renners Sterke buitenlandse Ronde Midden - Zeeland NIEUW de kwartjes-sigaar in voor NIETS! PM Diploma-uitreiking landbouw huishoudschool Zierikzee eenvoudig Brvoudig beter! Brouwershaven kan zich van tweede plaats verzekeren Marsconcours in Kloetinge Belgisch schip op zandbank Demonstratie van stro-oogst laden en transport Raad Koudekerke Verkoop grond aan bouwfonds ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Op 21 juli ontbrandt strijd om zebra-trui Jacques Goddet (Tour de France) beschermheer Schuttersconcours in Wolfaartsdijk Wie er meerijden Korfbal op Schouwen-Duiveland Axelse invalsweg aanbesteed en gegund Expc elKEDAIJ EEK fiets LAATSTE PRIJSVRAAGWEEK DIT ZIJN DE WINNAARS lositie in Haamstede Demonstratie van politiehonden N.J.N.-tentoonstelling in Haamstede Diploma's Oranjezon werden uitgereikt Jeugdhandbal Vlissingen Uitreiking Walcherse Jeugdverkeers- diploma's NIEirWVLIET ACCOORD MET SAMENWERKING KUSTGEMEENTEN Reservisten kregen medailles Bijenzwerm belaagde woning Ringrijden Zoutelande boeiende vakantielectuur In PM gaat een nieuwe wereld voor u open I Donderdag 12 juli 1962 (Ingezonden mededeling) MIDDELBURG. De Inter nationale Ronde van Midden- Zeeland zal zoals gemeld verreden worden op zaterdag 21 juli aanstaande. Dan zal de strijd om de felbegeerde zebra-trui op nieuw losbranden, nu in de enige Nederlandse wielerwegwedstrijd voor amateurs met heit predikaat „Internationale klassieker", ver leend door de UCI en weer groot ser met uitgebreider deelneming uit Engeland, België, Frankrijk, Luxemburg, Zwitserland, Italië en zelfs Australië. Niemand minder dan de fameuze Jacquet, directeur-général van de Tour de France, treedt als beschermheer van deze spectaculaire Zeeuwse ronde op. Naast hem hebben 44 burgemees ters, waterstaatsautoriteiten en indus triëlen zitting genomen in het comité van aanbeveling, waarvan ook deel uit maakt de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot. EXTRA AANSPORING *poor de sterke buitenlandse deelne ming is de wedstrijd voor de Neder landse kandidaten voor het wereldkam pioenschap van grote importantie ge worden. De aanwezigheid van dr. P. v. Dijk, voorzitter van de KNWU, verschil lende leden van de sportcommissie van de KNWU en Joop Middelink, KNWU- coaoh, zal ongetwijfeld een extra aan sporing betekenen voor renners als Cor- nelisse, Dieperink, Solaro, Den Hartog, Karstens, Snepvangers, Pieters, Boon man, Verstraete, Gijssels, De Jager, Schroder, Beckers, Haest en andere Ne derlandse routiers. De British Cycling Federation heeft een bijzonder sterke Engelse landen ploeg afgevaardigd met o.m. Collins, Ma son en de bekende John Geddes, be kend uit de recente wereldkampioen schappen op de weg en achtervolging op de piste. Frankrijk stuurt even eens een sterke ploeg met als kopman de snelle Desquesne, kampioen van Frans Vlaanderen. Het landenteam van Luxemburg mag als selectieploeg voor de wereldkampioenschappen aange merkt worden. Robert Hentges en Jo- sy Mersch zijn hier de kopmannen, zij worden geëscorteerd door een aantal le den van de Union Cycliste Esch Luxem bourg. ROUTE VERKEND Zwitserland komt uit met Klaus Her- ger en René Rutsohmann als grootste troeven. Deze equipe onder leiding van Walter Hoffstetter is zeer gebrand op een goed resultaat in de Zeeuwse ron de. Dezer dagen .heeft deze équi pe de route reeds verkend. Zijn ploeg zal het parcours in. de week voorafgaan de aan de ronde enkele malen rijden. Twee uitermate sterke regionale Belgi sche ploegen met kopmannen Joseph Dhont en Roger Seghers zullen zoals gewoonlijk een eerste viool in de Ronde willen spelen. Voor het Australische team dat met het oog op de aanstaande wereldkam pioenschappen thans reeds ervaring in West-Europa opdoet, betekent de Ron de een avontuur. Over hun kracht en mogelijkheden is weinig vooruit te zeg gen. Ron Beach, Tom Tolly en Wally Fraser vormen de kern van de ploeg. Onderschatten mag men deze renners niet. Opvallend is dat Australië waar de wielersport niet zo heel erg popu lair is meermalen renners van inter nationaal formaat heeft opgeleverd (Strom, Arnold). De organisatie is op dit moment nog aan het onderhandelen met afvaardi gingen uit Italië en Oost-Duitsland. AMERIKAANSE BAND De koers gaat dit jaar ook over Noord-Beveland en dus rondom het Veerse Meer. De route slingert zich langs 42 steden en dorpen over door gaans smalle, bochtige wegen buiten de grote verkeersaders om. De start en fi nish zijn in Goes. Op Italiaanse wijze zal tweemaal worden geravitailleerd (in Vlissingen en in Kortgene). Het is geen toeval, dat de route dit jaar voert langs de geallieerde landingsplaatsen en de Deltawerken, met inbegrip van de nieuwe déltadamroen. Dit jaar wordt aan het gebeuren een opvallende medewerking verleend door het optreden van de Amerikaanse band van de 17th Air Force. Deze band zal 's morgens voor de aanvang van de wedstrijd (om kwart voor twee rijdt de karavaan weg) een rondrit langs het parkoers maken en in een sobere cere monie een kranslegging verrichten op de landingsplaats in Vlissingen. Vervol gens zal de band optreden op het af- wachtingsparkoers te Goes (aanvang drie uur, Bergweg, criteria voor adspiran- ten over 25 km, en voor nieuwelingen in twee series plus een finale over elk 30 km, om ten slotte de sportdag te besluiten met een taptoe op de Grote Markt te Goes. KLO ETÏNG EOnder auspiciën van d'e Bond van Harmonie- en Fanfa re Verenigingen in Zeeland organiseert de muziekvereniging Excelsior te Kloe tinge zaterdag 14 juli een marscon- eours. Aan het marcheren zal door de jury de volle aandacht worden be steed. Het bondbestuur hoopt dat dit eerste Zeeuwse marsconcours een jaar lijks terugkerende gebeurtenis kan worden. Door het gemeentebestuur van Kloetinge is een wisselbeker beschik baar gesteld. WOLFAARTSDÏJK. De handboog- sociëteit „Doel naar Hooger te Wol- phaartsdijk hield een concours waaraan door 67 schutters werd deelgenomen. De uitslag was: hoofd vogel F., v. Loenhout te Goes; le zijvogel J. de Jonge te 's-Heerenhoek; 2e zij vogel A. v. Loo te Wolpbaarts'dijk; le hoofdkal A. Remijin. te 's-Heerenhbek; 2e hoofdkal D. Hoon»- dert te Ovezan.de; le kleine kal J. Kor- stanje te Ovezanide; 2e kleine kal L. Vermue te Heinkenszand; le 'klep H. J. Drieddjk te Wolphaartsdijjk; 2e klep C. D. Raas te Ovezande; 3e klep A. de Jonge te Heinkenszand. Australië: Ron Beach, Tom Tolly, Walter Fraser, Gason Kevin, Mauri ce Meiers, Jack Wright. Frankrijk Desquesne, Bonin, Senicourt, Baele, Dourdin, Desprez. Zwitserland: Gil- gen, Duibach, Von Daniken, Conrad, Genoud, Haeberli. België B: Joseph D'hont, Victor Vandewiele, Marie En gels, Frank Weyts, Willy Declerq, Marcel Geldof. België A: Roger Seg hers, Roger Declerq, Carolus Boer- jan, Ernst Dumez, Willy Huyvaert, Remy Devruyckeren. Groot-Rrittan- nië: Collins, Cromack, Geddes, Good man, Mason, Painter. Italië: Enge land b: Luxemburg: Hentges, Mersch, Sohütz, Mahnen, Michely, Grisius. Maastricht: Schroder, Evers, Beckers, Harings, Franssen, Tum- mers. Polynorm: Dieperinig, Buuts, Vriens, Van Dijk, Lachterop, Hensing- veld.. KikkeropVan Ginneken, De Rooij, Heeren, Tolhoek, Bastiaansen, De Jong. Middelkamp A: Emiel Ver straete, Raf Gijssel, Theo van Pouc- ké, J. v.d. Weele, G. Deegens. R. Hendriks. Middelkamp B: J. Moer dijk, J. W. Grim, M. A. J. Kools, H. J. Fresen, B. Fresen, J. C. Franken. Jan Blom: B. Zoet, W. Schuling, J. Mesters, P. Kooijman, G. Karstens, H. van Schie. Drie Hoefijzers: A. van Aert, C. Snepvangers, L. v. Dongen, J. v.d. Kloot, C. Haest, J. Linders. Hoekse Renners: J. de Waard, G. de Wit, A. van Haren, A. Koolmees, B. Verhoeven, B. v.d. Bom. Zeelands Roem: F. Boonman, B Solaro, J. M. Verburg, A. den Hartog, H. Cornelis- se, W. de Jager. Brabant: A. v. Til burg, P. Cooremans, M. den Outer, Chr. Broekmans, G. Dijkers, A. Deley. De Zwaluw: W. den Heyst, P. Lie- bregts, H. v. Heyst, A. van Kemena- de, J. Jonkers. Dextro Energen: G. Wesseling, M. Snijder, C. Scihuuring, H. Schouten, J. Boog, J. Franssen. IntersealdisL. Motké, F. Rijkers, J. Bekkers, H. v.d. Boom, B. Boom, B. Franssen. Reimerswael: P. Demoed, N. Hendriks. L. Hermens, G. de Ja ger, G. Wiersma, P. Verwey. Hellen- burg: C. de Vos en ZIERIKZEE. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester heeft woensdagmor gen in het Nederlands Hervormd Ver enigingsgebouw de diploma's uitge reikt aan de leerlingen van de Land- bouwhuishoudschool. Tevoren -werd de ze bijeenkomst geopend door de heer B. H G. ter Haar Romeny, voorzitter van de Commissie Landbouwonderwijs van de Z.L.M. Na de pauze brachten de leerlingen een amusementspro gramma. De volgende leerlingen be haalden het diploma: Onderstaande leerlingen ontvingen liet di ploma der primaire opleiding: J. M. van Bakel, E. Berrevoets, G. M. J. Berrevoets, D. H. van den Berg, P. C. den Boer, J. W. Christiaanse. B. J. van den Houten. J. O. Kristalijn, N. E. F. Kloet, A. J. Legemaate, K. J. H. Merle, J. Renshof, J. P. Schot, I. S. Spreïtgekneijer, H. Vis, M. van der Wel le allen Zierikzee; W. A. van Beveren, B. N van Bloois, J. Ouinhouwer, L. Krista'lijn, H. J. Malepaard. S. G. van Oeveren, A. S, ter Poorten, M. H. Rijnberg, allen Brouwers haven; J. Z. Klaasse, Dreischor; J. D. Rot- HANSWEERT. Dinsdagnacht om streeks het middernachtelijk uur liep het Belgische 1800 ton metende motor schip Elfra, op weg van Gent naar Wezel, bij Hansweert op een zandbank. Het schip wilde het Zeemansvaarwa ter verlaten maar omdat uit beide richtingen zeeschepen naderden, moest de Elfra uitwijken en liep daardoor vast. Bij afgaand water plooide het schip. Uit Hansweert kwam het ber gingsvaartuig Inktvis ter assistentie. Gistermorgen om negen uur kwam de Elfra vlot en werd naar Hansweert gebracht. Het schip heeft ernstige ave rij opgelopen maar maakte geen wa ter. Vermoedelijk zal het naar een werf i nBelgië worden gebracht. In de monding van de Hansweerter buitenhaven deed zich gistermorgen een aanvaring voor tussen het Belgi sche motorschip Clementine (650 ton, met grind van Wezel naar Oostende) en het Duitse m.s. Stettin (1333 ton, met stukgoed van Antwerpen naar Duitsland). De Belg verliet de haven, terwijl de Duitser binnenvoer. De stroom hielp ook mee aan een ernstige botsing. De Clementine liep ernstige averij aan het achterschip op. Na een onderzoek konden beide schepen de reis voortzetten. AXEL. Op het stadhuis van Axel vond de openbare aanbesteding plaats van de aanleg der invalsweg Kanaal kade en de reconstructie van het kruis punt Kinderdijk - Zuidsingel - Zeestraat - Kanaalkade. Eerst werd de gunning aangehouden, maar thans is het werk definitief opgedragen aan de firma M. P. Hol te Hulst voor 219.700. te, Schuddebe-urs; M. J. van den Houten, Zonnemaire; W. Bienefelt, L. M. Kooman, S. Kromhout v. d. Meer allen Renesse; J. J. Kor&man Scharendijke; N. J. den Boer, J. W. Fondse, T. J. Kristalijn allen Kerk- werve; A. C. Boogaart, S. J. Smits, A. J. Sies allen Ouwerkerk; J. P. de Bruine, M. C. W. Hardes, J. H. Ista allen Oosterland; E. Radewalt, P. Stoutjesdijk, E.'M. C. To- rensma allen Nieuwerkenk. Onderstaande leerlingen ontvingen het di ploma Assistente Huishouding: J. M. B. van As, R. A. Fennema, N. K. de Vin, E. P. v. d. Zande, allen Zierikzee; J. W. Kooman, C. E. Ooms, W. v. d. Sluis, L. Verton, J. de Vlieger, J. C. de Wit, P. C. de Wit, allen Kerkwerve; A. M. Klaasse, P. G. Klaasse, C. Padmos, M. P. v. d. Velde, J. M. Wage- maker, allen Dreischor; K. Heijboer, J. J. Kooijman, J. A. van Strien, allen Nieuwer- kerk; P. J. Fondse, Zonnemaire; J. M. de Keijzer, Schuddebeurs; J. L. Quist, Noord- gouwe; J. E. L. Boer en P. C. den Boer, Duivendijke; M. Hoogenboom, Loperskapelle G. L. Quist en W. J. Verwijs te Sint Philips - land. Onderstaande leerlingen ontvingen het diplortia Vormingsklas: M. R. W. Annaert en J. M. Verseput te Zierikzee; J. C. H. Moermond en H. Padmos te Dreischor; C. M. van der Graaf, Haamstede. Onderstaan de leerlinge ontving een diploma huisnaai ster: C. P. v. d. Wekken, Kerkwerve. On derstaande leerlinge ontving een diploma cos- tumière: M. S. Hanse, Duivendijke. Onder staande leerlingen ontvingen een getuigsenrift der tweedagsnaaicursusM. W. Flikweert, Nieuiwerkerk; M. P. P. van Klinken,. Ouwer kerk; S. L. van Leeuwen, Schuddebeurs; M. M. Pannekoek, Noordgouwe; A, J. v. d. San- de, Zonnemaire. Onderstaande leerlingen ont vingen een getuigschrift der eendagsnaaicur- sus: H. D. Bakker en F. J. M. v. d. Berge te Ouwerkerk; mevr. Boot-van Sluis, W. S. Beije, H. M. W. Mol, allen Zierikzee; I. M. Fierens en S. J. Stouten te Nleuwerkerk; M. J. J. Opree, Brouwershaven; C. T. van Dijke, Dreischor; mevr. De Moor-Provoost, Schuddebeurs; H. H. Stouten, Oosterland; C. Hendrikse, Kerkwerve. Onderstaande leer lingen ontvingen een getuigschrift middag naaicursus: L. Fondse, Zierikzee; T. J. Fond se. Kerkwerve. Onderstaande leerlingen ont vingen een getuigschrift avondnaaicursus: L. A. Berrevoets, M. E. Bolle, P. J. Heijboer, A. J. v. d. Houten, H. M. Meerdink, C. J. Smalheer. A. C. Snijders, M. J. Willemse, C. M. Boot-Bolle, S. J. Verburg, H. Willem- se, G. C. v. d. Berge, R. C. Deurloo, J. M. C. v. d. Broek, C. v. d. Maas, C. H. de Jonge, N. M de Jonge, S J. Blanikert, C. J. Feijen, J. v. Westenbrugge, allen Zierikzee; C. W. A. Hanson en M. v. d. Weele te Elfcerzee; R. Hage en W. E. Stouten te Oosterland; N. P. van As en W. P. Bos te Noordgouwe; A. J. Stouten, Brouwershaven; M. G. N. Boot en M. P. Pankow te Ouwerkerk; J. C. Janse en J. C. de Waay te Dreischor; C. Fokker, Zonnemaire; K. A. P. van Oeve- ren, Loperskapelle. ZIERIKZEE. De korfbalcompetitie op Schouwen-Duiveland is op een oor na gevild en is deze zomer wel bijzon der vlot verlopen. Burgh speelt donderdagavond voor eigen publiek tegen S.K.N.W.K. uit Nleuwerkerk en de nieuwbakken kam pioenen zullen wel weer beslag op de volle winst leggen. Brouwershaven heeft een uitstekend seizoen achter de rug en de Brouwenaren krijgen tegen Zeemeeuwen de kans om de tweede plaats te behouden. WIK wint natuur lijk van Unitas want de Kerkwervena- ren hebben nog een uitstekende kans om Brouwershaven op de ranglijst te passeren. In de tweede klasse kan Burgh II deze week die kampioensvlag hijsen wanneer het in Nieuwerkerk van SKNWK II wint. DOSKO ontvangt be zoek van NO AD en de jubilerende twaalf uit Noordwelle zullen hun derde plaats wel met succes verdedigen. Nu Stormvogels voor de titel practisch is uitgeschakeld is de nnpgelijkheid niet uitgesloten dat de club uit Ellemeet het tegen het bezoekende Velocitas zal moeten afleggen. NOAD komt dit week einde tweemaal binnen de nylonlijnen en evenals vorige week zullen de blauw-witten ook zaterdagavond de winst wel weer aan Velocitas moeten meegeven. Ook SKNWK II krijgt een dubbel programma af te werken en nu DOSKO op bezoek komt kan waar schijnlijk wel op een deel van de winst gerekend worden. In de tweede klasse B zijn alle wed strijden reeds in het begin van deze week gespeeld en voor zaterdag staat in deze klasse alleen de belangrijke ont moeting tussen WIK II en Zwaluwen op het programma. Wanneer Zwa luwen ook deze wedstrijd in de volle winst om weet te zetten, kunnen de Scharendijkers de kampioensvlag wel uit de mottenzak halen want dan kan de titel hun practisch niet meer ont gaan. In de 3e klasse is Zeemeeuwen prac tisch van de titel verzekerd en de Meeuwen zullen ook in Zierikzee tegen Unitas II wel geen fout maken. WIK IV krijgt bezoek van Renesse en de Kerk- wervenaren zullen ook in hun laatste wedstrijd wel geen winst boeken, waar door zij de competitie met 0 punten be sloten zullen hebben. Ook de adspirantencompetitie is prac tisch afgewerkt en voor dit weekein de zijn de volgende wedstrijden vast- gesteld: Groep A.: RenesseBurgh B; Dosko—Burgh-A; Zwaluwen—Zee meeuwen. Groep B: SKNWKNOAD, Brouwershaven'WIK en Brouwersha- ven-rSKNWK. Dinsdag 17 juli worden no.g gespeeld: BrouwershavenDES en NOAD—SKNWK. In de Wilhelminapolder GOES. De oogst van stro is op vele bedrijiven een actueel probleem geworden. Vooral Ibij het transport en het laden van de strobalen bestaat een grote behoefte aan arbeidsbesparende werkmethoden. Hoewel de technische ontwikkeling op dit gebied zich nog niet duidelijk aftekent, zijn er thans reeds een aan tal interessante werkmethoden te on derkennen, die voorjdit 'doel wel pers pectief bieden. Daarom wordt er door de verenigin gen voor bedrijfsvoorlichting „Noord- Beveland", „Oost- en West-Zuid-Beve land" in samenwerking met de R.L.V.D. te Goes een demonstratie ge organiseerd, waarop een aantal van deze methoden zullen worden getoond. Diverse werktuigen en hulpmiddelen zullen hier worden 'gedemonstreerd, waaronder enkele balensieden, pak- kenladers aan de wagen en het laden van stapels met trekkervoorladers. Deze belangrijke demonstratie zal worden gehouden op: donderdag 19 ju li 1962 om 14.00 uur op een perceel van de Kon. Maatschap „De Wilhel minapolder" te Wilhelminadorp. Ingezonden mededeling) UITSLAG ZATERDAG 23 JUNI mevr. G. Prenen-Biermann Bispincklaan 58, Bloemendaal MAANDAG 25 JUNI mej. A. van Ommeren van Enststraac 19, Doetinchem DINSDAG 26 JUNI Rudi Velden Handboogstraat 24, Delft WOENSDAG 27 JUNI de heer A. Brijs Molendijk 16, Den Bommel DONDERDAG 28 JUNI mevr. P. A.v.d. Bor-de Jong Maartentdijklaan 162, Den Haaj VRIJDAG 29 JUNI de heer M. in 't Veld Pretoriastraat 4, Bolnes 2"| ïijn dus verzekerd van een prettige va kantie.,. op een nieuwe fiets! HAAMSTEÖE. De heer Jan Kloet, slaagde voor het einddiploma van de Academie voor Beeldende Kunsten, afd. Publiciteit, te Rotterdam. De inwoners en mogelijk ook vreem delingen zullen zeer binnenkort kennis kunnen maken met het werk van de heer Kloet. Hij heeft n.l. het plan op gevat om samen met een collega kunst schilder een expositie in te richten waar werk van beiden bewonderd kan worden. Een en ander onder het motto; „Kunst en Reclame". Pogingen worden aangewend om de expositie in een der lokalen van de oude Lagere school te Burgh te organiseren. HAAMSTEDE. Evenals op andere plaatsen reeds met veel succes is ge beurd, wordt zaterdagavond op de Bea- trixweide de bekende Politiehonden de monstratie gehouden. Aan deze voorstel ling wrken 6 honden mee, waaronder de kampioen van Nederland en die van Zeeland. Getoond wordt dressuur in zeer moderne uitgave. Zo komen wat heggen mede terwijl tevens twee „pak- mensen" zich door de honden zullen laten vangen, zonder daarvan zelf li chamelijke schade te zuilen ondervin den. Een en ander geschiedt in het ka der van het V.V.V.-evenementenpro- grarnma. E«n goed advies aan iedere fietsers Zorg, dat u ó&k prettig en onge stoord met uw fiets van uw vakan tie kunt genieten. Latt hem vooraf goed natiën door uw fietsenhandelaar. Ruim dertig verkeersbrigadiertjes hebben in het Goese stadhuis een ge tuigschrift gekregen. Deze diploma's zijn eigenlijk te beschouwen als een officieel blijk van waardering voor de dienste it dte de jongelui verricht heb ben in het belang van de-verkeersvei ligheid. De burgemeester van Goes, mr. F. G. Huber reikte de getuig schriften uit. ,Jk geef je dit blijk van vmardering in de overtuiging dat het belang van een goed en gediciplineerd verkeersgedrag bij jullie leeft", aldus de heer Huber. Namens de hoofden van scholen sprak de heer L. C. Velthuizen, die opmerkte dat de verkeersdeelnemers in het algemeen stipt op de aanwijzin- (Ingezonden mededeling) gen van de brigadiertjes reageren, maar dat er toch vaak opgeschoten jongelui zijn die zich te groot achten en die veelvuldig het stopsein negeren. Bij de foto: Een koele dronk ver hoogt de gezelligheid. De lege flesjes werden keurig op een tafeltje verza meld. HAAMSTEDE. Enige leden van de Nederlandse Jeugd Bond voor Natuur studie, de N.J.N., treffen de laatste da gen voorbereidingen om een tentoon stelling in te richten' in het grote les lokaal van de Tuinbouwschool aan het Sluispad. Op deze tentoonstelling zullen verschillende diorama's te zien zijn, die samengesteld werden uit schelpen, planten, vogels enz. Alles zal zo leven dig mogelijk worden getoond, behalve de vogels natuurlijk die in opgezette staat hun opwachting maken. Zo zullen duintjes gevormd worden, terwijl ook een stukje zeedijk met zeevogels en planten te zien zal zijn. KOUDEKERKE De gemeenteraad keurde in snel tempo gistermiddag een achttal voorstellen van b. en w. goed, waaronder de gedeeltelijke intrekking van het besluit van 2 oktober 1961 be- tr. onteigening Paauwenburg II, subsi dieverhoging aan de Oranje-Vereniging van 250 voor dekking van extra kos ten op het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk Paar, de verbetering van de openbare verlichting in het dorp, aankoop van een perceelsgedeelte van A. Cijvat en benoeming van A. Boo gaard tot gemeentewerkman. Overzicht aspergeomzet BERGEN OP ZOOM. Door het minder gure weer is de aanvoer van de Bergen op Zoomse asperges dit jaar (begrijpelijk) ook minder geweest dan het vorige jaar. In 1962 was de aan voer 535.334 kg tegen 595.019 kg in 1961, een minder aanvoer van 59.858 kg. In geldbedragen was dit uitgedrukt een to taal opbrengst van alle soorten van 1.293.271,81 tegen ƒ1.415,610.76 in 1961, minder dus 122.338,95. De eerste drie weken van het sei zoen dat wil zeggen vorige jaar was de aanvoer toen al van 21 april tot 8 mei een 184763 kg tegen in 1962 maar 20.109 kg. De gemiddelde prijs werd dit jaar 2.39 tegen v.j. 2,37. OOSTKAPELLE. De diploma's aan de chr. landbouwhuishoudschool Oran jezon in Oostkapelle werden aan de geslaagden uitgereikt. In de plaats van de door ziekte verhinderde directie, heette een der leraren, de heer A. Francke, de aanwezigen welkom waar onder de voorzitter van de commissie voor landbouwonderwijs van de ZLM, de heer B. H. G. ter Haar Romeny en de ZLM-consulente, mej. A. van der Leeden. Nadat 'de leerlingen de schoolkrant ..Joost mag 't weten" ten tonele had den gevoerd, reikte de heer Ter Haar Romeny diploma's uit aan acht ge slaagde assistentes, waarvan Suus Bie- rens als de beste uit de bus bleek te komen. Van de tweedejaars leerlingen die getuigschriften kregen uitgereikt was Lies Francke de beste, op de hie len gevolgd door Nettie Maljaars. De heer W. de Buck schonk namens de kring Walcheren de hulpvaardigste leerlinge, Hanna Roose, een boeken- bon en mevr. C. Sprenger-Staring, voorzitster van de commissie van toe zicht, presenteerde Lies Francke het Oranjezonbordje, terwijl Suus Bierens een boek cadeau kreeg. Waarderende woorden werden door o. m. de heer Ter Haar Romeny en na mens de leerkrachten door de heer A H. Geertse gesproken tot de heer Francke, die namelijk afscheid neemt als leraar van Oranjezon. Ds. Gommer sloot tenslotte deze zeer geslaagde mid dag. De geslaagde assistentes zijn: Suus Bierens, Pitie Groenenberg, Ada Janse Koos Kramer, Leunie Kodde, Barbara Maas, Corrie de Visser, Nellie Vreeke. VLISSINGEN. De uitslagen van gespeel- de wedstrijden in de jeugdhandbalcompetitie Vlissingen luidden: Woensdag. Marathon 9 '-1' Marathon 3—2, EMM—Vlissingen 1 o—20, Walcheren— ^fSI5?t"J!>i~'2ixr3VfaHrathon 1'Marathon 2 5—1. Zaterdag. Walcheren 1—Walcheren 2 6—0, Olympus—Walcheren 3 40, Vlissingen ^Z7w?'lcheren 4—1, EMMMarathon 1 016, Vlissingen 1—Marathon 2 4—1 Walcheren -Walcheren 2 1-5, Marathon 2-EMMü-2 Maandag. Marathon 1—Walcheren 3 5—2.' thnnSni S*n 7~2' Walcheren 1—Mara thon 1 6—0, Vhssmgen 2—Marathon 2 1-~l VEILING ST. ANNALAND, 11 JULI. Dol re «45i2046,75 bonken 61,82 drielin- lino 9 ten^teIingen Se won e 30,30— 33,09 drielingen 19,74 eigenheimers 4144,05 bintjes gewone 31,05—32,07 alles per 100 kg aanvoer 4400 kisten. De bejaarden van Kats hebben een reisje naar Antwerpen en Knokke ge maakt. De dag stond onder leiding van de heren de Regt en Van der Maas. Aan het slot van deze vrolijke dag werden de ouden van dagen !hun dorp binnen gehaald door de muziekvereniging „Ex celsior". De bejaarden van Cadzand hebben een uitstapje gemaakt naar Voorne en Putten. De tocht werd via Vlissingen en Bergen op Zoom gemaakt. Bij terugkomst werden de bejaarden begroet door burgemeester J. A. Leen- houts. MIDDELBURG. Evenals voor gaande jaren had de uitreiking van de behaalde Jeugd verkeersdiploma's in Middelburg eind juni en begin juli plaats. Van de 900 geëxam meerden slaagden 765 leerlingen, waarvan slechts 4 „met lof". _De Middelburgse -scholieren ikregen hun diploma op de scholen overhandigd. In de overige ge meenten werd de uitreiking veelal door het gemeentebestuur verzorgd. Zo waren, de scholen van de Noord-wesit- hoök dit jaar te gast in het Vereni gingsgebouw te Oostkapelle, waar bur gemeester Sprenger de diploma's uit reikte. Voor Koudekerke en Biggekerke was d'e uitreiking als gewoonlijk in het Dorpshuis te Koudekerke, waar Bur gemeester Dregmans de leiding had. De laatste groep, die aan de beurt was, werd in het gemeentehuis van Souburg ontvangen, dioor de heer M. A. van der Putte, wnd. burgermeester van Sou burg. Ook deze had- vele waarderende woorden voor de geslaagden en organi satoren. De wisselzuil, vorig jaar door het gemeentebestuur beschikbaar ge steld, ging voor de tweede keer naar de Pieiter Louwerseschool. De scholen van Arnemuiden, Nieuw- land, Ritthem en V-eere kregen hun diploma's per post toegezonden, om dat de resultaten "van. dien aard waren, dat een feestrede bepaald niet gepast zou zijn. Over een z.g. spatborden-ac tie, die sept.-okt. door een vooraan staande verffabriek zal' worden ge boerd, zijn onderhandelingen gaande. Structuurplan Oostkapelle in de gemeenteraad OOSTKAPELLEHet door burge meester en wethouders voorgestelde structuurplan Oostkapelle werd door de raad uitvoerig besproken. De heer Don toonde zich geen voorstander van de ontworpen kustweg. Voor het plan als geheel bad hij wel waardering, hoe wel er bij hem wel wensen overble ven. De geprojecteerde spbrtvelden wilde hij meer in de richting van de kust zien. De heer Den Hollander zag het voor sportvelden aangewezen ge bied momenteel wel groot, hij achtte het .goed dat met uitbreiding reeds nu rekening werd gehouden. In tegenstel ling tot de heer Don vond hij de voor gestelde plaats uitstekend, deze is tus sen het dorp en de fcust gelegen, hier door kunnen zowel d'e inwoners 'als de toeristen er gebruik van maken. De .geprojecteerde aanvoersweg naar de kust wilde hij wat opschuiven^ Door het projecteren van haakse ®oed:e ver bindingen naar het strand kunnen de natuurgebieden het beste worden ont zien. De heer Coppoolse vroeg speciale aandacht te schenken aan de belangen van de agrariërs. Ook die kruising bij Molenwijk kon hem niet erg aanstaan. De voorzitter merkte op dat de ont worpen kustweg nu nog als geheel schematisch moet worden gezien. Het structuurplan is een leiddraad, de de finitieve plannen komen later. Bij de rondvraag spraken verschillende raads leden hun ernstige ontstemming uit over de bijzonder trage afwerking van de bestrating na het leggen van de rio lering. De voorzitter deelde mede dat b. en w. dit standpunt volkomen deel den. De aannemer zal tot spoed wor den aangemaand. In de maand juni werd door 629 personen 'gebruik .gemaakt van het badhuis te Colijnsplaat. NIEUWVLXET. De gemeenteraad ging gisteren accoord met de gemeen schappelijke regeling die de samenwer king tussen de recreatiegemeenten West- Zeeuws-Vlaanderen beheerst. Voorzitter J. C. Everaars zei dat de commissie, bestaande uit de gemeentebesturen van Breskens, Cadzand, Groedde, Retran- chement en Nieuwvliet, diverse malen bijeen is geweest om de mogelijkheid te bespreken tot een grote samenwer king tussen de kustgemeenten onderling te komen. Deze besprekingen vonden plaats on der voorzitterschap van het voormalige G.S.-lid ir. Dikötter en hadden als ver heugend resultaat dat de ontwerpstruc- tuur-schets voor de kust was tot stand gekomen alsmede de gemeenschappelij ke regeling, die de samenwerking tus sen de gemeenten in bijzonderheden be handelt. De voorzitter wees de raad er op dat elke gemeente in deze een stuk je van zijn bevoegdheid weggeeft. Van de structuurschéts mag namelijk niet worden afgeweken dan met instemming van het algemeen bestuur. Ook worden de kosten, die voortvloeien uit de sa menwerking, door de gemeente gedra gen in verhouding tot hun zielental. Twee leerlingen van de chr. h.b.s. te Middelburg hebben een prijs gewon nen in een Europese opstelwedstrijd die in het kader van de E.E.G. voor de schooljeugd was uitgeschreven. Het waren Nelia Guldemond uit Oost kapelle, thans leerlinge van de vijfde klas, en Bram Wattel uit Serooskerke die onlangs met uitstekende cijfers het einddiploma h.b.s. a. verwierf. Op het stadhuis van Middelburg reikte burgemeester J. Drijboer officieel de prijzen uit, bestaande uit een oor konde en een boekenbon. Bij de foto: V.l.n.r. de prijswinnaars Bram Wattel en Nelia Guldemond, de directeur van de chr. h.b.s., drs. H. J. van Alphen en de burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber. Voorstel raad Goes GOES. De N.V. Bouwfonds Ned. ■Gemeenten beeft te koop gevraagd een perceel bouwterrein aan de Nassaulaan in het plan Valckeslot. Op dit terrein kunnen 34 woningen worden gebouwd. Het is te verwachten- dat spoedig 'voor een gedeelte van dat aantal een premie beschikbaar komt en daarom wenst het Bouwfonds het eigendom van dit ter rein te verkrijgen. B. en W. sit-elleni de raad voor deze grond te verkopen voor de totaalprijs van 132.579.een 'be drag, zoals het ook in het exploitatie overschot van het plan Valckeslot staat vermeld. TERNEU2EN Burgemeester .H. Rijpstra heeft dinsdagavond aan zeven reservisten van de gemeentepolitie de vrijwilligersmedaille uitgereikt. H.M. de Koningin heeft destijds bepaald dat de reservisten die tien jaar hun bescher mende arbeid hebben verricht, deze medaille zouden ontvangen. Inspecteur D. van Ooyen, de korpscommandant van de gemeentepolitie, sprak een ope ningswoord, waarna de burgemeester de medailles uitreikte. Deze reservis ten waren: J. J. de Bokx, J. P. Crin- se, J. A. Dieleman, J. H. Dieleman, H. Gregoire, A. H. R. Lafort, K. Oppe neer, M. Thaalen. TBR'NEUZEN Een grote bijen zwerm, enigszins in een boze bui van wege het weer, had zich gisteren ge- installeerd op de ramen van een huis aan de Tollensstraat. De gealarmeerde politie waarschuwde de heer H. P. Wol- fert, een imker uit Biervliet. Met gro te zorg verwijderde deze de bijna 110.000 bijen van de ramen en verlos te daarmede de buurt van een grote last. ZOUTELAND EUitslag van de ringrijderij 1. J. Koppejan 31 r; 2. Jac. Minderhout 28- r; 3. W. de Visser 26 r; 4. L. Vos 26 r; 5.. Jac. Vos 24 r; 6. W. van Sluijs 22 r; 7. J. Minderhout 22 r; 8: P. Lievense 22 r; 9, P. de Visser 20 r; 10. W. de Kam 19 r. Bekerwinnaars: 1. P. Lievense, 2 Jac. Minderhout, 3. Jan Minderhout, 4. L. Vos, 5. J. Vos en 6. J. Koppejan, De ereprijs, die werd geschonken door de wnd. burgemeester werd gewonnen door J. Koppejan, die eveneens de pol lepel veroverde. De meeste volgrinigen werden gestoken door W. de Visser. (Ingezonden mededeling) Het julinummer van PM maandblad voor mannen staat boordevol inte ressante en boeiende artikelen, die U ook in Uw vakantie met plezier zult lezen •k Caravans voor een vast kamp; voor seml-permanente en permanente bewoning De juiste uitrusting voor een voettocht Vliegen met mankracht Fotonieuws Springende kikvorsmannen Transistorbandrecorders ■k Helicopters de nienwe passagiersvliegtuigen Bedrijfsspionage Botennieuws uit de Ver. Staten k Tips voor thuis PM is het blad voor moderne mensen met veelzijdige belangstelling. Koop het julinummer voordat het is uitverkocht bij een kiosk, boek- of tijdschriftenhandel. A.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7