Van Looy was tevredenj^nssen hield belofte: „ik grijp de gele trui in eerste RIT" Zilverberg animator in felle slotfase Anquetil zélf viel aan... Ook ploegenklassement voor Nederland Chefarine ,4 T T a "1 Ronde van de Toekomst begon voor Nederland goed Tastbare hitte Wereldrecord discus voor Oerter Achterna Te keer Te pakkesi DE TOUR IN CIJFERS Snel In zich t 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Dinsdag 3 juli 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 door Ru de Grood BORDEAUX. „Eindelijk, eindelijk"', heeft Rik van Looy gisteravond verzucht. Eindelijk is hij erin geslaagd dat gene te vinden wat hij van het begin van deze Ronde van Frank rijk af gezocht heeft: de gele trui en de eerste plaats in het ploegenklassement. Om meteen alle misverstand te vermijden: niet hij, maar zijn ploegmaat Schroeders hulde zich gisteravond in het stadion van Bordeaux in de gele trui. Het enige waarop Rik van Looy zelf recht heeft, is de gele pet, omdat hij lid is van de equipe, die in het ploegenklassement de leiding heeft. Wat bij dit alles voor ons, Nederlanders, niet alleen een troost maar zelfs een reden tot trots was, is het feit, dat een Neder lander, Huub Zilverberg, degene was aan wie Van Looy en zijn ploegmakkers dit alles te danken hadden. VILVERBERG, die naar een steeds grotere vorm schijnt te groeien, was de grote animator van de slot fase van een rit, waarin het gemid delde opnieuw boven de veertig kilometer steeg, namelijk 41.248 km. Alleen, moederziel alleen, volbracht Zilverberg een taak, waartoe niét Schroeders zelf, noch diens andere partners in zijn equipe in staat wa ren. Toen zijn taak volbracht was en zowel Schroeders in de gele trui zat, als de zekerheid bestond dat zijn ploeg de leiding had veroverd in het ploegenklassement, probeerde Zilverberg in de voorsteden en in de straten van Bordeaux weg te komen om, evenals vele Nederlanders vóór hem, in deze stad te winnen. HET was het enige waarin de Neder lander niet slaagde. De Italiaan Bailetti won de sprint voor een volko men falende Graczyk, die daarna op het middenterrein ineen-zeeg en moest wor den bijgebracht. Zilverberg werd vierde. Het peloton dat 4 min. en 51 sec. later arriveerde waardoor Darrigade 46 seconden te kort kwam om de gele trui te behouden bevatte alle andere Nederlanders, wier posities in het alge meen klassement nauwelijks enige wij gingen ondergingen. Slechts Zilverberg maakte in het algemeen klassement een sprong naar boven. Hij had het meer dan verdiend Bij dit alles moet ik u eerst vertellen dat het juist Anquetil was geweest die wraak had gezworen voor hetgeen hem en zijn ploeg in het afgelopen week einde was aangedaan. Tijdens de krijgs raad die eergisteravond te La Rocheile werd gehouden, was besloten, dat Anquetil "persoonlijk, met zijn eigen lichaam, met zijn eigen benen, kortom hoogst persoonlijk zou aanvallen. En Frankrijk rilde van ingehouden span ning bij de gedachte daaraan. Nu is het in de Ronde van Frankrijk niet de gewoonte dat een figuur als Anquetil zo maar plompverloren aan valt. Daarvoor zijn voorbereidingen nodig en subtiele acties. Wat zich ech ter gedurende de eerste twintig kilo meter aan subtiliteiten in het peloton afspeelde, weet ik niet, in ieder geval bleek daarvan niets naar buiten. kwam niet van Van Looy zelf, maar van een heel andere kant. Darrigade in zijn gele trui ging achter hem aan en gaf daarmee een even klassiek ant woord. Het feit dat Van Looy niet ge reageerd had, gaf Anquetil moed en hoop. Een valse hoop, zoals later zou blijken. Het beruchte Le Thou, dat 23 km na de start lag en waarvan de naam dit jaar vermoedelijk in geen enkele krant meer genoemd zal worden, kreeg een wereldprimeur: hier opende An quetil persoonlijk de aanval. Met an-' dere woorden: hjj smeerde hem uit het peloton. Nu had Van Looy zich in het begin van deze Tour eens laten ontvallen dat hij, indien hij gedwongen zou worden om met Anquetil te ontsnappen om andere kanshebbers van zich af te schudden, hij dit zou doen. Het peloton wandelde zo gezegd on der een zon die voor het eerst sedert Nancy de karavaan overgoot met een bijna tastbare hitte. Zolang wij door de Charente-Maritime kruisten met zijn licht golvende, groene landschappen, zoog een zeewind nog de hevigste warmte onder de zon wag, maar latei- op de dag zouden wij allengs onder deze hitte beginnen te bukken. Dit alles was pas later. Voorlopig wandelden wij nog door de vergeten dorpjes en langs veelbelovende wiin- velden. Het was in een van die dorpjes, dat grootmeester Anquetil zijn eerste zet deed op het schaakbord van een persoonlijk duel met Van Looy. Hij stuurde Everaert weg, geheel volgens een klassieke opening. Het antwoord CHICAGO. De Amerikaanse at leet Al Oerter heeft in Chicago, tijdens de atletiekwedstrijd tussen de Verenig de Staten en Polen, het wereldrecord discuswerpen gebracht op 62,44 meter. Het oude wereldrecord stond op naam van de Rus Vladimir Trussenef met een worp van 61,64 meter. De wedstrijd werd bij de heren ge wonnen door de Verenigde Staten met 13181 punten. De Poolse dames klop ten de Amerikaanse dames met 6145 punten. Een late daad bij het vroege woord voegend, vloog de Belg de Fransman Anquetil achterna. Hij kon daarbij niet voorkomen dat een van de Franse fa vorieten, Anglade, met hem meeging. Zij kwamen bij Anquetil, vrij kort daarna gevolgd door de Belg Van den Bergen en Baldini, welke laatste Ros- tollan vergeefs geprobeerd had in toom te houden. De gevolgen van deze „koninklijke" aanval in het peloton waren onbe schrijfelijk. Het was alsof het geheel verstijfde. Dit was een zo ongehoord feit, dat vier hoofdleiders zelf aan vielen, dat een onmiddellijke reactie uitbleef. Van de eerste verbazing bekomen, stak Darrigade de trompet, niet alleen om al zij,n troepen om zich te ver zamelen, maar tevens om de achter gebleven vijanden tot een tegenoffen sief op te roepen. Haastig sloot hij en kele verdedigingsverdragen met „ge allieerde naties" af en nam daarna per soonlijk de leiding van de tegenactie op zich. De verbonden troepen werden gevormd door Darrigade, Massignan, Junckermann, Wolfshohl en Bahamon- tes met Bihouee, Ronehini, Busto en De Boever als hulptroepen. Zij braken door de zware verdedigingslinie, die de troepen van Anquetil, van Van Looy en van Baldini rond het peloton hadden gelegd, heen met een forse stoot, die slechts Altig trachtte te pa reren. De strijd was in volle gangVoor op waren Anquetil en Van Looy de genen, die voortdurend een zwaar vuur onderhielden, dat geen ogenblik ver slapte en waaraan Baldini en Anglade hun geringere vuurkracht toevoegden. Van den Bergen, die feitelijk per on geluk in dit alles verzeild was geraakt, en wiens leider Poulidor grandioos elke aanslag had gemist, voelde zich bovenmatig ongelukkig en fungeerde slechts als toeschouwer. Daarachter gingen Darrigade Junc kermann en Massignan te keer alsof van deze slag niet alleen hun leven maar ook dat van hun nakomeling schap afhing. Het is overigens maar goed dat dit niet het geval was, want na eenmaal de bressen gesloten te heb ben en de innerlijke schade te hebben hersteld, hadden de verdedigingstroe- Jean Graczyk heeft het laatste aan krachten gegeven. Met uitgeholde wan gen ligt hij op het middenterrein in het stadion te Bordeaux verslag te doen van zijn mislukte greep naar de etappe-overwinning. pen van Anquetil, Van Looy en Bal dini en Anglade zich verenigd om een tegenoffensief te verijdelen. Met een machtige allure sleepten z\j het peloton naar de groep Darrigade waar zij enkele kilometers verderop in slaagden. Voorop lag nog altüd het „koninklijke" gezelschap dat van geen wjjken wilde weten. De voorsprong schommelde tussen tien en dertig se conden. Pas toen Darrigade erin ge slaagd was onder hoge druk het pelo ton in stukken te doen springen en met eigen troepen, die van Nencini, Bahamontes, Massignan en anderen een vastberadener tegenaanval in te zetten, gelukte het hun Anquetil en Van Looy te pakken te krijgen. De strijd had precies 24 km geduurd; hij had het wandeltempo opgetild tot een gemiddelde van ruim 42 km. En dat in deze hitte! Daarmee was het eerste hoofdstuk geschreven. Het tweede hoofdstuk was minder belangrijk en diende slechts als tussenfase tot de beslissende slag. Na een korte schermutseling, ,,w£arip. Stolker een ondergeschikte rol speelde, zette de Franse regionaal Lefebre het op een lopen enmen liet hém lo pen, in de richting van Cognac, waar hij met een voorsprong van 3 min. 30 sec. arriveerde en waar hij angstvallig alle toegestoken bekers met drank weigerde. Nu zijn dit soort aanvallen meestal spectaculairder dan gevaarlijk. Dit bleek opnieuw toen een groepje van vijf man (Huiart. Magnani, Daems. Benedetti en Mahé) hem achterna ging en binnen luttele kilometers de Frans man te pakken kregen. Toen het groep je wat sneller ging moest Lefebvre zelfs afhaken. Dit groepje werd op zijn beurt spoedig achterhaald door een groep van zeven renners met Piet van Est, Graczyk, Hoevenaers, Cazala, Ba- rale, Ronehini en De Boever. Op zich zelf was dit niet wat Van Looy ge zocht had en hijzelf commandeerde de troepen die deze opstandelingen tot de orde riepen. Daarmee was he<t eind van deze tussenfase bereikt en hieraan werd het derde deel vastgekoppeld als in een goed concert, dat wil zeggen met een nauwelijks merkbare overgang. De Italiaan Magnani leidde het in. Meteen vielen Bailetti en Zilverberg hem bij. Doch Zilverberg, die de op dracht van Van Looy kende, vond, dat er versterkingen nodig waren en keer de terug naar Van Looy om rapport uit te brengen. Onmiddellijk stuurde de Belgische leider Schroeders met Zilverberg mee en met hen vertrok ook Graczyk. Zij keerden naar Magnani en Bailetti terug en daarmee was de slag eigenlijk geslagen. Men zou er zich over kunnen ver wonderen, dat Anquetil op dit alles niet reageerde, evenmin als diens ploeg maten Maar zij zaten op dat ogenblik in heel andere zorgen. Anquetil had namelijk een lekke band gekregen en hoewel de reparatie in luttele seconden was verricht, was hij toch uit het pelo ton weggevallen en de gehele ploeg moest hem assisteren om hem in dat peloton terug te hijsen. Eenmaal terug gekeerd, bleken Zilverberg en Schroe ders al vertrokken te zijn. De uitslag van de negende etappe: 1 Bailetti (It, ploeg Keteleer), 5 uur 11 min 17 sec imet bonificatie 5..10.17); 2 Graczyk (Fr, Geminiani), z t (met bon 5.10.47); 3 Magnani (It Pezzi) z t; 4 Zilverberg (Ned, Driessens) z t; 5 Schroeders (Belg. Driessens) z t; 5.15.50; 6 Melkenbeeck (België, Mag- ne) 5.15.50; 7 Claes (België, De Kim- pe) z t; 8 Delberghe (Fr. Gauthier) z t; 9 Ramsbottom (Gb, De Muer) z t; 10 Milesi (Fr, Gauthier) z t; 1.1 Bruni (It, Villa) 5.15.57; 1-2 Benedetti (It, Proietti) 5.16.08; 13 Darrigade (Fr, Louvïot); 14 De Cabooter (Belg, Gau thier); 15 Martinato (Lux, Villa); 16 Doom (Belg, De Kimpe); 17 Gentina (It, Keteleer); 18 Ciolli (It, Pavesi); 19 Viot (Fr. Plaud); 23 Maliepaard (Ned Louviot) 5.16.08; 34 Mastrotto (Fr. Louviot); 45 Van Looy (Belg, Driessens); 48 Poulidor (Fr, Magne); 50 Piet van Est (Ned Driessens); 51 Junkermann (Did, De Kimpe); 58 Hoe venaers (Belg, Sardi); 63 Baldini (It, Proietti); 73 Anquetil (Fr, Geminiani); 85 Geldermans (Ned, Geminiani); 95 Gaul (Lux Villa); 106 Enthoven (Ned, De Muer); il09 Altig (Did Geminiani); 110 Stolker (Ned, Geminiani); 118 An glade (Fr, Gauthier) allen in dezelfde tijd als Maliepaard. De Italianen Ciacci en Rubagotta staakten de strijd. ALGEMEEN KLASSEMENT Het algemeen klassement: 1 Schroe ders (Belg Driessens) 46.33.41; 2 Dar rigade (Fr, Louviot) 46.34.26 op 45 sec; 3 Simpson (GB, Louviot) 46.35.17 op 1 min 36; 4 Geldermans (Ned, Ge miniani) 46.35.47 op 2.06; 5 G Desmet (België, Keteleer) 46.36.25 op 2.44; 6 Anglade (Fr, Gauthier) 46.36.26 op 2.45; 7 Otano (Sp, Remy) 46.36.42 op 3.0H; 8 Altig W Dl, Geminiani) 46.37.46 op 4.05; 9 Stablinski (Fr, Ge miniani) 46.37.47 op 4.06; 10 Hoeve naers (Belg, Sardi) 46.38.0il op 4.20; 11 Planckaert (Belg, Driessens) 46.38.02 op 4.21; 12 Anquetil (Fr, Geminiani) 46.38.37 op 4.56; 13 Zilverberg (Ned, Driessens) 46.39.35 op 5.54; 14 Baldi ni (It, Proietti) 46.39.44 op 6.03; 15 Piet van Est (Ned, Driessens) op 6.18 46.39.59; 16 Van Averde (Belig, Kete leer) 46.40.04 op 6.23; 17 Doom (Belg, De Kimpe) 46.40.29 op 6.48; 18 Jun kermann (W Did, De Kimpe) 46.40.31 op 6.50; 19 Suarez (Spanje, Pezzi) 46.40.43 op 7.02; 20 Ronehini (Italië, Pezzi) 46.41.13 op 7.32. 23. Van Looy (Belg.) 46.41.34; 25. Massignan (It.) 46.42.45; 27. Nencini (It.) 46.43.11; 29. Maliepaard 46.43.59; 37. Gaul (Lux.) 46.46.55; 39. Stolker 46.47.04; 87. Enthoven 47.25.37} PUNTENKLASSEMENT Het puntenklassement: l. Altig (W.Dld.) 82 pnt.; 2. Graczyk (Fr.) en Darrigade (Fr.) beiden 76 pnt.; 4. Van den Berghen (Belg.) 54 pnt.; 5. Malie paard 52; 6. Van Looy (Belg.) 46; 7. Zilverberg 45. BERGPRIJS Bergprijs: 1. Wolfshohl (W.Dld.) 12 pnt.; 2. Soler (Spanje) 7 pnt.; 3. ex aquo Bahamontes (Sp.), Ignolin (Fr.) beiden 4 pnt.; 5. ex aequo Selic (Fr.), Carlesi (It.), Cerami (Belg.), Zanca- naro (It.) en Mahé (Fr.) allen 3 pnt. PLOEGENKLASSEMENT Ploegenklassement in de negende etappe: 1. Driessens (Zilverberg, Schroeders, Planckaert) 15.38.42; 2. Keteleer (Bailetti, Gentina, G. Desmet) 15.42.33; 3. Geminiani (Graczyk, Ever aert, Simpson) 15.43.03; 4. Pezzi (Mag nani, Suarez, Ronehini) 15.43.33; 5. Gauthier (Delberghe, Milesi, De Ca booter) 15.47.48. Schroeders. die in het algemeen klas sement slechts een achterstand van 4 min. en 6 sec. had, fietste snel naar de gele trui toe, -die in de ravitaillering te Montendre op hem lag te wachten. Hij had daar namelijk een voorsprong van 4 min. en 30 sec. Het peloton be woog zich nauwelijks en als het zich een-3 bewoog, o.m. door Michel Stolker en Rostollan, dan bleek dat Van Looy dit gehele peloton als het ware in zijn zak kon steken. Zelfs kon Schroeders het permitteren om tweemaal van fiets te verwisselen omdat zijn ver- snellingskabel gebroken was. De voor sprong liep uit tot zes minuten; meer stond Van Looy hem niet toe Dit was mijns inziens wel wat te lichtvaardig om Schroeders aan de gele trui te helpen. Het was namelijk te verwachten dat Darrigade zou probe ren tegen het eind met een forse tegen aanval het maximum van de voor sprong af te halen. Wat hij trouwens ook deed. Snel viel de voorsprong terug tot 4 min. 30 sec., waarmee de gele trui van Schroeders in het grootste gevaar kwam te verkeren. Op dat ogenblik, terwijl de Italianen verzwakten, terwijl Graczyk zijn medewerking opzegde om een kans te behouden in de sprint, kwam Zilverberg de Belg Schroeders te hulp. Hij blies de vluchtelingengroep nieuw leven in. Kilometers lang bleef hij alleen aan het hoofd van deze groep doormalen en Schroeders had vaak moeite het commando over te nemen. De voorsprong groeide weer aan tot ruim 5Vz min. Bordeaux kwam in zicht. Op dat ogenblik meende Zilverberg dat zijn taak was volbracht en in de overtui ging dat hij Graczyk tooh niet kon ver slaan in de sprint, probeerde hij alleen weg te komen, niet eenmaal, maar drie-, viermaal, in een poging om ook nog deze etappe voor zijn ploeg te win nen. Hoewel het hem niet gelukte droe gen al deze pogingen ertoe bij om de groep op snelheid te houden tegen het razendsnel naderende peloton. Zou hij dit niet hebben gedaan dan had het voor mij vastgestaan dat Schroeders de gele trui nooit zou hebben gekregen. De voorsprong waarmee hij thans deze leiderstrui verwierf, was 45 seconden, wat bitter weinig is. Zo drukte met Van Looy de Neder lander Zilverberg zijn stempel op deze etappe tot grote tevredenheid van de Belg, van al zijn ploegmaats en vooral van ons. Als ik echter het gemiddelde zie van deze dag, 41-248 km, en het gemiddel de waarmee tot dit ogenblik de Ronde van Frankrijk is gereden, namelijk 40.890 km per uur voor de tweeduizend afgelegde kilometers, dan vraag ik mij af in welke toestand de klimmers mor gen voor de bergen zullen arriveren. Rik van Looy had gisteren een goede dag. Zijn equipe nam de leiding van het team van Anquetil over in het ploegenklassement en een van zijn ploegmakkers kwam aan de kop in het algemene klassement. BORDEAUX. Bordeaux is de Nederlanders in de Tour de France altijd gunstig gezind geweest. In de goede tijd van oranje finishte enkele ïnalen achtereen een landgenoot als eerste, maar de laatste jaren bleven de successen in de wijn stad uit. Jan Janssen had zich ten doel gesteld de voor Neder land zo schone traditie in de gisteren begonnen Ronde van de Toekomst te doen herleven en hij slaagde daarin op prachtige wijze. Met vier andere renners, de Ita- ljaan Zandn, de Fransman Gougaut, e Spanjaard Momene een de Brit Chrinnion had de Nootdorper zich ruim 25 km voor de finish losge maakt uit een kopgroep van elf renners. In gesloten formatie stormde het vijftal de wielerbaan van het gemeentelijk stadion op. Kalmte bewaard Janssen zat achterin en bekeek de zaken rustig. Toen Gougaut naar vo ren schoof volgde hij als een scha duw. Bijna een halve ronde voor de eindstreep demarreerde plotseling Za- nin, maar 'de man in de oranje trui liet zich niet verrassen. Waarschijn lijk was het hem op dat moment reeds duidelijk, dat van Zanin geen gevaar meer te duchten viel. Toch wachtte Janssen, wijzer geworden door zijn ervaringen in de eerste Ron de van de Toekomst, tot het uitko men van de laatste bocht rustig af. Daar passeerde hij de Italiaan op on weerstaanbare wijze. Er was geen houden meer aan. Met zeker twee lengten voorsprong finishte de 22-ja- rige wielrenner uit Nootdorp onbe dreigd als eerste. Even later werd Janssen kennelijk beduusd door de huldigingen die hem ten deel vielen, in de gele trui met de witte banden gehesen. De gebrilde Zuidhollander kon het allemaal niet dadelijk verwerken. Hij was aanzien lijk minder spraakzaam dan gewoon lijk en van de traditionele „perscon ferentie", die hij na afloop van elke rit op zijn eigen houtje pleegt te be leggen, kwam ditmaal niets terecht. „Geef me nu eindelijk eens wat te drinken", was het eerste wat hij kon uitbrengen. Ook ploegenprijs DE ZEGE van Janssen betekende voor Nederland meer dan alleen het veroveren van de gele trui. Lex van Kreuningen die zich ook in de kopgroep van elf had bevonden en Henk Nijdam die het peloton achter De lach van de overwinnaar Jan Janssen met het vaantje en de hoe kan het anders gelukkige grijns. Links het glunderende gezicht van ploeg leider Sjefke Jansen. naar voren gegaan. Hoewel de winst van het elftal slechts langzaam groei de en het verschil de twee minuten aanvankelijk niet te boven kwam, zou het peloton geen rol meer spelen in de strijd om de ereplaatsen. Een groepje van zeven man met de Fran sen Pailler en Carton alsmede Nij dam slaagde er al evenmin in de aan sluiting tot stand te brengen, hoofd zakelijk door de demarrage van Jans sen op ruim 25 km van de finish. Janssen, die daags tevoren reeds had aangekondigd in de eerste de bes te rit de gele trui te zullen grijpen kreeg vier man mee, de overigen vie len terug en zouden door de groep Nijdam en enkele anderen worden in gehaald. zich had gelaten toen een aantal ren ners op jacht ging naar de leiders, consolideerden met de in de slotfase sterk opgerukte Jan Huigens, de door de minuut bonificatie van Janssen be haalde winst. Zodoende was ook de eerste plaats in het dagploégenklasse- ment voor de formatie van Jefke Jansen. Het kon eenvoudig niet mooi er. Waakzaam DE ORANJEPLOEG was gedurende de gehele rit uiterst waakzaam geweest. De Portugees Silva, die on middellijk na de start een volkomen zinloze solovlucht begon, liet men rus tig gaan, doch in een kopgroep van elf man, welke na de vliegende con trole te Sauternes (43,5 km) ont stond, was Kees de Jongh aanwezig. De Canade-es Clauser was daar reeds door het peloton gelost en de meesten van zijn landgenoten zou spoedig het zelfde overkomen. Gaston Belanger, de renner met rugnummer 1 o, ironie van het noodlot zocht als eerste de bezemwagen op. In Buzas (67 km) trok opnieuw een aantal renners de vrijheid tegemoet en ditmaal ging van de Nederlanders Hugens mee in de slag. Het was alle maal nog niet serieus. Dat werd het pas na 90 km, toen de Italiaan Za nin alleen op avontuur ging. Door zijn activiteiten was vijf kilometer ver der een kopgroep van elf renners ont staan met sterke mannen als de Zwitser Jaisli, de Ier Crinnion en de voor de internationale ploeg rijdende Zweed Patterson. Nog vijf ingezonden mededeling) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Een belangrijke ontdekking op ge» neeskundig gebied is „sy nergismus". Hiermede wordt bedoeld de weder zijdse versterking van verschillende geneesmiddelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4" - elk af zonderlijk al beroemd - werken te zamen nog beter. Ze helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen! Twee Nederlanders VAN DE ORANJEPLOEG waren Janssen en Van Kreuningen mee ER RESTTEN dus nog vijl kansheb bers. Tot Bordeaux hielden zij el kaar scherp in het oog, gereed om bij de eerste de beste demarrage te rea geren. Zanin probeerde nog alleen weg te springen, maar hij kwam niet ver >en zodoende arriveerden de vijf gezamenlijk op de wielerbaan. Daar kwam Janssen zijn belofte na. Ruim 45 seconden na de leiders ar riveerde een greep van elf man met Nijdam, Van Kreuningen en Hugens, welke laatste in de slotfase eveneens naar voren was gekomen. Het geheel was ruimschoots voldoende om Neder land de eerste plaats in de ploegen- rangsehikkinig te verzekeren. Het ver schil tussen de eersten en de hoofd macht was de Jaatste twintig kilome ter nog opgelopen tot meer dan 2 mi nuten. De uitslag luidt: 1 .Jan Janssen (Ned.). 3 uur 32 min. 50 sec. (met bonificatie 3.31.50); 2. Zanin (It), z.t. (met bonificatie 3.32.20); 3. Gougaut (Fr), z.t.; 4. Momene (Sp), z.t.; 5. Crinnion (GB), z.t.; 6. Van Kreuningen (Ned), 3.33.36; 7. Nijdam (Ned); 8. Bazire (Fr); 9. Paillier (Fr); 10. Hugens (Ned); 11. Jaisli (Zwi); 12. Van Heel (Big); 13. Gomez Moral (Sp); 14. Pachevo (Ptg); 15. Ferreti (It); 16. Carton (Fr); 17. Lopez Cano (Spj), allen in dezelfde tijd; 19. Heeb (Zwi) 3.34.47; 20. Par- tesotti (It) 3.34.52 24. Leo Knops (Ned) 3.35.11; 38. Miel Verstraete Ned) z.t.; 41. Raf Gysel (Ned) z.t.; 68. Kees de Jongh (Ned) z.t. De Luxemburger Edmond Jacobs, die in het begin van de etappe door een mankement aan zijn fiets achter raakte, liep bij zijn po gingen om alleen bij de grote groep te ko men een zonnesteek op en moest in het zie kenhuis worden opgenomen. Zijrr toestand is niet ernstig. Het ploegenklassement van de eerste etap pe luidt: 1. Nederland (Janssen, Van Kreu ningen en Nijdam) 10.39.02; 2. Frankrijk 10.39.58; 3. Spanje 10.40.02; 4. Italië 10.40.48; 5. Groot-Britannië 10.43.12. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijn en griep. Geschikt voor een gevoelige maag, want die wordt betotiermd door het bettanddoel Chefirox, 20 tabletten f 0.80,40 tabletten 1.60, 100 tabletten f 3.60 Neptunus (Zaandam) houdt zater dag 7 juli in het natuurbad Wijde Wor- mer een achtkamp tussen de zwem- clubs Haarlem, Njord, DWT, DWR, SHELL Amsterdam, De Vest, ZWV en Neptunus. Op zondag 8 juli wordt in hetzelfde bad het waterpolotoernooi om de Typhoonbeker verspeeld met Haar lem, VZV, De Vest en Neptunus. Met een machtige worp slingert Oerter de discus het luchtruim in. De Ameri kaanse atleet hoorde even later, dat hij een nieuw wereldrecord had gevestigd. l

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7