Moest de hertogin sterven Nieuwe uitsluiting van eorres wekt verwarring Terwijl Soekarno zes Papoea 's ontvangt Bericht over Nederlandse opheldering bemoedigend Vuur verteert heel dorp irt MINISTER VELDKAMP: LOONEISEN MATIGEN! MARGARINE GOEDKOPER KANS OP VERZOENING IN ALGERIJNS CONFLICT Nieuwe schok in Macmillans regering te verwachten Buien op de vlucht PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND DE TWEEDE VERZEKERING Trein greep kleuter op overweg Helikopter neergeschoten door rode Vietnamezen Nieuw incident aan Indische grens Bij spelevaren verdronken - ZEGT SUBANDRIO Assistentie Niets Britse fascisten doen ,5sociaal BOM ONTPLOFT IN ST. PIETER Westduits vliegtuig veron gelukt IKE DOET OOK MEE Jeugdbende gepakt in Bergen op Zoom ORANJEPLOEG EERSTE IN RONDE VAN TOEKOMST LICHTE SCHADE AAN GRAFTOMBE Steekpartij op „Oranje" Ontvoeringen van Europeanen aan orde van de dag Piloot overleed tijdens landing De Bilt: Koeler I Directeur» JAC<). DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwscli Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w., f 8,06 per kwart a Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e jaargang No. sioiiMaandag 16 juli 1962 Politie denkt aan gif in koffie van piloot Van onze correspondent BONN. De Noordduits e justitie acht het mogelijk dat achter een vliegtuigongeluk, waarbij op 7 juli de vrouw van een Egyptische mil jonair en een piloot om het leven kwamen, een misdaad steekt. Zij houdt er rekening mee dat de pi loot door vergiftigde koffie tijdens een vlucht boven Westfalen plotse ling het bewustzijn heeft verloren, waarna het toestel neerstortte. Op zaterdag 7 juli vertrok de veertig jarige zeer ervaren piloot Hans Tin- nefeld, afkomstig uit Wesel, met een tweemotorig toestel van Sylt. Aan boord bevond zich de 38-jarige herto gin Helène van Mecklenburg, de tweede vrouw van de Egyptische fa brikant en miljonair Uit Zürich Has san Sajed Kamil. lOabij Riesenbeck in Westfalen veron gelukte het vliegtuig. Mevrouw Kamil was de tweede echtgenote van de Egyptenaar die bij een vliegongeluk werd gedood. Zijn eerste vrouw kwam om bij een ramp met een Zwit sers lijntoestel. Direct na de ramp ontdekte de politie eigenaardige feiten. Kamil zelf was „uit veiligheidsoverwegingen" met zijn beide kinderen, gescheiden van zijn vrouw, naar Keulen gevlogen. Het gezin zou aanwezig zijn bij een doopplechtigheid in Nederland. De Egyptenaar vroeg bij aankomst op de plaats van het ongeluk direct: „Zijn de lijken verkoold?" „Waar zijn de juwelen van mijn vrouw?" Hij kocht ook al gauw het stuk grond waarop het vliegtuig was neergevallen. Hij wilde, zo zei hij, een kapel ter nagedachtenis van zijn vrouw op het weiland laten zetten. In de nacht na het ongeluk ver scheen een juwelier uit Düsseldorf die in de wrakstukken op verzoek van Kamil naar juwelen zocht. De Egyptenaar zelf had voorts opdracht gegeven de wrakstukken ter plaatse met aarde te bedekken; tegen zijn wil werden ze echter naar Keulen gebracht, waar de politie ze onder zocht. De politie gelooft niet dat er een bom aanslag op het toestel is gepleegd; daarvoor was geen enkele aanwijzing. Kamil had op het leven van zijn vrouw een verzekering van 1.5 mil joen gulden gesloten. Maar zijn ken nissen zeggen dat Kamil genoeg geld heeft. De lijken van de beide slachtoffers zijn reeds in Tübingen en Münster onderzocht op gifsporen. Kamil zou de piloot nl. op Sylt vóór diens ver trek naar Keulen een kop koffie heb ben aangeboden. DOETINCHEM (ANP) Op een niet beveiligde overweg in Doetin- chem is zaterdag het twee en een half jaar oude zoontje van de fami lie B. door een trein gegrepen. Het werd zo ernstig gewond, dat het kor te tijd later in het ziekenhuis van Doetinehem overleed. De jongen was, zoels hij dikwijls deed, van huis weggelopen. Hij duw de een wandelwagentje en was daar mee op de overweg blijven staan. De machinist van de trein zag het ventje staan en gaf signalen. De jongen reageerde daar echter niet op en de trein kon niet vlug genoeg tot staan worden gebracht om een aan rijding te vermijden. SAIGON (Reuter, UPI) Een hef- schroefvliegtuig van het Amerikaanse leger met vijf Amerikanen en twee Vietnamezen aan boord is gistermorgen in het bergachtige centrale hoogland van Zuid-Vietnam door communistische guerrilla's neergeschoten. Een van de inzittenden, een Amerikaanse officier, is later in goede welstand aangetroffen. Hii had slechts lichte verwondingen op gelopen. Over het lot van de andere in zittenden is nog niets bekend. Het weer is in het bewuste gebied zeer slecht Zaterdag is een Zuidvietnamees kon vooi ongeveer zevehtig kilometer ten noorden van Saigon in een hinderlaag van de communistische rebellen gelo pen. Een Amerikaanse officier en 22 Zuidvietnamese parachutisten werden gedood. NIEUW-DELHI. (AP) Communis tisch Chinese strijdkrachten die een In dische post in de Galwanvallei in La- dach hadden omsingeld, hebben zich op hun oorspronkelijke stellingen terugge trokken. Het Indische ministerie van de fensie deelde mee dat de toestand zeer kritiek was geworden toen enkele Chi nese soldaten de Indische post tot op vijftien meter genaderd waren. De post kreeg uit Nieuw-Delhi order uit zelfver dediging te schieten wanneer de Chine zen nog dichterbij zouden komen. Vast gesteld was dat de Chinezen vijftien maal zo sterk waren als de Indiërs. IJMUIDEN Bij het spelevaren met een vlet op het l" >ordzeekanaal is gisteren de negentienjarige K. J. Pijper uit het Groningse Spijk verdronken. Hij maakte deel uit van de beman ning van de kustvaarder Vivelborg, die bij de Hoogovens in IJmuiden lag. Met nog twee andere opvarenden van dit schip was hij gaan spelevaren. Ter hoogte van de oude Velserspoorbrug sloeg de vlet om. Twee mahnen wisten de kant te bereiken, de derde ver dronk. HOOPVOL BEGIN VAN GESPREK BOGOR (AP/AFP) Minister Subandrio heeft zaterdag de eerste berichten, die hij over de Nederlands-Indonesische bespre kingen nabij Washington had ontvangen, „bemoedigend" ge noemd. „Maar", waarschuwde hij, „wij hebben nog een lange weg voor de boeg". Subandrio deelde mee dat op het ministerie van buitenlandse zaken in Djakarta zaterdag het eerste telegram met gegevens over het verloop van de besprekingen was ontvangen. De minister gaf verder geen bijzon derheden. De besprekingen zijn intussen dit weekeinde verdaagd geweest, nadat er zaterdagmorgen nog een ontmoeting was geweest. Vandaag zullen de be sprekingen worden hervat. Het telegram dat in Djakarta is ontvangen moet betrekking hebben gehad op de „opheldering" over de Nederlandse interpretatie van het plan-Bunker, die president Soekar- no's afgezant, Adam Malik, aan ambassadeur dr. J. H. van Rojjen heeft gevraagd. Zoals wij zaterdag al in een deel van onze oplage kon den melden, schijnt die opheldering voor de Indonesische regering aan vaardbaar te zijn geweest. Vrijdag laat in de'middag maakte het bureau van Oe Thant tenminste bekend dat de Nederlands-Indone sische besprekingen officieel waren hervat. Het was bekend dat de In donesische regering die hervatting afhankelijk zou stellen van een voor haar bevredigende opheldering. Zaterdagochtend is Sudjarwo Tjondronegoro uit Djakarta naar Washington vertrokken om Malik bij de besprekingen te assisteren. Sudjarwo maakte ook deel uit van de Indonesische delegatie bij de in maart afgebroken besprekingen. Subandrio legde zijn verklaring van zaterdag af in Bogor, het vroe gere Buitenzorg. Hij was daar om de zes Papoeastudenten uit Neder land, die een bezoek van drie weken aan Indonesië brengen, aan presi dent Soekarno voor te stellen. Soe karno, die af en toe Nederlands sprak, zei dat hij niet blufte wan neer hij zei dat het Indonesische vclk vastbesloten is westelijk Nieuw-Guinea nog dit jaar te be vrijden. Hij zei dat dat niet een idee van hem alleen was. Eén man kan niets doen tegen de wil van negen mil joen mensen, zo stelde hij. Minister Luns schijnt dat niet te begrijpen, voegde hij daar aan toe. Hij beloof de dat de zes Papoea's in Indonesië mochten gaan en staan waar zij wil den. Bij de zes bevond zich ook TURIJN (AP) Een felle brand heeft zaterdag het Italiaanse Alpen dorp Bousson verwoest. Dertig van de 31 huizen, de school, het gemeen tehuis en de kerk werden in de as gelegd. De 130 inwoners van het dorpje, dat vlak bij de Franse grens ligt, bleven ongedeerd. Het vuur werd aangewakkerd door de wind en bleef urenlang voortra zen. Brandweerlieden uit Turijn, dat op 90 km afstand van Bousson ligt, en militairen konden maar weinige bezittingen redden. Wel slaagde men erin het vee en de huisdieren buiten het dorp te brengen. 5? LONDEN (U.P.I.). De Fas cistisch Britse nationale partij is bezig om onder het mom van „een sociaal kamp" een grote bij eenkomst op touw te zetten. Het kamp zal volgende maand worden gehouden. De Engelse organisatoren van de conferentie hebben ook buitenlandse nationaal-socialisten uitgenodigd. Mochten zij echter naar Engeland komen, dan zullen zij door de Engel se regering worden teruggestuurd. De Engelse regering heeft namelijk besloten om deze buitenlandse fas cisten de toegang tot het land te ont zeggen. De Britse fascisten hebben intus sen weer van zich doen spreken door in het Londense district Batter- sea overal op etalages en automaten portretten van Hitier te plakken. Woedende winkeliers haalden de plakkaten zo snel mogelijk weer weg. Ronsoembre, de Papoea-student die enige tijd geleden uit Nederland ver dween. De zes waren zaterdag eerder op de dag op het vliegveld van Dja karta enthousiast ontvangen. Vol gens de Indonesische persbureaus zei de leider van de groep, Indey, bij aankomst: „Wij zijn van één natie. Wij zullen meedoen aan de opbouw van ons moederland". Hij zei dat de groep naar Indonesië was gegaan, omdat zij in Nederland en in weste lijk Nieuw-Guinea eenzijdig werd voorgelicht. Na zijn rede trad een tweede luitenant van het Indonesische leger op hem toe. Zij drukten elkaar met tranen in de ogen de hand. „Het is mijn broer", zei Indey. Indey's broer zal binnenkort naar „het front" ver trekken. Het plein voor de St. Pieter toonde het gebruikelijke zondagse beeld, honderden mensen die wach ten op het verschijnen van de paus. Van de bomexplosie van zaterdag avond was niets te merken. HOLLANDIA Op de persconferentie van de commandant van de Ne derlandse strijdkrachten in westelijk Nieuw-Guinea, schout-bij-nacht Reeser, is zaterdag niet alleen de correspondent van United Press International, maar ook die van Associated Press geweerd. De Nieuw-Guineakoerier noemt dit te meer verbazingwekkend, aan gezien het bericht op grond waarvan de correspondent van U.P.I. al eer der van militair nieuws werd uitge sloten, achteraf juist blijkt te zijn geweest. Dat bleek uit het officiële communiqué dat vrijdag in Hollan- dia werd uitgegeven. Daarin werd toegegeven dat er eertijds een luchtlanding was uitge voerd in het district Wandammen, zoals de correspondenten van U.P.I. en A.P. hadden gemeld. Ook tegen de tweede worden niettemin blijk baar nu nog maatregelen genomen. TOCH WEER De situatie wordt nog onoverzich telijker doordat de correspondent van U.P.I. de vorige week toch weer militaire communiqués uitge reikt heeft gekregen, „aangezien geen schriftelijke instructie was ont vangen" dat niet te doen. Toen werd aangenomen dat de maatregel tegen de correspondent was "ingetrokken. De Nieuw-Guineakoerier schreef zaterdag: „Wij menen in het alge meen belang tegen deze symptomen van onderdrukking van de persvrij- WASHINGTON (U.P.I.). Oud- president Eisenhower heeft besloten om zijn partij, de republikeinse par tij, ook actief te helpen bij de ver kiezingen van 6 november voor het huis- van afgevaardigden. BERN (Reuter). Een licht tweemotorig vliegtuig van een klei ne Westduitse luchtvaartmaatschap pij is zaterdag in het Zwitserse kan ton Uri verongelukt, waarbij de zes inzittenden vier passagiers en twee vliegers zijn omgekomen. Het toestel was onderweg van Keu len naar Nice. Het sloeg op driedui zend meter hoogte tegen de Oberalp- stock te pletter. Vanuit de lucht vond men zondagochtend de wrak stukken. Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM De politie van Bergen op Zoom heeft zeven jongens van veertien en vijftien jaar aangehou den, die zich aan diefstallen, inbraken en heling zouden hebben bezondigd. Met de aanhouding van een veertien jarige knaap, die van diefstal van een bromfiets werd verdacht, kwam de zaak aan het rollen. De ongen vertelde de politie, dat hij de afgelopen maanden ook een paar fietsen h: gestolen en dat hij enkele winkeliers in Bergen op Zoom 550 gulden armer had gemaakt. Het gestolen geld deelde hij met een vriendje. Ze kochten er oude bromfietsen van, die ze met bijbetaling weer ruil den voor andere. Nog vijf andere kna pen, die eveneens in het komplot zaten, werden door de politie aangehouden. heid en de vrije meningsuiting te moeten waarschuwen". Op zijn persconferentie deelde schout-bij-nacht Reeser mee, dat de actie tegen de Indonesische parachu tisten thans ontegenzeglijk in een aflopend stadium is gekomen. Op een aantal plaatsen zijn eenheden mariniers vervangen door mannen van de landmacht. Zij zijn daardoor weer vrij gekomen voor hun amfi bische taak. AMSTERDAM (ANP) De 65- jarige J. W. de Groot is gisteravond na een val van de trap in zijn huis aan de Eerste Helmersstraat in Am sterdam overleden. Hij was juist met zijn vrouw thuisgekomen en was op weg naar zijn woning op de tweede etage. PARIJS Een verkeerde tactiek heeft Nederland de in dividuele zege gekost in de Ronde van de Toekomst. Het Oranjeteam, dat zich tot de Al pen een glanzende reputatie had opgebouwd, verloor iets van zijn prestige door in de laatste ritten de beslissende aanval achter wege te laten. Jan Janssen, kanshebber op de overwinning, bleef daardoor op de derde plaats staan. Niettemin is er reden tot be wondering en respect voor de zeven Nederlandse wielrenners, die in Parijs werden toegejuicht en gehuldigd wegens een fraaie eerste plaats in het ploegenklas- sement. De Ronde van Frankrijk leverde, geheel volgens de ver wachting, een triomf op voor Anquetil. De felle Fransman, die gisteren in een orkaan van gejuich met een gescheurde gele trui in het Pare des Princes ar riveerde, dankte zijn overwin ning vooral aan zijn scheme kiik op de gebeurtenissen, diy hij on magistrale wijze naar zijn machtige hand zette. Zie verder de sportpagina's ROME (Reuter, AP) In de St. Pieter in Rome 's werelds grootste kerk is zaterdagavond boven de graftombe van paus Cle mens X een tijdbom ontploft. Er werd slechts weinig schade aange richt. De ontploffing, die geheel Vaticaan stad opschrikte, gebeurde om tien mi nuten over écht. ruim een half uur nadat de basiliek voor het publiek was gesloten. Van de graftombe van paus Cle mens, die overigens niet tot de grote kunstwerken van de St. Pieter be hoort, werden een paar scherfjes mar mer afgestoten. Op het grote orgel bo ven de tombe zijn enkele krassen ge komen. Het orgel werd in opdracht van de vorige paus, Pius XII, ge bouwd. Het Vaticaan heeft de Italiaanse po litie verzocht een onderzoek in te stel len naar de aanslag, die evenals de vijf andere aanslagen die in 'e geschie denis van de basiliek zijn opgetekend', wordt toegeschreven aan een „fana ticus". Ook wordt gedacht aan een „protest" tegen het komende oecu menisch concilie, omdat de bom werd geplaatst in het deel van de kerk, dat op het ogenblik voor het concilie in gereedheid wordt gebracht. Volgens de politie moet de bom ge plaatst zijn door Iemand van grote lengte, omdat iemand van gemiddelde lengte de richel boven de graftombe, waar de bom tot ontploffing kwam, niet kan bereiken zonder gebruik te maken van een stoel of iets dergelijks, hetgeen ongetwijfeld zou zijn opgeval len. In 1950 werd voor het laatst een bom ontdekt in de St. Pieter. Deze ontplofte niet en werd 's avonds ge vonden toen de kerk was gesloten. Verscherpt De basiliek was gisteren normaal voor het publiek geopend. De bewa king was echter aanzienlijk verscherpt. Voor de plek waar de bom ontplofte waren hekken gezet. Paus Johannes werd van het inci dent op de hoogte gebracht door mgr Angelo Dellacqua, substituut staatsse cretaris van het Vaticaan. Hij ver klaarde dat de paus het nieuws „kalm en filosofisch" had opgenomen. De nieuwe kathedraal van Coven try in Engeland is zaterdagavond ont ruimd, nadat een anoniem telefoontje was ontvangen, waarin werd ge zegd dat een bom in het gebouw was geplaatst. Er werd niets gevonden. Eerste overleg met Stichting voor '63 DEN HAAG. De arbeidskosten zijn vrij fors opgelopen. Deze stijging heeft tendenties in zich die kunnen lei den tot loon- en prijsinflatie. Matiging is dus geboden. Deze woorden zijn af komstig van de minister van sociale za ken dr. G. W. J. Veldkamp. Hij heeft samen met de staatssecretaris B. Rool- vink en minister drs. J. W. de Pous van economische zaken vrijdagavond overleg gepleegd met de Stichting van den Arbeid over ^de loonontwikkeling. Dr. Veldkamp wilde na afloop van de besprekingen niet zeggen of aan de Stichting een indicatie is gegeven in hoeverre verdere matiging nodig zal zijn. Hij wilde ook niet ingaan op de vraag of de matiging dan reeds voor dit jaar zou gelden of uitsluitend voor 1963. Over de mededelingen die de regering gedaan heeft zal de Stichting zich nog beraden. Op 7 september volgt een nieuw gesprek. Complicatie De werkgevers- en werknemersorga nisaties die in de Stichting van den Ar beid zijn georganiseerd, hadden enige tijd geleden van de regering reeds cij fers ontvangen over de economische ontwikkeling. De directeur van het cen traal planbureau, prof. P. de Wolff, heeft in de vergadering een toelichting op deze cijfers gegeven. Minister Veld kamp verklaarde dat door de Stichting deze cijfers niet zijn aangevochten, maar dat men de consequenties ver schillend beoordeelde. Een complicatie bij het overleg over de loonontwikkeling wordt gevormd door het SER-advies over vrijere loon vorming, aldus de bewindsman. Dit ad vies wordt woensdag gepubliceerd. De regering kent de grote lijnen ervan, maar heeft het nog niet diepgaand kun nen bestuderen. De opvatting van de regering over «dit advies zal invloed hebben op de wijze van matiging in 1963, aldus minister Veldkamp. Het staat niet vast dat de regering op 7 september zijn standpunt over het ad vies reeds zal hebben bepaald. Voortzetting Onafhankelijk van het al dan niet vol gen van het SER-advies is daar echter het probleem van de stijging van de ar beidskosten, zo zei de bewindsman. Daarom was het nodig met het bedrijfs leven te praten. Het gesprek moet worden gezien als een voortzetting van het gesprek van half november vorig jaar op kasteel Oud-Wassenaar. Nadat het akkoord over de „matigingsformule" was be reikt, zijn er zoals bekend grote span ningen over de loonsverhogingen ont staan, in hét bijzondér binnen de Stich ting van den Arbeid. Om soortgelijke moeilijkheden te voorkomen over de collectieve arbeidsovereenkomsten die per 1 januari 1963 vernieuwd moeten worden, werd toen besloten een eventu eel overleg tussen regering en Stichting van den Arbeid tijdig te beginnen. DEN HAAG Het pakje margarine dat zaterdag nog 36 cent kostte, is met ingang van vandaag met één cent in prijs verlaagd. De Bond van Neder landse margarinefabrikanten is tot dit besluit gekomen omdat bepaalde grondstoffen goedkoper zijn gewor den. NEWPORT (UPI, Reuter) Bij een steekpartij aan boord van het passagiersschip Oranje van de Stoom vaart Maatschappij Nederland is za terdag de twintigjarige Chinees Wong Fling King ernstig gewond geraakt. Hij moest met steekwonden in de maag en de borst worden opgenomen in een ziekenhuis in Newport op het eiland Wight. De Oranje zou van morgen vroeg aankomen in IJmuiden, Fokker heeft van de Union Burma Airways in Rangoon de bouw van drie Friendships opgedragen gekregen. Het eerste toestel moet 15 september vol gend jaar worden afgeleverd, de twee andere een maand later. ALGIERS (UPI/Reuter) Er is een gerede kans dat er in Algerije een verzoening tot stand kan wor den gebracht tussen premier Ben Khedda en Ben Bella. Beide par tijen hebben nl. te kennen gegeven een bijeenroepen van de nationale revolutionaire raad (het „parle ment" van de revolutie) op prijs te zullen stellen ter bespreking en zo mogelijk bijlegging van het conflict tussen de leiders. Daartoe zjjn gisteravond afgevaar digden van Algerijes zes politiek- militaire groeperingen de Willaja's (die de feitelijke macht in het nieu we land in handen hebben) in het geheim - bijeen gekomen. Over de resultaten van deze vergadering is nog niets bekend geworden. Intussen neemt de chaos in het land weer toe. Ben Khedda in het oosten noch Ben Bella in het westen schijnt iets te kunnen doen tegen de ontvoeringen van Europeanen die aan de orde van de dag zijn, Sinds de dag van de onafhankelijk heid zijn er al honderden Europea nen als vermist opgegeven. In de haven wachten nog duizenden kolo nisten op transport naar Frankrijk, dat op het ogenblik wat stagneert. Verder zijn bij de grenspost Zel- mou opnieuw Algerijnse troepen de Marokkaanse grens overgestoken. Tevergeefs trachtten zij de post te bezetten die in een gebied van de Sahara ligt waarop zowel Algerije als Marokko aanspraak maken. PRESTWICK (Reuter). De tweede piloot van een Amerikaans verkeersvliegtuig overleed zaterdag op het ogenblik dat hij het vliegtuig op het Schotse vliegveld Prestwick aan de grond zette. De eerste piloot nam de besturing meteen over en bracht het vliegtuig tot staan. Later vertelde hij dat de tweede piloot, de 39-jarige Russel Rodriguez, een keurige landing had gemaakt. Toen de wielen de grond raakten, was Rodriguez in "'kaar gezakt en overleden. Misschien is-ie nog te klein voor pap! LONDEN (Reuter/AP). Nau welijks bekomen van de ontstelte nis over premier Macmillans dries te kabinetsreorganisatie van vrij dag, verwacht Engeland nieuwe schokkende wijzigingen van minis- teriszetels. Gaandeweg dringt het besef door dat Macmillan niet al leen een vernieuwing en verjon ging van zijn kabinet beoogt om het verval van de populariteit der conservatieven tot staan te bren gen, maar vooral ook tracht de aansluiting van Engeland tot de Europese economische gemeen schap te vergemakkelijken. Met name zou hiervoor het ont slag van de minister van defensie, Watkinson, een duidelijke aanwijzing zijn. Watkinson immers, stond steeds een zuiver zelfstandige Engelse poli tiek voor, terwijl zijn opvolger, Thor- neycroft. zich al enige tijd onder de „Europeanen" had geschaard en als minister van luchtvaart steeds oplos singen in Europese zin had gezocht voor „de voornaamste problemen". Het wordt in Londen niet onwaar schijnlijk geacht dat Macmillan di rect na Engelands toetreding tot de E.E.G. voortijdig nieuwe verkiezin gen zal uitschrijven. Officieel zouden er pas na maximaal twee jaar ver kiezingen worden gehouden. Ook Iain Macleod, voorzitter van de conservatieve partij, heeft zaterdag nog verklaard dat er „onmiskenbaar een sterke wil bestaat om te slagen op de Brusselse besprekingen over En-gelands toetreding tot de Euromarkt". In Butlers benoeming tot vice-pre mier als functie een novum in het Britse Kabinet meent men een aanwijzing te zien dat Macmillan in deze voormalige minister van binnen landse zaken zijn toekomstige opvol ger ziet. Er heerst overigens in Engeland veel verontwaardiging over de brute manier waarop Macmillan Selwyn Lloyd, die o.a. als minister van bui tenlandse zaken en laatstelijk als mi nister van financiën elf jaren deel had uitgemaakt van het kabinet, aan de kant heeft gezet. Hij kreeg zelfs geen doekje voor het bloeden zoals Vicount Kilmuir die tot graaf werd verheven. Weersverwachting van het K.N.M.I, geldig tot hedenavond; Opklaringen en op de meeste plaatsen droog. Matige noorde lijke wind. Iets lagere tempera teren. MIESJE: 't Was weer een hele Tour! 17 juli. Zon op 4.39. onder 20.52. Maan op 20.53, onder 4.33. In Zuid-Holland en Noordbra bant zijn dit weekeinde grote hoe veelheden regen gevallen. Op za terdagavond en in de daarop vol gende nacht is op het vliegveld bij Rotterdam 23. in het centrum van Rotterdam bijna 40, in IJssel- monde bijna 60 en Barendrecht meer dan 50 millimeter regen ge vallen. In Eindhoven viel 31, in Woens- drecht 20 en in Deelen op de Ve- luwe 21 millimeter. Zondagochtend ontving Ypenburg nog een koude douche met 23 millimeter als re sultaat; aan het einde van de zondagmiddag kwam het in Bra bant en in Zeeland opnieuw tot onweer met in Woensdrecht 30 millimeter regen. In de noordelijke provincies daarentegen is op heel veel plaat sen tijdens het weekeinde geen druppel regen gevallen. De buiïgheid zal nu ook uit de zuidelijke provincies verdwijnen De depressie die de buiïgheid heeft veroorzaakt, is zondag over ons land langs de grote rivieren naar Duitsland weggetrokken. Bo ven de Britse eilanden nadert een rug van hoge druk; daardoor is de wind noordelijker geworden en gaat voornamelijk aan de kust de temperatuur weer wat naar be neden. I

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1