RAUWE SCHIETPARTIJ SMOORT FEEST VAN KWART MILJOEN ARABIEREN IN BLOED Velen in panisch gedrang vertrapt FINANCIËLE STEUN AAN K.L.M. ERG LAAT „Uno is maar een hoop internationale nonsens" In Raalte huizen van nog geen tien mille Clown verguist hobo Geldermans nu tweede favoriet Soblen nog in ziekenhuis RADARSTUURT SCHEPEN VAN 20 KILOMETER VEILIG BINNEN Binnen twee jaar zelfbestuur voor Oostelijk Guinea Alleen speciale regeling voor pakjes soldaten PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 6 juli 1962 Doden meegenomen Niet duidelijk Bezorgdheid over Churchills pols Europese beweging zendt afvaardiging naar Franco Vaste commissie Tweede Kamer: Tentoonstelling zoek geraakt VIER TIENEN OP EINDEXAMEN MEISJE EN MAN VERONGELUKT De Bilt: Opklaringen Büt Het weer overal LAATSTE NIEUWS NIEUW TOURSUCCES Zie verder pag. 7 Directeur JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. X Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Eubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5093 WANTROUWEN HEROVERT ORAN ALGIERS De onafhankelijkheidsfeesten in Oran zijn giste ren abrupt geëindigd in een bloedbad. Een kwart miljoen feest vierende arabieren verdrong zich gistermiddag in het centrum van de stad die tot bet laatst toe een bolwerk van het Geheime leger was gebleven. Velen van hen zwaaiden met ouderwetse geweren en pistolen en er werd menig vreugdeschot gelost. Plotseling knet terden van de" daken scherpe schoten, waarschijnlijk afgevuurd door leden van de O.A.S. Verscheidene mohammedanen bleven dood of gewond op straat .liggen terwijl de onafzienbare me nigte probeerde een goed heenko men te zoeken in de inheemse wij ken. Er ontstond een geweldige chaos waaruit telkens weer schoten klonken. Gewonden werden door de uitzinnige menigte vertrapt en het gedrang zelf maakte nieuwe slacht offers. Vele van de feestvierders bleken scherpe munitie bij zich te hebben en weldra was er een levendig vuur gevecht aan de gang tussen de on zichtbare schutters op de daken en de balkons en de arabieren in de deinende, gillende menigte. Het duurde meer dan een uur eer de honderdduizenden arabieren zich door de stad hadden verspreid. Gewoontegetrouw hadden zij hun doden en gewonden meegesleept. Het vuurgevecht was intussen ge ëindigd, al klonken hier en daar nog pistoolschoten in de stil geworden stad. Later bleek dat er ten minste dertien doden waren gevallen aan Franse kant. Of het leden van de O.A.S. waren dan wel burgers die het slachtoffer waren geworden van het wilde vuren, was niet bekend. In het grote ziekenhuis zijn 25 ge wonde Europeanen opgenomen. Aan Algerijnse kant moeten ten .minste evenveel slachtoffers zijn gevallen. Franse troepen, die de Algerijnse politie te hulp waren gekomen toen bleek dat er een ramp dreigde, trok ken samen met eenheden van het Algerijnse leger tegen de avond een cordon om de Europese wijk. De toe stand was gisteravond als vroeger: de stad in tweeën gedeeld en be heerst door wantrouwen, niemand op straat en de luiken voor de 'ramen. Er is weer een uitgaansver bod afgekondigd voor het grootste deel van de avonduren en de nacht. De uittocht van Fransen die reeds hadden besloten toch maar te blij ven, was gisteravond in volle gang. Franse soldaten escorteerden vracht auto's met burgers die in de haven een schip hoopten te vinden dat hen naar Frankrijk of naar Spanje zou brengen. Of men het drama moet wijten aan enkele achtergebleven leden van de O.A.S. of aan enkele in paniek geraakte Europeanen die vreesden dat de feestvierende mos lems kwaad in de zin hadden en die uit pure angst het vuur openden, was gisteravond niet duidelijk. Er deden verhalen de ronde van Fran sen die schietend het stadhuis wa ren binnengerend en men zegt ook dat er een uitzending van de O.A.S. was opgevangen waarin werd ge waarschuwd voor terreurdaden van de zijde van de arabische bevolking. Wat daarvan waar is zal wel nooit blijken. Wel is zeker dat een groot deel van de Europeanen die in het zie- LONDEN. Voor het eerst sinds Sir Winston Churchill aan de Riviera zijn dijbeen brak is er enige bezorgd heid over hem ontstaan. Dat kwam door de mededeling die het dagelijks bulletin over zijn toestand gisteren be helsde, namelijk dat zijn pols wat on regelmatig is. Overigens maakt de oude staatsman het goed; de nacht van woensdag op donderdag bracht niets bijzonders en gisteravond rookte Churchill weer een grote sigaar. Het viel alleen op dat het bulletin twintig minuten later verscheen dan anders. MADRID (AFP). Generaal Fran co heeft gisteren in zijn paleis een af vaardiging van de Europese beweging ontvangen. De delegatie, die bestaat uit Pierre Wigny, Etienne Hirsch, John Hmd en de algemene secretaris Robert van Schendel, heeft het standpunt van de beweging uiteengezet inzake de maatregelen die de Spaanse regering beeft genomen tegen leden van de op positie na het onlangs in München ge houden congres van de 'beweging. In Londen heeft een deputatie van de Labourpartij een onderhoud gehad met de Spaanse ambassadeur in Engeland, de markies de Santa Cruz. Er werd geen verklaring uitgegeven, maar men neemt aan dat is gesproken over het gevangen zetten van oppositieleiders in kenhuis werden binnengebracht gewond was door messteken. Blijkbaar ziet premier Ben Khed- de nu ook in dat verder feestvieren gevaren kan inhouden. In een ra diorede droeg hij het volk op de feesten te beëindigen. Vandaag moet iedere Algerijn weer op zijn werk verschijnen om mee te helpen aan de opbouw van een welvarend Al gerije. Er was gisteren maar weinig nieuws over de strijd om de macht tussen premier Ben Khedda en vice- premier Ben Bella. Tot botsingen tussen de aanhangers van de twee Algerijnse leiders is het nog nergens gekomen. Ben Khedda zinspeelde in zijn radiorede even op deze moei lijkheden toen hij zei: „De gewel dige taak van het herstel eist vol komen eenheid en bundeling van alle nationale krachten. Zij die deze eenheid in gevaar brengen moeten aan de kaak gesteld worden en tot rede gebracht." Ben Bella, tot wie deze woorden gericht waren, zit nog steeds in Kairo. Gisteren heeft hij weer een gesprek van drie uur gehad met president Nasser, die de hoop nog niet heeft opgegeven dat hij zal kunnen bemiddelen tussen de twee groepen. Hij schijnt Ben Bella nu eerst te willen overhalen om nog wat in Kairo te blijven in plaats van terug te keren naar Tunis en vervolgens naar Algerije, waar zijn komst alleen maar onrust zou wekken. Kunstenaars van allerlei stiel en instrument zijn in deze dagen druk bezig zich te her scholen tot circusartiesten. Voor 18 juli moeten zij met hun omscholingklaar zijn, want op die dag zullen zij optreden in een Grand Gala" in de tent van Circus Boltini in Amsterdam. De clown hier links heeft het daarbij moeilijkHij moet op een saxofoon leren spelen. Blazen kan hij bestin zijn dagelijkse leven is de clown de hoboïst Jaap Stotijn, maar of hij op een saxofoon even rap is als op zijn eigen instrument? Wie weet, van hobo naar saxhet is maar een stap. Thom Kelling rechtsis al een heel eind op weg met de dressuur van (kleine) olifantenBlijkens de foto durft hij de zweep al ondersteboven te houden. De galavoorstelling op 18 juli presenteren de artiesten geheel belangeloos. Alle baten komen ten goede aan de Stichting Blijvend Applausdie de belangen van oudere en hulpbehoevende artiesten behartigt Van onze Haagse redactie TA EN HAAG De vaste commissie voor verkeer en waterstaat uit de Tweede Kamer betreurt het in hoge mate, dat het wetsontwerp voor financiële steun aan de K.L.M. niet eerder is ingediend. Dat wordt opgemerkt in het voor lopig verslag van de commissie. Na de behandeling van de begroting, waarbij de regering het wetsont werp had toegezegd, gingen vijf maanden voorbij voordat het werd ingediend. De commissie meent vrijwel alge meen dat het rijk de K.L.M. in de zeer moeilijke omstandigheden waarin zij verkeerd, op de een of andere manier zal moeten bijstaan. Het voortbestaan van de K.L.M. is voor ons land van grote betekenis, aldus de meerderheid van de commissie. Kritiek is er genoeg in het voorlopig verslag. Zo wordt van verschillende zijden de memorie van toelichting van de minister onbevredigend en onvol doende genoemd. Vele leden vragen een nadere uiteenzetting over de toekom stige positie van de K.L.M. GEMIS Deze leden vinden het een ernstig gemis, dat bij het ontwerp niet een concept-balans en een voorlopige winst en verliesrekening over het afgelopen jaar was gevoegd. Deze stukken heeft de staat nodig om te kunnen bekijken welke verplichtingen zij op zich zal nemen door haar financiële steun, al dus deze leden. Voorts hebben vele leden de indruk dat de regering de toestand van de K.L.M. in de memorie van toeliohting te rooskleurig heeft geschilderd. Deze leden en tal van. anderen vragen daar om met nadruk een nadere uiteenzet ting waarom de regering meent dat een „overbruggingssteun" van drie jaar ge noeg zal zijn. Wat wijst er op, dat na drie jaar de K.L.M. weer op eigen kracht zal kun nen werken en in 1965 weer een gezon de zelfstandige positie in het wereld- luchtverkeer zal hebben ingenomen? Heeft de regering zich al gerealiseerd, wat zij zal gaan doen als dit niet het geval is, zo vragen zij. NIET GENOEG Verscheidene leden menen, dat een lening van vijftig miljoen gulden aan de K.L.M. niet genoeg zal zijn. Zij vre zen dat over het jaar 1962 een aanzien lijk verlies moet worden verwacht. (Volgens de kwartaalgegevens van de K.L.M. was het verlies van 1960, 1961 en 1962 respectievelijk achttien. 29 en veertig miljoen). Door het verlies in 1962 zal de liquiditeit van de K.L.M. sterk worden aangetast, zo menen deze leden. Vele leden vrezen dat het hulppro- gramma van de regering zowel in om vang als in tijd onvoldoende is. Is de regering niet bang, zo vragen zij, dat er na die drie jaar weer een nieuw hulpprogramma moet worden opge steld, en zal de K.L.M op den duur wel een particuliere onderneming kun nen blijven? Zij wijzen op de krachtige permanente steun, die de buitenlandse luchtvaartmaatschappijen van de over heid krijigen. Over de Europese luchtvaartintegratie merken veie leden op dat nu de tijd is gekomen dat de regering duidelijk uiteenzet welke concrete plannen zij nu heeft tot bevordering van de Euro pese luchtvaartintegratie. De andere maatschappijen die aan de integratie deelnemen zijn in feite staatsbedrijven. Hoe kan de K.L.M. ais gemengd bedrijf eraan meedoen, zo vragen deze leden. Bij de aankoop van vliegtuigen zal het rijk goedkeuring moeten geven, al dus een van de voorwaarden voor de hulp. Verscheidene leden hebben zich daarover verwonderd. Dergelijke be slissingen eisen een zo grote deskun digheid dat het voor hun de vraag is of op dit aankoopbeleid voldoende toe zicht kan worden uitgeoefend, zo zeg gen zij. E> OTTERDAM Aan het radar oog van de Nieuwe Waterweg wordt binnenkort een grotere sterk te gegeven om de scheepvaart reeds op zee van dienst te kunnen zijn. Dan zal het mogelijk zijn as sistentie te verlenen aan schepen, die geen loods aan boord hebben en minder dan twintig kilometer uit de kust varen. Het gemeentebe stuur van Rotterdam heeft zijn vol ledige medewerking gegeven aan het plan, dal het Loodswezen te Rotterdam hiervoor heeft opge steld. Deze verlenging van de radarketen is vooral belangrijk in perioden van zeer slecht zicht, zoals langdurige mist. In het verleden is gebleken, dat dan een opeenhoping van schepen kan ontstaan voor de mond van de Waterweg. Tot die wachtende vloot kunnen schepen behoren, die het niet aan durven met hulp van een loods en zijn portofoon te worden binnen ge bracht. Het kunnen ook schepen zijn, die de loodsboot niet kunnen vinden. De uitbreiding zal bestaan uit een extra radarapparaat, dat wordt ge plaatst op de semafoor te Hoek van Holland. Het krijgt een bereik van twintig kilometer, een flink eind ver der dan de mogelijkheden van het reeds aanwezige apparaat. De bedoeling is, dat een aparte waarnemer dit toestel bedient. Het zal iemand zijn met zeer veel radar- ervaring. Zijn taak zal zijn uit het gekrioel van stippen (echo's) op het radar scherm de schepen op te pikken, die tijdens slecht zicht de loodsboot zoe ken. Ook zal hij schepen, die de loods buiten hebben afgegeven, uit de druk te voor de mond van de Waterweg helpen. AMSTERDAM (ANP). De ten toonstelling ..Theaterbouw en zijn ontwikkeling", die de komende maan den in het Museum Fodor te Amster dam zou worden gehouden, is nog niet in ons land gearriveerd. De expositie moet in zijn geheel uit Oost-Duitsland komen. Daar is zij o.a. in Leipzig te zien geweest. In deze stad zou zij op 25 juni op transport naar Nederland zijn gesteld. De ope ning, die op 6 juli zou zijn, is uitge steld. U no-commissie NEW YORK, (UPI). Een commis sie van vier leden van de Uno heeft gisteren aanbevolen om het door Aus tralië bestuurde deel van Nieuw Gui nea binnen twee jaar zelfbestuur te geven. De aanbeveling wordt gedaan in een rapport, uitgebracht voor de beheersehapsraad door een commis sie die in april en mei het gebied heeft bezocht. De commissie wil dat op 31 decem ber 1963 een programma in werking wordt gesteld voor politieke, economi sche en culturele ontwikkeling. Niet later dan in april 1964 zal een „werke lijk representatief parlement" van' on geveer honderd leden de huidige wet gevende raad moeten opvolgen. De termijn van de huidige raad, die een ruime meerderheid van blanke leden heeft, loopt in april '64 af. Volgens de commissie zou het een grote vergissing zijn om nog langer te wachten met het nemen van beslui ten over de toekomst van het gebied. De commissie maakt deze opmerking speciaal omdat de Australische rege ring te kennen heeft gegeven, met het nemen van deze ingrijpende beslissing te willen wachten tot na de verkiezin gen van 1964. Australië bestuurt thans Papoea als een kolonie en Nieuw-Guinea als een beheerschapsgebied. De commissie wil dat er nu al meer werk van wordt gemaakt van de twee gebieden een ge heel te maken, zodat later zelfbestuur kan worden gegeven aan één natie. Over het door Nederland bestuurde deel van Nieuw-Guinea worden geen opmerkingen gemaakt. ENGELSE BEGROETING VOOR OE THANT: Van onze correspondent LONDEN. Oe Thant, de waarne mend secretaris-generaal van de UNO kreeg gisteren in Londen te ho ren dat de Verenigde Naties maar „een hoop internationale nonsens" be tekenen. Deze en andere onvriende lijkheden aan het adres van de Uno kwamen uit de mond van enkele le den van de Liga van Empire loya lists, die toegang hadden weten te krijgen tot een lunch ter ere van Oe Thant in het Londense Dorchester hotel. De bijeenkomst was voorbereid door het Britse verbond voor de Verenigde Naties. Een vrij groot aantal onruststokers moest uit de zaal verwijderd worden voordat premier Macmillan Oe Thant behoorlijk kon begroeten. De secreta ris-generaal is drie dagen als gast van de regering in Engeland. Macmillan getuigde met alleen van zeer warme gevoelens jegens de persoon van de se cretaris-generaal, maar liet ook uitko men dat de hoop van de gehele wereld verankerd is in de kracht van de Uno. MEER STEUN Dit moeten voor Oe Thant bijzonder welkome woorden zijn geweest want hij was juist naar Londen gereisd om over de moeilijkheden te praten waar zijn wereldorganisatie mee kampt, met na me op financieel gebied. Hij hoopt ook van de Britse regering meer financiële steun voor de Uno te krijgen. De ope raties van de Uno in Congo verslinden kapitalen, de zorg voor de vluchtelingen in het Midden Oosten vergt ook steeds veel geld. OPVOLGING Er is nog heel veel meer waarover Oe Thant met premier Macmillan, die hij gisteravond onder vier ogen ont moette, en met Lord Home die hij van daag spreekt, kan praten. Er wordt al gesproken over handhaving van Oe Thant op de post van secretaris-gene raal ook na april volgend jaar. Dan loopt zijn mandaat af. De Westelijke landen zijn daar zeker voor geporteerd; of ook de communis tische staten dat zijn is nog de vraag, al moet gezegd worden dat zijn betrek kingen met Moskou en de Russische va zalstaten uitstekend zijn. De politieke toekomst van Congo, vooral het vraagstuk Katanga, vormt ook onderwerp van gesprek en dan is er natuurlijk ook de kwestie-Nederlands- Nieuw-Guinea waar de secretaris-gene raal zo nauw bij betrokken is geraakt. Eén ding heeft Oe Thant gisteren al goed laten uitkomen: hij wil alleen aan blijven als secretaris-generaal als de le- denstaten van de Uno er voor zorgen dat de financiële toestand van de we reldorganisatie gezond is. Van een onzer verslaggevers ZALTBOMMEL. Kees Jan Metz (16) uit Zaltbommel heeft gisteren zijn eindexamen-B aan de plaatselijke rijks- h.b.s. gedaan. Hij haalde het hoogste gemiddelde, dat ooit door de school is geboekt: vier tienen voor de wiskunde vakken en de rest negens. Kees Jan, die de vijf klassen met glans doorliep en elk jaar uitblonk door zijn hoge cij fers, is de zoon van een ingenieur. Van onze correspondent VENLO. In de Limburgse gemeen' te Bergen zijn gistermiddag de achtja rige Annie van Boetselaar en de 57-ja- rige J. Houman bij verkeersongelukken om het leven gekomen. Het meisje verongelukte, toen het voor een bus om wilde oversteken. Het kind werd door een auto een eind mee gesleurd. Het meisje was op slag dood. De heer Houman -botste op een zijweg van de rijksweg met zijn 'brommer te gen de achterkant van een vrachtwa gen. Hij stierf kort erna. Van een onzer verslaggevers RAALTE. In het Overijsselse Raalte 'begint binnen enkele weken de bouw van drie woningen, die nog geen tienduizend gilden per stuk kosten. Het is het antwoord op de ministeriële bepaling van een jaar geleden, dat sledhts voor de bouw van ongesubsidieerde huizen beneden de somma van tienduizend gulden geen rijksgoedkeuring was vereist. Doel van die bepaling was de bouw in de vrije sector te be perken. Nauwelijks had minister mr. J. van Aartsen in juli '61 de maatregel af gekondigd, of Scholten Accountancy te Oss toog aan het werk om een woning te creëren, waarvan de kos ten de tienduizend gulden niet te bo ven gingen. De heer Scholten en zijn staf ontdeden een woningtype van ongeveer veertienduizend gulden van alle luxe, waardoor zij tenslotte op een prijs uitkwamen van 9.985 gulden. De opzet van de Woning is het zal geen verwondering wekken eenvou dig. De begane grond wordt ingeno men door een woonkamer (ongeveer 6.25 bij 3.50 meter) over de hele diep te van het huis, dat voorts drie slaap kamers, een hal, keuken en douche- gelegenheid bevat. Direct nadat het ontwerp bekendheid in den lande had gekregen, zag het er naar uit dat de goedkope woning bij honderdtallen zou worden gebouwd. Het heeft echter toch nog een jaar geduurd alvorens de plannen in Raalte konden worden gereali seerd. Tientallen andere gemeenten interesseren zich eveneens voor deze goedkope woning, maar willen eerst wel eens zien hoe de huizen in Raalte er uit gaan zien. Het is vanzelfsprekend, dat er onver vulde wensen blijven als men een huis van dit type koopt. Maar, zo re deneren de ontwerpers, is het niet heter een confectiewoning te bewonen dan te leven in een lorren-hok? ARNH'EM (ANP) De dertienjarige C. V. M. F. Hakkenberg van Gaas beek uit Arnhem is gisteren veronge lukt. In de Steenstraat te Arnhem kwam hij onder de achterwielen van een trekker met oplegger. Hij werd zwaar gewond naar het Diakonessen- huis in Arnhem gebracht. Daar is later op de dag overleden. hij Weersverwachting van geldig het tot Hier en daar opklaringen en slechts enkele verspreid voor komende buien. Zwakke tot mati ge wind uit rich tingen tussen noorwest en west. Iets -minder koud. MIESJE: Als er één niet over werkt raakt, is het de zon wel. 7 juli: zon op 4.28 onder 21.00: maan op 10.14, onder 23.50. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen Amsterd. Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. München Zürich Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid weer wind max.t. n.sl. zw.bew. ONO 17 0.5 zw.bew. OZO 14 4 h.bew. WNW 16 6 geh.bew. Z 16 0 geh.bew. NW geh.bew. NNW 16 0 regen N 14 1 geh.bew. NW 14 1 regen NNW 12 0.3 geh.bew. N 16 0 h.bew. NW 21 0 zw.bew. NNW 18 1 onbew. O 25 0 h.bew. W 17 0 regen NNW zw.bew. WNW 15 2 l.bew. Z 12 2 zw.bew. Z 10 0 onbew. Z 16 0 regen O 17 0.2 h.bew. NNW 21 0 onbew. ZZO 27 0 l.bew. Z 25 0 zw.bew. ZW 25 0 onbew. WNW 32 0 RIO DE JANEIRO (Reu ter) Onlusten in Duque de Caxias, in de Braziliaanse staat Rio de Janeiro, hebben 25 mensen het leven gekost. Er zijn meer dan 200 ge kwetsten. SAINT-GAUDENS. Ab Gel- dermaixs is .gisteren omhoogge- klommen in het algemeen klas sement van de Tour de France. De Nederlander reed zich in de bergetappe van Pau naar Saint- Gaudens naar de frontlinie om in de kopgroep de eindstreep te passeren. In zijn gezelschap be vonden zich Anquetil, Massig- nan, Plankaert, Bahamontes, Desmet, winnaar Cazala en lei der Simpson. Geldermans heeft nu nog slechts een achterstand van dertig seconden op de Brit se gele-truidrager. AB GELDERMANS Wederom bevocht een Nederlander een triomf in de Ronde van de Toe komst. Jan Janssen greep gisteren in de vierde rit zijn tweede etappe-zege. Nijdam raakte de gele trui weliswaar kwijt, maar het leiderstricot, dat van daag wordt gedragen door de Span jaard Del Moral is nu binnen het be reik van Jan Hugens, die gisteren veer tiende werd. De Nederlander staat gelijk met de Spaanse leider. DEN HAAG (A.N.P.) In beginsel zijn de aan Nederlandse militairen in Nieuw-Guinea toegezonden goederen aan invoerrechten onderworpen. Een algehele vrijstelling, uitsluiten op grond van het feit dat zij voor Nederlandse militairen zijn bestemd, is wettelijk niet mogelijk. Dat antwoordt staatssecretaris Bot op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Zwanikken (kath. v.). Mr. Bot wijst er overigens op dat aan Nederlandse militairen, bij speciale regeling door personen of instellingen buiten Nederlands-Nieuw-Guinea als geschenkzendingen gezonden goederen voor persoonijk gebruik of verbruik in pakketten van niet meer dan tien kilo bruto, ongeacht de waarde of hoe veelheid, van invoerrechten zijn vrij gesteld. Bovendien is voor gezinsleden van deze militairen en voor burgers de oor spronkelijke regeling voor geschenk zendingen tot een maximum van 25 gulden weer in ongewijzigde vorm van kracht geworden. LONDEN (Reuter, AP). Dr. Robert Soblen, de tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde spion, die zondag heeft geprobeerd zich van het leven te beroven, verblijft nog steeds in een Londens ziekenhuis. Zijn toestand is nog niet zoveel verbeterd dat hij de reis naar de Verenigde Staten kan voortzetten. Hij heeft gisteren even zijn bed mogen verlaten voor een onderhoud met zijn advocaat. Soblen had die ontboden om te proberen zijn uitle vering naar de Verenigde Staten te verhinderen. De 62-jarige psychiater, die tegen een borgstelling van honderdduizend dollar op vrije voeten was gesteld in afwachting van een uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof week naar Israël uit, toen zijn be roep tegen het vonnis werd verwor pen Hij werd door Israël uitgeleverd omdat hij met valse papieren dat land was binnengekomen. Zijn po ging tot zelfmoord ondernam hij in het vliegtuig, dat hem via Londen naar New York zou brengen. Waarom jonge vliegers weg? Van onze Haagse rei 'tie DEN HAAG In. het voorlopig ver slag van de commissie verkeer en wa terstaat over het wetsontwerp tot fi nanciële steun aan de KLM wordt over de personeelssanering gevraagd: Is het wel verstandig jonge vliegers te ont slaan met het oog op het personeels beleid m de toekomst? Waarom voert men niet ook oudere vliegers af> Moet men nu niet over vijf a tien jaar plot seling een omvangrijke varnieuwing

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1