VOOR ONSi IS ER i GEEN AANDACHT sk WITTE" JAZZ OM TE HOREN EN TE ZIEN Oostelijk Nederland - boos op Bussum - haalt bijna gretig Duitse televisie voor „eigen programma's" naar voren KAPPIE EN DE WATERZUIL Doodsbang voor een vliegtocht Woensdag 18 juli 1962 ZEEUW SCH DAGBLAD Pag. 2 55 naai aan belangstelling begint in te boe. ihe temperance seven laten zich inblikken f televisie j ["radio i Ochtend televisie Zeep voor jonge vluchtelingen 0ERM Johnny Hart A ....dCJji TjI WEDVLUCHTEN 1 Ml Reportagewagen van de N.T.8. niet genoeg ARNHEM. Langs onze gehele oostelijke grens, maar vooral in de Gelderse Achterhoek, groeit de verontwaardiging over de geringe belangstelling van de Nederlandse televisie voor dit deel van het land als gras in een natte zomer. Al jaren lang wordt hier van alle kanten gehamerd op het thema van de oprukkende Duitse invloed via de kijkkast. De Duitse regionale televisieprogramma's worden meer en meer ook op de Nederlandse afnemer gericht. Nederlanders die zich van hun ver antwoordelijkheid jegens de eigen cul tuur bewust zijn hebben jarenlang, veelal tevergeefs, getracht de eigen te levisie naar deze streken te halen. Zij leggen het bijltje er nu bij neer. Als er hier wat te doen is dat geschikt lijkt voor de televisie, worden nu in de eer ste plaats de Duitsers uitgenodigd. „De Nederlandse televisie komt toch niet," zo wordt er dan gezegd. Het gevolg is dat zelfs het Nederlandse televisiejour. link, zitting hadden de voorzitters van de adviesraden van de Regionale (ra dio) omroepen Noord en Zuid, heeft rapport uitgebracht over deze kwestie. Wanneer de studie vruchten zal af werpen is niet bekend; als zij al vruch ten zal afwerpen die voor de „vergeten" gebieden in ons land eetbaar zullen zijn. Dat alles neemt niet weg dat een niet onaanzienlijk deel van de Neder landse kijkers zich nagenoeg uitsluitend richt op de Duitse televisie en de bedrij vigheid in het Gooi overlaat aan de belangstelling van de bewoners van de randstad Holland, voor wie zo menen deze kijkers het leeuwedeel van de vaderlandse televisieprogramma's be stemd schijnt te zijn. Ds. J. A. van Nleuwenhuyzcn kostbare zaak uat zeiis net iNeaenanuse televisie] our- rTYi 1_ 1 l 1 ten. Een paar voorbeelden? 1 ZELFDE AVOND De opening van de Nijmeegse schouw burg verscheen indertijd eerder op de Duitse dan op de Nederlandse scher men. Een Duitse filmploeg maakte kortgeleden opnamen van de werkwijze der coöperatieve verenigingen en in stellingen in Borculo en omgeving. Toen de teruggave van Elten aan Duits land in principe vaststond waren men sen van het regionale programma uit Keulen nog dezelfde avond in Elten en hielden er enige vraaggesprekken, o.a. met inderhaast opgetrommelde Neder landse journalisten, die, onvoorbereid, slechts stuntelig het Nederlandse stand punt konden verdedigen. Een Nederlandse importeur van was machines, die via de Duitse reclame uitzendingen worden aangeprezen, ziet zijn omzet in het oosten van ons land met sprongen vooruit gaan. Het doch tertje van een journalist in de Achter hoek ging voor moederdag een presen tje kopen in een parfumeriezaak. De verkoopster liet het meisje, een jaar of tien oud, verschillende flesjes lekker ruikend en mooi verpakt spul zien. Op eens zei het kind: „Geef mij maar Sie- benundvierzigelf'. Het is een produkt dat bijna dagelijks via de Duitse recla metelevisie wordt aanbevolen. 55 „ZO VEEL...." Na heel veel moeite was het een an dere journalist in deze streek gelukt de Nederlandse televisie te interesse ren voor een bepaald streekprobleem. Na de opnamen bleef de ploeg in de woning van de journalist nog wat na praten. Een van de televisiemensen vroeg om het Duitse programma eens aan te zetten. Hij had er al zoveel over géhoord dat hij nu wel eens met eigen ogen wilde zien wat onze oosterburen er van te recht brachten. Er was die avond een amusementsprogramma dat nogal mid delmatig was, waarvan er dertien in een dozijn gaan. De Nederlander was er echter zo van onder de indruk, dat hij onmiddellijk met Hamburg telefo neerde en definitieve afspraken maakte voor de aankoop van dit programma. „NAVEL" De rubrieksohrijver van een te Zut- phen verschijnend weekblad schreef: „De mensen van de Nederlandse tele visie hebben geen belangstelling voor ons doen en laten. Hun aardrijkskundige kennis reikt nauwelijks verder dan het Gooi en Amsterdam; een streek, die zij schijnen te beschouwen als de navel van de wereld. Er worden dure cameraploegen per vliegtuig gezonden naar verschillende delen van de wereld om er filmpjes te maken, die men heel wat goedkoper in het buitenland had kunnen kopen. Een reis naar het oosten van het eigen land wordt echter niet gemaakt. Wij worden vergeten behalve als het om het innen van de kijkgelden gaat. Het ontstellend gebrek aan intelligentie dat uit talrijke programma's naar vo ren komt, wordt bijzonder duidelijk ge demonstreerd door het volslagen ge brek aan belangstelling voor het deel van Nederland dat buiten de randstad Holland ligt. De miljoenenplannen voor de verbetering van onze streek interes seren de televisiemensen niet Zij wil len ons wel op het beeldscherm verto nen, maar dan alleen als wij op klom pen boerendansen vertonen. Zij zijn desnoods bereid onze achterlijkheid te laten zien als zij die kunnen ontdekken. Aan het grote nieuws wensen zij geen aandacht te besteden." Aldus deze kroniekschrijver, wiens nogal bittere woorden hier bijzonder veel instemming hebben gevonden. BEPERKT Enige tijd geleden werd de televisie directeur van de V.P.R.O., ds. J. van Nieuwenhuyzen, op een vergadering van plattelandsvrouwen te Winterswijk geïnterpelleerd over die geringe be langstelling van de Nederlandse tele visie voor dit deel van ons land. In zijn antwoord gaf ds. Van Nieu wenhuyzen te kennen dat de voornaam ste reden van de geconcentreerdheid op de randstad Holland gelegen was in de beperkte capaciteit van het reportage- wagenpark. Voor een reportage in het noorden, oosten of zuiden van Neder land is een reportage-eenheid de ge hele dag in touw. Voor de reportageploegen is een nauwsluitend schema opgesteld, waarin natuurlijk ook zaken als het onderhoud van de kostbare installaties en van de auto's zelf is opgenomen. Zo ruim zit de Nederlandse televisie bovendien ook weer niet in haar reportagewagens. Als een alternatieve mogelijkheid noemde ds. Van Nieuwenhuyzen het gebruiken van regionale studio's en van de regionale steunzenders. Dat is echter helemaal een uiterst kostbare aangelegenheid, ook al zou men zo'n televisiestudio nog zo eenvoudig houden. IN STUDIE Overigens is de kwestie van de regio nale televisie in studie bij het bestuur van de N.T.S. Een speciale commissie, waarin naast de voorzitter van de N.T.S. de heer Sdhiittenhelm, en de program- maoomroissaris, de heer J. W. Renge- Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL De nogal rumoerige vrolijkheid waarmee de negen leden van het Engelse show- en jazzorkest „The temperance seven" gistermorgen Schiphol binnendwarrelden, bleek voor al een gevolg van het feit, dat de meeste musici bibberend als een rietje de vlucht van Londen naar Amster dam hadden doorstaan. „Wij zijn bijna allemaal doodsbang voor een vliegtuig", vertelde Brian Innes, de musicus die deze band op kerstavond 1955 op richtte. „Wij zaten toen met zes muzikanten by elkaar. Waarom we ons de gema tigde zeven noemden? Dat is tot op de dag van vandaag een mysterie. In ie der geval zyn we nu tot negen man gegroeid." Brian Innes, die in het orkest de onderscheiding „professor" heeft ge kregen, vertelt de geschiedenis van zijn band vlot en gfaag. „Zes jaar lang speelden we door heel Engeland. Op jazzclubs en feesten en partijen. Toen kwam het eerste plaatje: You're driving me crazy. Dat werd een geweldig succes. Sindsdien ging het stormachtig omhoog met ons. Wij hebben nu 22 nummers op de plaat vastgelegd, en er zijn ruim een kwart miljoen grammofoonplaten van onze band in omloop. De muziek die we spelen? Ik zou het witte jazz willen noemen. De oude jazzmuziek dus. Maar die laten we niet alleen horen, wy vertonen de muziek ook. En daar moet men, in Engeland althans, erg om lachen. Wij zijn een topattractie geworden. Twee seizoenen in het Palladium gespeeld, op tournee naar Rome en Zuidslavië geweest en uitnodigingen voor Amerika en Aus tralië." „Titels" Bij deze uitleg knikten de overige leden van de band enthousiast mee. Vier van hen hebben inmiddels ook een „titel" veroverd. Er is een kapitein, een sheik, een doctor en een graaf. Vandaag maakt de KRO-televisie een opname van de Engelsen. Het program ma, ongeveer 25 minuten, wordt voor lopig „ingeblikt" en zal in de loop van de komende herfst op het scherm ko men. Als het even kan, komen we op die avond naar Nederland toe, want we willen het natuurlijk zelf ook zien, meende de zakelijk leider. En daarop hesen de musici zich als een ploegje stoeiende jonge honden in de bus naar de Bussumse studio. RADIO De festivals volgen elkaar op met de fegelmaat van een klok. Van avond kan men om 8.15 via Hilver sum 2 naar een uitzending van het Festival van Stockholm luisteren. Het Stockholms Filharmonisch Orkest voert onder leiding van Sixten Ehrliing de Symphonie fantastique van Berlioz uit. De Amerikaan Van Cliburn is daarna solist in Tsjaikofski's Eerste Pianoconcert. In het kader van het Holland Fes tival geeft de bariton Bernard Kruy- sen, geassisteerd door de pianist Jean- Charles Richard, om 11 uur een re cital van Franse liederen voor Hilver sum 1. In het lichte genre valt over de Hilversumse zenders niet veel te be leven. Vermeldenswaard is alleen een programma van Philippijnse volks muziek door het nationaal ensemble Bayanihan, 's avonds om 11.35 via Hilversum 1. Jazzmuziek: via Brussel Frans om 6.30 een programma van Carlos de Radzitzky en, helaas op precies het zelfde uur de wekelijkse jazzsession in het Derde programma van de B.B.C. WOENSDAG 18 JULI 1962 HILVERSUM I, 402 m VARA: 7.00 Nieuws: 7.10 Och tendgymnastiek; 7.20 Socialistisch strijdlied; 7,23 Lichte grammo- foonmuziek; 8.00 Nieuws en socia listisch strijdlied; 8.18 Spaanse amusementsmuziek (gr.); 8.30 Ver. keerswenken; 8.35 Voor de kinde ren; 8.55 Kookpraatje; 9.00 Och tendgymnastiek voor de vrouw 9.10 Klassieke muziek (gr.); (9.35- 9.40 Waterstanden). V.P.R.O.: 10 Boekbespreking. VARA: 10.20 Me lodieën-Express; 10.50 Lichte grammofoonmuziek; 11.00 Klassie ke muziek (gr.). Middag 12.00 Licht orkest. 12.30 Medede- delingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platte land; 12.38 Hammondorgelspel; 13.00 Nieuws; 13.15 Dansorkest met zangsolisten; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Historische opna men; 14.45 Volksmuziek; 15.00 Bij stand voor gehandicapten, toe spraak; 15.10 Voor de Jeugd. 16.30 Licht orkest; 17.00 Wegwijzer, tips voor vakantie- en snipperdagen; 17.50 Regeringsuitzending: Ned. Nieuw-Guinea, lezing door Drs. C. S. I. J. Lagerberg. Avond 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Actualiteiten: 18.30 R.V.U.: Hedendaagse letterkunde - VI. door Jacques den Haan; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Licht instrumen taal trio; VPRO: 12.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws 20.05 Metropole orkest. 20.35 Kaf en koren, wekelijkse notities; 20.45 De bruiloft alleen maar het be- tin, hoorspel; 22.00 Sraning Tori urinaams programma; 22.20 Sport halverwege; 22.30 Nieuws. 22.40 Met een knipoog naar de Muzen, muziek en gedichtjes; 23.00 Hol land Festival 1962: Bariton en piano: Moderne liederen; 23.35 Volksmuziek (gr.). 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II Ochtend NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muziek; 7.30 Lichte gramm.mu- ziek; 7.50 Het brood des levens, meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radio- krant; 8.35 Lichte grammofoonmu ziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Grammofoonmuziek; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Grammofoonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Geeste lijke liederen; 11.15 Klassieke ka mermuziek (gr.). Middag De Belgische inzending naar het festival van Montreux. „Atelier", met o.m. Ping-Ping en Louis Neefs, ziet u om 9.20. Uw aandacht verder voor een nieuwe aflevering ven de Flint- stones (8.30). België Vlaams: „Schipper Mathias naast Mathilde" is vanavond weer present om d-e kijkers te laten mee leven met zijn nieuwe avonturen (8.30). Ter gelegenheid van de tach tigste verjaardag van Igor Straw'mski wordt een aantal balletten van hem uitgevoerd. Dit programma is een op film vastgelegde uitzending van het galaconcert dat onlang" in de Ham- burgse staatsopera werd gegeven (9.10). Om 10.05 uur begint een nieu we serie over tentoonstellingen in België. 12.00 Lichte grammofoonmuziek; 12.15 Jazzmuziek (gr.); 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Licht ensemble; 12.53 Grammofoonmuziek of actualitei ten; 13.00 Nieuws. 13.15 Theater- orkest, zang en orgel; 13.45 Klas sieke en moderne kamermuziek (gr.); 14.55 Pianoduo; klassieke muziek; 15.15 Triptiek, een pro gramma voor mensen die vrij wil len zijn; 15.30 Opera's-aria's met orkestbegeleiding (gr.); 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Lichte gram mofoonmuziek. 17.40 Beursberich ten; 17.45 licht ensemble en zang. Avond 18.10 Kinderkoor; 18.30 Het Spek- trum, lezingen; 18.45 Jazzmuziek (gr.); 19.00 Nieuws en weerberich ten; 19.10 Muziek van Het Leger des Heils; 19.30 Radiokrant; 19.50 Walsmuziek (gr.); 20.00 Luisteren naar de zon, klankschets; 20.15 Stockholm Festival: Stockholms Filharmonisch orkest en solist: klassieke muziek; 21.50 Kantte keningen; 22.00 Promenade orkest radiokoor en zangsolisten; Sportmaatje. 22.30 Atelier, amu- orkest, radiokoor en zangsolisten; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Haags Liturgisch ka merkoor en instrumentaal ensem ble; 23.5524.00 Nieuws. MIDDAG AVRO: 17.00 Voor de Jeugd. NTS: 17.3017.40 Internationaal jeugdjournaal. AVOND NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. 20.15 Het bezoek van H.K.H. Prinses Irene en H.K.H. Prinses Margriet aan de West. KRO: 20.30 Tekenfilm, 20.55 Sportpraatje. 21.30 Atelier, amu sementsprogramma. 21.50 Terug keer, documentaire over de eerste vier. in Klein-Azië, gehouden con cilies. HILVERSUM, De actie „Zeep voor overzee" waarmee woensdag 20 juni in het jeugdtelevisieprogramma van de Avro een begin is gemaakt, heeft op het ogenblik rond zeventigdui zend stukjes zeep opgeleverd. Deze actie is op touw gezet door de heer Van Kleef van het Jeugd Rode Kruis en Gerrit den Braber van de afdeling j-eugdtelevisie van d-e Avro. De stukjes zeep zijn bestemd voor de kin-deren van Algerijnse vluchtelingen in Marokko en worden door het Jeugd Rode Kruis naar de plaats van be stemming verzonden. 38 „Antwoord: Mijn vrouw had er niets mee te maken. Laat haar er buiten. Zij was die avond er niet bij. „Vraag: Dan deed u het dus zelf. U sloeg Barnes bewusteloos en dood de daarna mevrouw Shepard. „Ik heb nooit een voet in dat huis gezet. Dat is de waarheid. Dat zweer ik." Hij legde de papieren neer. ,,Op datzelfde ogenblik stortte hij in", zei hij rustig. „De rest van zijn getuigenis kregen wij later. Ik doe er geloof ik goed aan u uiteen te zetten hoe wij ervoor stonden tot de dood van Alma Spencer gister avond. „U moet goed begrijpen dat nie mand van ons op dat moment ooit van de Armstrongs gehoord had. De lijkschouwing leerde ons dat me vrouw Shepard een kind ter wereld had gebracht. Door King kwamen we te weten dat zij geen kind had gehad bij haar huidige man. Hij herinnerde aan het verhaal van de chauffeur over de ontmoetingen die ze had met een man in het park. Toen mevrouw Armstrong werd ver moord doordat zij van een brug werd afgegooid, werd haar tas meege- gooid. Er zat niet alleen meneer Shepards mes in, maar ook een klein stukje papier met de woorden erop: Strathmore House, Linden A- venue bus". Dat bracht haar defini tief in verband met deze zaak." „Ik meende dat ze zelfmoord pleegde zei ik zachtjes. „Bedoelt u dat haar man haar heeft ver moord?" „Nee", zei hij ernstig. Hij ver moordde haar niet, juffrouw She pard." XVI Het bleef geruime tijd stil hierna. King stak een sigaret aan en lachte naar me. Zijn gebroken tand was nog niet gemaakt. De inspecteur pakte het mes van zijn bureau. „Op alle mogelijke manieren heeft men getracht de moord op zijn vrouw meneer Shepard in de schoe nen te schuiven", zei hij. „Dit mes werd achtergelaten op een plaats waar wij het wel moesten vinden, onder de traploper. Toen Jim Bar nes werd gedood gebeurde dat met zijn revolver en in zijn wagen. Zelfs de hoed, waarvan Armstrong zich ontdeed toen hij hem had gebruikt om Barnes te misleiden, behoorde aan de heer Shepard. „Maar om terug te keren tot het mes, dat zo'n dramatische rol ge- speeld heeft. Gisteren heeft hier in dit bureau juffrouw Shepard verteld hoe haar moeder het meegenomen heeft en waar het verborgen was ge weest. Zij vertelde ons echter nog meer. Zij zei dat de spoelbak in me vrouw Shepards badkamer onklaar was geraakt tijdens het verhoor en dat een rechercheur, die zich als loodgieter had voorgedaan het mes had weggenomen. Nu gebruiken wij inderdaad zo nu en dan dergelijke indirecte me thoden maar wij hadden geen lood gieter naar Strathmore House ge stuurd. Het leek erop dat er weer een poging was ondernomen om ons het mes in handen te spelen zodat wij Lawrence Shepard als de dader zouden kunnen arresteren. Dit zegt Armstrong erover." Hij las voor; „Vraag: Nam u het mes weg uit de badkamer van mevrouw Shepard? Antwoord: Ja. „Vraag; Hoe wist u dat het daar was? Geen antwoord. „Vraag: Waarom bracht uw vrouw het weer terug? Antwoord: Zij wilde de schuld niet op meneer Shepard schuiven. Zij praatte en praatte en toen heb ik het haar gegeven. Zij heeft het in Strathmore House achtergelaten. „Vraag: Hoe heeft ze het later weer teruggekregen? Ze had het in haar tas toen ze viel. Dat weet u toch, nietwaar? Antwoord: (na een pauze) Ik weet niet hoe zij eraan kwam. Ik ben die avond met de jongen gaan wandelen. Toen ik terugkwam, was zij weg. Ik heb haar niet eerder ge zien dan in het ziekenhuis." Hij zette zijn brif af en keek mij aan. „Waar had u het gelaten, juffrouw Shepard?", vroeg hij. „Heeft u enig vermoeden hoe het weer in de tas van mevrouw Armstrong terug kwam?" Ik schudde van neen. „Ik begrijp niet hoe ze het heeft kunnen vinden", zei ik. „Zij kwam terug die avond om mij te spreken, maar ik was er niet. Zij kan het na tuurlijk hebben zien liggen. Zij is een tijdje alleen in de hal geweest." „Had u het in de hal verborgen?" „Het lag in de vijver", zei ik en ik voelde me blozen. Hij knikte zonder iets te zeggen en nam zijn papieren weer op. „Hoe dan ook, mevrouw Arm strong kreeg het in handen", zei hij. „Ze had het in haar tas toen ze za terdagavond vermoord werd. De tas werd in de boot gevonden waar zij in gevallen was, en is met haar naar het ziekenhuis meegegaan. Het mes zat er nog in toen Armstrong, die de hele nacht op haar gewacht had, in het ochtendblad las wat er gebeurd was." „Ik geloof niet dat hij wist dat zij het mes had. Hij heeft waarschijn lijk de tas opengemaakt en het mes gevonden. Hij was er beroerd aan toe. Hij viel óf flauw, óf hij deed als of. De zuster ging wat vlugzout ha len en hij haalde in die tijd het mes eruit. Laat ons nu eens zien hoe wij er op dat ogenblik voorstonden. „Dat was dus gistermorgen. We kenden nog maar een paar feiten. We wisten van meneer Leiand dat mevrouiw Shepard een wettig: kind ter were-ld had gebracht, dat in Los Angeles werd geadopteerd door een zekere familie Armstrong. We wisten dat Donald Scott de vader van het kind was. En we wisten dat een vrouw, die geweigerd had haar naam op te geven in het ziekenhuis was ge storven, kennelijk zelfmoord. Er was niets dat haar in verband bracht met deze zaak, of erop wees dat zij geen zelfmoord gepleegd zou hebben. „Tezelfdertijd was de heer Leiand ervan overtuigd dat Lawrence Shep ard zijn vrouw in een vlaag van ja loezie had gedood, toen hij had ont dekt dat zij een verleden had. De moord op Barnes was nog onopge lost en evenmin wisten we wie de vrouw was die van de brug was ge sprongen. „Toen kregen wij wat meer hou vast. In het ziekenhuis vond men in de tas van de vrouw een briefje met de woorden: Strathmore House, Lin den Avenue Bus, en ontdekte men tevens dat het mes, dat geregistreerd stond, verdwenen was. (Wordt vervolgd) door VANNACHT HEB IK GEDROOMD» PAT IK EEN RESTAURANT OPEEN HELE HOGE ZUIL WAS.. I MwM KafaU TWc. 1 Tmt» M la* V. L fat. ■515 glIIIIIIHIIllllllllllltlilllllilllllllllllllllllflIlllllfllllllllliililllllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllililiiiiiiiiiillllllllllllllllllillllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillliiiiiiiiiHiiiiiH „Stop! Houd hem tegen! Dat is de bedoeling niet!", riep Sprenkel, de achtervolging van zijn toestel inzettend. „Hij is nog niet zuiver afgesteld... daar kunnen ongelukken van komen....!" „Bliksems...maar wat IS het dan voor een macbien??!", vroeg Kappie, achter hem aan hollend. „Een zelfwerkende waterdetector...!" zei deze. „Werkelijk niets bijzonders ka pitein. Maar wel gemakkelijk, straks, in de Sahara..." Ze waren echter nog lang niet in de Sahara, en hier, in het kustplaatsje bleek het apparaat een ongemak. Het stoof regelrecht naar het marktplein, waarop een groot gebouw stond, met een fontein ervoor. Het was het kantoor van de Sahara Olie Onderneming, een machtige zaak die van de streekbewo- ners waardeloze stukjes land kocht, er dan olie ontdekte en deze olie via pijp leidingen daarheen stuurde waar men er het meest voor betaalde. Begrijpe lijk, dat het kantoor van zo'n maat schappij vol belangrijke papieren lag. Het was dan ook erg vervelend, dat Sprenkels zelfwerkende waterdetector het kantoorgebouw binnendrong en uit gerekend in de archiefruimte een diep gat boorde. Bijna onmiddellijk spoot een krachtige straal water op. Tegelijker tijd viel de fontein buiten droog... BRUINISSE. Door de Postduiiven- houdersvereniging de Bruse Trekker werd deelgenomen aam de wedvlucht uit Duf fel op zaterdag 7 juli. De uitslag was als volgt; A. de Ko ning Bruinisse 1, 6, 7, 8, 9. 10. C. S. Capeile Bruinisse 2. C. Bal Sirjans- land 4, 5,. A. J. IJzelenberg Bruinisse Een van de grote wedstrijden van het jaar is altijd de wedvlucht uit Orleans. De postduivenhoudersverenigmg De Brusse Trekker na.m daaraan deel en de uitslag was als volgt: P. Zandijk Sirj.ansland 1. 2. C. B. Capeile Brui nisse 3. 8. A. J. IJzelenberg Bruinisse 4, Ph. Steketee Bruinisse 5 en 6. A. de Koning Bruinisse 7 en 10. C. Bal Sir- jansband 9. DRIEWEGEN. De ouden van dagen maakten het jaarlijkse reisje ditmaal naar Brabant, waar te Ossemdrecht het waterleidingbedrijf werd bezichtigd. Voorts werd Breda rne»t een bezoek ver eerd. Des avonds werden de bejaarden aan de kom van het dorp opgewacht door de muziekvereniging van Borssele. Burgemeester D. Lodder sprak tenslot te een dankwoord.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2