MET DE SPULLEN MOET NOG WORDEN GE WOEKERD Dank, hoe het eind oordeel ook wordt Zondag vuurproef voor de C.D.U. TRAM REED ONBEMAND OVER DRUK TRAJECT AUSTIN A m de laagst geprijsde diesel f 9175.- noord Adverteren doet verkopen Kabouters Leerling-schilder een HOOFBLEIBSTER een LEIDSTER Grootste behoefte aan goed orkest Toeloop van duizenden nieuwe donors na dringende oproep KLEUTERSCHOOL WEMELDINGE A. Kantoorbediende B. Enige Jonge Bankwerkers C. Flinke Jongemannen A CHR. WONINGST. „WALCHEREN" Vrijdag 6 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Bidault niet langer onschendbaar MR. CALS NA GEREEDKOMEN MAMMOET PARLEMENTSVERKIEZINGEN IN NOORDRIJN-WESTFALEN Discipline Verlichte melkbussen voor veiliger verkeer Half miljoen voor personeel Beynes BLOEDTRANSFUSIEDIENST T.B.C. BIJ STUDENT Nieuwe uitkeringen krachtens A.O.W. NIET ONGERUST ZIJN ALS POST UITBLIJFT 556ste STAATSLOTERIJ de*verkoop der loten I In afwachting van verdere berichten van onze speciale verslaggever Wim Hoffmann over het leven van de Nederlandse militairen in de buurt van Merauke, publiceren wij vandaag een artikel dat hij ons per luchtpost stuurde toen hij nog in Biak was. d«or Wim Hoffmann (onze speciale verslaggever in Nieuw-Guinea) J^IAK. De aandacht, die in Nederland de laatste tijd wordt besteed aan de gang van zaken in Nieuw-Guinea heeft onder de Ne derlandse militairen hier veel opluchting ge bracht. Men voelt zich anders dan nog niet zo lange tijd geleden het geval was ontdekt, gesteund en opgenomen. GEEN WEEKEINDE Bij de marine, zo ook bü de mariniers, zei men mij herhaaldelijk, van hoog tot laag: Prachtig. Maar, zo voegde men er dan aan toe: „Het komt wel laat. Ma rine en mariniers zitten hier al jaren en daar heeft men zich nooit druk om gemaakt. Enfin, beter laat dan nooit". Alom hunkert men dus naar steun, naar weerklank van het thuisfront, en die is er nu. In Nederland, zo moet men bedenken, leeft de mili tair op het weekeinde: verlof, naar huis! Hier heeft hij anderhalf jaar lang de tijd die de meesten hier moeten doorbrengen geen week einde. ERG VOL Omdat de militaire outillage (kam per va- de ero-d af moest worden opgebouwd en er de laatste tijd in sneller tempo militairen zijn aangekomen, zit de huisvesting erg vol. Een deel van het landmachtper- soneel huist op Biak in tenten. Het gevolg is dat men niet vrij is in zijn persoonlijke leven, wat een ze kere psychische druk geeft. Men is nooit eens alleen. Studeren wordt heel moeilijk. Zeer veel cursisten houden daarom ook maar met hun cursus op. (Aan meer en betere huisvesting wordt overigens, zo heb ik kunnen con stateren, hard gewerkt.) In die omstandigheden heeft men de ruggesteun van thuis, van Neder land hard nodig. Men voelde en voelt zich terstond alleen gelaten waar die tekort schiet. Dat bleek bijvoorbeeld toen bekend wend dat er artiesten naar Nieuw-Guinea zouden komen. macht op Biak bleek men er van overtuigd te zijn dat Den Haag doet wat mogelijk is en dat is veel. Het heeft tegen dat de levertijden lang kunnen zijn. Zware spullen komen per schip. Daardoor kan er een half jaar verstrijken voordat een bestelling wordt uitgevoerd. Een sportinstructeur van de luchtmacht: Ik kreeg juist voor het eerst in anderhalf jaar een zen ding broodnodige voetbalschoenen. Daarbij komt dat de ervaring met de eisen, die Nieuw-Guinea stelt, nog niet groot is. Men stuurt soms onge schikte dingen. Zo kwamen er eens twee jolletjes in Biak aan, die voor open zee totaal onbruikbaar zijn. Ove rigens kwamen er ook twee bruikba re zeilboten en nu stuurt men geen jollen meer. Het is een kwestie van ingeschoten raken. Alles bijeen geteld kan het soms lijken of er veel naar Nieuw-Guinea gaat. Als men het aantal posten na gaat dat m-oet worden bediend, zei mij de welzijnsofficier van de lucht macht, dan komt het er echter op neer dat wij nog altijd met de spul len moeten woekeren. Onderofficiersbar aan dek van de drijvende kazerne De Keerkring hij het eiland Biak. een zekere passiviteit bij vele jon gens werken elkaar in de hand. Toch worden hier en daar bewonderens waardige staaltjes van egen initia tief tentoongespreid. Ik meldde al dat nog al wat jongens knutselen aan een eigen prauwtje. Enkelen doen dat zelfs met zoveelstehandse jeeps. Een klinkend succes heeft pas een militaire toneelclub geoogst. Die trok tweemaal een propvolle zaal met de thriller „Valstrik voor een man al leen". die men zich in Nederland wellicht zal herinneren van de t.v. (Andrea Domburg). Initiatiefnemer en regisseur was de tandarts Van Doorne, reserve-offi cier van de luchtmacht. De spelers waren allen mannen van de lucht macht. Het succes was zo groot dat men nu denkt aan een reeks voor stellingen voor de landmacht en ma rine. WIE IS DAT? Toen men hoorde van de naam Du- mee, was de eerste reactie: Wie is dat? Nu men weet dat hij een vlotte grappenmaker is, is hij welkom. Maar toch blijft de vraag: Waarom niet ook een of meer topartiesten? Er doen dan verbalen de ronde over be kende Nederlandse artiesten, die enor me honoraria zouden hebben gevraagd. Een officier zei mij: „De toparties ten zouden het juist een eer moeten vinden om voor onze strijdmacht te worden uitgekozen, een voorrecht." Op de toemee van Dumee gaf een ■hoge officier van de luchtmacht dit commentaar: „De jongens hebben vooral behoefte aan muziek. Daarom is het beter een orkest te sturen, dat allerlei genres (jazz, zuidamerikaan- se en amusementsmuziek) speelt, met wat cabaretartiesten daaromheen, on der wie natuurlijk het vrouwelijk ele ment. Zo'n gezelschap zou kunnen rondreizen in een Dakota: daar kan zelfs nog wel een kleine piano bij." VEEL Doet Welzijnszorg Den Haag genoeg, is een andere vraag. Bij de lucht- INITIATIEF Het is intussen niet altijd even mak kelijk om de actieve reactie op gang te brengen. Tekort aan materiaal en PARIJS (Reuter, UPI) De Franse nationale vergadering heeft gisteravond met 241 tegen 72 stemmen besloten tot opheffing van de parlementaire on schendbaarheid van ex-premier Georges Bidault. Dat gebeurde op verzoek van de regering die Bidault wenst te ver volgen. Zij verdenkt Bidault ervan dat hij de leider is van de O.A.S., als op volger van ex-generaal Salan. Bidault zou volgens de minister van justitie, Foyer, de veiligheid van de staat in gevaar brengen. Viermaal is Bidault premier geweest en tweemaal minister van buitenlandse zaken. In de tweede wereldoorlog had hij een belangrijk aandeel in de onder grondse strijd tegen de Duitse bezet ters. Van onze parlementaire redacteur •pjEN HAAG „Zo bleef hij wik- ■L' kend en wegend daar wachten". Met deze wijze woorden van berus ting, ontleend aan Homerus, gaf mi nister mr. J. M. L. Th. Cals gis termiddag in de Tweede Kamer zijn gemoedsstemming weer. De mammoet was toen gereed, in eerste lezing dan. Volgende week don derdag zal pas het parlementaire oor deel over het grote werk van deze mi nister van onderwijs worden geveld. Mr. Cals zei er echter gerust op te zijn dat het geen lichtvaardig oordeel zal worden. Hij bracht dank aan dr. L. G. Kortenhorst, aan de bijzondere commissie en niet in de laatste plaats aan de gehele Tweede Kamer voor de grote aandacht die zij allen aan het ontwerp hebben willen geven. Nationale zaak De minister stelde er prijs op dit dankwoord uit te spreken, „hoe het eindoordeel ook moge zijn". Deze wet raakt een nationale zaak, zo zei hij, en de onderwijsvernieuwing is een ge biedende noodzaak. Mr. Cals zei ook dat hij zich achter het als gevolg van de vele amendementen veranderde wetsontwerp stelde, hoewel hij even als de Kamer niet geheel tevreden kon zijn. ,,Ik heb afstand moeten doen van punten die mij na aan het hart lagen",' bekende hij, „maar dit is het best bereikbare in ons land, dat over het onderwijs niet altijd eensluidend denkt." De minister zei nooit het „onaan vaardbaar" te hebben willen uitspre ken, hoewel dit woord hem enkele ke ren op de lippen had' gelegen. Hij had echter willen voorkomen dat men hem kon verwijten bij gebrek aan begrip naar dit machtsmiddel te hebben ge grepen. Als de krachtsverhouding tussen voor- en tegenstanders, zoals die gis teren in de Tweede Kamer lag, als een voorteken moet worden be schouwd, dan is het lot van de mam moet een hachelijke zaak. De beslis singen over de laatste onderdelen kwamen met de wankele verschillen van twee en drie stemmen tot stand, steeds weer rechts tegen links. Het sterkst bleek dit uit het aanvaarden van een amendement van de socialist drs. A. R. Vermeer over vergoedin gen aan de gemeenten, waarover de dag te voren de stammen hadden ge staakt. Twee stemmen Met de krappe meerderheid van twee stemmen won de linkerzijde het pleit op het stuk van de vergoeding van rente en afschrijving van de in richtingskosten van gemeentelijke scholen. Het amendement waardoor de gemeenten, behalve de rente, ook de afschrijving op het meubilair ver goed krijgen, werd aanvaard met 65 tegen 63 stemmen. De rechterzijde was juist iets ster ker vertegenwoordigd op het ogenblik dat de beslissing moest vallen over het amendement van de K.V.P.-er B. A. A. Engelbertink, dat beoogde een eigen inspectie voor het bijzonder on derwijs in het leven te roepen. Het voorstel werd aangenomen met 64 tegen 62 stemmen, ook weer rechts tegen links. Een afzonderlijke regeling voor de vergoeding van de exploitatiekosten van scholen die in moeilijkheden zit ten, was ten slotte de enige wijziging die de Kamer nog in het ontwerp aan bracht. Het acht maanden oude zoontje van de familie Peters uit IJsselstein is overleden aan verwondingen, die het 24 juni had opgelopen. Toen zijn moeder naar de kerk en zijn vader aan het mel ken was, was de wieg waarin de baby lag in brand geraakt. Kinderen hadden in de kamer met vuur gespeeld. Van onze correspondent BONN. Tussen Vaals en Ensche de zal aan gene zijde van de Neder lands-Duitse grens zondag de beslis sing vallen in een der belangrijkste verkiezingen die de Bondsrepubliek kent. Meer dan elf miljoen kiezers kunnen hier naar de stembus stappen om uit te maken wie de komende vier jaar lid zullen zijn van het par lement van de grootste Westduitse deelstaat, Noordrijn-Westfalen. Deze deelstaat, waarmee Nederland en in het bijzonder Rotterdam cn onze zuidelijke en oostelijke provincies veel contact hebben, is vijftienhonderd vier kante kilometer groter dan ons hele land. Van de 56,1 miljoen inwoners van de gehele Bondsrepubliek wonen er in Noordrijn-Westfalen bijna zestien mil joen. De bevolkingsdichtheid in Noord rijn-Westfalen (445 per vierkante kilo meter) is nog groter dan die van het dichtbewoonde Nederland (325). De in dustrieën in het Ruhrgebied en rondom Aken, de Rijnvaart, de agrarische be drijven in het noorden dit alles maakt van deze deelstaat de bedrijvig- ste, de rijkste en de machtigste „pro vincie" van de Bondsrepubliek. In deze concentratie van industriële en politieke macht zwaait tot zondag de C.D.U. de scepter. De regering van mi nister-president Meyers heeft van de tweehonderd parlementszetels er 104 achter zich, tegen de socialistische S.P.D. 81 en de liberale F.D.P. vijftien. Niets duidt er op dat de C.D.U. ook na zondag nog deze absolute meerderheid (50,5 pet. der stemmen) zal bezitten. Zij heeft de laatste weken wel alles in het werk gesteld om de kiezers mild te stemmen. De regering-Adenauer in Bonn en de regering-Meyers in Düsseldorf kwamen braaf tegemoet aan de hoge looneisen van de mijnwerkers. Waar de zestig miljoen mark die daarvoor no dig zijn, vandaan moeten komen inte resseert voorlopig niemand. Een ver kiezingszege is veel waard, ook al moet zij met belastinggeld worden betaald. Desondanks waait de wind gunstiger voor de S.P.D., die snel een crisis aan de top van de partij wist te overwin nen, en voor de F.D.P., die met alle winden mee waait. Wind, maar ook re gen en zon, zijn trouwens bij deze ver kiezingen belangrijke factoren. Hoe mooier weer, hoe minder aanhangers van de C.D.U. (vooral na de regen van de laatste weken) thuis zullen blijven om te stemmen. Er is geen opkomst plicht, zoals in Nederland. Bij de S.P.D., die altijd kan rekenen op een redelijke discipline onder haar aanhangers, heeft de leiding er niets tegen als zondag het zonnetje fel schijnt, en de aanhangers van de C.D.U. vroeg uit de veren worden gejaagd naar de Nederlandse kust of naar het zuiden. Voorts is het van belang dat de ver kiezingen in deze toch zo grote deel staat een duidelijk provinciaal accent hebben. Men belooft In dit gebied, dat groter is dan Nederland, zaken als wa terleiding voor afgelegen boerderijen en dergelijke. Alle drie partijen hebben het voorts over vrede, arbeid en orde, over gezonde gezinnen en vrolijke jeugd. De kiezers lopen daar niet warm voor. ze ker de burgerlijke kiezers van de C.D.U. niet en daar komt nog bij dat, DEN HAAG. De melkbussen die tweemaal daags langs de kant van de weg staan, zijn voor het verkeer op de smalle wegen vaak bijzonder gevaar lijk. Er zijn nu reflecterende cijfers van papier in de handel, die op de bus sen worden geplakt. Vooral in donkere dagen zullen zij een goede bebakening vormen. voor het eerst, bondskanselier Aden auer magneet voor vele vrouwelijke en oudere stemgerechtigden ditmaal geen 'enkele vergadering van de C.D.U. heeft toegesproken. Van onze Amsterdamse redactie MSTERDAM. Een onbe mande tram heeft maandag middag kort voor het spitsuur een rit van een halve ki lometer door Amsterdam ge maakt. De officier van justitie, mr. W. K. Baron van Dedem, stelt een onderzoek naar het gebeurde in. De toedracht is als volgt geweest: De tram stond in de remise bij het Haarlemmermeerstation boven een kuil, waar men bezig was de wielen bij te slijpen. De monteur die met dat werk was belast heeft, toen hij klaar was, de bo venleiding in de remise onder stroom gezet zonder te controleren of de rijkruk van de tram wel op nul stond. In feite stond de kruk op „rijden", en de tram zette zich dan ook meteen in beweging. Met een snelheid van ongeveer twintig kilometer verliet hij de remise, reed langs het Haarlemmermeerstation, rondde een circuit, kruiste enkele zebrapaden en botste ten slotte bij de Koninginneweg tegen een stilstaand tramstel, dat leeg op weg was naar het centrum om daar dienst te gaan doen in het spitsuur. Schade gering De materiële schade was gering. Het mag een wonder heten dat de tram op zijn weg geen slachtoffers heeft gemaakt. Het circuit bij het Haar lemmermeerstation is meestal prop vol met wachtende of langzaam rij dende auto's. Niemand in de remise is op het idee gekomen de stroom op de bovenlei ding uit te schakelen. De monteurs moeten allen met paniek geslagen zijn geweest. Een van hen heeft nog vergeefs getracht de tram in te ha len en er op te springen. Overigens is het nog maar helemaal de vraag of het politie-onderzoek, dat door de officier van justitie is gelast, zal resulteren in een straf vervolging. De moeilijkheid schijnt te zijn, dat de wetsbepalingen over het in gevaar brengen van het ver keer alle spreken over bestuurders e.d. De tram was echter onbemand. Toen gisteren het incident met de tram, dat zich dagen geleden heeft voorgedaan, bekend werd, is de vraag gerezen waarom het Gemeen telijk Vervoerbedrijf de politie niet heeft gewaarschuwd. Het blijkt dat dit niet behoefde te gebeuren. Er is inderdaad een ongeluk gebeurd, maar daarvan is degeen die er scha de van heeft ondervonden het ver voerbedrijf zelf op de hoogte ge steld. Dat is voldoende. Van onze correspondent BEVERWIJK. De directie van de Verenigde machine fabrieken (V.M.F.) heeft een half miljoen gul den toegezegd om te voorkomen dat personeel (450 man) van de Konink lijke fabriek voor rijtuigen en spoor wagens J. J. Beijnes N.V. nadeel zou ondervinden van de sluiting van het bedrijf. Voor verbetering van de uitkeringen aan gepensioneerden of aan mensen die binnenkort met pensioen gaan is 624.000 gulden be schikbaar gekomen. Dit is het resultaat van besprekin gen tussen bestuurderen van de vak bonden en leden van de directie van Beijnes en de V.M.F. De besprekingen zijn moeizaam ge weest, zei een van de vakbondsbestuur ders. Duidelijk is gebleken dat de di rectie bij een beslissing over de ophef fing van het bedrijf in Beverwijk al leen de financieel-economische zijde voor ogen heeft gehad. Men heeft slechts gedacht aan minimale garan ties voor het personeel. GEEN ONTSLAG De president-directeur van de V.M.F., de heer Leverland, is er nog steeds van overtuigd dat de opheffing ook het be lang van het personeel dient, aldus een van de bestuursleden van de vak bonden. Aanvankelijk heeft men alle mensen en bloc naar de Hoogovens willen over plaatsen. Nu kunnen de werknemers desgewenst overgaan naar Hoogovens of naar de fabrieken van Stork in Haarlem. Behoud van dienstjaren is toegezegd. Voor de mensen die niet bij deze be drijven kunnen worden geplaatst wordt nog een oplossing gezocht. Ontslag wordt voorlopig niet aangezegd. Het personeel zal bij vertrek geen ex tra uitkering ontvangen. Zij hadden hierom gevraagd omdat zij een deel wilden ontvangen van de waardever meerdering van het bedrijf, die op twaalf miljoen wordt geschat. ROTTERDAM. Bij de Bloed transfusiedienst van de afdeling Rot terdam van het Nederlandsche Roo- de Kruis zijn in enkele weken tijds 1033 nieuwe donors ingeschreven. Deze toeloop overtreft mijn stoutste verwachtingen, zo zei ons dokter A. W. Mellema, medisch directeur van deze dienst. Zijn dringende oproep in De Peli kaan, het driemaandelijkse tijdschrift voor de donors van de Bloedtranfu- siedienst, die wij ook in ons blad heb ben overgenomen, heeft dus ruime weer klank gevonden. Op het hoofdkwartier aan de Westzeedijk 112 komen zich nog steeds nieuwe donors aanmelden. Bij een staag toenemende behoefte aan bloedtransfusies was het tekort aan donors in nog geen anderhalf jaar tijds toegenomen met tweeduizend. Dat tekort is thans voor de helft overwon nen. Kunsthart Inmiddels heeft het Zuiderziekenhuis de beschikking gekregen over een kunsthart, wat het het daar gevestigde hart-ohirurgisch centrum mogelijk maakt operaties te verrichten, die tot Van onze correspondent DELFT Bij een geregelde bezoe ker van de mensa, de eetgelegenheid voor studenten, in Delft is longtuber- culose geconstateerd. Alle studenten serveerders zullen daarom op t.b.c. worden onderzocht. Aan de bezoekers van de mensa is aangeraden zich tijdens het bevolkings onderzoek dat in september wordt ge houden, te laten doorlichten. Wie daar op niet wil wachten, kan zich nu al la ten onderzoeken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Bejaarde lezers heb ben ons gevraagd welke uitkering ze kunnen verwachten, nu de uitkeringen ingevolge de algemene ouderdomswet met ingang van 1 juli zijn verhoogd. De bodemvoorziening, die de a.o.w. eigenlijk is, werd algemeen te laag geacht. Vele bejaarden konden er niet van rondkomen. Omdat de nieuwe regeling nog niet bij iedereen bekend schijnt te zijn, brengen we in herinnering dat de ver hoging van de uitkeringen vijftien pro cent bedraagt van de bedragen die in de wet algemene ouderdomsvoorzie ning worden genoemd. Afgerond komt dat neer op 180 gulden per jaar voor ongehuwden en op 282 gulden per jaar voor gehuwden. De uit keringen bedragen nu: Voor ongehuw den 1182 gulden per jaar en voor ge huwden 1872 gulden. De a.o.w. wordt in maandelijkse termijnen uitbetaald. Voortaan krijgen de ongehuwden 113,50 per maand (dat is vijftien gulden meer) en de gehuwden 179,50 (dat is 23,50 meer). voor kort slechts mogelijk waren in de grote universita'ir-medische centra. Zon der bloedtransfusies kunnen die hart operaties niet worden uitgevoerd, dus ligt het voor de hand dat er meer nog dan voorheen een beroep zal worden gedaan op de Bloedtransfusiedienst van de afdeling Rotterdam van het Neder landsche Roode Kruis. Het tot de helft teruggebrachte te kort aan donors dreigt dientengevolge binnen afzienbare tijd weer tot zijn volle omvang van drie weken geleden toe te nemen. Die dreiging kan te niet worden gedaan wanneer de stroom van nieuwe aanmeldingen blijft aanhou den. Slechts tweemaal per jaar doet de Bloedtransfusiedienst een beroep op zijn donors. Met hun bloed kunnen zij het leven van hun medemens redden. Minister waarschuwt: Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Als de militairen in Nieuw-Guinea niet terugschrijven, moeten de familieleden in ons land niet aan sneuvelen of vermissing gaan denken, In zulke gevallen wor den de nabestaanden onmiddellijk ge waarschuwd. Minister Visser (defensie) zei dit in de Kamer in antwoord op vragen van het communistische Tweede-Ka merlid M. Bakker. Het komt inderdaad een enkele keer voor, dat de familie in Neder land in lange tiid niets hoort uit Nieuw-Guinea. Dit ligt dan volgens de minister echter aan de militairen zelf, die uit onverschilligheid of laks heid brieven niet beantwoorden. Soms wendt een familielid zich m zijn ongerustheid tot het ministerie en dan wordt via de commandant een jongen op zijn plicht tot het be antwoorden van post gewezen, aldus minister Visser. De heer Philippe C. La Chapelle jr. is benoemd tot chef van de afde ling actualiteiten en documentaires van de Avro-televisie. De heer La Chapelle jr. is redacteur van het Al gemeen Handelsblad te Amsterdam. Tijdens onze grote Austin Automobielshow beschikbaar voor GRATIS PROEFRIT Overtuigt U zelf van de verrassende rijkwaliteit, comfort en kracht. Kiest Austin met B.M.C. dieselmotor. EEN HEEL JAAR VOLLEDIGE FABRIEKSGARANTIE. TH. P. v. d. WEELE - Nieuwstraat 50-52 - GOES Telefoon 01100 - 7991 - b.g.g. 7792 HET MODERNE MEISJE ziet er leuker uit met jOVEW KNOCNK^ Wlnktlgalat Het lijkt wel of Uw man opslag heeft gekregen. zoveel royaler gaat het toe in Uw gezin als U bij VéGé koopt. -X- Te koop: Volvo 444 1958 met radio, in zeer goede staat. Pik's Garagebedrijf, M. A. de Ruijterlaan 35, Goes, tel. 01100-6588. Te koop: Peugeot 403 1960 met sehuifdak. 40.000 km als nieuw. Pik's Gara gebedrijf, M. A. de Ruij terlaan 35, Goes, tel. 01100- 6588. Te koop: Peugeot 403 1957 stationcar. In zeer goede staat; van eerste eigenaar. Pik's Garagebe drijf, M. A. de Ruijterlaan 35, Goes, tel. 01100-6588. -X- Doe nu uw voordeel alle soorten timmerhout voor schuurtjes, strandhuisjes, dakfoeschieting enz. S. van Gurp, tel. 01196-366, Lewe- dorp. De M.A.B.C. „De Zin gende Bougie" te Driewe gen organiseert op zater dag 7 juli een ringrijidens- mid-dag met auto's moto ren en bromfietsen. De start vindt plaats te 14.00 uur. Inschrijven vanaf 13.30 café v. d. Guchte te Driewegen. Komt allen, profiteer v.an deze prachti ge ontspanning. Gevraagd Leeftijd tot 18 jaar in tijdelijke dienst, met mogelijkheid van vaste aanstelling na gebleken geschiktheid. Loon volgens Cao. Woningb. Corp. Schriftelijke sollicitaties voor 15 juli 1962 aan het secretariaat: Burchtstraat 49, O. W. Souburg. Aan de gemeentelijke kleuterschool te Wemeldinge worden gevraagd: in het bezit van de akten A en B of studerend voor de akte B en Sollicitaties binnen 14 dagen aan de burgemeester. Gevraagd in vaste dienst om opgeleid te worden tot trans portarbeider. (minimum leeftijd 18 jaar). Reeds tijdens de opleidingstijd zeer hoog loon. Sollicitaties en aanmeldingen bij N.V. HAVEN VAN VLISSINCEN BUITENHAVEN VLISS1NGEN bij collecteurs(-trices) en debitanten vangt aan op 9 juli 1962.* Begin der trekkingen op 30 juli d a.v.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6