Boycot van hengelaars tegen V.V.V. Voor zijn benoeming was Frankel gewaarschuwd K.A.B. wil ook naar kortere werkdagen DAGCAFÉ'S WILLEN OOK UUR LANGER OPEN ZIJN C.D.U. Westfalen houdt liberalen op een afstand Politie slaags met stakers Nederland gaf lesje in fuiken zetten Een pijp doet méér dan branden! Pijproken geeft rust en voldoening! Gelderse Staten: Geen symptomen van burgeroorlog COMMISSIE RAPPORTEERT BEVINDINGEN Informatief Militair gewond bij praaltocht Dinsdag 10 juli 1962 ZEEUW SCH DAGBLAD AUTO HOOFDPRIJS BIJ WEDSTRIJD STRIJD OM SLOOTJE JUSTITIE OP DE HOOGTE VM VERLEDEN F 28 IN 1965 GEREED PRINS PHILIP VIEL DRIE DA"GÉN VOOR ANTISEMIET Zwaar gewonde man in plantsoen gevonden C00PVAERT brandt kalm en rookt koel! VOORZITTER J. A. MIDDELHUIS: Koopvaardij personeel wil gevarentoeslag PROF. LEIBBRAND OP 4 SEPTEMBER VOOR Maagklachten? CHEFAROX RUSLAND ZWIJGT OVER VLIEGRAMP BIJ TASJKENT ft ^\vV Pag. 5 Van onze correspondent ZUTFEN. De hengelwedstrijd die de V.V.V. in Zutfen in de laatste week van augustus gaat houden, zal door de Algemene Hengelaarsbond worden geboycot. Die houding is het gevolg van de prijzen die door de V.V.V. beschikbaar zijn gesteld. De hoofdprijs is een auto. „Aan zulke prijzen die van de hengel sport een prijzenjaeht maken, heeft de hengelaar geen behoefte. Doe dus miet mee", zegt de hengelaarsbond te gen zijn leden. De bond vindt dat dergelijke prijzen „geknoei door zwakkere broeders" in de hand werkt. Bovendien zouden de vereni gingen die niet zulke grote prijzen be schikbaar kunnen stellen, geen be langstelling meer trekken voor wed strijden, zo stelt de bond. De Zutfense wedstrijd zal worden ge houden in een van de stadsgrachten waar het wemelt van vis. Er mag echter nooit worden gehengeld. Be halve de auto ziin er een roeiboot en een fiets uitgeloofd. De hengelaarsbond weigert adverten ties voor de wedstrijd in het bondsor gaan op te nemen. De Hengelaars- vereniging Ons Belang in Zutfen gaat intussen gewoon door met d'e voorbereidingen. Van onze correspondent ARNHEM. De kwestie tussen het Tweede-Kamerlid en Statenlid J. H. van Koevorden uit Buren en de dijkgraaf van het polderdistrict Lek en Linge G. de Kruyff, is de wereld nog niet uit. Nadat zij twee keer voor het kanton gerecht en drie keer voor de rechtbank strijd hadden gevoerd over een al dan niet schoongemaakt slootje een strijd die eindigde met de veroordeling van het Kamerlid heeft de heer Van Koevorden vragen aan Gedeputeerde Staten van Gelderland gesteld over uit latingen van de dijkgraaf. Deze zou op een vergadering van het polderdistrict hebben gezegd, dat classificatie in de polderiasten verdeling van de lasten naar de bela en der betrokkenen op een burgero >g kan uitlopen. De beer Van Koevorden vroeg zich af of de dijkgraaf zich een dergelijke opmerking wel kon veroorloven, omdat de Gelderse Staten in het nieuwe rivier- polderreglement classificatie toch ver plicht hadden gesteld. Ook vroeg hij of er al symptomen van een burgeroorlog merkbaar waren. Gedeputeerde Staten wijzen er in hun antwoord op, dat in het nieuwe Gelder se waterschapsreglement in tegen stelling tot wat de heer Van Koevorden dacht classificatie niet verplicht is gesteld. Het woord „burgeroorlog" noe men Gedeputeerden een gekruide uit drukking. Er zijn overigens geen symp tomen van een burgeroorlog aan te wij zen, zo zeggen zij. Van onze correspondent TIONN. De Westduitse parlementaire commissie die de zaak-Frankel heeft onderzocht heeft gisteren de minister van justitie, Stammberger, haar bevindingen meegedeeld. De minister heeft beloofd dat hij spoedig een beslissing over Frankel zou nemen. Morgen zal hij de zaak aan het kabinet voorleggen en een beslissing nemen, die onmogelijk ten gunste van Frankel zal kunnen uitvallen. (Ingezonden mededeling) In zijn huis aan de Westerkade in Amsterdam is de 83-jarige J. H. Schip horst door gasvergiftiging om het le ven gekomen. Twee gaskraantjes wa ren versleten. Het staat vast dat de parlemen taire commissie meent dat deze procureur-generaal by het hoogste Westduitse gerechtshof in Karlsruhe vanwege zijn verleden niet langer gehandhaafd kan worden. De com missie bestaat uit drie leden van de Bondsdag, de oud-minister van justitie Dehler (F.D.P.), de oud- minister van staatsbezittingen Wil- helmi (C.D.U.) en de socialist Jahn. Zij deelden gisteren mee, dat zij op 5, 6 en 9 juli ten departeimente van justitie in Bonn kennis hadden geno men van het materiaal, dat betrekking heeft op Frankels werk bij het open bare ministerie in Leipzig tussen 1938 en 1943. Zij hebben voorts uitvoerige gesprekken met Frankel zelf en met anderen gevoerd. De beslissing, aldus de commissieleden, ligt nu alleen bij minister Stammberger, die Frankel op 22 maart benoemde zonder enige in menging van de Bondsdag. Raadsel Wat de commissie van Bondsdag leden dan ook met de' zaak-Frankel te maken had is nog altijd een raadsel, of het moest zijn dat Stammberger tijd wilde winnen in een zaak waarbij hij zelf was betrokken. Het zwaarste verwijt dat Frankel thans gemaakt wordt is dat men er hem voor zijn indiensttreding ais procureur- generaal op heeft geweren, dat van Oostduitse zijde juist op een man in zijn positie, die voornamelijk gevallen van communistische spionage en der gelijke zou moeten behandelen, aan vallen waren te verwachten. Van de zijde van het ministerie van justitie heeft men Frankel dan ook gevraagd of er zwakke punten waren in zijn verleden, waarop de Oostduitse propa ganda zich kon richten. Frankel ont kende dat toen (in maart van dit jaar) nadrukkelijk. Lid van partij Daar staat evenWèl tegenover, dat het ministerie van justitie op de hoogte moet zijn geweest van de positie van Frankel in Leipzig tijdens de oorlog en ook bepaald wist, dat Frankel sinds 1 mei 1933 lid was van de partij van Hitier, de NSDAP, onder het party- nummer 2.732.006. Dit heeft trouwens Dehler, thans lid van de commissie, die het geval-Frankel heeft onderzocht, in 1951 ook geweten. Als minister van justitie keurde hij toen, ondanks het „bruine verleden" van Frankel, diens bevordering goed van voorzitter van een rechtbank in Sleeswij'k-Holstein tot openbaar aanklager bij het hoogste gerechtshof in Karlsruhe. Frankel wordt er in Oostduitse pu- blikaties, die aan de hand van eahte, door Bonn erkende, dokumemten zou den zijn opgesteld, van beschuldigd in ten minste 34 gevallen relatief lichte straffen te hebben gewijzigd in dood vonnissen. Acht van deze gevallen zijn in de Bondsrepubliek belkend geworden: 1 De 21-jarige zwangere Maria Lange, werkzaam als arbeidster bij de Duitse posterijen, had in 1943 post pakketten gestolen. Volgens de toen malige wetten stond daarop in Duits land de doodstraf. Frankel zou het in de hand hebben gehad dit doodvonnis te veranderen; hij weigerde dat even wel. De jonge vrouw werd kort na de geboorte van haar kind onthoofd. o De lasser August Völker uit Kiel was in de oorlog wegens overvallen tijdens luchtalarm op drie vrouwen, waarbij de buit tien gulden bedroeg, ter dood veroordeeld. Het bleek dat de man niet toerekeningsvatbaar was. Verscheidene instanties wensten het doodvonnis daarom te wijzigen; Fran kel wilde daarvan niets weten. T ernauwernood o De arbeider Willy Traumer was tot zeven jaar veroordeeld wegens diefstal en bedrog. Frankel zou heb ben gemeend dat de man „niet tot een bruikbaar lid van de volksgemeen schap kon worden opgevoed" en eiste daarom de doodstraf. De arbeider ont kwam maar ternauwernood aan de valbijl. a De Fransman Radford en de Belg Fouconnier werden in 1942 in Maagdenburg tot twaalf jaar veroor deeld wegens roof. Frankel zou er voor gezorgd hebben dat deze straf in doodstraf werd veranderd. De twee mannen werden onthoofd. c De Belg Peeters, In de oorlog werk- zaam bij de Duitse spoorwegen in Bremen, had een doos koekjes uit be schadigde pakketten gestolen en werd tot tien maanden veroordeeld. Frankel eiste de doodstraf. z Een zelfde lot onderging de Pool Dswonkowski, die in Kiel tot een geringe straf was veroordeeld wegens anti-Duitse uitlatingen. Frankel eiste de doodstraf. De minderjarige Günter Brom werd in 1943 wegens het plegen van zes diefstallen ter dood veroor deeld. Frankel vond geen reden aan wezig het vonnis te wijzigen, hoewel dat in zijn macht was. O In Bonn veroordeelde een bijzon- dere rechtbank de koopman Vlas sen wegens „politieke misdaden" ter dood. Frankel wees het verzoek tot wijziging van het vonnis af. In het algemeen pleitte Frankel, volgens een van zijn eigen aantekenin gen, voor verscherping van straffen. Er werd volgens hem door de bijzon dere rechtbanken veel te mild gestraft. Van onze correspondent BONN De CDU in Noordrijn- Westüalen heeft reeds gisteren, één dag na de verkiezingen in deze deel staat, de liberale FDP voor het hoofd gestoten. Haar kandidaat voor het ministerpresidentschap, Meyers, maakte namelijk in Düsseldorf bekend dat eerst met de socialisten onder handeld zal worden over de kabinets formatie, en dat er pas daarna over leg met de FDP zal worden gepleegd. eerlijke concurrentie zijn wanneer de dagcafés ook op vrijdagavond langer open mochten blijven. Van onze Amsterdamse redactie A MSTERDAM Het verlengen van de sluitingstijd van cafés die van acht tot twee uur zijn ge opend (sinds enkele weken mogen deze etablissementen niet alleen op zaterdag- maar ook op vrijdagavond tot drie open blijven) heeft enig ru moer gewekt onder de Amsterdamse horecabedrijven. Kortgeleden had het bestuur van de ze bedrijven al ernstige kritiek laten horen. De voorzitter van de Amster damse vereniging voor café-, restau ratie- en slijterijbedrijven sprak daar bij van ernstige discriminatie. De zo genaamde dagcafés, die om één uur moeten sluiten, mogen alleen in de nacht van zaterdag op zondag tot twee uur open blijven. Bovendien zouden er personeelsmoei- lijkheden kunnen ontstaan. Volgens de voorzitter was er sprake van het be voordelen van een kleine groep van veertig ,,8-2" cafés. Over de personeelssituatie zegt het bestuur van de nachtcafés zeer be slist; De dagzaken „draaien" achttien uur per dag. wij slechts zes uur. Mede op grond van deze argumenten is aan de gemeente gevraagd om het sluitingsuur van de 8-2-zaken in de toe komst permanent en voor iedere dag met een uur te verlengen. Relletjes in Turijn TURIJN (AP). De politie van Tu rijn heeft gisteren versterking gekre gen, nadat tijdens het weekeinde ge vechten waren uitgebroken tussen sta kende metaalarbeiders, werkwilligen' en De vereniging van 8-2-exploitanten politie. Tenminste honderd mensen wer- heeft nu een fel protest laten horen, den gewond. De staking is uitgeroepen door de vakbond van metaalbewerkers om Zij is het met de zienswijze van de overkoepelende vereniging allerminst eens. In de eerste plaats gaat het niet om veertig, maar om honderd 8-2- cafés, zo zegt zij. Bovendien heeft dit genre amuse mentsbedrijven reeds ernstige schade ondervonden van de televisie. Het publiek, zo leert de praktijk, blijft 's avonds langer thuis. De dag zaken hebben daar minder last van. Zij immers kunnen do hele dag van 's ochtends zeven uur af hun gasten ontvangen. Het aan latere uren ge bonden café is juist gericht op de tendens van het publiek om in de nachtelijke uren uit te gaan. Van die paar ..laatste uurtjes" moeten wij het vooral hebben en het zou dus een on- Van onze luchtvaartredacteur AMSTERDAM. Het nieuwe ver- keerstoestel van Fokker, het straalvlieg tuig F 28, zal met een snelheid van acht honderd kilometer vliegen. Tegen het eind van 1966 hoopt Fokker de F 28 te kunnen leveren. Het toestel wordt uitgerust met twee Rolls-Royce straalmotoren van het type Spey Junior Oe motoren worden aan weerszijden achteraan de romp van het vliegtuig bevestigd. Hun gezamenlijke vermogen is groot genoeg om een geheel beladen F 28 te laten starten op een baan van vijftienhonderd meter. De directie van Fokker verwacht, dat de eerste F 28 in 1965 het luchtruim zal kunnen kiezen. Ruim een jaar zal dan nog verstrijken alvorens het toestel in produktie kan worden genomen. kracht bij te zetten aan de eis tot in voering van een veertigurige werkweek en betere loonschalen. De ongeregeldheden braken het eerst uit bij de Fiatfabriek tussen stakers en werkwilligen, die niet bij de stakende vakbond zijn aangesloten. De poiitie maakte een einde aan de vechtpartij en. Later demonstreerden de arbeiders voor het gebouw van de socialistische vakbond in het centrum van de stad. De politie probeerde de betoging uiteen te drijven, maar de stakers bekogelden de agenten met stenen, die zij uit het pla veisel trokken. De betogers namen de benen toen de politie een charge uit voerde, waarbij traangas werd gebruikt. Zij hergroepeerden zich echter weer in aangrenzende straten. De schermutse lingen duurden verscheidene uren. Drie honderd demonstranten werden gear resteerd. Gisteren is het opnieuw tot botsingen gekomen tussen de politie en de stakers. Ongeveer honderd demonstranten wer den aangehouden. WINDSOR (UPI). Voor de tweede keer in twee weken is prins Philip, de 41-jarige gemaal van koningin Eliza beth van Engeland, tijdens het polospel van zijn paard gevallen. Het incident gebeurde toen het paard door de knie- en zakte. De prins wist zijn waardig heid te behouden. Koningin Elizabeth en de koningin moeder zagen hoe de hertog een nieu we oony besteeg en zijn team naar een 9—6 overwinning over een Franse ploeg leidde. Morgen wordt in Bonn tussen de voor zitter van de CDU, Adenauer, de voor zitter van de FDP, Mende, en andere vooraanstaande persoonlijkheden uit bei de partijen onderhandeld over de span ningen in het huidige coalitiekabinet Adenauer, waarvan vijf FDP-ministers deel uitmaken. Maar niet slechts in Bonn, ook in Noordrijn-Westfalen botert het niet tussen de CDU en de FDP. Giste ren verklaarde men openlijk van de zij de van de CDU dat men nog maar wei nig vertrouwen had in een partij als de FDP, die overal los van principes tracht van bepaalde stemverhoudingen te pro fiteren. Meyers zelf zei dat zijn partij bereid is tot „iedere coalitie", dus ook met de socialistische SPD. Van hem is trouwens bekend dat hij geen enkel vertrouwen heeft in een samengaan met de FDP. Dit steekspel in Düsseldorf zal onge twijfeld zijn weerslag hebben op het ko mende gevecht in Bonn. De FDP is me de hierdoor gedwongen een toontje lager te zingen, nadat zij over de Fibag-affaire en andere zaken in Bonn te hoog van de toren had geblazen. De liberalen boek ten bij de verkiezingen zondag een alles behalve redelijk resultaat; zij behaalden slechts veertien van de tweehonderd ze tels. Hoewel ook de CDU ernstige ver liezen leed, beschikt deze partij toch nog over het grootste aantal zetels in de landdag (96). Een samengaan in Noordrijn-Westfa len tussen CDU en SPD (90 zetels) zou diegenen in de CDU die ook in Bonn pleiten voor een coalitie tussen deze bei de grote partijen, een flinke ruggesteun geven. Een dergelijke „grote coalitie" voor de gehele Bondsrepubliek zou neer komen op een vroegtijdig einde van het bondskanselierschap van Adenauer en de weg vrijmaken voor leiders van de ODU als Gerstenmaier, thans voor zitter van de Bondsdag, en Schroder, minister van buitenlandse zaken, naar een kanseliersohap over een coalitie kabinet van christendemocraten en so cialisten. Beiden zijn voor de SPD ze ker acceptabel. Maar voor het zover is, zal er bij Bonn nog heel wat water door de Rijn moeten strom-en. Van onze correspondent BONN. Wat ze ook met de joden gedaan hebben, -het was all-een bedoeld' als represaille, schreeuwde een Duit ser gisteren in een rechtszaal in Frank furt. Hij luisterde op de publieke tri bune naar het proces tegen Otto Hun- sch-e, de vroegere S.S.-Hauptsturmfüh- rer en medewerker van Adolf Eich- man-n. Wat wij hier willen is ee-n stel sel van ware gerechtigheid, brulde de man nog toen hij door parketwachters werd weggeleid. De man kreeg onmiddellijk drie d'a- gen gevangenisstraf. Toen hij d-e rechts zaal uitliep bracht hij de Hitlergroet. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Een tuindersknecht uit Kwintsheul, de 64-jarige Q. A. R., is zaterdag tegen middernacht door voorbijgangers in Den Haag badend in het bloed gevonden. Hij lag bewuste loos op een bankje in een plantsoen op het Oranjeplein. De man ligt nu nog steeds bewusteloos in 'het gemeentezie kenhuis Zuidwal. Uit een diepe hoofdwond en wonden aan de palmen van zijn handen stroom de bloed, toen hij werd gevonden. Een zakkammetje en een sigarettenaanste. ker lagen in de bloedplas onder het bankje. De politie heeft hem nog niet kunnen Van onze correspondent VT ONNIKENDAM. Neder landse toeristen hebben de bevolking van IJsland aan een nieuwe bron van inkomsten ge holpen: de palingvangst. Enkele Nederlanders die vorig jaar in IJsland met vakantie waren, gin gen, om de tijd wat te doden, in een van de vele meren langs de kust vissen. In een minimum van tijd hadden zij met een ge brekkig fuikje dertig pond prach tige paling gevangen. Er zat vis bij de vleet en de IJslanders wis ten daar nagenoeg niets van. Tot voor kort werd op IJsland vrijwel niet op paling gevist. De meren waarin de paling rondzwemt behoren aan boeren toe, die de handen vol hebben aan hun vee en die de vis daarom maar lieten zwemmen. Door het visfeest van de Nederlanders is dat anders geworden. Contact Het verhaal van de wonderbare visvangst drong door tot Monniken dam, waar de palingroker-impor teur Steur meteen moest denken aan die koele zomers in ons land, waarin de palingen zich maar slecht laten vangen. Hij zocht contact met de IJslandse autoritei ten en via de Noordhollandse Bond van Binnenvissers werd de heer W. Siewertsen (47) bij. de plannen betrokken. De heer Siewertsen, die al 25 jaar in het Geestmer- ambacht op paling vist, maakte een studiereis naar IJsland om de mogelijkheden van de palingvisse- rij te bestuderen. Kortgeleden is hij van een tienweekse reis in ons land teruggekeerd. De heer Siewertsen heeft de IJslanders in die tien weken ge leerd hoe zij met fuiken paling moeten vangen. Verscheidene boe ren hebben nu van de palingvisserij al een nevenbedrijf gemaakt. In drie dagen tijds vingen IJslandse boeren vijftienhonderd pond paling uit een van de meren. In het Geest- merambacht heeft de heer Sie wertsen een week nodig om er honderd pond uit te slaan. Coöperatie Voor de palingvisserij is meteen een coöperatie opgericht met steun van de regering. Er is ook een grote rokerij gekomen, waarin twee Nederlanders de paling roken en fileren. Ze gingen er de IJs landse hotels mee langs om de gasten te laten proeven. Iedereen heeft er van gesmuld, zegt de heer Siewertsen. In die tien weken heeft hij zes' tig boeren langs de kust geleerd hoe zij fuiken moeten zetten. Hij moest er met een auto ruim 7600 kilometer voor afleggen. De heer Siewertsen wil zich niet in IJsland vestigen. Het is hem er te stil en te eenzaam. Wel denkt hij erover volgend jaar met een man of zes van mei tot en met september in IJsland op paling te gaan vissen. De boeren willen hun viswater weliswaar niet ver pachten, maar de heer Siewertsen wil met hen samen doen. Hij denkt er in die maanden zoveel te ver dienen, dat hij het de rest van het jaar rustig aan kan doen. Een pijp schenkt U veel rookgenot. Maar hij doet nog méér: hij schept een oase van rust... hij brengt U tot andere gedachten... en hij geeft U zelfs de oplossing van dat huis werk in. Probeer maar. U hebt toch ook een pijp? om De beste manier om van een pijp te ge nieten: stop hem met Coopvaert! Een veelzijdige, moderne mélange van ge selecteerde tabakken. Door-en-door rijp, brandt langzaam en rookt heerlijk koeL UTRECHT. De voorzitter van de Katholieke Arbeiders beweging, de heer J. A. Middelhuis, heeft zich met zoveel woorden achter het pleidooi van drs. D. Roemers voor een ver dere verkorting van de werktijd geschaard. Op de verbondsraadvergadering van de K.A.B. in Utrecht zei de heer Middelhuis gisteren, dat men in het land bepaald is geschrokken van de uitspraak van de voorzitter van het N.V.V., dat een negenurige werkdag te lang is en dat die binnen afzienbare tijd tot acht en een half uur moet worden teruggebracht. De heer Middelhuis zei het eerder met drs. Roemers eens te zijn dan met zijn critici, ook al beseft de K.A.B. dat realisering van een verdere werktij dverkorting niet van vandaag op morgen kan worden bereikt. Te gering Zolang er zo weinig bereidheid be staat om fundamenteel wat te veran deren aan de kapitalistische structuur van het bedrijfsleven, zei hij, kan men moeilijk verwachten dat de werknemers bereid zullen zijn langer te werken dan nodig is. Hun aandeel in de opbrengst en toeneming van ons nationaal inkomen en bezit is daar voor nog te gering. De heer Middelhuis meent dat de regering de spanningen in de economie negeert door te blijven vasthouden aan een huurverhoging in 1962. Dit getuigt volgens hem niet van wijs beleid, want huurverhoging en com pensatie betekenen voor onze economie een nieuwe stimulans, die over enige tijd weer moeilijkheden kan opleveren. UTRECHT. „Het is stellig niet de bedoeling, dat wij ons tijdens het gesprek met de regering op 13 juli aan afspraken bmden. De bijeenkomst over de mogelijkheden en de wenselijkheden van de loon politiek draagt een zuiver infor matief karakter". De voorzitter van de Katholieke Arbeiders Beweging, de heer J. A. Middelhuis, zei dit gisteren in de verbondsvergadering van de K.A.B. in antwoord op vragen van afge vaardigden. De regering zal tijdens het ge sprek van vrijdag voortzetting van het overleg van Oud-Wasse naar mededelingen doen over het loontoeleid, waarna de vak centrales zich nader zullen be raden, zowel intern als onderling. „Wij hebben het zelf in de hand tot welke afspraken wij ons kun nen laten verleiden", aldus de heer Middelhuis. Stap terug Sprekend over de loonvorming pleitte de heer Middelhuis voor een grotere verantwoordelijkheid op dit punt voor het bedrijfsleven. Dat betekent dus, zei hü. minder bemoeiing van de overheid met de details van de loon vorming en een stap terug voor het College van Rijksbemiddelaars. Op AMSTERDAM. Het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Koopvaar dij Officieren heeft in een brief aan prof. De Quay gevraagd of de rege ring al compensatiemaatregelen heeft getroffen in de vorm van een geva rentoeslag voor het op Nieuw-Guinea varend koopvaardijpersoneel. Mocht dit nog niet zijn gebeurd, dan verzoekt het bestuur de regering dringend dit als nog te doen. De Nederlandse koopvaardijschepen, zo wordt aangevoerd, worden mede voor het vervoer van militairen en voor de evacuatie van burgers ingezet „on der niet aflatende bedreiging met oor logsgeweld van Indonesische zijde". De eopvarenden zijn onderworpen aan extra horènrZij "denkt, dat hij wellicht is be- risico's en hebben er recht op dat deze roofd, hoewel in zijn portemonnaie nog worden gecompenseerd, aldus het be negen gulden zat. 1 stuur. STUTTGART (DPA) De internatio nale verkeersdeskundige prof. dr. Kurt Leibbrand zal op 4 september voor de reehiter in Stuttgart wegens moord in minstens 26 gevallen en minstens vijf gevallen van poging tot moord terecht staan. Het proces zal ongeveer drie we ken duren. De 48-jarige Leibbrand zou in augus tus 1944 in Zuid-Frankrijk het neerschie ten van Italiaanse vrijwilligers bevolen hebben. Leibbrand is destijds als adviseur van de H.T.M. in Den Haag opgetreden. Op een onbewaakte overweg in de buurt van Teheran zijn gisteren een trein en een autobus tegen elkaar ge botst. Van de inzittenden van de bus kwamen er 39 om, twintig werden gewond. 3. A. MIDDELHUIS ook voor korter werken deze wijze, aldus de heer Middelhuis, kan de starheid die de naoorlogse loonpolitiek heeft gekenmerkt, worden doorbroken. Het klimaat voor de bezitsvorming "is aanmerkelijk verbeterd. De voor zitter van de K.A.B. tekende daarbij aan, dat het niet alleen gaat om het kweken van een zeker bezit bij hen die tot dusverre geen bezit hadden, maar ook om een rechtvaardige ver mogensverdeling en om een aandeel in de investeringen. De drie vakcentrales beraden zich gezamenlijk op de vraag wat moet worden gedaan om ook dat probleem op te lossen. Voldongen feit Anders staat het volgens de heer Middelhuis met de medezeggenschap. De werkgevers gaan niet verder dan onvermijdelijk en noodgedwongen is. Vaak worden de vakbonden voor vol dongen feiten geplaatst. In dergelijke gevallen zou de aanwezigheid van arbeiderscommissarissen van betekenis kunnen zijn. MAASSLUIS. De twintigjarige mi litair P.W.S. uit Wolphaartsdijk heeft op een praaltocht twee auto's in elkaar ge reden. Hij ligt nu zelf met een zware hersenschudding in een ziekenhuis. De militair was in Maassluis bij een familielid op visite geweest. In dezelfde plaats stapte hij na het bezoek in de auto van de winkelier G. Weltevreden en reed ermee naar Kethel. Daar be landde hij met de wagen in een sloot. Vlak in de buurt nam hij een andere wagen weg en koerste naar Schiedam. Hij liet de auto daar achter, stapte in een andere en toog naar Utrecht. De praaltocht vond daar zijn einde. De militair raakte bij een ongeluk be trokken waarbij hij de hersenschud ding opliep en de politie vatte hem in de kraag. De Koninklijke Mare chaussee zal hem, als hij wat is opge knapt, verder onder handen nemen. (Ingezonden mededeling) voor blijvende verbetering Vormt Mn genezende laag op de maagwand HILVERSUM. Bij het linksafslaan is gisteren op de Oude Blaricumerweg in Bussum de 59-jarige T. Kok uit Hui zen door een autobus van zijn fiets ge slingerd en overreden. De man werd zo zwaar gewond dat hij een paar uur later stierf. MOSKOU (AP) Een Russisch pas sagiersvliegtuig is de afgelopen Vrij dag nabij Tasikent neergestort waarbij 10 tot 14 mensen om het leven geko men zouden zijn. Een Amerikaanse student, Dennis Papazian uit Detroit, werd gewond. De Amerikaanse consul, Samuel Wise, heeft meegedeeld, dat Papazian het over het algemeen goed maakt. Hij heeft snijwonden en kneuzingen opge lopen en mogelijk een gebroken wer vel. Hij wordt in het ziekenhuis in Tasjkent verpleegd, waar hij twee tot vier weken zal moeten blijven. Wise zei niet te geloven dat zich andere bui tenlanders in het toestel bevonden. Van de Russische autoriteiten kon men niets loskrijgen, maar volgens on officiële berichten zijn 10 tot 14 men sen om het leven gekomen. Het toestel was een IL-14, de Russische versie van de Amerikaanse DC-3. Het toestel maakte een noodlanding op een open veld tijdens een vlucht van Samarkand naar Tasjkent.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5