HET KEERKRENG: Draadloos KAPPIE EN DE WATERZUIL schip der verveling voor kust van Biak CHEFAROX Catherine Yalente voor Avro-t.v. I bekeken COMMISSIE E.E.G. BEGINT ONDERZOEK Schoolsportdag in Rurgh Dinsdag 17 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD door Wlm Hoffmann t)IAK.Het ligt er zo mooi, dat witte schip voor de kust van A* Biak. Papoea's pagaaien hun prauwen, ver weg staan de bergen van Japen als blauwe kartels aan de horizon. Aan 'een lange steiger, over het heldergroene water, ligt dat witte schip, de drijvende kazerne. Het lijkt een sprookje, een tropische idylle, een paradijs voor de militair. Maagklachten? televisie! Avond Boeiend filmpje over de zon radio j BOTERSMOKKELAAR ONTKWAM DOOR TE ZWEMMEN Pag. 2 (onze speciale verslaggever in Nieuw-Guinea) De mannen van de luchtmacht hebben het m.s. „De Keer kring" een spotnaam gegeven. Het Keerkréng. Het ziet er mooi uit van buiten, maar van binnen is het „scharrig", oftewel beroerd. Aan boord van deze vroegere K.P.M.-er wonen, slapen, eten een paar honderd man. In het ruim zijn de manschap penverblijven. De bedden, twee bo ven elkaar, staan amper een schou derbreedte vaneen. Overal zijn drooglijntjes gespannen; in de nau we doorgangen moet men zijn weg zoeken tussen uithangende handdoe ken en kleren. De ijzeren wanden zijn volge plakt met foto's van filmsterren, geknipt uit tijdschriften. De paar patrijspoorten bieden de enige ven tilatie. 's Middags, als de zon erop staat, is het kokend heet onder de lage zolder; 's nachts, als er tien tallen jongens slapen, drukkend benauwd. In hoeken waar geen bedden passen, staan de kasten dicht opeen. In die kastjes, volgestouwd met uitrustings stukken, heeft elk net een hoekje voor fotospullen, of een portretje: het enige hoekje voor zichzelf. Erger dan de volte, de benauwdheid, is het vol strekt ontbreken van iedere privacy. Men is hier nooit en nooit alleen. NOODMAATREGEL Deze legering blijft ver ten achter bij alle redelijke eisen. Het is een noodmaatregel. Vroeger waren er nau welijks militaire kampementen op Biak; het meeste is pas de laatste jaren gebouwd. Door de versterkingen van de laatste tijd is alles, ook De Keerkring, overvol geraakt. Enkele onderdelen bivakkeren in ten ten op de heuvelrug. Daar wordt ook in ijltempo aan een nieuw luchtmacht kamp gebouwd. Zelfs in de hete mid dag wordt doorgewerkt, een hoge uit zondering voor de tropen. Dit kamp moet De Keerkring vervangen, er zit ten al mensen van de luchtmacht in de eerste barakken. Het wordt een ul tramoderne legerplaats, maar de vol tooiing zal nog geruime tijd vergen. Tot zo lang zal De Keerkring wel Keerkréng blijven heten. De officie ren hebben hutten, maar ook daar is het behelpen: twee, drie man in een hut, drooglijntjes aan de zolder; de meeste spullen blijven wegens ruimte gebrek in de koffer. Een deel van de onderofficieren slaapt in het ruim, nog dichter op een dan de manschappen. Men kan er alleen dwars tussen de bedden door. Sommigen hier hebben geen bergkast, geen kussen of laken: de bevoorrading heeft de uitbreiding van de troepensterkte nog niet bljgebeend. „Legering voor onderofficieren", zeggen enkelen, schamper randwij zend. Wat de jonge dienstplichtigen met wat gemopper en een kwinkslag nemen, trekken deze mannen zich haast persoonlijk aan: ze zijn be roepsmilitairen, de meesten wat ouder en met een gezin in Nederland De dienstplichtige soldaten heb ben zich meer met het schip ver zoend. Niet de huisvesting, maar de verveling is hun grootste probleem, 's Middags, terwijl sommigen sliepen, anderen gingen zwemmen, heb ik met één van hen uren zitten praten, een jongen van 31 jaar met een bedacht zame blik achter zijn bril. In de schaduw van de dektent zaten we aan de railing, uitziend over de baai. Hier is zijn verhaal. OUD ROEST „Toen ik hier kwam, in november, verwachtte ik een kazerne en prach tige stranden. Dat is me hard te gengevallen. Dit schip lijkt nergens op, en de kust ligt hier vol oud roest uit de oorlog. Ik ben fotograaf in het burgerleven, en fotograferen doe ik hier ook. In mijn vrije tijd heb ik eerst veel gelezen en gezwommen. Met een ka meraad had ik een prauwtje gekocht van de Papoea's. Ziet u die groene streep dn zee daar? Dat is het koraal rif, de bodem gaat er steil naar bene den. Daar gingen we snorkelen, tropi sche vissen kijken, ongelofelijk mooi. Nu is hij overgeplaatst. Ik heb ook veel kampongs be zocht en foto's gemaakt. Maar je kunt niet steeds weer hetzelfde doen. Dan komt de verveling. Je komt terug van je werk, en je voelt het lang zaam komen, 't Is benauwd op het schip, je voelt je onrustig. Je zet de radio knalhard aan. Dan ga je maar wat rondlopen over de dekken, of een biertje drinken aan de tap. Overal een praatje maken, maar het helpt niet, want het gaat steeds weer over hetzelfde: over meisjes en de repat, en je voelt dat ook de an der eigenlijk geen belangstelling heeft. AL GEZIEN Je durft niet aan wal te gaan, want je weet dat het daar nog erger zal worden. Er draait een film aan boord, maar die hèb je al gezien. Naar huis schrijven kun je in zo n stemming ook maar beter laten. Dan heb je bet gevoel: ik zou wel met mijn kop tegen die scheepswand willen vlie- gen. Er is maar één oplossing: op Je bed gaan liggen en slapen. De volgen de dag is het meestal weg. Ik denk nu veel over m'n toekomst plannen. Eind van dit jaar ga ik met repat. Ik wil graag reportagefotograaf worden en veel reizen. Maar ja, dat is maar voor weinigen weggelegd. De regeringspolitiek? Daarmee ga ik in grote trekken akkoord. Ik ken een Papoeajongen, eerst een halve wilde, die nu zijn haar kamt en een schoon hemd draagt en op school zit. Dat komt omdat wij wat beschaving bren gen. Daarvoor zijn we hier. De jon gens zouden niet graag zien dat dit land werd overgedragen. ERVARING t Ikzelf heb het leven in de kampong leren kennen, een prachtige ervaring. Al met al heb ik hier geen slechte tijd; ik had dit niet willen missen." Hij liep met me mee naar de val reep. Door de nauwe ijzeren gangen, langs de dampende wasserij, het film- dek met het gore scherm en de rieten stoeltjes. In een hoek, met tentzeilen afgeschut, deed de kapper zijn werk. Papoea-werklui spoelden gamellen in de keuken. In de verlaten eetzaal za ten een paar jongens te schrijven: brieven naar huis, aan de andere kant van de aardbol, veertienduizend kilometer ver. (Ingezonden mededeling) voor blijvende verbetering Vormt een genezende laag op de 'maagwand DINSDAG 17 JULI HILVERSUM I, 402 m RADIO I Ochtend AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: g.oo Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke mu ziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvita minen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. Hliddag 12.00 Licht orkest en zangsolisten. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzen ding voor de landbouw. 12.30 Mede delingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Dansorkest en zang solisten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of gram mofoonmuziek. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Metropole orkest en solist. 14.00 Blaastrio, gitaar en contrabas. 14.40 Vlaamse boeken schouw. 15.00 Viool en piano. 15.30 De vrouw in het wit, hoorspel (deel 5). 16.05 Lichte grammofoon muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 17.55 New York calling. Avond 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Pianospel. 18.30 Licht ensemble met zangsolist. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Operamuziek (gr.). 19.50 Pianorecital (gr.): klas sieke muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Opklaringen, gevarieerd program ma. 20.50 Het ABC van het heelal, lezing. 21.10 Moderne muziek (gr.) 22.00 Zing zonder zorgen (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Pizzicato, nieuwsflitsen en actualiteiten uit de lichte muziek wereld. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 11 Ochtend KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Amuse mentsmuziek (gr.). 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Grammofoon muziek. 9.45 Voor de jeugd. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Ballet muziek (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan vooruit, praatje. Middag 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Eranse chansons. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Amusementsmuziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Dansorkest en zangsolisten. 13.55 Operette-klanken (gr.). 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Lichte grammofoonmuziek. 15.35 Neder lands hoornkwartet: klassieke en moderne muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzending: Toeristische ontwikkeling Op St. Maarten en Bonaire, door Dr. J. Winsemius. Avond 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Poli tieke lezing. 18.30 Licht ensemble en zangsolisten. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte grammo foonmuziek. 20.20 Omroeporkest, radiokoor en solisten: Operamu ziek. 21.10 Klassieke en moderne kamermuziek. 21.55 Klassieke orgel muziek. 22.15 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Hol land Festival 1962: Residentieorkest en zangsoliste. 23.30 Moderne ka mermuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. NTS: 20.00 Journaal. 20.20 C.H.U., politieke lezing. 20.30 Tekenfilm. 20.35 Documentaire film. 20.45-22.15 Speelfilm. HILVERSUM. Na bijna een jaar van moeizaam onderhandelen is de televisiesectie van de Avro erin ge slaagd Catherine Valente, de beroemde zangeres, voor een exclusief optreden in Hilversum te contracteren. Het pro gramma dat zij op zaterdag 4 augustus van 21.0021.45 uur in Avro's grote studiozaal brengt wordt rechtstreeks uitgezonden. Het bevat tal van nieuwe liedjes en enkele oude bekenden. Mevrouw Va- lente zal worden bijgestaan door haar broer Silvio Francesco en worden be geleid door Robert de Rijke piano, Jean Warland bas en Freddie Rottier slagwerk, alsmede een groot orkest onder leiding van Bep Rowold. De produktie berust bij Karei Prior, de regie heeft Jef de Groot. De Belgische televisie neemt het op treden van Catherine Valente op Am- pex op en zendt het op een latere da tum uit. De Avro heeft het contract gesloten met Eric van Aro, echtgenoot, manager en imgiressario van Catherine Valente. kritisch De kijkers konden gisteravond ken nis maken met de eerste van een serie documentaire films van de Amerikaan se regisseur Frank Capra, bekend van filmkomedies als „Je kunt het toch niet meenemen". Deze eerste documentaire was gewijd aan de zon. Het was een filmpje in het populair wetenschappelijk genre, waarin „mijn heer zon" als sprekende tekenfilmfi guur werd opgevoerd. De vrij kinder achtige tekst kreeg daardoor op den duur iets krampachtigs. In deze speci fiek Amerikaanse verpakking werd, ondanks de irriterende hurktoon, niet temin veel boeiends aanschouwelijk gemaakt. De Avro had de film nagesynchro niseerd, omdat ondertiteling, mede ge zien het hoge tempo, niet mogelijk was. Robert Sobels en Coen Flink zullen het niet eenvoudig hebben gehad dit tempo bij te houden, maar zij haalden, zij het wellicht buiten adem, heelhuids de eindstreep. Tas Het Nederlands Strijkkwartet, dat in januari van dit jaar zijn tienjarig be staan vierde, speelt vanavond op 9.10 voor Hilversum 2 kwartetten van Hay dn en van Van Hemel. In het Holland Festival-concert, dat om 10.40 over dezelfde zender de ether ingaat, krijgt men Bartóks Muziek voor snaarinstrumenten, slagwerk en celesta te horen in een uitvoering door het Residentie Orkest onder leiding van Willem van Otterioo. Vooraf gaat het Concert voor sopraan en orkest van de Russische componist Glière met Ilse Hollweg als soliste. Het amusementsprogramma Opkla ringen wordt voor de microfoon ge bracht door Betty Luske, Tineke van Leer, Ton Lutz, Paul Deen en Henk van Ulsen. Via Hilversum 1, om 8.05. De jazzliefhebbers kunnen achter eenvolgens terecht bij Brussel Vlaams, waar om 9.15 Freddie Sunder een pla- tenprogramma presenteert en om 10.15 bij Brussel Frans voor de Jass-hebdo- madaire van Benoit Quersin en Paui Roland. f TELEVISIE 1 In de Slotlaan in Zeist is zondagavond de 33-jarige P. Louwerse uit Den Dol- der met zijn scooter geslipt. De man werd zo zwaar gewond, dat hij later in, een ziekenhuis stierf. Zijn vrouw, die opi de duo zat, werd licht gewond. De hoofdfilm heet „A pied, a cheval et en sputnik" oftewel „Een slippertje naar de maan" met o.m. Noël-Noël (8.45). België Vlaams: Otto Premimger heeft het satirische blijspelletje van Oscar Wilde „Lady Windermere's fan" ver filmd met in de hoofrollen Jeanne Crain en George Sanders. Deze film „De waaier", over een merkwaardige zaak die door het veilen van een waaier aan de dag komt, wordt om half negen gedraaid. Om 9.50 uur is er voor de fans van Miles Davis en de jazzlief hebbers een gefilmd jazzprogramma te beluisteren en te zien. België Frans: Het gehele avondpro gramma wordt gevuld met een recht streekse uitzending uit Aix-en-Provence waar vanavond „Figaro's bruiloft" van Mozart ten tonele wordt gebracht (8.40). Duitsland: Na een uitgebreide re portage over de snelle ontwikkeling in Soedan (8.20), wordt het tv-spel „Een gecompliceerd mens" voor de camera's opgevoerd. Het is een kort spelletje over een eigenaardige eigenaar van een sigarenwinkeltje die slechts verkoopt aan wie hem bevalt(9.00). Om 9.35 uur reeds kan men kijken naar het tweede deel van het optreden van het Philippijnse balletenisemible „Baya- nihan". BRUSSEL. Een botersmokkelaar is gisteren in de Kempen bij Lommei aan zijn achtervolgers ontsnapt door in een kanaal te springen en naar de over kant te zwemmen. Tevoren had de smokkelaar geprobeerd de Belgische douaniers van zich af te schudden door kraaiepoten en pakjes boter uit zijn auto te gooien. De douane vond in de wagen drie ton boter. De Belgische minister van landbouw, Heger, heeft gisteren in Namen gezegd, dat de botersmokkel van Nederland naar België zijn land al 625 miljoen francs (vijftig miljoen gulden) heeft gekost. De Belgische overheid geeft subsidies om de uitvoer van Belgische boter moge lijk te maken. Door de clandestiene in voer vanuit Nederland is het overschot in België zo groot geworden, dat voor de uitvoersubsidies een extra bedrag van 625 miljoen francs nodig is geweest. Veronica's protest BRUSSEL De Commissie van de E.E.G. te Brussel is begonnen met het onderzoek van de klacht van de directie van Radio Veronica. Zoals men weert heeft deze directie zich met een adres tot de commissie gewend en verzocht stappen te onder nemen wanneer het Belgisohe wets voorstel tot bestrijding van „piraten, zenders" wordt aangenomen. Dit wetsvoorstel is intussen zonder hoofdelijke stemming en nagenoeg zon der discussie door de Belgisohe senaat aanvaard. Het is thans bij de Kamer van afgevaardigden in behandeling. In kringen van de commissie schijnt men tot de mening over te hellen, dat het beroep van Radio Veronica geen succes zal hebben. Men meent dat de artikelen van het E.E.G.-verdrag, die de bedoeling hebben discriminatie tegen te gaan en waarop de directie van Veronica zich beroept, op geen enkele wijze kunnen verhinderen dat de leden- staten van de E.E.G. hun vestigings- reeht regelen. 37 „Haar eigen identiteit was zorg vuldig verborgen gehouden. Zij was er onder een andere naam. Maar het onverwachte gebeiurde. Iemand in het ziekenhuis, een patiënte die her stellende was van een blindedarm operatie had haar door een van de openstaande deuren gezien en her kend. Isabella wist dat niet, maar het was niet moeilijk voor de patiën te uit te vinden waarom zij daar was en dat alles geheim gehouden werd. „Ook kwam zij erachter dat de dokter een behoorlijk pleeggezin zocht. Voor zo'n gezin kon zij zor gen. Armstrong heette de lamilie ën twee of drie jaar later werden met toestemming van de heer Leiand en de moeder adoptiepapieren in orde gemaakt. De jongen kreeg de naam Armstrong, die van zijn plee ouders, maar hij bleef de wettige erfge naam van zijn moeder en daar was een behoorlijk fortuin mee ge moeid. „Al die tijd bleven de Armstrongs dus in Californië en de heer Leiand betaalde maandelijks voor het kind. Toen gebeurde er iets. Het tweede huwelijk van mevrouw Shepard bleef kinderloos. Zij begon naar haar ■zoon te verlangen. Zij praatte er met haar man over om een jongen te adopteren en terzelfdertijd ver nam ze iets van de Armstrongs Zij wilden het kind afstaan, maar tegen betaling van een grote som geld vijftigduizend dollar. Omdat al haar geld belegd was en zij er niet alleen over kon beschikken en bovendien haar vader er vierkant te gen was, voelde zij zich wanhopig. Zij had Donald Scott nooit verteld dat hij vader was. Nu dacht ze aan hem. Hij had zich snel weten op te werken. Hij had flink geld ver diend. Zij schreef hem waar het om ging en zij deed er een foto bij van de pleegmoeder en de jongen te midden van een groepje kinderen. De foto was in Californië gemaakt. „Maar hij belde haar op en zei dat hij haar onmogelijk kon helpen in elk geval niet met dat bedrag. Hij had er nogal goed van geleefd en niet erg veel gespaard. Hij stuur de haar de foto terug met het ver zoek die te vernietigen. „Toen kwamen de Armstrongs hier heen met de jongen, die als voor naam Scott heeft. Mevrouw Shepard ontmoette Armstrong enkele malen in het park. Haar chauffeur heeft hem herkend. Zij heeft ook haar kind een keer gezien. Het is een leuk kind en zij was ongeruster dan ooit. „Maar de Armstrongs hielden vast aan hun eis van vijftigduizend dol lar. Zij dreigden zelfs nog hoger te gaan. Zij legde hun haar situatie uit, ze had alleen haar inkomen, geen kapitaal, maar haar zoontje Scott zou bij haar dood alles erven wat zij bezat. Dat was haar fout. Een verschrikkelijke fout, want nu was zij dood meer waard dan levend." Ik keek naar moeder. Haar kin trilde. Zij kon begrijpen wat Isabella gevoeld moet hebben. Isabella, die naar haar zoon verlangde, hem zag en van hem hield en hem nooit heeft gekregen. Larry haalde zijn zakdoek uit zijn zak en snoot zijn neus. De inspecteur ging verder. „Ik moet «ven opmerken dat me vrouw Armstrong bij toet merendeel geen rol van betekenis heeft ge speeld. Zij wilde wel afstand doen van de jongen als hij daar een be ter leven mee kreeg. Bovendien wei gerde zij mee te werken". Hij keek naar Andrew Leiand, flie met het hoofd gebogen zat. „Het spijt me, meneer Leiand, ik moet hier op enkele details ingaan. Als u liever weggaat „Gaat u door", zei Andrew rustig. „In zekere zin", zei de inspecteur, „begint de moord op mevrouw She pard met deze hoed hier. Hij behoor de aan Armstrong, die de dronken kelner was die dia avond voor het diner eruit gegooid werd, bij heeft bekend. „Zijn dronkenschap was maar ko medie. Hij was volkomen nuchter toen hij wegging. Misschien kan ik u beter zijn getuigenis voorlezen. Ik lees het op zoals het werd gegeven. U zult bemerken dat hij bepaalde vragen weigert te beantwoorden." Hij nam enkel velletjes papier die met een paperclip bij elkaar gehou den werden van zijn bureau en zette zijn bril weer op. „Het is de vorm van vraag en antwoord, maar ik ge loof wel dat het duidelijk is." Hij begon te lezen: „Vraag: Wat deed u toen u het huis uitgezet was? „Antwoord: Ik deed maar alsof ik dronken was. Een van de agenten aan de achterdeur nam mij een paar meter mee. Toen liet hij me gaan. „Vraag: En daarna? „Antwoord: Ik had avondkleding aan, die ik had gehuurd en ik had iemands hoge hoed uit de herenka mer meegenomen. Ik ging naar de bereden politieman en zei hem dat ik hem vijftig dollar zou geven als hij mij een tijdje op zijn paard zou laten rijden. Ik veronderstel dat hij dacht dat ik een gast was en boven dien dronken. Hij dacht er even over na. Toen stapte hij van zijn paard. Hij zei dat voor vijftig dollar ieder een een ritje mocht maken. Ik klom niet op het paard. Nog niet, tenmin ste. Ik sloeg hem op het hoofd met een steen die ik opgeraapt had. Niet erg hard. Net genoeg om hem bewus teloos te krijgen. „Vraag: Wat deed u verder met hem? „Antwoord: Ik droeg hem van de oprijlaan af. Het was flink donker. Ik trok zijn jas aan en zette zijn pet op. Toen hoorde ik een vrouw komen Anna Griffin heet ze, meen ik. Ik klom op het paard en toen ze iets zei gaf ik antwoord. „Vraag: Waarom sloeg u Barnes bewusteloos? „Antwoord: Het liep er vol met politieagenten en wij hadden die avond iets te doen. „Vraag: Wat had u te doen? Me vrouw Shepard doden? „Antwoord: Ik had u al gezegd dat wij haar niet gedood hebben. „Vraag: Waarom viel u Barnes dan aan? De inspecteur keek op. „Ik zal de volgende vragen en antwoorden overslaan. Wij voeldgji dat hij loog. Hij mompelde dat Me vrouw Shepard die avond het geld wilde geven in ruil voor een verkla ring dat zij de jongen kon adopteren. Maar er was geen geld in huis toen zij gevonden werd. Armstrong houdt echter vol dat het nooit het plan is geweest een moord te plegen." Toen zei hij verder: „Vraag: U zegt „wij". Bedoelt u daarmee uzelf en uw vrouw? (Wordt vervolgd) aiiiiii'illliiillllliiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiMiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiuiiuiiiiiiiiiie 61. „Een groots moment," zei Spren kel. toen hij voet op Afrikaanse bodem zette. „In de Sahara begint de Victorie, mensen. Onze reportage over de Ver schrikkelijke Zandman zal het station H20 wereldbekend maken. Van hieruit zal mijn zendtechniek met watergolven de wereld veroveren." De mannen, die achter zijn rug de tot reportagewagen omgebouwde sloep aan wal duwden, keken elkaar eens aan. „Gooi het maar in m'n pet, meneer Sprenkel," bromde Kappie. „Ik zou eerst wel eens antwoord willen hebben op een paar vraagjes. Vraag één: „Hoe komen we in de Sahara? De Kraak brengt ons ja niet verder en ik laat me liever kielhalen dan dat ik ga lopen in deze hitte „We gaan met het schip der woestijn, met een kameel!", was het antwoord. „Vraag twee..." hernam Kappie. „Hoe vinden we de Verschrikkelijke Zand- nan?" „Met geduld...," meende Sprenkel. „En als we hem in de kijker krijgen, 10e wilt u hem dan uitzenden?" riep Kappie uit. „In de Sahara is geen wa terleiding voor zover ik weet!" „Met dit apparaat...," verzekerde Sprenkel een kist bekloppend. „Een kin- ierachtig simpel gevalletje, dat u straks vel ln werking zult zien!" Hij opende het deksel en terstond sprong er een uit ontelbare zuigertjes, hefboompjes en radertjes samengesteld voorwerp uit, iat zich met behulp van twee wieltjes morrend uit de voeten maakte... BURGH. Op het prachtige sport park „van Zuijen" zijn onder ideale weersomstandigheden weer de jaarlijkse onderlinge wedstrijden van de verschil lende lagere schoolleerlingen uit het westelijk deel van Schouwen gehouden. Saam gebundeld staan al deze wedstrij den bekend onder de naam: School sportdag. Er werden 17 A„ 59 B., 118 C„ 89 D. en 12 E.-diploma's uitgereikt verdeeld over de ongeveer 300 leerling gen van 9 scholen. In de namiddag werd begonnen met slagbal, het balspel dat elk jaar Mer de belangstelling der scholen trekt, om- verh^ar»anan w.aarde™ne hoofdprijzen verbonden zijn. De wisselbeker ging ditmaal naar de Prinses Beatrix- school uit Haamstede, die ook vorig jaar dit kleinood in haar bezit kreeg In poule I was de volgorde: I Pr' Beatrix School Haamstede, II- O L* Haa°m5)»H»eSTe 611 IF'rCia- Nat. Schooi nrSwiD S0",1? 11 was deze: I: O.L.School Burgh, II: Chr. Nat. School Brouwershaven en III; O.L.Sctiool Noordwelle. De 1ste prijs bestond uiit een voetbal de 2e uit 2 volleyballen en de 3e uit één volleybal. °V°2rzïter van he' Schoolsport- rA.Urf a ?-er H- Blom bit Renesso reikte de prijzen uit.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2