Humanistisch onderricht bij voortgezet onderwijs Man licht vrouw op „trouwbeloften" na EUROMOTEL AMSTERDAM GEOPEND Recidiviste in winkeldiefstal KAPPIE EN DE WATERZUIL RIA VALK WAS DE BRUID ANDERHALFJAAR GEËIST KLEINE KAMERMEERDERHEID VOOR „Snel vorm geven aan politiek verenigd Europa ZEEUWSCH DAGBLAD VRIJBLIJVEND GELIJKSTELLING VRIJHEID LEVEN Bij Amstelbrug POETSDOEKEN NOG ANDERE NIEUWE KABEL ZORGT VOOR AARDING Door dak gevallen m flits 0ERM BRITTEN BEREID TOT TOETREDEN EURATOM Johnny a lllllllllillOllllllllllillilllllllSUIIH ill liliJllillllllllllliSlllilllllllllllIill IN INDONESISCHE LEGER Nederlanders raken nationaliteit kwijt Late viering zilveren bruiloft in Gapinge "Voensdag 4 juli 1962 Pag. 2 Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Met de eindbeslissing over de Mammoetwet in zicht neemt de Tweede Kamer nu prin cipiële beslissingen aan de lopende band. Dit betekent echter niet dat er op het ogenblik reeds enige tekening in de tegenstellingen zou zijn te ontwaren. Gisteren is wel het vormingsonderwijs op geestelijke grondslag toegelaten, naast godsdienstonderwijs wat dus als een overwinning van de linkerzijde kan worden aangemerkt maar daartegenover stond dat de Kamer met een krappe rechtse meerderheid de volledige vrijheid voor het stichten van bijzondere scholen bevocht. Voor- en tegenstanders van openbaar en bijzonder onderwijs ontmoetten elkaar op het scherp van de snede en die kan, als het er op aankomt, in de Nederlandse politieke verhoudingen in onderwijszaken vlijmend scherp zijn. De -geestelijke vorming in het voortge zet onderwijs, dat wil zeggen de voorlich ting van het Humanistisch Verbond, is toegelaten dank zij de K.V.P., maar het was nog niet helemaal naar de zin van de voorstanders van gelijkheid in dit op zicht, die te vinden waren onder de so cialisten en de liberalen. De socialist C. Kleijwegt, die hier de kat de bel had aangebonden, kreeg de Kamermeerder heid slechts zover dat er geestelijke vor ming kon komen als de ouders erom vragen. Voor het godsdienstonderwijs is dat niet nodig. Daarvoor kan een kerkelijke ge meente het initiatief nemen, dus buiten de ouders om, die uiteraard vrij blijven om hun kinderen erheen te sturen of niet. Maar in de wet komt te staan ,dat, als er humanistische voorlichting op de school moet komen, dit alleen mogelijk is op verzoek van de ouders. De afgevaardigde Kleijwegt mocht dan wel, uitgaande van de stelling: gelijke monniken, gelijke kappen, een verzoek van de ouders verplichtend willen stel len voor godsdienstonderwijs, deze rede nering ging volgens de rechterzijde niet op. Hij kreeg er geen meerderheid voor. Lang is er ook nog gepraat over de veronderstelling dat er nu ook een ge lijkstelling van de kerk en een genoot schap op geestelijke grondslag in de wet zou worden opgenomen, maar dit wilde tenslotte eigenlijk toch niemand. Overigens aanvaardden de voorstanders voor vrijheid voor de geestelijke vorming oo:k geen discriminatie. Het compromis kwam met moeite tot stand en met 118 tegen 21 stemmen ging de geestelijke vorming er door. In de protestants-chris telijke hoek bleef men tegen, evenals de beide K.V.P.-ers mr. Van Thiel 'en dr. Lucas. De anti-revolutionaire fractie was verdeeld: zes leden stemden voor. De schaal sli.eg weer om ten nadele van de linkerzijde toen het ging om de vrijheid van het stichten van scholen. De socialist A. Vermeer had een amende ment ingediend om het mogelijk te ma ken dat gemeenten openbare scholen stichten buiten het scholenplan om, dat telkens voor drie jaar voor het gehele land zal worden vastgesteld. Hij zag in de bepaling dat ook het openbaar onderwijs onder dit plan valt een achterstelling van de openbare school bij de bijzondere school, die te allen tijde kan worden opgericht, ook buiten het scholenplan om, al krijgt men er dan geen cent subsidie uit 's rijks kas voor. Die vrijheid wenste hij ook voor de open bare school, maar minister Cals voerde overwegende bezwaren aan, daar hij vond dat het in strijd was met de gelijkheid in bekostiging van het onderwijs. De ge meenten zouden dan immers hun gang kunnen gaan. Het geld komt toch uit de openbare kas. Men kan het onverzoenlij ke niet verzoenen, zei hij. De Kamer ging met hem mee. De rechterzijde bracht 73 stemmen bij elkaar om de 65 stemmen van de linkerzijde te overvleugelen. Daar de anti-revolutionair Kieft ver keerd stemde, was de meerderheid voor de principiële beslissing over de vrij heid van schoolstichting voor het bij zonder onderwijs nog kleiner, namelijk 72 tegen 66 stemmen. Het ging hier om een amendement-Vermeer, dat een buiten de planprocedure om gestichte bijzon dere school in ieder geval drie jaar lang de rijkssubsidie wilde onthouden. Dit was toch voor de socialist Kleijwegt wel aanleiding om „enkele duidelijke dingen te zeggen", zoals hij het uitdrukte. Hij had geen behoefte aan zware woorden, maar het verwerpen van dit amendement zou toch voor de socialisten wel meetellen bij hun eindoordeel over de Mammoet wet. Het is voor ons een ernstige zaak, aldus de afgevaardigde Kleijwegt, die hiermee voor het eerst in dit debat een van de troeven liet zien, die straks ten slotte op tafel zullen koimen. De poging die de anti-revolutionair prof. mr. Th. A. Versteeg verleden week had ondernomen om voor de bijzondere scho len wat meer vrijheid in de samenstel ling van het lesrooster te krijgen, strand den. Alleen de protestans-christelijke fracties stemden voor. De K.V.P. was er kennelijke niet voor te vinden en de linkerzijde wilde in geen geval de con currentiepositie van de bijzondere school tegenover de openbare school versterken. Het debat werd gisteren even verleven digd door een klein incidentje op de publieke tribune, waar plotseling een man begon te roepen: Ik heb nu geen tijd meer, maar zorg voor Nieuw-Guinea! Niemand begreep wat hij bedoelde en hij maakte verder geen moeilijkheden toen de Rijkspolitie hem met zachte drang wegleidde. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. In de vijf jaar die het Motel Amsterdam aan de uitvals weg van Amsterdam naar Den Haag bestaat, is gebleken dat bedden die een normale lengte hebben, te kort zijn. Daarom zijn de bedden in het nieuwe Euromotel bij de Amstelbrug aan de rijksweg Amsterdam-Utrecht tien centi meter langer. De Amsterdamse wethouder mr. F. H. C. van Wijck heeft het motel giste- teren geopend. Het is met zijn 84 ka mers die alle een douche en een toilet hebben het grootste van Euro pa. Bij het motel zijn insteekhavens ge graven en aanlegsteigers gebouwd voor rondvaartboten en zeil- en motorjach ten. Voor het wegverkeer is er een par keerplaats voor ongeveer 250 auto's. Een nieuw snufje, dat de N.V. Mo telmaatschappij Holland in het Euromo tel heeft laten aanbrengen zijn de poets doeken in alle kamers. Het was name lijk opgevallen, dat vooral Amerikanen hun schoenen met de gordijnen plegen te poetsen. Het Euromotel heeft een koffiebar die de hele nacht open is. Alcoholische dranken zijn er taboe. Het motel is van de rijksweg af te bereiken zonder do\ men de hoofdweg hoeft te kruisen. Omdat zij meent, dat het motel meer en meer de plaats van het hotel heeft ingenomen, wil de N.V. Holland elders in het land nog een aantal motels la ten bouwen. Van onze correspondent BREDA. Voor de tweede maal in vijf weken tijds stond gisteren de 61-ja- rige huisvrouw G. van I. uit Tilburg wegens winkeldiefstal voor de Bredase politierechter. Deze vrouw wil alleen door schade en schande wijs worden, zei de officier van justitie en hij eiste een week gevan genisstraf met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. Op 1 juni was de vrouw voor hetzelfde vergrijp veroor deeld tot dertig gulden boete en een week voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Nu stond ze in snelrecht voor de politierechter wegens een winkeldief stal op 29 juni. jv De verdediger, mr. Olij, zei, dat de diefstallen bij de N.V. Priba in Tilburg, waar de vrouw was aangehouden, alle maal onder dezelfde omstandigheden waren gepleegd. Dezelfde winkelchef en dezelfde winkeljuffrouw zijn steeds de getuigen. De getuigen zien hoe het de lict begint, maar in plaats van te waarschuwen laten zij de vrouw haar gang gaan om haar daarna te kunnen betrappen. Dat leek volgens hem toch wel op uitlokking. Hij vroeg de rechter er rekening mee te houden, dat de vrouw door de N.V. Priba was verleid. De politierechter veroordeelde de vrouw tot vier dagen gevangenissjraf met bevel tot onmiddellijke gevangen houding. Levensgevaar in Breda Van onze correspondent BREDA. Van gemeentewege zal in de Liesbosohlaan in Breda binnenkort een nieuwe elektriciteitskabel worden ge legd. Daarbij zal tegelijkertijd een aard- leiding worden aangebracht. Dat is de oplossing van de moeilijkhe den die waren ontstaan doordat de wa terleidingmaatschappij Noordwest-Bra bant de oude metalen waterleiding in de laan had vervangen door plastic buizen. De gerechtelijke actie tegen de water leidingmaatschappij, die door één van de bewoners werd overwogen, zal nu niet doorgaan. Van een onzer verslaggevers TVEN HAAG. Anderhalf jaar ge- vangenisstraf heeft de Haagse officier van justitie geëist tegen de 56-jarige jhr. P. J. A. J. de la P. uit Den Haag, die een vrouw, aan wie hij trouwbeloften had gedaan, haar zuster en haar moeder vorig jaar hun hele vermogen van onge veer 25.000 gulden afhandig had ge maakt. Dit was gepaard gegaan met een prachtig verhaal over ver loren familiebezit in Frankrijk, dat door bemiddeling van president de Gaulle zou kunnen worden herkre gen of verkocht. Daarvoor moest jhr. J. de la P. di verse bezoeken aan Frankrijk bren gen. want hij moest zijn invloedrijke relaties aldaar persoonlijk spreken. De vrouwen gaven hem het geld grit en in ruil daarvoor kregen zij bijv. telegrammen met de tekst: Morgen avond soupeer ik met president de Gaulle. Ten slotte echter kreeg de zaakwaarnemer van de familie arg waan en hij mengde de politie in de zaak. Ter zitting bleek dat jhr. J. de la P al in 1957, toen hij met zijn aan staande vrouw kennis maakte, onder valse vlag had gevaren. Hij vertelde toen o.m. dat hij bij de koninklijke stallen werkte, wat evenmin waar was. Eigenlijk had hij nooit gewerkt, althans niet regelmatig, want, zo lichtte zijn raadsman toe. hij was op gevoed in de typische fin-de-siècle- sfeer van: Arbeid is ons onwaardig, wij leven bij onze status. De veranderde tijden hadden hem onaangeroerd gelaten, zijn schijnwe reld niet omvergegooid. Ieder aanpas singsvermogen was hem vreemd, maar in ieder geval kon hij niet le ven van een toelage van 250 gulden, waarvan nog vijftig gulden alimenta tie moest worden betaald. Met andere vrouw Daarom had hij graag het geld van de vrouwen geaccepteerd. Wat de rechtbank en de officier hem zeer kwalijk namen, was dat hij niet al leen het geld had opgestreken, maar dat hij het bovendien had uitgegeven op zijn reizen in gezelst hap van een andere vrouw. Van haar bestaan wist zijn officiële verloofde niets af. „Gren zeloos brutaal", noemde de president het optreden van de verdachte. Op zijn vraag waarom hij eigenlijk tot een en ander was gekomen, bleef de verdachte het antwoord schuldig. Hij zei alleen veel berouw te hebben. Volgens het psychiatrisch rapport is jhr. J. de la P. een domme en infan tiele man, met een gebrekkig ge voelsleven en enigermate verminderd toerekeningsvatbaar. Een wanprodukt van zijn opvoeding zo kwalificeerde zijn raadsman hem. Hij drong aan op een straf van maximaal een jaar, opdat een gedeel te voorwaardelijk kon worden gegeven en toezicht kon worden opgelegd, wat hij in dit geval als een eerste vereis te zag. Het 21-jarige zangeresje Ria Valk door haar liedjes voor radio, televisie en grammofoon platen geliefd bij de teenagers is gistermorgen in Amster dam in het huwelijk getreden met de heer H. de Keulenaar. Na de bruidegom waren het haar kunstbroeders Willy Alber- tl (links) en Joop de Knecht, die Ria („Tommy uit Tenessee") met een hartelijke kus feliciteer den. 95 De Gaulle en Adenauer: PARIJS, (Reuter, UPI). „Een verenigd Europa, welke vorm dit ook zal krijgen, zal niet kunnen be staan zonder sterke banden van vriendschap en solidariteit tussen Frankrijk en Duitsland." Dit zei bondskanselier Adenauer gister avond tijdens een diner dat te zij ner ere werd gegeven in het Ely- sée. Eerde op de dag had de Westdurtse bondskanselier het vraagstuk van een verenigd Europa uitvoerig besproken met president De Gaulle. Na afloop van het onderhoud, dat ongeveer twee uur duurde, zeiden leden van de West- duitse delegatie er werd geen of ficiële verklaring uitgegeven dat dr. Adenauer en president De Gaulle hebben besloten snel vorm te geven aan een politiek verenigd Europa. De twee staatslieden zijn het er over eens, zo werd meegedeeld, dat Enge land lid moet worden van de Euro- markt. Het werk aan de Europe se eenheid moet volgens De Gaulle en Adenauer worden voortgezet, onge acht of Engeland lid wordt van de E.E.G. Na de bespreking met De Gaulle bracht Adenauer een bezoek aan het Louvre. Hij werd daarbij vergezeld door de minister van cultuur, André Malraux. Dr. Adenauer heeft gisteren het Franse staatshoofd een kostbaar mid deleeuws beeld ten geschenke gegeven, afkomstig uit zijn particuliere verza meling. Het beeld, dat dateert van om streeks 1480, stelt Maria Magdalena voor. Mevrouw De Gaulle ontving van de Westduitse bondskanselier een thee servies uit 1750. AMSTERDAM (ANP). Op de eer ste etage van zijn woning aan de Prin sengracht in Amsterdam viel de 84-jari- ge B. J. Smit gistermiddag door het dakraam van een met draadglas voor zien plat. Hij kwam vier en een halve meter lager op de betonnen vloer van een garage terecht. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek de man te zijn overleden. Vermoedelijk heeft hij bij het spannen van een was lijn het evenwicht verloren. 26 „Wij moeten het verhaal achter het verhaal zien te vinden", zei hij vriendelijk. „Als we daarin slagen, durf ik te wedden om al wat je wilt, dat Larry weer vrij komt." Ik was verbaasd. „Ik dacht dat je voor de politie werkte", zei ik. Hij keek geschokt. „Beste kind, ik sta aan de kant van wet en orde. Het recht zal zege vieren en zo." Hij grinnikte. „Op het ogenblik is het mijn doel een arm rijk meisje en haar roodharige moeder uit de nesten te helpen." „Ben je dan geen politiefotograaf?" Dat scheen hem om de een of andere reden te amuseren. „Arme kleine Judy!", zei hij. „Wat is ze toch nog wereldvreemd. Maar ik houd van zulke vrouwen. Zij houden mijn superioriteitsgevoel op peil." Daar liet hij het bij. Patrick gaf hem zijn hoed, die hij zwierig op zijn hoofd zette. „Neem een goede raad aan", zei hij. „Ga naar bed en blijf daar. Er is geen reden voor zwartgallig heid." Ik voelde mij verloren toen hij weg was. En wat dat naar bed gaan betreft dat kon ik natuurlijk niet. Ik had nog steeds dat beroer de mes, en ik wist niet hoe het drank en zij volgde mij mijn kamer in. Natuurlijk lag de blauwe speld direct in 't zicht op mijn kaptafel. Zij wees ernaar. „Hier is-ie, juffrouw Judy", gilde ze. „Ik begrijp niet hoe u die kwiit kon zijn." Dat was meer dan ik kon verdra gen. „Ga alsjeblieft weg, Sara", zei ik. Ik kroop onder de dekens. Zo tegen het licht worden doezelde ik in. Ineens was de gedachte bij me opgekomen dat moeder het er zelf uitgehaald had. Zij was ertoe in staat om naar beneden te glippen toen de bedienden aten en de hal dus leeg was. Maar ik sliep niet lang. Ik hoorde Sara kloppen op moeders kamerdeur toen zij de och- kwijt te rata. Ik wist zeker dat de bracht rirYlitip nu 7p Tsarrv ?Ga.rrGstG6rd WG§ wss ik n&sr n&nr KSixvcr. had? ook allebei de" Sizen zbu door- .Moederwas weer heel vriende- 7DPlrpn maar ilr uroe +p hfln£? OïYl lijk. Zg ZGi u3t ZG bGSlotGÜ il8{f Oil naar buiten te traan ze senator in Plaalts van da «ouver- naar buiten te gaan. neur beUen. natuurlijk kohden ze Maar het mes moest uit de vijver Larry dan onmogelijk langer vast- gehaald worden en om een uur houden. Tenslotte hadden wij altijd s nachts ging ik naar beneden met contributie betaald aan de Repu- mijn badjas en slippers aan. Ik had blikeinse Partij. Had ik wel zwarte een zaklantaarn bij me en ging kousen voor de begrafenis van van rechtstreeks naar de vijver. De kat daag? zat op de rand en probeerde als ge- Jk onderbrak haar resoluut, woonlijk met zijn klauwen vissen te ^Als u dat ding weggenomen hebt, vangen. y^d ik dat een gemene streek, moe- Het mes was weg. der", zei ik. ,,U had het me op Ik kon het eerst niet geloven. De z'n minst even kunnen zeggen." vijver is behoorlijk breed en ik Ze zette haar kopje neer en staar- kroop op handen en voeten al graai- de me aan. ende door -het water. De vissen scho- „Wat vertellen", vroeg ze. ten wild van de ene kant naar de „Over het mes." andere en de kat deed wanhopige Ze keek onschuldig en ik voelde pogingen de langsflitsende beesten me onzeker. te grijpen. Door al dat gegraai en „Wat is daarmee? Waar heb je het spatten van de fontein was ik het over, Judy?" ge- geslagen doornat geworden, toen ik het einde lijk opgaf. Tot mijn schrik stond Sara op de galerij toen ik naar boven ging. „Wat was u in 'S hemelsnaam aan het doen, juffrouw Judy?", zei ze. „Wat zoekt u?" „Ik meende dat ik mijn blauwe voor het van bed afgleed, speld in de vijver had laten vallen." lijkbleek. Ze geloofde mij niet. Ik voelde „Dat geloof ik niet. Je zult haar in het donker verstijven. Maar niet goed gezocht hebben." ze dTong niet verder aan. Ze zei dat Ik heb Wel goed gezocht", zei ik moeder had gebeld om haar slaap- grimmig. „Ik heb elke centimeter „Heeft u het dan niet eruit haald? Uit de vijver?" Zij keek alsof ik haar had. „Je gaat me toch niet vertellen dat het weer weg is!" hijgde ze. Ik kon nog net haar blad opvangen Zij was wel van die vervloekte vijver afgevist. Ik en de kat!, veegde ik eraan- toe. „Iemand heeft het weggeno men." Zij keek mij smekend aan. „Zeg niet dat het iemand in het huis was. Ik zou het niet kunnen verdragen, Judy." Ik dacht koortsachtig na. „Het hoeft niet iemand van hier te zijn. Er zijn meer mensen beneden geweest, gisteren toen Patrick nog aan het zoeken was. Misschien kon iedereen die in de vijver keek het zo zien liggen. De vissen kunnen het verschoven hebben of de waterlelie bladeren weggehaald hebben. Ik weet het niet moeder. Iemand moet het hebben zien liggen. Ik Ik zweeg plots. Ik dacht ineens aan Tony King, die zijn mouw opge stroopt had en zijn lange arm in de vijver liet bengelen, er grinnikend een vis uithaalde en vroeg of we ze zo nu en dan wat kaviaar gaven. Hij had het mes. Hij had het al die tijd gehad. Toen hij mij vuur gaf en me dat afschuwelijke rapport te lezen gaf., al die tijd had hij het mes dat voor Larry de doodstraf zou betekenen, in zijn zak gehad. Hij had de naam van de man waar Larry jaloers op had kunnen zijn, deed alsof hij zo'n medelijden met mij had en legde de stukjes van de puzzel aan elkaar totdat hij ze alle maal had. De vuile schoft, dacht ik woedend. Tegen me lachen en zijn gebroken tand laten zin en al die tijd het mes in zijn zak hebben. Ik zou hem alleen uit pure haat hebben kunnen doden. 's Morgens gingen we naar de be grafenis van Isabella. Moeder moest wel gaan, of Andrew Leiand Larry verdacht of niet. „Waarom zouden we wegblijven", vroeg zij. „Ik was gek op haaT. Bovendien zou het vreemd zijn, het zou lijken of we Larry zelf ook verdachten." (Wordt vervolgd) DE TINTELS door Jack Dunkley alsikni&tzovebl vamuehield zou ik ue niet kunnen uitstaan/ ■Illilillllililil OlIflillIllIIUllllll m GORDON in het heelal door Dan Barry doop BRUSSEL. De Britten zijn bereid toe te treden tot de Europese gemeen schap voor atoomenergie (Euratom). Het verdrag levert geen grote moeilijkhe den op. De leider van de Engelse dele gatie Heath vertelde dat gisteren aan de ministers van de gemeenschap. Er zijn nog wel enkele dingen waar over gesproken moet worden. Engeland wil namelijk dat de leden van het Euro pese agentschap voor atoomenergie toch met de landen van Euratom kunnen samenwerken. Heath verklaarde dat Euratom zich niet bezig moet houden met de kernenergie die Engeland voor zijn verdediging gebruikt. Wanneer het land zal zijn toegetre den moet het programma voor onder zoek en ontwikkeling worden herzien. Een wijziging kan voorkomen dat er dubbel werk gedaan wordt binnen de ge meenschap. Engeland kan zijn inspan ningen dan inpassen in de werkverde ling van Euratom. De onderhandelingen met de zes lan den zullen op dezelfde wijze worden ge voerd als tussen Engeland en de E.E.G. De opzienbarende experimenten ss= van student Tijloos ^IIIIIIliillilllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIltlllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIflIlltlllllllllllllllllllllllllllllllilllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllillllillUIIIUIIIIIIIIIIIIILB DEN HAAG. Nederlanders en Ne derlandse onderdanen (niet-Nederlanders) m Indonesische kriigs- of staatsdienst zullen hun Nederlandse nationaliteit ver liezen ais ze geen ontslag nemen. De maatregel geldt voor mensen van wie moet worden aangenomen, dat ze de Indonesische dienst inderdaad kunnen verlaten. Dit is het gevolg van de intrekking van een Koninklijk Besluit uit 1951. Daar in was bepaald zoals bij de soeve reiniteitsoverdracht overeengekomen dat Nederlanders en Nederlandse onder danen, niet-Nederlanders, in krii««- of staatsdienst van de republiek Indonesië mochten tredeh. Blijkens een medede- 50. Sprenkel had gelijk, de scène was nog niet afgelopen. Er viel nog ge noeg te gebeuren dat was altijd zo, wanneer Remi Fasolla een scène maak te. Nadat zij de Maat op een stortbad had getracteerd, stulpte zij de lege em mer over diens hoofd en dreef hem met forse slagen van een andere em- u 'l'ol mer tot op zijn schouders. Uit de em- ung in net Staatsblad van gisteren is mer klonk een blikkerig kermen dat I dit Koninklijk Besluit nu ingetrokken. 1 zich mengde met Remi Fasolla's hoge gillen tot een uiterst modern duet. Intussen stoven Kappie en de impre sario naderbij om er een eind aan te maken. Maar de impresario kreeg een krachtige klap met de emmer en Kap pie zag ervan af, omdat er op dat mo ment een agent naderde. „Bravo jong!" riep Kappie. „Er is ja wat je noemt de sterke arm voor no dig om dit op drift geraakte vrouw mens in de koers te brengen." GAPINGE. Gapinge vierde zater dag een wat laat zilveren huwelijks feest van het Koninklijk Paar. Door omstandigheden- was het onmogelijk ge weest op de dag zelf feestelijkheden te organiseren, maar redeneerden organi serende dorpelingen, beter laat dan nooit en daarom was het zaterdag feest. Met medewerking van het mu ziekgezelschap „Veere's genoegen" werd een rondwandeling gemaakt. Op het programma stonden verder kinder spelen en volksspelen en 's avonds werden op het dorpsplein kussengevech ten en stoelendansen gehouden. Ten slotte besloot een lampionoptocht de dag. De uitslag een van die dag gehouedn ring- rijderij luidde; 1. Joh. Langebeke 26 ringen. 2. H Joose 26. 3. D. Coppoolse 25 4 F Langebeeke 23. 5. C. Langebeeke IS. C Cop. poolse 17. 7 Joh. Wondergem 17. 8. H Won- Maar de agent stapte meteen op de Maat af en bekommerde zich niet om de gillende zangeres. „Dat loopt ja de spuigaten uit!" bries te Kappie. „Die arme klont is weerloos, dergem 14. 9. A P .'"de* "visser' 12' 10 Jac. eit> io dat niet kakplobbes"" Paauwe 11. 11. G Koole 10. 12. H. Ton 9. 13. zie je dat met, kakeioDoes.. Jan Langebeeke 8 14 Jos 0udenaar 5 ]5. „Maar Fasolla is een beroemdheid. Abr. Wielemaker jr 4. 16 Jac van dc Bosse kapitein", legde Sprenkel uit. „Zo gaat |eb^pel en meeste volgringen: Joh. Lat» dat nu eenmaal...."

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 2