Chr. Lagere Landbouwschool Middelburg werd geopend Landbouw hunkert naar Land van Saeftinge TAMSE N.V. Bouw van 144 systeem- woningen in Goes Vermiste zagerspitter bij Rilland verdronken Afwijzing industrieschap door Groede dolkstoot in rug andere gemeenten De Vliedberg met september ook lagere tuinbouwschool De vloeren in de nieuwe Chr. Lagere Landbouwschool „De Vliedberg" werden geleverd en gelegd door DE ELEKTRISCHE INSTALLATIE Definitieve uitspraak van provinciaal bestuur gewenst Leerlingental over toppunt Weer Rode Kruis- boottocht voor Zeeuwse zieken Afscheid leraar ULO Kruining en JHR. DE CASEMBROOT HAMEERDE SLEUTEL CHR. LAGERE LANDBOUWSCHOOL ..DE VLIEDBERG" te MIDDELBURG Man viel door raam z'n huis binnen Man had een gestolen bromfiets bij zich Inbrekers vonden slechts geringe buit Indien raad akkoord gaat UREN ZOEKEN BLEEF VRECHTELOOS, B. EN W. SCHOONDIJKE Bestuur Gewestelijke Raad op excursie Kiosk te Dishoek Kisten aardappelen gestolen in Yerseke Orgelconcert in Kapelle Motorrijder uit bocht MULO-EXAMENS Geslaagden Chr. Landbouw- huishoudschool Haamstede Raad Ovezande i Dinsdag 10 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 MIDDELBURG. Het was gistermiddag een symbolisch ge baar dat de commissaris der Koningin in Zeelandjhr. mr. A. F. C. de Casembroot bij de officiële opening van de nieuwe chr. lagere tuinbouwschool „De Vliedbergin Middelburg verrichtte. Terwijl een grote schare genodigden de kleine peenliarige Jantje Hogesteger uit Souburg (dertien jaar en de jongste leerling van de school) op zijn vingers keek, bood hijin Walcherse klederdracht gestoken, uit een zaaibak die voor zijn buik hing de commissaris een enorme kartonnen sleutel aan. Met de kleine metalen sleutel die daaraan was bevestigd opende jhr. De Casembroot de deur van de school. Daarna overhandigde hij de commissaris der Koningin een aquarel van de schilder Vaarzon Morel. Jhr. De Casembroot ver klaarde zich verrukt te zijn van het present en noemde de combi natie van de land- en tuinbouw in het onderwijs van de school een wijze daad. Walcheren bezit name lijk het goede klimaat voor de tuinbouw. „Ik ben persoonlijk niet zo bang voor de afloop van het leerlingental," verklaarde de com missaris, „de Zeeuwse jongeren zijn 'verstandig genoeg om in de land- en tuinbouw hun beroep te In de school richtte de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer W. de Buck, het woord tot de aanwezigen. Hij verwelkomde in het bijzonder de commissaris, de voorzitter van de Zeeuwse Landbouwmij. ir. M. A. Geu ze, de burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, de commissie land bouwonderwijs van de ZLM met haar voorzitter, de. heer B. H. G. ter Haar Romeny, het bestuur van de kring Walcheren en de vele Walcherse ge meentebesturen. De heer De Buck wenste het perso neel van de school geluk met haar nieuwe school, die een half miljoen gulden heeft gekost. Hij vond in het bestaan van de school zelf een mijl paal. Het leerlingental van de school was direct bij de oprichting van de school groot en bleef groot, maar toch. aldus de pessimistische mening van de heer De Buck, had de school met haar 94 leerlingen het toppunt gehad. De heer De Buck zocht dit feit in de al gemene achteruitgang van de land bouw zelf. Hij hoopte dat de animo voldoende groot biji de jeugd zou blijven- dit soort van onderwijis te genieten. De beer De Buck vroeg zich echter af of in de toekomst de kapitaalsinvestering van de school rendabel genoeg zou blijven. Hij richtte zich tenslotte tot de Wal cherse boeren en riep hen op gezamen lijk de schouders onder dé school te zetten. De Vliedberg" moet géén probleemschool worden, besloot de heer De Buc.k. Ir. Geuze, die daarna de leiding van de middag overnam, deelde het pessi misme van de heer De Buck niet. Hij gaf toe dat voor de Vliedberg het leer lingental de top had géhad maar dat in de toekomst de combinatie van bet land- en tuihbouwonderwijs de activi teiten van de school van een nieuw fun dament had te voorzien. Geen pessimisme „Er is namelijk", aldus de heer Geuze, „rijksgoedkeuring ontvan gen om met ingang van 1 septem ber de Vliedberg de naam van Chr. Lagere 'Land- en Tuinbouwschool te geven." De heer Geuze verheug de zich er over dat de nieuwe school nu de volheid had bereikt die het terdege zou doen meetel-1 len. De school bezit nu alles, wat; maar mogelijk is. Zij is volledig aangepast aan het Walcherse pa troon. De ZLM-voorzitter wenste het schoolbestuur en het personeel geluk met hun nieuwe fraaie en grote schoolgebouw. j blijven zoeken. Vooral nu ons land moet trachten in de EEG een woordje mee te spreken, moet men zwaar blijven leunen op het in Nederland zo perfecte land bouwonderwijs." Verdere sprekers die middag waren nog de voorzitter van de Kring Walche ren van de ZLM, de heer S. de Vis ser, de burgemeester van Middelburg, mr, Drijber,, de directeur van» de school, de heer W. Fase, de oud-direc teur, de heer J. K. Voogd, die 21 jaar de leiding over de school had, burge meester W. Baas van Sint Laurens, de heer J. Francke namens de LJG, afde ling Walcheren. Vele presenten verwisselden gister middag nog van eigenaar. Behalve het schilderij dat de commissaris kreeg aangeboden, schonk de Kring Walche ren uit handen van voorzitter De Vis ser de school een eigen vlag, kreeg di recteur Fase een portret van het Konink lijk Paar, mocht zijn vrouw een boeket bloemen in ontvangst nemen, kreeg ir. Geuze uit handen van de heer De Buck een tekening van de school en werd tenslotte de kleine Jan Hogesteger (en zijn medeleerlingen) verblijd met een voetbalspel. Na afloop van het officiële gedeelte van de bijeenkomlst werd de school be zichtigd. De oude school telde een les lokaal en een klein overblijflokaal. Het nieuwe gebouw heeft liefst vier leslo kalen, een modern uitgerust natuurkun- delokaal, een overblijflokaal, een hand vaardigheidslokaal en melklokaal, waar de boeren in spe het melken met behulp van een kunstuier wordt bijgebracht. Verder is er een kamer voor de di recteur en een voor de leraren, de toi letten zijn uitgebreid, er zijn douches, proeftuintjes en een rijwielbergplaats met een capaciteit van 120 fietsen. (Ingezonden mededeling) te Middelburg NOORDSTRAA7 58-00.7ERNEUZEN.TEl J09I van de werd verzorgd door VOORSTAD GOES Van de dertienjarige Jan Hoge steger uit Souburg ontving de Com missaris van de Koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, de sleutel waarmee hij of ficieel de nieuwechr. lagere land bouwschool „De Vliedberg" ont sloot. VLISSINGEN. De VHssinger C. L. uit de Noordstra at is d'oor een raam ziijn huis binnengevallen. Bij deze val raakte hij vrij' ernstig gewond en ver loor veel bloed als gevolg van snijwon- dear. Het slachtoffer moest naar het St. Josephzieken.huis worden overgebracht. De heer C. L. die 's avonds laat thuiskwam, kon op de normale manier zijn huis niet binnenkomen. Een poging via het raam mislukte. Hij viel door het glas heen maar binnen. VLISSINGEN. Een surveillerende agent heeft de 43-jarige C. A., van N. uit VHssingen aangehouden omidat hij een gestolen bromfiets bij zich had. Het rijwiel was in het Bellamypark ont vreemd. De politie maakte proces ver baal tegen de betrokkene op. VLISSINGEN. De buit was bedroe vend gering. Tot die conclusie moet de inbreker wel gekomen zijiii die in de macht van zaterdag op zondag inbrak irt een fabriekspand aan de Flessenstraat te Vlissmgen. Via een plat dak en een geforceerde balcondeur heeft men. het kantoortje weten te bereiken waar de buit niet groter was dan 4!1 gulden. Belg gearresteerd wegens onzedelijke handelingen WEMELDINGE. De 33-jarige Belg A. J. de G. uit Antwerpen is zondag te Wemeldinge gearresteerd, verdacht van een poging tot het plegen van on zedelijke handelingen met twee meisjes van 8 en l'l jaar. Een der kinderen waarschuwde de ouders die op hun beurt de politie in kennis stelden. Ondertussen was een politieman in burger er reeds getuige van geweest en had hij De G. gearresteerd die spoe dig daarna een bekentenis aflegde. De Belg bleek onder controle van een psy chiater te staan. Voor de ring voetbalcompetitie speelde de CJV jongensclub van Bieze- linge een wedstrijd tegen de CJV jon gensclub van Selhore. De jongens van Sohore wonnen deze wedstrijd met 21. MIDDELBURG. De jaarlijkse boottocht van het Zeeuwse Rode Kruis zal plaats vinden in de week van 2429 augustus. Zeventig patiënten zullen scheep gaan in Terneuzen, Wemeldinge en Zijpe, terwijl de totale ontscheping in Wemeldinge zal zijn. De route, die het Rode Kruisschip gedurende deze week zal volgen is: Moerdijk - Tiel - Boxmeer - Wijk - Aalburg -Wemeldinge. Als scheepsarts zal optreden dr. K. Boor te Axel terwijl Ds. A. van Leeu wen als geestelijke verzorger de tocht zal meemaken. De verpleegsters zijn de dames K. P. Geleijnse te Axel (hoofd). M. de Bart te Goes, J. Dek ker te Vlissingen, M. Dekker te Zierik- zee en G. de Jonge te Cadzand. Uit 'n veertiental afdelingen met co lonnes zijn de voor deze tocht benodig de 24 helpsters en 6 helpers geselee teerd. De selectie van de patiënten geschiedt eerst in de laatste week van juli of be gin augustus. Voor patrouilles op de stranden en in de duinen gedurende de maanden juli en augustus, zijn in Cadzand drie leden van de Rijkspolitie aangekomen. De patrouilles zullen te paard worden gemaakt. GOES. B. en W. hebben de raad een schrijven doen toekomen waarin wordt voorgesteld een plan voor de bouw van 144 systeem woningen te aanvaarden. Heden avond komt de raad in openbare vergadering bijeen en zullen de raadsleden zich over de bouw van deze 144 woningen volgens het ratiobouwsysteem in acht blokken van 18 woningen met drie etages per blok uitspreken. Vier blokken zullen gebouwd moeten worden op een nog bouwrijp te maken terrein in bouwplan Zuid. Omdat het contingent woningwetwo ningen voor 1962, ook met een toeslag van 25 pet. voor rationele bouw, niet toereikend is voor de bouw van de 144 woningen, zal worden gebruik gemaakt van een deel van het contingent 1963. Waarschijnlijk zullen 36 van de 144 wo- GOES, 10 juli. Joris Snoep, Jack Snoep, Mies de Witte en Alphons Prinse uit Goes hebben gisteren vanaf kwart over drie in de morgen tot half vijf in de mid dag vruchteloos de schooren bij Rilland Bath in de Oosterschelde afgezocht naar Kees Wielemaker. Aangenomen wordt dat de 39' SCHOONDIJKE. „Een dolkstoot in de rug van de gemeenten Breskens, Hoofdplaat en Schoondijke", noemde burgemeester van Schoondijke, de heer J. C. Hoftijzer, in een gisteravond gehouden raadsvergadering de houding van B. en W. van Groede inzake het Industrieschap voor deze vier gemeenten. Besprekingen tussen de vier gemeentebesturen, ambtenaren en het E.T.I. hadden een ont werp voor het Industrieschap tot stand doen komen. B. en W. van Groede hebben echter in een preadvies voor een donderdag te houden vergadering de raad voorgesteld niet tot het Industrieschap toe te treden. B. en W. van Schoondijke is dit door middel van perspublicaties ter ore gekomen. Dit afwijkende advies van het gemeentebestuur van Groede zien zij als een ommezwaai en een onelegante ma nier van handelen tegen de belangen van de andere betrokken .gemeenten. Door het vertrekoverschot van de streek West-Zeeuws Vlaanderen noord heeft dit gebied' in economisch opzicht weinig te bieden. Het is dus van eminent belang dat de economische basis wordt ver breed. De heer Hoftijzer was het eens met de mening van het gemeentebestuur van Groede dat recreatie en industrie niet hand in hand kunnen gaan. Dit was trouwens in de gehouden bespre kingen onderstreept. „Juist daarom', aldus de raadsvoorzitter, „gingen de gedachten naar industrievestiging op een economisch en planologisch gun stig gelegen terrein ten noord-oosten van Rijksweg 58, op het territoir van de gemeente Groede en centraal ge legen ten opzichte van de vier ge meenten gezamenlijk. Op dit gebied drukt de recreatie immers beslist niet. B. en W. van Schoondijke noemden de houding van het gemeentebestuur van Groede onverkwikkelijk en een voorlo pige remming voor de expansie van de streek. „Deze houding is niet te rij men met die in de voorafgaande be sprekingen aangenomen." De heer Hof tijzer stipte tenslotte nog de in den lande bestaande belangstelling voor het Industrieschap aan. De raad voteerde een aanvullend krediet van 1000 voor werkzaamheden aan de bejaardensocië- teit. De voorzitter deelde tijdens de rondvraag nog mee dat waarschijnlijk over enkele weken de soos officieus zou worden geopend. Overzicht Nutsspaarbank MIDDELBURG. Overzicht van de maand juni: totaalcijfers: tegoed bij be gin: 18.849,393,69, tegoed bij einde: 18.782.103,58. Nieuwe rekeningen 89. Kantoren in Middelburg: tegoed bij begin: ƒ15.926.108,50, tegoed bij einde: 15.877.295,74. Aantal nieuwe rekeningen 79. Bijkantoor Maasstraat: nieuwe rei 15. (Bij-kantoor Oostburg: tegoed bij 2.882.506,76 en tegoed bij einde: Van een onzer verslaggevers KLINGE, 9 juli. Als goed geoefende infanteristen zijn de leden van de bestuurscommissie van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap gisteren op verkenning geweest door de modderige kreken en de hobbelige schorren van het ver dronken land van Saeftinge; het nog steeds niet ingedijkte gebied van ca. 3000 ha. terwijl de vruchtbare grond daar overrijp is om in cultuur gebracht te worden. Het probleem ligt de Zeeuwse land bouw zwaar op de maag. In woord en geschrift is reeds meermalen aangedrongen op indijking van het Land van Saeftinge. De agra riërs hebben het hard nodig, want de landhonger gaat voort. En nog isiteeds is geen definitieve beslissing gevallen. België heeft daarbij een flinke stem in het kapittel. Voor onze Zuiderburen is de indijking echter een moeilijk te verteren zaak. Gisteren hebben de leden van de bestuurcommissie zelf kunnen zien dat het verdronken land klaar ligt om inge dijkt te worden. Bovendien werden tijdens een bijeenkomst van het gemeentebe stuur in Klinge de mogelijkheden be keken welke wegen bewandeld moeten worden om tot een definitieve beslis sing te komen. Het lanceren van kreten geeft nl. geen enkel effect. Wens Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft zich nog nimmer definitief uitge laten over een indijking van het Land van Saeftinge. Tijdens de bijeenkomst van gisteren van de bestuurscommissie met het gemeentebestuur van Klinge werd verklaard, dat het wenselijk zou zyn dat ook het provinciaal bestuur tot een definitieve uitspraak kwam. Van die zijde werd steeds betoogd dat de inpoldering een kwestie is van de mi nisteries van buitenlandse zaken van beide landen. Tot op zekere hoogte is dat juist, want het Schelde-tractaat van 1839 houdt o.m. in, dat zonder mede werking van de Belgen geen indijking tot stand kan komen. Niettemin werd gisteren duidelijk ge steld, dat de indijking niet alleen het Landbouwschap aangaat. Dit zal terdege een Zeeuwse zaak moeten zijn. Het was in dit verband dat de voorzitter van de Gewestelijke Raad, de heer J. P. van Duijse uit Nieuw Namen, in zijn toe spraak een beroep deed op de bestuur ders van de grote Zeeuwse gemeenten om zich achter het streven van het Landbouwschap te stellen. Wellicht nog ten overvloede wees de heer van Duijse erop, dat de georganiseerde landbouw geen tegenstander is van industrialisatie en van uitbreiding van de gemeenten. Maar het gaat het Landbouwschap be slist te ver als voor een verre toekomst een bepaalde bestemming op de gronden wordt gelegd. Op dit ogenblik worden veel landbouwgronden onteigend en daar om is het gewenst thans aan te dringen op inpoldering. De dijken van de Wes- terschelde moeten bovendien op Delta hoogte gebracht worden. In zijn welkomstwoord wees de burge meester van Klinge, de heer P. Verkau- teren, er dan ook op dat het veel beter en ook veel goedkoper zou zijn om een dijk te leggen rond het Land van Saef tinge. Bang Proeven in het Waterloopkundig labo ratorium te Delft hebben intussen uit gewezen dat door de indijking van Saef tinge geen grote verhoging van de wa terstand is te venvachten; slechts 1 a 2 cm. De Belgen zijn niettemin erg bang voor deze ontwikkeling. Ook onze Zui derburen nemen proeven in hun eigen laboratorium, de resultaten zyn echter nog niet bekend. België gelooft, dat hoe nauwer de Schelde wordt hoe hoger het water komt. Ook de toenemende verzanding en het drukke scheepvaartverkeer maken de Belgen niet enthousiast voor de jarige vrijgezel, die met vier andere Goesenaars in de nacht van zondag op maandag er op uit was getrokken om te gaan zager- spitten is verdronken. Op sobere wijze 'deed' de zagerspitter van beroep Joris Snoep (26) gisteravond om halfzes zijn relaas. Om kwart over een waren de mannen pieren gaan zoe ken en omstreeks half drie gisternacht leek Kees Wielemaker plotseling door de duisternis te zijn opgeslokt. Joris Snoep vertelde: „Hij had altijd de ge woonte wat 'achter te blijven en we vonden de gedachte aanvaardbaar dat 'hij een paar honderd .meter afgedwaald zou zijn om alleen te zoeken." Toen het licht werd, de vloed opkwam en het sehor langzaam onder water begon te lopen, maakten de vier andere zeepie- ren zoekende mannen zich echter onge rust. Roepen noch zoeken baatte en ten slotte werd: de politie van de vermis sing ira kennis gesteld'. Ook gisteren overdag is 'bij laag water gezocht maar van de los-arbeider Wielemaker was •geen spoor meer te ontdekken. De ver onderstelling li-gt voor de hand dat hij, door het opkomende water verrast, is verdronken. KRUININGEN. Gistermiddag werd in de gymnastiekzaal van de openbare lagere school te Kruiningen in bijzijn van alle leerkrachten en leerlingen van do openbare ulo-school afscheid geno men van de heer M. Schrijver, onder wijzer aan de ulo-school. De heer Schrijver is van 15 oktober 1943 tot 1 november 1949 verbonden geweest aan de openbare lagere school en van 16 augustus 1952 tot 1 september 1962 aan de openbare ulo-school te Kruiningen. Met ingang van 1 september a.s. is hij benoemd tot onderwijzer aan de open bare ulo-school de Burgemeester Van Dusseldorpschool te Goes. Hij is diverse malen opgetreden als waarnemend hoofd, zowel aan de lage re als aan de ulo-school. Namens het personeel werd hij toegesproken door het hoofd van de ulo-school, de heer H. Nietfeld. Namens de leerkrachten en de leerlingen bood deze een wandbord aan. Voor mevrouw Schrijver waren er bloe men. Voorts werd het woord gevoerd door burgemeester A. Schipper, die de scheidende onderwijzer dank zegde voor het vele en moeilijke werk, dat deze in de perioden van 6 en 10 jaar heeft verricht. Vooral de na-oorlogse jaren en de tijd na de ramp op 1 februari 1953 hebben de taak voor de onderwijzer niet vergemakkelijkt. Namens het gemeente bestuur bood burgemeester Schipper een boekenbon aan. ningen ten laste komen van het contin gent 1963. In het schrijven wordt ver meld dat de raad aanvankelijk een voorbereidingskrediet van 10.000 gulden beschikbaar had gesteld voor een bouw plan van 72 portiek-etage-woningen vol gens het rationeel bouwsysteem. Uit be sprekingen met het Ministerie van Volks huisvesting en bouwnijverheid is echter gebleken dat voor een dergelijk plan geen toeslag op het woningbouw contin gent kan worden verkregen. Er kan bij het uitvoeren van dit project dus niet worden gerekend op het verkrijgen van een groter aantal woningwetwoningen. Slechts bij het bouwen van de 144 wo ningen is het mogelijk extra bouwvolu me te krijgen, omdat eerst bij dit aan tal woningen van hetzelfde type te bouwen in een produktiestroom een voldoende arbeidsbesparende factor aanwezig wordt geacht om te kunnen spreken van een rationeel bouwsysteem. KOUDEKERke. Te Dishoek zal woensdag a.s. een kiosk worden ge opend die o.m. zal fungeren als uit leenbibliotheek. De exploitatie van de ze kiosk werd mogelijk door een samen werking tussen de Hervormde en de Ge reformeerde kerk ter plaatse en ge schiedt met medewerking van de Bij bel Kioskvereniging. Uiteraard zullen bijbels en aparte evangeliën beschik baar zijn. De openstelling vindt plaats woensdag 11 juli om drie uur. De kiosk staat bij de duinovergang van het kampeerterrein de Witte. Men zal elke dag van drie tot vijf 's middags en van 7 tot 8 's avonds terecht kunnen. Uit de beide kerken hebben verschillende dames en heren hun medewerking toegezegd. Tot eind augustus blijft de kiosk geopend. YERSEKE. In de nacht van za terdag op zondag zijn op de tuinderij van de iheer v. d. Berge tien kisten nieuwe aardappelen, die klaar stonden voor de export, gestolen. De politie stelde met een speurhond een onder zoek in. Omdat dit onderzoek geen re sultaat opleverde wordt verondersteld dat de kisten halverwege een oprit op een auto zijn geladen. Bejaarden van Krabbendijke maakten jaarlijkse reis KRABBENDIJKE. De bejaarden van Krabbendijke hebben hun jaarlijk se reis gemaakt. Het comité organiseer de dit keer voor de dertigste keet een reis. De tocht leidde via de Wouwse Plantage naar Baarle-Nassau, waar de maaltijd werd gebruikt. Van hier ver trok men naar Bosbad Hoeven waar de voorzitter van het organiserende comi té, de heer Weststrate werd gehuldigd. Hij heeft namelijk al dertig jaren zit ting gehad in dit comité. Namens de bejaarden sprak de heer Van Baren een dankwoord. Via Hogerheide keerden de Kra'b'bendijkse bejaarden weer naar huis terug. denkbeelden van de Zeeuwse agrariërs. Mogelijk zijn er nog wei meer punten aan te wijzen, die voor België aanlei ding zijn een gereserveerde houding aan te nemen. In de middaguren werd een excursie gemaakt naar het uitgestrekte schor- rengebied onder de deskundige leiding van de heer F. van der Zande te Klin ge. De lange en ook vermoeiende tocht werd o.m. meegemaakt door de 73- jarige mr. dr. F. P. Mesu uit Bilt- hoven, lid van de Landelijke commis sie van het grondverbruik van het Landbouwschap: door de burgemees ter van Goes, mr. F. G. A. Huber en door ir. J. D. Dors adviseur van de Gewestelijke Raad. Historie Tevoren hadden de mensen van het Landbouwschap en de gasten kennis kunnen nemen van een stukje historie van het Land van Saeftinge. De heer P. J. Brand uit Hulst zorgde daarvoor. Na tal van overstromingen werd in 1584 het Land van Saeftinge definitief van de kaart geveegd door de legers van prins Maurits, die de overgebleven dij ken doorstaken. Tussen 1700 en 19Ö0 werden weer enkele polders ingedijkt, het was echter een klein deel van de voormalige heerlijkheid Saeftinge. En een ander deel zal wel nooit meer boven water komen, want dat ligt in de vaar geul. Toch is nog 3000 ha vruchtbare grond overgebleven, waarvan 500 ha particulier eigendom is, terwijl de rest in banden van de Staat is. De leden van de bestuurscommissie van de Gewestelijke Raad hebben zich gisteren ter plaatse kunnen oriënteren dat de Saeftinge nog volop mogelijkhe den biedt om vele agrariërs in de toe komst een goed bestaan te geven. KAPELLE. Onder auspiciën van de 'Stichting Orgelcentrum wordt op zaterdag, 14 juli in de Grote- Kerk te Kapelle een orgelconcert gegeven door de Middelburgse organist Jaap Nieu- wenhuyse, een succesvolle leerling van Feike Asma en Jan Bonefaas. Het programma is gewijd aan de na gedachtenis van Jan Zwart (1877—1937) die door zijn concerten soms wel bezocht door meer dan 2000 mensen en vele koraal- en liedbewerkingen zo veel heeft bijgedragen tot de ontwikke ling van het orgelspel en de belang stelling van het kerkorgel. Het programma vermeldt verschillen de van zijn bewerkingen nl. van Ps. 84, 103 en 68. Meditatie over „Rust mijn ziel" en zijn Fantasie over het Luther- lied. Voorts worden nog uitgevoerd en kele koraalvoorspelen van J. S. Bach alsmede diens bekende en beroemde Toccata et Fuga in D. Aanvang 8 uur. OUDELAJNDE. De motorrijder A, de J, uit Oudelande is zaterdag mei' zijn motor in de Stationsstraat te Oude lande uit de 'bocht gevlogen. Nadat dok ter J. Geldof uit Driewegen eerste hulp 'had verleend kon- hij naar huis wor den vervoerd, met 'slechts enkele lichte verwondingen. Op de zaterdag te Goes gehouden Mulo examens slaagden voor het diploma A, de dames: F, M. Meijer Rilland, W. B. v. Koeverinige Sc'hore, I. Elshout Koudekerke, J. 5' Sutom Overslag, M. D. SehoonaMrer en H* Klaassen Terneuzen. J. Cappon Axel en S. M. Lukasse te Hoedekenskerke. Deze dames slaagden tevens voor het midden- standsdiploma. C. M. Imanse Rilland, B. M. de Pree en J. C. de 'Re'gt te Colijnsplaat en beren: C. M. Verhage Vlissingen, L, J. v. d. Parel en P. A. van Iwaarden te Kruinin gen, M. P. J. Houtman Kapelle, F. I. Impenj Goes, J. Net, Middelburg allen met Mid denstandsdiploma, J. de Looff Colijnsplaat. Een kandidaat werd afgewezen. Voor het di- ploma A. slaagde de heer J. A, Zachariasse. Vlissingen. HAAMSTEDE. In het Gereformeerd jeugdgebouw heeft de voorzitter van de on derwijs commissie van de Z1L.M. de diplo ma s van de primaire en assistentenopleiding van het christelijke landbouwhuishoudschool intgereikt. Het diploma van de primaire op leiding ontvingen de dames N. de Vos, I Vaane, A. v. d. Zande, m. v. d. Weel, r. Dor reman, l Quaak, M. Overtoeke, D, (Louwer- se' R. Krijger, C. Timmers, A. Kok. T. Man- m I. Kloet, R Dingemanse, J. v. d. Pol, R. Soeters, H. Dalebout, A. Prince, J. v. Don- Co str— - ^_Ci^l, M^ yan Splunder, C. E. assistentenop Geleijnse, A. Bouwman, R, de Blonde, J. Mooii, N. Mol I- van Sluijs, A. Kik, J. Fokker, C. de vS en J. Kok. A. Dalebout ontving een boek als beste leerling in de primaire opleiding. E. Hanse was de beste leerling in de assisten tenopleiding. Verkeersdiploma's voor Souburgse scholieren SOUBURG. De diploma's voor het examen Veilig Verkeer, dat ook in Sou burg jaarlijks wordt afgenomen aan leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen, werden uitgereikt op het gemeentehuis door de waarnemend burgemeester, de heer M. A. van der Putten. Aa,n ^e'; schriftelijke examen namen 170 leerlingen deel, het praktisch exa men werd door 164 leerlingen met goed v76„Vk a*geleSd- Veertien kandidaten weiden afgewezen. De leerlingen van de Pieter Louwer- seschool hebben opnieuw bewezen dat zij weten wat het betekent „een heer m het verkeer" te zijn. De wisselbe ker, 'beschikbaar gesteld door de ge meente Souburg, bleef in hun bezit. RAAID OVEZANiDE. De raad komt woensdag 11 juli half acht- ira opembswe vergadering ibijeen. Op de agenda staan o.m de volgende punten: voorstel tot verhoging rioolbelasting, voorstel tot verhoging straatbelasting, verhuur wo ningwetwoningen Bloemstraat 15 en 17 en aankoop grond van het Burgerlijk Armbestuur. J

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3