GELDERMANS REED GOED MAAR VERLOOR PLAATS Bahamontes eerste in tijdrit op berg HIJGENS SNELDE IN GROOTSE TIJDRIT NAAR GELE TRUI Nijdam com pleteert Nederlandse triomf Jeugd ibmmt Nereus roeide naar finale DE TOUR IN CIJFERS DE UITSLAG ZEEUWSCH DAGBLAD Anquetil nadert Geldermans en gele trui Italianen achterop Ontstellende koude Twee delen Zware rit Het ging Regelmatig FEIJENOORD EERST TEGEN SERVETTE Ërnzer: géén schedelbreuk «puistjes Gevecht C. VREEDENBURGH ONDERSCHEIDEN 1 Atletiekploeg voor Denemarken Zeer scherp Doelman Van Di jk naar Feijenoord Just Fontaine stopt met voetballen Silvester wierp discus 60.61 meter ver Zaterdag 7 juli 1962 Pag. II 1 door Ru de Grood LUCHON. Geldermans greep er juist naast! Op het ogenblik dat de eerste Engelsman-in-de- gele-trui, Simpson, ineenzakte en Geldermans in de laatste vier kilometer van de verschrikke lijke klim van Luchon naar Superbagnères, de dertig seconden achterstand omzette in een winst van anderhalve minuut, vlogen er in deze tijdrit enkele Belgische klimmers langs hem heen en graaiden de gele trui net voor zijn neus iveg. Planckaert, verrezen na de ondergang van zijn kopman Rik van Looy, en Gilbert Desmet, de onver woestbare Vlaamse aanvaller, veel uitgesprokener klimmers dan Geldermans, kwamen tot tijden, die buiten het bereik van Geldermans huidige capaciteiten liggen en juist zij waren in deze klim zijn grootste bedreigers. Maar dank zij zijn eerder moedige, gedurfde en gewetensvolle dan kwali tatief sterk gereden tijdrit bleef hij in de schaduw van de gele trui, die slechts 1 min. 5 sec. van hem verivijderd blijft en dus nog kort binnen zijn bereik ligt. A/TAAR ook Anquetil kwam dichterbij •Len hem scheiden nog slechts drie seconden van Geldermans en daarmee 1 min 18 sec van de gele trui. Daarmee, en met de volledige Alpen en nog een kapitale tijdrit voor de boeg nadert in de Ronde van Frankrijk het hoogtepunt van de strijd, die de volgende week tussen Antibes en Lyon beslist zal wor den. Tenzij Er is in de Ronde van Frankrijk altijd een „tenzij" zolang er nog bergen op- en afgereden moeten worden en de renners nog geen vleugels bezitten om valpartijen te voorkomen. Er bestaat een „tenzij" zo lang de vorm van de renners bros is als een eierschaal. Er bestaat een „tenzij" zo lang men niet weet wat de hoofdrolspe lers zullen gaan doen, maar vooral zolang men niet weet wat de hoofdrolspelers die tot de kleine broeders gedegradeerd zijn, als revanche hiervoor in de plaats zullen stellen. Tot deze laatste categorie behoren er sinds gisteren zeer velen. Naast de op mars van Anquetil en de overval van de Belgen Planckaert en Gilbert Desmet was de definitieve ondergang van alle Ita lianen en alle Franse favorieten, op An quetil na, het belangrijkste feit van de dag. Een volledige bevestiging van het geen in de rit van Pau naar Luchon reeds was gebleken. Niet alleen Nen- eini, Baldini en Pambianco, maar nu ook Massignan en Carlesi leden een verplet terende nederlaag tegen Anquetil. Niets beter dan cijfers is in staat hierop een welhaast verblindend licht te werpen: Nencini verloor op Anquetil opnieuw meer dan vijf minuten, evenals Carlesi; Massignan de zo grote klimmer, raakte 2% minuut kwijt en Baldini bijna drie minuten. Van de Fransen verloor Mahé nog eens ruim vijf minuten en Anglade twee mi nuten. Simpson verspeelde ruim vier mi nuten en feitelijk de enigen, die zich hamontes, die winst boekten, waren Pou- hamontes ,die winst boekten, waren Pou- lidor, Junckermann en Gaul, die echter, evenals Bahamontes, te ver achter in het klassement staan om de huidige leiders nog te gaan bedreigen. De beste Nederlander was inmiddels niet Geldermans, op de zestiende plaats, maar Piet van Est, van wie altijd be weerd is dat hij niet kan klimmen, en die gisteren zelfs Massignan klopte en op de veertiende plaats terecht kwam!! Ent hoven en Maliepaard deden hun best en S-tolker gooide er weer eens met de pet naar op dezelfde bekende manier als de vorige maal. Ziehier het meer wiskundige dan psy chologische resultaat van gisteren, een wiskundig resultaat, omdat de tijdrit fei telijk niets anders toestaat. Een tijdrit is immers niets anders dan een start en aan komst en ertussen in een zo hard moge lijk rijden met als enige tegenstander de onzichtbare tijd, die altijd sneller is dan welke renner ook. Is zo'n tijdrit onder normale omstan digheden al een even helse als uitputten de aangelegenheid, gisteren lag hij tegen een berg op, waarvan de voet te Luchon ligt op een hoogte van zeshonderd meter, en waarvan de kruin tot achttienhonderd meter hoog boven Luchon reikt. De kruin, Superbagnères, is een wintersport plaats en het was aan alles te merken. Nadat deze berg in de ochtend een wolk als een natte dweil om zijn kop had ge legd, was er een onvolgroeide storm ge- j arriveeró die deze dweil wegblies en het enige wat er daarna overbleef was een ontstellende kou, die schommelde tussen twee graden als de wolk stiekum terug kwam en vijf graden als zij weer werd weggeblazen. Nu was dit niet catastro faal voor de renners, want beneden was het niet veel beter, ongeveer twaalf gra den. Naast het hoogteverschil van twaalf honderd meter, uitgespreid over een af stand van achttien kilometer, moesten de renners dus een temperatuurhandicap van tussen zeven en tien graden overwin nen, wat gezien hun oplopende tempera tuur bij het leveren van de inspanning niet zo verschrikkelijk was. Maar hoe zal het vandaag worden als wij met vijf gra den vertrekken en te Carcassonne met dertig graden zullen arriveren? De klim naar Luchon is duidelijk in twee stukken te verdelen, beter gezegd in twee ongelijke delen. Het eerste stuk, precies negen kilometer, dus de helft van de afstand, kl'mt vrij rustig zonder al te grote moeilijkheden. De weg die het vo rige jaar werd geopend, is hier ook het best. omdat hij door de winter niet al te sterk wordt aangevreten. In deze negen kilometer stijgt men van zeshonderd naar elfhonderd meter. Pre cies op dat punt. dat gemarkeerd wordt door een forse hairpin, maakt de berg een knik en plotseling gaat het stijgings percentage sterk omhoog. De laatste vier kilometer, die meer in de mist dan in de zon liggen, zijn verschrikkelijk. Een stiigingsoercentage, die enkele ma len de twaalf en dertien percent bereikt over slechte, afgekalfde wegen, slingerend van de ene hairpin naar de andere en over dit alles een voortdurend sterke wind. die uit alle hoeken tegelijk schijnt j te komen, is een uitgesoroken marteling, i zelfs voor diegenen, die de wielrennerij I als beroep hebben gekozen. IkVSnc drama's Hier vielen dan rok de zwaarste klappen I en hef was daar dat Simpson, die 4 km. voor de top nog een voorsprong van twintig seconden op Geldermans had. in elkaar zakte. In deze laatste vier kilo-| meters verloor hij 1 min. 45 sec. op Gel dermans. Het was hier dat Planckaert zijn superioriteit over Anquetil in de ber gen toonde, zijn achterstand van vijftien seconden wegwerkte, om met drie secon den voorsprong op hem binnen te ko men; het was ook hier dat de natuurlijke kracht van Piet van Est over het verfijn de rijden van Geldermans zegevierde en zijn achterstand van een seconde omto verde in een voorsprong van twaalf se conden. Het was hier dat zich alle drama's af speelden die deze tijdrit kenmerkte en waarvan de grootste ongetwijfeld de on dergang van Simpson was. Gisteren ver telde ik u reeds dat de Engelsman wis pelturig is als het weer in Nederland en het was geen wonder dat Geldermans hypernerveus aan de start stond en dat de tijd vóór hij op zijn fiets mocht krui pen, hem te lang duurde. „Ik zal het wel proberen", zei hij, „Simpson uit de gele trui te rijden, maar ik weet niet of het mij lukt". Hij wist maar al te goed dat het met Simpson al les of niets was. Simpson zou immers als laatste na hem vertrekken en vóór Gel dermans was Gilbert Desmet al wegge gaan Hij wist dat hij de Belg voor hem niet te pakken zou krijgen, omdat deze te sterk was, en dus in hem geen inspiratie kon vinden, maar wel wist hij dat Simp son er alles op zou zetten om te trachten hem, Geldermans, zo spoedig mogelijk in de rug te kijken. Hij had er zich op ingesteld en van paniek was bij hem geen sprake. Hij vertrok in zijn eigen, rustige tempo, ge heel volgens de aanwijzingen van An quetil, die hem bezworen had vooral niet te hard te gaan in het begin, om voor het tweede, veel lastiger deel, niet al zijn krachten te verspelen. Daarom be nauwde het hem niet toen bleek dat Simpson halverwege de berg reeds een voorsprong op hem had van 21 sec. Het gaf hem verder een gevoel van triomf, omdat hij wist dat de Engelsman in de val was gelopen, waarvoor men hem, Geldermans, had gewaarschuwd. Op dat ogenblik versnelde de Neder lander iets. Hij voelde dat het ging. Simpson, die van zijn kant plotseling be gon te merken dat hij niet meer op Gel dermans won, probeerde de winst te forceren. Toen hij zag dat het hem niet gelukte, begon hij zich te verdedigen. Het waren evenzovele uitingen van wan hoop. Hij reed een veel te hoge versnel ling, in de hoop dat hij deze zou kunnen blijven ronddraaien en daarmee de schade zo beperkt mogelijk zou kunnen houden. Steeds verder voelde hij zich wegglijden en toen hij vier kilometer van de top arriveerde flapte hij ineen. Hij zocht een versnelling die hem lag en vond er geenHij tastte al zijn registers af, maar het was niet zijn fiets maar zijn lichaam dat de diensten verder weigerde. Hij voelde zich verslagen en sleepte zich zonder enige overtuiging voort naar de eindstreep waar hij vermoedelijk enige troost vond in het feit, dat niet Gelder- mans maar Planckaert de gele trui had veroverd. Geldermans had een uitermate regel matige, doch niet al te sterke rit gereden. Slechts met cijfers is dit aan te tonen. Bahamontes, de winnaar, reed de eerste 9 km in 20 min. 7 sec. en de tweede 9 km in 27 min. 16 sec. Voor Planckaert waren deze cijfers resp. 20.42 en 28.6; voor An quetil 20.35 en 28.16; voor Gaul 20.52 en 28.voor Junckermann 21.15 en 28.39; voor Geldermans 21.35 en 29.45 en voor Piet van Est 21.54 en 29.33. Zoals men ziet was dit alles verhoudingsgewijs nog niet zo slecht. Bahamontes won deze tijdrit met een gemiddelde van 23.109 km. Planckaert had op hem een achterstand van 1 min. 25 sec. (over 18 km!!), Anquetil een achterstand van 1 min. 28 sec., Gaul een van 1.29 en Junckermann een van 2.31. Wat ik met dit alles wil zeggen? Dat •er; behalve Bahamontes in deze Konde van Frankrijk geen klimmers van for maat zitten en als wij, Coppi, Bar tali, Koblet of Trueba in hun goede tijd gis teren hier- hadden kunnen hebben, dan vraag ik mij af of Bahamontes wel de uitstekende klimmer is van gisteren. HENLEY, Met twee lengten voor sprong op de Molesey Boatclub is de ongestuurde vier van Nereus gisteren tijdens de Royal Regatta op de Theems de finale binnengevaren van het num mer om de Stewards Cup. De Amster dammers zegevierden in een tijd van 7 minuten en 16 seconden. Minder succesrijk was de ongestuur de vier van Njord. De Leidenaren wer den in de andere halve finales om de Stewards Cup verslagen door Troed uit Leningrad met anderhalve lengte. De Russen zullen vandaag uitkomen tegen Nereus. De Poolse roeiers hebben woedend de Royal Regatta verlaten, omdat hun beste skiffeur, Koebiak, in zijn strijd tegen de Australische favoriet MacKen- zie werd gediskwalificeerd. De Pool zou halverwege het felle duel zijn baan verlaten hebben. Een protest van MacKenzie leidde na veel opgewon den gepraat tot diskwalificatie van de verbeten Pool. In Europees bekertoernooi KEULEN. De Nederlandse voetbal kampioen Feijenoord zal in de eerste ronde van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen in Genève tegen de Zwitserse titelhouder Servette spelen. In het toernooi om de Europese voet balbeker vopr nationale bekerwinnaars ontmoet Sparta in de eerste ronde het Zwitserse Lausanne. LUCHON. Hoeveel in de toestand van de Luxemburgse wielrenner Ern- zer nog niet veel verbetering is inge treden, heeft men op één punt zeker heid gekregen: hij heeft géén schedel breuk. Tijdens een. operatie in het ziekenhuis te Toulouse heeft men wel een lichte hersenbloeding in het achterhoofd ge constateerd. Verder wordt hij verpleegd voor een zware hersenschudding. Van Looy ligt nog altijd in het zie kenhuis te Pau. Hij zal er vermoede lijk nog een kleine week moeten blij ven. fIngezonden mededeling) PUROL-POEDER 0 Bahamontes (rechts), die in de grote Tour in de strijd tegen de chronometers de sterkste bleek. 0 Planckaert beldenadat hij de gele trui had veroverddirect zijn huis op om het goede nieuws te vertellen. De heren S. de Wit en K. Kerdel hebben het Nederlands Olympisch Comité (N.O.C.) medegedeeld, dat zij bereid zijn als chef de mission op te treden voor de Nederlandse afvaardigingen naar respec tievelijk de Olympische Zomerspelen 1964 in TrvTri a am Aa tit: ST. GIRONS. Op indrukwek kende wijze hebben de Ne derlandse renners in de gisteren gereden ruim 45 km lange tijdrit te St. Girons blijk gegeven van hun aanwezigheid. De resultaten logen er niet om: Jan Hugens ze gevierde en veroverde daardoor de gele leiderstrui op de Span jaard Gomez del Moral, Henk Nijdam eiste de tweede plaats voor zich op en ook de eerste plaats van het dagploe.genklasse- ment was voor Nederland. De cijfers na vijf etappes zijn im posant: drie ritzeges, drie eerste plaatsen in de ploegenrangschik- kin,g en reeds driemaal een land genoot in de gele trui. T\E prestatie van,Hugens was groots. De Limburger kreeg op het zware 45,Y kin lange parcours na ongeveer twintig kilometer een lekke band, het geen hem op kostbare seconden ver lies kwam te staan. Bovendien reed Gomez del Moral, die in het gele tricot getooid, na hem was gestart, eveneens bijzonder sterk en mede door pech van de Limburger had de Spanjaard op de helft een voorsprong van zeven se conden. Het tweetal had toen reeds aanzienlijk betere tijden op de chro nometers gebracht dan de overige deelnemers en dat zou wat Hugens betreft, zo blijven. TTET werd een'gevecht op het scherp al van de snede. Met nog vijftien kilo meter voor de boeg was Gomez dei Moral nog steeds de snelste. Langzaam, heel langzaam liep te taaie Hugens, die zich zelf en de overige Nederlanders had beloofd ten koste van alles in deze rit tegen het uurwerk de gele trui te zul len veroveren in op zijn grote rivaal. Aan de finisch, waar Hugens na één uur acht minuten en 54 seconden arriveerde, wachtte hem twee minuten van grote spanning. Zou de in de slotfase vergaarde winst voldoende zijn geweest om de achterstand goed te maken? Het was genoeg, meer dan dat zelfs. Gomez del Moral bleek er veertien seconden lan ger over te hebben gedaan dan Hugens, zodat zelfs de tweede plaats niet aan de Spanjaard ten deel viel- Voor dit laatste had Henk Nijdam, de keiharde zoon uit Eelderwolde, gezorgd. Nijdam was na bijna zestien kilometer gevallen en had daarbij zijn linkerelle boog opengehaald. Het deerde hem niet. Zijn enige zorg was de dertig secon den, die hij had verspeeld door het op- Het lukte hem voor een groot deel. De tijd van 1 uur 9 minuten en 5 secon den, die de noorderling voor zich liet af drukken. zou voldoende blijken om ach ter Hugens de tweede plaats te bezet ten, waardoor Gomez del Moral van de dertig seconden bonificatie werd afge houden. Vooral dit laatste was zeer be langrijk. Verstraete zorgde ervoor dat ook de overwinning in het ploegenklassement voor de equipe van Jefke Jansen was. De Zeeuw, die ruiterlijk toegaf in de eerste kilometers behoorlijk te hebben afgezien, ging steeds beter rijden en kwam tenslotte uit op 1 uur 10 minu ten en 28 seconden, ruimschoots vol doende om de door Hugens en Nijdam vergaarde winst te consolideren. De andere vier Nederlanders hebben TfVlMBLEDON De vereni- ging van Engelse tennisjour- nalisten heeft onze tennismede- werker de heer C. Vreeden- burghde enige tennispublicist die van 1919 af (op één jaar na, 1946) Wimbledon heeft gevolgd, tot erelid benoemd. Met een waarderende toe spraak overhandigde de voor zitter Lance Tingay van de Daily Telegraph hem het on derscheidingsteken, de speciale Engelse clubdas. De Nederlanders, die gisteren in de Ronde van de Toekomst de beste resul taten behaalden. Van links naar rechts: Hugens, Janssen, Verstraete en Nijdam. tl Inn r en Olympische Winterspelenonthoud, zo snel mogelijk terug te win- 1964 te Innsbruck. nen. (Ingezonden mededeling) Uw zorgen voor morgen bij DE OLVEH geborgen. De uitslag luidt; 1 Bahamontes (Sp., Remy), 47 min. 23 sec( met bonificatie 46.23), 2 Planckaert (Belg., Driessens), 48.48 (met bonificatie 48.18), 3 Anque til (Fr., Geminiani) 48.51, 4 Gaul (Lux., Villa) 48.52, 5 Junkermann (Did., De Kimpe) 49.54, 6 Wolfshohl (Did., Lou- viot), 49.56, 7 Poulidor (Fr., Magne) 50.26, 8 Van den Berghen (Belg., Magne) 50.36, 9 Lebaube (Fr., Louviot) 50.42, 10 Gilbert Desmet (Belg., Keteleer), 50.45, 11 Anglade (Fr., Gauthier), 50.52, 12 Ramsbottom (GB, De Muer) 50.57, 13 Van Schil (Belg., Magne) 51.01, 14 Van Est (Ned., Driessens) 51.26, 15 Massig nan (It., Pavesi) 51.27, 16 Geldermans (Ned., Geminiani) en Otano (Sp., Re my), beiden 51.38, 18 Baldini (It., Proietti), 51.44, 19 Mastrotto (Fr., Lou viot) 51.53, 20 Pauwels (Belg., De Kim pe) 52.02, 25 Altig (Did., Geminiani) 52.43, 31 Simpson (GB, Louviot), 53.03, 34 Darrigade (Fr., Louviot) 53.16, 45 Schroeders (Belg., Driessens) 53.34, 54 Hoevenaers (Belg, Sardi) 54.04, 72 Ent hoven (Ned., De Muer) 55.01, 91 Malie paard (Ned., Louviot) 56.37, 105 Stolker (Ned., Geminiani) 58.15. ALGEM. KLASSEMENT Het algemeen klassement: 1 Planck aert (Belg., Driessens) 62 uur 18 min. 51 sec., 2 Gilbert Desmet (Belg., Kete leer) 62.19.41 op 50 sec., 3 Geldermans 62.19.56 op 1.05, 4 Anquetil (Fr., Gemi niani) 62.19.59 op 1.08, 5 Simpson (GB, Louviot) en Otano (Sp., Remy beiden 62.20.51 op 2 min., 7 Junkermann (Did., De Kimpe) 62.22.56 op 4.05, 8 Hoeve naers (Belg., Sardi) 62.25.24 op 6.33, 9 Suarez <Sp., Pezzi) 62.26.19 op 7.28, 10 Massignan (It., Pavesi) 62.26.43 op 7.52, 11 Lebaube (Fr., Louviot) 62.26.48 op 7.57, 12 Carlesi (It., Sardi) 62.27.48 op 8.57, 13 Gaul (Lux, Villa) 62.28.18 OP 9.27 14 Schroeders (Belg., Driessens) 6228.31 op 9.40, 15 Anglade (Fr., Gau thier) 62.28.34 op 9.43, 16 Poulidor (Fr., Magne) 62.28.50 op 9.59, 17 Darrigade (Fr., Louviot) 62.28.58 op 10.07,18 Pau wels (Belg., De Kimpe) 62.29.39 op 10.48, 19 Wolfshohl (Did., Louviot) 62.29.41 op 10.50, 20 Bahamontes (Sp., Remy) 62.30.35 op 11.44, 21 Van Est 62.32.41, 22 Baldini (It., Proietti) 62.32.44, 24 Mas trotto (Fr., Louviot) 62.34.27, 38 Stolker 82.46.35, 41 Maliepaard 62.48.19, 42 Altig (Did., Geminiani) 62.48.46, 95 Enthoven 63.52.28. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de 13e etappe luidt: 1 ploeg Remy (Bahamon tes, Otano, Thomin) 2 uur 31 min 21 sec., 2 Magne 2.32.03, 3 Louviot 2.32.31, 4 Driessens (Planckaert, v. Est, A. De smet) 2.33.09, 5 Geminiani (Anquetil, Geldermans, Altig) 2.33.12, 6 De Kimpe 2.34.33, 7 Villa 2.35.51, 8 Keteleer 2 36.49. Het algemeen ploegenklassement: 1 Geminiani en Driessens, beiden 3 over winningen, 1 tweede plaats en 2 derde plaatsen, 3 De Kimpe, 2 overw., 2 tweede plaatsen en 1 derde plaats., 4 Magne 2 overw,, 2 tweede plaatsen, 5 Louviot 1 overw., 2 tweede plaatsen, 4 derde plaatsen, 6 Sardi 1 overw., 1 tweede plaats, 7 Remy 1 overw. PUNTENKLASSEMENT Het puntenklassement na de 13e etap pe: 1 Graczyk en Altig beiden 98 pnt, 3 Darrigade 77 pnt, 4 Benedetti 66 pnt., 5 Van den Berghen 62 pnt., 6 Anquetil 59 pnt., 7 Vannitsen 58 pnt., 8 Baens 54 pnt., 9 Maliepaard 52 pnt., 10 De Ca- booter en Cazala beiden 50 pnt. BERGPRIJS Het klassement voor de grote berg prijs luidt: 1. Bahamontes, 54 pnt., 2. Wolfshohl, 31 pnt., 3, Massignan, 23 pnt., 4. Plan- kaert, 20 pnt., 5. Gaul, 18 pnt., 6. Pou lidor, 14 pnt., 7. Campillo, Junkermann en Anquetil, allen 12 pnt., 10. Pauwels, 7 pnt. De Belg Planckaert kreeg de trofee voor de strijdlustigste renner. DEN HAAG. De Nederlandse he- ren-atletiekploeg, die zaterdag 14 en zondag 15 juli in Horsens tegen Dene marken zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld: 100 en 200 meter: keuze uit Luitjes (Trekvogels), Boss (AGV '26), Hans Smit (AGV '26) en Noordenbos (Miner va); 400 meter: Van Herpen (GVAV) en Beelen (PSV); 800 meter: Jansen' (AAC) en Konings (Zaanland); 1500 meter: Snepvangers (MOC'17) en Wur- ster (AAC); 5000 meter: De Ruyter (AV'34) en Delnoye (Kimbria); 10.000 meter: Veldhuizen (KNAU) en Kunen (Sprint); 110 meter horden: Kamer beek (PSV) en Nederhand (ALO); 400 meter horden: Parlevliet (V en L) en Van 't Zant (Quick); 3000 meter steenle: Cujé (Dynamo) en Verkade (AV'36); verspringen: Kant (V en L) en De Win ter (AAC); hoogspringen: Knol (Haar lem) en Van Kleeff (DOS); polshoog: Wijsen (Kimbria) en Gelens (K en K); speerwerpen: Olofsen (Hollandia) en Kamerbeek; kogelstoten; Koch (PP) en Van Wees (AAC): discuswerpen: Koch en Schrieken (AAC); hinkstapspringen: Evers (AV'55) en Hofstede (AAC)ko gelslingeren: Romani (V en L) en Ha mer (V en L); 4 x 100 meter: Luitjes Boss, Hans Smit en Noordenbos; 4 x 400 meter: Beelen, Konings, Moerman en Jansen. evenmin teleurgesteld. Jan Janssen, de man, die reeds twee etappes op zijn naam bracht, benaderde de tijd van Verstraete tot op 23 seconden, Leo Knops kwam met 1 uur 12 minuten en 13 seconden ook lang niet slecht voor de dag en Kees de Jong en Lex van Kreuningen bleven beiden nog onder de 1 uur 14 minuten. Voor Van Kreu ningen was er bovendien het excuus,^ dat hij onderweg, ook al wegens een lekke band, van de fiets moest stappen. De Zwitser Maurer bezette lange tijd de eerste plaats. Zijn tijd van 1 uur 9 minuten 20 seconden leek zeer scherp te zijn, want het parequrs was alles behalve licht door de vele bochten en een aantal pittige heuvels. De Zwitser was nog steeds de snelste, toen er nog slechts tien coureurs moesten binnen komen, maar Henk Nijdam overtrof hem vervolgens met meer dan een mi nuut. De tijd van de Nederlander zou slechts door twee renners kunnen wor den verbeterd. De 23-jarige Hugens. S e in de slotfase de dappere, voor hem vertrokken Adolf Heeb nog bijna was., gepasseerd, bleef er inderdaad onder -» met een gemiddelde snelheid van 39 Ml km per uur. Gomez del Moral kwam er, al zijn inspanningen ten spijt, net niet aan j" toe, hetgeen er alleen maar toe bij- A droeg het Nederlandse succes te ver- si groten. is ROTTERDAM. De doelman van Sparta, Andries van Dijk, is gecontrac teerd door Feijenoord. Tevens heeft de Rotterdamse club Libregts van Excel sior gekocht. Libregts kwam enkele malen uit in het Nederlandse amateur team. De overgang van doelman Hentenaar (DFC) naar Feijenoord, waarvan wii on langs melding maakten, gaat niet door. Sparta contracteerde de Hongaar Bod nar van de Duitse club Concordia Ham burg, Het contract is reeds getekend, maar het wachten is nog op een werk en verblijfsvergunning voor Bodnar. MEXICO. De bekende Franse bin- nenspeler Just Fontaine heeft in Mexico, waar zijn ploeg Stade de Reims een vriendschappelijke wedstrijd speelde, verklaard dat hij na zijn terugkeer in Frankrijk zijn carrière als voetbalspe ler zal beëindigen. Bij het wereldkampioenschap 1958 in Zweden was Fontaine de beste schutter van het toernooi. Nadien raakte hij door een tweetal beenbreuken op de achtergrond. Het zijn deze blessures, die Fontaine dwingen de voetbalsport De uitslag luidt: 1. Jan Hugens (Ned.) 1 uur 8 min. 54 sec. (met bonificatie 1.07.54): 2. Henk Nijdam (Ned.), 1.09.05 (met bo nificatie 1.08.35); Gomez del Moral (Sp.), 1.09.08; 4. Maurer (Zwits.), 1.09.20 5. Velez (Sp.), 1 09.38; 6. Par- tesotti (It.) en Silva (Port.), beiden 1.09.41; 8. Meno (It.) en Vyncke (Belg.), beiden 1.10.09; 10. Colmena- rejo (Sp.), 1.10.26; 11. Verstraete (Ned.), 1.10.28; 12. Bracke (Belg), 1.10.30; 13. Monty (Belg), 1.10.31; 14. Van den Bossche (Belg), 1.10.40; 15. Zanin (It), 1.10.44; 16, Peretti (It) en Heeb (Zwits.), beiden 1.10.47; 18 Janssen (Ned.), 1.10.51; 19. Bincelli 'Zwits.), 1.10.57; 30. Knops (Ned..,% 1.12.13; 49, De Jongh (Ned.), 1.13 29; 51. Van Kreuningen (Ned.), 1.13.54 ALGEM. KLASSEMENT Het algemeen klassement. 1. J. Hugens 16 uur 36 min 14 sec: 2. Gomez del Moral (,Sp) 16.37.28 op 1 min 14 sec; 3. Nijdam 16.39.03, op 2.49; 4. Partesotti (It) 16.39,17, op 3.03; 5. Heeb (Zwits) 16.39.44. op 3.30 6. Vyncke (Belg) 16.40 04 op 3 50: 7 Janssen 16.40.51 op 4.37; 8. Bradlev (GB) 16.42.10, op 5.56; 9. Carton (Fr) 16 43.32, op 6.18; 10. Verstraete 16.43.05, op 6.51; 11 Bracke 'Belg) 16.44.10. op 7.56: 12. Maino (It) 16.44.22. op 8.08; 13. Jaisli (Zwits) '6.44,35. op 8.21; 14, Momene (Sp), 16.45.20, op 9.06; 15. Garcia (Sp), 16.46.06, op 9.52; 23. Knops 16.48 27, op 12.13; 26 Van Kreuningen 16.49.19. op 13.05; 32. De Jong 16.50.32, op 14.18 PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de vijf de etappe: 1. Nederland (Hugens, Nijdam, Ver straete), 3 uur 27 min. 27 sec., 2. Span je, 3.28,42, 3. Italië 3.30.34, 4. Zwitser land, 3.31.04, 5. België, 3.31.10, 6. Por tugal, 3.34.55. Algemeen ploegenklassement: 1. Ne derland, 3 overwinningen, 2. Frank rijk, 1 overwinningen l tweede plaats, 3. Zwitserland, 1 overwinning en 1 derde plaats. HELSINKI. De atleet Jay Silves ter (V.S.) schijnt ernstig van plan te zijn het wereldrecord discuswerpen, dat hij" onlangs aan zijn landgenoot Al Oerter kwijt raakte, te heroveren. Tijdens in ternationale wedstrijden in Helsinki kwam de Amerikaanse reus tot 60,61 m'- waarmee hij al zijn concurrenten verm voor bleef. De Fin Nevala zegevierde bij het speerwerpen met 78,49 m; zijn landge noot Salonen won de 1500 m in 3.47.2. Bij wedstrijden in Milaan won Serafino Antao de 100 m in 10.3 sec. de Engels man Radford, die tweede werd, liet de zelfde tijd afdrukken. Op de 200 m moest Antao zijn meerdere erkennen in op te geven. Hij gaat zich nu wijden de Italiaan Ottalina. Beide lopers kre aan de journalistiek. gen overigens dezelfde tijd 20.7 sec.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 11