BINNENKORT WEER PRATEN™™; en beter weten in Soekarno zendt afgezant (Malik?) Stroming in figpffö»/ GEEN LANDING BIJ KAIMANA Ondanks telegram over procedure weinig bekend VERWARRING OVER MACHTSSTRIJD IN FEESTEND ALGIERS Westberlijns toezicht op Oostduitse S-bahn S.E.R. wil niet hoger dan f250.- OPPASSEN MET UITLATINGEN OVER E.E.G. PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Woensdag 4< juli 1962 vrijetijdsverf kwaliteitsverf 47 kleurstalen 10 ct in de winkel Bromfietser onder bus Assemblee tegen vervallen van 71 mandaten Bonn en Moskou gaan verder met spionnenruil OPVALLENDE MAATREGEL VAN BRANDT Contact Vertrouwen Propaganda mogelijk uit Melbourne PLEIDOOI VOOR ÉÉN BOUWWET Verkenning Prof. De Gaay Fortman voorzitter commissie studie schrootnota Wielerkaravaan leed in stilte LAATSTE NIEUWS Ben Bella in Kairo Schilderijendiefstal in Gallery mislukt Amerikaan overreden Verpleegster verongelukt Zie verder jiag. 7 De BiltBuien Het weer overal Pirecteur. J ACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40. Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5093 Van onze correspondent TVTEW YORK. President Soekarno heeft Oe Thant telegrafisch laten weten dat hij eert afgezant naar Washington zal zenden om „definitieve opheldering" te krijgen over de Nederlandse inter pretatie van het plan-Bunker. „Overeenstemming op dit punt zal de weg hanen voor verdere onderhandelingen", aldus de president. Het blijft huilen met de zo mer we zijn het er roerend over eens, te land, aan de zee en overal elders waar vakantie vierend Nederland tegen beter weter in zit te wachten op het weerpraatje van half één. Dat het optimisme overeind blijft wordt bewezen door de weinige afzeg gers in de badplaatsen, door de vreugde om elk sprankje zon ach ter het glas ifan de terrasjes.... en door een plaatje als dit. Hun jachtje werd door de stij ve Noordwester van het IJssel- meer geblazen en moest het IJ opzoeken. Niettemin: het plezier in de vrijheid bleef. Het zou een symbool voor de zomer 1962 tot- nu-toe kunnen zijn. Ingezonden mededeling) Algemene premiespaarregeling Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Sociaal-Econo mische Raad wil het bedrag, dat volgens een algemene premie-spaar regeling per jaar en per persoon zou mogen worden gespaard op hoog stens tweehonderd tot 250 gulden per jaar stellen. Dat blijkt uit het concept-advies van de S.E.R. over een algemene spaarregeling, waarom staatssecre taris Schmelzer (bezitsvorming) in februari had gevraagd. De staatssecretaris had aan vier honderd gulden per persoon per jaar gedacht. Volgens zijn opzet zou iedereen tussen de 25 en de zestig jaar die niet meer dan vijftiendui zend gulden per jaar verdient aan de spaarregeling kunnen meedoen. De deelnemers zouden een belas tingvrije premie van twintig pro cent krijgen als ze hun spaarpotje vijf jaar achtereen hadden laten groeien, zonder er een cent af te halen. Grens Over de grens van het inkomen is de S.E.R. het ook niet helemaal met de staatssecretaris eens. Een deel wil helemaal geen inkomensgrens; an dere leden vinden daarentegen twaalfduizend gulden het uiterste. De S.E.R. vind het principieel juist, dat men de kans krijgt om ge lijktijdig aan meer dan één spaar regeling mee te doen. Bovendien zou het' mogelijk moeten zijn, zo meent de raad. dat met één bedrag aan meer spaarregelingen kan wor den deelgenomen, zodat hetzelfde spaarpotje premies kan opleveren zowel van de algemene als van een bedrijfsspaarregeling. De S.E.R. zal vrijdag in een open bare vergadering zijn definitieve advies vaststellen. Van ccn onzer verslaggevers ROTTERDAM. Op de hoek van de Zestienhovensekade en de Parallelstraat in Rotterdam-Overschie is gisteravond de vijftigjarige bromfietser A. Zielman uit Delft verongelukt. De man werd gegrepen door een bus van de R.E.T.. die voor een personen auto moest uitwijken. Zijn vrouw bleef ongedeerd. Van onze correspondent ALGIERS. Ben Khedda en zijn voorlopige regering zijn gistermid dag in Algiers aangekomen. Hun komst betekende het definitieve ein de van het Franse bestuur. Terwijl onafzienbare mensenmenigten uiting gaven aan hun vreugde, stroomden de erkenningen van de nieuwe staat binnen. Ook Nederland heeft Alge rije reeds erkend. Vroeg in de ochtend had president de Gaulle bij proclamatie Algerije on afhankelijk verklaard. Een uur later werd de tekst van deze proclamatie ter hand gesteld aan Farès, de presi dent van het voorlopige bestuursor gaan. Tegelijkertijd droeg de Franse Hoge commissaris, Christian Fouchet, de soevereiniteit over aan Farès. Er komt nu een Franse ambassadeur in Algerije. In die functie is reeds be noemd Jeanneney, professor in de eco nomie en de politieke wetenschappen aan de Sorbonne. Zware strijd De G.P.R.A., de voorlopige Algerijnse regering, zit nu dus in eigen land, maar het was gisteravond al duidelijk dat zij een zware strijd om het bestaan zou moeten voeren. Steeds meer troepen van het Algerijnse bevrijdingsleger die nu ongehinderd uit Marokko en Tu nis binnenkomen omdat bet Franse le ger de grenzen heeft opengesteld kiezen partij voor de ontslagen officie ren en voor Ben Bella, de vice-premier, die demonstratief uit de G.P.R.A. is weggelopen. Het was gisteravond volstrekt niet duidelijk hoe de toestand zich zou gaan ontwikkelen, maar uit alles bleek dat er grote verwarring heerste en dat men langzamerhand begint te geloven dat Ben Bella erin zal slagen het grootste deel van het leger op zijn hand te krijgen. De G.P.R.A. zegt dat Ben Bella, sa men met de ontslagen officieren, een militaire dictatuur wil vestigen en wil vertrouwen op de steun van Nasser in plaats van op die van Frankrijk. Zou dat inderdaad gebeuren, dan worden de overeenkomsten met de Franse re- Van onze correspondent LONDEN De uitlatingen die Britse ministers doen in verband met Engelands onderhandelingen met de gemeenschappelijke markt en alle problemen rond dit moeilij ke vraagstuk, worden op een goud schaaltje gewogen. Dat bleek John Hare, de minister van arbeid, de laatste dagen nog eens heel goed. Tijdens het weekeinde zei hij in een rede dat sommige regeringen van de landen van het gemenebest zich in be paalde opzichten als kinderen gedra gen inzake de onderhandelingen en de voorstellen die er uit voortspruiten. Het resultaat van deze natuurlijk niet erg tactvolle opmerking? Een storm van protesten, uit het Gemene best, van tegenstanders van een toe treding van Engeland tot de E.E.G. en ook van hen die zoals Labour nog geen standpunt innemen. Gistermiddag heeft minister Hare in het Lagerhuis zijn verontschuldigin gen aangeboden. Het was nooit zijn bedoeling geweest vermanend of kwet send te zijn ten opzichte van welk land dan ook. Minister Hare zei. bij nadere over denking van wat hij had gezegd, in te zien dat het op een wijze geïnter preteerd kon worden die hij zeker niet bedoelde. Hij had zijn opmer king in een onbewaakt ogenblik ge maakt gering waardeloos. Het akkoord van Evian is juist gebaseerd op nauwe ban den met Frankrijk. Maar zoals gezegd, de toestand was gisteravond zeer ver ward. Drie lezingen Er deden in Algiers drie lezingen de ronde over de plannen van Ben Bella. 1. Hij zou zich uit de politiek terug willen trekken en zich vestigen in zijn geboorteplaats, dicht aan de Marok kaanse grens. 2. Hij zou inderdaad met steun van de meerderheid van het leger willen pro beren de G.P.R.A. op zij te dringen en te vervangen door een militaire dicta tuur, gebaseerd op het pan-arabisme van Nasser. 3. Hij zou in het geheim naar Casa blanca zijn gevlogen toen hij had be merkt dat de G.P.R.A. reeds in Algiers was aangekomen. Was hij er zelf het eerst aangekomen, dan was hij de gro te overwinnaar geweest, want hij is zeer populair. Het schijnt dat Ben Bella gisteren in het openbaar heeft verklaard dat hij niets zal ondernemen wat de regering van Ben Khedda zou kunnen schaden, maar- bevestiging daarvan is niet te verkrijgen. Wat de Egyptische president Nasser van de machtsstrijd onder de Algerijn se nationalisten denkt is niet bekend. Tot nu toe heeft hij slechts aangespoord om de eenheid te bewaren. De regering die hij erkent is die van Ben Khedda. PARIJS (Reuter). Onder pro test van alle fracties behalve de gaullistische is gisteren bij decreet het mandaat van 71 vertegenwoordi gers van Algerije in de Nationale Vergadering en 34 in de Senaat ver vallen verklaard. De Nationale Ver gadering is als gevolg van dit in grijpen van de regering ingekrom pen tot 481 leden; de Senaat tot 274 leden. In de Assemblée spraken verschei dene afgevaardigden van een „on constitutionele maatregel", van een schending ook van de reglementen van de Assemblée. De socialist Chan- dernagor bracht in herinnering dat in een uit 1789 daterende grondregel is vastgelegd dat het Franse parle ment de gehele natie vertegenwoor digt. Hij vond dat de regering be ter de Assemblee had kunnen ont binden. Van onze correspondent BONN. De Westduitse rege ring heeft gisteren de Russische spion Pripolzef vrijgelaten en uit het land gewezen. Hiermee is een tweede stap gezet op de weg van een Russisch-Duitse ruilhandel in mensen. De Russen hebben enige weken ge leden het Westduitse echtpaar Wer ner, afkomstig uit Karlsruhe, vrijge laten dat in november 1961 in de Sow jetunie wegens beweerde spionage tot respectievelijk vijftien en zeven jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Voorts zitten in Rusland twee Hei- delberger studenten een gevangenis straf van twaalf jaar uit wegens be weerde spionage voor de Amerikaan se geheime dienst. De Westduitse minister van buiten landse zaken, Schroder, onderhandelt al weken lang met dé Russische am bassadeur in Bonn, Smirnof, over de vrijlating van dit Duitse viertal in ruil voor de vrijlating van Pripolzef. De Werners zijn inmiddels vrijgela ten. Pripolzef is onderweg naar Mos kou en de regering in Bonn sprak gisteren de hoop uit dat de Russische regering spoedig de twee studenten zal loslaten, waarmee de ruilhandel „rond" zal zijn. Pripolzef is een ingenieur, die lid was van de Russische handelsmissie in Keulen, zonder dat hij de diploma tieke status bezat. In februari werd hij wegens spionage in Karlsruhe tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. riet telegram werd gisteren in de namiddag openbaar gemaakt door het bureau van Oe Thant. Het droeg de datum 4 juli (Djakartatijd) en was een antwoord op de boodschap die Oe Thant donderdag aan Soe karno had gezonden. Soekarno zegt in zijn telegram dat zijn afgezant (wiens naam hij niet noemt) de „definitieve opheldering" zal vragen aan de Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen. Wie zijn afgezant zal zijn en wan neer hij naar Washington zal ver trekken, wilde Soekarno gisteren ook in Djakarta niet zeggen. Men zegt dat het weer Adam Malik zal zijn, de Indonesische ambassadeur in Moskou, die op het ogenblik in Djakarta zou zijn voor instructies. Hoewel Oe Thant vandaag voor drie weken naar Europa vertrekt, gelooft men niet dat eventuele stap pen zijnerzijds in aansluiting op Soekarno's formele antwoord, bijzon dere vertraging zullen ondergaan. Het secretariaat van de Uno zal immers voortdurend contact met hem onderhouden. Aangenomen wordt daarom, dat de Nederlands- Indonesische besprekingen in de tweede helft van de volgende week kunnen worden hervat. Intussen is nog niet duidelijk ge worden of verdere bijzonderheden over te treffen regelingen tijdens voorbesprekingen kunnen worden uitgestippeld. Het is ook niet be kend of het, door welke partij ook, wenselijk wordt geacht hieromtrent van te voren nadere klaarheid te scheppen. Hoe dit zij, bij de Uno schijnt men over gegevens te beschikken, waaruit blijkt dat aan hervatting van het Nederlands-Indonesische gesprek geen belangrijke hinder palen meer in de weg staan. President Soekarno heeft giste ren in Djakarta nader gezegd, dat Indonesië de voorstellen van Bun ker aanvaardt omdat zij de over dracht van het bestuur over wes telijk Nieuw-Guinea en daarna toe passing van zelfbeschikking in houden. Drs. H. A. Korthals DEN HAAG In de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie zijn sinds enige tijd besprekingen gaande om drs. H. A. Korthals voor de Tweede-Kamerverkie zingen van 1963 aan te wijzen als aan voerder van de liberale lijst. Deze be sprekingen, die worden gevoerd tussen vertegenwoordigers van een aantal cen trales en drs. Korthals, zijn een uitvloeisel van het feit dat de heer Korthals in april toen de V.V.D. haar gros lijst voor de kan didaatstelling op maakte tegen over het hoofd bestuur van de V.V.D. had te kennen gegeven niet bereid te zijn een eventuele kandidatuur in overweging te nemen. Deze afwijzende beslissing van drs. Korthals heeft toen in de afdelingen en centrales zo veel weerstand ontmoet dat in allerlei delen van het land po gingen in het werk werden gesteld om tot een hergroepering in de kandidaat stelling voor de Tweede-Kamerverkie zingen te komen. Naar buiten is dit onlangs gebleken uit een brief van de afdeling Zwolle aan de andere afde lingen van de V.V.D., waarin de Zwol se- liberalen er op aandrongen niet langer prof. mr. P. J. Oud als lijstaan voerder te kiezen, maar in diens plaats drs. Korthals aan te wijzen. Drs. Korthals, die gisteren 51 jaar werd, is sinds 1959 vice-minister-presi dent en minister van verkeer en water staat. Voordien was hij lid van de Tweede Kamer, sinds 1945, waar hij o.a. de defensievraagstukken behan delde Ook was hij lid van het Euro pese Parlement. Als vice-minister-pre sident heeft hij voorts de koninkrijk- zaken, dus betreffende Suriname en de Antillen, onder zich. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Australische zen der, die Indonesische propaganda maakt en die op Nieuw-Guinea goed is te ho ren, zou de commerciële zender Radio Melbourne kunnen zijn. Dat is een sug gestie, die het ministerie van buiten landse zaken heeft ontvangen bij haar speurtocht naar gegevens over de In donesische uitzendingen van deze zen der. Wij sahreven daarover gisteren. Het ministerie heeft voor deze sug gestie nog geen officiële bevestiging kun nen krijgen. Wel is er een aantal radio amateurs dat ook spreekt van Radio- Melbourne. Deze zender zou al in 1951 Indonesische propaganda hebben ge maakt. De suggestie rijmt wel met de woor den, waarmee de Indonesische omroe per volgens de medewerker van de Avro. Hans Oosterhof zijn uitzending besluit: „Luisteraars in heel Indonesië, van Sabang tot Merauke, dit is uw om roeper Fibert Kalarusman, die u een goe<je morgen en een goede strijd toe wenst en tot de volgende keer vanuit Melbourne, Australië". Van onze correspondent BONN. De Westberlijnse bur gemeester Willy Brandt heeft gisteren gezegd dat de Berlijnse S-Bahn onder Westberlijns politie toezicht moet komen. Op het ogen blik staat deze elektrische buurt spoorweg technisch nog altijd on der toezicht van de directie van de Oostduitse spoorwegen in Oost-Ber- lijn krachtens een overeenkomst tussen de vier bezettingsmogendhe- den, de Sowjetunie, de Verenigde Staten, Frankrijk en Engeland. Brandt kantte zich tegen de opvat- Van onze Haagse redactie DEN HAAG. In de Eerste Kameris gisteren gepleit voor een bouwwet, waar in alle wettelijke regelingen voor het bouwen zouden moeten zijn opgenomen. Een deel van die regelingen is thans neergelegd in de Woningwet, die de se naat gisteren in 'behandeling nam. Prof. ir. Mazure (soc.) wees op het dubbele karakter va de Woningwet: re gelingen zowel voor de volkshuisvesting als voor het bouwen. Vele problemen, die zich bij het bouwen voordoen, worden in deze wet echter niet opgelost, zo zei hij. Hij noemde onder andere de verantwoor delijkheid bij het bouwen. Hij herinnerde aan de vraag, wie verantwoordelijk moest worden gesteld voor het gedeeltelijk in storten van het flatgebouw aan de Vij zelstraat in Amsterdam. In Hollandia is gisteren bekend gemaakt dat vorige week donder dag bij Kaimana bij nader inzien toch geen Indonesische parachu tisten zijn geland. De talrijke spo ren, die daar in de buurt waren gevonden en op grond waarvan werd aangenomen dat opnieuw pa rachutisten waren geland, schijnet} toch afkomstig te zijn van eerder gearriveerde infiltranten. Geconstateerd is dat de vliegtui gen die die dag boven het gebied hebben gevlogen, bommenwerpers verkenningsvliegtuigen van het type Mitchell zijn geweest. Die heb ben waarschijnlijk contact willen zoeken met de circa zestig daar aan wezige parachutisten. Het werd onwaarschijnlijk geacht, dat zij daarin zijn geslaagd. In de buurt van Merauke, zo grondse S-Bahn "loopt lang"* arterie! 1 Wel'd meegedeeld is weer ting dat het Westberlijnse terrein, waarover de S-Bahn rijdt, Oostduits gebied zoii zijn. Hij waarschuwde dat de S-Bahn ..communistisch opmarsge- bied" zou kunnen worden. Moeilijk Wat Brandt wil is een zeer opval lende maatregel, die op het ogenblik moeilijk „verkoopbaar" is. De boven- stations dwars door de stad, ook door West-Berlijn, maar niet meer tussen Oost- en West-Berlijn, hoewel zij geheel Oostduits is. Sedert de bouw van de communistische muur tussen Oost en West-Berlijn mijdt de Westberlijnse bevolking zoveel moge lijk de S-Bahn. Zij geeft de voorkeur aan de Westberlijnse verkeersmidde len, hoewel die aanzienlijk duurder zijn dan de S-Bahn. Daardoor is deze spoorweg een ver liespost voor de Oostduitsers gewor den; er gaan dan ook af en toe ge ruchten dat zij opgeheven zal worden. Toch handhaven de Oostduitsers de S- Bahn en wel uit politieke motieven. Zij hebben via deze spoorweg nl. een directe greep op het westelijke stads deel. Formeel Wat Brandt nu wil gaat in tegen de overeenkomst met de Russen over Berlijn, waaraan het Westen juist wil vasthouden. Waar de Sowjetunie de viermogendhedenstatus van Berlijn niet langer wil erkennen, en Oost- Duitsland, ook in Berlijn, souverein wil verklaren, daar blijft het Westen formeel staan op zijn rechten krach tens de viermogendhedenovereen- komst. Het overdragen van het toe zicht op de S-Bahn aan de Westber lijnse politie zou een bron van nieu we tegenstellingen scheppen. Het zou de Russische opvatting 'bevestigen dat de viermogendhedenovereenkomst oen infiltrant gevangen genomen. Hy was door de plaatselijke bevol king aangegeven. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Prof. mr. W. F. de Gaay Fortman (a.r.) is benoemd tot voorzitter van de speciale commissie uit de Eerste Kamer, die de schrootno ta van minister Beerman gaat bestu deren. Van de commissie maken verder deel uit: prof. dr. Samkalden (soc.), mr. Delprat (lib.), jhr. dr. Van Meeu wen (kath. v.) en mr. dr. Van Brug gen (c.h.). ZWOLLE, (ANP). De 38-jarige bouwvakarbeider K. W. uit Vriezenveen, die in juli vorig jaar met zijn motor op twee wachtmeesters van de Rijkspolitie was ingereden, is door de Zwolse recht bank tot twee jaar met aftrek veroor deeld. De officier had een jaar en zes 'maanden geëist. Trelc je das recht, Bert, anders ver onderstelt ze misschien, dat je gedronken hebt Het Braziliaanse congres heeft giste ren de benoeming van Auro Moura An- drade tot premier met 221 tegen 51 stemmen goedgekeurd. TOUR DE FRANCE BAYONNE De tiende etappe van de Ronde van Frankrijk, van Bordeaux naar Bayonne, een be trekkelijk korte rit van 184 km, werd gereden onder een hete zon. Van Looy, die eergisteren de gele trui zijn ploeg had zien binnenko men, had besloten te proberen deze trui tot aan de hergen te bewaren. De enige mogelijke tactiek onder deze omstandigheden was de wed strijd stil te leggen. Aangezien de meeste favorieten het hiermee eens waren gezien de staat van uitputting, waarin hun troepen na de laatste dagen verkeerden, en met het oog op de bergetappen die vandaag beginnen, werd het een ou derwetse „wandelrit", waarin meer jacht op drinken dan op minuten werd gemaakt. Op de plakkerige wegen van de Landes was echter weinig schaduw en nog minder drinken te vinden; de karavaan leed In stilte. De enig mogelijke tactiek onder teren iets zou kunnen winnen, was Darrigad'e, die door zijn eigen streek reed. Door de sprint te winnen zou hij niet alleen voor eigen publiek een roemrijke triomf binnenhalen, maar hij zou tevens de gele trui dank zij de minuut bonificatie hebben kun nen veroveren. Darrigade, bezeten door een com plex om voor eigen publiek te rijden, miste deze kans grandioos. Het festi val van de sprinters werd tenslotte gewonnen door de Belg Vannitsen vóór de Italiaan Bewedetti. De beste Nederlander was Piet van Est, die vijftiende werd. Alle andere Nederlanders zaten ook in het vrijwel volledige peloton, waardoor hun posi ties niet werden gewijzigd. Meer strijd In de Ronde vam de Toekomst was meer strijd. Janssen raakte zijn lei derstrui weliswaar kwijt aan de Span jaard Momene, maar de gezamenlij ke inspanning van de Nederlandse ploeg was toch wel weer goed voor de eerste plaats in de ploegenrang- schikking. Behalve Raf Gijsel verloren de Nederlandse renners ook maar nauwelijks terrein in het persoonlijke klassement. Ben Bella, de Algerijnse vice-premier, die uit de voorlopige Algerijnse rege ring is weggelopen, is gis teravond in Kairo aangeko men. Na besprekingen met president Nasser zal hij naar Marokko gaan voor een ge sprek met koning Hassan. yan onze correspondent LONDEN. De National Gallery blijft een trekpleister voor dieven. Vo rige week maandag, zo werd pas giste ren onthuld, hebben twee mannen ge probeerd een schilderij van Breughel uit dit Londense museum te stelen, een doek ter waarde van zeker 59.000 gul den: De aanbidding van de drie Wij zen. Tegen de tijd, dat het museum geslo ten werd, probeerden de mannen hun slag te slaan. Zij werden blijkbaar ge stoord, want men vond het schilderij op de grond in een der gangen van het mu seum. De dieven ontkwamen. Vorige week woensdag probeerde een Duitse kunstschilder de houtsaoolteke- ning van Leonardo da Vinei, „Madonna met het kind", met inkt te beschadigen en vorig jaar kwam de National Gal lery in het nieuws, toen een portret van Goya, voorstellend de Hertog van Wel lington uit het museum werd gestolen. Dit schilderij is nog niet gevonden. Ook de dief werd nooit gegrepen. Scotland Yard vernam pas gisteren dat er opnieuw geprobeerd is een schilderij uit de National Gallery te stelen. De directeur van het museum werd pas de dag na de mislukte dief stal ingelicht, en dit alles ondanks het opzienbarende rapport dat zeer on langs openhaar werd gemaakt oveT de veiligheidsmaatregelen in het mu seum. Die waren zeer ontoereikend, aldus het rapport en moesten nodig verscherpt. Een nieuwe storm van protesten over de gang van zaken in de National Gallery is dus te ver wachten. DEVENTER, (ANP). Bij het stati on Deventer is gistermorgen de 23-jari- ge Amerikaan W. L. Wheat door een trein overreden en kort daarna aan de opgelopen verwondingen bezweken. De Amerikaan kwam uit Kopenhagen en was op weg naar Amsterdam. Om nog onopgehelderde reden stapte hij in Deventer uit de Nord-West-Expres. Hij werd door de erachter komende trein van Zutfen naar Zwolle overreden. Van onze correspondent HELMOND. -Op de Bakelseweg tussen Helmond en Bakel is gisteravond de 32-jarige verpleegster M. van den Heuvel uit Aarle-Rixtel door een mili taire vrachtauto doodgereden. De chauffeur van de auto zou de verpleeg ster, die op een bromfiets zat, niet heb ben gezien, doordat hij werd afgeleid door een boer die een wagen ee-i zand weg inreed. Weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot vanavond: Zwaar bewolkt met enkele ver spreid voorkomen de opklaringen en plaatselijk enkele buien. Aanhoudend koud. Matige tot krachtige, langs de ,kust af en toe har de noord westelij- ke wind. MIESJE: Hoeveel zou de eerste klap waard zijn? 5 juli: zon op 4.26, onder 21.02; maan op 8.03, onder 23.04. Helsinki wind max.t. n.sl. h.bew. ozo 38 3 Stockholm z.bew. ozo 16 0 Oslo z.bew. N 17 3 Kopenhagen z.bew. WNW 17 0 Aberdeen z.bew. NW 12 0 Londen z.bew. N 17 o Amsterdam z.bew. NW 14 1 Brussel z.bew. NW 16 0 Luxemburg onbew. OZO 24 0 Berlijn z.bew. w 15 3 Frankfurt z.bew. WNW 17 0 München regen W 15 8 Zürich g.bew. WNW 20 0 Genève regen WNW 24 0.1 Locarno h.bew. W 27 0 Wenen regen WZW 16 6 Innsbruck regen Stil 18 1 Athene l.bew. O 27 0 Rome onbew. ZZW 27 0 Ajaccio onbew. ZW 24 0 Madrid onbew. verand. 35 0 Mallorca onbew. ZW 28 0 Lissabon z.bew. NNW 21 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1