhuis. De Centrale Dienst ontwierp een plan, waarvan de uitvoering een be drag zou vergen van 12.200. Dit plan werd voor nader beraad teruggenomen, waarna een nieuw plan werd ontwor pen. De realisering van dit laatste plan zou een uitgaaf vergen van 19.500. Het plan voldoet volgens B. en W. niet aan de te stellen eisen, aangezien de slaap kamers erg klein blijven. Bovendien zou ook een zeer hoge huur gevraagd moe ten worden om tot een sluitende exploi tatie te kunnen komen. Gezien de kwaliteit van het huidige gebouw, alsmede het weinig aantrekke lijke van de woning, zijn B. en W. thans TERNEUZEN. Op de rijksweg vond donderdagochtend een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, toen I. W. A. uit Terneuzen een geparkeerde wa gen passeerde en daarbij de tegemoet komende bestelauto van A. A. G. W. uit Breda niet opmerkte. Beide wagens vlogen tegen de betonrand langs het kanaal en werden zwaar beschadigd. P. S. L. uit Terneuzen, die op het kruispunt Leeuwenlaan-Axelsestraat met zijn motorcarrier stond te wachten tot hij de Axelsestraat op kon draaien, reed achteruit, omdat enkele mensen wilden oversteken. Hij lette daarbij niet op het achter hem staande ver keer en reed tegen een Belgische per sonenauto op, die aan de voorzijde licht werd beschadigd. van oordeel, dat het aanbeveling ver dient om tot verkoop over te gaan. Daarom wordt voorgesteld het voorma lige gemeentehuis te verkopen. i Centrale Dienst Een ander voorstel luidt om per 1 augustus 1963 uit de Centrale Dienst Noord-Zeeland te treden. Hoewel een eigen dienst iets duurder zal zijn, menen worden geacht om uit de Centrale Dienst te treden. Verder vermeldt de agenda voorstel len: verlenen van een krediet voor de verbetering van twee woningwetwonin gen in Brouwershaven, eervol ontslag aan de heer M. J. Wisse als onderwijzer aan de o.l.-school te Zonnemaire in ver band met zijn vertrek en aanstelling in vaste dienst van de gemeentewerkman J. Kiesenberg. B. en W. toch, dat het voor de gemeente Brouwershaven aantrekkelijk moet GOES. Voor de Vlaamse Jury voor mu ziek te Gent slaagden de volgende leerlingen, in de volgende graden: Voor de Voorbereidende Graad: Met onder scheiding: Jan Leendert Minnaar, te Kruinin- gen met 81 punten; Alex Minnaar, te Krui ningen met 80 punten. Voor de Lagere Graad: Thoke van Doorn te Krabbendijke, met Grote onderscheiding 90 punten; Johan Bickelmeyer te Goes, met 86 punten en onderscheiding; Corry Mossel man te Goes, met 84 punten en onderschei ding; Jeannet Dees te Waarde, met 83 punten en onderscheiding; Anita Timmerman te Kloe- tinge, met 81 punten en onderscheiding; Mi- neke de Regt te Wissenkerke, met 80 punten en onderscheiding; Anetta van der Endt te Krabbendijke, met 81 punten en onderschei ding; Ada van der Endt te Krabbendijke, met 80 punten en onderscheiding. Voor de Middelbare Graad: Mejuffrouw Koos Snoep te Goes, met Grote onderschei ding en 92 punten; mejuffrouw Addie v. der Weele te Kloetinge met 87 punten en onder scheiding; mejuffrouw Dinïe v. der Weele te Kloetinge met 81 punten en onderscheiding; mejuffrouw Janneke Boon te Goes met 89 pun ten en onderscheiding. Bovenstaande personen zijn allen leerlingen van de heer W. L». Harthoorn te Goes. Aan de heer J. Mannaert te Hulst is eervol ontslag verleend als muziekle raar van de Axelse vereniging Thalia Tremola". In zijn plaats is 'benoemd de heer G. de Wijn te Sluiskil. MIDDELBURG. Tengevolge van wegomleggingen hebben de organisato ren van de internationale ronde van Midden-Zeeland hier en daar een wijzi ging in de route moeten aanbrengen. Om te beginnen in Koudekerke, waar de renners niet door de in slechte staat ver kerende Tramstraat zullen rijden, maar nu door de Middelburgse straat om van uit Vlissingen op het Dorpsplein te kun nen komen. In tegenstelling tot eerder elders ge publiceerde berichten zal in Kamperland de normale route worden aangehouden. In de gemeente Wemeldinge daarentegen is de route ingrijpend gewijzigd. Men rijdt nu komende van de Zeedijk van Kattendijke via de Nieuwendijk recht streeks naar de westelijke Kanaalweg. Deze weg blijft men volgen tot aan de Postbrug en dan verder over de Post weg naar Kapelle. In Souburg rijden de coureurs komen de van de oude Vlissingse weg niet recht streeks over het Oranjeplein, maar bui gen af naar de Nagelenburgsingel en dan via de Irenestraat, de Ritthemse- straat naar de Paspoortstraat. Premiesprints In de ronde zijn 21 premie-sprints op genomen. Deze worden verreden in: 's-Heer Arendskerke (Dorpsstraat), Hein- kenszand (Clara's pad), 's-Gravenpolder (Bosseweide), Kwadendamme (A. de Ko ningstraat), Ovezande (Hoofdstraat), 's-Heerenhoek (Molendijk), Lewedorp (Oude Rijksweg), Nieuwdorp (Haven weg), Nieuwland (Veerdam), Souburg (Vlissingsestraat), Vlissingen (Paul Kru- gerstraat), Zoutelande (Dorpsstraat), Westkapelle (Zuidstraat), Domburg (Markt), Oostkapelle (Dorpsstraat), Co- lijnsplaat (Voorstraat), Kats (Noordlan- geweg), Wilhelminadorp (Kerkweg). GOES. De bromfietser De V. uit Kapelle is gisteravond omstreeks acht uur frontaal tegen een personenauto, be stuurd door mej. Th. van S. uit Goes, ge botst. Met een flinke smak kwam de bromfietser op het trottoir terecht. Dr. C. Griep verleende eerste hulp. De V. heeft vermoedelijk een hesen schudding opgelopen. Het ongeluk ge beurde op de hoek Scheldestraat-Naere- bout. De bromfietser, komend uit de richting Willem Baerendstraat, verleen de geen voorrang aan de van rechts ko mende personenauto. ZEIST, 19 juli. Dr. H. W. Tflanus, 40 jaar Kamerlid, is gisteren op de zomerconferentie van de C.H.U. een grootse hulde bereid. De minister van binnenlandse zaken, mr. E. H. Toxopeus, schetste dr. Tilanus als een evenwichtig politicus met een groot Godsvertrouwen. Hij achtte het een grote eer de heer Tilanus mee te delen dat deze was on-, derscheiden met het Commandeurschap in de orde van de Nederlandse Leeuw bfj bevordering. Namens het presidium van de Tweede Kamer voerde de heer J. Bommer het woord. Hij noemde de heer Tilanus de belichaming van de hoge beginselen van de Unie. De heer Tilanus heeft de poli tiek bij het volk in aanzien doen stijgen, aldus de heer Bommer. In zijn dank woord zei de jubilaris dat Christelijk Historisch denken niet is opgelegd, maar in de mens ligt. Beroepen te Arnemuiden en Eemnes- buiten: S. Veldjesgraaf, kand. te Ede; te St. Annaland J. C. Stelwagen te Woudenberg. Bedankt voor Hoorn: D. J. Miedema te Dokkum. Benoemd tot leraar godsdienstonderwijs o.l. scholen Wageningen: ds. W. J. Gunning te Callantsoog. Beroepen: te Leeuwarden-W.: L. H. Kwast te Andijk. Examens classis Am sterdam: geëxamineerd en beroepbaar verklaard zijn: H. J. Ykema, kand. te Amsterdam-Zuid en F. Vennema, kand. te Marrum. Beroepen te Franeker en te Wer kendam: G. Leendertse, kand. te Haar lem. De lijst van geslaagden van de technische school te Bergen op Zoom verdient een aanvulling. Voor het diplo ma timmeren 3b slaagde ook Dick van de Velde uit Tholen. Raad Kruiningen KRUININGEN. De gemeenteraad van Kruiningen komt vanavond bijeen. Punten van behandeling zijn: begro ting van de keuringsdienst van slacht dieren en van vlees voor 1963; wijziging van de verordening op de heffing van rioolbelasting. Voorgesteld wordt de ri oolbelasting te verhogen van 14 pet. op 26 pet., van de belastbare opbrengst voor de gebouwde eigendommen, met een minimum van 5 en een maximum van 50 per perceel per jaar. Tot nog toe werd alleen rioolbelasting geheven van de percelen, gelegen in de dorps kernen Kruiningen, Oostdijk en Hans- weert-Oost. Nu met de uitvoering van de rioleringswerken te Hansweer-West is begonnen, zal ingaande 1963 ook van de daar gelegen gebouwde eigendom men rioolbeiasting worden geheven. In verband daarmede is ook verhoging van deze belasting noodzakelijk. De woningbouwvereniging te Kruinin gen heeft het plan 8 premiewoningen te bouwen in het Eindje de Rondrte. B. en W. stellen daarom voor een perceel bouwgrond aan de vereniging te verko pen. Bovendien zal de gemeente rente en aflossing garanderen van een geld lening, die de woningbouwvereniging met de Coöperatieve Boerenleenbank gaat sluiten. Deze geldlening zal 109.000 groot zijn, en de rente zal 4,25 pet. be dragen. Voor de benoeming van een onderwij zer aan de openbare ulo-school in de vacature van de heer M. Schrijver wordt voorgedragen de heer R. G. Meester te Amsterdam. HAAMSTEDE. De gemeenteraad van Westerschouwen heeft in de ver gadering van gisteravond met algeme ne stemmen besloten met ingang van 1 augustus 1963 uit de centrale dienst te treden. Dit omdat naar zijn mening niet voldoende aandacht aan de west hoek van Schouwen is besteed. In de rondvraag werd meegedeeld, dat er wat de bouw van de gerefor meerde kerk betreft een kink in de kabel is gekomen. De R.T.M. heeft be zwaren omdat de kerk vlak in de buurt van het R.T.M.-hotel zou komen op grond die niet in het uitbreidings plan is gelegen. TERNEUZEN. In de gisteravond gehouden raadsvergadering diende de raad een motie in inzake het voor I el van B. en W. tot het nemen van sala rismaatregelen per 1 januari 1962 inge volge een circulaire van de minister van binnenlandse zaken houdende het advies aan de gemeentebesturen tot het nemen van soortgelijke salarisvoor zieningen als voor het rijkspersoneel zijn genomen. Tegen deze circulaire 'Is veel kritiek geuit. Ook B. en W. van Teneuzen achten de maatregelen in de voorgestelde uitwerking, dit is een ge differentieerde salarisverhoging voor de onderscheiden functies, volstrekt on juist. Nochtans is het college van me ning dat aan aansluiting bij de rijkssa larismaatregelen niet valt te ontkomen. De commissie van georganiseerd over leg komt, met erkenning van de tegen het door de centrale overheid gevoer de loonbeleid, tot de conclusie dat mo menteel niet anders kan worden gedaan dan de ministeriële adviezen op te vol gen. De raad is in haar motie van me ning dat dit voorstel de lagere en mid delbare ambtenaren onrecht doet om hun salaris mét een lager percentage te verbogen dan dat der hogere ambte naren en dat de verantwoordelijkheid hiervoor ligt bij de bevoegde instanties op rijksniveau. Verder is de raad ech ter van mening dat met afwijzing van het voorstel noch de ambtenaren van Terneuzen, noch de gemeente zelf is gediend. Men besluit dan ook het voor stel te aanvaarden en draagt het colle ge van B. -en W. op zich tot de minis ter van binnenlandse zaken te wenden met het dringend verzoek het overleg met de ambtenareneentrales te openen en daarin alsnog voorstellen tot verbe tering van de salarissen van de lagere en middelbare ambtenaren te doen. Bij de ingekomen stukken was het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsverslag tot vast stelling van het uitbreidingsplan Sluis kil en een brief van B. en W. van Aardenburg, waarin, onder toezending van een door de raad van die gemeeV tot de wet op de vervreemding van landbouwgronden, verzocht wordt aan deze motie adhesie te betuigen. Met vijftien tegen twee stemmen werd in de vacature van de heer S. W. Henry als lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onder wijs benoemd drs. P. A. Neetesom uit Sas van Gent. Over het voorstel tot onteigening van gronden gelegen in het uitbreidingsplan in hoofdzaak Oostelijke Kanaaloever" werd niet gestemd, omdat verschillen de raadsleden het wenselijk achtten hiervan eerst de schattingsrapporten te bestuderen. Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen het voorstel tot verkoop van een perceel industrieterrein aan de N.V. Rubberfabriek Hollandia te Velzen. 'Deze fabriek heeft besloten een gedeelte van de produktie over te brengen naar Terneuzen, waartoe de nieuwe N.V. Rubberfabriek Holland te Terneuzen zal worden opgericht. Ge produceerd zullen worden rubberartike len voor de huishouding en de zieken huizen. In de aanvang zal werk wor den geboden aan dertig tot veertig per soneelsleden. Ook het voorstel inzake het plan en financieringsopzet voor aanleg van een afvalwaterleiding werden na einge dis cussie aangenomen, alsmede het voor stel tot deelneming in de gemeenschap pelijke regeling schoolartsendienst in Zeeuws Vlaanderen (over deze zaken plaatsen wij reeds uitgebreide artike len). Verder besloot de Raad aan de Stich ting Terneuzense Muziekschool voor het jaar 1962 een krediet in rekeningcourant te openen van maximaal twintigduizend gulden. Verder zal het bedrag van jaar tot jaar worden vastgesteld. Tijdens de rondvraag kwam de heer P. J. Huybregt (P.v.d.A.) terug op een eerder gedaan verzoek om de A.O.W.- verhoging niet te korten op de gemeen telijke ondersteuning. B. en W. ver klaarden dat dit niet is gebeurd. Het college zegde ook toe om de mogelijk heid tot uitbreiding van de gemeentepd- litie m verband met de kanaalwerken sn de daarbij komende verkeersmoeilijkhe den, te onderzoeken, dit in verband me| een opmerking van de heer Huybregt.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 8