Goes zit verlegen om middenstandswoningen iKDRTIf |S DOUWE EGBERTS ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI UIT DE KERKEN 4 89* WONINGBOUW IN GEMEENTERAAD Contingent 1963 wordt reeds aangesproken SN0E VAKANTIE PAKKET P.Z.E.M.-project kan binnen vijf jaar gerealiseerd zijn KOEKJE tandenborstel Woensdag 11 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 BOUWGROND VERKOCHT VOOR KLEUTERSCHOOL IN SINT LAURENS Een les in liefde Waar de stengun regeert Trottoirmeisjes van Parijs De kampioen-melkboer Bevordering aan de Chr. H.B.S. Middelburg THEETASJES VéGé- artikelen Ml met mm*Ml NIEUW! Nasf Gorengl69et. - 68 geldze gels 'r Tafelkoeken pak 60ct.- 24 geldze Zoute Pinda's »k SO ct - 20 geldze gels VéGé ARTIKELEN MET <flO% KORTING SOEPBALLETJES LEVERPASTEI 200 Sr. TOMATENSOEP gtm PER BLIK Lucifers mei Old Timen ^"7 (60 oude automodellen) pak dL Ct. - 5 geldzegels Caspo dubbel fl.c 85 et. - 17 geldzegels Limonadesiroop 170 et. J 18 geldzegels Youth for Christ in Krabbendijke ZOMERAVONDVOETBAL Hooioppers in brand Waterpolo-dag in Goes GOES. In Goes bestaat grote behoefte aan middenstandswoningen in de huursector. Daarom heeft het gemeentebestuur een brief gericht tot de hoofd-ingenieur-directeur van Volkshuisvesting in Zeeland, waarin aangedrongen wordt op een toewijzing van woningen in die sector. De gemeente wil graag dit jaar twintig middenstandswoningen bouwen en volgend jaar nog eens twintig. Volgens de burgemeester, mr. F. G. A. Huber zal ook van de zijde van de provincie meer gepleit moeten worden voor de bouw van dergelijke woningen, en volgens het raadslid, de heer J. H. Roose (KVP) zit Goes erg verlegen om woningen die juist de huurklasse van middenstandswoningen benaderen. Deze mededelingen werden verstrekt in de gisteravond gehouden spoedeisende vergadering, waarna het principe besluit werd genomen 144 woningwetwoningen te bouwen in plan zuid volgens een rationeel bouwsysteem. Dit complex kan slechts gerealiseerd worden met gebruikmaking van een gedeelte van he,t contingent voor 1963. Vermoedelijk zullen 108 woningen ten laste van het contingent 1962 en 36 ten laste van het contingent 1963 komen. Het was daarmee in verband dat de heer Roose benieuwd was naar het ant woord op de vraag hoe het met de Woningbouwcontingenten staat en wat te verwachten is in 1963. De burgemeester moest toegeven dat het inderdaad vooruitlopend op de toe komst is. „Maar ik neem aan, dat het contingent woningwetwoningen volgend J*ar groter zal zijn dan 36". De ande re raadsleden hadden geen behoefte aan verdere discussies, waarna het voorstel werd aanvaard. Niet voetstoots De gemeenteraad heeft zich gister avond niet voetstoots neergelegd bij het voorstel van B. en W. met betrekking tot het verder gereed brengen van het havenindustrieterrein. Een reeks van vragen werd op het collegia afge vuurd. Hoewel alle vraegn niet tot vol le tevredenheid vam enkele leden be antwoord werden ging de raad uiteinde lijk toch accoord met het voorstel. Het voorstel is voortgevloeid uit het feit, dat de openbare aanbesteding van de aanleg van haven 1 en ht aanbren gen van voorzieningen op het havenin dustrieterrein geen gunstige uitslag heeft opgeleverd. Wat haven 1 betreft kon met de laagste inschrijver de fa. Gebr. D. Geldof uit Serooskerke toch nog overeenstemming worden bereikt. Ook voor de verdere voorzieningen wa ren de gebr. Geldof de laagste inschrij vers. De heren zijn echter niet bereid .hun aannemingssom te verlagen. Van een nieu)we openbare aanbesteding ver wachten B. en W. geen enkel succes, ook niets van een onderhandse aanbeste ding. Uitvoering in regie is daarom vol gens B. en W. de beste oplossing. De N.V. Grontmij is bereid dit werk in re gie uit te voeren. Ais eerste lanceerde de heer Fh. Haverhoek (socl twee vra gen: Hoe hoog slaan B. en W. het risi co aan bij regiewerk? En als het risico niet zo gïoot is waarom het ene pro ject wel en het andere niet in regie uit gevoerd? De heer J. F. Bookelaar (KVP) kon zich niet aan de indruk onttrekken dat met de bestekken enigszins raar was ge scharreld, hetgeen hij met enkele voor beelden duidelijk maakte. Hij vroeg voorts hoe het stond met de onkosten gemaakt door derden en volgens hem klopten ook niet de aantallen kubieke meters zand en de prijzen daarvan met de vorige bestekken. Vragen, waarop het college van B. en W, bij monde van burgemeester mr. F. G. A. Huber geen afdoend antwoord kon geven. Het zal allemaal nauwkeurig bekeken worden, zegde burgemeester toe. Waarschuwing De a.r.-woordvoerder, mr. J. G. v. d. Burgt opperde .geen bezwaren tegen het voorstel, maar hij hief toch waar schuwend de vinger op. Hij was nl. een beeitje bang, dat reeds eerder door de raad verstrekte krediet niet toerei kend zal zijn. En vroeg het college di ligent te zijn. Daarentegen had de heer J. H. Roo se (kvp) wel enkele bezwaren met na me de post renteverliezen lag hem zwaar op de maag. Deze post is ge raamd op 80.000 gulden. De heer Roo se koesterde de vrees, dat deze post gaat stijgen tot minstens 100.000 .gul den. De beer Roose wilde ook graag weten in hoeverre rekening wordt ge houden met de wensen van eventuele gegadigden voor het havenindustrieter- rein. Op dat punt kon de burgemeester hem enigszins geruststellen, want aan de verlangens wordt niet zonder meer voorbijgegaan. De burgemeester gaf ook nog een korte toelichting op de SINT LAURENS. De gemeenteraad hechtte zijn goedkeuring gistermiddag tijdens een vergadering aan een voor stel van B. en W. een stuk bouwgrond aan de Vereniging Chr. kleuterschool te verkopen. Het 1620 vlerkante meter gro te perceel ligt In het uitbreidingsplan achter de Ned. Herv. kerk en daarop zal een nieuwe kleuterschool worden ge bouwd. De raad verkocht het perceel voor 15 per vlerkante meter, een to taalprijs dus van 24.300. Enige straten in het uitbreidingsplan werden van namen voorzien. De straat ten noorden van de N.H.-kerk gaat voortaan Kasteelstraat heten, de laan van de Singelweg naar de hofstede van Popkensburgh Laan van Popkensburgh en de rondweg achter de kerk Warande. De raad ging voorts accoord met een verhoging van de vergoeding per em mer van 10.45 op 11 inzake het op halen van huisvuil. Aan de vereniging Veilig Verkeer te Middelburg werd een subsidie verleend ingaande 1 januari 1963 voor 1 per geslaagde leerling. gang van zaken. Uit zijn toespraak bleek duidelijk, dat Rijkswaterstaat een flin ke stem in het kapittel heeft wat deze werken betreft. Voonts bleek, dat ook de burgemeester niet zo in zijn schik is met de uitvoering in regie. „Het is noodgedwongen en ik ben zelf berekend op tegenvallers", zo zei hij. In tweede instantie wilde de heer Roose graag een definitieve garantie van de Grond Mij. van de prijs. Een gedachte, die de heer Haverhoek gaarne wilde ondersteunen. De heer Roose hield tenslotte een krachtig pleidooi om alsnog pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van een steile loswal. „Een derdelijke los- wal ontbreekt ten enen male aan Goes". De burgemeester was het persoonlijk geheel met de heer Roose eens en zeg de toe deze zaak in het college van B. en W. te bespreken. Afscheid De burgemeester kweet zich tenslotte van. een geheel andere taak. In ver band met zijn komende vacantie nam hij alvast afscheid van die raadsleden, die in september niet terug zullen ke ren. Dat zijn de dames C. A. Griep- Duinker, J. C. van Willegen-Everse en de heren N. E van Santé, C. W. Ver- vest en J. F. Bookelaar. De burgemees ter zegde hen hartelijk dank voor het vertrouwen en voor de prettige samen werking. Speciaal de dames, van wie mevr. Griep niet aanwezig was, betrok hij in zijn afscheidswoord. „Ik betreur het dat het vrouwelijke element gaat verdwijnen uit de raad. En ik koester de hoop, dat er notg eens een dame in de raad komt", aldus mr. Huber, 'die tenslotte zijn waardering uitsprak oveT het werk als wethouder van mevr. Griep. Tenslotte werd de raad voonge- steld ,aan de nieuwe directeur van ge meentewerken,, de heer J. P. F. Lind- houit. Middelburg, City, 18 jaar Een voortreffelijke Ingmar Berg man-komedie rnoet deze week in Ci ty door de liefhebber beslist niet wor den overgeslagen. Dezelfde lichte toon als in „De glimlach van een zomer nacht" wordt in deze film gebruikt. Het botert niet zo best tussen een reeds vele jaren getrouwd echt paar. Zij vertrekt naar een oude vriend en hij vergezelt haar op een lange treinreis, waarbij de basis voor nieuw begrip voor elkaar wordt ge legd. Twee bekende Bergman-acteurs laten feilloos spel zien: Gunnar Björn- strand en Eva Dahlbeck. Middelburg, Electro, 18 jaar De levensgeschiedenis van een in de V.S. beruchte gangster, Dutch Schultz, wordt in alle bloederigheid over het celluloid uitgesmeerd. Geef ons dan maar liever de loopbaan van een braaf mens. Ergens probeert men deze film nog een (klein) soeiaal trek je mee te geven. Vlissingen, Alhambra, 18 jaar Een oud en zeer drakerig gegeven is tamelijk aanvaardbaar in deze rol prent gebruikt. Een meisje uit de pro vincie zoekt na ruzie thuis werk in Parijs. Haar uit het Algerijnse oor logsfront wedergekeerde verloofde haar achterna, merkt hoe zij aan de kost komt (poseren voor foto's in ob scure blaadjes) en wil direct weer de trein terug nemen. Het meisje gaat op het laatste nippertje toch maar met hem mee. Vlissingen, Luxor, a.I. Een van de oude Danny Kaye-lach- films, goed voor een avondje preten tieloos vermaak. Danny laat in deze rolprent zien geen geweldenaar als melkboer te zijn maar in de bokswe- reld zijn mannetje te kunnen-staan (en slaan). (Ingezonden mededeling) Van klas 1 naar klas 2: Martin Adriaanse, Willy Baas. Ina Baaijens, Coen Beimers, Heieen Groenenberg, Tonny Huijsman, Ineke Jasperse, Jopie Koole, Nico Koole, Jan de Kroo, Nel de Lange, Lijnie van Langeraad, Jan Kees Luyk, Joop Minnaar, Magda van Noppen, Nel Sanderse, Onno de Vries, Jan de Waardt, Anneke Arendse, Nelleke van Bo ven (v.w.), Hillie van Dullemen, Bram Francke, Piet Kakebeke, Jennie Kroon, Freek Kuijper, Magda Kwekkeboom, Nelleke van Liere, Martie Lolkema, Mineke Minderhoud, Wieke de Schipper, Wim de Schipper, Lin van der Sliikike, Peter Sonke, Joke Stroo, Aiukje Thiele, Boufcje Tuinhof, Anneke de Visser, Frans van der Welle, Tine Wou ters, Rinus Baljeu, Nelleke van Belzen, Albert Bosman, Loeki Comelisse, Bart Cor- stanje, Rian Coumou, Jan Dieleman, Adrie van Eenennaam, Jack Eversen, Elly Ize- boud, Aad de Klerk, Marijke Koele wijn. Piet Lenselink, Ad Meinema, Johan Plansoen, Cor Stange, Anje Tak, Gretha de Vries, Jan de Vries, Marja Blankensteyn, Nelleke de Buck, Heieen Coppoolse, Janneke Cornelisse, Jaap Geldof, Lenie Joosse, Jim Louisse, Janneke Meijers. Wim Moerdijk, Niek Molhoek, Lenie Poortvliet, Nellie de Rijke, Ad Rijkse, Adrie Spruijt, Els Zeilmaker, Klaas Zuurman. Van klas 2 naar klas 3 Ineke van Belzen, Willy Brouwer, Hannie Buys, Linus Cornelis- sen, Hugo Crucq, Jooske Crucq, Jan Diele man, Iman Heijboer, Anton Janse, Casper Janse, Jasper Jobse, Lenie de Jong, Adriaan de Kam, Kees van Luyk, Connie Marcusse, Henk Sinke, Jannie Stroo, Peter Suurmond, Inge van Veen, Jelle Visser, Nel Wijkhuijs, Kees de Wolf, Jos Bakker, Ernst Ba rent- sen, Leo Bolier, Yolanda de Bree, Anneke de Bruin, Lonie Davidse, Bram van Eenen naam, Adrie Everaers, Daan van der Haar, Rien van Hoepen, Marianne Kamphuis, Hans Ligteringen, Wim Littooy, Arie Manintveld, Wim van Noppen, Welmoet Pols, Hans de DOOS a 20 STUKS van-Wei voor met 15 geldzegels m bij aankoop van blik Vacuum Koffie of potje Claarkoffie I met 13 geldzegels KWALITEITS ideaal afwa8middel. voor slechts bij aankoop van één tube tandpasta 75 ct met 15 geldzegels IDEAAL ArWAofnlUDcL grote fles SAMEN 3 rol pepermunt 3 rol vruchtendrups 3 pakjes kauwgum -v JMITICr Ridder, Johan Riemens, Herman van Scher- penzeel, Hans Schouwenaar, Marja Verhoef, Gert van der Vlist, Kees Willeboordse, Otto van Winkelhof, Jan Bikker, Piet Boone, Jan Bosselaar, André van Dijke, Peter Janse de Jonge, Wim de Kramer, Piet Looise, Sjaak Maas, Henk Minderhoud, Piet van Nieuwen- huyzen, Tjeerd Ossewaarde, Huib Sinke, Har ry Tuinhof, Chris de Visser, Jaap de Visser, Peter de Visser, Reinier van der Welle, Thees van Wendel de Joode, Kees Willemse. Van klas M2 naar M3: Cobi Boon, Marijke Buijs, Willeke Götzen, Lieske Haitsma, Jelka de Jong (v.w.), Joke Jongstra, Gerada Ko per, Hannie Krietemeyer, Cobi Kuyk, Cla- zien Minderhoud, Nellie de Poorte, Tjitske Prins, Yvonne van Tatenhove, Riet Minnaar. Van klas 3 naar klas 4: Klari Anbeek, Piet Baaijens, Leen Davidse, Pfoiet van Herwaar- don. Wummelen. Janneke van Zwaarden, Kees Jacobse, Piet Jobse, Henk Jongepier, Annemieke Kamphuis, Peter Kar- stanje, Peter Kodde, Ronny Kodde, Bertie 'van der Mark, Joop Nonnekes, Frans Noord- hoek, Evelein van Noppen, Han van Offen- beek, Tom Petiet, Peter Rhebergen, Piet de Rijke, Rob Stufkens, Riet Uijl, Hans van de Ven, Tonnie Antheunisse, Jan Baljeu, Karei Boone, Rina Dekker, Jan Dieleman, Jan Franse, Ko Geldof, Tannie Goedegebure, Le nie Grashuis, Marja Hamelink, Ina den Hol lander. Piet Mesie, Giel Platje, Anneke Pou wer, Lidia van Sluys, Niek Smith, Ada Troy, Nel van Vaardegem, Frans Vader Ricky Volker, Ad Bax, Frans Dingemanse, Aart Dourleyn, Kees Hoogerheyde, Kees Houmes, Piet Joosse, Gerard Maas, Joop Marcusse, Marten de Nood, Frits de Schip per, Ko Simpelaar, Wim Steketee, Joop Tak, Evert Tange, Sam de Visser, Hans van der Vlist, Simon Wattel, Ko Wisse, Hans de W^f. Van klas M3 naar M4: Ineke van Boven, Gretha Caljé, Hanneke van Dullemen, Elisa beth van Es, Willy-An Hillebrand, Jannie Joziasse, Heieen Komejan, Tjakske Kruit, Miep Kuyk, Corrie Radder, Odile Richard, Willy Samusamu, Addie Simonse, Ina van Veenendaal, Mieneke Willemse, EUy Wisse. Van klas A4 naar A5: Jaap Boogaard, Joop Caljouw, Wilma Cornelisse, Jankees van Donge, Neleke Guldemond, Wim Hekhuis, Jan Janse, Anneke van der Malen, Leunt je Meijers, Willy Moens, Tonny Pronk, Anke van Veenendaal. Thijs Weststraite, Ineke Wisse, Addie Dijkgraaf. Van klas B4 naar B5: Hans van Alphen. Piet Buys, Wim Coumou, Krijn Dekker, Jaap Hageman, Harrie van den Heuvel, Jos Jon gepier, Ger Koper, Joop Neele, Adri den Ot ter, Wim van Ouwerkerk, Gerrit Overman, Piet Riemens, Dick Stoelhorst, Jaap Theu- ne, Henk v. Tuinen, Kees de Visser, Andries van de Woestijne, Frans Dronkers, Jan Hijs man, Leen Jobse, Piet Jongepier, Mary Jon ker, Hans Nieuwenhuyze, Jan de Pagter, Piet van Sighem, Chris Steketee, Kees Versluis, Jak van Waarde, Wim Wisse, Pum Cornelis se. Van klas M4 naar klas M5: Carla Beun, Hanneke Dommisse, Trix Klap, Fieke Kruy- der, Mies van Langeraad, Conny Ligthart Schenk, Joke Looise, Riet Noot, Mattie van Noppen, Thea de Pagter, Marry Rheber gen. Matie de Visser, Ineke Walraven, Ans Wattel, Rida Wattel, Cobi Willeboordse, Toos Woltering. De beste manier om van een pijp te genieten.' Stop hem met een tabak die kalm brandt en koel rookt! Stop hem met Echte Friesche Heeren-Baai van Douwe Egberts; een zachte geurige mélange van rijpbruinetabakkea A (geel) 85 ct. Paarsmerk 70 ct. per 50 gram. RILLAND. Het omvang rijke project van de P.Z.E.M. om 585 onrendabele percelen (■boerderijen en veraf gelegen arbeiderswoningen) op het elektriciteitsnet aan te eluiten kan binnen vijf jaar gereali seerd zijn. Dit verklaarde gistermorgen drs. J. K. de Jong, adjunct-directeur van de P.Z.E.M. tijdens de eerste van een reeks van vijftien bijeen komsten. In deze bijeenkomsten wordt deskundige voorlichting .gegeven over dit plan van de P.Z.E.M. dat in overleg met de Zeeuwse landbouworganisaties KRABB'EMDiIJKE. Door de afda ling Goes van de Youth for Christ wer den twee samenkomsten gehouden in de Gereformeerde kerk. Aan deze dien sten werd medewerking verleend door ds. J. Reiling uit Rotterdam en de Gospel Singers uit Eindhoven. De belangstelling voor de evangetrsa- Mebijeenkiomsten was vrij goed. SINAS WAFELS 200 gram 69 ct.-14 geldzegels Als U deze kroonkurk op Uw VéGé bierfles of pul vindt... hebt U recht op I GRATIS PUL VéGé BIER inleveren bij de VéGé-kruldenier - 200 gratis geldzegels COIlfante gulden! w. |10% VoctNcUei+CUiNanUe, NED. HERV. KERK Beroepen te Eindhoven: J. Walstra te Surfaulsterveen; te Nijehaske (Fr.) (toez.); W. C. J. Jacobs te Reitsum (Fr,); te Bovenhardinxveld: T. Lange- rak te Vinkeveen; te Wageningen: C. Peppingen te Lisse; te Hengelo (O.): T. L. H. Beernink te Brugge (Bel.), te Krimpen aan de Lek: J. J. van der Kris te Ermelo. Aangenomen naar Vieruihizen - kamp:.I. D. H. Dijk te Terkaole; naar Amstelveen (toez.)H. van Coeverden te Broek in Waterland. Bedankt voor Leiden (vac. M. Otte- vanger): P. J. Bos te Sprang (N.br.). Beroepbaarstelling: de heren B. A. van Donkersgoed te Den Hulst (Ov.), J. B. van Heerde te Amsterdam, W. J. Hoekert te Leiden, mr. J. van der Pol te Beverwijk en A. de Vos te Leider- dorp zijn beroepbaar. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Geldermalsen: N. J. Go- ris te Barcbem. Aangenomen naar Edmonton (Cana da): J. E. F. Dresselhuis te Belleville Canada), voorheen predikant te Lobith. Beroepbaar: ds. R. J. Koolstra, vloot- predikant te Nieuw-Guinea, is met ver lof in Nederland gearriveerd. Ds. Kool stra, die sedert 1 december 1956 bij de marine heeft gediend en voordien pre dikant te Heer Hugowaard was, zal gaarne de kerken dienen en een even tueel beroep in overweging nemen. Adres: Transvaalstraat 26, Leeuwar den (tel. 05100-20152). GEREFORMEERDE KERKEN (VR1JGEM.) Tweetal te BunschotenSpakenburg: (vac. G. Zomer): W. van der Lingen te Schildwolde en F. Mul te Hoogkerk. Bedankt voor Helpman: M. J. C. Blok te Utrecht. CHR. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Zaamslag: M. C. Tanis te Barendrecht; te Rotterdam-Kralin- gen: F. Bakker te Driebergen; te The- singe en Hillegom: M. de Boer kand. te Haarlem-noord; te De Krim en Maas sluis: G. Leendertse kand. te Haarlem; te Haamstede-Kerkwerve J. Brons te Bunschoten. Tweetal te Elburg: F. Bakker te Driebergen en J. van Doorn te Tholen; te Harlingen en Franeker: M. de Boer Zout- kand. te Haarlem-noor den G. Leendert se kand. te Haarlem. Aangenomen naar Amsterdam-Zuid: M. Drayer te Dracbten. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Opheusden: C. van Dam te Rotterdam-zuid. Aangenomen naar Utrecht: C. Ha- rinck kand. te Goes, die bedankte voor Waarde, Almelo, Amersfoort, Enkhui zen, Benthuizen, Kampen, Aalst, Zoeter- meer, Oostka.pelle, Nieuwerkerk, Ril- land-Bath, Amsterdam-noord, Poorte gaal, Ridderkerk, Dordrecht, Rhenen, estkapelle en St. Annaland; na?r Krabbendijke: W. Suyker, cand. te Bergambacht, die bedankte voor Alme lo, Amsterdam, Arnemuiden, Boskoop, Elspeet, Emmeloord, Giessendgjji, 's-Gravenpolder, 's-Gravenzande, Hoofd dorp, Katwijk aan Zee, Kortgene. Le.i- den, Meliskerke, Middelharnis, Nieuw- Beijeland, Rotterdam-Zuidlwijk, Pen- drecht.-Lombardije, Scherpenisse, Ter- wolde, Tholen, Veenendaal, Waarden burg, Woerden, Wolfaartsdijk, Wouden burg en Zaandam. BAPTISTEN UNIE Beroepen té. Deventer: H. van der Werf te Emm'en. Aangenomen naar Hoogezand: J. Bou- ritius te Tweede Exloërmond. EVANG. LUTH. KERKEN Drietal te. Utrecht: J. Nappee te Stadskanaal, W. J. Manger te Bussum, O. C. J. Lindermeier te Rotterdam. en de Vereniging van Neder landse Gemeenten in Zeeland is opgesteld. Gisteren werden ook dergelijke bijeenkomsten ge houden in Hoek en Philippine. De mogelijkheid om dit project van de aansluiting van de onrendabele percelen op het elektriciteitsnet bin nen het tijdsbestek van vijf jiaar te realiseren- hamgt echter geheel af van de medewerking van de 'belangheb benden. Alle belanghebbenden zullen zi'dh zonder uitzondering achter dit plan moeten scharen, wil deze moge lijkheid inderdaad werkelijkheid wor den. Drs. De Jong heeft de aanwezigen er gisteren op gewezen, dat dit de enige kans is om aansluiting te krij gen op het elektriciteitsnet. Wordt de ze kans niet gegrepen dan is de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat de be langhebbenden nog vele tientallen ja ren van elektrisch licht blijven ver stoken. Het merendeel der aanwezigen in Rilland vond weliswaar de kosten' erg ■hoog, maar meende toch, dat het plan niet zonder meer afgewezen moet wor den. Uit de besprekingen viel de in druk op te maken, dat men er in Ril land wel voor voelt om die hoge kos ten te dragen. Het gehele project gaat ruim drie miljoen gulden kosten. De P.Z.E.M. zelf draagt 37 pet. in de kosten bij; de gemeenten en de provincie nemen ieder resip. 20 en 10 pet. voor hun re kening. Voor de 'belanghebbenden blijft dan nog 33 pet. over. Dit bete kent 500 gulden per woning en 86 gul den per hectare. De voorlichtingsbijeenkomst stond onder leiding van de heer C. P. J. van Iwaarden, adj,-secretaris van de Z.L.M. Hij merkte nog op, dat de landbouw zich geheel achter de plan nen van de P.Z.E.M. heeft gesteld. Geref. jongeren hielden knobbelrit in Goes GOES. Het streekverband West Zuid-Beveland van de Gereformeerde Jeugdverenigingen, heeft een knobbelrit georganiseerd, die zaterdag in Goes is verreden. Er was een bromfietsen- en een fietsenklasse. De duur van de rit voor fietsen was een uur en voor bromfietsen een half uur. In de klasse bromfietsen behaalde de heer A. Geense uit Woliphaartsdijk het hooigste aantal punten en in de klasse fietsers de heer M. Fraanje uit Lewe- dorp. Na afloop van de rit werd in de Oosterkerk een ontspanningsprogram ma gebracht. Rayon ZierikzeeRijkswaterstaatZierik- zee vet. 20; Kon. Zeelandia'PZEM 2—2; Drukkerij L OHerverkaveling 05; PTT' OW S 00; Rijkswater sta atNeptunes 31; PZEMRijkswaterstaat 31; Drukkerij L ée OW S0—0; Rijkswaterstaat—-Neptunes 3—1; PZEMNeptunes 60. Rayon Goes: DAF SCGar. Aria 42; WZBDe Zon 11; Comb. N.S.Ke rings- dienst 81; Typo'sHaringman 12; Inter ScaldesAKF 13; PTTGem. werken. Rayon Sas van Gent: ONASAS 9-2» SVGCNA 0—1. 1 Rayon Temeuzen: PZEM—Advendo comb, 06; MeterfabriekDe Hoop 30; PTTBun- deltouwScheepswerf 11; Atoom Boys HKC 03; SpadellaHoek vet. 21; Scheeps werfAdvendo comb. 05; PTT Bundeltouw —PZEM 3—1; Spadella—HKC 0—5. Rayon Vlissingen afd. I; PSV I—PZEM I 2—1; Coal 52 I—GPC I 1—9; VAW I—Zee- macht 13; SBLV IUiterton I 0—1; Zee macht I—PVS I 8—2; GPC I—PZEM I 7—4; Coal 52 I—SBLV 1—'1; V1AW I—Uiterton 0—5. Afd II: PZEM II—VAW II 0—3; BW 67 I— SSW I 5—1; Uiterton II—VAW III 1—lj PVS H—GPC II 1—3. AXEL. Zaterdagavond om elf uur kwam bij de Rijkspolitie te Axel mel ding binnen van brand aan de Zaaidijk. Bij een onderzoek ter plaatse bleek dat drie langs de weg staande hooioppers hadden vlam gevat. De mogelijkheid be staat dat een. achteloos weggeworpen sigaret het hooi heeft doen ontbranden. Toch heerst hierover twijfel omdat d£ oppers op behoorlijke afstand van el kaar staan. Men vermoedt eerder bal dadigheid. GOES. De zwem- en poloclub „De Ganze" organiseert op zaterdag 25 augustus a.s. een grootscheepse water- poUwdag. Dames- en herenzeventallen uit de derde en vierde klasse van de K.N.Z.B. zullen aan de wedstrijden deelnemen. Aan het slot van het toer nooi zal een wedstrijd worden gespeeld tussen teams uit Den Haag en Amers foort. Beide teams spelen in de hoofd klasse en tellen enkele internationals. Leerlingen van de Chr. U.L.O. te Axel hebben een collecte georganiseerd ten behoeve van de militairen in Nieuw- Guinea. Zij brachten ruim 467 gulden bij elkaar. De bedoeling is de aanschaf van transistor-radio's mogelijk te ma ken. BEURSBERICHT GOES, 10 juli Vlas: Voor vlas worden prijzen betaald van 1.5002.100 per ha, levering op auto. De prijs van ongerepelde vlas, uit de schelf geleverd, bedraagt 1624 cent per kg, levering op auto. Voor beste par tijen worden nog iets hogere prijzen betaald. Hooi: Lucernehooi, geperst uit de ruiter 135145 per ton. Weidehooi, geperst uit de ruiter 110—125 per ton. Dijkhooi, geperst uit de ruiter 95—105 per ton. Veldbeemd en an dere beemdsoorten (2e en 3e jaars) in voor koop 45—52.50 per ton. Veldbeemd en andere beemdsoorten (le jaars) in voorkoop 4550 per ton. Roodzwenk en raaigrassen in voor koop 3540 per ton. Eieren: De eierprijs bedraagt 1.50 per kilogram. VEILING ST. ANNALAND, 10 juli. Doré gewone blok I 46.2047.60, blok II 45.51 47.09 drielingen 26—27.49, eerstelingen gewo ne 33—36.47. drielingen 21.58, eigenheimers gewone 4244.52, drielingen 20, alles per 1100 kg. Aanvoer 4300 kisten. VEILING GOES, 10 juli. Export en Industrievei- ling: Talisman I 127, II 119120, Senga Sen- gana I 129, II 123. Cambridge Vigour I 120. II 116. Regina I 126, II 121. Redgauntlet I 120, II 110. Mach. Frühernte I 121, H 119. Juspa I 120, II 116. Mad. Moutot II 113. Frambozen I 137, II 131. v.d.ïnd. 69. Kruis- II 131. Frambozen v.d. In 69. Kruisbessen 485,4. Gewone veiling: per doos Regina I 21, II 16—20. Senga Sengana Extra 32, 121- 27, H 15—18. Talisman Extra 27—34, I 21—34, II 14—25. Redgauntlet Extra 32—36, I 23—35, III 14—24. III 16. Frambozen I 29—40, II 28— 31. Rode bessen Extra 27—34, I 2329, II 1926. Earley Rivers Extra 25. Per kg: Senga Sengana II 5763. Talisman I 80101, II 68—83. Redgauntlet I 84—90, II 50—82 Mad. Moutot II 6571. Rode bessen I 86, II 62—76, III 52. Hollanders I 161. II 131—141, Vr. van Werden I 161. Br. Bruine II 136. Earley Rivers Extra 176—183, II 110—147. KAPELLE, 10 juli. Aardbeien zonder dop voor industrie: Sengana I 134—136, II 134. Talisman I 124—128, II 118—121, Red Gauntlet 1 119, n 117, Regina I 128132, TI 125, Juspa I en II 122. Cambridge Vigour I en n 119, Madame Moutot II 113, Merton Princess I en II 119, Vola I 119, diverse ras- I sen TH 67, Kruisbessen 47, Frambozen in kratten 136142, II 125, Frambozen in tubs I 68. Kersen per kg: Early Rivers Ex. 154— 162, I 139, II 113—126, III 51—62, Vroege van Werden I 137, Rode bessen per doos: Ex. 38—43, 1 30—39, II 20—29, TBI 12—19, Fram bozen- per doos T 28—30, II 19—21, TÏI 15. Aardbeien per doos: Red Gauntlet Ex. 32— 38, I 30—36, n 22—29, Talisman Ex. 32—37. I 28—36, II 2127, Sengana Ex. 29—32, I 27— 28, II 18—22, Regina I 26-27, H 17, Cambrid ge Vigour Ex. 33—36, 1 26—33, TI 22, Merton Princess I 27—32, II 22—23, Vola I 28—32, IT [24. Gorella T 25-33, II 20, EVa Mary I 2% I Aardbeien met dop per kg. II 70—83, HI 60— 60.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4