Resultaat van gesprek de Gaulle - Adenauer Algerijns gesprek in Rabat Tal van dodelijke ongelukken in druk weekeinde KLAP VOOR C.D.U. Streep onder elf eeuwen wantrouwen Bus vol voetballers ramde vrachtwagen E-1-N-D-E-L-1J-K SPEURHOND BEVESTIGDE VERDENKING Vier branden in Hoogkerk gesticht door geestelijk gestoorde vrouw Verkiezingen in Westfalen Besprekingen in V.V.D. over opvolging nu ook met het hoofdbestuur De Bilt: Zon l/eeMess goodwill Prima zomerweer PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND BEHEERSING AAN BEIDE ZIJDEN Jongen in zee verdronken „Geen zorgen" Onpruisisch Zie verder pag. 2 Man na val overleden Zie verder pag. 2 Roode Kruis bereidt in Nieuw-Guinea overgang voor Noodlanding liep goed af i Mrecteurj JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Brcuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 8 8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 «n 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieüwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Kieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, zteHktee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad 17e JAARGANG No. 5093 Abonnementsprijs t 0,62 p. w, f 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— Maandag 9 juli 1962 SAMEN, MAAR MET DE ANDEREN RABAT (Reuter) In de Marok kaanse hoofdstad zullen, wellicht reeds vandaag, besprekingen wor den gevoerd tussen de verdeelde Algerijnse politici. Vice-premier Ben Bella, de belangrijkste dissi dent, die over een grote aanhang beschikt, met name onder de troe pen, is op weg van Kaïro naar Ra bat; de G.P.R.A., de voorlopige Algerijnse regering van premier Ben Khedda, heeft twee ministers naar Rabat gezonden. Van Marok kaanse en van Egyptische zijde worden bovendien ook nog steeds pogingen gedaan om de Algerijn se leiders met elkaar te verzoenen. Ben Bella zal in Rabat niet alleen staan wanneer hij de twee ministers van Ben Khedda ontmoet. Zijn vriend Khider, minister van staat in de G.P.R.A., die eveneens boos wegliep nadat Ben Khed da drie hoge officieren had ontslagen, is al in Rabat. Hij en Ben Bella hebben gisteren nog eens verzekerd dat de ruzie in de G.P.R.A. uitsluitend Ben Khedda's optreden tegen de drie of ficieren betreft. Zij vinden dat de premier zijn bevoegd heden verre heeft overschreden en zij wensen bijeenroeping van het voorlo pige Algerijnse „parlement", de Revo lutionaire raad, die het hoogste gezag vormt dat Algerije kent. Zolang er geen verkiezingen zijn gehouden in Algerije berust volgens Ben Bella en Khider het gezag van Ben Khedda op niets. Ook zij: Evian De dissidente leiders hebben met na druk verklaard dat zij zullen blijven streven naar uitvoering van de over eenkomst van Evian. die de grondslag is van het nieuwe Algerije. Ben Khed da wenst hetzelfde. De ministers die Ben Khedda naar Rabat heeft gezonden om met Ben Bella te onderhandelen zijn Mohammed Yazid en Rabah Bitat. Zij zijn ongetwijfeld met deze missie belast omdat zij goede vrienden zijn van Ben Bella. Beweging groeit Het wordt inderdaad de hoogste tijd dat Ben Khedda tot een vergelijk komt met Ben Bella, want steeds meer troe pen van het Algerijnse bevrijdings leger scharen zich achter de wegge lopen vice-premier. Gehele districten van Algerije, waaronder het grootste deel van het gebied van Oran, bevinden zich in hun handen. Nog steeds is het nergens tot gewapende botsingen ge komen tussen de twee partijen. Blijkbaar realiseert men zich aan weers zijden dat een burgeroorlog er het on vermijdelijke gevolg van zou zijn. Bui tenlandse interventie, het schrikbeeld van alle Algerijnse politici die de ge beurtenissen in Congo hebben gevolgd, zou dan tot de mogelijkheden gaan be horen. Vergissing Het incident van vrijdag aan de Alge rijns-Marokkaanse grens behoort reeds weer tot het verleden. Er bestaan Ma rokkaanse aanspraken op dat deel van de Sahara, maar die dateren reeds uit de Franse tijd. Een overijverige plaat selijke Marokkaanse dignitaris had het omstreden gebied maar alvast voor zijn land geannexeerd. De Marokkaanse re gering, die van niets wist, heeft on middellijk de annexatie ongedaan ge maakt. zij het met de opmerking dat de kwestie later toch wel geregeld zou moeten worden. MONSTER fA.N.P.) De elfjarige Johannes van der Tooren is gistermiddag bij het zwemmen in zee bij Monster ver dronken. Van onze correspondent BONN De Frans-Duitse tegenstellingen die meer dan duizend jaar hebben bestaan zijn verkeerd in een hecht bond genootschap dat de kern zal zijn van West-Europa. Toen kanse lier Adenauer gistermiddag, fris als een hoen, van zijn zeven daagse politieke rondreis door Frankrijk in Bonn terugkeerde, zei hij: „Zonder de voortdurende en intieme samenwerking tussen Frankrijk en Duitsland is het niet mogelijk Europa sterk te houden, de vrede te handhaven en de druk uit het Oosten te weerstaan." Zijn reis voerde de kanselier naar Parijs, naar Rouaan, naar Bordeaux en Reims, langs kastelen en kathe dralen om gisteren te eindigen op een slagveld uit drie Duits-Franse oorlogen waar een gezamenlijke Frans-Duitse parade de verzoening demonstratief bezegelde. Voor hem Ie Grand monsieur, zoals men de kanselier in Frankrijk heeft genoemd en voor president de Gaulle was dat de streep onder het verleden. Bij zijn terugkeer in Bonn viel het op, dat Adenauer niet op zijn gesprek ken met de Gaulle over de Europese eenheid of de militaire samenwerking de nadruk legde, maar op het overleg over de gezamenlijke FransDuitse afkeer van Russische druk in welke vorm ook, „In 1944", zo zei de kanselier, „heeft de Gaulle een verdrag met de Sow jet unie gesloten, dat voortsproot uit vrees voor Duitse revanche. De Gaulle heeft ingezien, dat deze vrees ongegrond was, zo heeft hij mij persoonlijk gezegd. Rusland zei het verdrag op toen Frank rijk de overeenkomst sloot welke de Bondsrepubliek haar plaats gaf in de gelederen van het Westen." In Bonn is men van mening, dat dit Frans-Duitse samengaan tegen een tegenstander buiten de Westelijke sfeer én de demonstratieve verzoening daden van grote betekenis zijn. Het heeft, zo zegt men. een einde gemaakt aan de tegenstellingen die jarenlang Europa hebben verscheurd. De vraag is nu wat de Gaulle en Adenauer deze politieke oude heren van West-Europa buiten deze ver broedering en verzoening nog meer hebben bëdoten. Drie punten springen daarbij naar voren. Allereerst de toe treding van Engeland tot de E.E.G., waaraan niets meer in de weg lijkt te staan. Belangrijker als probleem is het plan voor een politieke unie van het Europa der Zes. Dit plan zal, mag men West duitsers en Fransen geloven, de kleine partners als Nederland en België geen pijn doen. Demonstratief heeft Adenauer in Parijs teigen een Nederlandse diplomaat gezegd: .„Zegt u meneer Luns maar, dat hij zich geen zorgen hoeft te ma ken". "Men wil de bijeenkomst van de regeringschefs van de landen van de E.E.G., die in september in Rome zal moeten beginnen, buitengewoon om zichtig voorbereiden. Bonn zegt hierover: „Dit is een over winning van Adenauer die de Gaulle ervan overtuigd heeft, dat het gesprek over de unie op alle zes landen betrek king moet hebben. Daarmee is de Gaulle afgestapt van zijn voornemen om, na het verzet van Benelux tegen de Franse unieplannen, die Parijs de politieke hegemonie in het Europa des Zes zou den verschaffen, een unie van slechts twee of drie landen te vormen". Volgens de kanselier zou deze be perking tot Frankrijk en Duitsland en eventueel Italië zowel in Europa als op het toneel der wereldpolitiek uiterst gevaarlijke consequenties kunnen heb ben. De Gaulle is er nu blijkbaar van overtuigd geraakt, dat het nodig is verder te praten over een unie met alle partners van de E.E.G. Opvallend weinig wordt er in Bonn gezegd over het derde punt. Dat is het deel van de gesprekken tussen Adenauer en de Gaulle, d£it op de At lantische samenwerking betrekking had. Men mag aannemen, dat hier geen klinkende resultaten zijn geboekt. Noch wat betreft de Franse plannen voor de „vierde atoommacht", noch voor een intieme FransDuitse militaire samen werking buiten de Noordatlantische verdragsorganisatie om. Adenauer heeft zich in Frankrijk zonder nadruk gepresenteerd als het toonbeeld van een onmilitaire Duitse politicus, een puur-burgerlijke, „on- pruisische" regeringschef. Dit van poli tieke demonstraties doordrenkte bezoek zal, zo hoopt men, de bevolkingen van beide landen ervan overtuigen, dat het verleden is afgesloten. Voor de politiek van vandaag en van de toekomst is het grote belang van hét bezoek, zo zegt men in Bonn, dat de kanselier zich een gelijkwaardig part ner van de Gaulle heeft betoond. Dat zal ook zo blijven en van een „as Bonn Parijs" zal geen sprake zijn. De Franse president zal reeds ln september een officieel bezoek aan Duitsland brengen en daarbq Bonn, München en Hamburg bezweken. Daarvoor, dus op korte termijn, wil Adenauer schoon schip trachten te ma ken in het Europese huis. De Belgische minister van buiten landse zaken Spaak bezoekt reeds eind van deze maand Bonn voor een gesprek met Adenauer en de Westduitse minis ter van buitenlandse zaken Schroder over de plannen voor een politieke unie. Men neemt aan, dat Adenauer en Schroder daarbij als bemiddelaars zullen optreden tussen de Gaulle en, Benelux. Van onze correspondenten ROTTERDAM. Het verkeer van het afgelopen weekeinde heeft vele levens geëist. De drukte op de weg was door het zonnige weer hijzonder groot. Vooral gisteren schoven lange files auto's, scooters en motoren over de wegen. Er zijn dit weekeinde ten minste elf mensen verongelukt. Een echtpaar gedood en zeven kin deren gewond: Het was de zware tol, die een ongeluk bij Naaldwijk zater dagavond tegen zeven uur eiste. Een toerbus uit Rotterdam, die Engelse bootreizigers uit Hoek van Holland had afgehaald, botste op de Maasdijk op een personenauto. De bus wilde de afrit naar Vlaardingen inslaan. De chauffeur van de personenauto heeft deze manoeuvre waarschijnlijk niet gezien, zodat hij frontaal tegen de bus sloeg. Zowel hijzelf (H. Lock, een lasser uit Naaldwijk) als zijn vrouw stierven even na het ongeluk. Uit de verwron gen wagen werden de vier kinderen van het echtpaar gehaald, drie meisjes en een jongen tussen zeven en veertien jaar, en naar het ziekenhuis in Vlaar dingen gebracht. Ook een zestienjarig Van onz»2 correspondent GRONINGEN. Een paar uur na dat een speurhond haar bij een sorteer- proef als de schuldige had aangewezen, heeft de 28-jarige mevrouw M. W. W.-H. bekend, dat zij enkele keren brand heeft gesticht in gebouwen aan de Kerk straat in het Groningse Hoogkerk. Bij de tweede brand in de nacht van 29 op 30 juni toen de boerderij van de bejaarde broer en zuster Drenth in vlammen opging, viel de verdenking al op de vrouw. Pas na de vierde brand voTige week donderdag vroeg in de ochtend kreeg de politie meer zekerheid. Zij vond acht lucifers. Een speurhond wees de vrouw aan als degene die ze in han den had gehad. Mevrouw W.-H. is gees telijk gestoord. Zij is' ter observatie in een inrichting opgenomen. Onverdacht n* «trcte alarm in de reek* van vier Sn d» naebt van 36 op 29 juni gegeven. De vrijstaande schuur van de heer Hoyting in de Kerkstraat 118. stond in lichter laaie. De schuur brandde af. Niemand dacht toen aan een pyromaan. De volgende nacht sloegen de vlam men uit het boerderijtje van de vroer en zuster Drenth op nummer 116. Om dat mevrouw W.-H. naar de brand had staan kijken, en omdat men haar tot brandstichting in staat achtte, begon de politie op baar te letten. Patrouilleren Een paar nachten gebeurde er niets, maar vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag stond weer een schuur in brand. Toen was het de schuur bij de boerderij van de familie Kuipers, Kerkstraat 153. Vlak voor de brand was mevrouw W.-H. bij de boer derij gezien. De controle werd meer verscherpt en er werd systematisch gepatrouilleerd, bet intensiefst tussen elf uur 'e avonds «n vier uur 'I ochtend*. Men zag me- vrouw W.-H. woensdagnacht om twee uur de deur uitgegaan. Zonder dat er iets was gebeurd, ging dc vrouw even 'ater weer naar binnen. Lang gesprek Vlak nadat donderdagochtend de zon was opgekomen en de bewaking wa.t was verslapt, moest opnieuw de brand weer worden gealarmeerd. Om tien voor vijf was brand ontdekt in de schuur achter het huis van de familie Meyer, Kerkstraat 80. Iemand had het strodak aangestoken. Voordat de brand weer aankwam waren de' vlammen al gedoofd. De politie had toen genoeg troeven in handen om mevrouw W.-H. mee naar het bureau te nemen. De acht lucifers die in de schuur waren gevonden, vorm den het belangrijkste bewijsstuk. Een speurhond wees de vrouw aan. Twee politiemannen spraken vervol gens langdurig met haar en het resul-, taat was, dat de vrouw 'bekende enkelei van de branden te hebben gesticht, nichtje van de familie en een tienjarig vriendinnetje moesten gewond naar het ziekenhuis worden vervoerd. De kinderen zijn geen van allen ernstig gewond. SCHEVENINGEN Er is maar één woord voor deze foto een woord dat alles zegt: Ein-de-Iijk. Eindelijk heeft Nederland zijn drang naar de zon kunnen bevre digen eindelijk kwam er een zondag zonder te veel wolken, zonder regen. Eindelijk zaten de terrasjes weer eens vol en waren de steden weer eens leeg. Zoals de fotograaf heeft bewe zen duurde deze verheugende toe stand tot laat in de avond. Met andere woorden: Eindelijk zomer. Van onze Haagse redactie DE'N HAAG. De 45-jarige classifi ceerder J. Eijgen uit Den Haag is za terdagmorgen vroeg uit het raam van een logement aan het Spui gevallen. Hij viel van de tweede verdieping en kwam terecht op een zeven meter lager -gele gen betonnen binnenplaatsje. Met ernstige hoofdwonden werd hij naar de Ursulakliniek in Wassenaar ge bracht, waar hij kort na aankomst overleed. UTRECHT. Op het verkeersplein Oudenrijn is zaterdagavond een autobus vol Rotterdamse voetbalveteranen in volle vaart op een voor het rode verkeerslicht wachtende vrachtauto gebotst, van de berm gezwaaid en in de bermsloot geschoten. De geramde vrachtauto was een gloednieuwe Daf zonder laadbak. In de cabine zaten de 21-jarige chauffeur D. C. M. van de Bedaf en de 21-jarige mejuffrouw M. Bag- na, beiden uit Rotterdam. Zij lie pen ernstige verwondingen en een shock op. Beiden werden naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Van de 45 buspassagiers liepen de meesten een nat pak op en van de elf die bovendien nog gewond werden moesten er twee in het ziekenhuis worden opgenomen, een met een kaak- fractuur en diepe snijwonden en een met een shock, een gebroken ring vinger en andere verwondingen. De overigen konden na te zijn verbonden de terugreis naar Rotterdam aanvaar den Ik zag het ongeluk aankomen, zo ver telde ons later de heer C. Streng, voor zitter van de voetbalclub L.M.O. uit Rotterdam. Onze club zou met een veteranenelftal een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen CD.N. in Drie bergen. Met mijn zesjarige zoon Cor zat ik vóór in de bus. die werd bestuurd door de 24-jarige chauffeur H Roos van de firma Ringelberg uit Rotter dam, Toen Roos zag dat hij achter de op groen licht wachtende Daf moest stoppen, probeerde hij eerst terug te schakelen en toen dat niet lukte trapte hij door zijn rem. 1 Op hetzelfde moment schreeuwde ik: Jongens, dekken! Ik bukte mij snel over mijn, zoontje heen, die ik tussen mijn knieën had geklemd, en nog geen twee tellen later voelde ik een golf slootwater vol glasscherven over mij heenkomen. Meteen tilde ik Corrie door de raamopening in het weiland en langs dezelfde weg kroop ik uit de bus. Daarna hielp ik de gewonden en gekneusden. die via de achterdeur op het droge konden komen. Van alle kanten kwam hulp opdagen, dank zij het alarm dat de bedienden van het nabije benzinestation hadden geslagen. Elf van onze veteranen en supporters moesten naar het zieken huis in Utrecht worden vervoerd. Alle anderen zyn met een reservebus naar Driebergen doorgereden om daar wat op verhaal te komen. De voetbalwed strijd is vanzelfsprekend niet doorge gaan. Op de terugweg naar Rotterdam heb ben wü bü het ziekenhuis de ontslagen gewonden opgepikt, behalve onze 63- jarige consul Delfgauw en zijn echt genote; die vanwege hun letsel met een particuliere auto naar huis werden ge bracht. Achteraf verbaast het ons nog dat er geen doden zijn te betreuren. Wanneer die geramde Daf een laadbak zou heb ben gehad, zou het er met ons hee! anders hebben uitgezien, zo besloot de heer Streng zijn relaas. Van onze correspondent BONN. Bij de verkiezingen voor het parlement (landdag) van de grootste Westduitse deel staat Noordrijn-Westfalen heeft de C.D.U. gisteren haar absolute meerderheid verloren. Het kwam tot een complete politieke aard verschuiving. Als overwinnaars kwamen de socialisten uit de bus die in zestien kieskringen de zetels direct aan de C.D.U. ontrukten. Van een regering uitsluitend van de C.D.U., zoals die hier onder leiding van Meyers sedert 1958 heeft bestaan, kan geen sprake meer zün. De C.D.U. is thans aangewezen op een coalitie, waarschijnlijk met de liberale F.D.P. Maak het plaksel een beetje dikker lieverds— Van onze correspondent HAARLEM. ln Nieuw-Guinea is rnr. Rutten, afgevaardigde van het Nederlandsche Roode Kruis, bezig de overgang van de Nieuwguinese afdeling naar het Indonesische rode kruis voor te bereiden. Dat heeft de directeur-generaal van het Neder landsche Roode Kruis, de heer A. van Emden, meegedeeld op de jaarver gadering in Haarlem. Mr. Rutten is een hglf jaar geleden naar Nieuw- Guinea vertrokken. Op de jaarvergadering, die zater dag werd gehouden, heeft jhr. G. M. Verspyck afscheid genomen als di recteur van het Nederlandsche Roode Kruis. Hij heeft die functie sinds ja nuari 1946 bekleed. HOUSTON (Reuter). Een vliegtuig van de Continental Airlines heeft giste ren, vlak nadat het was opgestegen van het vliegveld van Amarillo (Texas), een noodlanding gemaakt. Het toestel een Vickers Viscount liep bij de landing zware schade op en vloog in brand. De dertien passa giers en de drie bemanningsleden slaag den er echter no-g juist op tijd in het toestel te verlaten. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De besprekingen in de V.V.D. tussen eén aantal kies kringcentrales en drs. H. A. Kort hals over diens lijstaanvoerder- schap in 1963 zullen worden overge nomen door het hoofdbestuur van deze partij. Dit besluit is zaterdag gevallen in een vergadering van het hoofdbestuur van de liberale partij, dat daarmee dus niet slechts de kwestie van het lijstaanvoerder schap van drs. Korthals, maar ook die van de opvolging van prof. mr. J. P. Oud als politiek leider van de liberalen aan zich heeft getrokken. Beide zaken zijn in de geledingen van de liberale partij acuut geworden, nadat drs. Korthals bij de samenstel ling van de groshjst voor de Tweede- Kamerverkiezingen in 1963 had gewei gerd de hera aangeboden kandidatuur te aanvaarden. Vorige week woensdag maakten wü hiervan reeds melding. Uit de thans door het hoofdbestuur van de V.V.D. genomen beslissing valt op te maken dat dit althans in meer derheid met de centrales tot overeen stemming wenst te komen over de vraag welke naam er op de eerste plaats van de liberale kandidatenlijst moet komen te staan. De kwestie wie straks de politieke leider van de libe ralen zal moeten worden is nu dus officieel aan de orde gesteld. Mr. Van Kiel Reeds geruime tijd heeft deze zaak de liberale gemoederen beziggehouden. Twee jaar geleden kondigde prof. Oud al aan dat hij in ieder geval het partij voorzitterschap in 1963 wilde overdra gen aan een jongere. De jongste verkiezingsuitslagen en daarna het optreden van mr. H. van Riel in de Eerste Kamer tegen zün partygenoot, minister ir. S, H. Visser, veroorzaakten in allerlei partykringen heftige beroering, daar immers mr. Van Riel vrij algemeen werd aange merkt als degene die in ieder geval het meest in aanmerking kwam om prof. Oud als partijvoorzitter op te volgen. O De positie van mr. Van Riel kwam echter in het gedrang, eerst doordat minister Korthals openlijk de zijde van zijn ambtgenoot van Defensie koos en vervolgens tengevolge van de uit spraak van prof. Oud in de Tweede Kamer, dat een eindoordeel over het personeelsbeleid van minister Visser vooralsnog niet kon worden geveld. In deze situatie had de weigering van een kandidatuur door drs. Kort hals zo ongeveer de betekenis van de druppel die de emmer deed overlopen. Voor een aantal afdelingen en cen trales was het in ieder geval het sein tot een poging om orde op zaken te stellen. Instemming De door het hoofdbestuur van de V.V.D. genomen beslissing duidt erop dat dit streven thans is overgebracht op het hoogste partij niveau, met in stemming dus van prof. Oud, die daar mee blijkbaar te kennen wil geven dat hij straks ook het politieke leider schap ter beschikking zou willen stel len indien de partij drs. Korthals als opvolger zou wensen. De komende be sprekingen tussen hoofdbestuur en centrales zullen hieromtrent uitsluitsel moeten geven. De weersverwach- ting van het K.N. -M.I. in De Bilt, gel- idig tot vanavond: Droog en op de meeste plaatsen zonnige perioden. Zwakke tot matige oostelijke wind. Over het algemeen hogere tempera turen. MIESJE: Het is niet te geloven! 10 zon - op 4.31, zon onder 21158; maan op 13.28, maan onder (Ingezonden mededeling) BINNENVERINGBED het beste bed eelt gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector Van onze weerkundige medewerker Terwijl in het zuiden en midden van het land zowel zaterdag als zondag de zon een belangrük deel van de dag heeft geschenen, is zij in het noord oosten vrijwel onzichtbaar gebleven. De temperatuur was daar ook belang rijk lager; zaterdag werd het in Leeu warden niet warmer dan dertien gra den, zondag is in Eelde en ook op het vliegveld Twente niet meer dan veer tien graden gemeten. In het midden en zuiden is negentien tot twintig graden genoteerd.. Voor het eerst sinds 24 juni is in ons land de twintig graden weer bereikt'. Door de afwezigheid van bewolking in in het zuiden en midden van het land is de temperatuur in de nacht van za terdag op zondag daar zeer sterk ge daald. plaatselijk tot slechts drie gra den, zoals in De Bilt en op Volkel. In De Bilt is het sinds het begin van de waarnemingen in 1849 nog niet voorgekomen dat de temperatuur zo dicht bü het warms) e deel van de zo mer een zo lage waarde bereikte, dicht bij de grond is gisternacht zelfs het vriespunt bereikt! De styging van de temperatuur is nog niet ten einde. Het gebied van hogedruk dat tijdens het weekeinde »ver ons land is getrokken, strekte zich gisteravond uit van Groenland tot aan de Balkan. Daardoor zal het gebied met grote hitte, dat gisteren hove- Frankrqk was gelegen, zich naar hr noorden kunnen uitbreiden. Vooral het noorden van het land zal de tei peratuur vandaag hoger komen, o- dat de bewolking daar grotendeels l verdwijnen. Het wordt dus prima merweer, niet ai te heet, maar e lekker om er op uit te trekken. K op onweer is er nog vrüwel niet.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1