Vandaag stemt Nw-Guinearaad uitzenden delegatie 't over van Franco verzacht in Spanje dictatuur sartf- MALIK OP WEG NAAR AMERIKA KAPPIE EN DE WATERZUIL 1 RADIOACTIEF AFVALWATER VER IN ZEE VICE-PREMIER BENOEMD Chinezen omsingelden Indische buitenpost Russische onderzeeër beschadigt visnetten radio i televisie") radio 1 televisie 1 Middag PUTS GORDON Inliet heelal Dm Barry a Do opzienbarende experimenten jj van student 11 Tijloos BIIBIBBBS IFTTTT Folkloregroep „Medio" bij Europafeesten Woensdag 11 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD iW Pag. 2 GROTE ZORGEN: Werving van personeel voor Nieuw-Guinea verloopt niet vlot Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De werving van technici voor uitzending naar Nieuw- Guinea geeft het departement van binnenlandse zaken grote zorgen. Daarentegen is het gemakkelijker om artsen en verpleegsters voor de gou vernementsdienst „warm" te krijgen. Week in week uit verschijnen in de dag- en weekbladen grote adverten ties, waarin ambtenaren voor Nieuw- Guinea worden gevraagd. Over het algemeen is het aantal sollicitanten hierop vrij groot. Nu de wet op de in stelling van het Bijstandkorps, die aan ambtenaren op Nieuw-Guinea zekere garanties gaat geven, binnenkort in werking zal treden, is de belangstel ling voor uitzending nog iets groter geworden. Het komt, zo deelde binnenlandse zaken ons mee, echter nogal vaak voor, dat een uitverkorene zich na overleg met zijn vrouw of zijn ouders alsnog terugtrekt. Bovendien komen er steeds nieuwe vacatures bij het gouvernement, waarvoor telkens op nieuw advertenties moeten worden ge plaatst. Het is voor de personeels dienst van het departement dan vaak moeilijk om zo'n open post weer be zet te kfijgen. Dank zij grote inspanningen, zo zei men op 'binnenlandse zaken, blijft het tot nu toe mogelijk om het ambtena renkorps redelijk bezet te houden. Uit Hollandia wordt gemeld dat het gouvernement op het ogenblik, tegen over een „begrotingssterkte" van 3100 ambtenaren, slechts over circa 2500 ambtenaren beschikt. „Wij moeten daarbij niet als bede laars handelen, die er om vragen onze rechten te honoreren, maar gaan omdat Indonesië tot vandaag niet heeft willen horen wat door ons is gezegd. De dele gatie moet de Indonesische regering duidelijk maken wat leeft in het hart van de meerderheid van de bevolking", aldus Tanggahma. Anders denkenden Hij voegde daar aan toe niet te kun nen spreken namens de hele bevolking „omdat er ook andersdenkende groe pen zijn". De motie werd ingediend na het ant woord in eerste termijn van het gou vernement op de politieke beschouwin gen in de Nieuw-Guinearaad. De re geringsgemachtigde H. Veldkamp zei dat de Nederlandse regering en het gouvernement gaarne instemden met w- ]\TADRID. iDa recent» golven A van onrust tegen het Spaanse regime in binnen- en buitenland hebben generalissimo Franco er toe genoopt een verzachting van zijn dictatuur in te luiden. Zo zou men althans de vandaag aangekon digde kabinetswijzigingen kunnen kenschetsen. Voor het eerst im mers heeft Franco zich op zijn eenzame hoogte bereid getoond de aan het regeren verbonden lasten met een ander te delen, en wel met een vice-premier. De instelling van deze functie een novum in het Spaanse regeringsstelsel zou zelfs kunnen betekenen dat de grijzende Franco zich allengs als regeringshoofd zou willen terug trekken en uitsluitend nog als staatshoofd zou willen optreden. Uiteraard is Franco niet over één nacht ijs gegaan met de benoeming van een zo belangrijke nieuwe figuur in zijn regeringsstelsel. Hij zocht er een van zijn vertrouwensmannen voor uit: de 66-jarige generaal Agustin Munoz Grandes. Tot nog toe was Grandes zijn belangrijkste militaire medewerker, wat hij overigens ook wel zal blijven omdat Grandes zijn huidige functie van chef van de gene rale staf zal blijven vervuilen. Fran co en Munoz Grandes zijn voorts de enigen in Spanje die er de hoogste militaire rang van kapitein-generaal bekleden. E.E.G. Met het creëren van deze nieuwe functie en met enkele andere wijzi gingen in zijn kabinet zou Franco volgens waarnemers in Madrid ook lonken naar de Europese Economi sche Gemeenschap. Daarmee strookt echter geenszins het verleden van Munoz Grandes, die in de tweede wereldoorlog als commandant van de Spaanse Blauwe Divisie een fanatiek aanhanger van Hitler was en voor de nazi's aan het oostfront vocht. Opzien baarde ook het ontslag van de minister van voorlichting en toeris me, Salgado, een van de oudste en meest conservatieve kabinetsleden. Salgado, voorstander van straffe cen suur en beteugeling van de persvrij heid, werd vervangen door de monar chistisch gezinde veertigjarige Ma nuel Fraiga Iribarne, die op het ogen blik in Madrid directeur is van het instituut voor politieke studies, en een notoir voorstander is van Spanjes in tegratie in Europa. Salgado's vele te genstanders zien in. zijn ontslag een teken dat de Spaanse regering de pers in de toekomst democratischer zal be handelen. Ook de vervanging van de minis ter van arbeid heeft een politieke ach tergrond. Franco was ontevreden over het optreden van minister Orrio tij- TTOLLANDIA (A.N.P.) In de Nieuw-Guinearaad is gisteren -LA gepleit voor de uitzending van een Papoeadelegatie naar Indonesië. Dat zou nog deze maand moeten gebeuren. De wens was vervat in een motie van de bestuursambtenaar Tanggahma uit Fak Fak. Indonesië, aldus Tanggahma, ontvangt thans met vreugde Papoeastudenten uit Nederland. „Moeten wij thans niet zo spoedig moge lijk een officiële delegatie zenden die het Papoeavolk vertegenwoordigt?". de samenstelling van een delegatie voor een oriënterend bezoek aan Indonesië „zodra de omstandigheden dat mogelijk maken". De delegatie zou volgens hem pas kunnen vertrekken „zodra de agres sie wordt gestaakt en zodra is gebleken dat de delegatie in Indonesië welkom zal zijn". Zeer zwaar In antwoord op de vrees onder de raadsleden dat voor de Papoea's niet genoeg garanties zullen worden ver kregen, verzekerde de heer Veldkamp: „Deze garanties wegen voor de Neder landse regering zeer zwaar". Hij zei dat het overigens niet mogelijk was in te gaan op de merites van het plan- Bunker „teneinde de pogingen van Oe Thant om de Nederlands-Indonesische voorbesprekingen te doen hervatten, niet te belemmeren". De Nederlandse Tegering blijft bij haar toezegging, zo voegde hij daar aan toe, dat „zodra de onderhandelingen met Indonesië in een meer beslissend stadium komen, vertegenwoordigers van de Papoea's daarbij in een of an dere vorm. zullen worden betrokken". Onwaarschijnlijk Zijn mededeling dat de vestiging van een eigen Papoeavertegenwoordiging in New York „onwaarschijnlijk wordt geacht zolang onderhandelingen met Indonesië nog mogelijk lijken", wekte bij Nicolaas Jouwe „grote verbazing". Jouwe diende een motie in waarin wordt gevraagd om toevoeging van een of meer Papoea's aan de Nederlandse vertegenwoordiging bij de Uno. Hij deelde mee dat minister Luns hem had gezegd dat de Nederlandse regering instemde met een Papoea-vertegen woordiging te New York. Kaisiepo vroeg in een motie het plebisciet, waarin het plan-Bunker voorziet, te houden in de tijd waarin westelijk Nieuw-Guinea zal worden bestuurd door de Uno. In een motie- Deda wordt gezegd dat het plebisciet „niet zal worden gehouden in de tijd waarin een van de bij het geschil be trokken partijen het bestuur over west-Papoea uitoefent". Over de motie zal vandaag worden gestemd. NEW DELHI (Reuter). Strijd krachten van communistisch China hebben, gisteren in het omstreden ge bied van Ladakh in Kasjmir een bui tenpost van het Indische leger omsin geld. De Indische regering heeft onmid dellijk een scherpe protestnota aan communistisch. China gezonden. Zij beschuldigde de Chinezen ervan dat zij ruim veertig kilometer op Indisch ge bied waren, binnengedrongen. In de nota werd voorts gezegd, dat de Chi nese troepen „een dreigende houding" aannamen. De Chinese regering had zondag in een nota de Indische regering ervan beschuldigd, dat zij de verbindingslijn van een Chinese buitenpost trachtte af te snijden, waardoor „een nieuwe ba sis voor agressie werd gelegd". dens de recente stakingsgolven en vooral over diens eigenmachtig han delen zonder overleg met de andere kabinetsleden. De overige vier wijzigingen (leger, marine, luchtmacht en onderwijs) zou den geen politieke betekenis hebben; deze ministers waren afgetreden om persoonlijke redenen als ouderdom of gezondheidstoestand. De reorganisatie was niet eerder verwezenlijkt met het oog op de jongste sociale crisis in het land, die nu echter overwonnen heet te zijn. Vrijdag zullen de nieuwe mi nisters worden beëdigd; dan zal Fran co's kabinet opnieuw negentien minis ters tellen. De laatste kabinetswijzi ging dateerde al van vijf jaar geleden. Van onze correspondent PETTEN. Vier kilometer uit de kust voor Petten dobberden gisteren enkele werkschepen van Van der Taks Bergingsbedrijf. Twee enorme haspels met elk een gewicht van 43.000 kilo het gewicht van een Drakatileen- buis van 2200 meter lengte gaven het grootste schip een zonderling sil houet. Aan elkaar gekoppeld vormen de twee plastic buizen de afvoerleiding, die het radio-actieve afvalwater van het Reactor Centrum Petten naar zee zullen voeren. Een duiker heeft giste ren op een diepte van zeven meter de buizen, die van een koperen mantel zijn voorzien om eventuele lekken te kun nen constateren, gemonteerd. Aan het einde van de afvoerbuis bevestigde hij een betonblok dat zeventigduizend kilo weegt. De uitgelegde buis moest vervolgens onder de zeebodem worden gespoten. Tenslotte werd het deel dat uit zee kwam vierhonderd meter lang naar het reactorcentrum geleid en vast gekoppeld. OSLO (Reuter). Een grote Russi sche onderzeeboot, die voor de Noorse kust is opgedoken te midden van ver scheidene trawlers, heeft ernstige schade toegebracht aan de sleepnetten van de vissersschepen. Grote hoeveelhe den vis gingen verloren. De schipper van een Franse trawler heeft ve'rklaard, dat hij een foto van de onderzeeboot heeft genomen, voordat die weer onder water verdween. DJAKARTA Adam Malik, pre sident Soekarno's afgezant, is van nacht te middernacht (Nederland se tijd) uit Djakarta naar de Ver enigde Staten vertrokken. Hij zal in Washington aan de Nederlandse ambassadeur, dr. J. H. van Roijen, opheldering vragen over de Neder landse interpretatie van het plan- Bunker. Minister Subandrio heeft gisteren in Djakarta verklaard dat Malik opdracht heeft zijn taak in Washing ton in zo kort mogelijke tijd te ver vullen. „Zou het antwoord van de Nederlanders gunstig zijn, dan zou de Indonesische onderhandelingsde legatie worden uitgebreid", aldus Subandrio. In Djakarta verluidde dat Suban drio zelf aan het eind van deze maand naar Washington zal gaan, wanneer het inleidende gesprek zou leiden tot definitieve besprekin gen. Voorspelling De voorzitter van de nationalis tische partij P.N.I. heeft gisteren in Djakarta voorspeld dat president Soekarno op 17 augustus (de Indo nesische onafhankelijkheidsdag) „de bevrijding" van westelijk Nieuw-Guinea zal afkondigen, in plaats van aan het eind van het jaar. Hij zei dat de besprekingen met de Nederlanders geen invloed zouden hebben op de landingen van Indonesische parachutisten. Een hoofdambtenaar van het In donesische ministerie van verbin dingen heeft beweerd dat boven westelijk Nieuw-Guinea per para chute radiotelegrafisten, telefonis ten en technisch personeel van de P.T.T. zijn neergelaten. Er zouden er nog 136 klaar staan om te worden ingezet. Het incident twa alf mij Iszone. gebeurde buiten de Om 7 uur komt Paulus de boska bouter voor Hilversum I. Benedict Silberman voert om 8.05 voor dezelf de zender met het Promenade Or kest en het Radiokoor een Johan Strauss-programma uit. Daarna om 8.45 Het geheim van Lord Cammar- leigh, een hoorspel van Basil Daw son. België Vlaams: Om 8.30 is er weer een filmverslag van de ronde van Frankrijk. Het avondprogramma be gint met een beeldenspel „Tijl Uilen spiegel", vervolgens worden vier geu zenliederen en twee marsliederen ge zongen; dan volgen een toespraak en een declamatie. Tot besluit is er dan nog een gezongen en gedanste canta te „De grote verzoeking van Sint An- tonius" (8.40). WOENSDAG 11 JULI HILVERSUM 1. 402 m. Ochtend VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym nastiek; 7.20 Socialistisch strijd lied; 7.23 Lichte gramimofoonmu- ziek; 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied; 8.18 Weense walsen (gr.); 8.55 Kookpraatje; 9.00 Och tendgymnastiek voor de vrouw; 9.10 Belgische orkestmuziek (gr.); (9.35-9.40 Waterstanden); VPRO: 10.00 Boekbespreking; VARA: 10.20 Theaterorkest en zangsolis ten. (Herh. v. zaterdag 23 juni ja.)10.50 Lichte grammofoonmu- ziek; 11.00 R.V.U. Moeilijkheden bij de opvoeding in onze tijd, door Mw. prof. dr. H. W. F. Stellwag. (Paedagogisdh-didactisch Insti tuut van de Universiteit van Am sterdam); 11.30 Moderne kamer muziek (gr.). Middag 12.00 Melodieën-expres; 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Instrumentaal kwintet: lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Dans orkest met zangsolisten; 13.45 Gesproken por tret; 14.00 Historische opnamen (gr.)- 15.00 Op reis door de we reld. lezing; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Wegwijzer, tips voor vacan- tie en snipperdagen; 17.50 Rege ringsuitzending; Marau-ki: dit is de Maraurivier, door W. A. L. van Doorenmalen. Avond 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Actualiteiten; 18.30 R.V.U.: Van Bach tot Boulez - VII, d'oor H. Citroen; 19.00 Voor de kinde ren; 19.10 Licht instrumentaal trio; VPRO: 19.30 Voor de jeugd-; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Pro menade-orkest en radiokoor: Amusementsmuziek; 20.35 Kaf en koren, wekelijkse notities; 20.45 Het géheim van Lord Cammar- leigh, hoorspel. (Herh. v. 23 fe bruari 1955); 22.10 Lichte gram mofoonmuziek; 22.20 Sportkro niek; 22.30 Nieuws; 22.40 Viool en piano; 23.15 Jazzmagazine; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. Ochtend NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 ge wijde muziek; 7.30 Lichte gram- mofoonmuziek; 7.50 Het brood des levens, meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 It Heitelan: Fries programma (gr.); 9.00 Voor de zieken; 9.35 Grammofoonmu- ziek; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Grammofoonmuziek; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Koorzang en or gelspel; 11.05 Gewijde grammo foonmuziek. Middag 12.00 Pianospel met ritmische begeleiding (gr.); 12.15 Grammo foonmuziek; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht ensemble; 12.53 Grammo foonmuziek of actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Volksmuziek uit Centraal Europa; 13.40 Klassieke grammofoonmuziek; 14.00 Repor tage zendingsdag te Zeist; 14.45 Oude muziek (gr.); 15.00 Gram mofoonmuziek; 15.15 Vrije tijd.... wel besteed; 15.30 Amusements muziek (gr.); 15.40 Balletmuziek; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Jazz muziek; 17.40 Beursberichten; 17.45 Jazzmuziek. Avond 18.05 Koorzang en solisten; 18.30 Het Spektrum, lezingen; 18.45 Lichte grammofoonmuziek; 19.00 Nieuws en weerbericht; 19.10 Mu ziek van Het Leger des Heils; 19.30 Radiokrant; 19.50 Grammo foonmuziek: 20.10 Holland Festi val 1962: Orkest Südwestfunk Ba den Baden en zangsoliste; 21.30 Voordracht; 21.45 Amusements muziek; 22.15 Reportage Nato Taptoe; 22.30 Nieuws en S.O.S.- berichten. 22.40 Avondoverdon- king; 22.55 Kerkconcert: 23.55 24.00 Nieuws. VPRO: 17.00 Voor de kinderen; NTS: 17.35 Jeugdjournaal. Avond NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.15 Reportage bezoek H.K.H. Prinses Irene en H.K.H. Prinses Margriet aan de West. VARA: 20.30 Achter het nieuws; 20.45 Sport; 21.10 Onbekend ta- lent; 21.35 Televisie Rechtbank. 32 „Ik zend elke maand een klein be drag", zei hij voorzichtig. „Wat heeft dit alles te maken met de dood v.-n mijn dochter?" „Alleen dit. Tenzij uw dochter hem uitgesloten heeft, is de jongen haar erfgenaam." Hij haalde zijn schouders op. „Hij werd onder een andere naam geboren. De mensen die hem adop teerden weten niet wie hij is. Ik heb hun nooit iets gestuurd. Zij wisten niet van wie het geld kwam." „Dat doet er niet toe, .volgens de wet is hij haar erfgenaam", hield Tony vol. „U bent advocaat meneer Leiand, u moet dat weten. En deze mensen kunnen het ook best weten. Veronderstel dat zij al wisten of pas ontdekt hebben, wie het kind is. Zij hebben hem geadopteerd. Zij zijn zijn wettige voogden en hij zal een aanzienlijk fortuin krijgen hij zijn moeders dood. Dat lijkt mij een re delijk motief voor een moord." „Hoe konden zij dat weten? Zelfs de vader wist niet dat hij een kind had. Ik heb Isabella van hier wegge haald zo gauw zij het mij vertelde." Hij vertelde ver.' .r. Het was een ongelukkig huwelijk geweest. Hij was daar achtergekomen. Isabella was graag weer thuisgekomen. Zij had er allang spijt van. Het had heel wat moeilijkheden gegeven met Scott, maar ten slotte waren zij in Reno gescheiden. Zij kwamen overeen het geheim te houden. De jongen werd later geboren in een hospitaal in Ca- lifornië." Tony King luisterde aandachtig. „Wat weet u af van de mensen die de jongen adopteerden?", vroeg hij. „U hebt waarschijnlijk informaties ingewonnen." „De dokter stond borg voor hen. De vrouw heb ik zelf gezien. Zij...." hij baalde diep adem „ze leek mij heel geschikt. Een rustige zichzelf respecterende vrouw. Ik heb haar man nooit gezien." „Hoe heette hij?" ..Armstrong, John P. Armstrong." Tony stond op. „Ik vermoed dat we zullen ontdek ken dat het mevrouw Armstrong was die gisteravond hier van een brug afsprong. Als u mij het adres in Ca lifornia geeft, kan ik proberen daar vanavond nog achter te komen. Zij had een mes in haar tas, U weet waarschijnlijk wel welk mes ik be doel." XIV Ik weet niet meer hoe we uit het huis zijn gekomen. Ik weet alleen dat Andrew Leiand toen we weggin- gen, achterover gezakt in zijn stoel zat, en dat ik het gevoel had, geen greintje wellevendheid meer te be zitten. Wij (hadden zijn trots afge rukt, hem het geheim ontrukt, voor het behoud waarvan hij zo lang ge vochten had. en het tragische ver haal van Isabella eruit getrokken. Het moet aan me te zien geweest zijn hoe ik me voelde, want Tony keek mij aan en schoof mij achter het stuur weg. „Een vrij beroerd verhaal", zei hij. „Het doet jou verdriet, is 't niet? Ik heb begrepen dat jij lang gek op Scott geweest bent." Ik staarde voor mij uit. Had ik werkelijk ooit echt van Don gehou den? Of had ik vastgehouden aan een bakvisdroom? „Dat is voorbij", zei ik eerlijk. „Ik geloof echt dat het was omdat er niemand anders was." „Geen kandidaten?" Hij fronste zijn wenkbrauwen. „Dat zei ik niet. maar Don heeft Isabella niet gedood. Waarom zou hij?" „Misschien niet. Maar hij is er we! direct bij betrokken." Bij het hoofdbureau stapte nij uit en ik ging weer achter het stuur zitten. „Die kwestie van die kandidaten zullen we later wel eens bespreken", zie bij. ..Ga in ieder geval eens uit rusten. Grote broer is thuis voordat je het weet. En nog iets. Ga naar huis en blijf binnen. Ik mag dan veel op hebben met jou en je moeder, natuurlijk maar ik hou erg van mijn bed. Ik wil er minstens een vol le nacht inliggen." In een ding kreeg hij gelijk. Larry werd diezelfde avond nog vrijgela ten. Maar Tony King ging die nacht nket naar bed. Evenmin als wij. Ik zal nooit het gezicht van moe der vergeten toen Larry thuiskwam. Zij sloeg haar armen om hem heen en hield hem tegen zich aange drukt. Ze kon niets zeggen. Hij boog zich voorover en kuste haar op haar voorhoofd. Zijn ogen waren vochtig. „Het zal nu allemaal wel goed gaan, moeder", zei hij. „Het komt wel terecht." Zij liet hem plotseling los. „Wat bedoel je met: „Het zal wel goedgaan"? Ze hebben je toch Ia- ten gaan, is 't niet?" „Ze weten nog niet wie het gedaan heeft, moeder." „Ze weten dat jij het met gedaan hebt", zei ze fel. Ze wilde hem niet laten gaan, zelfs niet even naar zijn eigen huis om een bad te nemen en een ander pak aan te trekken. Hij moest naast haar bed komen zitten, vlak bij haar en zij belde een bediende om die te la ten halen wat Larry nodig had. Maar de meesten van de bedienden hadden bun vrije avond en ten slotte bood Alma zich vrijwillig aan om te gaan. Larry protesteerde, maar zon der resultaat. Zij ging haar mantel halen en ik bleef naar zijn verhaal luisteren. Het volgende uur ging ongemerkt voorbij. Larry kreeg een souper op een dienblad in moeders 'kamer en ik vertelde over de vrouw en het ziekenhuis en het mes. Het mes inter- resseerde Larry (het meest. Ik moest beginnen met te vertellen hoe moe der het gevonden had onder de trap loper en zo verder. Hij vroeg nog een paar dingen over de loodgieter. „Hoé wist hij dat het daar was?" „Hij hoefde alleen maar te kijken", zei moeder. „Ten slotte stonden de kranten er vol van." „Dus hij haalde wet weg en gaf het aan die vrouw. Die brengt net terug, vist het later op uit de vijver en springt de rivier in. Waarom?" Toen Patrick met de lunch kwam, vroeg Larry hem Sara naar beneden te sturen. Haar gezicht straalde van vreugde toen zij hem zag, hoewel alles wat ze zei was dat ze blij was hem terug te zien, (Wordt vervolgd) i<jl6ts Nier.' ik - - - WEET PAT üUl.1.16 1 door opera mundl KFS |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiin]iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiniiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiiiniiniiiimiiiiiiiniiiii)iniimiiiiniiiimiiiiriiuuiuiiiiiiiiiiiiii9 56. Bij het eerste bochtenwerk van Rikkie's stem en heupen, stond de hele zaak al op stelten. Joelend kwamen de tieners van hun plaatsen overeind en volgden de bewegingen van hun idool na. stampend op hun stoelen of stomme lend tussen de paden. „Water...!!" siste den der politieman nen een brandweerman toe. „Dat is het enige, dat hen misschien bijtijds af koelt. Als wij agenten ingrijpen heb je de poppen helemaal aan het dansen!" „M'n spuit is weg.." mompelde de spuitgast onthutst. „Zonet had ik hem nog. Hij lag hier en.." „Water!" siste op hetzelfde ogenblik Sprenkel tegen Okki, die met de brand slang naderbij kwam. „Maak hem goed nat, dan krijg ik een helder beeld!" Hij wendde zich tot de anderen. „En jullie zorgen er voor dat ik hem in het beeld houd. begrepen?" „Hoeppe-toepie, bè-bè... JJoeppe-toe- pie..!" kreunde en jankte Rikkie Klip. Gekromd wrong hij zich, knippend met de vingers, door een denkbeeldige schoorsteenpijp, zonder echter hoger te konien. Dit gebeurde pas, toen Okki de spuit opende en een krachtige water straal de zanger recht overeind deed schieten. „Nu in het beeld houden....", zei de scheepsjongen, bij zichzelf, en hij richt- MIDDELBURG. De folklore-nans- groep van de Middelburgse turnvereni ging „Medio Burgum", die onder lei ding staat van mej, J. C. Vermeulen, heeft met een grote verscheidenheid van oude dansen ook de Belgen weten te boeien. In de rijkelijk met vlaggen versier de plaats Tielt waren niet minder dan 59 folkloregroepen, fanfarekorpsen, drumbands en andere verenigingen uit wie landen aanwezig om hier de Euro- pafeesten, die, de afgelopen dagen zijn gehouden, op te luisteren. Ongeveer 1500 verenigingsleden vorm den een kilometerslange optocht achter een rij van praalwagens, terwijl in de £Sfen het Belgische publilk de boerendansen van „Medio Burgum" kon. aanschouwen, waarvoor het de dan- rendnapplaus°P beloonide een dove- Zaterdag 21 juli zal de dansgroeo •SL h?,€„r„ 5v_ J' de Nooyer te Arae- te de straal nu zo, dat de grote zanger midden ,"wJcr re unie er bovenop bleef wiebelen* De stem" Cden ming van de tieners sloeg meteen om stahel^n i€,lec,trf>technisr Ze begonnen te fluiten en de spot té «te V^isfns 1£ÜriïïSSt<:lse drijven met de arme Rikkie, die alleen EelectaSSbfnV, bevordering nog maar kon gillen. deriand vakonderwijs in van van in Ne-

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2