Papoea's beroepen zich op belofte in de Troonrede Macmillan stuurt opnieuw negen medewerkers weg Salaris bij 3 orkesten Verslechtert Indonesië wil naar kortere overgang Nw.-Guinearaad besluit tot sturen van delegatie NEDERLANDSE VINDING VOOR FOTO'S VAN MAAN Ex-hoofdagent via Nieuwkoop naar de cel PROF. ROMEIN OVERLEDEN De Bilt: Opklaringen TWEE DODEN IN ROTTERDAMSE HAVEN PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 17 juli 1962 Muzikale hulde voor prinsessen VANDAAG NAAR ANTILLEN Weer drie landen tot G.A.T.T. toegetreden FRANSMAN VOOR TWEE MAANDEN IN DIEPE GROT POLITIEKE SPRINT Nota gevraagd over betalingsverkeer Mr. de Rijke ook RAPPORT-WITTEMAN SLAAT IN ALS BOM Optimisme in Djakarta over besprekingen 'LAATSTE NIEUWS Subandrio morgen naar Washington Vragen over vervoer van gesneuvelden Zaterdag naar Venus Drie jaar cel voor inbreker met 2 ton op sak - Directeur; JACQ DE SMIT; Chefred.: G. J. Bieuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlisslngen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikxee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuws:!! Dagblad Abonnementsprijs 0,62 p. w„ i 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Kubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van i, 17e JAARGANG No. 5104 TOCH NAAR DJAKARTA PARAMARIBO (ANP) Het bezoek van de prinsessen Irene en Margriet aan Suriname is ten einde. Vandaag ver laten ze dit rijksdeel om een veertien daags bezoek aan de Nederlandse Antillen te brengen. Een berg en een waterval in Suriname zijn naar de bezoekende prinsessen ge noemd. De berg heet Margriet Fran- ciscaberg en ligt in het district Sara- macca ten westen van de Surinameri- vier in Midden-Suriname. De waterval die naar prinses Irene is genoemd, be vindt zich bij de Brownsberg in het nieuwe Brokopondodistrict. De prinsessen hebben het de laatste dag van hun bezoek aan Suriname nog aardig druk gehad. Allereerst stond een bezoek aan de synagoge van de Nederlands-Israëlische gemeente op het programma. Al in 1835 Al in juli 1835 werd dit gebouw door een telg uit het Huis van Oranje be zocht. Prins Willem, die in 1840 koning zou worden, reisde in dat jaar als eer ste lid van het vorstenhuis naar Suri name. In 1942 werd de synagoge door prins Bernhard en in 1958 door prinses Beatrix bezocht. Na een korte bezichtiging van de synagoge volgden bezoeken aan de huishoudschool in Paramaribo en aan het Hmdoestaanse weeshuis. Ook werd, buiten het oorspronkelijke programma om, een bezoek aan het weldadigheids gesticht gebracht. De ouden van dagen waren daar bijzonder mee in hun schik. In het stadion woonden de prinsessen 's middags een demonstratie bij, waar aan negenduizend schoolkinderen deel namen. Met een galadiner werd de dag van gisteren besloten. GENÊVE (A.F.P.) De vijfde tariefs conferentie van de Algemene overeen komst voor tarieven en handel (G.A.T.T.) is geëindigd. In totaal zijn ongeveer 4400 concessies tot stand gekomen. Vertegen woordigers van 28 landen hebben de overeenkomst getekend. Israël, Portugal. Cambodja en Spanje hebben aan de besprekingen deelgeno men met het doel volledig tot de G.A.T.T. toe te treden. Wat de eerste drie landen betreft hebben de besprekingen tot over eenstemming geleid. De onderhandelin gen met Spanje worden nog voortgezet. NICE (UPI) Een 23-jarige Fransman, Michel Siffre, is zondag afgedaald in een diepe grot in de Alpen bij Nice. Hij wil daar tot 15 september blijven om te onderzoe ken of het mogelijk is lange tijd te vertoeven in natuurlijke schuilplaat sen, die mogelijk bescherming kun nen bieden tegen kernbommen. Het experiment heeft de steun van de Franse hoge commissaris voor sport en jeugd. Siffre heeft de grot, waar in hij is afgedaald, onlangs zelf ont dekt. De grot is ongeveer 135 meter diep en bevindt zich hoog in de Al pen. Hij is er met een hefschroefvlietg- tuig heen gebracht. Naast mondvoorraad voor twee maanden heeft Siffre een bandopna me-apparaat, een veldtelefoon en boe ken bij zich. Hij wil zijn reacties op de omstandigheden in de grot en de invloed van de lange eenzaamheid op de band vastleggen. De telefoon zal slechts in geval van nood worden ge bruikt. Tegen de vrieskou in de grot draagt hij speciale nylonkleding. Vrolijk in de handen klappend volgen de prinsessen Irene en Margriet een zanghulde van Bosnegerkindertjes op Afobaka in Suriname. Geheel rechts de onderwijzer die de zanghulde leidde. HOLLANDIA (ANP). De Nieuw-Guinearaad lieeft gister avond met veertien tegen elf stemmen alsnog besloten tot het zen den van een delegatie naar Indonesië „om het standpunt van het Papoeavolk tegenover de Indonesische regering uiteen te zetten". Het besluit was vervat in een nieuwe motie van N. Tang- gahma. Vrijdag werd een mo-ie van hetzelfde raadslid voor het zenden van een delegatie naar Indonesië met vijftien tegen elf stemmen verworpen. In de nieuwe motie wordt de Nederlandse regering gevraagd of zij de Indonesische regering wil voorstellen een delegatie uit de Nieuw-Guinearaad binnenkort voor een bezoek in Indonesië toe te laten en het zenden van Indonesische troepen naar West- Papoea te staken. Over dat laatste werd in de vorige motie niet gerept, wat haar voor een groter aantal leden onaanvaardbaar maakte. Tanggahma verweet de Nederlandse leden van de raad vier van de zes hadden tegen zijn eerste motie ge stemd dat zij waren vergeten dat de Papoea's in de Troonrede van ver leden jaar was beloofd dat zij zich vrij in de wereld zouden mogen oriënteren. „Zij moeten beseffen dat zij niet als Nederlanders, maar als vertegenwoor digers van de bevolking optreden", al dus Tamggahma. Van onze correspondent LONDEN De grote schoonmaak van premier Macmillan heeft giste ren onverminderd voortgeduurd: hij stuurde maar liefst negen ministers, onderministers en staatssecretarissen de laan uit. Weliswaar geen leden van het kernkabinet, maar toch belangrijke functionarissen. Bovendien toonde Macmillan met een reeks benoemingen dat het 'hem ernst is met de regoureuze verjonging van de regering die hij vorige week vrijdag op zo'n onverwacht radicale manier begon. DEN HAAG De financiële commis sie uit de Tweede Kamer zou de Kamer graag uitvoerig met minister Zijlstra la ten praten over monetaire vraagstukken en over het internationale betalingsver keer. Zij vraagt de minister om hierover een nota aan de Kamer toe te zeggen. Dit deelt de commissie mee in het ver slag over het wetsontwerp tot goedkeu ring van maatregelen om de geldmidde len van het internationale monetaire fonds te versterken. Zo benoemde hij gisteren de 31-jarlge Christopher Ohataway tot staatssecreta ris van het ministerie van onderwijs. Chataway is een bekende vroegere harloper die de laatste jaren als con servatief parlementslid bijzonder actief was in het Lagerhui-s. De voornaamste uit de reeks die gis teren de mededeling kregen dat zij be dankt worden voor de bewezen dien sten, was lord John Hope, minister van openbare werken David Renton onder minister van binnenlandse zaken, werd eveneens de laan uitgestuurd, Macmillan stelde gisteren zijn schoon zoon Julian Amery aan tot minister voor de burgerluchtvaart. Hugh Fraser kreeg de belangrijke portefeuille van de militaire luchtvaart toegewezen. Pen sioenen en nationale verzekering: Niall Macpherson; openbare werken en böuw-' nijverheid ging naar Geoffrey Rippon, graaf Jellicoe werd benoemd tot onder minister van binnenlandse zaken; Alan Green tot onderminister van handel en Sir John Hobson werd verheven tot Attorney-Generaal, een der leden van de regering die een deel van wat men in Nederland het ministerie van justitie noemt, beheert. De jonge Christopher Chataway krijgt de een jaar oudere Basil de Ferranti naast zich in de regering als staatsse cretaris van het ministerie van burger luchtvaart. Belangrijk is ook nog de benoeming van Anthony Barber tot onderminister van financiën hij was in de oude rege ring* onderminister van economische zaken. Als zodanig wordt hij opgevolgd door Edward du Cann. Macmillan heeft verder nog een hele reeks andere be noemingen gedaan in de lagere regio nen van de regeringsploeg. In totaal heeft Macmillan nu in het kader van zijn grote schoonmaak vijf tien benoemingen gedaan elf nieu welingen deden hun intrede in de rege ring. Julian Amery, de nieuwe minister voor de burgerluchtvaart, volgt Peter Thorneycroft op die, zoals bekend, de portefeuille van defensie kreeg. Koningin Elizabeth was gisteravond een uur bezig met het beëdigen van nieuw benoemde ministers en met het in afscheidsaudiëntie ontvangen van de eerste slachtoffers van Macmillans „slachtpartij". Tevoren zat de vorstin een bijeenkomst van de kroonraad voor, waarin eveneens enkele nieuwe leden der regering werden opgenomen. MASSAMOORD Vanzelfsprekend is de socialistische oppositie in een jubelende stemming: de woorden „massamoord" en „terecht stellingen" zijn niet van de lucht in de ze hoek die de ingreep van Macmillan als een wanhoopsdaad beschouwt. Er is weinig fantasie voor nodig om in te zien dat de conservatieve partij zeer ernstig geschokt is door de opera tie van dokter Macmillan, de premier en partijleider. De harde klappen die de regering de afgelopen maanden kreeg, zowel van de socialisten als van de liberalen, hebben een diepere in druk op de Tories gemoakt dan mi- tot vorige week meende. Macmillan ziet nu wel in dat hij g( - minuut meer heeft te verliezen in zijl streven het land gunstiger te stemme: voor zijn politiek. Hij zal alles doen om te proberen een verder afglijden van het kiezerskorps in liberale en socialis tische richting te voorkomen. Slaagt hij daar niet in, dan zal hij persoonlijk het veld dienen te ruimen als leider van de conservatieve partij. SPECULATIES Vanzelfsprekend wordt er nu druk gespeculeerd over een heel wat minder straffe economische politiek. Macmillan wil de indruk dat hij de teugels zal laten vieren beslist niet versterken, maar de politiek van hollen en stilstaan op zowel economisch als financieel ge bied is voor de regering bepaald ramp zalig gebleken. Het falen van de poli tiek van de loonpauze van Selwyn Lloyd, de op zo brute wijze aan de dijk gezette kanselier van de schatkist, heeft de conservatieven veel meer stemmen gekost dan hun lief is. Het is zonneklaar dat de Tories thans de ernstigste crisis doormaken sinds de Suez-campagne van 1956. In het Lagerhuis vond Macmillans hardhandige schoonmaakbeurt gisteren natuurlijk zijn weerslag. Een Labourlid interrumpeerde tijdens het vragenuur, toen er een pensioenkwestie behandeld werd, met de opmerking dat de pen sioenen dringend verhoogd moeten wor den, in verband met het aanstaande vertrek van de premier zelf. Toen de minister voor de energie voorziening de vergaderzaal binnen kwam met een roze anjer in zijn knoopsgat, rien iemand' hem van de socialistische banken toe: Bent u er nog? Over de taak van de delegatie zei Tanggahma dat Inldonesië er van moet worden overtuigd dat de Papoea's „noch Nederlands noch Indonesisch willen worden, maar op eigen benen willen staan. Het kan zijn dat Neder land als klein land de eigen weg van de Papoea's in de weg staat. Daarom moeten wij zelf in Djakarta gaan ver tellen wat wij willen, ook al zou1 dat geen enkel resultaat opleveren. Wij moeten zelf een aandeel nemen. Het is niet waar dat wij gedwongen zijn een eventuele overeenkomst uit Nederlands- Indonesisch overleg te aanvaarden". Kaisiepo bleef ook de tweede motie hartstochtelijk bestrijden. Hij waar schuwde tegen „de sluwe Indonesische president". „Te veel moed kan in som mige gevallen tot niets leiden. Wij moe ten geen beslissing nemen, waarmee wij onszelf een strop om de hals leggen", aldus Kaisiepo. Het Nederlandse raadslid mr. J. O. de Rijke, die tegen de eerste motie- Tanggahma had gestemd, deelde mee dat hij „na langdurige aarzeling en met enige schroom" had besloten thans te stemmen voor uitzending van een dele gatie. Hij was daartoe gekomen omdat er „bij een aantal Papoea's geloof be staat in een ontmoeting met Indone siërs". Twee Nederlanders bleven tegen uit zending van een delegatie stemmen. De gemachtigde van het gouverne ment, dr. Veldkamp, herhaalde dat de Nederlandse regering en het gouverne ment bereid zijn mee te werken aan de uitvoering van de motie. Hij zei dat de raad zelf de voorwaarden moet vast stellen waaronder de delegatie naar Indonesië zou gaan, maar hij zou zich kunnen voorstellen dat een voorwaarde zou kunnen zijn dat Indonesië inder daad de vijandelijkheden staakt. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De nieuwe salaris- voorstellen voor orkestmusici zijn gisteren als een bom in de Neder landse muziekwereld ingeslagen. Voor het Concertgebouworkest als mede het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest en het Utrechts Stede lijk Orkest wordt bij aanvaarding der voorstellen de salarissituatie slechter. Daarentegen zal de positie van het Residentie Orkest en van de „provinciale" orkesten sterk ver beteren. De staatssecretaris van O. K. en W. heeft de salarisvoorstellen, gedaan door de Cojnmissie Witteman, wie hij in decem ber 1960 hierom verzocht, overgenomen. De wijzigingen zullen, na goedkeuring door het College van Rijksbemidde laars, in twee fazen worden ingevoerd. De eerste wijziging geschiedt met te rugwerkende kracht tot 1 januari 1962, de tweede per 1 januari 1964. Het bestuur van het Concertgebouw orkest heeft onmiddellijk met een scherp protesttelegram aan mr. Y. Scholten, de staatssecretaris van O. K. en "W. gereageerd. In Rotterdam wordt donderdag een bijeenkomst belegd, waarop het bestuur van het R.Ph.O. zijn standpunt bekend zal maken. Utrecht beraadt zich nog over de stap pen. De protesten van de drie orkesten rich ten zich tegen de voorgestelde classifi catie van de orkesten en tegen het ad vies inzake de komende verhouding in beloning. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. In Amsterdam is maandagavond prof. dr. J. M. Romein, historicus en hoogleraar aan de G.U. van Amsterdam, in de ouderdom van 68 jaar overleden. Hij publiceerde veel histori sche werken, o.a. met zijn echtgenote, mevrouw Anne Romein-Verschoor, de serie Erflaters van onze beschaving. De weersverwachting, geldig tot hedenavond: Droog weer met aanvan kelijk veel bewolking, maar later ook opklarin gen. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit noordelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. MIESJE: 'k Had een midzomer nachtmerrie. 18 juli: Zon op 4.40, onder 20.51. Maan op 21.36, onder 5.42. De Engelsman Chris Chataway heeft als atleet naam gemaakt. Zonder er zich ook maar een van de tien sigaretten per dag voor te ontzeggen kwam hij tot prestaties, die grote indruk maakten. In het begin van 1954 trainde hü veel met zijn landgenoot dr. Roger Bannis ter, die kort daarna, evenals de Austra liër John Landy, de mijl binnen de vier minuten liep. Chataway, inmiddels titelhouder op de drie mijl, evenaarde op 28 mei 1954 de verrichtingen van Bannister en Landy. Ook hij bedwong de mijl in een tijdsbestek dat binnen de vier minuten lag. Voor Chris Chataway is echter een andere gebeurtenis nog belangrij ker. Op 13 oktober 1954 slaagde hij er namelijk in te Londen het wereld record op de 5000 meter aan de Rus Vladimir Kutz te ontfutselen. Chataway veroverde vele lauweren. Kutz mocht hem dan toch te snel af zijn geweest, in Londen was de Brit zo op dreef, dat hij op 30 juli 1955 de drie mijl in 13 min. en 23.2 sec. aflegde. Een nieuw record. Voor de Engelsen is de snelle Chataway ook nu nog het voor beeld van een atleet die de sport be minde om de sport. DEN HAAG In Washington is gisteren in Indonesische kring te kennen gegeven dat Indonesië bij de Nederlands-Indonesische besprekingen zal streven naar een kortere overgangsperiode in westelijk Nieuw-Guinea dan waarin het plan-Bunker voorziet. In Djakarta heeft minister Subandrio gisteren bekendgemaakt dat president Soekarno vandaag een openbare verklaring zal afleg gen over de volgende Indonesische stap in de kwestie-Nieuw- Guinea. ROTTERDAM Een Nederlands- Amerikaanse firma heeft bekend gemaakt dat een Nederlandse vin ding gebruikt kan worden voor het fotograferen van de achterkant van de maan onder zeer ongunstige be- liehtingsomstandigheden. Die firma is Aerojet-Delft, gesticht in januari van dit ja^r door de N.V. Optische Industrie De Oude Delft en de Ae- rojet-Géneral Corporation. De aanbevolen vinding, een camera waarin een aantal lenzen is vervangen door spiegels, is van prof. A. Bouwers, oprichter van De Oude Delft, wiens optische instrumenten wereldberoemd zijn. Het Amerikaanse tijdschrift Missiles and Rocket van deze week meldt dat de vinding van prof. Bouwers ook ge bruikt zou kunnen worden voor ..mili taire verkenningen". Volgens Missiles and Rockets zal Ae- rojet-Delft spoedig komen met het ont werp van een ruimtesonde die is uitge rust met de camera van prof Bouwers waarmee de achterkant van de maan gefotografeerd kan worden. Aerojet-Delft heeft een fabriek voor optische apparaten in Plainview Long Island, in de staat New York. Zo men weet heeft Ellsworth Bun ker in zijn plan een periode van twee jaar genoemd, waarin het be stuur over westelijk Nieuw-Guinea van Nederland, via de Uno op In donesië zou moeten zijn overgegaan. Het is bekend dat president Soekar- no gaarne al voor het eind van het jaar zou kunnen peggen dat weste lijk Nieuw-Guinea is teruggekeerd „in de schoot van de republiek". On langs heeft de voorzitter van de P.N.I., de nationalistische partij die Soekarno zeer na ligt, voorspeld dat Soekarno op 17 augustus (Indone- sië's nationale feestdag) de „bevrij ding" van westelijk Nieuw-Guinea zou proclameren. GLIMLACH Overigens laat men zich aan In donesische zijde over het verloop van de besprekingen nabij Washing ton zeer optimistisch uit. Toen Su- bandrio gisteren in Djakarta werd gevraagd of de besprekingen bevre digend verliepen, glimlachte hij en knikte hij bevestigend. Hij had toen net een onderhoud van een uur ge had met president Soekarno. De Indonesische ambassadeur in Australië verklaarde gisteren in Sydney net terug van een be zoek aan Djakarta dat naar de mening van de Indonesische rege ring thans een vreedzame oplossing van de kwestie-Nieuw-Guinea op handen is. Iets dergelijks heeft de Indonesische zaakgelastigde in Ma nilla meegedeeld aan de Philippijnse vice-president. Dr. J. H. van Roijen en Adam Ma- 'ik hebben gisteren hun besprekift- gen nabij Washington na het vrije weekeinde hervat. Mededelingen zijn daar verder niet over gedaan. Bij hen heeft zich inmiddels Sud- jarwo Tjondro negoro gevoegd, die ook de in maart afgebroken bespre kingen heeft bijgewoond. Hij was zaterdag uit Djakarta vertrokken. In westelijk Nieuw-Guinea heeft een Nederlandse patrouille bij Fak Fak weer vijftien Indonesische para chutisten gevangen genomen. De pa trouille had inlichtingen van de be volking gekregen over de ligging van een Indonesisch bivak in die streek. Met steun van Papoea-politie en ge holpen door Papoeagidsen werd het bivak midden in de rimboe omsin geld en overrompeld. Bij Merauke is een Papoeagids bij een actie door vijandelijk vuur ge dood. De uitsluiting van de correspon denten in Hollandia van United Press International en Associated Press van militaire nieuwsvoorzie ning is thans officieel opgeheven. DJAKARTA (AP) Mi nister Subandrio zal morgen uit Djakarta naar Washing ton vertrekken voor officieel overleg over westelijk Nieuw- Guinea. Aldus verluidde gis teren in regeringskringen in Djakarta. Het voornemen van Suban drio wordt gezien als een aanwijzing dat het Neder lands-Indonesische overleg nabij Washington voortgang boekt. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. In de Rotterdamse haven zijn gistermiddag twee haven arbeiders verongelukt. In het ruim van het binnenschip De Albertha, dat langszij het Deense s.s. Mancauria lag, werden de 62-jarige G. C. Quakkelaar en de 58-jarige J. G. Ph. Poschmann getroffen door vier rollen papier, die uit een hijs waren gestort. De rollen die van zes meter hoogte vielen, wogen 310 kilo per stuk. De heer Quakkelaar was op slag dood. De heer Poschmann werd zeer zwaar gewond naar het Havenziekenhuis ver voerd, waar hij een kwartier na aan komst overleed. DEN HAAG Het socialistische Eer- ste-KaimeiTid Querïdo heeft minister Vis ser gevraagd of het waar is dat de be slissing of de lichamen van in Nieuw- Guinea omgekomen militairen al dan niet naar Nederland zullen worden overge bracht, afhankelijk wordt gesteld van de kosten. Het Kamerlid meent dat een dergelijke beslissing, alleen al op grond van gevoelens van piëteit jegens de slachtoffers en hun nabestaanden niet slechts van financiële overwegingen af hankelijk mag zijn. WASHINGTON (Reuter) De Ver enigde Staten zijn van plan zaterdag op Cape Canaveral de kunstmaan Mariner te lanceren door een Atlas-Agena, een tweetrapsraket. Het is de bedoeling dat de kunstmaan Venus passeert en in een baan om de zon komt. AMSTERDAM. De 49-jarige los- werkman G. L. uit IJmuiden, die wegens ken voor de Amsterdamse rechtbank te- een reeks van ten minste twintig inbra- recht heeft gestaan, is gisteren veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. De officier van justitie had dezelfde straf geëist. Van een onzer verslaggevers NIEUWKOOP „Dat is hem", zei gistermiddag wachtmeester De Graaf toen hij door de ramen van Hotel Plaszicht in Nieuwkoop naar binnen keek. Enkele ogenblikken later ar resteerde hij de 29-jarige bediende van een Haags warenhuis, W. C. van der Z., die er 's morgens met ruim twee ton van zijn werkgever vandoor was' gegaan. Van der Z. was tot voor twee maanden hoofdagent bij de Zandvoort- se politie. Hij was daar weggegaan, omdat hij ais controleur in het Haagse warenhuis meer kon verdienen. Van der Z. kreeg gistermorgen op dracht ruim tweehonderdduizend gul den naar de bank te brengen. Wat hij niet wist en waar hij dus ook geen rekening mee hield was dat de kassier van het warenhuis na enige tijd de hank opbelde om te vragen of het bedrag was gestort. Toen de kassier hoorde dat dit niet het geval was, waarschuwde hij ogen blikkelijk de politie, die een groot scheepse speuractie 0p touw zette. Na vraag bij taxichauffeurs hielp de po litie aain de wetenschap, dat Van der Z. een taxi naar Woerden had geno men. Uitsmijter Daar begon na korte tijd een in tensieve^ speurtocht langs hotels en cafés. Bij een winkel in de Voorstraat hoorde de Woerdense politie, dat „iemand met een blauwe weekendtas bij zich" een taxi had besteld voor een ritje naar Alphen aan den Rijn. Terwijl de politie in Alphen naarstig speurde, werd de uit Woerden afkom stige taxichauffeur opgespoord. Hij vertelde, dat zijn passagier de op dracht bij Bodegraven had gewijzigd en zich naar Nieuwkoop had laten brengen. Wachtmeester De Graaf van de Rijks politie in Nieuwkoop, die het signale ment van Van der Z. goed in zijn hoofd had geprent, vond de man in Hotel Plaszicht, waar hij juist een kopje koffie en een Uitsmijter Plaszicht had genuttigd. Bij het afrekenen had hij de kelner gevraagd een taxi te bestellen. In plaats van een taxichauffeur verscheen echter een wachtmeester van de Rijkspolitie in het hotel. De arrestatie verliep zo rustig, dat geen van de gasten er iels van heefl gemerkt. De man had al het geld nog bij zich.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1