Nederland onstuitbaar in lange, slopende etappe Gele trui van H«g ens naar Henk Nijdam Groten konden rust niet bewaren „DAG VAN DE REBELLEN" BRACHT DAEMS WINST Uitslagen KNOPS SNELDE NAAR ZESDE RITZEGE VAN ORANJE Concurrenten van Oranje achterop Muller niet naar Standard Luik DE TOEKOMST IN CIJFERS Sport in het kort Boete kost Geldermans plaats AMERIKAANSE ATLETEN NAAR NEDERLAND Maliepaard derde na sprint van grote peloton Dinsdag 10 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Fel Ongelukkig Sprint MAHUKOt AMSTERDAMSCHE BANK Winst en remise voor studenten-schaakteam Tennisprofs spelen om titel in Scheveningen Militair atletiekteam STRIJD VANAF BEGIN MARTELING PELOTON BRAK ZIJ MÓCHTEN ALG. KLASSEMENT PLOEGENKLASSEMENT ongelukkig. Hij gaf het sein tot een tegenoffensief, kreeg wel veertien cou reurs mee, maar kwam niet ver. Na 125 km moest hij opnieuw het genoe gen nemen met het gezelschap van het peloton, waarvan de achterstand in middels was gegroeid tot meer dan drie minuten. Tien kilometer verder waren daar nog eens 2y% minuut bijgekomen. Hu- gens gaf zich gewonnen. Zelfs toen zeventien renners op hun beurt het peloton achter zich lieten, reageerde hij niet. Het zou hem tenslotte op een verlies van acht minuten komen te staan. AIX EN PROVENCE. De Nederlandse wielerploeg blijft domineren in de Ronde van de Toekomst. Het grote machtsver toon, waarmee de oranjeformatie de karavaan regeert, werd gisteren in Aix-en-Provence gehonoreerd met de vijfde etappezege in -successie, de zesde in totaal. Het dagploegenklassement leverde men zou haast zeggen traditiegetrouw eveneens een Nederlandse victorie op, waardoor de eindzege reeds bijna een feit is geworden, ofschoon de Ronde nog bijnh een week duurt. De gele trui kreeg wel een andere eigenaar, maar bleef in Nederlandse handen. Jan Hugen-s werd door Henk Nijdam, die het tricot reeds eerder droeg, onttroond. Bovendien rukte Jan Janssen op naar de tweede plaats. De overwinning van de 25-jarige Limburger Knops kwam op fraaie wijze tot stand. Knops was met Jan Janssen in een kopgroep beland, welke door het initiatief van de Italiaan Mario Maino na 80 km was ontstaan. Maino ging op avon tuur uit, toen juist een gevaarlijke vlucht van 21 renners door leider Hugens in de kiem was gesmoord. Aanvankelijk kreeg de Italiaan al leen de Marokkaan Mahamed el Gourch mee, maar korte tijd later volgden er meer. De strijdlustige Zweed Petterson bijvoorbeeld, alsme de de Fransen Cauvet en Carton, de Luxemburger Hentges, de Belgen Vas- tiau en Monty, de actieve Ier Crinnion, de Italianen Bongioni en Zanin, als mede onze landgenoten Knops en Jans sen. Al met al bleken zich in de voor ste groep drie leden van de interna tionale ploeg te bevinden en eenzelfde aantal Italianen. Met het oog op het ploegenklassement was het dus van be lang dat er een derde Nederlander bij zou kocmen. Deze taak nam de sterke Henk Nij dam op zijn schouders. Met enkele felle rukken liet hij het peloton meters adhter zich. De Spanjaard Gomez del Moral en de Belg Canaille Vyncke za gen het gevaar bijtijds, maar het baat te hen niet. Zelfs het wiel van de Ne derlander konden zij niet pakken, want op zulke momenten is Nijdam nu een maal niet te stuiten. Daarmee waren echter voor de noorderling alle pro blemen nog niet opgelost. Er moest een verschil van bijna anderhalve mi nuut overbrugd worden, een allesbe halve gemakkelijke taak voor een en keling. Het bleek voor Nijdam geen bezwaar. Amper 15 lom duurde de jacht, toen streek de nog opmerkelijk fitte Nijdam op de vluchters neer. Op dat moment de renners waren inmiddels al 100 kim van de startplaats verwijderd begon het allemaal pas goed. Het toch al hoge tempo steeg nog meer, hetgeen enkele renners te veel werd. De Fransman Paillier gaf de voorkeur aan de rust van de "be zemwagen en de Portugees Castro volgde niet veel later zijn voorbeeld. Hugens voelde zich in het peloton, dat steeds verder achter raakte, zeer Henk Nijdam (links) op weg naar de finish in Aix en Prouence, waar de gele trui op hem lag te wachten. Aix en Provence Een groot aantal concurrenten van de Nederlandse wie lerploeg leed gisteren in de Ronde van de Toekomst aanzienlijke verliezen. De Spanjaard Gomez del Moral, tweede in het algemeen klassement met een ach terstand van 1 min. 14 sec. op Hugens, viel terug naar de elfde plaats en zal nu voor een sprong naar de eerste plaats meer dan acht minuten goed moeten maken. Hetzelfde geldt voor de Zwitser Heeb. die van 3 min. 30 sec. op 8 min. 36 sec. werd gezet. Voor de Italiaan Partesotti kwamen er eveneens vijf mi nuten bij en voor de Zwitser Jaisli zelfs zeven. De Belg Bracke kwam met een ver lies van 7% minuut al evenmin zonder kleerscheuren uit de strijd. Van degenen, die wei in de running bleven, dient in de eerste plaats de Fransman Carton te worden genoemd. Hij steeg van de achtste naar de derde plaats in het algemeen klassement en bracht zijn achterstand op de leider te rug van 5 min. 17 sec. tot 2 min. 58 sec. Carton is nu in feite de enige directe be lager van de Nederlanders. Pas op de vijfde plaats volgt de tweede buitenlan der. de Italiaan Mario Maino, maar die moet reeds bijna zes minuten goed ma ken om een geslaagde greep naar de macht te kunnen doen. Van onze correspondent AMSTERDAM. De voetbalinterna tional Muller gaat niet van Ajax naar de Belgische club Standard Luik. De besprekingen tussen beide verenigin gen zijn vastgelopen, omdat men het niet eens kon worden over het trans ferbedrag. Kruyer (RCH) gaat het volgende seizoen voor Blauw Wit spelen. Meyer, v. d. Berg en Euwes gaan van Blauw Wit naar RCH. DWS heeft Talbot als trainer aange steld. Talbot was vorig jaar trainer van RCH. Bij DWS volgt hij v. d. En- de op. Nederland neemt deel aan de ten niswedstrijden om de Centropabeker voor spelers en speelsters tot 23 jaar in Garmich Partenkirchen. Mejuffrouw Van Rijn, Schneider, Hajer en Scholtz gaan daarheen. De zwemsters Ada en Gretta Kok, Jopie Troost, Lidia Schaap, Annemieke v. d. Born en Garry van Raamdonk (alle van HDZ) nemen deel aan wed; strijden op 16 juli te Halmstadt, 18 juli te Stockholm, 19 juli te Upsala en 20 juli te Varberg. plannetje bedacht, dat goed in elkaar zat en bovendien voortreffelijk werd uitgevoerd. Ondanks de talrijke concurrenten slaagden Nijdam en Janssen erin, de zaak volledig af te sluiten, toen Knops demarreerde. En daar ging hij voordat de anderen aan een reactie toekwamen, was hij al uit het gezicht verdwenen en daarna kostte het hem weinig moeite zijn voorsprong te be houden. De op 3 km van de finish ge legen Cóte du Tholonet, meetellend voor het bergklassement, had geen enkele nadelige invloed op zijn triomf tocht. Alleen arriveerde Knops in het sportpark te Aix-en-Provence met bij na een minuut voorsprong op zijn ach tervolgers. LEO KNOPS etappezege Met Janssen voorin was de kans op de zesde Nederlandse ritzege zeer groot. Aangezien echter de teamgeest in de Nederlandse ploeg prima is, werd overeengekomen, dat ditmaal niet Janssen (reeds winnaar van drie etappes), maar Knops de kans zou krijgen. Dit zou tevens tot gevolg heb ben, dat Nijdam in plaats van Janssen de gele trui zou veroveren, want de situatie was voor Nederland zo gun stig, dat men ook op dat punt eeh keuze kon maken. Goed, Knops moest dus gelanceerd worden. Er werd een De sprint om de tweede plaats werd ook al beheerst door de Nederlanders. Nijdam zou de dertig seconden boni ficatie moeten krijgen omdat hij deze als nieuwe leider in het algemeen klassement beter kon gebruiken dan Janssen. Deze laatste kwam juist voorbij de eindstreep nog vrij pijnlijk ten val, na in aanraking te zijn ge komen met de Belg Monty, maar de twee Oranjemannen waren toen al in hun opzet geslaagd. En dat was het voornaamste. Hoe fel de strijd de laatste zestig kilometer was geweest, blijkt uit het feit, dat een uit het peloton ontsnapt groepje met o.a. de Belg Vyncke en onze landgenoot Miel Verstraete, pas bijna zes minuten later arriveerde. Hu gens, die het tenslotte toch nog gelukt was de hoofdmacht achtèr zich te la ten, verloor aciht minuten en het pelo ton nog anderhalve minuut meer. De lange rit en de drukkende warmte hadden tol geëist. Het ontzag voor de Nederlandse prestaties blijft intussen dagelijks stijgen. De uitslag van de achtste etappe luidt: 1. Leo Knops 185 km in 4 u 39 min 56 sec. met bonificatie 4.38.56; 2. Henk Nijdam 4.40.47 met bon. 4.40.17: 3. Monty (Belg) 4.40.47; 4. Jan Janssen; 5. Brahim (Marokko): 6. El Gourch (Marokko); 7. Bongioni (It); 8. Petterson (Zwe - int ploegl); 9. Fer- retti (It); 10. Cauvet IFr); 11. Hentges (Lux); 12. Hill (GB); 13. Hautalahti (Finl - int ploeg); 14. Vastiau (Belg); 15. Andring (Lux): 16. Corvo (Port) al len in 4.40.47; 21. Miel Verstraete 4.46.32; 37. Jan Hugens 4.48.47; 64 De Jongh 4.50.04; 80. Van Kreuningen 4.51.00. ALGEMEEN KLASSEMENT Na de achtste etappe luidt het alge mene klassement; 1 Henk Nijdam 28.19.10; 2 Jan Janssen 28.20.28 op 1.18; 3. Carton (Fr) 28.22.08 op 2.58; 4 Jan S>U&e^ 28 24 51 °P 5.41; 5 Maino (It) 28.24.59 op 5.49; 6 Vyncke (Belg) 28.25 25 op 6.15; 7 Ferretti (It) 28.25.51 «P~,6,4i:.8 Cri«nion (GB) 28.26.47 od 7.37; 9 Leo Knops 28.27.13 op 8.03; 10 Petterson (Zwe int) 28.27.18 op 8.08: 11 Gomez del Moral (Sp) 28.27 22 op 8.12: 12 Partesotti (It) 28.27.42 op 8.32; 13 Heeb (Zwi) 28.27.46 op 8.36; 14 Miel Verstraete 28 28 26 op 9.15; 15 Hill (GB) 28.30.29 op 11.19; 16 Momene (Sp) 28.30.41 op 11.31; 17 Bracke (Belg) 28.32.20 op 13.10; 18 Hentges (Lux) 28.33.11 op 14.01; 19 Vastiau (Belg) 28.33.36 op 14.26; 26 ex aequo O.a. Van Kreuningen 28.36.59 op 17.49; 40 De Jongh 28.40.26 op 21.6. Er zijn nog 94 renners in de strijd. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de acht ste etappe luidt: 1 Nederland 14.00.00, 2 Italië 14.02.21, 3 Internationale ploeg (Petterson, Hautalahti, Zahab) 14.06.25, 4 ex aequo: Groot Brittannië en België elk 14.08.06. Het algemeen ploegenklassement: 1 Nederland 5 overwinningen, 2 Frank rijk 1 overwinning en een tweede plaats, 3 België 1 overwinning en twee derde plaatsen, 4 Zwitserland 1 over winning en een derde plaats. BERGKLASSEMENT In de achtste etappe was de Cote du Tholonet opgenomen, een berg van de derde categorie, die meetelde voor het bergklassement. De doorkomst was als volgt: 1 Knops 5 pnt, 2 Vastiau 4 pnt. 3 Janssen 3 pnt. 4 Nijdam 2 pnt, 5 Hent ges 1 pnt. Het algemene bergklassement luidt nu- 1 Heeb 27 pnt, 2 Vastiau 21 pnt. 3 Gomez del Moral 17 pnt, 4 Silva 11 pnt. 5 Mayoral 10 pnt. (Ingezonden mededeling) Persoonlijke Leningen PIJLERS VOOR DE OVERBRUGGING VAN UW BIJZONDERE UITGAVEN! PERSOONLIJKE LENINGEN worden verstrekt door financiering maatschappij Voor prlvé-doetelnden kunnen door een PERSOONLIJKE LENING op voordelige voorwaarden gelden worden aangetrokken. Een PER SOONLIJKE LENING Is de mo derne vorm van een verantwoorde eredietverlenlng, waarbij direct contant geld beschikbaar komt. Vestigingen In alle kantoren van de Neer dan 245 kantoren In Nederland Vraag een PI.-folder aan bij: Mahuko NV., Postbus 3k2, Amsterdam MARIANSKE LAZNE. In de Tsjechische plaats Marianske Lazne is het wereldkampioenschap voor studen ten-schaakteams begonnen. De Neder landse ploeg, die is samengesteld uit Langeweg, Jongsma, Kuypers, Van Wijngaarden en Luuring speelde in de eerste ronde met 22 gelijk tegen Fin land en won in de volgende ronde met 40 van België. Nederland heeft hierdoor na twee da gen met zes punten de leiding in groep 2 gevolgd door Zuidslavië en Oost-Duits- land met elk 5 punten. DEN HAAG. Een van de profkam pioenschappen tennis, die de voormali ge profs van Kramer (nu Worlds Prof Tennis Organisation) op him wereldleer hebben, zullen van 25 augustus op de M.E.T.S. te Scheveningen worden ge houden. Evenals vorig jaar is het een toernooi en geen exhibitie. Er zal wereldklasse te zien zijn, want het achttal spelers dat om dit kampioenschap speelt bestaat uit: Hoad, Trabert, Cooper, Olmedo (vier vroegere winnaans van Wimble don), Segura, Mackay, Anderson, Aya- la. Er worden enkelspelen en dubbelspe len gespeeld. Wilma Rudolph won na een afwe zigheid van een half jaar bij de Ame rikaanse kampioenschappen hardlopen de 100 yards met een tijd van 10,6 sec. Op de sintelbaan Nenijto in Rotter dam worden vandaag avondwedstrijden gehouden met Nederlandse atleten uit 42 verenigingen. AIX-EN-PROVENCE. Een uiter mate ongelukkige manoeuvre van zijn ploegleider Geminiani kostte Gel dermans in de etappe van Montpellier naar Aix-en Provence de derde plaats in h»2t algemeen klassement, die hij daardoor aan Anquetil moest af staan. Terwijl Anquetil drie seconden bij Geldermans achterstond, staat hij nu 27 seconden voor hem. De ravitaillering in de Ronde van Frankrijk is zeer nauwkeurig gere geld en meet dit ook zijn, wil het ge heet niet in een chaos ontaarden. In de daarvoor aangewezen steden is er DEN HAAG. Een Nederlandse heren selectieploeg krijgt zaterdag 21 juli op de Rotterdamse Nenijto-sintelbaan een unie ke kans om zich te meten met een sterk Amerikaans universiteits atletiekteam. De ploeg van de Brigham Youth University maakt in juli en augustus een trip door Europa, waarbij ons land wordt aan gedaan. De ploeg voor deze wedstrijd is als volgt samengesteld (achter de namen staan de beste prestaties van dit jaar vermeld) 100 m: Smit (10,7) en Bos (10,9); 200 m: Noordenbos (21,4) en Smit (21,6); 400 m: Beelen (48,9) en Van Herpen (49,7); 800 m: Jansen (1.51,4) en Steylen 1.52,-); 1500 m: Snepvangers (3.49,4) en Wurster (3.51,4); 3000 m: Delnoye (8.13,5) en De Ruyter (8.20,3); 110 m horden: Kamer beek (14,9) en Nederhand (14,9); ver springen: Weisscher (7,17) en Kant (7,23); hoogspringen: Van Kleeff (1,85 m) en Van Yperen (1,83 m); polshoog: Wijsen (4.22 m) en Gelens (3,90 m); speerwer pen: Olofsen (63,94 m) en Kamerbeek (62,04 m); discuswerpen: Koch (58,05 m) en Schrieken (47,68 m); kogelstoten: Koch (16,47 m) en Van Wees (16,02 m). DEN HAAG. De Nederlandse mili-, taire atletiekploeg, die op 3, 4 en 5, augustus in Den Bosch zal deelnemen aan de internationale militaire atletiek-1 kampioenschappen, is als volgt samen gesteld: Speerwerpen: Brouwer en De Geus; kogel-' stoten: Van der Kruk; discuswerpen: Ver hallen; 4 x 100 meter: Vasse, Van 't Hof, Mock en De Haan, reserve Pooma; 5 en 10 km: Kunen: 400 meter: Houthuis. Het ligt in de bedoeling dat de militairen I nog enkele malen bij elkaar zullen komen voor een centrale training. een ravitailleringspost, waarbinnen de renners him etenszakjes mogen ont vangen. Verzorging buiten de ravitail- leringsplaats wordt bestraft. Door de veel te kleine verzorgings plaats en een ophoping van renners binnen deze smalle straat te Mira- mas, was Gelder mans er niet in ge slaagd om zijn etenszakje te grijpen. Geminiani rende met zijn wagen naar voren om Geldermans alsnog het etenszakje met de kruiken drinken te overhandigen, hoewel hij precies wist wat het gevolg daarvan zou zijn. Het nasultaat liet niet lang op zich wachten Gelder mans kreeg gister avond tijdens de vergadering van de wedstrijdcommissarissen een boete van 22 gulden, maar wat erger is, een tijdstraf van dertig seconden, die fataal was voor zijn derde plaats. door Ru de Grood AIX-EN-PROVENCE Een opstand brak uit in de Ronde van Frankrijk! Een opstand van de ver slagen troepen tegen de wapenstil stand, die eergisteren door de over winnaars was afgekondigd. Een op stand die allengs ontaardde in een rebellie van dê slaven. De wapen stilstand werd gebroken en geduren de de gehele dag woedden de ge vechten in de Languedoc en aan de grenzen van de Camarque; bij het vallen van de avond werd een van de slaven, de Belg Daems bekroond als de grote overwinnaar van de dag en een andere, de Italiaan Bailetti werd zijn kroonprins. Slechts Maliepaard redde met zijn derde plaats de nog geringe eer, die er voor de „geallieerden" overbleef, al was de schade, die hij tegen Daems en Bailetti opliep nauwelijks geringer dan die van de verbonden troepen: een achterstand van tussen de acht en negen minuten! Dit alles tastte de positie van de leiders en van de Neder landers met uitzondering van die van Geldermans nauwelijks aan, omdat de „verbondenen" hun zin toch doordreven in de grote lijnen van hun tactiek: het stilleggen van de strijd en vooral van hun onderlinge gevechten. VAN het beginsignaal af openden de troepen van Anglade gisteren het offensief met Milesi, met Anglade zelf, met Delberghe en Selic allen be horend tot de persoonlijke troepen van Anglade die zonder ophouden aan vielen. En de krekels langs de kant van de weg, die ons nu sedert twee dagen begeleiden bezongen hun hei- De twee renners, die gisteren in de Ronde van Frankrijk op de ere plaatsen beslag legden: de Belg Emile Daems (rechts) en de Italiaan Bailetti. Voor meer sportnieuws zie pagina 11 dendaden in dezelfde eentonigheid, waarmee werd aangevallen en waar mee deze aanvallen in luttele tijd door de vier verbonden ploegen beurtelings werden afgeslagen. Spoedig was het de beurt aan de andere leden van de samenzwering en Mafaé stuurde tot tweemaal toe Ent hoven het vuur in en tweemaal onder ging de Nederlander ondanks de ver sterking die hij enkele malen van Milesi ontving hetzelfde lot. Viot zette de aanval namens "Alomar door met steun van Claes en later van Pauwels, maar de kracht van de verdedigers bleek te groot en dank zij de niet ver slappende waakzaamheid van hun troe pen overleden al deze pogingen reeds in een embryonale toestand. Hetgeen Anglade inmiddels wel be reikt had, was dat de strijd thans op alle fronten woedde en dat in het eerste uur reeds een afstand van bijna 42 kin was afgelegd. Juist op dat ogenblik vroeg Mahé evenwel een korte ge vechtspauze. Hij had moeilijkheden met een band die leegliep; Enthoven die juist zelf terugkeerde van een reparatie moest Mahé helpen naar het front terug te keren, waarin hij vrij gemak kelijk slaagde. Selic en Anglade, die zelf alle moeite deed om het moreel van de samenzweerders zo hoog moge lijk te houden, konden weliswaar daar na ontsnappen maar geen enkele maal erg ver weg komen. TNMIDDELS werd het toch al zeer I zwaar vermoeide peloton gemarteld. Bij de geringste reactie op een aanval had het de neiging om te versplinteren en met moeite slaagden de geallieerden erin „verbonden" te blijven. Op het ogenblik dat wij, na 72 kilo meter, door Arles trokken, gebeurde er iets, dat zelfs de samenzweerders niet voorzien hadden: Rostollan, een van de meest toegewijde slaven van Anquetil ging tot de aanval over. Was het met medeweten en goedvinden van zijn tïhef of was het een eigen initiatief, ontwikkeld in de streek waarvan hij elke weg. elke boom en elke steen zo goed kende? Aanvankelijk waren wij geneigd het eerste te geloven, want toen Milesi en Beuffeuil, ondanks de bewaking van Stolker en Grazcyk hier van profiteerden, werden zij snel door de verbonden troepen teruggehaald, terwijl men Rostollan liet lopen. Toen even later Lach de aanval van Milesi overnam en Altig meteen meekreeg deed men evenmin moeite om het twee tal te pakken te krijgen, weshalve deze twee spoedig bij Rostollan arriveerden. Deze geste sterkte de rebellen in hun vertrouwen. Meteen begon Pau wels met grof geschut te werken. Hij lanceerde een zo scherpe aanval met Bailetti, dat de verbondenen geen kans kregen om de bres te dichten voordat ook Suarez, Marcaletti en Pambianco via deze bres een uitval hadden ge daan. De aanwezigheid van Annaert, Stablinski, Hoevenaers, Van Tonger- loo, Stolker, Graczyk en Daems was niet voldoende om de rebellen in hun actie te remmen. Uiteraard wonnen deze die zich verenigd hadden, snel terrein op het drietal voor hen evenals op het peloton achter hen. Even voor de ravitailleringsplaats Miramas kregen zij het te pakken en op dat ogenblik scheen de rebellie de overhand over de geregelde troepen te zullen krijgen. JUIST op tijd zagen de geallieerde leiders het gevaar en commandeer den alles waarover zij nog de beschik king hadden naar voren. Zo heftig was de tegenaanval, dat het peloton in drie stukken uiteenbrak. De speerpunt hiervan vloog in tomeloze vaart op de rebellen af. Even buiten Miramas be gon deze speerpunt in de rug van de rebellen te dringen en luttele kilo meters verder stierven de dapperen hun heldendood. Een laatste reactie van Suarez en Pambianco werd meteen neergeslagen. Daarmee scheen de op stand gelikwideerd te zijn. Ongetwijfeld zou dit ook zo zijn geweest, ais de slaven op hetzelfde ogenblik niet tot een opstand besloten hadden. De Belg Daems, de meest oproerige, die Carlesi tot meester heeft, brak uit en nam Bailetti in dit avontuur mee. DAEMS en Bailetti liet men aan hun lot over, omdat men wel wist, dat zij naar huis moesten keren en zij in de komende dagen toch geen bestaan konden vinden buiten het huis waartoe zij behgren. £0 kwam het dat zij dertig kilometer voor het einde na een jacht van ruim 25 kilometer. reeds 714 minuut voor. lagen .oop.het peloton, waarin de rust en vrede heerste als nooit te voren. Doch daar op diezelfde plaats gaven de krachten van Bailetti het op en Daems stormde alleen op de overwinning af. Hij bereikte Aix-en-Provence drie minuten voor Bailetti, bijna acht mi nuten voor een groepje waarin Malie paard de belangen verdedigde van de geallieerden en bijna 9% min. voor het zo gezapige peloton, dat tegen, het einde slechts had zitten uitblazen van de gevechten van de dag. De uitslag van de zestiende etappe van de Ronde van Frankrijk, een rit over 135 km van Montpellier naar Aix en Provence, luidt: 1. Daems (België, Sardi (4.33.13 (met "bonifica tie 4.32.13); 2. Bailetti (It. Keteleer) 4.36.15 (met bonificatie 4.35.45); 3. Maliepaard (Ned. Louviot) 4.41-10; 4. Baffi (It., Pezzi); 5. Genüna (It. Keteleer); 6. Sartore (It., Keteleer); .7 De Boever (Belg., Gaufchier); 8. Mattio (Fr., De Muer); 9. Le Lan (Fr. Geminiani) allen in dezelfde tijd als Maliepaard; 10. Altig (Did., Ge miniani) 4.42.32; 11. Benedetti (Et. Proxietti; 12. Beuffeuil (Fr. Magne); 13. Fontana (It., Pavesi); 14. Darri- gade (Fr., Louviot; 15. Monzoni (It„ Pavesi; 16. Viot (Fr., Plaud); 17. Gainche (Fr., Magne); 18. Wolfshohl (Did., Louviot); 19. Stolker (Ned. Geminiani); 20. Groussard (Fr. De Muer); 30. Gilbert Desmet (Belg. Keteleer); 39. Planckaert (Belg., Driessens); 45. Enthoven (Ned., De Muer); 53. Anquetil (Fr., Geminiani); 70. Geldermans Ned., Geminiani); 77. Van Est (Ned., Driessens) allen in dezelfde tijd als Altig. Het algemeen klassement na de 16e etappe luidt; 1 Planckaert (Belg, Driessens) 78.16,41; 2. Desmet (Belg, Keteleer) 78.17.31 op 50 sec; 3 An quetil (Fr Geminiani) 78.17.49 op 1.08; 4 Geldermans (Ned, Geminiani), 78.18.16 op 1.35; 5 Simpson (Eng, Louviot) 78.18.4il op 2.00; 6 Suarez (Sp, Pezzi) 78.24.09 op 7.28; 7 Mas- signan (It, Pavesi) 73.24.33 op 7.52; 8 Lebaube (Fr, Louviot) 78.24.38 op 7.57; 9 Carlesi (It, Gardi) 78.25.38 op 8.57; 10 Gaul (Lux, Villa) 78.26.08 op 9.27; U Darrigade (Fr, Louviot) 78.26.16 op 9.35; 12 Anglade (Fr, Gauthier) 78.26.24 op 9.43; 13 Pouli- dor (Fr, Magne) 78.26.40 op 9.59; 14 Pauwels (Belg, De Kimpe) 78.28.57 op 10.16; 15 Wolfshohl (Did .Louviot) 78.26.59 op 10.18; 16 Baidini (It, Pro- ietti) 78.30.34 op 13.53; 17 ex aequo Otano (Sp, Remy) 78.31.30 op 14.49 en Daems (Belg. Sardi) dezelfde tijd; 19 Vandenberghen (Belg, Magne) 78.32.18 op 15.37; 20 RoncWni (It, Pezzi) 78.32.21 op 15.40; 26 Bahamon- tes (Sp, Remy) 78.41.14 op 24.33 27 Van Est (Ned, Driessens) 78.43.20 op 26.39 29 Maliepaard (Ned, Louviot) 78.44.15 op 27.34; 30 Stolker (Ned, Geminiani) 78.44.25 op 27.44; 31 Al tig (Did, Geminiani) 78.45.04 op 28.23; 78 Enthoven (Ned. De Muer) 79.50.18 op 1.33.37. Het ploegenklassement van de zes* tiende etappe luidt: 1. Sardi (Daems, Zancanaro, Hoevenaers) 13.58:17; 2. Keteleer (Bailetti, Gentlna, Sartone) 13.58.35; 3. Louviot (Maliepaard, Darrigade, Wolfshohl) 14.06.14 35 pnt; 4. Geminiani (Le Lan, Altig, Stolicer) 14.06.14 38 pnt; 5. De Muer 14.06.14 53 pnt; 6. Pezzi 14.06.14 72 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Geminiani 4 overwinningen; 2. De Kimpe 3 overw, 2 tweede plaat sen en 1 derde plaats; 3. Driessens 3 overw, 1 tweede plaats en 3 derde plaatsen; 4. Magne 2 overw, 2 twee*- de plaatsen en 1 derde plaats; 5. Sar di 2 overw, 1 tweede plaats; 6. Lou viot 1 overw, 3 tweede plaatsen en 2 derde plaatsen. De Fransman Lefebre, die de tijds limiet overschreed, is uit de koers genomen. Het aantal deelnemers be draagt nu nog 100. De strijdlustigste renner was Emile Daems. De Italiaan Brugnami kreeg de prijs voor de meest ongelukkige renner.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7