BESCHUTTENDE WERKPLAATS VLISSINGEN WORDT BEGIN AUGUSTUS AANBESTEED BEVORDERINGEN AAN HET GOESE LYCEUM Goese sprookje kreeg gisteren weer inhoud Middelburg-Folkestone hing even aan een zijden draad RAAD KORTGENE OYER RECREATIE VOOR DE EIGEN BEVOLKING Zeeuwsch Dagblad Wissenkerke bouwt nieuwe rioolzuiveringsinstallatie P.I.T. bij Nat. Thuisfront TWEE LEDEN DAGELIJKS BESTUUR ADVIES COMMISSIE AFGETREDEN Opleiding kok-kellner aan L.T.S. Middelburg Dinsdag 17 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Vrije tijd GEMEENTERAAD VERGADERDE Bijna 10.000 gulden voor dorpshuis in Wemeldinge Bestuurswijziging OïU statenkring Goes Bouw bemalingsgebouw aanbesteed PRAALWAGEN ALS STATIEZETEL Annie Dees als fruitfee 1962 Prettige contactavond in Bruinisse Vraag naar mosselen zeer bevredigend Intrede ds. J. Visbeek herv. gemeente Kats Spoedvergadering om uit de moeilijkheden te komen TELEURSTELLING GEEN FIASCO Brommer botste tegen auto Scholencomplex-Olmenlaan krijgt gymnastieklokaal Protestants-Christelijk T)E NW-voorzitter drs Roemers en de KAB-praeses Middelhuis heb ben beiden, zij het ietwat genuanceerd, aangedrongen op een verdere werk tijdverkorting. Zij menen, dat binnen een aantal jaren de arbeidstijdver- korfing opnieuw aan de orde gesteld moet worden. Van CNV-zijde bewaart men nog het stilzwijgen, al zal ook van die kant binnenkort wel een nadere verklaring komen. Intussen achten we het een gelukkige omstan digheid, dat het CNV voor zover ons bekend nog niet gereageerd heeft. Er zijn andere problemen, die eerst de aandacht vragen. Het steeds maar weer aandringen op meer vrije tijd, de positieve kant van de arbeidstijdverkorting, werkt naar onze mening een ongezonde ont wikkeling in 'de hand. De vrije tijd is een kostbaar goed. Het is ten slotte nog niet zo lang geleden dat men via stakingen en overleg moest komen tot een acht-urige werkdag. Het eenmaal verworvene dienen wij als een dank baar geschenk te blijven zien. En ook de nog zo kortgeleden ingevoerde vrije zaterdag is de vrucht van een ontwikkeling, die op allerlei terrein de sociale en leefomstandigheden van de werknemers verbeterd hebben. Ook die vrije zaterdag zullen wij dus als een welkome uitbreiding van de verbeterde levensmogelijkheden moe ten blijven beschouwen. Met het vragen naar nog meer vrije tijd moet evenwel een zekere voor zichtigheid betracht worden en be paald niet alleen omdat de president van de Nederlandse bank, dr. Hol- trop, of wie dan ook waarschuwt voor de gevolgen ervan op economisch en sociaal gebied. Wij zouden eerder een waarschuwing van zedelijke aard wil len laten horen. Het aankweken en het opwekken van verlangens naar minder arbeid en méér vrije tijd schept een vorm van ontevredenheid, die funest kan werken op de arbeids vreugde zelf. In christelijke kring wordt de arbeid toch altijd nog be schouwd als een goddelijke gave. Een opdracht die nauw verband houdt ook met een Bijbelse opdracht. Zo moe ten wij de arbeid ook blijven zien, willen wij niet vervallen tot een louter materialistische kijk op de arbeid. Het gevaar is namelijk niet denk beeldig, dat al die vakbewegings- propaganda voor meer en langere vrije tijd of zo men wil verdergaande arbeidstijdverkorting, het werk als zodanig verlaagt tot een vorm van tijdverdrijf, waaraan men nu eenmaal deel moet hebben om in het leven te kunnen blijven. Daar komen dan nog enkele andere overwegingen bij. Het is in ons land, ondanks alle voortreffelijke sociale voorzieningen, nóg lang niet volmaakt en talrijke wensen- en verlangens, juist Op sociaal gebied, dringen als het ware om de voorrang. Zou het niet beter én verstandiger zijn aan al die andere sociale wensen voorrang te verlenen boven een verdergaande arbeidstijd verkorting? Het komt ons voor, dat men daar mee de werkende en 'de niet-werkende bevolkingsgroepen een groter dienst bewijst dan alleen het werkende deel de minder lange arbeidsduur als lokaas voor te houden. De vakbeweging, ook de socialisti sche vakbeweging, die het eerst om die verkorting heeft gevraagd, heeft een te mooie staat van dienst dan dat wij kunnen geloven in een goedkoop etaleren van een bepaalde wens, die misschien wel gemakkelijk te verwe zenlijken is, maar die voorbijgaat aan de meest wezenlijke belangen van het gehele volk. En bij het afwegen van alle wenselijkheden zal ook de vakbe weging moeten toegeven, dat verdere arbeidstijdverkorting helemaal op het eind van het verlanglijstje behoort té staan. WISSENKERKE. De bouw van een nieuwe rioolzuiverings installatie te Wissenkerke, gaat, inclusief de mechanische inrich ting, buizen, en grondaankoop, ruim 92.000 gulden kosten. De ge meenteraad heeft gistermiddag besloten om de bouw van dit pro ject onderhands aan te besteden voor de prijs van 44.707,aan de heer A. C. van Hee te Kam perland. De heer P. G. A. de Lange (chu) informeerde in dit verband naar de ver dere kosten. De burgemeester, de heer P. Wisse, deelde daarop mede, dat bo ven dit bedrag de som van 20.000 gulden komt voor het inrichten van het mecha nische deel, met daarbij nog 13.000 gul den voor bet aanleggen van pompen e. d. Met het architectenhonorarium én de grondaankoop komen de totale kos ten op ruim 92.000 gulden. De architect,de heer J. H. Valk uit Goes, had zijn plan gebaseerd op een bedrag van 103.000 gulden, terwijl op de gemeente-begroting een bedrag van 160.000 gulden was uitgetrokken voor dit project. Vlot verloop De afwerking van de agenda had een bijzonder vlot verloop. Geen der raads leden had kennelijk behoefte aan uitge breide discussies. Het verzoek van het bestuur van de hervormde school te Kamperland om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een paar tochtdeuren in het schoolgebouw. Op de valreep nam de raad ook nog het principe-besluit om me dewerking te verlenen aan het verzoek van de chr. ulo-school voor het aanstel len van een vakleraar tekenen, waarvan de kosten geheel ten laste van de ge meente komen. De heer A. A. Douleyn kreeg per 1 augustus eervol ontslag, aangezien hij een cursus gaat volgen op de kappers dagschool te Rotterdam. Voorts werd de begroting 1932 gewij zigd in verband met de riolering van het haventerrein te Kamperland, waarvan de kosten worden geraamd op 12.000 gul gen. De raad nam verder opnieuw het besluit, dat een plan van uitbreiding in hoofdzaak wordt voorbereid. Ten slotte werd het voorstel aan vaard om met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten een geldlening van 150.000 gulden aan te gaan in ver band met de bouw van het gymnas- tielokaal te Wissenkerke. GOES. Aan het Goese lyceum zijn de volgende leerlingen bevorderd: Van de le klas naar de 2de klas h.b.s. P. Kronenberg. C. Holestelle, S. Dekker, G. v. d. Salm, H. v. d. Graaff, A-. Minderhoud, J. Flipse, Cn. Leendertse, R. Vermaas, E. Schout, J. Boon, G. Cok, N. de Dreu, W. Wattez, A. v. d. Weele, M. Walrave, J. Blok, H. Naezer, J. Bakker, J. Boogert, H. Prins, J. Smeenk, F. Ferdinandusse, L. v. d. Kerk, J. Muyen, P. Nijsse, M. Simon, J. Tramper, M. v. d. Maale, P, Meijer, C. Minnaard, E. Pak, J. de Reus, J. C. Versteeg, M. West- strate, H. Janssen. J. de Looff, J, Glas, S. Poelman, Cr. Leendertse, M. v.. Zee, A. de Groot, P. Pekaar, R, Pijpelink, E. Hoo- gendijk, J. Hoogstrate, L. van Langevelde, R. Casteelen, D. de Jong, E. Back, D. Cas- teelen, C. v. Loo. P. Schermer, M. Goed hart, J. Jebbink. M, Wattez, A. Büchner, M. Schouwenaar, A. Stroosnijder, A. Verhulst, M. Peeman, C. Polderman, H. Maas, A. de Bruin naar klas 2 m.m.s. C. v, Wuyckhuy- se, J. Bos, J. de Jonge, A. Kloet, H. v. In- gen, A. Kole, A. Stel naar klas 2 m.m.s., P. Bouman, M. v. Dam, W. M. de Jong naar klas 2 m.m.s,, M. Tolhoek, H. Coo- mans. Afgewezen 27 leerlingen. Van de 2e klas naar de 3e klas h.b.s. P. v. Loo, A. de Looff, J. v. Sluis. M. Boone, M. de Jager, T. Tramper. A. Been hakker, J .Phernambucq, C. v. Liere, B. Broijl, J. Geschiere, M. Looyen, M. de Regt, W. Riede, D. Lindenbergh, P, Eversdijk, R. Scheepe, J. de Poorter, A. Melse, A. Kos ter, H. v. Neerwijk, W. Dirkzwager, J. de Broeckert, S. Vaas, M. Noordhoek, J. Ro- bers. W Dingemanse, E. Makkink, C. Bom, G. Korstanje, W. Deurloo, J. Feijtel, G. Grooters R. Rijkse, A. v. d. Sluys, A. Noordhoek, C. Boey, A. Biezeveld, K. v. W. Kegge. M. v. Weele, J. Dale- boudt. H. Kemeling, C. v. Oosten, E. Ver- sctuere, A. Hoogesteger, M. Polderman. Er is al frn*na 10.000 gulden binnen voor het nieuwe dorpshuis. Het resultaat van de financi- ^ctles__,YPor >?et dorpshuis is tot nu 11 leerlingen afgewezen en 1 leerling her examen. Van de 3e klas naar de 4e klas h.b.s. G. Leendertse, L. Heijboer, J. Boot, J. Minnaard, G. v. Overloop, M. Sprong, F. Polderman, W. Bierehs, R. de Groot, H. de Haas, J. v. IJsseldijk, J. Beuving, W. Min naard, J. Versteege, J. Weststrate, W. v. d. Have, J, v. Nieuwenhuizen, E. den Dekker, L. Zonruiter, M. de Muynck, P. Murre, J. Mieras, W. Kole, W. Harthoorn, L. Jansen, Av. Oeveren, P, Nagelkerke, M. de Vis- j€r'Am-pt, N. Kramer, K. Verhulst, C. de Goffau, N. Hollestelle, J. Geensen, B. Glerum, C. v. Beekom, C, J. v. Damme, J. Viergever, A. Zonnevylle, C. de Jonge, A. Schouwenaar, P. Weststrate, P. Fokke. 13 leerlingen afgewezen, 2 leerlingen her examen. 0JanA d£ 4e klas afd. A naar de 5e klas t Bakker- J- Wisse, C. v. d. Vreug- 'PHTMAeijer'.A Neels- B- Harthoorn, J. v. nar- 'v' i p- Rijnberg, J. Schip- a u d v- Griehen, M. de Looze, A. v. d. Berge. 1 leerling afgewezen. m £!as.B naar 5c Was B. laart A v a wlnïCUS',J- Franie- H. Bel- laart, a. v. d. Weele, L. Polderman T ZonnCTylle p Frantzen, A. Ampt, H. Schrij- Ton t ~ind$nberS. A. de Koeijer, L. v. As- 7 ?ck' G' B«aufort. 7 leerlingen afgewezen. van<w,<S3ïinTSiuin 5aar 4 gymnasium. 'Scheepe, J. de Bourgraaf, A. Korstan- Frantzen°0man' N' Drukker' c- Boogert. H. 2 leerlingen afgewezen. VT? v T?LranSiUïï ^aar 5 gymnasium. ?*i vDaal. C. Deurloo, H. van Son. 1 leerling afgewezen. naar 6 gymnasium. F. v. d. Meulen Bosnia (bèta) F Sohlfn. ?emAnn..ibèta). Naar de afdeling alpha M de Koeijer, C. Kopmels. H. Keukelaar F dfjk A' Klap' J* Minnaard, W. La'gen- Geen leerling afgewezen. Van de afdeling m.m.s. van de 2e klas naar de 3e klas. Klas L. v. Nieuwenhuijzen, M. Binkhuijsen Geen leerling afgewezen. Van de 3e naar de 4e klas mms M Sehuringa, A. Smeenk, N. v. 'd' Have M. de Jonge. H. Hofstee, M. Traas G v' Harn, J. Lacor, N. v. d. Zande, C. v Nieui wenhuijze, C. v. d. Maale. J. de Vroe A Beenhakker, J. Tazelaar. I Feiius, j, In de rondvraag informeerde de heer A. Bakker (soc.) naar de mogelijkheid om het kleedhokje van de voetbalver eniging te voorzien van een betonnen vloertje. Volgens de burgemeester wordt er vanwege de gemeente elk jaar iets gedaan voor de kleedgebouwtjes, maar de jeugd „mishandelt" deze houten bouwsels in erge mate. Misschien kan overwogen worden een stenen gebouw tje neer te zetten, hetgeen bij de ko mende begroting bekeken zal worden. Nu de nieuwe weg rond Kamperland straks geheel klaar is wees de heer J. M. Filius (a.r.) op de gevaarlijke hoek bij Campens Nieuiwland. Hij zou graag zien, dat het bouwvallige huisje daar werd afgebroken. B. en W. hadden aan dit punt reeds aandacht geschonken, zo bleek uit de beantwoording van de bur gemeester. De heer De Lange had gezien, dat aan de kampwinkel in de Banjaard een houten gebouwtje was verrezen. Klopt dat met de bouwverordening? De bur gemeester moest dat ontkennen en daarom had het college reeds schrifte lijk aanzegging gedaan d-at het gebouw moést verdwijnen. De heer. M. J. Bus- traan (sgp) was voorts benieuwd naar bet antwoord op de vraag hoe het dorp Wissenkerke straks in de toekomst al het verkeer moet verwerken. Dit werd door de meerderheid van de raad echter niet als een probleem aangemerkt. Ge zien de plannen, die er op Noord-Be veland zijn voor de aanleg van wegen. De heer J. H. Zuijdweg (wd) bracht ten slotte klachten over de riolering te Geèrsdijk ter sprake. Afscheid Als laatste punt van de raadsverga dering werd afscheid genomen van de raadsleden, die niet terugkeren in de raad. Dat zijn de heren C. J. de Smit (sedert 1935), de heren J. G. Markusse (sedert 1949) en de heer C. Koole (se dert 1958). De laatste vertrekt uit de raad, omdat hij in los dienstverband treedt van de gemeente. De burgemeester sprak de scheidende raadsleden hartelijk toe en dankte hen voor al het werk, dat zij in het belang van de gemeente hebben gedaan. Ieder op hun beurt spraken de scheidende raadsleden een dankwoord uit, waarna ten slotte de heer M. J. Bus-traan, die nu het oudste raadslid in dienstja ren wordt, zich eveneens in warme be woordingen richtte tot de scheidende raadsleden. Met medewerking van het fanfare corps O.K.K., organiseerde de V.V.V. Westkapelle een lampionoptocht. Aan al de deelnemende kinderen werd een vlaggetje uitgereikt. Noormannen uit Westkapelle voet balde telgen de badgasten en won met 5—4. VLISSINGEN Er komt sdhot in de bouw van een beschuttende werkplaats met kantoor en bij gebouwen in Vlissingen. Donder dag 9 augustus zal de ontwerper, architect J. Jo-bse, namens de gemeente het bouwen openbaar aanbesteden. Zoals bekend zal de beschuttende werkplaats verrij zen aan de Edisonweg. GOES Tijdens dezer dagen gehou den vergadering heeft het bestuur van de statenkring Goes van de Christelijke Historische unie een nieuw dagelijks bestuur gekozen. De heer C. Philipse te 's-Heer Arendskerke die vele jaren voorzitter van de statenkring is ge weest, heeft zoals bekend bedankt voor deze functie. In zijn plaats is gekozen tot voorzitter de heer P. G. A. de Lange te Wissekerke. De heer Philipse blijft wel bestuurslid van de staten kring. De heer P. G. Vermaire te Ka- pelle werd gekozen tot secretaris, hij néémt deze functie over van de heer b. Duvekot te Kloetinge, de heer J. Veer- hoek te Wemeldinge zal het penning meesterschap over nemen van de heer M. van Oosten te 's-Heer Arendskerke. De heer C. Philipse had ook namens de statenkring Goes zitting in het kamer - kringbestuur van de c.h.u. Ook voor deze functie heeft de heer Philipse be dankt en in deze vacature werd door het statenbestuur kandidaat gesteld, burge meester J. D. Jansen van 's-Gravenpol- der. BERGEN OP ZOOM. Namens het bestuur van het waterschap de polders van Halsteren werd maandagmorgen in. de commissiekamer van het stad- huls te Bergen op Zoom in het open baar aanbesteed het bouwen van een Theodoruspolder te Halsteren. Er wa ren zeven inschrijvingen binnengeko men: n.v. v. Splunders, Bergen op Zoom, 62.588; Aannemersbedrijf A. Dubbers Malden, ƒ64.400; Aannemers bedrijf C. Moerland, St. Annaland, ƒ64.189; Bouwbedrijf P. de Raat, St. Philipsland, 69.572; Aannemersbedrijf H. Stouten, Brouwershaven, 61.000; Gebr. v. d. Bergen, Bergen op Zoom, 61.200. De raming bedroeg 57.700, Over de gunning zal nader worden beslist. laat zien is aan fraai abject gedacht, dat te van efficiency in de Centraal geplaatst is het daarboven een vervaardigde arti- fcunnen worden. Zoals een een bouw kanti slhowl1 kelen Boven een van de vensters zal een mozaïek (te vervaardigen dioor een Zeeuwse kunstenaar) aangebracht wor den. Over de voorstelling zal men zich echter nog moeten beraden. Links en rechts van de kantoorruimte komen de werkplaatsen. Rechts is zelfs rekening gehouden met een eventuele uitbreiding met een d'aimesafdialimig. In het complex komen verder o.m. nog een kantine en een ontspanningslokaal met wegneembare wanden. De tekening laat niet de gehele voor gevel zien. Oim een nog vrij goede in druk van het gebouw te krijgen hebben, wij links en rechts iets van de werk plaats afgehaald. DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront in een onder presidium van de heer L. C. Rietveld, oud-secr.-generaal van het departement van oorlog gehouden vergadering een uitvoerige bespreking gewijd aan het Nationaal Thuisfront-Nieuw Guinea, dat dezer dagen in het leven geroepen werd. Het bestuur sprak uit, dat het gewenst moet worden geacht dat ook het P.I.T. in dit thuisfront vertegen woordigd wordt. Immers het P.I.T. heeft met het Nat. Kath. Thuisfront in de loop der jaren grote activiteiten ontwik keld voor de in Nieuw-Guinea vertoe vende militairen. Het diende daarmede niet alleen de belangen van onze man nen, maar verwierf daardoor ook rijke ervaring. Een ervaring die het met zijn activiteit in deze bijzondere dagen wil inbrengen in dit nationale thuisfront. Het acht het vanzelfsprekend, dat de ze toetreding niet betekent vermindering van eigen activiteit maar dat deze veel eer moet worden geïntensiveerd. Dit be tekent een verzwaarde opgave omdat dit thuisfront daarnaast volledige aan dacht blijft besteden aan de militai ren die in ons land, in Duitsland, Frank rijk, Suriname en de Antillen en waar ook ter wereld verblijven. Het zal dus bij de voortduur een beroep moeten blijven doen op Protestants Nederland. O Onder leiding van de dirigent, de heer J. C. Geluk ui! St. Maartensdijk, gaf heit chr. gemengd koor V.Z.O.S. uit St. Annaland zaterdagavond een -ge slaagde uitvoering voor de patiënten op de stichting „Vrederust" te Ber gen op Zoom. GOES Het zonnetje van de fruitweek is gisteren in Goes weer opgegaan. Maar het was een hele procedure, dat moet gezegd worden. Het comité moest een keuze doen uit niet minder dan twaalf fruitdames die ieder voor zich stralend ge noeg waren om de weg naar het zenith te beklimmen. Toch moesten er negen definitief te leurgesteld worden en twee een klein beetje. Die laatsten waren dan de hofdames. Maar om een lang verhaal kort te maken: de 21-jarige Annie Dees uit Wisse kerke viel de eer te beurt a-ls ambassadrice van het Zeeuwse fruit op te treden. Een fee van duizend weken, die dit jaar dus niet in een dure slee zal zitten, ma-ar boven op een praalwagen. Het comité was zo vriendelijk om vast het voorontwerp voor die praalwagen te onthullen. Daarom kunnen we u meer vertellen dan we hadden ge hoopt. Maar eerst nog dit: de fee zal in de sprookjesweek geflankeerd wor den door de hofdames Ella de Visser uit Kapelle-Biezelinge en Tiny Karei- se uit Sdhore. Dit zijn dus de dames van het gevolg, en ze zijn beiden twintig jaar. Van feeën en hofdames mag men de leeftijden vermelden zo heeft men ons verzekerd. Was het in de voorgaande jaren vaak zo dat de koningin van het Goese sprookje meer deel scheen uit te ma ken van de reclame-karavaan dan van het eigenlijke corso, dit zal dan straks in september voor het eerst anders zijn. De drie dames tronen voorlopig alleen nog in concept op een fraaie praalwagen. Het plan is dat het een gouden kroon van gele appelen wordt die ligt op een fluweelrood kussen (van bramen?). Bovenop de kroon zetelt Annie in haar statiegewaad en ter zijde van haar, op het kussen, zitten de hofdames Ella en Tiny. Het geheel wordt geflankeerd door het Zeeuw se wapen en getrokken door een Nederlandse leeuw (nee, geen echte maar een Nederlandse van Zeeuws fabrikaat) Zo heeft het Goese sprookje giste ren weer inhoud gekregen. Vele men sen halen hun schouders op en vra gen: maar moet dat nou allemaal? Het comité lacht dan fijntjes, want het moet natuurlijk helemaal niet, maar het gezellige is dat de meest verklaarde tegenstanders, we zuilen maar zeggen de onverbeterlijke nuchterlingen, dat die straks in sep tember op de eerste rij staan. Want zo gaat het nu eenmaal in Goes. Het feest van het Zeeuwse fruit is voor alles een feest van charme en wie zich daar niet door Iaat betoveren die heeft verleerd te spelen. tl de taken die de -aissistenten- -1 te was bet werken in de praktijk bij gezin nen, die zich daarvoor hadden opgege- BRUINISSE. Een door-de -leerlingen v; klasse van -de Chr. leerlingen en praktiijfogezin- t naituurlijk op de duur een band en nu -alle leerlingen van de a-s- sistentenkl-asise hun diploma hadden ontvangen was het zeker een goede ge dachte om nog eenmaal bij eik-aar te komen, om met een dineetje -de kennis making ite bezegelen. Zo waren 16 leerlingen, dertien da meswerkgeefsters en 3 leerkrachten van de school -bijeen -om met -een eten tje door -de leerlingen ikl-aar gemaakt, het afgelopen jaar nog eens te over zien. De directrice mejuffr. Quant sprak een pittig welkomstwoord, Anneke de Jonge vertolkte de gevoelens van de leerlin gen en mevrouw Meeuw-s,en Haeck bracht dank voor de goede zorgen die de meisjes aan de diverse gezinnen hadden besteed. Als blijk van waardering overhan digde ze bij ha-ar speech voor elk der 16 leerlingen een cadeautje -als aanden ken aan een prettig stage jaar. BRUINISSE. Ofschoon het mos selseizoen d-i-t jaar bijzonder vroeg be gon, vroeger dan ooit, is de vraag n-a-ar mosselen toch zeer bevredigend. Reeds vele kwekers hebben een of meer vrachten ikunnen leveren en het is verheugend, dat zowel van de Wad denzee als ook uit Zeel-and wordt ge leverd. De premie- die gegeven werd om de levering te -stimuleren heeft on getwijfeld gunstig gewerkt en koude weer, hoe onwelkom ook voor 99 pet. van de Nederlandse bevolking is nu juist ideaal mo-sselen te vervoeren. D-e mosselen zijn- bestemd voor de inmakerijen en verder voor België. De premie om de l-evering te stimuleren wordt deze week terug ge-bracht tot 1 per ton. KATS. Na bevestiging door zijn va der, ds Visbeek uit Wijchen heeft zon dagmiddag ds J. Visbeek zijn intrede gedaan in de Ned. herv. kerk van Kats. Hij vervult -de vacature van ds D. Mor- reau, die naar Australië is vertrokken. Aan de handoplegging in d-e bevesti- gingsdienst nam deel ds C. Metselaar door God in genade geschonken is." Na preek gekozen uit een gedeelte van 1 Corinthe 2 met name het twaalfde vers: „Wij nu hebben niet den geest der we reld ontvangen, maar den Geest uit God, opdat wij zo-uden weten, wat ons door God in genade geschonken is." Na de de dienst werd de nieuwe predikant toe gesproken door ds Metselaar te Goes, die ten tijde van de vacature consulent is geweest van de herv. gemeente van Kats. door de burge-ISfWpper. C. Mol, C. v. Hesbergen', j. Ro. meester 5725, ontvangen van e°n oud- i k'jn. Wemeldirogenaar 50 gulden en de en 5 Iecrbng«n afgewezen breng-st van de lijstcollecte was 3870 exmm Dit maa-kt een totaal van 9645. MIDDELBURG Het college van B. en W. van Middelburg en een aantal leden van de sportad- viesco-mtnissie van de Zeeuwse hoofdstad zijn gisteravond in een spoedeisende vergadering bijeen geweest om te proberen uit be paalde organisatorische moei lijkheden te komen met het oog op het aanstaande bezoek van sportlieden uit Folkestone (En geland). Die moeilijkheden wa ren gere-zen nadat twee leden van -het dagelijks bestuur van de ad viescommissie er de brui aan hadden gegeven omdat zij zich moeilijk verenigen konden met de het benoemingsbeleid van het be- De heer Stringer hield -een lezing te Westbapelle over het zendingswerk in Nieuw Guinea. leid inzake de ambtenaar voor 1 leerling her- sportzaken. Van^de 4e klas naar de 5e klas m.m.s. Kortgeleden hebben B. en W. zo- A. Tilroe, A. Louisse, W. de Dreu D Boven, J. Gelderblom, I. de Groof I Loenhout, C. v. Damme J Drukker M v aIs bekend verondersteld mag worden Houwelingen, P. Fransen v. Putte* M de heer J. G. Scholten uit Ooster- Salomé, JLindenbergh. wolde -als gemeentelijk ambtenaar voor -1 leerling afgewezen. sportzaken te Middelburg -benoemd, de hee-r Scholten heeft in Overveen aan het Cios een opleiding genoten. De be noeming van een ambtenaar voor sport zaken werd reeds enige tijd verwacht na het besluit van d-e gemeenteraad tot het in-s-te-llen van een -sportraad voor Middelburg. De sportambtenaar zal tevenis optreden a-ls secretaris-pen ningmeester van de sportraad. De twee afgetreden leden van het dagelijks bestuur van de adviescom missie, de heren D. A. Huysse (voor zitter) en C. Westerweel (penning meester) waren, zo vernamen wij, teleurgesteld over de benoeming van de heer Scholten. Uiteraa-rd ba-d men niets tegen de persoon van d-eze nieu we functionaris, maar de verwach ting leefde in d-e boezem van bet be stuur dat de heer Huysse. die in Goes enige tijd ambtenaar voor sport zaken is geweest en in Middelburg jarenlang het voorzitterschap va-n de adviescommissie bekleed heeft (in die functie ma-aikite -hij zich voor sportbeoefenend en -minnend Middel burg zeer verdienstelijk), voor een benoeming in aanmerking zou ko men. D-e secretaris van de s,portadvies- commissie, -de heer J. Parent, dis tantieerde zich van het benoemings beleid. Wat het bezoek van de Engel se ga-sten betreft, de hee-r P-ar-ent wil de niet als de organisator optreden ge let op zijn positie als secretaris van de adviescommissie. Wel heeft -hij B. en W. alle benodigde gegevens ver strekt. Het heeft er tot gisteravond even naar uitgezien dat de sportuitwisseling Middelburg-Folkestone geen doorgang zon vinden. Er moest nog een aantal Engelsen sprak van veertig) on dergebracht worden en op het eerste gezicht leek het niet mogelijk dit nog voor zaterdag voor elkaar te krijgen. Dit was dan ook de reden dat er gis teravond een vergadering belegd werd om een oplossing te vinden. Het gemeentebestuur wilde om ver schillende redenen het spor tuit wisse lingsprogramma in ieder geval laten doorgaan. De gasten uit Folkestone zou bij het afgelasten een bittere pil wor den bereid, temeer omdat velen van hen reeds hun vakantie in de sport week vastgelegd hadden. Er is gister avond geprobeerd een fiasco te vermij den. Na afloop van de bijeenkomst kon meegedeeld worden dat B. en W. erin geslaagd waren f»~,n aantal mensen te vinden dat bereid bleek de organisatie ter hand te nemen. Later zal dan we! bekeken worden of in het vervolg niet een andere basis gevonden moet wor den. Enkele ambtenaren ter secretarie zullen nu met enige leden van de ad viescommissie pogen de notg niet on dergebrachte Engelsen alsnog logies te verschaffen. KORTGENE. In de raadsvergadering van maandagavond heeft de raad (naast de vele werken die reeds op stapel staan voor de recreatie in de vorm van pacht- haven en burgalowterreinen) nu ook aan dacht geschonken aan een ontspannings gelegenheid aan het Veerse meer voor de eigen bevolking. De raad ging akkoord met het voorstel om eeuwigdurend in erfpacht te nemen een terrein van onge veer 2 hectare slikken en een halve hec tare slikken en een strook grond tussen de dük van de Willem Adriaanpolder en de vaargeul aan de westzijde van de ha ven. Op deze gronden zullen een speel- gelegenheid voor de jeugd en een een voudig zwembad aangelegd worden. Voorts komt er een parkeerterrein. Door de uitvoering van deze werken krijgt de gemeente Kortgene bovendien specie vrij die het elders nog nodig heeft. De heer A. Welleman hoopte dat de plannen snel verwezenlijkt worden en dat het erfpacht werkelijk eeuwigdurend in handen zou houden opdat ook de eigen bevolking aan haar trekken zou kunnen komen en men niet alle recreatiegronden in handen van derden zou*spelen. Burge meester A. A. Schuit bracht in dit ver band dank aan ir. Bruining, als gemach tigde van de ambachtsheerlijkheid voor de grote medewerking die men bij de on derhandelingen om deze gronden te kun nen verwerven van hem ondervindt. Een voorstel van B. en W. om de Veerdam eeuwigdurend in erfpacht te nemen van de N.V. maatschappij tot ex ploitatie vain onroerende goederen Rhoon, Pendrecht en Kortgene moest van de agenda afgevoerd worden omdat deze maatschappij niet bereid gebleken was de rechten hierop over te dragen. Ook de machtiging die B. en W. vroegen om de erfpachtsrechten op de kop van de Stei- gerdam met de daarbij behorende houten steigers over te dragen aan derden had enige voeten in de aarde omdat nog niet precies duidelijk geworden was hoe de HAAMSTEDE. Zaterdagmiddag reed een bromfiets, bestuurd door de heer A.R. uit Haamstede, bij het uitrij den van de Duinroosweg op de Badweg, frontaal tegen een op de Badweg rij dende auto bestuurd door de heer B. uit Berkel-Rodenrijs, die met 3 vrienden op weg was naar de Hengelwedstrijd. De heer R. werd van de brommer geslin gerd waarna hij op het wegdek bleef liggen. De spoedig aanwezige dr. Sten- ger liet het slachtoffer per brancard naar de vlakbij gelegen ouderlijke wo ning vervoeren. Hij bleek wonder bo ven wonder slechts een lichte hersen schudding te hebben opgelopen. De brommer werd volkomen vernield ter wijl de schade aan de voorzijde der auto eveneens aanzienlijk was. eigendomsrechten van de ambachtsheer lijkheid en de staat der Nederlanden op deze steiger lagen. B. en W. kregen uit eindelijk machtiging enkele ten aanzien van de voormalige steiger om deze of voor een bedrag van 2500 gulden te ver kopen aan derden of te verhuren gedu rende een tijdvak van 25 jaar voor een prijs van 125 gulden per jaar. Z. en W. kregen ook machtiging om een terrein van 2400 m2 aan de noord kant van de jachthaven voor een prijs van 40 gulden per m2 aan derden over te dragen. Op dit terrein zal hoogbouw mogelijk zijn tot vier woonlagen. Vrij vlot verwierven B. en W. een machtiging van de raad tot het besteden van een krediet van 40.000 gulden tot het bouwrijp maken van het terrein aan de westkant van de veerdam. Op dit terrein krijgen o.m. een scheepsbouw- en schildersbedrijf een plaatsje. MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een noodzakelijklieidsverklaring af te geven voor de oprichting en instandhouding van een opleiding tot kok-kellner aan de lagere technische school te Middel- „De ambacht school heeft een verzoek daartoe vori ge maand van B. en W. gedeponeerd. Een aantal instanties kan zich met de oprichting van een dergelijke opleiding verenigen. Voorts wordt de raad voorgesteld een krediet van ruim 10.000 gulden te verle nen voor aanschaffen van oliekachels ten behoeve van de school voor g.l.o. der vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op Geref. grondslag aan de Verwer ij straat. B. en W. vragen de raad ook me dewerking te willen verlenen aan de bouw van een gymnastieklokaal voor het scholencomplex-Olmenlaan. Bij de bouw van dit complex in 1957 is reeds gepoogd tot de bouw van een turnlokaal te komen. Er werd echter geen toestemming gegeven. Wel werd bij het opmaken van de bomvplannen met een dergelijk lokaal rekening gehouden. Zoals bekend bestaat in Middelburg een groot gebrek aan gymnastiekgele- genbeden. Dit laatste is voor de minis ter van O.. K. en W. aanleiding geweest een urgentieverklaring af te geven voor de Olmenlaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3