Biezelinge krijgt een geheel ander aanzien Uit de kerken de kwartjes-sigaar Prijzen van bouwgrond omhoog in Kapelle Hoogste vervoersopbrengst sinds 1948: f 1.274.100 WAPENHANDELAAR NIET SCHULDIG BEVONDEN „Glimlachend" appeltje Een kleurloos embleem I. Radicale veranderingen INGRIJPENDE PLANNEN ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Vierbaansweg Smokkeïhoekweg Visitekaartje Sanering Recreatie BRANDWEERLIEDEN BRACHTEN UITKOMST Gemeenteraad vergaderde PERSONEELSVERLOOP WERD GROTER Val van dertig meter hoge steiger Proefvaart Congo Zolé Zeeuws thuisfront Nieuw-Guinea Motorloc en twee wagons omgekanteld Ir. G. S. Roosje wordt adjunct-directeur Kunstenaar w Ingeslapen? Zeeuwse scholieren prijswinnaars in Europese tekeningen en opstellenkamp Woensdag 4 juli 1962 kDORP BIEZELINGE zal in de toekomst een volledige gedaantewisseling ondergaan. W aar nu nog enkele grote boomgaarden in al hun rijkdom te pronk staan zullen in de loop - I der jaren riante woningen, brede straten en aardige plantsoentjes Biezelinge een geheel M~ ander en nieuw aanzien geven. Door de uitzonderlijke snelle groei van de gemeente Kapel- Ie is het nodig het uitbreidingsplan in onderdelen te herzien. Het is duidelijk dat het zwaartepunt der gemeente in de richting van Biezelinge zal gaan. Enkele markante punten springen in deze herziening onmiddellijk in het oog: Sanering van de oude dorpskern in Biezelinge (Blaaspoort). Meer dan dubbele verbreding van de Smokkeïhoekweg, de uit valsweg van de gemeente. Aanleg van een recreatieterrein met wandelpaden, speelwei en waterpartijen. Aanleg van een speciale plaats langs de Rijksweg voor de ver koop van fruit. door zal na reconstructie als rond weg een goede afsluiting worden verkregen, aansluitend op de Abdij straat en vapdaar via de Smokkeï hoekweg naar de Rijksweg. Burgemeester H. G. van Suijlekom ziet al deze plan nen nuchter onder het oog. Hij zegt: „De gemeente heeft armslag nodig." Het is waar, want de gemeente groeit snel. En ook het gemeentebestuur van Kapelle heeft zich de stel regel eigen gemaakt: regeren is vooruitzien. Daarnaast koestert Rijkswater staat plannen om de Rijksweg: ter hioiogte van de Srciokkelhcek te voor zien van een vierbaansweg:. Voorts lopen de mensen van Provinciale Waterstaat met de gedachte rond om een rechtstreekse wegverbinding tot stand te brengen tussen de Smokkeïhoekweg en de Maalstede richting Wemeldinge, waardoor het dorp Kapelle vctor het verkeer ver meden kan worden. Wij hebben het al eerder geschre ven: Kapelle zit verlegen om grond voor de woningbouw en voor de ves tiging, eventuele verplaatsing, van bedrijven. De ontwikkeling van de gemeente Kapelle is de laatste jaren ongelooflijk snel gegaan. Om de twee jaar was een herziening nodig van het uitbreidingsplan. Thans staat er weer een herziening op sta pel. Deze herziening is royaal opge zet en zal tevens een radicale en in grijpende verandering geven aan het dorpsbeeld van Biezelinge. Het gemeentebestuur zoekt het vooral in- een uitbreiding in de richting van Biezelinge. Daar zijn de industrieterreinen geprojecteerd, gunstig gelegen bij rijksweg en spoorlijn. Ook Kapelle hieeft indus trieterreinen nodig. Er zijn enkele grote plaatselijke bedrijven, die met rigoureuze uitbreidingsplannen voor de dag komen. Daar hebben ook weinig kleine zelfstandigen hun be- drijven, want het gemeentebestuur wil niet graag, dat deze nijvere groep de dupe wordt van de uit- breidingsplanne.n En ten slotte speelt de omstandigheid mee, dat door een uitbreiding tussen Bieze linge en de Rijksweg een meer af gerond geheel van het beeld der ge meente wordt verkregen. Burgemeester H. G. van Suijle kom heeft ons gisteren enthousiast over de plannen verteld. Deze ruim oostzijde begrensd door de Smokkeï hoekweg en aan de westzijde door een oude slaperdijk, opgezette uitbreiding wordt aan de De Smokkeïhoekweg, zijnde de in valsweg tot de gemeente, wordt een project van grote allure. Het be staande tracee wordt gehandhaafd. Gescheiden door een groenstrook van enkele meters breed zal naast dit tracee nog een weg worden aange legd. De uitmonding op de rijksweg is precies naast de andere kant van de „Caisson" gedacht. Dit is gedaan- met de bedoeling om iets verder uit een flauwe bocht op de rijksweg een rechthoekige aansluiting te verkrij gen. Daarbij wordt met de gedachte gespeeld om een Staph-orster krui sing, d.w.z. gelijkvloers, aan te leg gen. Met de verbreiding van de rijks weg met vier banen zal daar een modern kruispunt van wegen ont staan. Deze rijksweg zal dan boven dien aan elke zijde nog voorzien worden van een parallelweg voor het langzame verkeer. De burgemeester spreekt -graag over het visitekaartje van zijn- ge meente. Welnu in de nieuwe plan nen is een speciale plaats gereser veerd voor dat visitekaartje. Ten westen, van de uitvalsweg is een In Biezelinge zal de Blaaspoort moeten verdwijnen als straks het uitbreidingsplan gerealiseerd moet worden. De huisjes staan nu nog, vredig in het zonlicht, tegen elkaar geleund. aparte strook geprojecteerd, waar het mogelijk is aardige lokaliteiten neer te zetten, bestemd voor de ver koop van fruit, Deze strook is gelegen langs de Parallelweg, maar wordt toch nog van de weg gescheiden door een breed plantsoen met lage beplan ting. Dit onderdeel belooft attrac tief te worden voor de gemeente. Het blijkt, dat aan speciale ver koopruimten voor fruit behoefte be staat. Een een concentratie zal het verspreid liggen van deze (gelegen heden langs de rijksweg met daar door de nodige stopverboden, voor komen. Een geheel ander element, en niet minder ingrijpend, in de plan nen is de sanering van de oude dorpskern in Biezelinge. Het Marktplein zal niet ten offer vallen aan de sanering. Integendeel, dit pittoreske pleintje zal nog aanzien lijk vergroot worden. Enkele oude straten zullen echter moeten ver dwijnen. Zo zal bijv. de Blaaspoort geheel afgebroken moeten worden. Overigens is dat een kwestie, die vele jaren in beslag zal nemen. De bewoners behoeven echter niet bang te zijn, dat zij nog dit jaar hun huizen zullen moeten onirui- Ook aan de recreatie is gedacht in de nieuwe herziening van het uitbreidingsplan. Het is de bedoe ling, dat de oude Slaperdijk wordt afgegraven, met uitzondering van het stuk, dat bij de Zwarte Weel ligt. De Zwarte Weel wordt ge handhaafd. Rond deze vijver wor den groenstroken aangelegd met wandelpaden. Bovendien zal ook voor waterpartijen worden ge zorgd. Het is te verwachten, dat in die omgeving een alleraardigst re creatie-gebied (je) zal ontstaan. Daarnaast biedt het plan plaats voor enkele honderden woningen van verschillende types. Vele plantsoentjes zullen het geheel gar neren. Aan de buitenkant van Biezelinge is nog een ruim perceel geprojecteerd, waar alleen bedrij ven met woningen gebouwd mogen worden, naar het voorbeeld van de Vroonlandseweg. Met het oog op het steeds toene mende gemotoriseerde verkeer, ook in Kapelle, zijn de wegen in het plan iets royaler ontworpen dan tot nu toe gebruikelijk was. Het is te voorzien, dat steeds meer auto's in de bebouwde kommen voor kortere of langere tijd op de openbare we gen zullen parkeren en dit maakt bredere zijwegen noodzakelijk. Dat is de reden waarom de rijwegen dan ook in het algemeen niet smaller dan 0,5 meter rijweg zul len zijn. Ook voor de oostzijde van de ge meente Kapelle (achter ..Pomo na") is een herziening ontworpen van het uitbreidingsplan. Daar wordt gedacht aan een uitbreiding tot aan de Vroonlangseweg. Hier- Concertenserie orgelactie Evang. Lutherse kerk MIDDELBURGIn het kader van de werkzaamheden. van het Comité Or gel Actie ten bate van de restauratie van h'et orgel en de kerk der Evange lisch Lutherse Gemeente te Middel burg is ee<n serie avonden georgani seerd, gedeeltelijk concerten, gedeelte lijk zomeravonds'ti'lten in verschillende plaatsen op Walcheren, al naar plaat selijk gebruik. De kerken zijn alle voor dit doel ter beschikking gesteld. Of door een gift, of door een collecte of op andere wijze komt er een opbrengst ten bate van de actie. De avonden zullen gehouden worden op woensdag lil jiuli te Zoutelande, woensdag 25 juli te Westkapelle, woens dag 1 autg. te Vrouwenpolder, donder dag 2 auig. te Oostkapeile en zaterdag 18 auig. te Veere, alle aanvang 8 uur. Medefwerkendeh zijn: mevr. Eliy Brui- ning-Klören, orgel: mej. Rie Caro, so praan; P. Verhage, hobo; James Mon- deel, bas; S. Sanders, orgel; Ph. Feij, hobo; J. Gunst, orgel. Ds. W. Oosthoek en d-s. W. F. ten Rouweiaar. NED. HERV. KERK Beroepen te Bergambacht: J. Kruijt te Lexmond; te Haren (Gr): H. B. Oost hoek te Zwaagwesteinde; te 's-Grevel- duin-Capelle (toez.): J. Catsburg te Gen- deren, die bedankte voor Nederhemert. Bedankt voor Den Bommel: C. van Schoonhoven te Giessen-Nieuwkerk; voor Wageningen (vac. W. Pelleboer): P. C. de Bruijn te Nieuw-Loosdrecht. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Ureterp en Vrouwenpol der: A. H. Ley kand. te Alkmaar; te Oosterend (Fr): L. Herlaar kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Klazienaveen (vac. M. N. de Wolf): N. H. Heiner te Heinkenszand. Examens: Aan de Theologische Hoge school te Kampen slaagden voor het prop. examen de heren B. K. Breeman te Rotterdam, A. H. Hekman te Stads kanaal en P. J. Rozendal te Gramsber- gen; aan de V.U. slaagden voor de prop. examen theologie de heren G. van Door nik te Voorschoten, J. L. Drogendijk te Dordrecht, A. van der Heide te Haren (Gr.), J. A. van Hooydonk te Middel burg, P. N. van Holtrop te Schevenin- gen en W. J. van de Kerk te Gorinchem. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwaren (tweede pred. pi.): A. W. Drechsler te VlissingeB' te Zwolle: A. C. Noort te Groningen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Oudebildtzijl (Fr.): P. E. van Staveren, kand. te Hilversum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Poortugaal en Amsterdam Noord: C. Harinck kand. te Goes: te Tholen, Scherpenisse, Arnhem, Kortgene, Woerden en Meliskerke: W. Suijker kand. te Bergambacht. (Ingezonden mededeling) BERGEN OP ZOOM Mevr. R.-M. uit de Stationsstraat te Bergen op Zoom kwam tot de ontdekking dat zij haar beursje had verloren. Maar wat erger was, daar zat de huissleutel ook in. En wat nog veel erger was, de baby lag in huis te slapen en moest op tijd zijn natje en zijn droogje krijgen. Op h.et politiebureau was nog geen ge vonden portemonnee teruggebracht. Daarom werd de hulp van de brand weer ingeroepen, zodat de dame in huis en bij de baby kon komen. Over de muur van de tuin van de brand weerkazerne en via een naaste buur kon een der brandmeesters met een grote ladder door een deur van de eerste verdieping naar binnen klim men. Toen was het leed spoedig ge leden. En de baby? Deze had niets van heel deze consternatie gemerkt. Die lag nog lekker te slapen, zoals een baby behoort te doen. KAPELLE De gemeenteraad heeft gisteravond (sedert half maart weer in openbare vergadering bijeen) besloten de prijzen van enkele verspreid liggende percelen bouwgrond te verhogen. Deze verhoging, van circa drie gulden per m2, betreft gronden, die nog niet verkocht zijn. De prijs van deze percelen gaat in de toekomst variëren van 10.50 tot 13 gulden per vierkante meter. De prijs wordt nu enigszins aange past aan de huidige omstandigheden en is gebaseerd op de taxatierapporten van de heer S. A. N. van Oeveren uit Wol- faartsdijk. In vergelijking tot de omlig gende gemeenten is deze prijs overigens nog aan de lage kant. In dit verband bracht de heer J. de Jager (A.R.) de wens naar voren om de grond niet al te lang in optie te geven. Volgens burge meester H. G. van Suijlekom werkt hier bij belemmerend de schaarse afgifte van bouwvergunningen. In de discussie werd voorts de mogelijkheid besproken om gronden in erfpacht te geven en om eventueel een apart grondbedrijf te stichten. De kans lijkt niet uitgesloten, dat de grondprijs zal oplopen tot circa 20 gulden per vierkante meter. Ook in Kapelle wordt de grond steeds duurder. En het ziet er naar uit dat het tot ont eigening zal moeten komen .Voor de aan leg van bijv. de rondweg van Goese Straatweg naar Ooststraat kon met de betrokken eigenaren nog geen enkel ak koord worden bereikt. De raad heeft voorts uitvoerig van gedachten gewisseld over de herziening van het uitbreidingsplan in onderde len. In dit plan is plaats voor circa 700 woningen. Voor een uitvoerige be schrijving van deze herziening verwij zen wij naar elders in dit nummer. Architect H. Wesseloo uit Bussum, de ontwerper van dit grootse plan, gaf een deskundige uiteenzetting. De andere agendapunten kregen een vlotte afwerking. De motie van de ge meenteraad van Aardenburg werd op voorstel van de heren J. de Jager en J. Zuijdweg (CHU) met geen .enkele stem tegen voor kennisgeving aangenomen. Van de heer W. A. Reyerse werd een perceel grond aan de Ceresstraat aange kocht voor drie gulden per vierkante meter. De heer De Jager wees er nog op, dat de gemeente wel erg voordelig aan deze grond is gekomen. Voor de aanleg van een gedeelte van de riolering in de Biezelingse Weg, in verband met de realisering van het uit breidingsplan in het dorp Biezelinge, werd een krediet verleend van 16.000 gulden. Aan vier personen werd een pre mie voor woningverbetering toegekend. De woningen Abdijstraat 41 en 57 werden resp. verhuurd aan de heren J. Beun te Goes (dit betreft een ruiling) en S. Din- gemans. Mevr. M. Malipaard-Ganseman kreeg eervol ontslag als onderwijzeres aan de o.l. school te Kapelle en tenslotte werd in haar plaats benoemd mej. E. W. Hoogstrate uit Goes, ingaande 1 septem ber a.s. JAARVERSLAG STREEKVERVOER WALCHEREN MIDDELBURG. De NV Streek vervoer Walcheren is bijzonder tevre den over het afgelopen jaar, aldus blijkt uit het jaarverslag. De op brengsten stegen onder meer tenge volge van de voor het autobusver- voer uitermate gunstige weersom standigheden, terwijl het mogelijk is geweest om tot een aantal kostenbe sparingen te geraken waarvan ove rigens enige een tijdelijk karakter hadden. De totale vervoersopbrengst bereikte met 1.274.100, een hoogte punt dat na de oorlog alleen in 1948 1.338.000) werd overtroffen. Vrij wel alle aktiviteiten hebben tot de vermeerdering van deze opbrengst bijgedragen. Ten opzichte van die van 1960 stegen de totale ontvangsten met 6,8 pet.; op de lijndiensten bedroeg deze .stijging 5,9 pet. en bij het toerwagen- en groeps- vervoer respectievelijk 11,9 pet. en 6,7 pet. De opbrengst op de ringlijn steeg met 7,7 pet. en het aantal vervoerde reizigers met 6,7 pet. De per 1 febru ari ingevoerde tariefsverhoging op de stadsdienst te Vlissingen had tot gevolg dat op deze lijn voor het eerst sedert 1956 weer een voordelig resultaat be reikt kon worden. De uitvoering van de dienstregeling ondervond. Vooral in de seizoenmaan den, veel hinder van de vertragingen door de verkeersopstoppingen bij de VLISS'INGiEN. Omstreeks twee uur gistermiddag is de 37-jarige D. P. An- theunisse uit Vlisisiinigen in liet Zuidsloe toij het stellen van een betonbekistinig van een 30 a 40 mieter hoge steiger ge vallen. Met een rugblessure is hij naar het ziekenhuis Bethesda in Vhssingen vervoerd. Dr. P. J. Brons uit Nieuw- en Sint Joostland, die eerste huljp verleen de achtte overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk, gezien de verwondin gen die betrokkene bij de val heeft op gelopen. VLISSINGEN. Het 12000 ton me tende schip Congo Zolé, bij De Schelde gebouwd in opdracht van Compagnie Maritime Beige te Antweijpen is gister morgen begonnen aan een tweedaagse proefvaart. Middelburgse Statfansbrug met het gevolg dat de reizigers hun trein- en busaansluitingen misten. Het verzoek van de NV Streekver voer Walcheren aan de Deltadienst van Rijkswaterstaat om desnoods bij wijze van proef en alleen gedurende het zomerseizoen de zogenaamde werk- weg, welke Vrouwenpolder-strand met de dij£ verbindt, te mogen berijden werd afgewezen. Daardoor moeten het centrum en het strand van Vrouwenpol^ der een goede verbinding missen, ter wijl vooral in de zomer vele (vakantie) - reizigers gedupeerd worden. In verband met de gespannen toe stand op de arbeidsmarkt was het per soneelsverloop in het verslagjaar gro ter dan in het vorig jaar; het gemid delde percentage bedroeg 15 pet. tegen in 1960 vijf pet. Op 31 december 1961 waren in totaal 76 personen in dienst van de onderneming. De raad van commissarissen stelt aan de aandeelhouders voor een divi dend van acht pet. uit te kéren. KAPELLE. De afdeling Kapelie- Biezelinge van de Ned. Bond van Oud Strijders en dragers van het mobilisa- tiekruis heeft enige tijd geleden het initiatief genomen tot de oprichting van een Zeeuws thuisfront voor de militai ren in Nieuw Guinea. Het secretariaat van deze aktie is gevestigd te de Klin ker 1 in Kapelle-Biezelinge en in de af gelopen weken heeft men reeds vele adressen ontvangen van Zeeuwse mili tairen die in Nieuw Guinea zijn. De bedoeling van de afdeling Kapelle-Bie zelinge van de B.O.S. is om al de Zeeuwse jongens in Nieuw Guinea een blijk van meeleven van het thuisfront te sturen in de vorm van een pakket of iets dergelijks. Zo spoedig mogelijk hoopt men de eerste aktie af te wer ken. De gelden die hiervoor nodig zijn komen reeds binnen. Het secretariaat van deze aktie zal graag zoveel moge lijk adressen van jongens uit Zeeland die in Nieuw Guinea zitten ontvangen. Degenen die willen bijdragen voor deize aktie kunnen dit doen door het storten van een bedrag op girorekening 154617 van de Nutsspaarbank te Ka pelle onder vermelding „Thuisfront". BERGEN OP ZOOM. Omstreeks half vijf gistermiddag is op de loslijn van het spoorwegemplacement te Ber gen op Zoom een ongeluk gebeurd, waarbij veel materiële schade werd aangericht, maar zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voordeden. De rangeerder P. Keijzers uit Halsteren was met een motorloc op een der los- lijnen bezig enige wagons te verrijden, toen van een naast gelegen lijn een ce- menttankwagen kwam aangereden die vermoedelijk door de wind in beweging was gekomen. Deze ramde bij een spoorrailssplitsing de tweede wagon achter de motorloc. De loc en twee wa gons kantelden. Keijzers bemerkte pas op het aller laatste moment, toen zijn loc al sterk overhelde, dat deze ging kantelen, waardoor hij nog op een plaats, waaT gelukkig geen andere wagons stonden, van de motorloc kon springen. Men schatte toch 'dat het opruiming s- werk de gehele avond in beslag zou ne men. Daar het ongeluk op de loslijnen gebeurde, had het treinverkeer van en naar Zeeland en Roosendaal er geen hinder van. wat kleurloos GOES. Langs de Middel- burgsestraat en de WiHieknina- straat en op meerdere punten in deze stad zijn gisteren weer de glimlachende appeltjes ver schenen met als onderschrift: „Goes, Zeeuws fruitcorso, der de zaterdag van september." Zo langzamerhand is de ver schijning van dit embleem van het fruitcorso even vertrouwd geworden als het vallen van de bladeren in het najaar. De vraag mag zelfs worden ge steld of het stereotiep glimlachende appeltje zijn propagandistische waar de niet heeft verloren, die er oor spronkelijk tooh van moest uitgaan, en of toet niet een al te versleten zinnebeeld is geworden. Nu ons eniige tijd terug is gebleken, blijkens een perscommuniqué, dat toet bestuur van de Stichting Zeeuws Fruitcorso naar wegen zoekt het zevende corso, van dit jaar, nieuw leven in te blazeh lijkt ons de sug gestie een fris „verkoopbaar handels merk" te kiezen wel op zijn plaats. Overigens, de beste stuurlui staan aan wal en kritiek is goedkoop. Dit neemt echter niet weig dat de stich ting Zeeuws Fruitcorso thans een em bleem gebruikt van weinig allure. het biljet overgaan zullen ze ont dekken dat taptoe Goes al verleden tijd is. Misschien vinden sommigen het wat overdreven, maar wij vinden het weinig representatief voor de stad Goes dat deze aanplakbiljetten nog steeds voor de ramen hangen. Men zou in de mening kunnen gaan verkeren dat de Goesenaars inge slapen zijn. En dat is toch beslist niet het geval! ,y y, '■«"«!>- - i 7%"": N -i -yA A Sfavwr, - TERNEUZEN Voor het Terneuzen- se Kantongerecht had zich gisteren te verantwoorden de wapenhandelaar B. F. de B. uit Hontenisse. Toen mej. M.' A. R. enige tijd geleden in de tuin van mevr. V.. bij wie zij als huishoudster werkzaam is, een nog levende aange schoten vogel vond, kwam de verden king meteen op de wapenhandelaar, daar deze de gewoonte heeft zijn wa pens in te schieten. Een vogelwachter constateerde hier met een beschermde vogel te doen te hebben, namelijk een midden-europese zanglijster. Tijdens de vorige zitting werd mevr. V. als getui ge gehoord, maar de officier van jus titie vond het toen raadzaam ook de dienstbode voor te laten komen. Mej. R. verklaarde op de bewuste morgen schoten gehoord te hebben, maar wist niet of deze van de verdachte afkom stig waren. De officier achtte het feit niet voldoende bewezen en vroeg daar om om vrijspraak, waar de kanton rechter mee instemde. De 48-jarige vertegenwoordiger A. v. Z. uit Rotterdam had op 5 juni in Axel een auto bestuurd, terwijl hij in bezit was van een verlopen rijbewijs. Daar van Z. de verlenging reeds lang van te voren had aangevraagd en het nog niet in het bezit zijn van het rijbewijs te wijten is aan een te late verzending werd een symbolische boete van 5 gul den opgelegd. Op de Hulsterweg in Hontenisse had op 1 juni de 21-jarige J. A. de K. uit Kloetinge tijdens een inhaalmanoeuvre de maximumsnelheid van 50 km over schreden. De zaak werd aangehouden om een onderzoek in te stellen, daar verdachte op het tijdstip, dat hij ver- baliseerd werd in militaire dienst was. De gemeentearbeider J. V. uit Hi\st was bij het wegrijden met zijn vuilnis auto naar links uitgeweken en daarbij tegen een lesauto opgebotst. Daar de vrachtauto een rechtse besturing had, had V. de personenwagen niet opge merkt. Dit euvel is nu verholpen door het aanbrengen van grotere achter uitkijkspiegels. Conform de eis werd V. veroordeeld tot 15 gulden of drie dagen hechtenis. Geen doorgang aan een van rechtsko- mende auto had verleend de kleuteron- Een biljet dat al verwijderd behoorde te zijn derwijzeres L. van de B. uit Koewacht. Dit was gebeurd op de kruising Nieuw- straatSchoolstraat. De uitspraak luid de 25 gulden na een eis van 30 gulden. Achteruit de Dijkstraat in Terneuzen ingereden was de ambtenaar van het ministerie van landbouw E. B. uit Axel. Er weer uitrijden echter is niet toegestaan, daar in deze straat een richtingverkeer geldt. Bovendien was bij dat wegrijden een botsing veroor zaakt met een van rechts komende auto. 5 gulden voor het primair en H) gulden voor het subsidiair ten laste ge legde waren zowel eis als uitspraak. Zonder goed functionerende remmen aan zijn bromfiets had gereden de 18-jarige timmerman F. S. uit Koe wacht. De officier eiste 20 gulden boe te, maar daar verdachte deze brom fiets al weer kwijt was vond hij een mildere straf op zijn plaats en zijn uit spraak luidde 12,50 gulden boete. Proefstation fruitteelt WILHELMINADORP. In verband met zijn a.s. vertrek hieeft ir. P. M. Felius, adjunct-directeur van het proef station voor de fruitteelt in de volle igroind te Wilhelminadorp, met inganig van 1 juli 1982 ontslag verzocht uit zijn functie. Het bestuur heeft dit ver zoek ingewilligd. Tot zijn opvolger in de functie van adjunct-directeur werd benoemd ir. G. S. Roosje. Ir. Roosje is reeds bijna tien jaar op het proefstation te Wilhelminadorp werkzaam als we tenschappelijk onderzoeker, gedeta cheerd1 door het I.P.O. Hij zal zijn nieu we functie aanvaarden op 1 augustus a.s. AA Mi SI M :-a 411 V Het verdient wellicht aanbeveling een kunstenaar opdracht te getven voor een volgend corso een nieuw en aantrekkelijker „handelsmerk" te la ten ontwerpen. Dit embleem zou dan misschien ook '.s avonids verlicht kun nen worden. De aandacht van Goes passerende automobilisten zou dan zeker worden gevangen. Tot slot: het huidige appeltje is ook wat verkleurd ZATERDAG 26 mei jl. waren duizenden toeschouwers van de op de marict gehouden Taptoe Goes. Toeristen kunnen echter gemakkelijk veronderstellen dat deze taptoe nog moet tomen, gezien de aanplakbil jetten achter de ramen van een pand aan de markt. Pas wanneer ze tot het lezen van MIDDELBURG. In de jaar lijkse Europese tekeningen- en opstellenwedstrijd uitgaande van de Europese Beweging in Ne derland hebben Zeeuwse scho lieren hoge ogen gegooid. Bram Wattel uit Serooskerke (W.), schoolgaande op de Chr. HBS in Middelburg won een twaalfde prijs in de categorie C, een op stellenwedstrijd voor zestien jaar en ouder. Bram wint daar mee een achtdaagse reis door West-Duitsland, waaraan door vijftien prijswinnaars uit ne gen landen wordt deelgeno men. Alle prijswinnaars van categorie C, dus ook Bram Wat- tel, vertrekken op 17 juli uit Nederland naar Wenen, waar op 20 juli door de Oostenrijkse minister van onderwijs een in ternationale prijsuitreiking zal worden verricht. In de categorie B (opstellen itan leerlingen tussen 14 en 16 jaar) heeft Melia Guldemond uit Oostkapelle een boeken bon gewonnen. Zij werd tweede in deze categorie. Zij gaat net als Bram Wattel school op de Mid delburgse Chr. HBS. Beide leer lingen hebben nog een extra prijs van de gemeente Middel burg, ook in de vorm van een boekenbon, gewonnen. In de categorie A streden scholieren tussen 1214 jaar om de eer een beste tekening te hebben ingezonden. Een tweede prijs verwierf Adriana Hennekeij uit Retranchement, leerlinge van het Kon. Wilhel- mina Lyceum in Oostburg. Zij kreeg een boekenbon. Tenslotte won in categorie B Marianne Giljam uit Hansweert nog een boekenbon van de gemeente Kruiningen. Zij gaat school op de openbare ULO aldaar.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3