BONN ACHT TERREU RV ON NISSEN BEWEZEN Kabinet stuurt Fran kei met vervroegd pensioen RITMEESTER Loon van Nederlandse arbeider minst koopkrachtig in E.E.G. Maarschalk Juin met pensioen BEN BELLA BEJUBELD Vrede in Bonn Opheldering in bijzijn van Els worth Bunker Eerbiedige kus voor prinses LADAKH BLIJFT OORZAAK VAN PROTESTEN REAAL ONDERZOEK DUITSE INDUSTRIE-INSTITUUT TANDSTEEN NICOTINE-AANSLAG Onvoldoende begrip voor politieke keerzijde Twist nog niet bijgelegd Toren als geschenk Met kano gevlucht die ontbrak er nog aan in de nieuwe prijsklasse van 25 ct. U rookt er weer goed van! Dr. VAN ROMEN GEREED VOOR ONTVANGST MALIK Bergen belast forensen Nederlandse lichte brigade blijft in Duitsland Eindelijk een afdoend middel tegen voor gezond witte tandem 1.95 Donderdag 12 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 (Ingezonden mededeling) Van onze correspondent TVONN. De procureursgeneraal bij het hoogste Westduitse gerechtshof in Karlsruhe, dr. Wolfgang Frankel (57), krijgt om politieke redenen vervroegd pensioen. Hij wordt dus niet gewoon ontslagen. Ook zal er geen disciplinaire vervolging op grond van het verzwijgen van zijn medewerking aan „terreurvonnissen" in de nazi-tijd tegen hem worden ingesteld. Frankel krijgt overigens geen pen sioen over de tijd gedurende welke hij procureur-generaal was; daartoe had hij dit hoge ambt een jaar moe ten bekleden. Hij kan nu rekenen op het toch nog vrij hoge pensioen van 2300 mark per maand voor zijn werkzaamheden als openbare aan klager in Karlsruhe in de periode 1951maart 1962, hoewel hij, volgens de regering in Bonn, op grond van zijn verleden ook in die functie nim mer benoemd had mogen worden. Zo snel mogelijk Het Westduitse kabinet deed gisteren deze stap op voorstel van de minister van justitie, Stamroberger, die Frankel zelf op 22 maart jongstleden als procu reur-generaal had voorgesteld. Het kabinet zal de bondspresident, dr. Lübke, voorstellen het pensioen zo snel mogelijk te doen ingaan. Men hoopt in Bonn hiermee een punt te hebben gezet achter deze onverkwik kelijke affaire, die door de Oostduitse communisten als een zware politieke steen in de Westduitse vijver is ge worpen en daarin hoge golven veroor zaakte. Aan de nieuwe Westduitse regeringsperschef, de 44-jarige staats secretaris von Hase, viel reeds bij zijn tweede optreden in zijn nieuwe functie de ondankbare taak ten deel, zonder excuses de zaak uiteen te zetten. Openhartig Uit zijn openhartige verklaring bleek gisteren dat de commissie van drie parlementsleden die de afgelopen twee weken de zaak-Frankel heeft onder zocht, tot de conclusie was gekomen dat de procureur-generaal niet langer kon aanblijven. De uit Oost-Duitsland af komstige documenten over Frankels werkzaamheden in de periode 1936- 1943 bij het openbaar ministerie in Leipzig hadden namelijk zonneklaar bewezen dat hij in de nazi-tijd had meegewerkt aan „terreurvonnissen". Hij heeft inderdaad relatief lichte von nissen helpen versoherpen tot dood vonnissen en dat in ten minste 34 ge vallen. Frankel heeft volgens de regering niet voldoende begrip gehad voor de poli tieke kant van zijn hoge ambt. Hem wordt voorts officieel verweten, dat hij voortdurend heeft gezwegen over zijn werkzaamheden in Leipzig, hoewel hem vlak voor zijn benoeming tot procureur- generaal in maart jongstleden nog ge vraagd is of zijn verleden soms „bruine vlekken" vertoonde. Dat ontkende Frankel. Lijdensweg Desondanks wil de regering in Bonn geen vervolging instellen wegens mis leiding. Kennelijk vreest zij dat zij dan de lijdensweg zal moeten afleggen die de overheid van de deelstaat Sleeswijk- Holstein nu al jarenlang bewandelt in de strijd tegen het toekennen van pensioen aan de vroegere nazi-staats secretaris van justitie Schlegellberger en de openbare aanklager Lautz. Het geval- Frankel zal nu voor de regering in Bonn aanleiding zijn om benoemingen in de toekomst ,gnet grotere zorgvuldig heid dan ooit te onderzoeken". Men kan niet anders zeggen dan dat de regeringsperschef von Hase namens de regering open kaart heeft gespeeld en de hand diep in eigen boezem heeft PARIJS (Reuter). Alphonse Juin, de enige maarschalk die Frankrijk op het ogenblik nog be zit, is met pensioen gezonden. Hij heeft nu dezelfde status als een ge pensioneerde generaal. Een maar schalk van Frankrijk wordt ge woonlijk geacht in actieve dienst te zijn tot aan zijn dood toe. Het decreet waarbij Juin op non- actief werd gesteld schijnt niet open baar gemaakt te zullen worden. Tot nu toe is het nog niet verschenen in de staatscourant. Juin heeft altijd geprobeerd de Gaulle te dwarsbomen in diens Algerijnse politiek en open lijk heeft hij zich herhaaldelijk goed keurend uitgelaten over de strijd van Salan en andere leiders van het Ge heime leger voor een Frans Algerije. In 1960 was hij daarom al ontslagen als lid van de Nationale verdedigings- raad. De maarschalk, die 73 jaar oud is, is in Algerije geboren. Reorganisatie Onder voorzitterschap van presi dent de Gaulle heeft het Franse ka binet gisteren besloten de gecombi neerde generale stat voor alle onder delen van de strijdkrachten af te schaffen. De generale staven van le ger, marine en luchtmacht blijven bestaan. Deze hervorming, die nodig was om de strijdkrachten wat min der topzwaar te maken, zal worden gevolgd door reorganisatie. Het doel daarvan is de strijdkrachten geschikt te maken voor een oorlog met kern wapens. (Ingezonden mededeling) gestoken. Hij kon daardoor de Oost duitse publikaties, die de aanleiding waren tot de affaire-Frankel, tot hun juiste waarde terugbrengen. Von Hase zei namelijk, dat de Oostduitse commu nisten met dergelijke publikaties alleen komen op een tijdstip dat er voor hen klinkende propagandistische munt uit te slaan is. Van vroegtijdige Oostduitse waarschuwingen, op grond van docu menten die zich bij het einde van de oorlog toevallig in Oost-Duitsland be vonden, is nog nimmer sprake geweest. De Westduitse regering ontzegde dan ook het Oostduitse regiem het recht zich op te werpen als morele aanklager in dit soort gevallen. Want, aldus de regeringspersehef, de rechtspraak in communistisch Oost-Duitsland is nog slechter dan die in nazi-Duitsland. De regeling uit de nazi-tijd, volgens welke gewone vonnissen konden worden ver nietigd teneinde ze om politieke rede nen te verscherpen, bestaat nog altijd in Oost-Duitsland. Voor Bonn is daarmee deze zaak af gedaan, hoewel de slechte smaak er van, vooral in het buitenland, voorlopig wel zal blijven. Rest de vraag hoe lang het nog zal duren eer dergelijke erger lijke politieke misstappen in de Bonds republiek tot de onmogelijkheden zul len behoren. Helaas moet men verwach ten dat de Oostduitse communisten nog meer documenten in petto hebben die, handig gedoseerd, nog lange tijd de Westduitse naam in discrediet zullen brengen. PARAMARIBO (AP) Mannen in ouderwetse uniformen stonden stram aangetreden op de wallen van de ves ting, toen de prinsessen Irene en Mar griet gisteren in Nieuw-Amsterdam aan kwamen. De lopen van de oude kanon nen van dit fort wijzen nog steeds rich ting zee, vanwaar vroeger het gevaar dreigde. De Prinsessen kregen hier te horen hoe de mond van de Suriname- rivier vroeger werd beschermd. De dag van gisteren was voor de Prinsessen met een bezoek aan het oude plantagedistrict Commewijne be gonnen. De belastinginspecteur A. Bou- man en de uitgever W. Salm hadden zich ook al in oude klederdrachten ge stoken. Zij gaven een uiteenzetting over de ontwikkeling van het district. De vorstelijke gasten kregen bij deze gelegenheid weer verscheidene geschen ken aangeboden. Daartoe behoorden twee wajangpoppen, die eerst hun rol hadden vervuld in het wajangspel dat in een tent voor de Prinsessen werd op gevoerd. Gisteravond woonden prinses Irene en prinses Margriet een voorstelling bij van het toneelstuk De nacht van de zes tiende januari, dat door het toneelge zelschap Thalia werd opgevoerd. Een Indiaanse vrouw kust eerbie dig de hand van prinses Irene tij dens haar bezoek aan het Suri naamse Domburg. Vele anderen be tuigden op die zonnige middag op deze wijze hun aanhankelijkheid aan het Huis van Oranje. ALGIERS (Reuter) Ben Bella, de dissidente vice-premier uit de voorlopige Algerijnse regering, heeft gisteren zijn feestelijke intocht ge houden op Algerijns grondgebied. Hij werd bij zijn aankomst in zijn ge boorteplaats Marnia luid bejubeld. Het heeft echter de voorlogige Alge rijnse regering gestoken dat Ben Bella niet direct naar Algiers is ge reisd in gezelschap van de twee mi nisters die in de Marokkaanse hoofd stad Rabat besprekingen met hem hadden gevoerd over, een verzoening. •'Die besprekingen zijn geëindigd. Hoewel de twist niet is bijgelegd, zijn de afgezanten van de voorlopige re gering (de G.P.R.A.) het wel met Ben Bella eens geworden over de wijze waarop de onenigheid uit de wereld moet worden geholpen. Er is over eengekomen dat alle districtscom mandanten van het Algerijnse bevrij dingsleger in de gelegenheid zullen worden gesteld zich uit te spreken over het ontslag van de drie hoge of ficieren dat de oorzaak was van het weglopen van vice-premier Ben Bella. Aan hun oordeel en aan dat van de Raad van nationale revolutie (een soort parlement) zullen beide par tijen zich houden, zo schijnt in Rabat overeen te zijn gekomen. De G.P.R.A. zou het zeer op prijs hebben gesteld wanneer Ben Bella direct in gezelschap van de twee mi nisters naar Algiers was gegaan, daar het volk dan begrepen zou hebben dat er een verzoening op_ komst was. Nu blijft men allicht denken dat de strijd om de macht in de nieuwe staat voortduurt. NEW DELHI (Reuter, AP). De protestnota's van Indië en communis tisch China over het omstreden La- dakh, dat door beide landen als hun grondgebied wordt opgeëist, blijven heen en weer vliegen. Na het scherpe protest dat de Indi sche regering dinsdag had ingediend te gen de omsingeling van een Indische buitenpost door Chinese troepen, heeft de Chinese volksrepubliek gisteren op haar beurt heftig geprotesteerd tegen grensschendingen door Indische strijd krachten. In de nota werd gezegd dat de Indi sche regering wel herhaaldelijk spreekt over haar verlangen naar een vreedza me regeling maar dat een vergelijking tussen haar woorden en daden duidelijk aantoont dat zij slechts „een rookgor dijn voor een gewapende invasie op trekt". De Chinese regering sprak voorts de bewering tegen dat er dage lijks grensschendingen door Chinese militairen worden begaan. De Chinese troepen waren gisteren be zig hun stellingen, die zij rondom de Indische post hadden betrokken, te ver sterken. Volgens berichten uit New Del hi hebben de Indische troepen bevel ge kregen niet voor de Chinezen te buigen, maar een offensief optreden te vermij- den. De Indische bezetting van de post 1 staat nog steeds via de radio in verbin- ding met het hoofdkwartier van het le- Iger. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het bestuur van de O.L. Vrouwe van Lourdeskerk in Sche- veningen krijgt ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de kerk van een parochiaan een merkwaardig en kostbaar jubileumgeschenk: een toren. Toen de kerk indertijd werd gebouwd ontbrak het geld om er een toren op te zetten. Een van de parochianen maakt nu het royale gebaar deze uit eigen zak te betalen. Als het oorspron kelijke ontwerp van de architect zal worden uitgevoerd wordt de toren vijf tig meter hoog. Van onze correspondent BONN. De twee Westduitse rege ringspartijen, de C.D.U.C.S.U. en de liberale F.D.P. hebben gisteravond vrede gesloten. In de toekomst zullen geregeld „coalitiegesprekken" onder leiding van bondskanselier Adenauer worden gehouden om mogelijke rim pels op de woelige coalitiezee snel glad te strijken. Deze „vredesconferentie" was no dig geworden vanwege een reeks con flicten tussen de beide elkaar eerder afstotende dan aantrekkende partners. Na drie en een half uur debatte ren hadden de leiders van de C.D.U., de C.S.U. en de F.D.P. het coalitie karretje weer gerepareerd. Zij deelden mee „de loyale samenwerking" voort te zullen zetten. Voor verscheidene vooraanstaande figuren in beide par tijen betekende het slagen van deze vredesconferentie trouwens een kwes tie van politieke dood of leven, In de Bondsrepubliek is vooral na de verkiezingen van zondag in Noord- rijn-Westfalen duidelijk een neiging te bespeuren tot het invoeren van een systeem van slechts twee partijen, met uitsluiting van alle kleine groepe ringen. De F.D.P., die in het verleden graag de twee grote partijen tegen elkaar uitspeelde, dreigt nu tussen de zich vernieuwende C.D.U. en de soe pel geworden S.P.D. fijn gemalen te worden. Men mag verwachten dat nu ook in Noordrijn-Westfalen, de groot ste deelstaat van de Bondsrepubliek, op korte termijn een coalitieregering tussen C.D.U. en F.D.P., met uitslui ting van de socialisten, zal worden ge vormd. KOPENHAGEN (AP). Twee jonge Oostduitse vluchtelingen zijn gisteren op het Deense eiland Falstar aangeko- men, nadat ze in een kano met een kleine buitenboordmotor de Oostzee waren overgestoken. De jongens, twintig en 22 jaar oud waren dinsdagavond van het Oostduit se schiereiland Rügen vertrokken. Zij legden een afstand van ongeveer 65 ki lometer over zee af. Zij hadden een zeekaart en een kompas bij zich. „,D? „twee vluchtelingen zullen naar West-Duitsland worden gezonden. Van onze correspondent WASHINGTON President Soe- karno's afgezant, Adam Malik, zal hedenochtend in Washington aankomen. De Nederlandse ambas sadeur, dr. J. H. Roijen, zal de „op heldering" over de Nederlandse interpretatie van het plan-Bunker die Djakarta wenst, geven in aan wezigheid van de „derde man" Ellsworth Bunker. Nederland blijft Bunker zien als centraal punt voor de Nederlands-Ind-onesische con tacten. De „ophelderingsbijeenkomst" zou derhalve het karakter dragen van een voorbereidende fase voor de hervatting van de formele, geheime voorbespre kingen, die 22 maart werden afgebro ken. De bedoeling van die voorbespre kingen was dat zij het hele terrein van te bereiken akkoorden en te treffen regelingen zouden bestrijken. Misschien vandaag Zou dat overleg een gunstige afslui ting krijgen dan zouden de eindbespre- kingen onder Oe Thant slechts kort behoeven te duren. De ophelderings- bijeenkomst zal misschien vandaag al, maar waarschijnlijk morgen worden gehouden. Malik heeft gisteren bij zijn vertrek uit Djakarta geen verklaringen willen afleggen. Hij knikte slechts bevestigend toen hem werd gevraagd of hij deze keer „hoopvoller" naar Washington vertrok. De chef-staf van de Indonesische strijdkrachten heeft gisteren bevesti gend geantwoord toen hem werd ge vraagd of het verdere igebruik van ge- IAËN HAAG. De koopkracht van het loon van de Nederlandse industrie-arbeider is lager dan in alle andere landen die zijn aange sloten bij de Europese Economische Gemeenschap. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Duitse industrie instituut in Keulen heeft ingesteld. De koopkracht van de lonen in de Nederlandse industrie is ongeveer de helft van die in West-Duitsland. In .verhouding met de Verenigde Staten is zij slechts ongeveer een kwart. De grote koopkracht in West-Duits land schrijft het instituut toe aan het hoge bruto-uurloon van de Westduitse industrie-arbeiders (in het laatste kwartaal van 1960 gemiddeld 2,81 mark), en aan het betrekkelijk lage prijspeil in de Bondsrepubliek. Laag bruto-uurloon De betrekkelijk lage koopkracht in Nederland vloeit volgens 'het instituut voort uit het lage bruto-uurloon van de arbeiders in de Nederlandse industrie (1,71 gulden of 1,89 mark). Het prijspeil in Nederland is wel lager dan in Duits land, zo schrijft het instituut, maar dat kan het verschil in uurloon bij lange na niet compenseren. Het instituut heeft nagegaan hoeveel uur ae industrie-arbeiders in acht Euro pese landen en in de Verenigde Staten moeten werken om met het in deze tijd verdiende loon bepaalde levens- en genotmiddelen en verbruiksgoederen te kunnen kopen en diensten te kunnen betalen. Het is uitgegaan van de gewogen ge middelden van de bruto-uurlonen van mannelijke en vrouwelijke industrie- arbeiders. Het heeft geen rekening ge houden met de belastingtarieven en de sociale bijdragen var. de werknemers. Het instituut heeft gerekend met de prijzen van levensmiddelen zoals zij in oktober 1960 waren èn met de prijzen van verbruiksgoederen en de tarieven voor diensten, die in de tweede helft van het vorige jaar golden. Langer werken Bij de berekening van het instituut omvat de groep levens- en genotmidde len: melk, boter, margarine, slaolie, rundvlees, eieren, witbrood, rijst, aard appelen, suiker, sinaasappelen, bier in flessen en sigaretten. De groep verbruiksgoederen omvat: een herenkostuum, een popeline jurk, een paar dameskousen, een paar leren herenschoenen, een stofzuiger, een koelkast van 150 liter, een televisie toestel met een beeldscherm van 53 centimeter en een personenauto. De groep diensten omvat: een haar knipbeurt voor heren, een enkele reis per tram of bus, een weekkaart voor deze vervoermiddelen, een treinreis van tien kilometer en een bioscoopkaartje. Om dat alles te kunnen kopen en betalen moet de Nederlandse industrie arbeider gemiddeld 3972 uur werken. De Amerikaanse arbeider hoeft slechts 1013 uur aan de slag te zijn, de Zweedse 1820 uur en de Duitse 2155. De Italiaanse arbeider heeft er 3871 uur werk voor nodig, de Franse 3288 uur, de Belgische 3044, de Zwitserse 2729 en de Engelse 2716 uur. weid in westelijk Nieuw-Guinea afhing van de resultaten van de komende be sprekingen nabij Washington. Hij zei dat nadat hij een bijeenkomst van vier uur van de „staf voor de bevrijding van West-Irian" had bijgewoond. Hij zei dat daar de Indonesische staat van pa raatheid opnieuw was bestudeerd, voor het geval militaire actie nodig mocht blijken. Laatste fase Minister Subandrio heeft na de bij eenkomst gezegd: Onze inspanning op diplomatiek en militair terrein heeft thans de laatste fase bereikt. Oe Thant heeft gisteren in Oslo gezegd er zeker van te zijn dat de Nederlands-Indo nesische onderhandelingen zullen sla gen. BERGEN (ANP). De gemeente raad van Bergen in Limburg heeft besloten een „woonforensenbelasting" in te stellen. Er wonen in die plaats 131 zogenaamde woonforensen. Het zijn welgestelde Duitsers uit het Ruhr- gebied die in de weekeinden en gedu rende d!e vakanties in de bungalow parken van Bergen wonen. Sommige van die buitenverblijven hebben een eigen zwembad. Jaarlijks zullen de eigenaars een bedrag aan belasting moeten betalen dat overeenkomt met de huurwaarde. De gemeente raamt de opbrengst op 45.000 gulden per jaar. Burgemeester J. W. van Kempen motiveerde het besluit met een ver wijzing naar de voordelen die de woonforensen van de overheidszorg genieten zonder daarvoor een even redig deel in de belasting bij te dra gen. DONDERDA G12 JULI. RADIO 1 HILVERSUM 1. 402 m. Ochtend AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gymnastiek; 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammofoonmiuziek; 9.00 Ochtend gymnastiek voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Moderne muziek (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kookkunst; 11.15 Klassieke muziek (gr.); 11.45 Kleren maken de vrouw, praatje. Middag 12.00 Lioht ensemble met solis ten; 12.30 Mededelingen ten be hoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Militair orke'st; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonxne- ziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Mannenkoor; 14.00 Kleurrijke klanken, muziek-revue; 15.10 Voor de vrouw; 15.30 Zing zonder zor gen; 16.00 Hammondorgel en zang; 16.25 Voordracht; 16.45 Gramimofoomraiziek voor de jeugd; 17.10 Voor de jeugd; 17.40 Lichte grammofoonmiuziek. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Eventueel actueel; 18.20 Dansorkest en zang solisten. Intermezzo van gramimo- foonrouziek; 19.00 Carrousel, een opgaat. 20.00 Nieuws; 20.05 Om- programma dat alle kanten op gaat; 20.00 Nieuws; 20.05 Om roeporkest en solist: Moderne muziek; 21.20 Het kleine eiland, hoorspel; 22.05 Lichte muziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Tour van de toekomst 1962, reportage; 23.10 Discotaria: nieu we grammofoonplaten; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM XI. 98 m. Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Moder ne en klassieke kamermuziek (gr.) 7.45 Morgengebed en over weging; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag (gr.); 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Moderne orkestmuziek (gr.). NCRV: 10.00 Klassieke grammo foonmiuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Gewijde muziek (gr.). KRO: 11.00 Voor de ziekeh; 11.45 Gewijde liederen. Middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Populaire graimmofoonmu- ziek; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.38 Draaiorgehnu- ziek (gr.); 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.30 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. NCRV: 14.00 Metro- pole-orkest; 14.30 Symphonisohe muziek (gr.); 15.30 Amusements muziek; 16.00 Verkenningen in de Bijbel; 16.11 Oude kamermuziek; 16.45 Voor de jeugd; 17.10 Lichte grammofoonmiuziek; 1.740 Beurs berichten; 17.45 Ensemble-Para de: gevarieerde miuziek. Avond 18.15 Sport; 18.20 Amsterdam se Politiekapel; 18.50 Grammo foonmiuziek; 19.00 Nieuws en weerbericht; 19.10 Geestelijke lie deren; 19.30 Radiokrant; 19.50 Politieke lezing; 20.00 Militair or kest; 20.45 Zevensprong: licht programma; 21.00 Flower Drum song, musical; 22.00 Kersorgel- eoneert; 22.30 Nieuws en S.O.S.- berichten; 22.40 Avondoverden king; 22.55 Boekbespreking; 23.00 Pianoduo: moderne muziek; 23.35 Lichte grammofoonmuziek; 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIE Avond NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Woord en beeld; 20.30 Kijk op kunst; 21.00 Op zoek naar Garrow (looking for Garrow), TV-spel. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Nederlandse lich te brigade, die het vorige jaar tijdens de spanningen rondom Berlijn op de Lüneburgerheide werd gestationeerd, zal permanent in West-Duitsland blijven. Het gaat hier om drieduizend mensen, r kern van de brigade wordt gevormd door twee verkenningsbataljons van het eerste legerkorps. De militairen worden nog dit jaar gelegerd in kazernes, die door de Duit se Bundeswehr werden gebruikt. De ka zernes liggen in de buurt van Orbke, waar de militairen nu zijn gelegerd. Een gedeelte van het beroepsperso- neel van de brigade woont reeds met gezin in West-Duitsland. Er komen nog tweehonderd huizen vrij, zodat meer beroepsmilitairen hun familie kunnen la ten overkomen. (Ingezonden mededeling) TANDSTEEN vormt zich op de tanden, aan alle kanten, voortdurend. Het is niet alleen lelijk, maar ook onhygiënisch. Bruinige TABAKSVLEKKEN worden veroorzaakt door teer-afzetting op het ruwe tandsteen oppervlak - een bron van ergernis voor rokers. TEELAK is geen gewone tandpasta. Teelak is een nieuw, niet-schuimend procédé dat hinderlijk en vaak aemi van verkleurd tandsteen zacht maakt en (tan geheel doet ,wae„,„kierde verdwijnen - voorgoed. Uw tanden krijgen waer hun zwaarverkleurde tanden natuurlijke witte kleur, glad en schoon, zonder een spoor van nicotine-aanslag. SCHAKEL OVER OP TEELAK, de verantwoorde dagelijkse tandverzorging. Bij controle zal uw tandarts versteld staan over de perfecte toestand van uw gebit. WAT DE TANDARTS ZEI :De hr. P. E. te Nijmegen schrijft: „De resultaten, utelke ik met TEELAK heb bereikt, zijn zeer gced, zó zelfs dat mijn tandarts opmerkte dat mijn tanden zo wit waren en dacht dat ik niet meer rookte." Geregeld met Teelak gepoetste tanden

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5